Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

I need my medication - Angus & Layla EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

I need my medication - Angus & Layla EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

I need my medication - Angus & Layla EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

I need my medication - Angus & Layla EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

I need my medication - Angus & Layla EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

I need my medication - Angus & Layla EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

I need my medication - Angus & Layla EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

I need my medication - Angus & Layla EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

I need my medication - Angus & Layla EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 28 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 28 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

I need my medication - Angus & Layla



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Layla Fawcett

Layla Fawcett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Emily Rudd

»
» Hétf. 24 Ápr. - 18:51

Angus & Layla
'Ain't got the patience I need my medication'


Bullet Journal, határidőnapló, időbeosztás, kézinaptár, kisnotesz. Mind nélkülözhetetlen részei a mindennapjaimnak. Korán megtanultam, hogy az az életstílus, amit az átlagos diákok élvezhetnek, számomra komoly következményekkel járna. Nem tehetem meg, hogy mindent az utolsó pillanatra hagyjak, összecsapjam a háromtekercses beadandót a határidő előtti éjjel, majd tíz körmömet lerágjam, mire hírt kapok dolgozatom hogylétéről.

Megtapasztaltam, hogyan tudnám a leghatékonyabban beosztani a rendelkezésemre álló időt, illetve a téma és hossz alapján megsaccolni, számomra mennyi időbe fog telni az esszé megírása. Kísérletezni kellett, nem fájdalommentes procedúra volt, de védve éreztem magamat. A RAVASZra felkészítő kurzusok azonban egy teljesen új, számomra addig ismeretlen szint. Míg más diákok hozzá voltak szokva a rájuk nehezedő nyomáshoz, rohanáshoz, idegeskedéshez, számomra addigra ismeretlen fogalmakká váltak, legalábbis ennek az elérésére igyekeztem. Ők annyit éreztek ebből, hogy kicsit nehezebb, kicsit fáradtabbak lesznek, kicsit kevésbé tudnak jól koncentrálni, nekem az addig felépített falaim omladoztak.

Ugyanúgy be tudom osztani az időmet, de az alap stressz-szintem megnövekedett, ez pedig nem olyan játék, ami annyira jót tenne. A javasasszonnyal megegyeztünk, hogy mostantól egy nagyobb hatásfokú készítményt fogok kapni ennek kordában tartására.
Mivel számomra az RBF nem egy, nagy vizsga volt, hanem egész éven átívelő folyamat, akkor nem érezhettem meg, így idén szeptemberben ízlelhettem először ezt a fokú nyomást. Az átkos természetnek nem tetszett.
Az önuralmam cserbenhagyni látszott. Kétségbeesve igyekeztem összekaparni magamat, ameddig még nem volt túl késő.
Bár sikerült, sokkal labilisabb lett a fal, mint előtte.

Voltak jobb időszakaim, de rosszabbak is. Időről-időre előfordult, hogy triplanyugtatót kellett kérnem aznapra a dupla helyett. A tanárok, akármennyire is megértőek voltak, nem mindenben kivételezhettek velem, de nem is akartam, hogy több dologban megtegyék. Tudtam, hogy ezt a csatát magammal kell megvívnom.
Már egy-két napja éreztem a vihar előtti csendet. A szokatlan jókedvem, könnyed hangulatom is erről árulkodott, ezt háztársaim arcáról is le tudtam olvasni. Ma ütött be a ménkű. Ezért is, esti gyógyszeradagom elkérésekor adagerősítésre való kérelembenyújtást is terveztem. Aztán persze a dolgok sosem úgy alakulnak, ahogy szeretnénk.

Az egyedüli, ami nyugtatott, Madam Pomfrey értetlenkedése volt. Fogalma sincs, mi történhetett, gondolkodtam. Talán Hóborc műve? Vagy valamelyik diák nagyon vicces kedvében volt? Ugyanis minden gyógyszerem, az elkövetkezendő háromheti adagom szőrén-szálán eltűnt. A javasasszony teljesen kiakadt, megesküdött, hogy holnapra szerez, és valami enyhébb verziót adott mostanra, és mondta, hogy feküdjek le minél hamarabb, annál kevesebb stresszforrás.
Feldúlva léptem ki a szobából. Puff, következő pillanatban tompa ütközés. Ijedtség. Hirtelen vágás a lábszáramon, majd az azt követő, éles, égető érzés.
Ennyi, egy pillanat elég volt ahhoz, hogy a folyosó szélén álló, teljesen közönséges szobanövény véremet kívánja ontani.
Nyeltem egyet. Nyugalom... Nyugalom...
Éreztem, ahogy egy vércsepp legördül a lábamon.
Felnéztem az előttem állóra.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 24 Ápr. - 22:55
Bimba professzort nem volt egyszerű feldühíteni, de ha sikerült, egy meglehetősen ijesztő személyiségét ismerhették meg a diákok az egyébként kedves, lágy hangú, mindig mosolygós tanárnőnek. Sosem gondoltam volna, hogy valaha is tanúja leszek, és ezek után mélyen remélem, hogy soha többet nem kell hallanom azt az bántóan éles hangot, ami abban a pillanatban megtöltötte az üvegház fülledt levegőjét, visszapattant a koszos ablaküvegekről és bántóan visszhangzott még másodpercekkel a heves vita alábbhagyása után is. A magas páratartalom és a levegő hiánya miatt egyébként is mindig tompán zúgott a fejem az óra végére, de a mandragóra-szégyenítő kiabálás után, aminek az imént mindkét jelenlévő évfolyam fültanúja volt, kezdtem azt érezni, hogy pillanatokon belül bekattanok.
- Belby! – dörögte a nevem jelenleg cseppet sem barátságos hangszínén Bimba professzor, amire én, és Theia is egyszerre kaptuk fel a fejünket. – Jöjjön, segítsen annak a csoportnak, ott. Na, menjen már!
Mivel én voltam a közelebb, az én alkaromra fonódtak rá a piszkos, virágföldes ujjak, és egy határozott rántással kiszakított a sorból, ahol álltam, majd azzal a lendülettel el is indított az addig együtt dolgozó, kis csapatnyi Hollóhátas diák felé.
- Maguk négyen, velem jönnek! – hasít újra a pillanatnyi csendbe a tanárnő mérgelődése – Tudják, milyen veszélyes játék ez? Ilyennel nem szabad szórakozni, valakinek komoly baja is eshet! És ha nem jól készítik el a főzetet? Ha nem jó növényt csennek el hozzá? Lehet, hogy az a szegény lány fel sem ébred többet, hát elment az eszük?!
A négy illetékes diák látszólag cseppet sem zavartatta magát a szidó szavak áradata alatt, szépen sorban, egymás után lépnek ki az üvegház ajtaján, látom, hogy az egyik leporolja a Mardekár-zöld sál végéről a virágföldet, majd a többiekkel egyetemben, egymást lökdösve vonulnak fel a kastély felé, hogy jelentkezzenek az azonnali büntetőmunkára, ami Bimba professzor szerint a héten mindennapos programjuk lesz. A legtöbben értetlenül pislognak egymásra, a Mardekáros diákok egymás között sugdolóznak, többen vigyorogva beszélték ki az imént történtek előzményeit, a Hollóhátasok nagy része viszont csak a kiabáláskor csatlakozott be a jelenetbe. Alig fél óra alatt kapásból négy különféle verziója született az eseménynek, kezdve a diákcsínytől, egészen a szándékos emberölési kísérletig. Én az igazságot valahol félúton sejtettem, de ez nem egy népszerű hozzáállás volt az asztalunknál, így inkább csendben szedegettem össze az ürömleveleket, amíg a többi Hollóhátas összeesküvés-elméletekkel dobálózott a fejem felett.
- Azokat rakja csak ide bele. – nyomott egy doboznyi növényt az orrom alá a tanárnő – Aztán vigye fel Madam Pomfrey-nek az egészet, és mondja meg neki, hogy az óra végeztével csatlakozom én is hozzá. A többiek addig szedegessék tovább a leveleket, majdnem mindre szükség lesz.
Beleszórtam a tenyerem tartalmát a papírdobozva, majd átvéve azt, hagytam, hogy Bimba professzor türelmetlenül kiterelgessen az üvegházból.

Egy másodperc erejéig még jólesett a hideg levegő, ami végigszántott az arcomon, belekócolt a hajamba, majd tovább süvített, de a kellemes érzést gyorsan felváltotta az a tompán sajgó fejfájás, ami mostanában, mint régi jóbarát csatlakozott az estéimhez, és maradt is velem, amíg el nem aludtam végül. Morcos grimasszal az arcomon vágok neki a véget nem érő lépcsősornak, ami a gyengélkedőig vezet, pedig csak az első emeletig kell másznom, közben mutatóujjammal arrébb piszkálva egy csomó ürmöt, vizslatom, hogy mi is ilyen borzalmasan fontos mégis, hogy ekkora hisztériát keltsen a hiánya. Aprócska, halványrózsaszín, már majdhogynem fehérbe forduló virág bukkan fel, vékony, hosszúkás levelekkel körülvéve, amiről egyből felismerem a macskagyökeret, ám a mellette felpakolt gyökereket hirtelen nem tudom hová tenni. Az alattuk, valószínűleg véletlenül a csomagba került, nagyobb virág árulkodik arról, hogy valószínűleg aszfodélosz lehet.

Pillanatok töredéke alatt az eszembe ötlik a felsorolt növények felhasználási területe, de szinte azonnal ki is zökkent a gondolatmenetből az ajtó. Tompa csattanás, a kezemben lévő doboz hárítja az ütközést, így engem nem talál el. Viszont a kezemben lévő doboz már nincs a kezemben, fejjel lefelé hever a földön, a tartalma, amit harminc gyötrelmes percig válogattunk, szétszóródva hever a padlón. Az egyik fehér virágon egy pár cipő lépked, hozzá párosuló, kissé megszeppent tekintettel találom szembe magam, és még mielőtt felfoghatnám, mi is történik éppen, rámordulok.
- Vigyázz! – lehajolok és elkezdem összekaparni a menthető gyógynövényeket a megsemmisültek közül. – Menj már arrébb, a macskagyökéren taposol.



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Layla Fawcett

Layla Fawcett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Emily Rudd

»
» Hétf. 24 Ápr. - 23:55

Angus & Layla
'Ain't got the patience I need my medication'


A másodperc törtrésze alatt megcsapta orromat az összetéveszthetetlen, frissen vágott növény illat. Egy pillanatra mintha kiképtem volna a testemből, a világ forgott, és elmosódott előttem. Próbáltam összeszedni magam, fókuszálni, de elhomályosult tekintetemet szinte lehetetlen volt elszakítanom a kiborult növényhalomról.
Lélegezz, Layla, lélegezz.
A hang mintha távolról szólt volna, visszhangos volt, de szervezetem azonnal reagálni kezdett rá.
Beszív, kifúj. Beszív, kifúj...
A vér dobolása a fülemben elhalkult, látásom szépen-lassan kitisztult.

Szerencsém volt. Most nem támadtak rám, se az előttem álló fiúra, még nem. Rettenettel töltött el a gondolat, hogy esetlegesen egy nagyobb kaliberű önuralomvesztésre várnak. Vérszagra gyűl az éji vad...
Késve fogtam fel csak azt, hogy szólongatnak, és valahogy a "taposol" és a "macskagyökerek" együttes jelentése sem jutott el elsőre a tudatomig.
Mély levegő, be-ki, be-ki.
Hátrébb léptem, leszállva a növényekről. Szerencsére csak az egyik lábammal tapostam rá, így akkora kár nem keletkezett, mint amekkora esetlegesen keletkezhetett volna.

Macskagyökér...
-...elvileg ilyen állapotban is felhasználható, csak kisebb hatásfokkal, így több kell belőle - motyogtam.
A mondat főleg magamnak szólt, gondolataim megerősítéseként szolgálva. Félig, mert a tudatom egy hátsó szegletébe szorult a másik jelenléte, félig mivel idén már, a veszélyfaktor miatt nem vehettem fel a Gyógynövénytant, helyette a Bájitaltant választottam. Illetve kellett valami, valami, ami földhözragadt, száraz tény, tananyag, kívülről tudott vers, bármi, amivel le tudom foglalni az agyamat.

Ahogy ott álltam, a gondolatra összpontosítva, egyenletesen tartva a lélegzetemet, mogorva hang ütötte meg a fülemet, amiből csak a "segíthet" szó jutott el az agyamig, minden mást a hangsúly foglalt el. Gondolatmenetemből kizökkenve, rémülten húztam össze magamat, levegő után kapva. Most ennyi is elég volt. Az átkos kezdett türelmetlen lenni.
Azonnal kiszúrta a szemem a mozdulatot - most nem én kaptam. A fiú csuklóján szétnyílt a bőr, élénkpiros vér csordult végig a kézfején, majd az ujja hegyéről a földre cseppent - hangja mintha ezerszeres hangerővel visszhangzott volna a fülemben.
A szám elé kaptam a kezemet.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 26 Ápr. - 23:00
Talán, ha kicsit korábbi időpontba futunk egymásba. Vagy később, esetleg egy másik nap. Nem is tudom, egyáltalán van-e olyan lehetőség, egy olyan dátum a naptárban, amikor bárki elkaphat egy jobb pillanatomban. Nem tudom, van-e még jó pillanatom.
- Na ne, tényleg? – morranok rá az előttem álló lábszárra, pedig éppenséggel semmi rosszat nem mondott. – Csakhogy nincs belőle több. Egy csapat szörnyen vicces, hetedéves Mardekáros ellopta amit talált, és elnézve a káoszt, ami Gyógynövénytan órán volt, valószínűleg minden olyan készítményt is, amiben benne van. Az összes nyugtatót, altatót, mindet. Úgyhogy a kisebb hatásfok jelenleg nem fogja megnyugtatni Madam Pomfrey-t, de azért majd mindenképp mondd el neki, milyen ügyes vagy.
Ráemelem a tekintetem, felnézek, egyenesen a hatalmas, rémült szemekbe, és csak akkor értem meg igazán, mit tettem, amikor már késő.

Ostorcsapásra emlékeztet a mozdulat, a hang, ahogy élesen csattan egyet, és én vagyok, akit eltalálnak. A friss vágásból azonnal elkezd kígyózni egy vércsepp, a többi szorgosan követi, végig a csuklómtól egészen a kézfejemen át, az ujjaim hegyéről a fehér virágokra csepeg, beivódik a vaskos szőnyeg szövegszálai közé. A meglepettség egy lélegzetvétel erejéig még képes elnyomni minden érzést, de a fájdalom gyorsan fölé kerekedik, beférkőzik a bőr alá a maga összes csípő, égető, kellemetlen érzésével.
- Basszus! – fintorogva kapok a jobbom felé, de csak azt érem el, hogy a többi ujjam is maszatos lesz. A pálcámért nyúlok inkább, önkéntelen reakció ez, forrófejű, ostoba, és ijesztően hirtelen. Nincs időm mérlegelni a helyzetet, a pálca már tudja, mit szeretnék, és még azelőtt kirobban belőle a varázsige, hogy újragondolnám, ki akarom-e mondani. A nyomorult növény a sarokban szinte alig észrevehetően fészkelődik még egy kicsit, majd lángra kap, ahogy eltalálja az átkom. Nem vagyok biztos benne, hogy ez elegendő lefegyverzésnek bizonyul, abban viszont igen, hogy ez egészen biztos, hogy egy rossz, nagyon rossz ötlet volt.

Döbbenten figyelem a történteket, egy pillanatig még én sem hiszem el, hogy voltam annyira meggondolatlan, hogy lángba borítsak egy növényt, ami az imént rám támadott. Nem orvosoltam a problémát, hanem fokoztam azt, és ez egy annyira hülye lépés volt, hogyha bármelyik háztársam tanúja lett volna, teljes joggal kérdőjelezhetné meg a Teszlek Süveg választását.
- Oké, hát… ezt nem egészen így akartam, azt hiszem.
Nem tudom, mi olyat mondhatnék, ami nem ront tovább a helyzetünkön, így inkább bedobom a pálcámat a növényes dobozba, aminek a vértől nedves papír oldalai már kezdik igazán feladni a küzdelmet. Belelapátolok még vagy kétmaréknyi macskagyökeret a földről, aminek így már tényleg semmi hasznát nem lehet venni, majd egy lépést közelebb lépve hozzá, a vállai felett belököm a gyengélkedő ajtaját.
- Nem tudom, hogy növény barátunk csak csendesen elporlad végre, vagy tervezi megbosszulni a tűzgyújtó varázslatomat, de jobban örülnék, ha az ajtó másik oldalán várnánk meg a végkifejlettet.
Más esetben, más valakit már keresztüllökdöstem volna a küszöbön, de Ő más értelemben volt más, és én nem tudtam mit kezdeni a helyzettel. A nyirkos, ragacsos tenyerem csúszkál a gyengélkedő tömör fa ajtajának lapján, fejemmel egy óvatos, mégis jelentőségteljes biccentés kíséretében próbálom meg beterelni. Legszívesebben a csuklója köré fonnám a maszatos ujjaim, és úgy cibálnám magam után, de túl sok bajt okoztam már így is, a legtöbb, amit megengedhettem magamnak, az egy kis türelmetlen toporgás.    




Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Layla Fawcett

Layla Fawcett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Emily Rudd

»
» Szomb. 6 Május - 14:58

Angus & Layla
'Ain't got the patience I need my medication'


Szinte lassított felvételként láttam, ahogy a vér csíkokban végigfut a bőrén. A fejem teljesen kiürült, tompa sípolás vette át a hangok helyét.
A testem, a gondolataim teljesen lefagytak. A szívem dübörgése lassan elnyomta a sípoló hangot - de minden mást is. Hirtelen becsatlakozott mellé lélegzetem sípolása is, bizarr elegyet alkotva.
Láttam az eseményeket, de nem fogtam fel őket. A szétkenődő vér látványa régi emlékeket idézett fel.

Bátyám, amint megkapja a lenyomatot, ami a mai napig ott van a hátán, 7 év elteltével is. Egy fenyőfa mellett voltunk. Azóta nem mentem egynek se a közelébe, és nem tudok anélkül ártatlan sündisznóra nézni, hogy eszembe ne jusson róla a bizarr emlék...
Évfolyamtársam, amint gúnyt űzött belőlem. Legendás Lényeg Gondozása volt előtte, még a Rengeteg szélén, a vadőrház közelében voltunk. Hagrid akkor éppen arra sétált. Egy pillanattal azelőtt vette észre, mint én - testével védte a fiút, vakondbőr kabátja nem bizonyult elég vastagnak...
Egy ártatlan srác, aki arra járt, mikor bántottak a többiek. Nem tehetett róla. Ő állt a legközelebb a támadó növényhez.
Bátyám, lázadó tinédzser-szakaszában. Elege lett abból, hogy miattam semmit nem tehet. Persze, baja lett. Egy pillanat alatt kihozott a sodromból. Kiabáltam vele, dühömben könnyek szaladtak végig az arcomon. Azt hittem, védett helyen voltunk, de az átkos természet ott is megtalált magának. Ha ő nincs ott, megfojt engem. Azóta sem bocsátotta meg magának, hogy gyerekes lázadásával az életemet veszélyeztette.

Szemem a karjára volt fókuszálva, így egy pillanatig azt hittem, a növénynek is vére hullott. Ahogy lassan felemeltem a fejemet, szemem felismerte a lángokat, de a gondolataimig már nem jutott el. Láttam az égő növényt, a tüzet, de nem fogtam fel, nem sikerült összeraknom a kettőt.
Ilyen még egyszer sem történt, még sosem kaptam ezt a reakciót - változtatták már át, téptek már ki belőle, szaggatták, vágták már szét, de lángra még egy sem lobbant. Éreztem a hasamban a rántást, az esetleges következményeket, de tudatomra lassan ijesztő higgadtság köde ereszkedett. Ökölbe szorított kezemet ellazítottam, már koncentrálás nélkül is ment az egyenletes lélegzés. Szívem a torkomból visszakerült a helyére.

A Gyengélkedő ajtaja lassan kinyílt, éreztem, ahogy közelebb került hozzám a fiú. Amint felfogtam, mi történik, engedtem is terelgetésének, megfordultam, és belépdeltem a helyiségbe. Kettőnk mögött becsapódott az ajtó.
Egy normál embernek egy olyan szókapcsolat, mint "az ajtó másik oldalán" biztonságot jelent, de én kívül estem ezen a kategórián. Fájdalmas, hegekkel teli úton kellett megtapasztalnom, hogy sosem lesz olyan hely, ahol én biztonságban leszek. Egy olyan semmiség, mint egy ajtó, Természetanyának nem jelent semmit.
Mindazonáltal, ha őt megnyugtatja, mi jogom lenne ezt megkérdőjelezni?

Ott álltam, vele szemben, és szapora lélegzetét hallva tudtam, a frász jött rá ettől. Ismertem az arcát, eggyel felettem járt. Vajon találkozott már máskor is az átkossal...?
Tekintetem pirosló karjára siklott. Egy újabb csepp a padlón, egy másik a lábszáramon csordult le. Tudtam, hogy most nem lenne elég varázserőm egy egyszerű bűbájhoz sem, de valamit tenni akartam. Az egyik zsebemből kikotortam egy kendőt, ami pont az ilyen esedékes esetekre volt nálam, és közelebb lépve hozzá felemeltem a karját, vigyázva, hogy ne nyúljak bele a vágásba. Kettőbe hajtottam az anyagot, úgy tekertem körbe a sebem, és kötöttem meg aztán, annyira szorosra, amennyire csak a karja engedte. Volt már tapasztalatom sebkötözésben.
Lenéztem a lábszáramra. Egy sokkal felületesebb, vékonyabb vágás volt, semmi okom nem volt arra, hogy meg kéne ijedve lennem miatta, a seb már amúgy is kezdett alvadni. A talárom ujjába töröltem a kifolyt vért, majd felegyenesedtem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 9 Május - 22:41
Az ajtó csapódása visszhangzott a majdnem teljesen üres gyengélkedő ormótlan falai között, egy darabig még zúgott, majd elhalt, így az egyetlen, amit hallottam a saját szívverésem és a szapora lélegzetvételem kellemetlen elegye lett. Nekivetettem a hátam a tömör tölgy ajtónak, a fejem halkan koppanva találkozott a fa masszív anyagával, ahogy nekitámasztottam egy pillanatra, hogy kifújjam magam. Mély lélegzetet vettem, megtöltöttem a tüdőm a gyengélkedő gyógynövényektől áztatott, kellemetlenül steril illatával, és egy röpke másodpercig még azt is megengedtem magamnak, hogy lehunyjam a szemeim. Próbáltam elnyomni azt a bosszantó susmorgást a fülemben, amit a vérem zakatolása okozott, ahogy vadul kavargott köröskörül a koponyámban, de végül egy gyors sóhaj kíséretében feladtam a próbálkozást.

Egy egészen kicsit talán zavarba jöttem attól, mennyire ostoba voltam, mert hát annyi, de annyi más lehetőségem lett volna, mint a tűzgyújtás. A sóbálvány átkot talán negyedikben tanultuk, de lehet, még előbb, a mozdulatlanság bűbája is konkrétan egy szó, ami igazán kicsúszhatott volna a számon, de még egy egyszerű lefegyverzés is jobb lett volna annál, hogy lángba borítom azt a nyomorult növényt, amiért mellesleg ezer százalék, hogy büntető munkát kapok, ha még valaki észreveszi, mielőtt csendesen elhamvad. Vagy ha elkúszik az ajtóig, és ránk gyújtja az egész betegszobát bosszúból.
A gondolatra hirtelen végigfutott a hátamon a hideg, automatikusan tettem is egy lépést előre, hogy legalább egy kicsit eltávolodjak a bejárattól, ami jelenleg az egyetlen védelem volt köztünk és a megvadult örökzöld között.

Összerezzenek, ahogy hozzám ér, nem számítok a mozdulatra. A karom megfeszül, de még időben észbe kapok, és végül nem rántom el a kezemet, mikor felemeli, nehogy még jobban ráijesszek. Pont elég fájdalmat okoztam már így is mind a kettőnknek, nem akarom az értelmetlen hadonászásommal még tovább feszíteni a húrt. Érdeklődve figyelem az óvatos mozdulatait, ahogy félbehajtja a kendőt, amint az imént húzott elő, hagyom, hogy a csuklóm köré tekerje. Az arcizmaim alig észrevehetően rándulnak egyet, ahogy az anyag a sebhez ér, de a felszisszenést magamban tartom, csendesen tűröm, hogy befejezze a szorítókötést a kezemen. Ő nem szól egy szót sem közben, én meg nem firtatom a tettei miértjét, csak meglepve figyelem, mennyire természetesnek tűnik neki segíteni, pedig a megismerkedésünk óta eltelt nagyjából negyed órában azért nem hoztam a legjobb formámat.
- Köszönöm. – töröm meg végül a ránk telepedő csendet.
Halvány, bűnbánó mosollyal az arcomon húzom el a kezem, és mérem végig a gyakorlatilag életmentő elsősegélyem. Utoljára talán hat éves koromban volt rajtam ilyen kötés. Sosem voltam nagy kalandor, sem bajkeverő, így egy kezemen meg tudom számolni, hány sérülést szereztem az elmúlt tizenhét év alatt, és nem fognak elfogyni az ujjaim. A legtöbb sebem csak karcolás volt, horzsolások, esetleg kisebb vágások, amiket anyám ugyan mugli módszereivel le is fertőtlenített és be is kötözött, de apám egy pálcalegyintéssel felülírta ezt a döntést, és egy gyors bűbájjal már meg is szüntette a problémát, így anya egy idő után feladta az elsősegély-kísérleteket.
- Ez elég ügyes lett. – bólintok elismerően, majd visszaeresztem a jobbom az oldalam mellé. – Te jól vagy?
Végigmérem tetőtől talpig, komolyabb sérüléseket kutatva, és megkönnyebbülve nyugtázom, hogy karcolással megúszta, ugyanis én közel sem vagyok ennyire felkészült kötszer fronton. Az egyetlen, amit fel tudnék ajánlani sebkötözésre az egy mágiatörténet házidolgozat piszkozata, amit már vagy három napja a talárom zsebébe gyűrve hordok, és ez sajnos sem elsősegélynyújtásra, sem pedig beadásra nem alkalmas minőségű.
- Nem akarsz leülni? – óvatosan szétnézek a teremben, majd az egyik üres ágy felé biccentek, ami a lehető legmesszebb van mindenféle fotoszintetizáló élőlénytől. Csak a biztonság kedvéért. – Vagy szóljak esetleg Madam Pomfreynak?
Felajánlhatnám, hogy helyrehozom a karcolását, de mivel az előbb demonstráltam a remek képességeimet a nonverbális varázslás okozta tökéletes káosz területén, nem hiszem, hogy nyugodt szívvel rám bízna egy egyébként egyszerű varázslatot, és ezért senki nem hibáztatja. A legtöbb, amit jelenleg tehetek, és amivel a legkevesebbet ártok, ha a pálcámat száműzöm vissza a zsebembe, és elő se veszem többet az este folyamán.





Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Layla Fawcett

Layla Fawcett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Emily Rudd

»
» Vas. 14 Május - 18:28

Angus & Layla
'Ain't got the patience I need my medication'


Madam Pomfrey azt is a kezelésem részének tartotta, hogy a Gyengélkedőben ugyanúgy ott maradtak a növények, mint előtte, elmondása szerint ugyanis ha idejövök, úgyis gyógyszert veszek be, és így legalább szokom a jelenlétüket - meg amúgy is, bármi balul sülne is el, ő itt lesz, hogy közbeavatkozzon.
Persze nem akkor, mikor egy fikusz épp hamuvá ég.
Sóhajtottam, és leráztam kicsit a végtagjaimat. Észre sem vettem, hogy korábban görcsösen szorítottam őket. Nyugalom terült el a testemben és az elmémben is, de ahogy a kis hangocska is megmondta az agyam hátsó részében - vihar előtti csend...
Nem tudtam, meddig leszek képes ezt az állapotot fenntartani.

- Tökéletesen - motyogtam, az ablak felé fordulva.
A nap kezdett lebukni, narancssárgára festve az égboltot. A szín, az ég árnyalatai palettára emlékeztettek. Kiskoromban festő akartam lenni, de aztán az átkos elvonta a figyelmemet erről, ma meg már csak gyermeteg álmodozásnak tűnt. A napfény vöröses árnyalatot kölcsönzött hajamnak, ahogy áthatolt tincseim között - reméltem, egy kis színt is csempészik az arcomba, csak képzelni tudtam, mennyire sápadt lehetek most.
- Csak egy kis karcolás, ahhoz képest, ami általában történik velem.

Az ágyak között lavírozva az ablakhoz sétáltam, és lenéztem a birtokra. Néhányan a tónál játszottak, mások egy fa alatt múlatták az időt, egy csapat griffendéles a Rengeteg szélén ugratták egymást.
Szerettem kijárni, de még a legapróbb nesz is fájdalmas következménnyel járhatott. Ezért írtam a házikat, tanultam a könyvtárban vagy a klubhelyiségben, az udvaron főként sétálgattam, vagy a barátaimmal pihentem. Régen volt már, hogy meglátogattam Hagridot, jutott eszembe.
- Még hét év... - suttogtam a levegőbe, leheletem halvány párát hagyott az ablaküvegen.

Leültem az egyik ágyra, nem tudva mit kezdeni magammal.
- Oh, nem, Madam Pomfrey nincs itt - válaszoltam, ráemelve a tekintetemet. - A saját, belső helyiségén át távozott még azelőtt, hogy kiléptem volna a folyosóra. Azt mondta, csak nagyon rövid ideig lesz távol, átmeneti megoldást keresve, ezért nem is kell szólnom senkinek róla.
Láttam már a fiút, ez bizonyos volt, házát és évfolyamát is tudtam. De ezen felül is ismerősnek tűnt, kviddicsezik talán? Vagy szimplán elment mellettem a folyosón, aztán az egyik álmom hátterében szerepelt egyszer?
- Mondták, mire kellenek azok a növények? Ha már ekkora hűhó keletkezett miattuk. - Szimpla érdeklődés volt, az időt próbáltam elütni. Aztán feltűnt, hogy még mindig ácsorog. - Amúgy, tudod, te is leülhetsz nyugodtan, a Gyengélkedő tele van székekkel és ágyakkal - mosolyogtam rá.

Elbámultam az egyik sarokba. Egy haldokló tibeti tulipán csücsült ott, nyugodtan a cserepében, valószínűleg locsolásra várva. Hát, nem én leszek az, aki ezt megteszi, jegyeztem meg magamban.
- Találkoztál már máskor az átkossal? - tettem fel a kérdést csendesen, egy hirtelen ötlettől vezérelve.
Enyhe rántást éreztem a gyomromban, mihelyt kiejtettem a szavakat a számon.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 14 Jún. - 22:20
Tökéletesen.
Irtózatosan modortalan lett volna azt mondani, hogy nem igazán úgy néz ki, mint aki tökéletesen van, még ha valóban így is volt. Az összekaszabolt lába maszatos volt a már ráalvadt vértől, az arca pedig olyan sápadt, mint aki mentem rosszul lesz, és az sem sokat segített, hogy hatalmas szemeiből sem tűnt el az ijedtség, hiába futottunk el a probléma elől.
Inkább nem szólalok meg, csak csendesen figyelem, ahogy az ablakhoz sétál, és bánatosan néz ki az alattunk elterülő, hatalmas birtokra, majd jobb híján helyet foglal az egyik ágyon, a kérésére én is így teszek. Vele szembe dobom le magam, tekintetem nem veszem le róla egy pillanatra se, mintha ezzel a védelmem alatt tartanám, hiába bizonyítottam már, hogy az nem ér éppenséggel sokat mostanában.
- Nagyszerű. – sóhajtok fel lemondóan – Akkor megvárjuk.
Az, hogy ketten, nem volt vita tárgya. Eszem ágában sem volt magára hagyni, habár lehet, többet árt, mint használ a jelenlétem. Nekem egyébként is oda kellett adnom a növényeket Madam Pomfreynak, vagy legalábbis azt, ami maradt belőlük, és van ez a kellemetlen szokásom, hogyha megbíznak egy feladattal, teljesítem.
- Na igen, a növények… - lenézek a mellettem heverő, viseltes kis dobozra, amiben a sietős távozásunknak köszönhetően kusza össze-visszaságban hevertek a gyógynövények, várva, hogy majd a hozzáértő kezek kiválogassák a még használható részeiket. Nagyon reméltem, hogy a javasasszony nem fogja megkérdezi, mi történt velük, mert jelen esetben nem tudtam volna egyetlen jó magyarázattal sem előállni, az igazság meg túlságosan kínos lett volna ahhoz, hogy elmondjam. – Nem mondták, hogy mire kellenek, de ezek az élő halál esszenciájának összetevői, fogadni mernék, hogy a Mardekáros fiúk, akik előttem masíroztak fel a büntetésükre, ezt próbálták meg előállítani, és Bimba professzor kiabálását hallva meg is itatták valakivel.
Valószínűleg egy muglival, de ezt már nem teszem hozzá hangosan, a helyzeten nem sokat változtat amúgy sem. Meglepő módon üresen kong a gyengélkedő belseje, ez két dologra enged következtetni, a Mardekár hetedéves fiúcsapata nem remekel bájitaltanból, és az áldozatuk jól van, vagy nem remekel, és még kellően ostoba is ahhoz, hogy nem megfelelő arányba keverje az összetevőket, így az áldozatuk a Szent Mungóban lábadozik. A harmadik opciót nem voltam hajlandó figyelembe venni, így is eléggé belemélyedtem a gondolataimba ahhoz, hogy a lány kérdésének hirtelensége kellett ahhoz, hogy visszabillenjek.
- Én… - kezdek bele zavartan, mint akit most ébresztettek. – Élőben még soha. Olvastam róla viszont, bár nem sokat. Nem igazán találni róla semmit.
Undok dolog ez a kíváncsiság. Ha valami érdekel minket, utána járunk, keresünk, kutatunk, olvasunk. Mikor először hallottam a diákokat az átkosról sugdolózni, én is feltúrtam a könyvtárat mindenféle információért, kérdezősködtem, követtem minden jelentéktelennek tűnő nyomot is, hogy többet tudhassak róla, de soha nem társítottam arcot a betegséghez. Sosem mentem oda hozzá. Sosem kérdeztem meg a nevét. Ő egészen eddig csak egy eset volt, egy betegség, egy megoldatlan rejtély, egy fojtott susmorgás a tanórákon, kíváncsi pillantás a folyosókon és én is, ahogy sokan mások, figyelmen kívül hagytam, hogy mindezek mögött egy ember van, akit valószínűleg senki nem vesz észre.
- Ne haragudj… – nyögöm ki, nem igazán tudva, hogy most az előbbi gondolataim miatt kérek bocsánatot, vagy azért, amit kérdezni fogok, de leginkább mind a kettő - … de nem tudom a neved.




Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Layla Fawcett

Layla Fawcett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Emily Rudd

»
» Pént. 16 Jún. - 17:54

Angus & Layla
'Ain't got the patience I need my medication'


Enyhén elnyílt szájjal figyeltem, ahogy elmesélte a történetet.
- Háát... ha nagyooon fel van hígítva, megfelelő arányokban, erős nyugtatószerként is használható... - szólaltam meg bizonytalanul, de igazából a saját szavaimnak sem hittem.
Mégis miért akarnának ilyet tenni? Még ha helyesen is készítik, akkor is kómaszerű állapotot idéz elő, pláne ha helytelenül, vagy egy bizonyos összetevőből többet... bele sem merek gondolni, mi történhetne, ha rossz kezekbe kerül. Vajon sikerült megitatni valakivel...?
Megcsóváltam a fejem.
- Minden nyugtató, amit használok, szőrén-szálán eltűnt a Gyengélkedőről, és Madam Pomfrey nagyon kiakadt. Fogalma sincs, mi történhetett velük - jegyeztem meg csendesen. - Ezért ment most el ennyire sietve, tudja, mennyire fontos nekem.

A térdemre könyököltem, és a kezembe temettem az arcomat. Kicsinek éreztem magam, és gyengének, olyannak, akinek semmi esélye sincs. Még csak létezni sem vagyok képes a gyógyszereim nélkül. Egyszerűen, amióta az eszemet tudom, nem én irányítom az életem. Gyenge vagyok, és nem tehetek semmit ez ellen. Az átkos ural, ő diktálja a lépéseimet. Még a gondolataimat, és az érzéseimet is...! Nevetséges...
Pislogtam kettőt, hogy az előbbi gyengeség eltűnjön a szememből, és a velem szemben ülőre néztem.
- Ezen nincs mit szégyellni - ráztam meg a fejem. - Nem véletlenül vagy hollóhátas.
Számomra egy hollóhátas diákot nem az határoz meg, milyen jegyei vannak, vagy, hogy folyamatosan jelentkezik órán... Nekem hollóhátasnak lenni azt jelenti, hogy a kíváncsisága, a tudásvágya az, ami leküzdhetetlen benne.
- Az elején a tudatlanság volt a legrosszabb. A gyógyítók mindent feltúrtak, régi aktákat, archívumokat, hogy azt a pár morzsát is össze tudjuk szedni, ami volt... - A hajamat piszkáltam, miközben ezeket mondtam. - Hát - néztem fel -, most már láttad. Nyugodtan kérdezz, válaszolok, ha tudok.

Nem szoktam csak így beszélni az ilyesmiről, és bár ha egy kicsit fura is volt, nem zavart. Jobb tudni, mint találgatni. És a tudás az első lépés a megértés felé.
- Layla. Layla Fawcett - mosolyogtam rá. - És te?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 13 Júl. - 21:06
- Kétlem, hogy az erős nyugtató előállítása lett volna a céljuk. - óvatos mosolyommal kísérve ingatom meg a fejem bájos optimizmusa hallatán. – Minden esetre látok némi összefüggést az esetben, valószínűleg minden hozzávalót elloptak, bizonyára a nyugtatóid is tartalmaznak nyomokban macskagyökeret vagy aszfodéloszt.
Ez ugyan csak egy tipp, a fejemben létező logikai összefüggések sokasága, hisz sem a Mardekár legújabb merényletéről sem a nyugtató és altató orvosságok pontos összeállításának szükséges hozzávalóiról sem tudok sokat. Az előbbiről főként azért, mert nem éreztem létjogosultságát a kérdéseimnek egy ilyen feszült helyzetben, utóbbi pedig egyszerűen kívül esett az érdeklődési körömön, így minden tudásom eme témában pusztán az órai tananyagnak vagy olvasás közben felbukkanó mellékes információnak köszönhető. A családom már büszkélkedhetett egy taggal, aki kiemelkedő tehetségnek bizonyult a főzetek terén, nekem pedig eszem ágában sem volt a nyomdokaiba lépni a bájitaltan bonyolult világába.

- Nos, igen, az feltűnt, hogy nem igazán tudni semmit erről a betegségről. – a padlót figyelem, ahogy a szavak elhagyják a számat, a cipőm orrát, a kő mintázatát, az apró kopásokat az ágyak és székek lábain. Valamiért nehéz felemelni a fejem, belenézni azokba a hatalmas szemekbe, és nem úgy válaszolni neki, mint akinek a hangja csordultig van sajnálattal. Legkevésbé sem akartam szánakozó lenni, egészen biztos voltam benne, hogy már unja, arról nem is beszélve, hogy haszna sincs igazán, csak kellemetlenül érzi magát az ember. – Illetve aki mégis, nem szívesen beszél róla. Nem igazán tudni pozitív végkimenetelről, erről valahogy mindenki szeret inkább nem tudomást venni róla, mintha csak azért, mert nem bolygatják, még nem történne meg.
Ráemelem a tekintetem, figyelem, ahogy a haját csavargatja, miközben beszél, és én nem tudok arra gondolni, mennyire fiatalnak tűnik. Tippem szerint egy évvel járhat alattam, talán kettővel, mégis, apró termetéhez párosuló őzike szemeivel egy kislány illúzióját kelti, amire a hosszú mondattá formált szavai újra és újra rácáfolnak.
- Mondd, a tünetek mindig ennyire… nos… bajosak? – bököm ki végül, igyekezve a lehető legkevésbé bántó módon feltenni a kérdésem, amiből millió meg egy kavarog a fejemben a téma kapcsán. – Vagy a gyógyszereid hiánya okozza?

Annyira szerettem volna többet tudni, de a fejemben ott motoszkált a gondolat, hogy előbb róla tudjak meg többet, a betegségének firtatása igazán ráér akkor is, ha némi ismerkedés után még mindig úgy gondolja, szívesen mesél róla. Már, ha erről lehet egyáltalán szívesen mesélni.
Minden esetre nem akartam kórtörténetként kezelni, főleg, mert az ismeretségünk eleje részemről meglepően gorombán kezdődött.
- Angus… Belby. – a vezetéknevem vonakodva teszem utána, azon töprengve, vajon a fülébe jutott-e bármiféle pletyka a családomat illetően. Annyira üdítő lenne újra úgy kimondani a Belby nevet, hogy arról az embereknek Damocles és a farkasölő főzete, vagy Theia és a kviddics jusson eszébe. – Örülök, hogy megismertelek, habár valamivel kellemesebb első találkozást is el tudtam volna képzelni. Tényleg ne haragudj a növény miatt.
Viszonozom a mosolyát, az én ajkaim is újból felfelé görbülnek az övé láttán. Kifejezetten jól áll neki, sokkal kevésbé tűnik elveszettnek, így egy kicsit én is megnyugszom.





Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

I need my medication - Angus & Layla

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Layla&Cressida - Danger
» Minnie x Angus
» Angus Alastair Belby
» Layla Fawcett
» Aidan & Layla

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-