Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

A Téli Palota EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

A Téli Palota EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

A Téli Palota EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

A Téli Palota EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

A Téli Palota EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

A Téli Palota EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

A Téli Palota EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

A Téli Palota EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

A Téli Palota EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 31 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 31 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Konstantin Koldovstoretz

Konstantin Koldovstoretz

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cameron Monaghan

»
» Vas. 29 Okt. - 2:33
Hajdani pazarló életmódomnak annyi, mióta beköltöztem a Karkarov kúriába. Szó sincs róla, épp ne találtam volna jobb szállást, s ha vagyonunk megtépázása miatt egy új lakásra fedezetünk nem is, de annyi aranyunk bőven van, hogy egy szálló megfelelő szobáját kibéreljem magamnak, vagy akár kettősünknek is, amiben már a szerviz is benne van.
Messze nem lettünk olyan tehetősek, mint amit nagyanyáink és nagyapáink generációja még megélt, hiszen mint az orosz arisztokrácia legújabb nemzedékei, a lenézés és tulajdonunk államosítása volt a jutalmunk. Ennek ellenére még így is jobb helyzetben voltunk, mint azok, akik a köz népéből származnak, és akiket nem támogattak olyan erősen hátulról, mint a mi triónkat. Elegünk volt ahhoz, hogy a Vörös Kór keretein belül, de pazarló, hanyag életet élhessünk, és ne kelljen állandóan azzal foglalkozni, mi lesz holnap.
Mióta viszont itt, Angliában élünk, látványosan és határozottan visszavettem ezekből. Még húsom húsomból is észrevette, hogy sokszor még a táplálékot sem veszem magamhoz. Rendszerint megvárom, míg beérek a Mungoba, és helyben eszek valamit. Éppen annyira elhagytam magam, mint ahogyan azt néhány hónapja produkáltam, amikor az utolsó vizsgáimra készültem. A teljesítménykényszerem meghaladja másokét, életemben először pedig megtapasztaltam azt a bizonyos vizsgadrukkot, amit Koldovstoretz-es időmben (és itt az iskolára gondolok) messziről képen nevettem, hacsak megláttam a hét sarkában megfordulni a közelgő vizsgák szagát követve.
A kötelező illendőn kívül nem keresem a kontaktust a Karkarovokkal. Nem csak azt a rozzant térdű vénembert keresem, aki a farkát a nővérembe akarja rakni, hogy az gyerekeket szüljön neki, hanem a lányaival és fiával sem, még ha az én korosztályom is. Nem szabad döntésem, hogy itt vagyok, ám bármennyire győzködöm Linyuskát, nem éri meg feláldoznia magát, ő töretlenül kitart – nem tudja talán, hogy nekem is fáj? Még ha másképp is, mint neki.
Amikor azonban sürgős baglyom érkezik a Mungoba, hogy Apol megsebesült, a vérzésével pedig aligha tudnak mit kezdeni, a kórházat gondolkodás nélkül ott hagyom, hogy minél hamarabb a rendelkezésére álljak. Nem egyszer megadtam az utasításokat, ilyen esetben mit és hogyan kell tenni, hogyan kell szakszerűen bekötni a sebeket, melyik főzettel pótolhatják az elvesztett vért, és mi a teendő, ha nem tudja meginni, ámde látom, ez mindiába. A sebek a lábán még akkor is ontják magukból a vért, mire megérkezem, a kötszer szinte teljesen elázott, a hegesedésnek pedig nyoma sincs. Csak néhány üveg vérpótló főzetet látok az éjjeli szekrényén.
Mikor háromnegyed óra múlva kilépek a hálószobából, ahol az ellátást végeztem, a leginkább egy olcsó sorozatgyilkosnak tűnhetek köszönhetően annak a rengeteg vérnek, ami elborít. Nem undorodok semmiféle testnedvtől, a vér mindegyik közül a legkevésbé kellemetlenebb, a leghétköznapibb, éppen csak az az ijesztő, ha túl sokat vesztett belőle Apol, és már nincs magánál tőle.
- A sebek egyáltalán nem voltak szakszerűen ellátva, Vladimir. Nyomatékosan megkérem rá, hogy legközelebb az én utasításaimnak megfelelően cselekedjenek. – a vér már kezd rászáradni a kezemre, egészen a könyökömig ér az egyik hosszú csík, de az arcom is kapott belőle bőven. Oroszul beszélek hozzá, a tőlem telhető legtiszteletteljesebben – ha nem a húgom vőlegénye lenne, és nem lenne felérendeltségi viszonyban, nem törném magam ennyire, hogy ilyen szofisztikáltan fogalmazzak. Anyámmal nem beszélek úgy, mint vele. Ezt remélem, értékeli.
- Nem, a hegek nem gyógyulnak be maguktól. Most még szerencséje volt. Legközelebbi alkalommal Önnek nem lesz már élő menyasszonya. Most pihenésre és a gyógyitalaimra van szüksége. De hadd kérdezzem meg, mi történt, mivel sértette fel magát? – a pálcám a kezembe veszem, hogy letisztogassam a kezeim. A nyelét egy kendővel érintem, hogy ne piszkoljam össze még véletlenül sem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Vladimir Karkarov

Vladimir Karkarov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 29 Okt. - 8:02
Újságot olvas: nincs ínyére mindaz a kellemetlen ügylet, amely ebben az országban zajlik, nincs rend, következmény még annyira sem - szigorú rendszerhez szokott szemei bosszúsan húzódnak össze, motorikus mozdulattal tesz a szájába újabb savanyúcukrot, aztán lapoz egyet. Megölte, megerőszakolta, eltűnt, és újra megölte, mint az állatok között. Mintha egy egész generáció érezné a vesztét, és őrült tombolásában mindent fel akarna emészteni, nemcsak saját fiatalságát, de az utánuk jövők jövőjét is - látott már ilyet, sőt, maga is szülötte volt egy hasonló korfa egy évgyűrűjének, de ezek itt valahogy őszintébben égették fel a világot maguk körül.
Hátrapillant a léptekre, de nem fordul felé: a fiú úgyis mindjárt tájékoztatja a nővére állapotáról. Valami derültség vesz erőt rajta, le is teszi az újságot, az már nem szolgálja úgy, mint az elkövetkezők.
Ott volt az a sok vér, pillanatok alatt elöntötte a szoknyáját, és mikor felrángatta, a combján alig észrevehető karcolás, nem nagyobb egy ujjnál. Kérdőn figyelték egymást, mintha azt játszanák, ki szólal meg hamarabb, ki meri megtörni a csendet: a lány tette, amikor rövid idő elteltével a földre hanyatlott, arcából minden élet kifutott. Nem is a vér nyűgözte le, az ilyesmi nem éri el az ingerküszöbét Oroszország és a tárgyalótermek emésztőgödrei után, ahová az emberek belevágták az összes bűzlő remegésüket emberi mivoltukból kiválasztja, az pedig felfröccsent rá - nem, az illanó élet illata volt az. Felemelte, és szinte gyengéden vitte a szobájukba, az ágyukba, amelyen egy ideje osztoztak, és nem volt kötelesség-íze az ellátásának sem.. azon meg nem lepődik meg, hogy nem szakszerű. Ő a férje, nem a gyógyítója
- Jól van, így járok majd el. - nem célja megválni tőle, még meg sem ismerte igazán: az előzetes elvárásai alapján kínozni sem kínozta, a tőle telhető legérdeklődőbb mozdulatokkal bontotta ki a ruhájából, nem élvezte az elesettségét, és nem rótta fel neki, hogyan fogja így teljesíteni asszonyi kötelességeit. Az övé volt, egy értékes különlegesség, de kard is, amely érkezése óta lebegett a gyermekei feje felett termékenységével.
- Sétát tettünk a kertben, beszaladt a fák közé bogyókat gyűjteni, az egyik bokron felsértette a combját. Eltitkolta, míg vissza nem értünk: azt mondta, nem akart a terhemre lenni. - egy pillanatig sem foglalkoztatja, hogy esetleg hazugságnak véli a magyarázatot, ez az ő háza, akár azt is megtehetné, de nem teszi. Lenyűgözte a kiállás, amivel a lány farkasszemet nézett vele, nem mozdult, míg ő sem, mintha dacolni akart volna rajta keresztül magával: bírom még, nincs baj, ne nézz rám. Inkább emlékeztette a fiatal nővérére, inkább emlékeztetett egy fiatal Karkarovra.. mint a másik három. És ő becsülte érte, ahogy csak egy férj becsülheti asszonyát. - Nem tudom, mi okot adtam rá, hogy féljen tőlem, leendő urától. Egészségügyi állapota nem titok előttem, mindenkori állapota nem magánügy: fontos nekem, nem óhajtom kínjait szaporítani.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Konstantin Koldovstoretz

Konstantin Koldovstoretz

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cameron Monaghan

»
» Vas. 29 Okt. - 10:35
Rezzenéstelen arccal takarítom le magamról a vért legalább annyira, hogy a fürdőig elérve ne koszoljak össze semmit. Az aranyozott kilincset megfogta a rám tapadt anyag, ám azt már a házimanók dolga lesz eltüntetni róla. Mindent megteszek azért, hogy jó vendég legyek, csodák csodájára még nem baszattam ki magam, és nem kerestem direkt a bajt, de nem vagyok a cselédje. Épp elég, London másik feléből rángatott ide azzal a bagollyal, ami Linyuska állapotáról értesített.
Sosem álltam még szemtől szemben a férfival. Így, hogy nem sürögnek körülöttünk annyian, csak még feszélyezettebben érzem magam a közelében, mintha aurájából láthatatlan kezek nyúlnának torkom felé, hogy kiszorítsák belőlem a levegőt. Talán ha fiatalabb lenne, talán ha nem látnám a kopasz foltokat feje búbján, talán ha nem lennének oly nyilvánvalóak az öregedés jelei ráncos kezein, lenne kevésbé megterhelő a gondolat, hogy ő az, aki minden éjjel magáévá teszi testvéremet. Vagy az zavar, hogy Apolinka úgy gondolja, kényszerből kellett meghoznia ezt a döntést, és muszáj volt behódolnia? Talán ha önként, szívből önként választotta volna ezt a sorsot, már nem érezném, hogy öklendeznem kell, hacsak arra gondolok, hogyan és miként uralja azt a testet, mely a számomra legkedvesebb léleknek tartóedénye? Mert a test nem több, mint edény a léleknek. Mégis, épp ezért kell figyelnünk annak makulátlanságára. Akkor is, ha ez néha nehéz.
Komoran hallgatom végig a történetét. Feltételezhetném, hogy hazudik, de nem teszek így. Nem nyer vele semmit, hiszen megkapta, ami az övé; csupán házasságuk papírba foglalása, családjaink tényleges szövetségre lépése hiányzik. Muszáj elviselnem, kénytelen vagyok azzal a tudattal élni, hogy azt csinál vele, amit akar, így már csak abban reménykedhetem, hogy egyszer csak feldobja a talpát valamiért, és akkor soha többé nem kell a gondolattal együtt élnem, hogy bármi közöm van hozzá. Vagy Linya még mindig meggondolhatja magát, s ha már kijutottunk a Vörös országból, talán elszökhetnénk. Mondjuk Amerikába. Ott nem talál ránk senki.
- Majd beszélek vele, hogy ne játsszon a saját életével. Csak egy van belőle. – válaszolom, majd a kihelyezett szemetesbe dobom azt a kendőt, amivel a pálcám óvtam a mocsoktól. A ruhám még mindig csupa vér, és az arcomról se mostam le a nedűt, ám legalább már nem koszolok össze semmit.
- Linya nem szeret senki terhére lenni. Nem hiszem, hogy fél, csak úgy hiszem, szeretne maga gondoskodni állapotáról. Ám erre nem mindig képes. De ezt maga tudja is. – próbálom a legkevesebb indulatot vinni szavaimba. Szörnyű színész vagyok, szerintem teljesen nyilvánvaló, hogy egy kis komcsi buznyeráknak tartom, ám nem mondom ki, mert függök tőle. A testvérem függ tőle. Behódolni pedig nehezebb, mint amilyen eddig valaha is volt.
- Vegyen maga mellé valakit, aki be tudja kötni a sebeket, és el tudja látni, ha baj van. Én nem leszek itt mindig, az esküvő után külön útra térek, hamarosan pedig hivatalos vagyok Párizsba is. Onnan nem tudok pillanatok alatt ideérkezni, csak mert Apolka megint felsértette a bokáját. Nekem pedig ő fontosabb mindennél, ami létezik ezen a világon. – s épp ezért kell elmennem. Még mielőtt meg találok merényelni valakit a reggeli teájával, amikor nem számít rá. Bármennyire is undorodom tőle, dacosan szembenézek vele, épp csak a szavaim mondanak mást, mint a szívem, ahogyan felveszem a szemkontaktust vele. Az üresség, ami visszaköszönt rám, ijesztőbb, mint Linya bármelyik balesete. Mert azzal a fenyegetéssel már ezerszer megbirkóztam – ezzel viszont életemben először.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Vladimir Karkarov

Vladimir Karkarov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szomb. 4 Nov. - 2:57

Bólint egyet a szavaira, valami olyasmi is eszébe jut még, hogy talán a kölyöknek is más szempontból fontos a testvére, mint állítja, de ő, éppen ő nem fogja kifejezni az ellenérzését, testvérek gyermeke, aki a lányát is a fiának szánta. Egy Karkarovot nem lehet meglepni, és családjukban az övé a határozatlan névelő, az övé minden felelősség is, amikor rossz döntéseket hoznak.. és erre egyre hajlamosabbnak mutatkoztak. Eszébe jut a most alvó menyasszonya, sápadt arca, amivel rápillantott, mikor az esetleg küszöbön álló frigyről gondolkozott, Nadia kiadásáról, és hideg, kesztyűs kezét az övére téve suttogott csak a fülébe.. Talán mástól rossz néven vette volna, esetleg sértésnek, de a lány csak egy lány volt, és gondoskodott arról is, hogy annak hangozzék. Elmosolyodik most is, ha eszébe jut.
A fiú még mindig beszél hozzá, hosszú és ismétlődő tartalmát úgy csomagolja be, hogy véletlenül se maradjon ki belőle önnön fontossága, önnön céljai.
Ha a tárgyalóteremben lennének, megkérdezné, ha ennyire prioritás számára a testvére egészsége, vajon miért benne akar bűntudatot kelteni, hogy aztán szabadon távozhasson? Nincsenek illúziói a Koldovstoretzeket illetően, sem az állítólagos áldozati szerepükre kitekintve: odahaza az nem tudott idejében érvényesülni mágusként, aki saját fontosságát csak a régi rendszerben akarta értelmezni, és a Koldovstoretzek szerettek nyilvános megaláztatásokban Jézusként szenvedni. Lekötelezte őket, de részben a szájukat is befogta, és járt valami óvatos gyönyörűséggel új helyzetük, áldozati szerepük elvétele: megédesítette a saját menyasszonya fizikai valóságban is megélt áldozatát. Ő tényleg áldozatot hozott, és ő készséggel elfogadta. Az övé volt.
Úgy tűnik, befejezte. Helyes - felveszi az újságot, és ott folytatja, ahol abbamaradt. Megigazítja még a kesztyűjét - a lány volt az első hosszú évtizedek óta, aki láthatta, mi van alatta - és szemei újra a sorokat róják: a fiú pedig mehet a fontos dolgára.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Konstantin Koldovstoretz

Konstantin Koldovstoretz

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cameron Monaghan

»
» Szomb. 4 Nov. - 13:22
És ennyi. Kinyitja ismét az újságát, szemei pedig keresik azokat a sorokat, ahonnan percekkel ezelőtt elszakítottam, hogy figyelmét fontosabb, sokkal fontosabb teendők felé tereljem. Végighallgatta ugyan, mit mondanom kellett, meghallgatta a javaslatom, melyet Linja épsége érdekében hoztam, de nem reagál. Nem mentegetőzik, nem helyesel, nem adja megnyugtatásul tudtomra, hogy így cselekszik majd. Egyszerűen csak nem reagál.
Nyaki ütőerem erősen pulzál egyet, egészen homlokomig hasít, a vért pedig, bár abból nincs hiány, a fejembe áramoltatja. Szinte érzem a fájdalmat, amit fizikai testem okoz. Kezeim olyan erősen szorítom ökölbe, hogy még rövidre vágott körmeimmel is hegeket okozok saját magamnak. Ezt a kommunista gennyláda annyira nem veszi a fáradtságot, hogy annyit mondjon, oké? Vajon mit szólna hozzá, ha a csupasz fejét összeismertetném a márványpadlóval? Akkor is csak nézne üresen, ha gerincét egy pálcaintéssel kettébe vágnám? Az ilyen Karkarov-féléknek különben sincs rá szükségük. Lefogadom, nem csak a ráncos kezeit, hanem a giccses tetoválását is takargatja. Aztán ki tudja, az a Voldemort hányszor cápázta meg érte, hogy a szimbólumát az alkarján tudhassa.
Nem csak a pillanat, de én is lefagyok a reakciója hiányára. Dacos tinédzsernek érzem magam csupán. Dacos tinédzsernek, aki szembeszállt a tanáraival, hacsak kicsit is úgy érezte, ferdén néznek rá, aki otromba szavakkal tarkította dolgozatát, mert nem akarta elviselni önnön jelentéktelenségét, így másként hívta fel magára a figyelmet. Dacos tinédzser, akiben senki nem hitt, nem gondolták, valaha is ilyen hozzáállással elvégzi az iskolát, vagy kap egy tisztességes munkát.
Ám végeznem kell ezzel. Nem járható út, ha engedem magamat érzelmek által irányítani, mert itt már nem csak rólam szól minden. Apol csak rám tud számítani, csak én vagyok neki, csak én fogom tudni megmenteni. Bármennyire is ösztönözne az életre, ha egyszerűen csak fognám a bőröndöm, elpakolnék magam után, majd itt hagynám a birtokot – nem tehetem. Most még nem, mert akkor tényleg elveszítem.
A szemeim képtelenek hazudni, ám a tetteim még alkalmasak lehetnek rá. Biccentek egyet Karkarov felé, majd egyenes úton távozok innét, hogy egy alapos zuhany után visszatérjek a Mungoba. Majd aztán, egy nap, amikor nem számít rá, majd véletlen megbillen a kezem a kávé felett, melyet a manói szolgálnak fel neki. S többé nem lesz gondunk rá.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

A Téli Palota

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» téli ég alatt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-