Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Mrs. Dolohov & Jr. :: Roxfort Expressz EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Mrs. Dolohov & Jr. :: Roxfort Expressz EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Mrs. Dolohov & Jr. :: Roxfort Expressz EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Mrs. Dolohov & Jr. :: Roxfort Expressz EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Mrs. Dolohov & Jr. :: Roxfort Expressz EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Mrs. Dolohov & Jr. :: Roxfort Expressz EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Mrs. Dolohov & Jr. :: Roxfort Expressz EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Mrs. Dolohov & Jr. :: Roxfort Expressz EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Mrs. Dolohov & Jr. :: Roxfort Expressz EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 22 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Mrs. Dolohov & Jr. :: Roxfort Expressz



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Szer. 25 Jan. - 20:47
Az a fajta ember, aki mindig, mindenhova kínosan pontosan érkezik, és a kibaszott szünetvégi Roxfort Expresszre is elsőként száll fel, hogy találhasson magának egy kellően békés, félreeső, zavartalan kupét, és ne kelljen a prefektusoknak fenntartott fülkén osztoznia a többi faszfejjel, akikben többnyire pont azok a vonások zavarják, amiket ő is nyomokban tartalmaz. De most nem. Most még csak nem is irritálja semmi. Ahhoz érdekelnie kellene. De nem érdekli. Se a prefektusok, se a zavartalan magány, se a gondosan bepakolt ládája vagy az, hogy végre ott a pálcája a zsebében, semmi. Egyszerűen csak üres. Minden rohadtul, kibaszottul, annyira tovább nem fokozhatóan mindegy, hogy valószínűleg egy csapat elsős griffendéles mellé is beülhetne, az se érdekelné. A szokás viszont nagy úr, így lefoglalja azt a kedvenc fülkét a vonat végében, és mivel ezek a téli szünetre és visszautaztató vonatok a szeptemberivel és júniusival ellentétben, ha nem is konganak az ürességtől, de azért jelentősen szellősebbek, így nem számít rá, hogy bárkivel is osztoznia kell. Betuszkolja a ládáját, gépiesen begyakorolt mozdulatokkal felakasztja a kabátját, összehajtogatja a sálját (igen, összehajtogatva szokta tartani, és akkor mi van?), aztán előveszi a mentateás termoszt és a friss Reggeli Prófétát meg egy tankönyvet is, gyorsan átvedlik a kényelmetlen mugliruhákból roxfortos talárba, és helyet foglal.
Nyilván, hogy nem akármelyik ülésre ül le, hanem arra az egyre, amin valószínűleg még a szünet elején hagyott ott valami seggfej egy kibaszott csokibékát, és ami úgy szétfolyt a fűtés melegétől, hogy még csak nem is látszott a kibaszott barna bőrülésen. Ennyit a gondosan takarított Roxfort Expresszről. De komolyan, még káromkodni sincs kedve. Egyszerűen csak feláll, hogy kimenjen a mosdóba, és kivakarja a talárjából azt a nagyon reprezentatív, cseppet sem szarfoltnak tűnő ragacsot.
Valahogy idén rohadtul nem vágyik vissza abba a tetves iskolába. Már szeptemberben sem, de most valamiért még kevésbé, pedig akkor meg kellett birkóznia azzal a tudattal is, hogy épp nemrég hajtott végre társadalmi öngyilkosságot Dolohov képének péppé püfölésével, és erről valószínűleg ha nem is minden roxfortos, de minden mardekáros tud már. Ez már elült. És akkor is tudta kezelni. Most meg… ugyan, mit számít már az, hogy Selwyn mit gondol? Vagy akár Dolohov maga? Vagy mit számítana akár, ha az egész iskola azt gondolná, hogy kiskutyaként liheg Selwyn szoknyája után, ahová Dolohovnak egyébként törvényes napi bejárása van, és ezzel nyilván élt is a szünetben, amit Selwyn férjurával töltött, ő meg naponta írogatott neki leveleket az egész kibaszott szünetben? Ez már tényleg, lófasz se ahhoz a rengeteg faszsághoz képest, amiket eddig csinált. Tartozott Selwynnek. Most már nem tartozik.
A vonat időközben elindul, amíg neki végül is sikerül teljesen élettelen igyekezettel eltüntetni a csokibéka földi maradványait a talárjából, úgyhogy le is fejeli a tükröt az első zökkenésben, aztán befejezi a tollászkodást.
És szinte meg sem lepődik.
Épp csak áramütést szenved a látvány magasfeszültségétől.
Ebbe az elcseszett napba és elcseszett életbe teljesen beleillik, hogy az egyetlen ember, akivel tényleg nem akart most mindjárt találkozni, valahogy nem vette észre, hogy már befoglalta ezt a fülkét. Valahogy. Jó, rendben, tényleg rendet hagyott maga után, a ládáját is begyömöszölte az ülés alá, és a kabátja is eléggé észrevétlenül besimult a sarokba, a holmijait is gondosan helyezte el, és még az is logikus, hogy a másiknak ugyanolyan kellemetlen legyen a diáktársaik társasága, és inkább a lehető legfélreesőbb kupét válassza, de mégis, a kurva istenit. Mielőtt Selwyn megfordulhatna, arra a következtetésre jut, hogy teljesen jó lesz, ha az út hátralévő részét inkább valahol máshol tölti, és majd visszajön a holmijáért, amikor mindenki leszállt már az állomáson. Nem, ez sokkal kínosabb lenne utólag. Vesz egy mély lélegzetet, és félretolja az ajtót, de mielőtt rövidre zárva kizavarhatná Selwynt a saját kibaszott kupéjából, egy csapat agyhalott retardált kis gyökérnek pont itt kell trágyagránátokat dobálnia a folyosón (ami ismét csak kibaszott logikus, hiszen ez a szakasz esik a legtávolabb a vonat elejétől, ahol a prefektusok tanyáznak, de ismét: mégis, a kurva istenit), úgyhogy kénytelen kurva gyorsan belépni a fülkébe, és becsapni maga után az ajtót.
- Ott a ládám – mutat mereven a rejtőzködő természetű ládára, és máris magyarázkodik, bassza meg, máris magyarázkodik. – De maradhatsz – von vállat, a fejével a háta mögé, trágyagránátoktól szinte átláthatatlan füst felé intve, ami legalább kint maradt a folyosón, és ami könyörtelenül összezárja Selwynnel, akinek még az arcára nézni is fáj, mert a saját nyomorultsága párját keresi rajta, vagy legalább a kielégültség ragyogását, hogy ha már fáj, akkor fájjon legalább elviselhetetlenül. Ott marad, állva, az ajtó előtt, hogy jelezze, majd elmegy, ha elült a gránátok után maradt köd, és rendet vág a kibaszott idióták között, ahogy szokott, mert ő ilyen, és nyilván mindig ilyen is marad. De igazából csak azért, mert ha nem tenné, akkor nyilván le kéne lőni, mint egy beteg, törött lábú thesztrált, aminek valóban érzi magát, de ezt legalább még most se lenne képes bevallani. Ebben a tátongó ürességben már ez, a méltósága utolsó foszlányaiba kapaszkodni is valami.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Pént. 24 Feb. - 16:20

hijacked heart attack

Jelen körülmények között, valószínűleg minden esélyem meg lett volna hozzá, hogy a véletlenek szövevényes összjátékának következtében kötök ki éppen ebben a kupéban, és véletlenül nem veszem észre, hogy ezt a helyet már valaki előttem birtokba vette. Mert mondjuk teljesen vak vagyok, vagy csak ostoba, vagy annyira izgatott, hogy végre visszajuthatok a Roxfortba. És talán ebben lenne is valami, de nem az a szertelen izgalom, amitől az ember azt sem tudja, milyen nap van éppen, és időközben annyira ráösszpontosít, hogy a jelenbeli dolgok észrevétlenül suhannak el mellette.
Az én jelenem azonban közelről sem észrevétlen, Cvetát lerázni például felért egy mindent eldöntő agárfutammal. Már ahogy átléptünk a kilenc és háromnegyedik vágányra, arcunkról lefagyott az a jólnevelt, visszafogott mosoly, amit Mr és Mrs Dolohovnak tartogattunk, és amit én éppen újdonsült sógornőmtől tanultam, és amit végképp le akartam törölni az arcomról. Ha kell, bevállalom, hogy a bőrömmel együtt tépjék le, akkor talán soha az életben nem kényszerítenek, hogy ennyi kötelező jellegű társadalmi eseményen akár mégegyszer résztvegyek, amelyeknek mindegyik pillanata felér egy új krétával, amit tábla felszínén húznak végig. Nem mintha a Selwyn kúriában ne tartottak volna ilyen minden elemében fölösleges és kényelmetlen összejöveteleket, de arról rendre eltiltott az apám, szóval amikor most ott kellett az első sorban, karóval a hátsófelemben ülnöm vagy bájolognom, valahol elszakadt a cérna. Bárcsak púposnak születtem volna, vagy összenőtt szemöldökkel, akkor most valahol boldogan harangozhatnék egy patinás katedrálisbanban, és legfeljebb a vízköpőkkel kellene néha szóba állnom, ha végképp elveszteném a maradék józan eszemet.
Ehelyett a kalauzzal ordítozok legalább hét percet, aki ragaszkodott, hogy név nélkül nem tehetem fel a csomagomat. Mert mi van, ha elkallódik a nagy siettségben?
Kérdem én, vesztettek el valaha egy bőröndöt is? Mire ő azt azt mondta, hogy biztosnági okokra hivatkozva, minden névtelen vagy gyanúsnak ítélt csomagot azonnal megsemmisítenek. Mintha Tudjukki éppen a Roxfort Expresszel akarna bejutni az iskolába, éppen az én ládámban.
Nem csoda, ha a vonat már éppen kidöccen az állomásról, amikor végre kipirult arccal, szemembe lógó tincsekkel lerogyok a székre, gondosan kikerülve azt a gyanús, szétkenődött barna foltot.
Még arra sincs időm, hogy a kabátomat levegyem, vagy hogy elrendezkedjek, az ajtó már nyílik, nekem meg szottyadt articsóka méretre összeszűkül a gyomorom. Felpillantok. Lassan, tétovázva, félve attól, hogy mivel találkozom.
Szemem alatt a megannyi álmatlan éjszaka redője, ajkam cserepes. Ha lett volna bennem egy kis méltóság, előbb a tükörhöz megyek, és legalább érzékelhetően rendbehozzam magam.
- Tudom – próbálok valami könnyedebb hangot megütni, ebből körülbelül egy teljes mértékig érzéketlen, gépies hang születik. Kétségbeejtő, ennél még a kalauzzal is mérföldekkel szenvedélyesebb szócsatát vívtam az imént.
Már hogy ne tudtam volna, hogy ez itt Jr. fülkéje? Lehetetlen eltéveszteni. Mindenhol ott van. A bergamot illata, a pedánsan elrendezett cuccai, az összehajtogatott sál. Mégis melyik elvetemült hajtogatja össze a sálját rajta kívül? - Rajta van a neved – próbálok valami magyarázattal előrukkolni, miközben ujjaim ügyetlenül a saját bőröndömön matatnak, amit nyilvánvalóan nem tettem még el, ott áll az útban, és szinte öndtudatomon kívül, kényszeres mozdulatokkal kapargatom a cimkét, amire az imént a Dolohov nevet macskakapartam, de hiába piszkálom, nem jön le.
Habár tényleg majdnem teljesen véletlenül vetődtem ide, mégis a saját “felnőtt” döntésem volt, hogy maradok. De őszintén? Nem tudom, hogy mit vártam. Hogy egyáltalán szóba áll-e velem, mikor már olyan jól kifejlesztette a totális semmibevételem művészetét. De az még a szünet előtt volt. Még azelőtt, hogy minden hajnalban az ő leveleire keltem, még az Azkaban előtt, még azelőtt, hogy az aurorok ránkszálltak, még azelőtt, hogy Antonin közölte, hogy hamarosan egy törvénytelen fattya fog erre a világra születni, és én meglepő gyorsasággal, mindenféle komolyabb erőfeszítés nélkül húzhattam ki az asszonyi mitévők táblázatából a soron következő, természetes szaporodásra tett kétségbeesett kísérleteket.
- Jó, akkor maradok – éppen csak egy pillantást vetek az üvegajtó mögé. Ha el akarnék menni, nem zavartatnám magam a trágyagránátok miatt, nyilván. - Éppen elég nagy ez a fülke kettőnknek – erről nem vagyok meggyőződve, mégis valami nem várt magabiztossággal mondom ezt. Mintha meg akarnám győzni. Mintha nem akarnék egyedül visszamenni a Roxfortba. Mert néha az emberek csak nem képesek egyedül megtenni dolgokat, mondjuk felmenni egy lépcsőn, ahol kábé ötven-ötven százalék esélyük van, hogy túlélik. Mintha attól tartanék, hogy ha egyedül maradok, egy hirtelen ötlettől vezérelve inkább kiugrok az ablakon.
- Salazárra, Crouch, te megint verekedtél? - leplezetlenül bámulom a sima homlokot átszelő véres vonalat, és hirtelen valami különös fesztelenség lesz urrá rajtam, az addig látszólagos nyugalom szertefoszlik egyetlen mozdulattal, ahogy fészkelődni kezdek a székemben, és az alsóajkam alig észrevehetően megremeg. Annyi istenverte szarság történt az utóbbi időben, de tényleg, hogy képtelen vagyok elhinni, hogy mindközül a leginkább az izgat, hogyan verte egymást laposra Barty Jr. és Antonin hónapokkal ezelőtt.
*____*
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Szomb. 25 Feb. - 21:12
Önkéntelenül visszafojtott lélegzettel nézi, szét akarja boncolni az arcát visszataszító részletekre, mert a részletek mindig visszataszítóak, sosem tökéletesek. A túlságosan előreugró szempár alatt fekete árkok. A bizarrul szögletbe tört, ívtelen, vastag száj pikkelyes a szárazságtól. Szinte még a szeme is fénytelen valahogy. És túl rövid és kerek az álla. Aránytalanul magas a homloka. Valami elemi bizonytalanság sugárzik a feltűnően aszimetrikus szemöldökből. Csúnyán pirul el, foltokban, mint az ilyen nagyon fehérbőrűek. Biztos nem is fésülködött. Nem is tudja eldönteni, hogy Selwyn szép-e. Mármint nyilván, nem olyan visszataszító, mint amilyennek a mardekáros közízlés bélyegezte meg, de azért nem is szép. Biztosan nem az. És túl vézna, hogy az ember ki akarja verni arra, hogy hogy nézhet ki talár nélkül (az összepréselődő testük a hálókörletek folyosóján, a saját teste által lemodellezett test, amelyre igenis ki akarja verni az ember két önbántalmazás között). Aztán a részletek mindig összeállnak egésszé, és megint csontig hatoló áramütés, és megint élvezi, és ezzel az eddig nagyon jól kontrollált mazochizmusa kezelhetetlen aberrációnak kezd tűnni a saját szemében is.
Elfordítja róla a pillantását, körülnéz a fülkében, aztán a tekintete megállapodik a szétkenődött csokibéka után maradt ragacson. Minden megfeszített kontrollja ellenére belerándul az arca ebbe a csevegő hangnembe. Most komolyan úgy fog tenni, mintha az egész téli szünet, a levelek, az engedély, a levelek, a látogatás, a levelek meg se történtek volna? Nem mintha ő nem így akart volna tenni, de a kurva életbe, ehhez Selwynnek nincs joga. És egyáltalán mi az, hogy tudja? Csak nem direkt választotta pont ezt a fülkét? Mondani akar valamit? Annyira undorítóan hevesen lángol fel benne a remény, hogy mindjárt öklendezni kezd saját magától.
És Selwyn még rá tud tenni egy lapáttal. Most már szinte acsarogna a szája, automatikusan villan a szeme a saját ládájára illesztett, rézkeretbe foglalt, gyöngybetűkkel megcímzett „Crouch, Bartemius Jr.” táblácskára, aztán ugyanilyen automatikusan fordul Selwyn madárcsontú kezére, amint éppen Dolohov nevét próbálja lekaparni a saját ládájáról. Mintha direkt csinálná. Nyilván direkt is csinálja. Dolohovval biztosan jót röhögtek rajta a szünetben, most meg azt méricskéli, meddig mehet el, mielőtt szétrobbanna az agya, és odavágná az ablakhoz. Látványosan bámulja a hiábavaló mozdulatokat, a címkét, a gondatlanul vágott körmök alá gyűrődő pergamengalacsinokat, Dolohov nevének részben levakart, részben levakarhatatlan betűit, mintha ez egy bátorságpróba lenne, és azt akarná megmutatni: nem számít, túl van rajta, le van szarva az egész.
Hiszen egész szünetben ezen dolgozott az utolsó levélváltásuk óta. Begyakorolt stratégiái vannak arra, hogy le legyen szarva.
- Akkor? – vonja fel a szemöldökét hűvös számonkéréssel. – Talán rám vártál? – Hagyja, hogy némi gúny szivárogjon a vonalzóval kimért, embertelen hangjába. – Ennyire hiányoztam a szünet alatt, Se-Mrs. Dolohov?
De egyszerűen csak bólint arra, hogy persze, Selwyn maradjon csak, maradjon itt, égesse a retináját a látványával, zsigerelje ki, gyakoroljon rajta viviszekciót, miért is takarodna el, mikor csak egy gyenge ürügy adódik arra, hogy maradjon. De hogy elég nagy lenne a fülke kettejüknek? Ugyanmár. Nem elég nagy a Mardekár ház, a hatodik évfolyam, az egész Roxfort nem elég nagy kettejüknek. Mozdulatlanul áll a bezárt fülkeajtó mögött, csak annyira töri meg a saját pozícióját, hogy elővegye a pálcáját, és eltüntesse a csokibéka után maradt foltot.
- Valaki biztos itt hagyott egy csokibékát még szünet előtt – fűzi hozzá magyarázatképpen, értelmetlenül és kínosan. Ennyivel azt is mondhatná, hogy ő szarta össze az ülést személyesen.
Persze, kimehetne. Ott a buborékfej bűbáj, magára vehetné, és máris kimehetne elseggelni azt a csapat idiótát, akik idekényszerítették Selwynhez, egyetlen szűk légtérbe. De persze nem teszi. Mert szereti kínozni magát.
Legalábbis addig talál valami perverz gyönyört a helyzetben, amíg a lány újra meg nem szólal. Mert akkor, önkéntelenül a homlokához nyúlva, nagyon is kedve támad sarkon fordulni, és meg is moccan, mint aki most tényleg elhúz egy büdös szó nélkül, mert szíve szerint buborékfejtelenül is inkább a trágyagránátokat választaná Dolohovné helyett. Tényleg képes volt várni ezzel fél évet, hogy a legváratlanabb pillanatban mélyeszthesse a finom kis ujjai körmét a legvédtelenebb, leglágyabb porcikáiba? Vagy lehet, hogy annyira hülye, hogy egész mostanáig nem jutott a fülébe, mert Dolohovnak csak most volt kedve eldicsekedni vele? Félbemarad a mozdulat, és csak áll, szobormereven és halálsápadtan, szenvtelen arccal, gyűlölettől izzó pillantással.
Beletörli a saját vérpettyezett ujjait a talárjába.
- Én nem – kezdi automatikusan, és folytatná: én nem szoktam verekedni, Selwyn, de még a mondat kimondása előtt rádöbben, mennyire szánalmas is volna bevallani, hogy csak miatta esett neki Dolohovnak, azért, amit Dolohov róla mondott, és arról, hogyan farkalta meg, és ezt nem lehet, hogy kimondja, inkább leharapja a saját nyelvét. Bár mit számít ez is? Mért számít, hogy Selwyn előtt úgy tegyen, mintha a legbensőbb titkai nem lennének már eleve Dolohov összes haverjának közkincsei? Mélyet szusszan. – Én nem tudom, mi közöd van ehhez – feszíti meg a hangját, hogy igazán üres és kifejezéstelen és tizenöt fokos hűvös legyen, de aztán megrántja a vállát. Mi értelme van ennek az egésznek? Megcsókolta, megmutatta neki a sebhelyeit, törődött vele, megdugta volna ott helyben a hálókörletek folyosóján, és miután Selwyn azt mondta, amit, még megszerezte neki az istenverte engedélyt, és leveleket írt neki a kibaszott szünetben. Ugyan ki nem tudja még ezen a tetves világon, hogy miféle gusztustalan elmebaj lett rajta úrrá?
- Szóval eddig vártál vele, hogy megjegyezd? – szisszen most már palástolatlanul, de nem igazi dühvel, és nem is igazi nyomorultsággal, a keserűsége üres, súlytalan, cinikus. – Akkor húzz bele, Pandora, használd ki a pillanatot rendesen. Ne menjen kárba.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Pént. 17 Márc. - 14:09

hijacked heart attack

A fülkén kívüli világ, az odakint elrobogó táj, ahogy a vonat szokott útvonalon, a szokott tempóban kisiklik a városból – valószínűtlennek tűnik, mindössze Barty Crouch arcára vetülő fény szapora váltakozásból tudom felmérni, hogy milyen gyorsan mehetünk, hol járhatunk, mintha érdekelt volna valaha is. Ennél már csak a kavarodás hat meg kevésbé, ami a folyósón ütötte fel a fejét. Csak egy pillanatra is, de kényszeríti, hogy bentmaradjon, hogy össze legyen zárva velem, és valahol nem is olyan mélyen reménykedek, hogy a zűrzavar nem ül el egyhamar. Az sem baj, ha csak áll ott kifejezéstelen arccal, amin néha átsuhan a meglepődés halvány jele, egy szájrándulás, egy villanás a felemás szempárban, amitől egyszerre fog el a menekülési vágy, és hogy örökre ideszegezzem magam a székhez. Az sem érdekelne, ha hallgatna konokul, és soha nem jutunk túl azon, hogy bámul, aminek zavarba kellene ejtenie, de nem fordítom el a tekintetemet. De persze, hogy nem bírja ki anélkül, hogy oda ne szúrjon. A gyűlöletes név említésére magamhoz térek egy pillanatra, mintha égetne a bőrönd, úgy húzom vissza a kezemet, és menetközben taszítok a lábammal még egyet, hogy minél távolabb kerüljön tőlem. Mintha azt akarnám hazudni, hogy ehhez itt nekem semmi közöm. De az ajkam szemmel láthatóan megremeg, ahogy egy mély sóhaj szakad fel belőlem.
Hát nem egyértelmű? Nem elég nyilvánvaló, hogy miért vagyok itt? Hogy azért jöttem, mert reméltem, hogy itt megtalálom? Hogy valami megnyugvást keresek ezen az átkozott vonaton. Miért lennék különben itt? Miért akarja, hogy hangosan kimondjam? Min változtatna?
- Elfelejtettél levelet küldeni... – olyan száraz, hogy meg kell köszörülnöm a torkomat. És alig észrevehetően megnyalom cserepes ajkaimat. - Én meg azt hittem, hogy ...a Sr vagy... Slughorn... Valaki betört a raktárába, és teljesen kiakadt – hihetetlen, hogy felhánytorgatom neki, hogy négy napig nem írt levelet. Mintha bármivel is tartozna nekem. Saját szememmel akartam látni, hogy itt van ezen az istenverte vonaton. És négy napja nem alszom. Fölöttébb nehéz kisakkozni az összefüggést. És milyen kézenfekvő lenne arra fogni hogy, Silje és Antonin születendő fattya vagy valami poszt-trauma az Azkaban után, de nem. Mert már most érzem, hogy a helyére került minden. A kioktató, cinikus hang, a számonkérés és a baszogatások. A kibaszott feszültség a fülkében, amióta csak betette a lábát, valami megfoghatatlan bizonyossággal tölt el.
- Látom, visszakaptad a pálcád - nem értem mit csinál, egyértelmű persze, hogy zavarban van, de nem értem. Barty Jr-t nem lehet egykönnyen zavarba hozni. Inkább ráhagyom, csak némán bólintok, nem akarom, hogy azt higgye, élvezetet találok a helyzetben. Helyette az arcát nézem és az apró, de jol kivehető karcolást, ami végigszeli a homlokát, és ahogy ujjával végigsimít rajta, amikor felhívom rá a figyelmét. Tényleg azt hiszem, hogy sarkonfordul és kimegy, mégsem mozdul, mert mindig a nehezebb utat választja. Ahogy számítottam. De olyan elutasító, olyan hűvös, hogy önkénytelenül is felugrik a pulzusom, és komoly erőfeszítésbe telik, hogy ne hagyjam itt, vagy hogy ne ugorjak fel, és fogjam be a száját, így vagy úgy. Hogy végre hallgasson. De végül az egészből egy sokkal hisztérikusabb felcsattanás születik. Nem ordítok, nem is emelem meg a hangom, de olyan vékony, mintha bármelyik pillanatban sírva fakadhatnék.
- Miért hiszed mindig azt hogy rohadtul ellened irányul minden? Méghogy én játszom mindig a tökéletes áldozatot - nem, amit én csak elemista szinten művelek, azt Barty Crouch már akadémiaira emelte. Ahogy minden mást is. Képtelen bármit is félgőzzel csinálni. Abba biztos belehalna. Én meg abba halnék bele, ha bármit is teljes gőzzel kellene csinálnom. A tanulmányaim, a házasságom, az életem maga. Talán egyedül a kudarc az amit teljes erőbedobással megy. Ékes példája ennek, hogy megbuktam Pandora Selwynként már rég, és most már Dolohovként is csődöt mondok. De túlzás lenne azt állítani, hogy emiatt vagyok itt. Pedig ott vannak az ösztönök is, amelyek mindent irányítani akarnak. El akarják hitetni velem, hogy mi sem természetesebb annál, hogy az első dolgom minden reggel levelet írni neki, hogy természetes, hogy ő jár a fejemben, akkor, amikor rohadtul másra kéne éppen gondolnom. A hideg ujjak, a hűvös kenőcs a forró bőrömön. Önkéntelenül is a mezítelen felsőtestre gondolok, az univerzum szeletére, próbálom elképzelni, hogy vajon az arcát is olyan zuzódások borították miután nekiesett Antoninnak.
- Semmi közöm hozzá. Nyilvan azért kellett Antonin nagyszájú haverjainak elejtett megjegyzéseiből tudomást szereznem róla.
Azt kellett volna éreznem, hogy megnyílik alattam a föld, és én elsüllyedek. Hogy milyen megalázó ilyen szóbeszédbe keveredni még akkor is, ha az intrikákból jóval kevesebb célzott engem, mint a történet két főszereplőjét. És megis valami különös izgalom lett úrrá rajtam, beferkozott a bőröm alá. De ugyanakkor a féktelen düh is emésztett, pedig még csak nem is tudtam a teljes történetet. És bármennyire is elemi erővel hat rám a késztetés, hogy megtudjam, mi történt egészen pontosan, vagy hogy másrészről a fejéhez vágjam, hogy milyen ostoba és gyenge, de rá kellett jönnöm, hogy már rég nem tartom Crouch Juniort gyengének, és ez a legijesztőbb az egészben.
- Ha tudni akarod, hatlamas ostobaság volt... - csak úgy kibukik belőlem, egy rövid pillanatig azt sem tudom, hogy hogy folytassam, kell-e egyáltalán többet mondanom, hiszen Crouch sem hülye. Legalábbis eddig azt hittem, de most már komolyan kételkedni kezdtem benne. - … Antonin, és a haverjai... ezek a fickók nem kispályások, ne tévesszenek meg egy pillanatra sem – mindig a sötétben tapogatózok, ha a halálfalók viselt dolgairól van szó, de tudom, hogy ami az évzárókor történt, abban Dolohovnak és a haverjainak is hatalmas szerepük volt, tudom, hogy bármi szörnyűséget is közöl le a próféta nap, mint nap, annak legalább egyiküknek biztos köze van. És ne essen félreértés, nem felejtettem el, hogy Barty is ezt a jelet viseli a karján. A fejemben mégis olyan távol van tőlük, sosem tudnám egy lapon emlegetni velük, még talán akkor sem, ha előttem mészárolna le egy tucat mugli kiscsoportost. - Már túlvannak az ostoba iskolai párbajokon, te pedig... még csak nem is szoktál balhézni – nem tudom, hogy ennél világosabban, hogyan juttathatnám a tudtára, hogy milyen egyenlőtlennek találom a felállást. - De talán én tévedek, és nem te vagy az, akit itt félteni kell. Legalábbis nem Antonintól, sokkal inkább saját magadtól – ajkamba harapok, benntartom a levegőt. A lekevésbé azt akarom, hogy lássa, mennyire izgatott lettem, de képtelen vagyok fékezni az arcvonásaimat, amik egyértelmű jelét adják, hogy igenis érdekel.
Megérte? Ötlik fel bennem a kérdés, de olyan gyorsan fojtom el magaban, mielőtt még valami ostobaságot mondanék. Így is bőven kijutott belőle erre a napra.
*____*
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Kedd 16 Május - 0:43
Ugyanolyan makacsul szegezi a tekintetét Selwynre, a kezére, a körmeire, a ládára, a rúgásra, aztán a megvonagló szájra. Undorító, ahogy szándékokat és gondolatokat lát és akar látni Selwyn minden egyes kibaszott kis rezdülése mögé, undorító, kiveri tőlük a víz, és megint azt érzi, hogy a koponyája áttetszővé vált, egy nagy, szélesvásznú, 4K-minőségű merengősugárzássá, és minden látható ezekből a kitalált gondolatokból, amiket legszívesebben legilimenciával erőszakolna bele Selwyn fejébe. Ami azt illeti, jelenleg kibaszottul RAVASz-szintű alkímiának tűnik bármi olyasmire gondolni, ami nem azzal kapcsolatos, hogy Selwynbe erőszakoljon dolgokat.
A keze látványa valami olyan elementárisan szomorú és elementárisan begerjesztő látvány, hogy végül muszáj elpillantania, inkább a szemébe nézni, mielőtt egy elementárisan szomorú erekcióhoz vezetnek a gondolatai.
Gúnyosan akar horkantani a rekedtes megjegyzésre, na, ebből lesz valami megrökönyödött, értelmetlenül nyivákoló kis boldog önelégült béna hang. Az utólagos ocsmány grimasz már ezen se maszkíroz semmit. Meg a szavai se.
- Nyilvánvalóvá tetted, hogy nem vagy kíváncsi a leveleimre – jelenti ki óvatosan. Minden szót meg kell válogatnia, mielőtt még Selwyn kitalálná, hogy szó szerint tudná idézni a leveleit (és unalmas perceiben algoritmusokon vezette le, hogy melyik szó mit jelenthet, ennyivel akár kis origami tőröket is hajtogathatott volna belőlük, hogy azokkal szúrja magát tökön).
- Megpróbáltam jobb programot találni mártírkodásnál.
Faszt. A pálcaelkobzás első pár napjában még az élve rothadás gondolatában is volt valami magasztos.
Ez a csaj komplett idiótát csinál belőle.
- Fletcher nem tudta, hogy tőled kaptam a tippet – vonja meg a vállát. – Én meg… hát, akár bízhatnál is bennem annyira, hogy ne gondold, hogy – ezek után, most komolyan, Selwyn, minden után, ami történt; türelmetlenül, sőt ingerülten szusszan a két szó között – direkt belekeverlek a szarba.
Most meg kellene köszönnie neki? Nem akart élni a Slughorn-féle lehetőséggel, csak épp már nem volt másik, és az átokseb-szepszis szélén állva opciónak tűnt. Hálásan viszket a vállán a hegszövet. Most akkor talán tényleg kvittek? Vagy megint ő tartozik Selwynnek? Ezért hozta fel?
Látja a pillantásában a saját tépelődését visszatükrözni. Megnézi a vékony vérkeretet a körme alatt, alaposan, mielőtt újra beletörölné a kezét a talárjába, és leül, vissza, az ablakhoz, szembe Selwynnel, mint aki csak azért is beledugja a fejét a mantikór torkába. Aztán egy darabig olyan zaklatottan lélegzik, mint aki épp harcigáz-mérgezést kap attól, hogy Selwyn bőrének kis vonzó szagepitópokat hordozó molekulái lezúdulnak a torkán tüdőig. És bizonyára ott is maradnak, mint a korom.
Megemeli a szemöldökét a kirohanásra, nagyon részvétlennek és nagyon szemétnek akar látszani, de Selwyn hangja határozottan úgy cseng, mintha épp most törnék össze a teljes családi porcelánt. Ez megnehezíti a geciséget. De mikor mondott ő nemet a kihívásokra?
- Tudod, apám sose szeretett, figyelemre vágyom, etc. – közli hűvösen. – Bocs, kizárásos alapon azt hittem, hozzám beszélsz, bátorkodtam magamra venni a szavaidat. – És előrehajol. – Ezzel most akkor visszavetted a stafétát? Tessék. Akarod, hogy adjak rá okot, hogy megint áldozat lehess? – Gondolatban megérinti, gondolatban belepréseli, belenyomja, belekúrja abba a rohadt kárpitba, amíg össze nem simulnak a meztelen sebhelyeik, gondolatban belemarkol a hajába és végignyalja a torkát, de valójában persze meg se moccan, sőt hátradől, mintha magát próbálná meg visszatartani, hogy tényleg tegyen valamit, pedig ezt a csapot már elzárták. Ha belehalna, se tudna hozzáérni még egyszer, még egyszer szétnyílni, még egyszer nyitva maradni. Szobormozdulatlan, csak a hangsúlyával próbál most az egyszer tényleg, igazán, alattomos rohadék lenni. – Dolohov nem elégítette ki az igényeidet a szünetben?
Hogy lehet ugyanattól az egy gondolattól öngyűlöletet, haragot és vágyat érezni? Hogy lehet egyáltalán ennyi mindent érezni?
Persze, Selwyn a méregbe mártott fegyvereit is lefegyverzi két pillarebbentéssel, kár a gőzért.
Egy darabig várakozóan nézi, furcsán csillan a szeme, Selwyn arca nem épp az a pókerarc, szóval nem nehéz kitalálni, hogy azt akarja, hogy beszéljen neki erről. Liba. Szóval hízeleg neki, hogy ők Dolohovval miatta pofozkodtak. Liba. Pont ugyanolyan liba, mint bármelyik másik. Csak mi a faszért nem bármelyik másikat akarja ennyire nagyon, miért nem valami más liba kezéről ábrándozik, hogy végigsimít a sebhelyein? Miért pont ennek a libának lenne hajlandó még ezt is megtenni, hogy elmondja, hogy alázta magát szarrá épp Dolohov előtt, csak mert így néz rá?
Megnyalja a száját, készül valamit, de aztán persze Selwyn nem bírja befogni. Mi a faszért nem bírja befogni?
Elborul az arca.
- Gyávának már neveztél. Meg köpönyegforgatónak. Perverznek. – Egy pillanatra le kell hunynia a szemét, de épp csak egy rebbenés, aztán képes újra ránézni, felnyársalni a szemével. – Merlin tudja, minek még. Most épp gyenge és gyámoltalan vagyok? – sziszegi végül, az indulat, amit a helyzet megszégyenítő volta vált ki belőle, magas partot csapkod, de nem ömlik keresztül a peremen, megmarad fagyos sistergésnek. Egy darabig legalábbis azt hiszi, hogy megmarad, és tud uralkodni magán.
Aztán azt veszi észre, hogy felpattant, és Selwyn fölé magasodik.
- Engem kispályásnak gondolsz? Engem FÉLTENI KELL? Mégis ki a faszomtól féltesz? Magamtól? – Torz, frusztrált nevetés fuldoklik a torkában. – Ez meg mi a kibaszott faszt jelent, mi? – Tiszta erőből ütődik az ökle az üléskárpitba Selwyn feje mellett két oldalt, ahogy előrehajol, az arcába szinte, de mégsem ér hozzá egy ponton sem, még ez a kontrollvesztett kitörés is kínosan kerüli az érintést. – Szerinted poénból viselem azt a Jegyet? Véletlenül került a karomra? Emlékszel még, hogy ki az apám? – csikordulnak össze a fogai, egyenesen Selwyn szemébe mered, ezerszer inkább látna ott megvetést, félelmet, undort, bármit, csak ne ezt a nyálkás, ragadós szánalmat. – Hát nekem nem kínálták ezüsttálcán, mint nekik. Megküzdöttem érte. Azt hiszed, amiért nem kínoztam ártalmatlan hülyegyerekeket az iskolában, kevesebbet tudok? JOBB VAGYOK, MINT BÁRKI EZEN A KIBASZOTT VONATON, ÉRTED?! – Csak akkor tudatosul benne, hogy gyakorlatilag már üvölt Selwyn arcába, amikor már el is hallgatott.
Nézi a másik arcára fröcsögött nyálpettyeket, zaklatottan lélegzik, aztán bele se gondolva letörli őket a kézhátával (áramütés hozzáérni, kicsit meg is rezzen), mintha csak udvariasan elnézést kérne. Egyből beletörli a kezét a talárjába is. Most már alig hallhatóan suttogva, de nagyon gondosan, higgadtan artikuláltan folytatja, hogy jól lehessen érteni minden egyes szótagot:
- Megöltem valakit, Pandora. Öltem.
Talán nem is neki akarja elmondani. Talán egyszerűen csak muszáj kimondani, önmagának, mert ez a mondat a Szent Mungo óta csak egy elfojtott gondolat volt a belső szennyeshalom legalján. Most sem megrendült, vagy jelentőségteljes, a saját fülében legalábbis teljesen semmilyenül cseng. Immár nyugodtan és kutatóan nézi a másik arcát, lehet, hogy onnan akarja leolvasnia, mit kéne gondolnia erről az egészről. Gondol egyáltalán valamit? Érez egyáltalán valamit? Van ennek egyáltalán bármi súlya? Kellene legyen? Kéne azt gondolnia, hogy kellene legyen?
- Az egyetlen, amit sajnálok, az, hogy nem Dolohov volt az – folytatja, és halványan, sután elmosolyodik, bár nem tart sokáig. Kényszeresen ropogtatni kezdi a másik kezét a kárpiton, túlfeszíti az ujjait, amíg fájdalmasan feszülni nem kezdenek a kézközépcsontok merev ízületi tokjai. – Meg akartam ölni. – Továbbra is összpontosít minden rezdülésre Selwyn arcában. – Megtettem volna. Kimondtam volna a szavakat. És akartam… - újabb futó mosoly –, tényleg akartam… De igazad van. Nem voltam elég.
Még egy utolsó kutató pillantást vet rá, aztán felegyenesedik, és elfordul tőle, az ablakhoz, nekitámasztja a homlokát a hideg üvegnek.
- Szóval nem hallottál eleget. Rendben. Elmondom. Arról beszélt, ahogy… hogy… RÓLAD beszélt, Pandora. Ízléstelennek találtam a szavait. Ennyi. – Vállrándítás. – Még csak annyiba se vett, hogy védekezzen. Hagyta, hogy üssem. És élvezte. Vigyorgott. A rohadt haverjai meg csak néztek. – Kissé visszafordítja a fejét Selwyn felé, de nem néz rá. – Aztán megátkozott, és megátkoztam, és újra megátkoztam. Annyi szenvedést adtam neki, amennyit csak tudtam. – Mosolyog, és finoman végighúzza az ujjait az üvegen. A vonat, a tárgyagránátok, az egész elveszítette a legkisebb jelentőségét is, de az egyáltalán nem egyértelmű, hogy ebben a vákuumban Selwyn hús-vér jelenléte vagy Dolohov kísértete van inkább jelen. – Az a pár századmásodperc, amíg majdnem az uralmam alatt volt, amíg úgy tűnt… az az érzés … - Kinyújtóztatja az ujjait, mintha láthatatlanul ott dorombolna alattuk Dolohov majdnem-leigázott elméje, mintha a torkát érezné a kezébe szorítva. – Legalábbis feledteti azt, hogy legyőzött. Mert igen. Jha. Győzött – rántja meg a vállát újra, és kissé nekiüti a homlokát az üvegnek, mint egy lusta házimanó, aki még az önbüntetést is csak félszívvel csinálja. – Mielőtt még bármi is történt volna. Miközben szétvertem a fejét, ő győzött. Tele volt a szája vérrel, és csak röhögött – közli olyan szenvtelenül, mintha csak a téli szünetre feladott elméleti fejezetekből felelne bűbájtanon. Egészen oldalra hajtja a fejét, mintha csak a kifejezéstelen arcát akarná megmutatná Selwynnek: tessék, nem érdekel, láthatod, nem számít. Hányféle módon fogsz még gyengének látni? Hányszor tudsz még az elevenembe nyúlni, hogy már TÉNYLEG ne érdekeljen? Hirtelen emeli vissza rá a tekintetét. – Ezt akartad hallani? A saját számból, hogy mattrészegen és ripityára vert pofával, egy hosszú cr- kínzás után is erősebb volt nálam?
Gúnyos, pengeéles mosolyra húzódik a szája, minden szava át van itatva epével:
- Tulajdonképpen most végre van bennünk valami közös, Selwyn: Dolohov mindkettőnket legyűrt.
A monológnak vége, megfordul egészen, a hátát veti az ablaknak.
- De azt hiszem, így is te jártál jobban. Te már hozzá vagy szokva.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Szer. 6 Szept. - 20:17

hijacked heart attack


Ha Barty Crouchnak csak valami halvány lila fogalma is lenne arról, hogy milyen nőnek lenni, talán nem ezzel az idióta kifogással jön. Hadd legyen meg már a jogom ahhoz, hogy megváltoztassam a vélemény, hogy akkor is tudni akarjam, hogy mi van vele, ha éppen a szöges ellentétét állítom, elég meggyőzően.
- Ne menjünk bele, hogy ki kezdte a baromságokat. Ahogy abba sem feltétlenül muszáj, hogy vajon kit is ér  a felelősség azért, mert azt a kicseszett aláírást odahamisította – nyugodt a hangom, annyira, hogy kiráz a hideg saját magamtól, és legszívesebben pofonvágnám magam, hogy érezzem, mekkora súlya van a szavaimnak. Hogy mennyire ön- és közveszélyessé vált Crouch Junior, hogy legszívesebben bezárnám ebbe az átkozott vonatfülkébe és eldobnám a kulcsot. Junior, aki egykor a higgadság másfél méteres szobra volt, egy seggfej, kétségtelenül, de legalább mindenki biztonságban érezhette magát körülötte.
Ajkam megremeg, ahogy kipréselek egy fáradt sóhajt. Hihetetlen, hogy Barty Jr tényleh azt gondolja, hogy én azt gondolom... áhh, csak menjen a fenébe, amiért ilyeneket feltételez. Erős késztetést érzek, hogy közöljem mekkora seggfej, csak olyan végtelen higgadsággal, ahogy ő szokta, de végül minden erőlködés dacára egészen másféleképpen artikulálok, annyira, hogy a számból előgurgulázó szavaknak már semmi közük sincs az eredezi gondolathoz. – Sosem feltételezném, hogy belekevernél a szarba ...direkt...- ráadásul még olyan vakbuzgó meggyőződéssel, mintha hosszú évek gyakorlata lenne mögöttem  Barty Crouch Jr. a mi urunk és megmentőnk feliratú szórólapok osztogatásában.  
Ahelyett, hogy kiviharzana, leül egyenesen velem szemben, és ha eddig voltak is feltétlezeéseim a nem teljesen épelméjűségét illetően, hát itt a bizonyíték. Reflexszerűen rezzenek össze a szavaira, ahogy közel hajol hozzám. Kifejezetten, és exklúzíve neki tratogatott áldozat arccal bámulok vissza rá, pedig hozzám sem ért, a fenébe is, még egy újjal se, csak a meleg-párás lehelletét érzem lecsapódni résnyire nyílt ajkaimon. A mellkasom megemelkedik, a hátam megfeszül ültömben, a szemeim kiégnek a helyükről, ujjaim megmarkolják a szoknyám szegletét és erőszakosan marcangolják az anyagot, mintha a puszta kezemmel akarnám letépni magamról, de akkor is állom a tekintetét. Bárhol és bármilyen intenzitással ér hozzám, arra képtelen leszek felkészülni. Ennél már csak az lehet egymilliószor rosszabb, ha nem ér hozzám, sőt, még hátra is dől.
Megütközve nézek rá, szinte csalódottan, de szavaival egy villanás alatt elvág minden pattanásig feszült húrt. Érzem ahogy megfeszül az ér a nyakamon,  fejemben gyorsfelvételen pöpörgnek le a téli szünet eseményei. Silje, Silje gyermeke, Anti fattya, az Apokalipszis második lovasa és rájönni, hogy mennyire nem érint meg az egész. Legalábbis eddig a pillanatig valójában csak a megkönnyebbülést éreztem, hogy végre valaki felmentett házastársi kötelességeim alól, pedig milyen ostobaság azt gondolni, hogy változtat ez bármin is.
- Mégis mi a francot tudsz te egyáltalán az én igényeimről?  - csattanok fel ingerülten, még annak dacára is, hogy biztos vagyok benne, Crouch Juniornak nem okozna olyan nehézséget, mint Antoninnak, hogy pillanatok alatt feltérképezze az igényeimet. De végül is elérte, amit akart, a pír undorító foltokban kiült a fehér bőrömön.
A kirohanása elemi erővel hat minden egyes atomi részecskémre, mégis megőrzöm a hidegvéremet még annak dacára is, hogy két öklével belebokszol a kárpitba. Hála Salazárnak, nem egy átkozott kőfal, csak egy kárpit.  
Közben olyan pillantással nézek rá, hogy ezt most komolyan magyarázni kell? De a lélgzetemet visszafogom, túlságosan is elviselhetetlen a közelsége.
Végre a felszínre tolakszik a régi Crouch Junior a maga undorító önmbizalmával, ami elsodor, ha nem kapaszkodok meg a székben, de nem hagyom. Bármennyire is szeretnék felsikoltani, nem teszem, olyan csendben ülök, de a szemem elárul, egészen biztos, mert indokolatlan lelkesedéssel figyelem minden apró rezzenését.
Hagyom, hogy a nyálcseppek végigzáporozzanak az arcomon, mégcsak nem is érzem undorítónak. Nemúgy mint azt az érintést, amivel a kézhátával végigsimít a bőrömön. Összerezzenek, és legszívesebben utánoznám a mozdulatát, és letörölném  a bőrének érintését, mielőtt leégetné az arcomat a helyéről.
Szavai habár teljes mértékben le kellene döbbntsenek, mégsem érzek undort, megvetést vagy félelmet. Mintha a gyilkosságok már annyira természetes részét képeznék a mindennapi életemnek.
Na és akkor? Én hozzámentem Dolohovhoz. Mind követünk el végzetes hibákat. Ezt szeretném mondani, de végül befogom a számat.
Dolohov nevétől, de úgy az egész átkozott kontextustól kiver a hideg veríték. Nem akarom tovább hallgatni és ennek az egyetlen módja, ha végre közbeszólok, de ugyan mit mondhatnék?
- Milyen érzés volt? – hallom a saját reszelős hangomat, ami megtöri Barty Junior drámai monlógját - Én is azt hittem, egy egészen hosszú ideig, hogy megöltem valakit és...nem olyan volt, mint amilyennek elképzeltem – fogalmam sincs, hogy mire akarok kilyukadni, úgyhogy inkább beletörlöm izzadt, görcsbe merevedett ujjaimat a szoknyám szoknyám szegélyébe, de közben le sem veszem róla  a tekintetemet.
Van abban valami hátborzongató, ahogy Crouch Jr. ezeket az emlékeket dédelgeti. Már bánom is, hogy annyira rohadtul kíváncsi voltam. De tudom, hogy csak azért ilyen végletekig aprólékos, hogy engem kínozzon. De aztán én is azon kapom magam, hogy valami egészen más emléket dédelgetek, amikől legszívesebben a padlóra okádnék. Ez annyira Antoninra vall. Csak ennyi fut át az agyamon, s hogy eltereljem a gondolataimat, újra megszólalok – Hát látod, erről beszéltem. Ezt jelenti az, hogy önveszélyes vagy. Ha azt hiszed, hogy valaha, egy átkozott pillanatig is kértem, hogy a becsületemet megvédve párbajra hívd Antonint, hát nagyon tévedsz. Ha azt hiszed, hogy élvezem, ahogy a hülyeségetket halmozod egymásra, annyi mindent kockáztatva. De tudod mit gondolok, hogy ezt nem is miattam tetted, hanem magad miatt. Valami érthetetlen, bizonyítási vágy hajt az önpusztítás felé.
Felállok, éppen csak annyi hely van az ablak mellett, hogy még én is odaférjek, s mintha csak kíváncsi lennék arra, mit lát az alkonyatba burkolózott hómezőn kívül Barty Jr., én is hozzáérintem a homlokom a hűvös üveglaphoz, ami olyan kísértetiesen emlékeztet Crouch kencsőbe mártott ujjaira, ahogy a bőrömön végifut, precízen, nem hagyva ki egyetlen pontot sem.  Dolohov legyűrt mindkettőnket. Magamban ismételgetem a mondatot, mintha így akarnám folyamatosan emlékeztetni magam, hogy most rögtön el kellene innen húzni, mert semmi keresnivalóm nincs Jr. három yardos körzetében.
- Azt hiszem, hogy vitatkozhatnánk azon reggelig, hogy ki járt jobban – szólalok meg egészen csendesen, mintha a hideg üveg tényleg lenyugtatná a kedélyeket, és a fejemet most felefele fordítom, hogy jól lássam Crouch Junior elcsigázott arcát. - De ha nem haragszol meg, most nem veszem elő a zsebkendőmet. Amúgy sincs rá szükséged. Ezer Dolohov is édes kevés ahhoz, hogy téged tényleg legyűrjenek.

*____*
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Szomb. 9 Szept. - 20:24
Fásultan néz vissza rá, mikor megint kezdődik ugyanaz a lemez. Nem lehetne, hogy csak magától elmenjen? Anélkül, hogy mondania kéne, mert képtelen lenne rá, hogy elzavarja, mert jólesik beszívni az illatát és szenvedni tőle. De ha magától elmenne, persze, hamarabb harapná le a saját nyelvét, mint hogy marasztalja. De ugyan hová menne Selwyn a lekapart címkézésű kibaszott ládájával? Nem fog elmenni. Neki kell elmennie. És így udvarias.
- Igen, tudom, nem kérted, nem kérdeztelek meg róla, már elnézést kértem miatta levélben, ha arra számítasz, hogy a bocsánatodért fogok esedezni, akkor pofára fogsz esni. Egyébként sem buktunk volna le, ha nem halogatod annyit. Ugorjunk, ha nem esik nehezedre.
Ha nem esne nehezére befogni a száját, akkor csak ülhetnének itt csendben, amíg elül odakint a trágyagránátvihar, bár ezt tulajdonképpen meg sem kellene várnia, elég lenne egy buborékfej-bűbáj, és megkereshetné a felelősöket, a nyakukba akaszthatna két hét büntetőmunkát meg legalább mínusz tíz pontot fejenként – épp csak egyáltalán nem érdekli az egész.
- Hát? – kérdez vissza a zavaros szavakra.
És tényleg nem érdeklik se a trágyagránátok, se a büntetőmunkák, az ostoba prefektuskodás tyúkszaros hatalmi helyzete. Különben is, egyáltalán semmi hatalmat nem érez, undorító, bénító gyengeséget érez, ahogy próbál nem Selwyn remegő szájára nézni, és nem arra gondolni, hogy a hálókörletek folyosóján akkor, vagy tavaly nyáron – csupa olyan dolog, amit neki kellene már ejtenie végre, de azok a pálcika ujjak megállás nélkül feszegetik a vart a sebein.
A puszta létezése feszegeti a vart a sebeiről.
Nem valami szellemes a felcsattanása, de valamiért mégis elszégyelli magát tőle, és nem forszírozza tovább az igényeit, hanem elfordítja róla a pillantását, és megrántja a vállát. Nem is a szavaitól, inkább attól, hogy itt van, ahogy az áldozati arcát felváltja az ingerültség, ahogy a szoknyáját markolja, a térde formájától, meg ahogy kihúzza magát, ahogy kidagad egy ér a nyakán. Pedig elégtételt jelenthetne, hogy elvörösödik, olyan hülyén, elszigetelt kis foltokban vörösödik ő is, mint az ilyen nagyon fehér bőrűek általában, és röhejesen néz ki, de nem jelent, mert csak arra tud gondolni tőle, milyen forró lehet ez a pír.
Tulajdonképpen nem is csoda, hogy mire észbe kap, már megint elveszítette a fejét.
Soha senki, aki hozzáért, nem keltett benne semmilyen különösebb érzést. Bőr- és nyálkahártyafelületek csatakos, émelyítő összecsuszamlása, haloványan jóleső, enyhén kellemetlen ingerületek a húsban; semmi olyan, ami túl mély nyomot hagyott volna benne. És ez így jó volt. Ez így tökéletesen megfelelt. És most itt van ez a rohadt kis picsa, akinek a közelében képtelen bármi másra gondolni, akinek a közelében megfosztva érzi magát attól, amitől eddig pedig idegenkedett és kicsit undorodott, és ez a rohadt kis picsa, akinek bele akarna bábozódni a testébe, mint valami parazita, aki összerezzen a kezétől, de rezzenéstelen pofával hallgatja végig az őrült szavait, amiket sose szabadott volna kimondania, az isten bassza meg, verítéktől fényes, kifejezéstelen arccal, ez a rohadt picsa Dolohové, és akármit csinál, Dolohové marad.
Dolohov pedig erősebb nála.
- Semmilyen – vonja meg a vállát most már nyugodtan, sőt kicsit unottan. – Nem éreztem semmit. Vagyis, amit éreztem, az nem a gyilkosságnak szólt. – A diadalnak és a megkönnyebbülésnek semmi köze nem volt a fiolához és Crickerleyhez, az csak a feladaté volt. Most fogja fel csak, mit mondott Pandora, felkapja a fejét. – Micsoda? Kit? – néz végig rajta összehúzott szemmel. – Mégis milyennek képzelted? – Az ő pillantása viszont elszakad róla, a tekintetéről, követi a kezét, valahogy annyira mágneses ez a kamaszlányosan rendetlen és valószínűtlenül vékony kéz, valahogy annyira szép. Újra elfordítja a fejét. Fáj a látványa. Annyi helyen fáj, hogy az alhasában a szomorú lüktetés szinte már eltörpül a többi között.
Könnyebb úgy beszélni, hogy nem néz rá, igen, könnyebb így, hogy Dolohov jelenléte valóságosabbnak tűnik, mint az ő kettejüké, akik itt vannak teljes valójukban. Könnyebb észnél maradni, mintha Dolohov neve önmagában is képes lenne arra, amire a saját bőrébe vágott átoksebek. De aztán persze ennek is vége lesz, és Pandora megszólal, és ő újra kénytelen tudomásul venni a jelenlétét, hiába is nem néz rá.
Elfintorodik a szavaira, és elutasítóan megrántja a vállát.
- Hogy a midet megvédve..? Leszarom a becsületedet, Selwyn, mit tudom én, kikkel keféltél előtte – közli olyan halálnyugodtan, mintha valami tökéletesen szalonképeset mondana éppen, de továbbra sem fordul meg. Még sóbálvánnyá válna, ha ránézne. – Már mondtam: mindössze ízléstelennek találtam a szövegét.
Mi a fasznak mond ilyeneket? Olyan, mintha őszintén… aggódna érte? Tényleg ennyire egy senkinek gondolja, tényleg ennyire gyengének, aki kockáztat és önveszélyes módon viselkedik? Nem mintha nem lenne igaza: tényleg ezt teszi. Ezt tette. De mi a rohadt köze van hozzá, hogy mer szánakozni rajta?
- És te… Dolohov… durva volt veled? – kérdezi töredezetten, utólag szinte félénknek tűnik ez a nyomorult kérdés, így aztán mondani akar még valamit, valami még a korábbinál durvábbat, de Selwyn odalép mellé, és a tüdejéből szakadozottan tör elő a levegő, annyira közel van, hogy elborítja az illata és érzi a teste melegét, és úgy érzi magát, mint akivel valami rendkívül erős kábító hatású bájitalt itattak.  
Összetalálkozik a pillantásuk az üveg felett, és már megint nem ura önmagának, ez valami gerincvelői reflex lehet, annyira állatiasan primitív, hogy kinyúl és olyan erővel ragadja meg a karját, mintha bele akarná írni a nyomait, mint egy fatörzsbe valami szerelmi vallomást, de aztán azonnal el is engedi, mintha égetne.
- Élvezed, Pandora? – kérdezi annyira összeszedett, fegyelmezett hidegséggel, hogy még indulat sem csendül ki a hangjából, mintha az előbbi mozdulat meg sem történt volna. – Jól szórakozol rajtam?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Csüt. 14 Szept. - 8:14

hijacked heart attack

Talán én lepődök meg a legjobban kettőnk közül, hogy milyen engedelmesen bólintok, és egyetlen szó nélkül hagyom, hogy  a feledésbe merüljön az egész történet. Legalább is, ami a kettőnk közös emlékezetét illeti. Dolohovék valószínűleg egy darabig még nyögni fogják az azkabani látogatást és az egész hozzá kapcsolódó patáliát. Csak azzal nyugtatom magam, hogy előbb utóbb úgyis felkerültek volna valamelyik auror radarjára, s talán nekik is jót tesz, ha ezentúl kicsit óvatosabbak. Crouch Juniorral meg nem akarok már évődni, nem hoz semmilyen elégtételt, ha az orra alá dörgölhetem és lépten-nyomon számon kérhetem, egyébként sem merném megkockáztatni, hogy tényleg magamra hagyjon éppen most.  
- Hát.. – ismétlem meg a szót, hogy egy kis időt nyerjek magamnak. Nem számítottam erre a kérdésre, próbálok olyan nyugalmat erőltetni magamra, mintha nem esne olyan nehezemre kimondani hangosan – Tudom, hogy nem szándékosan buktál le a Senior előtt. Hálásabb is lehettem volna az igyekezeteidért – még ha ostobák is voltak, teszem hozzá csak úgy magamban – Nem azért fordultam hozzád, mert te voltál az egyetlen, akinek vannak kapcsolatai az Aurorparancsnokságon és az Azkabanban. Hanem, mert tudtam, hogy benned bízhatok – olyan szokatlanul csendesek a szavaim, mintha éppen csak egy egér kaparászna a fülke sarkában, mintha satuba szorítanák az ujjaimat egyenként minden egyes meglengetett fehér zászló után. Ráadásul még magamat is képes vagyok kínosabb helyzetbe hozni, mert ugyan mit látna ebben Crouch, ha nem azt, hogy kihasználom minden lehetséges módon, ahogy éppen csak nem szégyellem? Mert mit jelent az az átkozott szó, hogy bizalom? Számomra eddig ismeretlen volt, és megkockáztatom, hogy ő is éppoly keveset tud kezdeni vele, mint én.
Megpróbálom kifürkészni a tekintetét, hátha legaláb abban találok valami árulkodót, valami jelét annak, hogy nem teljesen szociopata, és talán van rá esély, hogy én sem vagyok az, pedig napról napra egyre halványabban pislákol az az átkozott reménysugár. Igazán hálásak lehetünk családjainknak a ránkhagyott örökségért, mert talán éppen erre van szükségünk, hogy túl éljünk ezt ép ésszel.  
- Hát minek szólt akkor? –  teljesen értelmetlen az egész, ezt is el kéne engedni és elfelejteni, minden amellett szól, de nem, én képes vagyok mindent a végsőkig feszegetni, mintha csakugyan olyan kiválóan szórakoznék.
Az első kérdéseit félig szándékosan, félig meg önkéntelenül hagyom figyelmen kívül. Túl hosszú lenne a történet, aminek egyes darabjait már ő is ismeri. Bagnold. A gyengélkedőn töltött napok. És talán csak idő kérdése, hogy a deRais is mekerüljön a képletbe és Mulciber kilétére is fény derüljön. És meg talán már nem tudnék olyan sziklaszilárdan, szinte szemrebbenés nélkül ellenállni Barty Jr. ostromainak, jobb, ha nem kísértjük a sorsot.  
- Azt hittem, hogy undorodni fogok magamtól. Hogy majd ez lesz a legszörnyűbb dolog, amit valaha tettem, hogy az emberi oldalamat valahogy elveszítem. Érdekes, éppen akkor találtam meg igazán. Nem éreztem megbánást – de annyira mocskos volt, olyan sok volt a vér. Nem gondoltam, hogy valaki ennyit vérezhet, és hogy ennyire szánalmasan festhet, ha ennyire elhagyja magát az életért kapálózva – csak bámulom őt magam előtt, szinte már áhitatosan és kevés tart vissza attól, hogy térdre ne vágódjak, az valahogy olyan teljessé tenné a gyónást. De végül nem teszem meg, és a helyzet szakrlitását végül az is megtöri, ahogy burkoltan egy szajhának nevez. Igen, talán tényleg itt úszott el minden esélye, hogy valaha is letérdepeljek Barty Crouch lábai elé.
Megsemmisítő pillantásomnak már nincs igazán ereje, vérszegény és nem is  érzem igazán, hogy magyarázkodnom kellene neki, hogy emlékeztetnem kéne arra, hogy Dolohov előtt, nem csak ő, hanem senki más még csak bottal sem nyúlt volna hozzám – arról meg már igazán nem tehetek, hogy valami megmagyarázhatatlan oknál fogva az Antoninnal való házasságom feltornászta a piaci keresletet.  És ha valmiért, hát igen, emiatt neheztelhetnék rá. És azért is, mert úgy mondja ezeket a szavakat, hogy direkt bántson. De nem tud érdekelni, nem hagyom, hogy feldühítsen. – Hát rendben, szóljon ez akármiről, ha úgy tetszik, tisztelegj a morális igazságosztó szerepében, csinálj magadból kibaszott mártírt és osztogasd a szappant az összes tahónak, aki valaha ízléstelenül beszélt a feleségéről – darálom beletörődő hangon, és rándítok egyet a vállamon, annyira könnyedén, mint amennyire meggyőző akarok lenni, hogy tulajdonképpen nem érdekel, ki hogy beszél rólam, pláne ha az illető Dolohov.  
Nem akarok tudomást venni arról, hogy hirtelen megtört a hangja, mégis azon kapom magam, hogy ebbe a mondatba kapaszkodom. Mintha csak a habos kakaóink felett megkérdezte volna, hogy na és Selwyn, milyen napod volt? Kicsit tényleg olyan mintha érdekelné.  
- Néha. Kicsit. Tulajdonképpen nem volt durvább, mint amilyen veled volt –  őszintén szólva, nem tudom, hogy mire akar kilyukadni. Újfajta érzés ez az aggodalom, amit nem tudok hova tenni, és minél tovább bámuljuk egymást az üveg fölött, annál kevesebb értelme van az egésznek. Ahogy egyre kevesebb sikerrel járok, hogy az ép eszemet megőrizzem, hogy az illatától ne borzolódjon a tarkómon a szőr, hogy a mellkasomban a szívem visszavegyen a vad ütemből.
Fájdalmasan és a kelleténél hangosabban szisszenek fel, ahogy ujjai a karom köré zárulnak, és az elektromosság végigszalad a testemen. De mielőtt az impulzus igazán elérhetne a receptoraimba már csak a fájdalmasan tátongó üresség, egy fantom érintés marad helyette.
De hiába ereszt el, szorításának nyoma ott maradt, ahogy a torkomban is a megkezdett sóhaj, s ajkamba harapok, hogy tompítsam, és ne váljak teljesen nevetségessé.  
A fegyelmezett hidegségével mintha csak táncot járna az idegeimen. Ha eddig nem akartam elmenni, és azt akartam, hogy ő is maradjon, most legszívesebben erőszakkal tenném ki az ajtón kívülre, csak ne nézzen így, ne mérje gramra a hideg számítást a szavaiban. Most rajtam a sor, hogy megragadjam a karját, de nem vagyok olyan kíméletes, rendezetlenül vágott, apró körmeim a blúzon keresztül is könnyedén belémarnak, kényszerítem hogy rám nézzen, és azon kapom magam, hogy szinte suttogok.
- Bazd meg, Crouch. Bárcsak jól szórakoznék. Bárcsak találnék benne egy szemernyi élvezetet is, mielőtt felemészti minden porcikámat.
*____*
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Vas. 24 Szept. - 21:27
Először a csendjére kapja fel a fejét, aztán a szavaira, és bizalmatlanul végigméri, valahogy nem egyértelmű, hogy gúnyolódik-e. Vagy hogy mennyiben gúnyolódik.
- Hálásabb – visszhangozza diplomatikusan, de aztán le kell hunyja a szemét egy pillanatra, mert az agya az akarata ellenére is, aljasul el akarja képzelni azt a hálát, és ettől egyszerre undorodik és kiszáradt szájjal szomjazik rá. – Leszarom a háládat, Pandora – hazudja halkan, nyomorultul, és elfordítja a fejét is, de Pandora nem hagyja abba, mi a faszért nem hagyja abba végre, minek mond ilyeneket, amik összezavarják és ilyen sebezhetővé teszik és ilyen szánalmas reakciókat facsarnak ki belőle. Benned bízhatok. Mégis mi alapján, kavarodik fel benne a düh és a zavar, miközben szinte végigsimít a gerince tövisein a hangja, annyira mocskosul jólesik, hogy elgyengül tőle, pedig ennek semmi értelme nincs.  – Merlinre, fogd már be, baszki – mondja erőtlenül, és megrázza a fejét, mintha téveszméket próbálna kirázni a fülén keresztül.
Aztán ránéz mégis. Most, hogy Dolohov kísértete szétfoszlott, már úgyis őt látja, ha nézi, ha nem. Hát akkor már nézheti is akár.
- Csak akkor bízol bennem, amikor épp kényelmes? – fonja össze a karját maga előtt várakozóan. Vagy védekezően. – Vagy hogy működik ez nálad?
És ez tényleg érdekli. Nem áll össze. Pandora nyilván sok sületlen faszságot összehordott már, nem ez lenne az első, de valamiért olyan jó lenne hallani a választ. Mégis mit jelent neki az, hogy megbízhat benne? Mégis hogy lenne képes egy ilyen Pandora-féle szerencsétlen a bizalomra? Hogy lehet képes egyáltalán bárki bármilyen bizalomra?
Valami szörnyű felismerés, hogy szeretné ezt a bizalmat, maga köré akarja csavarni, ernyedten belemerülni ebbe a teljesen értelmetlen, kockázatos, biztos bukást ígérő, édes, buta melegségbe, és annyira gyengének érzi magát, hogy még a legértelmetlenebb kérdésnek is hálás, amely menekülőt nyújt a saját alantasan emberi reakcióiból.
- A feladatnak, gondolom – vonja meg a vállát, bár gyakorlatilag biztos abban, hogy Pandora nem fogja érteni, és bassza meg, jobb is, ha nem ért belőle egy szót sem –, annak, hogy képes voltam megtenni, hogy megfeleltem, hogy – motyogja, aztán félbehagyja az egészet.
Nem kerüli el a figyelmét, hogy az ő kérdését viszont – az egyiket legalábbis – elengedi a füle mellett, és már a nyelve hegyén van a kérdés, az agresszió, hogy ne engedje el, hogy igenis firtassa és faggassa, köze van ennek a sebeihez is nyilván, de aztán csak biccent egy fanyar szájrándulással, és inkább hagyja, hogy elmondja azt, amit hajlandó elmondani. (Bízik benne. Hát hogyne. Tudják is ők, mi a bizalom – nem nekik való játék.)
Feszített figyelemmel követi a szavait, a szavakat kísérő hangjátékot, az arca minden rezdülését, és valahogy annyira szentnek és bensőségesnek érződik az egész – szinte még a lélegzetét is visszafogja közben – valami magasabb rendű összeköttetésnek, egységnek kettejük között, hogy bűntudatot érez amiatt, hogy egyúttal be is gerjed a gondolattól, sőt teljesen szétesik tőle, hogy Pandora kioltsa valaki más életét, hogy valaki más vérében ússzon.
Ha tovább tartana, talán megérintené. Talán magához szorítaná, ameddig el nem mosódnak a fizikai határaik, talán megint megpróbálná megcsókolni, és nyilvánvalóan megint hülyét csinálna magából.
De nem tart tovább, véget ér, hogy utólag már csak szentimentális képzelődésnek tűnik, amitől dühösen szorul ökölbe a keze, és itt akarja hagyni a saját szégyenében. Utólag már olyan röhejes, hogy bármiféle kapcsot érzett kettejük között, mikor Selwyn ennyire egyértelműen nem érti őt, hogy ennyire elferdíti és kiforgatja mindazt, ami belülről kristálytiszta és világos és a leghelyénvalóbb, és már sokadjára mártírozza le, hogy bassza már meg magát, vagy bassza meg Dolohov, de hát ehhez úgysem kell az ő kívánsága, ez nyilván megy magától is kettejük között…
Néha. Kicsit.
Nyilván ilyen őrültnek lenni, bezárva ugyanazoknak a vadító gondolatoknak az önmagát erősítő körébe, érzéketlen üresség és indulatkitörések váltóárama között. Nyilván ilyen. Vagy nem ilyen – hanem ez az.
A szisszenése, a húsa a ruhán keresztül, a melege, az illata, a szisszenése – folytassa; sziszegjen, kiáltson, sikoltson, ORDÍTSON –, a fogak az ajkában, a tekintete, aztán a körmei az ő karjába mélyesztve, elakad a lélegzete (hogy lehet ez ennyire megalázóan, istentelenül kurva jó), a suttogása.
Nyilván ez a téboly. Mi más lenne.
Lendületből nyúl a kezéhez, de ahelyett, hogy megpróbálná lefejteni magáról, ráborítja a tenyerét a másik kézfejére, és olyan erővel szorítja oda, hogy végigszalad az egész testén a libabőr a körmeitől, de hamarabb fogja eltörni Pandora kezét, mint hogy eleressze. Lép egyet előre, aztán még egyet, amíg egészen össze nem simul a testük – a saját karja kettejük között a sorompó, a karizmaiban érzi a másik kulccsontját, ahogy továbbra is odafogja a kezét a másik karjához, mint egy kibaszott sebtapaszt, a saját teste az, ami megakadályozza, hogy eggyéváljon a síkban Selwynnel –, amíg oda nem préseli a másikat a kibaszott vonatablakhoz, amíg végérvényesen el nem veszíti a józan eszét, amire csak a kapkodó, tébolyult ütemű hangjában kongó, makacs hidegség emlékeztet már:
- Ugyan, Pandora. Persze, hogy élvezed. Gondolom, Dolohovval is élvezed. Akármit is mondott. „Néha”? „Kicsit”? Ez való neked, bassza meg – úgy csattan a hangja, mintha kiköpne. – Nem is tudnál azzal mit kezdeni, ha valaki jót akarna neked. Ha valaki nem lenne veled szemét. Nem is tudnál, mi? – Az ajka már súrolja Selwyn arcát, ahogyan a szavakat formálja, aztán már nem csak azért, hogy szavakat formáljon – töredezett, ziháló, meleg lélegzetvételek a másik bőréről visszaverődve. Legalább feldarabolhatná és bekebelezhetné a nyers, véres tetemét, hogy az övé legyen. Lassan megcsókolja az arcát a járomcsontján, aztán a szája megállapodik a füle mellett:
- Baszd meg, Selw…
Félbemarad. Elfordítja a fejét, de nem húzódik el tőle azonnal.
- Baszd meg.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Kedd 10 Okt. - 22:14

hijacked heart attack


Azt hiszem lassan kezdek átesni a ló túlsó oldalára. Hihetetlen, de megint igazat adok Barty Crouchnak. Tényleg be kellene fognom a számat, ha másképp nem megy, hát lenyelem a saját nyelvemet, vagy csak szépen kisétálok, még mindig menthető ez a helyzet. Még mindig nem sikerült annyi maradandó kárt tennünk egymásban. Még.
Zavartan bámulom, nem igazán értem, hogy ha azt akarja, hogy befogjam, akkor mégis miért kérdez. Ennyire még Crouch Jr. sem épülhet le szellemileg mellettem. Pláne ő nem. Tényleg tanácstalan vagyok, szólásra nyitom ajkaimat, hezitálok, arcomat elönti a melegség, és egészen meztelennek érzem magam.
- Sejtettem, hogy nem sok fogalmad van a bizalomról, de elárulhatom, éppen erről szól. Akkor áll fenn, ha kényelmes. Ha eltudod engedni magad, és a szorongás megszűnik, rábízod magad valaki másra. Tudom, hogy magasról teszel rá, hogy ez neked nem mond semmit.
Egy partravetett hal, ahogy az utolsókat verdesi, igen, ez egy jó hasonlat, és kellőképpen találó. A beálló csenben hallom a saját ziháló lélegzetemet, amin átszűrődik Barty Junior kenetteljes hangja. Az a hang, amit csak a feladat szentségének tartogat, amitől most egy fekete lyuk tátong a gyomromban.
- Hát persze, mert ennyit jelent egy emberi élet kioltása. Egy újabb pipa a teendők listáján, ahogy a tartozásaidat is egyenlíted – mellkasom fel-le hullámzik, dühös vagyok, de ez csak az adrenalint pumpálja az ereimben. Nem tudom, hogy csak azért hallgatott-e el, mert félbeszakítottam, vagy ráeszmélt, hogy mennyire ellenséges érzéseket vált ki ez belőlem.
Talán hiba volt feldühíteni, feszíteni a húrt, és visszafojtott lélegzettel,  de fesztelen tekintettel várni, amíg elszakad, de tudja a fene, talán szándékosan csináltam, mert azt akartam, hogy dühös legyen ő is rám, azt akartam, hogy undorodjon tőlem, és megbánja minden egyes pillanatát annak, amikor úgy gondolta, hogy akár a kisujját is megéri megmozdítani értem, hogy bármit is számítok, hogy nem kell levegőnek néznie. Csakhogy az ő dühe, ujjainak fájdalmas szorítása, furcsa, disszonáns módon áramütésként hat rám, a vérem szapora ütemben lüktet, szédülök, és valami ellenállhatatlan vágyat érzek, hogy megérintsem, hogy egymásba fonódjon a testünk. Hogy a fenébe mondhatnám meg neki, hogy már megint átkozottul igaza van? Hogy elevenébe talált, és ez valami olyasmi, amit már ha nem is ilyen elemi erővel, de felfedeztem magamban, a reakciókat, amiket a testem önkéntelenül reagál arra, ha valaki szemét velem. És most hamarabb beteljesülni látszik, mint ahogy azt remélni mertem volna, amikor tenyerét a kezemre borítja, és testünk egymáshoz préselődik. Elakad a lélegzetem és a forróság elönti minden porcikámat. Dühösen villantom rá a tekintetemet. Ahelyett, hogy elhúzódnék, mágnesként tapadok hozzá, keveset nyom most a latban, hogy egyébként sem lenne más lehetőségem. Levágnám a karját, ha így közelebb tudhatom magamhoz. Gerincem egészen megfeszül, ahogy a ajka hozzáér a járomcsontomhoz. Mint hideg balzsam a sebekre, de mégis édes kevés ahhoz, hogy gátat vessen a felgyülemlő szökőárnak. Nem számít, hogy elfordítja a fejét, a lélegzete még a nyakamat borzolja, libabőrős leszek tőle egészen. Ölemet elönti a forróság, kiszolgáltatottá tesz, nyomorulttá, most először igazán. Köd telepszik elmém minden rejtett zugára, pulzusom a fülelmben lüktet. Talán igaza van, tényleg ezt élvezem. És talán már nem az első alkalom, hogy ezzel a fajta eltorzult, nem normális gyengeséggel találkozom, de eddig senki sem mondta nyíltan a szemembe.  
- És mi van akkor, ha élvezem?  - szólalok meg dacosan, készen arra, hogy visszavágjak, hogy még ebben a kétségbeejtő pillanatban se hagyjam, hogy övé legyen az utolsó szó, minden erőmet latba vetem, de mégsem találom az idevágó sorokat. Kétségbeesetten kutatok valami után, ami habár őszinte, mégsem tesz teljesen nevetségessé. Feszülten várok, hogy újra rám nézzen, de nem számít, milyen tüntetően bámulom határozott arccsontját az alkonyatba burkolózott vonatfülkében. És ettől csak méginkább elönt a kétségbeesett düh. Úgy érzem magam, mint egy csapdába ejtett vad. Már rég bele kellett volna törődnöm, és tudom, hogy nem nyerhetek, de mégis kapálózok, próbálom megtalálni az egyetlen lehetséges kiutat. Szabad tenyeremet az árcához szorítom, és eszánt mozdulattal fordítom magam felé, hogy kénytelen legyen megint a szemembe nézni. És innen túl már igazán nincs helye a hideg, logikus latolgatásnak, az esélyeim felmérésére abban, hogy ezúttal is én kerüljek ki győztesen. Csak bele kell nézni a hideg, rezzenéstelen, felemás szempárba, lábujjhegyre tornászni magamat, és ezúttal nekem kell megszüntetnem a távolságot. Mozdulataim szertelenek, esetlenek, és tele vannak rabláncról szabaduló érzelmekkel, ahogy ajkaim az övének csattanak, ahogy mindenféle engedély nélkül próbálok utat törni erőszakosan, és amikor némi vélt vagy valós ellenállásba ütközök, fogaim közelről sem finoman belemarnak határozottan feszülő alsóajkába, így kényszerítve magadásra Crouch Juniort.  
*____*
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Hétf. 23 Okt. - 22:24
Leginkább zavartnak és eszköztelennek tűnik ez a piros arcú vagdalkozás. Nincs oka, hogy felhúzza magát rajta; csak egy szusszanásnyi az ingerültsége, aztán már majdnem nyugodt, ahogy epésen visszakérdez (de nem is igazán visszakérdezés, inkább csak kijelentés):
- Mert neked aztán van.
De mégis van valami bicskanyitogató a kijelentésben, mégis van valami, amitől utólag is viszket a fülében az a pár  mondat. Van benne valami kegyes lesajnálás az iránt, aki, az egész iránt, pedig sosem mutatta magát másnak, sosem próbált más színben feltűnni még Pandora előtt sem, még azóta sem, amióta tart ez az elmeroggyanás, a fenébe is, miért akar így a fejére olvasni valamit, mintha bármi hírértéke volna? Igen, ez ő: fogalma sincs a bizalomról. És abszolút helyénvalónak is tartja így. Nem logikus tehát, hogy berágjon azon, hogy ezt más is látja, megjegyzi és valamiért lesajnálandóként tartja számon. Úgyhogy próbál logikusan viselkedni, és nem berágni.
De valamiért kurvára be akar rágni rajta.
A saját gondolataiból aztán Pandora érthetetlen dühkitörése húzza ki, és akkor már nagyon nehéz nem viszonozni a haragot.
- Ugyan mit tudsz te erről? Nem voltál ott. Fogalmad sincs róla – förmed rá, aztán realizálja, hogy bármilyen dühösen is, de éppen magyarázkodik, és kurvára nincs oka magyarázkodni Pandorának vagy bárkinek. De tényleg, pont Pandorának magyarázkodik? Belekeményednek az arcvonásai a feszültségbe, egy fél percig nézi még mereven, aztán kimértebben hozzáteszi: – De ha már így mondtad, igen, történetesen ennyit jelent. Pipa.
Milyen furcsa újra ezzel szembesülni, hogy a másik ennyire semmit nem ért, hogy a feladat ilyen indulatot vált ki belőle, hogy mindig ugyanazzal a makacs vaksággal áll az egészhez – persze, tudta, hogy a söpredékkel barátkozik, hogy elutasít mindent, ami számára értéket jelent, hogy mindent megtesz azért, hogy rásüssék: véráruló, de valahogy… valahogy időközben azt gondolta, valami megváltozott, és nem is az, hogy Pandora történetesen időközben hozzáment egy halálfalóhoz, bassza meg, hanem…
A gyerekméretű, izzadt, meleg tenyere az alkarján, ahogy próbálja eltakarni a Jegyet. Az ujjbegyei a sebhelyein.
Az a mértéktelen, elemi elfogadás minden iránt, amit eléterített a bőrébe írva – vagy legalábbis valami, amit annak gondolt. Semmit meg nem kérdőjelező, határtalan elfogadásnak. Aminek az utóhatása a helyzet nevetséges befejezése ellenére is ott maradt benne valami gyerekes sóvárgásként. Pedig hát nyilván nem volt az, nem létezett, vagy ha mégis, hát nyilván csak az adott helyzetben volt értelmezhető, de még mindig érzi maga körül azt a melegséget, azt a biztonságot, azt az indokolatlan megnyugvást és megkönnyebbülést. Lehetséges, hogy valami eszenciális formáját annak a végső visszaigazolásnak, amit nyilvánvalóan nem tudatosan az összes kibaszott kényszeres megfelelési próbálkozásával keres ezen az elbaszott világon.
És most nyelnie kel egyet, és egy-két másodpercig hevesen gyűlöli Selwynt, amiért most kiüríthetetlenül ott van benne ennek az érzésnek a lenyomata, és amiért most vágyik erre a faszságra, ami nélkül köszöni, kiválóan megvolt eddig. Egy-két másodpercig, aztán csak fázós üresség, és kényszeredetten megvonja a vállát. Talán ez is elmúlna, ha egyszerűen megdugná végre. Lehet, hogy akkor egyszerűen kigyógyulna ebből az egészből. Mindenből.
Abból is, hogy ahogy megérinti, nem tudja eldönteni, hogy el akarja törni a karját puszta kézzel, vagy óvatosan bezárni valami vigyázz, törékeny! jelzésű, bélelt dobozba, hogy biztonságban legyen, vagy nekivágni, nekifordítani az ablaknak, és állva, hátulról nekiesni, mint egy állat. Talán ezt kéne tennie. Talán le kéne végre szarnia mindent, ezt a vonatot, a trágyagránátokat, Dolohovot, a szent köteléket ezek között, a saját erkölcsi megfontolásait, ezek valójában úgysem érdekelték soha tényleg, szóval le kéne szarnia, és egyszerűen halálra kúrni ezt a csajt itt helyben, amíg tökéletesen ki nem elégül, amíg már nem kell többé, sőt amíg meg nem csömörlik az egésztől – a vibráló ibolyaillatától, az agresszív őzikeszemeitől, a selyempapír bőrétől, az idegesítő, provokáló, agybaszó életképtelenségétől –, és látni se akarja majd, mint egy kupac használt zsebkendőt.
Mert az nem segít, ha arra gondol, hogy most már nyilvánvalóan legalább két ember kéznyomait viseli magán. Akármennyire próbálja tudatosítani magában, hogy Dolohov összemocskolta, Dolohov már beleharapott, hogy tulajdonképpen Dolohov levetett cuccára van ennyire szánalmasan rágerjedve, egyszerűen semmit sem segít, sőt, mint egy kellemetlen szag, ami valamiért mégis egyre több és több szippantásra ingerli az embert, valahogy annál inkább kell. És még ez a mondat is hiába van, a beismerés. Hiába undorodik a jelentésétől, Pandorától akkor se tud. Vagyis de, valamiképpen most is undorodik tőle, attól, hogy hagyta magát, attól, hogy hozzáment, hogy most itt van, és ugrál, amikor tudja már, hogy mennyire a hatalmában van, és visszaél vele, undorodik, a nyirkos tenyerétől is undorodik – ki is rázza a hideg tőle, végigszalad rajta a libabőr a keze alatt –, meg a szikrázó tekintetétől is, de emellett az undor mellett olyannyira kényelmesen elfér ez a kontrollálhatatlan méretű vágy, hogy a szavak jelentése gyakorlatilag teljesen kiüresedett.
Tudnia kéne, hogy mi történik, be kéne látnia, és tudnia kellene elfordítani a fejét, elhúzódni, ellökni, itt hagyni a picsába.
De nem teszi, úgy bukik a szájára, amikor hozzáérnek az ajkai, mintha levegőért jönne fel valami sűrű olajfilmmel borított vízfelszín alól, és egy tökéletesen ellenőrizetlen időtartományban minden más kiürül az agyából, csak Selwyn fizikai valója létezik, a csók, az összepréselődő testük, ahogy lehull a közéjük emelt karja, és erőből magához húzza a másik testet, és próbál belőle minél több idomot és textúrát felfogni és magával vinni a bizonytalan jövőbe; csak a saját elfolyósodó gerince meg a fájdalmasan uralhatatlan merevedése meg Selwyn harapása, amitől úgy érzi, hogy menten a talárjába élvez, mielőtt még egyáltalán le tudná szedni a ruhát Selwynről, és akkor, amikor ennek a gondolatnak a mentén végül is benyúl a szoknyája alá, hogy megragadja combtőnél, hogy ösztönösen magára húzza, vagy maga alá gyűrje, vagy valahogy – na, akkor magához tér az önkívületből.
Eltépi az arcát a másikétól, megköszörüli a torkát, leengedi a kezét, elfordítja a fejét – az ablak felől a kinti hideg árad, de az ő arca ég, ezt biztosan érzi. Valamiért késztetést érez, hogy elnézést kérjen, de aztán nem tudja rávenni magát erre sem, pedig hogy bassza most a fülét a csend!
Mennyire iszonyúan megalázó ennyire a rabjának lenni, mennyire megsemmisítő kiszolgáltatottság, mennyire rémisztő kontrollvesztés. Mennyire gyomorforgató állatiasság, mennyire – ez nem fordulhat elő többé. Az ajtó felé fordítja a fejét, a trágyagránát-köd elülni látszik, aztán újabb eltévedt gránát robban közvetlen az ajtó előtt. Nem mintha bármit is látna. Semmit nem fog fel abból a képből, ami a retinájára pattant fénynyalábokból az agyába továbbítódik.
Úgy hagyja ott, hogy semmit nem mond, még csak rá se néz, csak egy szemvillanásra torpad meg az ajtó előtt, és próbál meg mondani valamit, moccan a szája, de aztán mégiscsak némán kilép a fülkéből, és nem is jön vissza. Valamivel később, amikor már szétosztotta a félév első büntetőmunkáit, odaígéri a tavalyi bájitaltan-jegyzeteit egy ötödévesnek, hogy az elhozza a holmiját Selwyn fülkéjéből, amikor majd megáll a vonat.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Mrs. Dolohov & Jr. :: Roxfort Expressz

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Nonna && Dolohov
» JR. vs DOLOHOV. FIGHT.
» Tanulmányok a Roxfort után
» Antonin Dolohov
» Karkarov & Dolohov

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-