Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Arthur Charles Slughorn EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Arthur Charles Slughorn EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Arthur Charles Slughorn EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Arthur Charles Slughorn EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Arthur Charles Slughorn EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Arthur Charles Slughorn EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Arthur Charles Slughorn EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Arthur Charles Slughorn EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Arthur Charles Slughorn EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 40 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 40 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Arthur Charles Slughorn



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Thomas Carter

Thomas Carter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Samuel Trepainer

»
» Pént. 13 Júl. - 17:40

Arthur Charles Slughorn

Egy potenciális Mágiaügyi Miniszterrel beszélsz


Becenév:

Arthur

Kor:

Tizenöt éves.

Származás:

Aranyvérű

Lojalitás:

Egyelőre semleges, de Dumbledore-hoz húz.

Képesség:

Sárkánykór

Csoport:

Griffendél

Play by:

Nincs ötletem. Még.

Karakter típus:

Keresett karakter. Aldora C. Steward vár.





Aranyvérű szülők akik imádják Arthurt. Két nővér akik közül a kisebbikkel szorosabb kapcsolata van mint a szüleivel. Tündérmese.... Lehetne, ha nagyobbik nővére nem született volna kviblinek, varázstalannak. Ha szülei, a kvibli gyermeket, Aldorát, nem száműzték volna egy eldugott kúriájukba alig néhány évvel Arthur születése után. Ha évtizekekkel később ugyan ezek a szülők nem próbálták volna megölni Aldora férjét. Ha nem próbálták volna meg eltiltani Arthurt Aldorától.
Mindez Arhur számára egy olyan problémakör ami ugyan nem rontotta el a viszonyát a szüleivel, ám folyamatos harcot generált Artur és a szülei, főleg édesanyja között.
Arthur ugyan is családcentrikus, és nála - anyjával ellentétben - a kvibli nővére is a család része. Ez hosszú vívódás eredménye. Amióta csak él, főleg édesanyja igyekezett azt a sznob szemléletvilgot is belenevelni egyetlen fiába, ami Aldora kitagadásához is vezetett. Kisebbik nővérétől ez a sznobság távol áll és igyekezett Aldorának akkor is jó testvére lenni, mikor a kitagadott lányt gyakorlatilag száműzték egy messzi kúriába. Kisebbik nővére Arthurnak is nagyon jó testvére volt, a családban Arthur őt szereti a legjobban. Anyját és apját is szereti, nagyszerűen kijön velük, de egész gyerekkorát a kisebbik nővére határozta meg. Anyja és kisebbik nővére ellentétes hatására, mióta csak felfogta a problémát, folyton azon töprengett fontosabb e a nagyobbik nővére boldogsága a család hírnevénél. Mostanra eldöntötte, hogy igen és mivel örökölte anyja határozottságát, nem mellesleg ő a család örököse, elérte, hogy végre megismerhesse nővérét.
  Fegyelmezett és ambíciózus, nem éri be kevesebbel a Mágiaügyi Miniszter székénél. Megvan hozzá az esze, hogy végigcsinálja az ehhez vezető képzéseket. Erős varázsló lesz belőle idővel, ám sárkánykóros mivolta miatt ehhez rengeteget kell gyakorolnia. Ennek szellemében rengeteg időt tölt gyakorlással és tanulással. Mivel szorgalmas és okos is, ő az a diák, aki órán soha nem jelentkezik, ám akiről a tanárok ennek ellenére is tudják, hogy a fejében van a tananyag. Koránkelő és koránérő típus, elsősorban az Aldora-problémakör miatt mostanra nagyon átgondolttá vált. Anyja határozottságát kamatostól örökölte. A Slughorn-család örököseként a becsület és az erő híve. Született nemesként szereti az eleganciát, ezért közlekedési szközként is nagyon ritkán használ seprűt. Viszont van egy szárnyas lova, Léna, amit nagyon jól meg tud ülni.


 ... Kopogtattam. Anyám azonnal kiszólt a szobájából.
- Szabad.
Beléptem és mielőtt megszólalhattam volna, Anyám már leolvasta rólam miért jöttem. Higgadt voltam, nyugodt, ugyanakkor hagytam, hogy az arcomra legyen írva a rosszalásom.
- Tudtam, hogy el fogsz ítélni. - Nézett rám a fotelból, miközben a másik fotelra mutatva hellyel kínált.
- Átléptél egy határt.
- Ha jól sejtem nem azért jöttél, hogy megrój.
Anyám amennyire szeretett, olyan jól ismert. Ha csak lehet elkerülöm a múlton való  rágódást és inkább azzal foglalkozom, mit tehetek a jelenben.
- Miért csak a férjét céloztad? Miért nem akartad Alrodát is megölni? Az elvarrta volna a szálakat.
Anyámról nem lehetett érzelmet leolvasni, alighanem felkészült erre a felvetésemre is.
- Sosem bocsánatád meg nekem ha megtenném.
- Nem. Valóban nem. De ennek sem volt semmi értelme. Csak a közfigyelem középpontjába állítottad Aldorát.
- Baleset történt ne feledd. Csak egy baleset, amit a közvélemény szépen elfelejt majd.
- Aldora peig tovább porosodhat majd abban a kriptában.
- Abban a kúriában minden kényelem megvan amit csak elvárhat.
- Tőlem pedig azt várod, hogy miután öröködbe léptem, fentartsam ezt a helyzetet?
- Ez a Család érdeke.
- A Család érdeke az lett volna, ha meghal amint kiderült, hogy kvibli. Ez a száműzés csak félmegoldás.
- Mit javasolsz?
- Válassz végre. Vagy része lesz a Családnak, vagy egyszer és mindenkorra tüntesd el. Gyűlölöm ezt a se veled, se nélküled állapotot.
- Ha meghalna azt nem gyűlölnéd?
- Nem lenne többé becsületed előttem.
Anyám mosolygott.
- Elég kevés választási lehetőséget hagysz nekem nem gondolod?
- Nem akarok egy lelkileg megnyomorított, számomra teljesen ismeretlen nőt a családba. Ő testvérem, és ehhez méltóan fogok bánni vele. Ha elzárod tőlem, azzal csak megnehezíted a dolgomat.
Anyám hosszú, mély sóhaj után válaszolt csak.
- Tehát döntöttél. A lányom nevelése vagy.
- Két lányod van.
- Nem. - Mondta nyomatékosan. - Nekem csak egy lányom van.
Hasonló hangnemben válaszoltam.
- Nekem viszont két nővérem van.
Pár pillanatig farkasszemet néztünk, míg végül Anyám egy újabb sóhaj után engedett.
- Ide hozom Aldorát. Megismerheted. De férjhez kell mennie.
- Már férjes asszony.
- Ez csak egy ballépés volt. - Ingatta meg a fejét. - Egy aranyvérű férfihoz kell hozzámennie.
- Kvibliként? - Vontam fel mosolyogva a szemöldököm.
- Része lehet a családodnak. - Anyám komoly maradt. - De csak ezzel a feltétellel.
- Rendben. - Válaszoltam hasonló komolysággal. Nem nagyon hittem, hogy akad egy aranyvérű aki elvenné. - De az első férjének nem eshet baja.
- Ez már csak Aldorán múlik.
Fejcsóválással jeleztem rosszallásomat, de nem szóltam többet. Ez volt a maximum amit elérhettem ezzel a beszélgetéssel. Levettem hát az Örökös fátylát és már ismét Anyám szerető gyermeke voltam.
- Léna vemhes. - Közöltem egyszerűen, mert még nem döntöttem el örüljek e ennek vagy sem.
Anyám is visszaváltozott Édesanyámmá és mosolygott.
- Ez jó hír. - Kérdő pillantásomra pedig ecsetelni kezdte, hogy mitől is jó ez a hír....


Vissza az elejére Go down

Arthur Charles Slughorn

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Slughorn; Tyrone
» Charles Everett
» Arthur S. Weasley
» Arthur Weasley
» Arthur Pike

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Egyebek-