Ünnepélyesen esküszöm
hogy rosszban sántikálok

Üdvözlünk itt
üdvözlünk az oldalon!
Kedves Látogató!
Örömmel értesítjük, hogy felvételt nyert a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába.
• • • • • • • • • • • •
1979. Sötét van. És egyre többször tűnik fel még azoknak az embereknek is, hogy nincsen minden rendben, akik nem érzékelik a mágusvilág történéseit. Az emberek eltűnnek, a házak fölött pedig vagy a Sötét Jegy lebeg, vagy nincsenek már házak. Nem bízhatsz senkiben. De ma boldog is lehetsz. Ma harcolhatsz is. Talán maradt még remény. Talán mélyre kell ásni érte, talán olyan emberekben találod meg, akikben azt hitted, hogy kihunyt a remény minden szikrája. Új szövetségeket köthetsz, új Rend születhet. Nincs még vége. Nem ma jött el az utolsó napfelkelte. Mert az öröm segít azokon, akik megérdemlik, még akkor is, ha teljes a sötétség; mert a sötétséget elűzi a fény. Az új Rend. Az iskola, ahonnan kikerülhetnek azok az ifjak, akik megváltoztathatják a történéseket így, vagy úgy.
Szívélyes üdvözlettel:
A Staff tagjai

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
Multi váltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:

Jelszó:

Merengõ
legfrissebb történések

» A Mágiaügyi Miniszter, Harold Minchum elesett! Köszöntsétek új miniszterünket Barty Crouch Sr. -t!
• • • • • • • • • • • •

» A Szent Mungó halálfalói fennhatóság alatt áll! Ez kihatással van a továbbképzésen tanulókra, az ottani betegekre! Gondold meg kétszer, belépsz e az ajtaján!
• • • • • • • • • • • •

» Szörnyű támadás az Abszol úton! Hogyan kezdjék békességben így a tanévet a diákok, ha már bevásárolni sem tudtak?
• • • • • • • • • • • •

» Tovább olvasok

Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Random tréfák
Today at 9:29
• • • • • • • • • • • • • •
Alec Silverlake
Cukoralma
Today at 1:43
Victor Lannstark
Coriolis
Today at 1:01
Poppy Pomfrey
1979, Július, New Orleans - Destiny & Aiden
Yesterday at 21:45
Aiden Wright
Perzselő augusztus
Yesterday at 19:20
Clive Staples McGonagall
Sűrű erdő rejtekén
Yesterday at 18:25
Alec Silverlake
Flora × Jim
Yesterday at 15:54
Flora C. Avery-Lestrange
Naplemente Coruscanton
Yesterday at 15:19
Barty Crouch Sr.
Reggeli Próféta
Yesterday at 14:57
Barty Crouch Sr.
"A Tündérkirály hív, suttog, csalogat..."
Yesterday at 14:24
Rhea Avery
A hónap írói
a hónap posztolói
Népszámláló
Az oldal tagjai!
mágiahasználók:
főnix rendje:
griffendél:
mardekár:
hugrabug:
hollóhát:
törvényen kívüliek:
professzorok:
varázslények:
varázstalanok:
elhalálozottak:
egy játékos karik:
ÖSSZESEN:
51
15
4
6
6
5
25
16
1
3
5
6
143
Erre kószálók
ki kóborol a folyosókon?

Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 5 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (53 fő) Vas. 25 Nov. - 15:49-kor volt itt.

Share|

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

i'm up to no good

the devil's in the details

Fõnix Rendje
A varázsvilág védelméért
▽ Hozzászólások :
7
Értékelés :
7
▽ Kor :
26

»
» Vas. 14 Okt. - 16:49
Gyertyafény, ropogó fa, sípoló teáskanna. Fűszeres burgonya sülő illata, rozmaring és édeskömény, sercegő toll a pergamenen. A huzat Paullal érkezik, gyakran Paullal érkezik, megrebegteti a gyertyák lángját (kapcsolhatnék persze villanyt, de nem szeretnék, a gyerekkor varázslatos őszi estéinek hangulatát élesztgetem a szívemben, pont ugyanúgy, mint a tüzet a kandallóban), felborzolja a fejem búbján és a homlokomnál a babahajakat, a hideg bekúszik a blúzomba az inggallérnál ostromot indítva és győzedelmeskedve, és a nővérem zaklatott barázdái a homlokán minden huzatnál és minden szónál beszédesebbek.
Óvatos mozdulattal teszem le a pennát, nehogy összekenjek valamit, puhán, hangtalanul csukom be a rúnaszótárt, mint aki már most biztos benne, hogy ma többet nem fog tudni dolgozni, zaklatott barázdák vésik magukat az én homlokomra is, hirtelen tükörré leszek, csendesen, észrevétlen.
- Mi a baj?
Gyűlölöm ezt kérdezni, igazán gyűlölöm, de hát az arcára van írva, hogy baj van és manapság igazán nem is olyan ritka, hogy baj van, mint azt szeretnénk - baj les mindenhol, minden utcán, minden intézményben, baj gyűlik a sötét sarkokban és gyökeret ver az előítélet, a kegyetlenség, a kapzsiság. Mindig jelen voltak ezek a rossz dolgok, mindig léteztek, talán valamiféle szabályszerűség okozza, hogy néha-néha, bizonyos időkben és bizonyos helyeken túlcsordulnak, hogy ki kelljen tombolniuk magukat, mielőtt a jó - mint minden jó, igazán jó történet végén - győzedelmeskedhetne és helyreállíthatná az igaz rendet. Mindig azt mondom mindenkinek, aki aggódva fordul hozzám, hogy ez is csak egy történet, vagy inkább csak egy fejezet a világ történetében. Mint olyan, egyszer véget ér, nekünk csak igyekeznünk kell, hogy jól érjen véget. Csak persze, ki hisz még manapság rajtam kívül az efféle történetekben?
Én viszont ha nem hinnék, talán már valósággal elhervadtam volna, ha nem tudnék néha jó híreket várni az ajtón át érkezve, azt sem remélhetném jogosan, hogy te egyszer még visszajössz hozzám, visszajössz értem, és ha nem remélnék, biztosan nem lenne erőm, hogy bárkiért harcolni akarjak, vagy bárkit meg tudjak védeni, mindegy, mennyire szeretném őket.
- Merlinre, Paul, mondd már! - a sürgetésem is csendes, eltolom magam elől egészen a munkát, a tenyerem lanyha görcsösséggel pihen meg az asztal szélén, le kéne venni már a vizet a tűzről, mielőtt fülsértő éneklésével kipukkan a szemünk láttára.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

i'm up to no good

Fõnix Rendje
A varázsvilág védelméért
▽ Hozzászólások :
8
Értékelés :
3

»
» Pént. 2 Nov. - 14:33
Milyen ostobaság - és ez az egyetlen, szavakba is kiönthető véleményem mindarról, melyet ész fel nem érhet, emberségnek írmagja sincs meg benne, kedvem volna süvöltözni, mint lánykoromban, mikor rejtette még az idő, hogy itt állok anyánk háza előtt, hiányolom a villanyt, de az is olyan csak, mint mikor ott fáj, és itt fájlalom.
Futok végig a főutcának csúfolt egyetlenen, aztán méltó folytatásként úgy vetem magam a ház ajtaján át a nyugalomba, mintha bízhatnék benne, hogy amaz csendesít engem, nem én fertőzöm felül haragommal: rögtön két bögrét is eltörök, míg hagyom, hogy Plum győzködjön, udvaroljon, mint valami gyermeknek, ráhagyom, te is hagyd el, ülj vissza dolgodhoz, amíg jól van az. Anyánk barátnőinél lehet, mint általában ebben az órában, gond nem űzi, ez főleg ne tegye, reggel úgy láttam utoljára, hogy rózsákat font a koszorújába, nevetett, kicsit még én is, most meg állok a konyhában, és ha nem történik valami, bizony mindjárt mindenestül ellentéte leszek itt a húgom szeme láttára.
- A Minisztérium, a nagyszerű új miniszter, az a baj! Meg sem melegedett, és már ellenünk fordul! - ez nem valami sok, ellenben pont annyi, hogy felkavarjam az állóvizet most is szelíd tekintetében, el is fordulok, csapkodok tovább nagy megindultságban. Könyékig gyűröm az ingem, miután a kabátot tessék-lássék az asztalra hajítottam, mit érdekel most, kit ér, mit ér, még a pultra is felülök, pedig már nem nagy kihívás. - Most jövök a gyűlésről, az aurorok már megkapták az első szövegeket a rendeletekről, látnod kellene! Le akarják foglalni a földjeinket a halálfalókra hivatkozva, mondván nem biztonságos, nem is lehet megbízni bennünk! Meg ne mondd anyának, mert ma éjjel sem alszik.
Aztán csillapodom, olyan a haragom, mint a szeszélyes időjárás, húgom láttán úgy is meghunyászkodom, inkább, minthogy sírni lássam újra. A táskám felé bökök az állammal, van benne néhány jegyzet arról, ami elhangzott ma, de úgy remegett a kezem közben, talán olvashatatlan, a gyógyítók kézírása úgysem mutatósba készült. Teát töltök, aztán le is öntöm magam vele, mielőtt beleihatnék, már legyőzött vagyok, temetem a nyugalmas menedékünket, ahol hímzés fut át a konyhabútor felületén, őzek és más erdei teremtmények néznek vissza ránk anyánk fantáziája mentén.
- Jól van, ne haragudj, ha a frászt hoztam rád, rám is azt hozták. Crouch most a kisebbségeket vette elő, még a Sweetwoodst is, fogalmam sincs, mi következik, de segítséget kell szereznünk. Akárhonnan.

i'm up to no good

Fõnix Rendje
A varázsvilág védelméért
▽ Hozzászólások :
7
Értékelés :
7
▽ Kor :
26

»
» Pént. 23 Nov. - 18:03
Ha Paul nyári zivatar lenne (épp csak kár, hogy most nincsen nyár, télsötétben még rosszabbak a rossz hírek, mindig), én lennék utána a lanyh-szellő, ami felszárítja az ég könnyeit - így nyúlok a pálcám után, így illesztem össze a törött csészéket a csörömpölés után, így oltom el a tüzet a tűzhelyen, mielőtt megégethetné magát, és egyetlen pöccintés elég, a kabátja megtalálja a helyét magától is az ajtó melletti akasztón.
Próbálok nem olyan ijedtnek tűnni, mint ahogy érzem magam. Paul füstje azért persze sokkal nagyobb néha, mint a lángja, évek tapasztalata ezt mutatja, a jelenünk tapasztalatai viszont azt, hogy sosem árt kellőképp aggódni. Középútként ezért ülve maradok, nem kezdek ugrálni körülötte, nem készülök elájulni, de azért biztos nógatva nézek rá, idegesen zongorázok az asztallapon, amikor leteszem a pálcát és nem kotnyeleskedem körülötte, hagyom, hogy ő készítse el a teát.
Csendes tükörségem a maga szelídségében aztán hangossá válik, nemsokára már nekem is pont olyan mély barázdák szabdalják a homlokom, mint Paulét, először értetlenül, de aztán egyre idegesebben figyelem a mozdulatait, hallgatom a szavait, nem egészen tudom összeadni az egyet az eggyel, mert minduntalan három akar kijönni végeredménynek, pedig nem vagyok én együgyü, csak ezek a politikai játszmák nekem mindig sokkal inkább feladták a leckét, mint Paulnak. Nem csoda, hogy én nem a hangos támogatók között vagyok, akik a gyűléseken érvelnek és szőnek terveket, nekem a csendes megfigyelés marad, a tudományos munka, a jókor-jó helyen ártatlan szemlélődőként való felbukkanás.
- Mégis hogyan jönnek ők, vagy akár a halálfalók a földjeinkhez? Mire jó ez nekik? - nem tudom persze egyáltalán, Paul érti-e ezt az egészet, azért ilyen ideges, vagy ő sem érti, azért kapta fel így a vizet, de a félelmemet pár pillanatig elmosni látszik az értetlenség. Hiszen ezek csak földek, otthonok, családok élnek és éltek rajta mindig is, hogy milyen családok, az persze más kérdés, de ha ezzel a Minisztériumunknak gondja akad... akkor bizony fejétől bűzlik a hal, kedves miniszter úr!
- Hogy az Akadémiát is... tudod, azt még megértem, bizonyára fenyegetésként detektálják, de hát a mi földjeink... mintha lázadókat rejtenénk minden padláson, igazán nem értem - Paul aztán persze leönti magát, én meg persze mégis csak felállok, letörlöm előtte a mesebeli világ konyhapultját, kis tányérkát teszek a csészéje alá, úgy emelem át neki az asztalra, hátha ezzel rá tudom venni, hogy inkább üljön le rendesen a fenekére, az asztalhoz, ahogy való, aztán töltök egy csészével magamnak is - Talán beszélnünk kéne valakivel odaát - odaát, úgy mint a Sweetwoodsban, annak idején anyánk óva intett a helytől mindig. Azóta persze felnőttünk mindketten, és hiába cipelem magammal anyánk meséit, bárhova is megyek, azért egyre élesebben és élesebben válik el a szemem előtt a mese és a valóság. A mesében igazán nem lehetne ilyen gondunk a törvényes hatalommal. A valóságban viszont talán remélhetünk segítséget a mesék örök gonoszától - Úgy hangzik, most közösek az érdekeink.

i'm up to no good

Fõnix Rendje
A varázsvilág védelméért
▽ Hozzászólások :
8
Értékelés :
3

»
» Kedd 11 Dec. - 15:47
Plumot könnyű a házba zárt szellemként értenem, lépte, lélegzete sem valódi - ahogy felemeli a hangját, el is szégyellem magam, mert mintha már elhittem volna, nem is teljesen szilárd, a problémák nem fogják, hisz tudata bizonyára magasabb fellegek közt köröz, mit törődik ő a politikával, emberek egymás felé mutatott viselkedésével, annyi az csak, mintha a szél fújna, elül majd nyomtalan. Anyám után Plumot áttetszőnek érzékelni nem volt nehéz, épp azért sikerült olyan jól, az egész falunkkal együtt tűnt egy saga sosem létezett mikrokozmoszának, az élet nagy dolgai ezen kívül történtek meg velem, ide nem hatolt be sem a tél, sem az igazi problémák, felkavart, hogy a mondatoknak mégis súlya van, a húgomnak pedig haragja.
- Az a Flint lány tehet róla.. ő, és az ő felszólalása. Ami benne volt a Prófétában. - hallatom a hangom inkább a békítés kedvéért, a tehetetlen Plum olyasmi, amivel nem tudok megbirkózni, az újság felé bökök az állammal, hogyne igyekezett volna Crouch meglebbenteni a zászlaját nagy hősök módjára, volt is belőle bosszankodás az új Mungóban és a Rend köreiben egyaránt. Az aranyvérűek nem változnak - volt a végső következtetés, most épp a retorika változott, habár tudtam, inkább vagyunk keserűek, mint azok, akikhez ez az idealista gyermek bátran fordulhatott volna, a sok indulat alatt megértettem, miért ahhoz szaladt a halálból, akit mindig ismert, annak tette fel kérdéseit, és attól kért, aki addig is enni adott, aki tartotta vállán a világát, hogy ezzel majd arra irányít figyelmet, ami csak rejtőzni szeretne a sokévi rettegés és üldöztetés után, ki hitte, mikor az apja talárjában felszólalt a nagy cudarok ellen, akik megölték a rokonait. - A törvénymódosítás az értelmes lényekre vonatkozik, a Minisztérium keblére kívánja vonni őket.. láthatod, hogyan. Olyan jól sikerült az a segélykérés, hogy most sietnek bennünket minél hamarabb megnevelni, nehogy máshoz fussunk, nehogy a halálfalók kezére játsszuk a népeinket.
Kelletlenül cseng a meggyőződésem, dacoskodva akkor is kiálltam a származásom mellett, mikor az számtalan akadállyal került szembe, mindig hangos voltam, mikor hallgatni kellett volna, és élveztem következményeit, szkeptikus voltam hát, mikor mégis elismerés lett az osztályrészünk, nem békültem olyan könnyedén, rossz szándékot sejtettem, és lám, nem váratott magára. Dumbledore külföldön intézte a Rend ügyeit, bizonyára nem kerülte el éberségét a nagy hír, hogy a Minisztérium a vélák és más varázslények burkolt, de erőszakos integrációját tervezi.. a nyomában keletkező felzúdulás megosztotta az ülésen résztvevőket.  
- És szerinted a falu tanácsa meghallgatná ezt? Vagy a Sweetwoods törődne annyit velünk, hogy fogadja a követünket? Nem olyan elképzelhetetlen, hogy sokan a halálfalókban látják a megoldást, úgy tudom.. a vérfarkasoknak már.. tettek ajánlatot. Szabadon élhetnek a maguk természete szerint, míg a másik oldalon mi vár? Nyilvántartások, Crouch. Te hiszed, hogy együttműködnének a feleink?

Ajánlott tartalom
i'm up to no good

»
»

winter of our discontent

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal