Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Appoline Brunnet EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Appoline Brunnet EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Appoline Brunnet EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Appoline Brunnet EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Appoline Brunnet EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Appoline Brunnet EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Appoline Brunnet EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Appoline Brunnet EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Appoline Brunnet EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Appoline Brunnet

Appoline Brunnet

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Blake Lively

»
» Csüt. 5 Ápr. - 22:11

Appoline Brunnet

Certains matins de printemps ont une fraîcheur de grenouille.


Becenév:

pollie

Kor:

26 éves

Származás:

félvéla

Lojalitás:

hiszem a test feltámadását

Képesség:

tükröm, tükröm, mondd meg nékem

Csoport:

mágiahasználó

Play by:

vanessa axente

Karakter típus:

2% canon, 98% saját





Maman szőke, mint a határban lengő búzamező, arcra fehér, tekintetre formás, és mégis mindig elhagyták a férfiak: elhagyta Papa, elhagyta a bácsi, aki biciklivel járt a házunk előtt, elhagyta a nyájas tekintetű Pierre, aki verset olvasott, Papa visszatért, majd megint elhagyta, de sejthette volna, mert nem bőrönddel jött. Világra jött Cécilie, a nyughatatlan, és jött vele Albert is, akit néhány napra rá eltemettünk. Férfiak álltak a kis, vakondtúrásnyi sír körül, mert az asszonyok a városban ki nem állták Mamant, soha, akkor sem, ma sem. Szerintük Maman csak egy pute, akinek mindenki a tenyeréből eszik. Hiába kérlelem, nem jön utánam Angliába. Nem fog a királynő szoknyája mögé bújni.
Úgy nőttem fel, hogy csak el, mindig el, egyre inkább el arról a helyről, a városból, ami inkább falura emlékeztetett, vasvillás, agresszív parasztokkal – nem, nem abból a békés földművelőfajtából -, ahol akadozott az áramellátás, de legalább mindig sütött a nap. Úgy nőttem, hogy Mamannak mindig szüksége volt rám, egy babára, akit fésülgethetett, akit felöltöztethetett, akinek a szépségét egyszerre nézte fejcsóválva és diadalittasan, mert akárhány férfi hagyta is el őt, én mindig mellette maradtam. Úgy nőttem, hogy lázadtam minden ellen, ahogy csak a dacos kamaszok képesek, becsapva minden ajtót, lelökve minden vázát, csak szabad akartam lenni, de piszkosul, szabad anyámtól, akinek a keze mindig a hajam körül matatott, szabad az utánam füttyögő fiúktól, férfiaktól, családapáktól, akik gusztustalan ajánlatokat tettek, és anyámat állatnak csúfolták, tenyészkancának, akit mindenki megülhet. Csak szabad, szabad az előítélettől, szabad a kitaszítottságból, a tolakodó érintésektől, a még tolakodóbb kérdésektől, mikor jössz haza?, és a kielégületlen válaszoktól, későn. Maman máig sóvárogva néz, mert nekem volt bátorságom kilépni az ajtón, és soha vissza sem nézni. Vagy talán csak a szerencsémet irigyli? Hogy én megtehettem?




Mert én eljöttem, én képes voltam rá, és diadalittas minden lépésem, minden lihegve megváltott vonatjegy Párizsba, onnan pedig nem volt megállás Londonig, a királynő szoknyájáig, ahogy Maman mondja, pedig ez nem így történt, Messmer mellett kezdtem, és mivel ő elégedett volt, továbbadott Chiracnak, talán a fogammal kellett volna feljebb húznom magam a ranglétrán, ha nem a nanterre-i egyetem támogatását élvezem, és mikor Chirac ment a cognacjával, Barre már nem várta meg, hogy magam próbáljak harcolni a feljebbjutásért. Be kell vallanom, életemben először tetszett, jólesett, hogy figyelnek rám, még ha a mosolyom vagy a járásom nyerte is el a bizalmukat, és igen, nadrágkosztümben még csinosabb voltam, mint azelőtt, mikor Messmer idejében aktákat tologattam, és attasék hátsófelét políroztam, ha még nem voltak megfelelően fényesek - de nincs több seggfényesítés, nincs több kávéval rohangálás, nincs több, oui, monsieur, vagy toute de suite, monsieur, csak Őfelsége van.

Őfelsége, Európa legnagyobb hatású uralkodója. Őfelsége, aki már megkérdezi, mivel mossák a követségen a blúzaimat, és aki nem mulaszt el megjegyzést tenni a frizurámra, amennyiben az úgy fest, mintha falnak támasztva aludtam volna. Őfelsége, akinek egyetlen ásítása egész színházak sorsát dönti el, de darabokét biztosan, és aki közel sem társalog olyan könnyedén, mint ahogy azt egy egész kontinens feltételezi róla - de ez legyen csak Delacour felelőssége, ha jól tudom, ő Őfelsége társalkodónője.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alastor Moody

Alastor Moody

C’est la vie
Állomány
A csapat tagja vagyok
▽ Reagok :
3

»
» Pént. 6 Ápr. - 3:04


Gratulálunk, elfogadva!

Alea iacta est.


Ms. Brunnet,

Hát nem megint nekiveselkedtem annak a hibakeresésnek, pb méltatásnak, és végül a felismerésnek, hogy előbbit nem találtam - hisz nem kerestem - utóbbi pedig ismét tökéletes választás? Menjen, úgyis tudja, hogy várják már a trónteremben.
A. M.


Foglalók Hírek Kapcsolatkereső Halálfaló lista A Rend
Vissza az elejére Go down

Appoline Brunnet

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Pollie Brunnet
» Appoline Mazekeen Rayne

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-