Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

I drink and I know things EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

I drink and I know things EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

I drink and I know things EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

I drink and I know things EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

I drink and I know things EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

I drink and I know things EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

I drink and I know things EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

I drink and I know things EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

I drink and I know things EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 21 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 21 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

I drink and I know things



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Szer. 3 Jan. - 22:38
Karen, Ian, Rody & Richard

Nem is emlékeztem már, mikor ünnepeltük meg utoljára úgy igazán a szilvesztert. Az utóbbi években otthon maradtunk Florával, éjfélig társasoztunk és kirakóztunk - csupa olyan dolog, amit előtte ördögtől valónak találtunk volna szilveszterkor, amikor az embernek kötelező a sárga földig innia magát. Vagy legalábbis tizen-huszonévesen az ember el sem tud képzelni szánalmasabbat, mint kiscicás puzzle felett görnyedni december 31-én, gyerekpezsgőt szürcsölgetve. Igaz, régebben sem éltünk túl nagy társasági életet Rodyval, alig egy-két barátunk volt és köszöntük szépen, azok nélkül is remekül megvoltunk. Tulajdonképpen Ianen kívül nem tudtam volna olyat mondani, aki esetében nem kívántam azt néhány óra után, hogy akadjon valami sürgős dolga és lépjen le, mielőtt még én teszem meg. Kínos vagy sem, jobban szerettem otthon lenni, mint kényszeredetten hallgatni egy sör felett, kinek hogyan ment tönkre a házassága és éppen milyen egzisztenciális krízis közepén vergődik.
Úgyhogy több év után szokatlannak tűnt, hogy vendéget vártunk szilveszterre. Pontosabban vendégeket, hiszen Ian időközben megházasodott, ami remek alkalmat kínált arra, hogy teljesen kikészítsem Rody idegeit a "jól viselkedj a volt főnököd előtt" poénokkal. Néhány pohár ital után kezdett tényleg viccesnek tűnni, hogy idejön a volt főnöke, aki az én legjobb barátom felesége és akinek nem olyan rég Rody felmondott.
Szóval mire Sullivanék megérkeztek, mi ketten már nem voltunk szomjasak - erre szükség is volt, tekintve, hogy a kutya csak az elmúlt fél órában legalább három pánikrohamot kapott a tűzijátékoktól és a petárdáktól, a szomszéd idős hölgy meg kétszer is átjött, hogy csináljunk valamit az "utcán garázdálkodó huligánokkal". Azt hiszem, sem Kenyér, sem pedig a szomszéd néni nem értették az újév koncepcióját.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rodney Lestrange

Rodney Lestrange

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Pedro Pascal

»
» Szomb. 6 Jan. - 21:01
Karen, Ian, Richie, Rody

Rettentő izgatott voltam, hogy vendégeink lesznek, egyszerre jó és rossz értelemben is. Nagyon örültem, hogy végre nem egyedül fogjuk tölteni a szilvesztert, vagy fogalmazzunk inkább úgy, hogy nem gyerekkel töltjük a szilvesztert és többet ihatok két-három sörnél meg egy pohár pezsgőnél. Egyébként is be kellett bizonyítanom Richardnak, hogy nem öregszem és még be tudok rúgni anélkül, hogy másnap meghalnék a fejfájástól és az émelygéstől. Nem is értem, hogy mondhatott nekem ilyet... Másik részről viszont ott volt az a tudat, hogy a volt főnököm lesz a vendégünk, aki előtt szándékomban állt leinni magam. Pedig az is elég kínos volt, amikor majdnem hasra estem a küszöbben az irodájába menet, hogy leadjam neki a felmondásomat. Sebaj, civilben talán teljesen más lesz a helyzet. Reméltem, hogy így lesz.
Nem tudom, hány korty whiskeyt húztam le az eltelt idő alatt, miközben szegény Kenyeret próbáltuk megnyugtatni, kisebb rendet rakni (ami abból állt, hogy jó messzire elrejtettem a Richard munkájához való papírokat, mert elképesztő, milyen halomban álltak, aztán összehajtogattam a kanapén és a fotelen lévő pokrócokat. Egy kivételével, persze, mert azt Kenyér kapta meg. Mint kiderült, csak attól tudott megnyugodni, hogy beletekertük egy pokrócba, mint a burritot és letettük a sarokba a fekhelyére, ahonnan hatalmas szemekkel kukkolt minket. De legalább csendben volt.
- Ha nem jönnek hamar, túl hamar be fogok rúgni -jelentettem ki, megdobva Richie-t egy földimogyoróval. Persze senki nem késett, nem is igazán tudtak, amikor nem beszéltünk meg konkrét időpontot. Csak én voltam türelmetlen, megint mehetnékem volt, hála az alkohol motiváló erejének. Meg fogom magam gyűlöltetni velük... Szegény Richard, ennyit a legjobb barátjáról. Egyébként is, mi az, hogy nem én vagyok a legjobb barátja?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Karen Sullivan

Karen Sullivan

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Emilia Clarke

»
» Szer. 7 Feb. - 19:09
A készülődés számomra most nem tartott túl sokáig. Egy fekete ruhát vettem magamra, hozzá illő ékszert. Hajamat is leengedve hagytam, hiszen kell neki a pihenés a mindennapos nyüstölés, felcsatolás után. Ez a pár nap szinte megváltás volt számomra, főleg, hogy nem is olyan rosszul telt az első karácsonyunk Iannal, mint amilyenre számítottam.
Biztosra mentem és ma nem dolgoztam, mert tudtam, akkor megint az én hibámból fogunk késni. Egyszerű sminket tettem csak fel, nem éreztem, hogy túlzásba kellene vinnem. A fekete magassarkú és a táska sem maradt el, pálcámat gondosan elhelyeztem benne, majd kikopogtattam a konyhába, és úgy döntöttem, ott fogok várakozni, amíg Ian el nem készül. Bevásároltunk pár dolgot, néhány üveg piát, egy kis ropogtatnivalót, ezeket elő is szedem a tárolóból, mielőtt még itthon fogjuk felejteni. Szerencsére, egy nagy lista a fejem, mindent el tudok raktározni, kivéve a családi estéket, az Iannal megbeszélt közös programokat; azok valahogy direkt elvesznek a rengetegben és csak akkor jutnak elő, amikor már késő.
Vélhetően nem kell rá sokat várni. Kabátomat magamra veszem, majd kilépek az ajtón. Biztosan hopponálunk. Gondolom Ian sem szeretne elkésni. Kicsit izgatott vagyok, nem ismerem a barátait. Persze Rodney nem ismeretlen számomra, ez lehet némi előny, de majd meglátjuk. Mostanság nem voltam szórakozni, reménykedni tudok csak hogy nem fognak valami begyöpösödött libának tartani a buli végére. Majd innom kell egy-két pohárka bort és felpezsdülök, de elhatároztam, hogy engedek ma a jégkirálynő szerepéből.
Kopp-kopp. Jól akarok festeni, így mielőtt még ajtót nyitnának, megigazítom ruhám alját, ami kilóg a kabátból. Ianre sandítok, ő biztosan nagyon boldog, hogy eljöttünk és találkozhat a barátaival. Egy kicsit erőltetett mosolyt tűzök arcomra, hogy semmiképp sem okozzak csalódást, amikor ajtót nyitnak nekünk.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Ian Sullivan

Ian Sullivan

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Kit Harington

»
» Kedd 13 Feb. - 16:17
Határozottan nem tűnt jó ötletnek ez a szilveszteri buli. Tartanék tőle? Nem igazán, biztos vagyok benne, hogy nagyszerű este lesz egy nagyszerű társasággal. Titkon pedig remélem, hogy a nejem ismét megvillantja egy azon oldalát, amit már annyira szeretnék látni. Igen, meg jól érezni magam, miközben kellően benne maradok a szerepemben. Nem szeretnék csúnyán felbőgni és az alkohol... az oly' drága alkohol, amelytől rettegek, mert nem bírom, mert tudom, ha iszok, elveszíthetem az önkontrollt és kénytelen leszek színt vallani.
Eme kettősséggel állok neki készülődni, gondosan válogatom össze a darabokat, mi passzol mihez, mivel igazodjak Karen öltözetéhez. Csupán aprócska dolgok, de világ életemben így neveltek és így alakítottam a saját stílusomat is. Csak elegánsan és lazán. Ha nála a fekete dominál, akkor én is azt választom alapul egy elöl szürke, hátul fekete mellénnyel, fehér inggel és piros csokornyakkendővel koronázom meg mindezt. A cipőmön megcsillan a fény, ahogy felhúzom és már szökkenek is, hogy segítsek becsatolni a nyakláncot. Bőre illatát egy pillanatig mélyen magamba szívom, már tudom milyen parfümöt szeret. Azt azonban tudom megállni és titkolni sem tudnám, hogy meg ne dicsérjem a nejem, hisz gyönyörű, a nyakék pedig csak igazán nőiessé teszi az összhatást. Azt hiszem kezdem nem csupán kedvelni, de nem tudom miképp mondjam ezt el neki. Egyre többször akad meg rajta a tekintetem otthon, egyre többször csodálom a mosolyát. Már tudom, mit szeretne, amikor hazajön, önként és dalolva veszem ki a kezéből a táskát, iratot, bármit, amit találok nála. Tudom, utána csúnyán néz és nem szól hozzám, de a tekintete könyörög, szabadítsam meg a földi kínjaitól. A családi vacsorák pedig mondhatni érdekesen teltek, főleg amikor hozzájuk mentünk. A szokásosnál is hallgatagabb voltam, de majd nem lesz ez így most.
Megvárom, hogy összekészül, lassan indulhatunk. Odakint már nem szakad a hó, így esernyőt sem kell nyitnom, hogy udvariasan fölé emeljem. Inkább csak a karomra aggatom, lehet kelleni fog az ma... vagyis holnap... vagyis ahogy alakul. Felsegítem rá a kabátot, csak utána bújok az enyémbe. Az elszállítandó dolgokat pedig kurtán nyalábolom fel. Kezdődjék a játék.
Nem kell sokáig várnunk, az ajtó nyílik, a gyomrom ezzel egyszerre ugrik egyet. Rögvest kezet rázok az ajtót nyitóval, de csak Karen után lépek be a lakásba. Látom, készültek ők már mindennel, az alkohol szaga megcsapja az orrom. Enyhe fintor ül ki az arcomra.
- Látom már készültetek előre, mennyit alapoztatok? - hangomban játékosság bujkál, nem szándékozom én most azonnal romba dönteni az estét. Majd mi négyen, ahogy annak lennie kell.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Pént. 16 Feb. - 13:57
Karen, Ian, Rody & Richard

A kopogásra azonnal felpattantam a kanapéról, még Kenyér is felkapta a fejét a sarokban, de arra már nem vette a fáradságot, hogy normális kutyaként ellenőrizze a területére ólálkodókat. Pont jókor érkeztek Sullivanék, mielőtt még Rody túl sokat ivott vagy kihozott volna a béketűrésemből a türelmetlenségével. Ebben különösen tehetséges volt, velem ellentétben könnyen felpörgött és olyankor lelőni sem lehetett, rosszabbul viselkedett egy túlmozgásos gyereknél is.
Gyorsan ajtót nyitottam a vendégeinkek, lelkesen kezet rázva Iannel. Rody mellett már hozzászoktam a kevésbé formális üdvözlési módokhoz, de tudtam, hogy Ian nem az az ölelkezős típus, a feleségével pedig végképp nem mertem próbálkozni, hiszen sosem találkoztunk még személyesen. Első ránézésre meg sem tudtam volna mondani, hogy nem ezer éve házasok és nem ismerik egymást olyan jól, mint mi Rodyval. Ugyanis látszatra tökéletesen egymáshoz illettek, még most, szilveszterkor is nagyon komoly benyomást keltettek mindketten. Ez rólunk már kevésbé volt elmondható, kezdtem úgy érezni, hogy nevetségesen nézek ki a kiscica-mintás ingben, amit Rody vett nekem. Szerinte nagyon jól állt, de neki mindig is különös fogalma volt arról, mi a normális viselet és én erről olykor megfeledkeztem. Pedig annyira fontos volt nekem ez az este, alig járt nálunk vendég és szerettem volna, ha Ianék is jól érzik magukat. És a felesége sem úgy távozik innen, hogy az újdonsült férje félbolondokkal barátkozik... Így is az emberek többségét sikerült megdöbbentenünk a puszta létünkkel is, nem akartam tovább fokozni a dolgot. Persze célszerű lett volna, ha nem töltöm ennyiszer újra a poharamat az érkezésük előtt, de sajnos sosem viseltem túl jól a stresszt.
- Azt hiszem többet, mint indokolt lenne - adtam kitérő választ, mert jobbnak láttam nem felvilágosítani őket az elfogyasztott alkohol pontos mennyiségéről. - Rody hibája, mindig leitat. Tizenöt éve ezt csinálja.
Félszegen vártam rá, hogy elvehessem a kabátjukat és felakaszthassam a fogasra, közben Rody felé pislogva. Ő mindig jobban kezelte ezeket a kötelező köröket, én mindenhova csak árnyékként követtem, ha nem kettesben voltunk. Hiába ismertem Iant gyerekkorom óta, ez mégis más volt, mint a roxforti könyvtárban vagy egy kávézóban vitatkozni történelemről és politikáról. Mesélt nekem Karenről és valami azt súgta, hogy neki is fontos hogyan csapódik le ez az este a feleségében.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

I drink and I know things

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Come on, we HAVE TO drink
» i quit drinking for good, i drink for evil
» Just shut up and drink!
» Theodore & Stanislaw - Things aren't gonna' improve themselves
» terrible things

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-