Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Time will open the door EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Time will open the door EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Time will open the door EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Time will open the door EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Time will open the door EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Time will open the door EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Time will open the door EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Time will open the door EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Time will open the door EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 30 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 30 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Time will open the door



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cailin Flint

Cailin Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Pént. 19 Okt. - 8:45
Anélkül sétálok át az ellenőrzésen, hogy megnézném, pontosan a szemembe pillant-e az őr, csak a pálcámat regisztrálja, és suhanok tova, édesapa talárja valósággal megszilárdítja a mozgásom, azonnal érkezik a lift, és tudom, ha csak egy másodpercre megállnék.. elgondolkozni azon, amire készülök, valószínűleg valóban azt kívánom, nyeljen el a föld, annak bármilyen formája. Tudom, hogy csak képzelem a Wizengamot ajtajának méreteit, kimagaslok a tömegből, a talár szárnyai megkerülhetetlenné teszik viselőjét, még érződik rajta halványan az előző tulajdonosának illata, beletemetkezem, szinte látom, ahogy fordul benne, tekintete már a jövőt kutatja, ahogy felveszi asztaláról a pálcáját, összekészített táskáját, és hevesen dobog a szívem: egyszer én is így teszek majd, egyszer büszkévé teszlek, édesapa. Áll az egykori dolgozóba leskelődő gyermek az apja palástjában, páncéljában, összeszorítja ajkait, és elmorzsol egy könnycseppet, ahogy belép azon az ajtón, ahol neki kellene, leül arra a helyre, amely az övé.
Számolom a perceket, egyelőre nem vesznek észre, nem jobban, mint egymás karikás tekintetét, korai az időpont, ki udvariasan ásítva, ki a körülmények ellenére egyenes derékkal várja az ülés kezdetét, hogy sokkal kevesebben vannak, nem tényező, a sorok foghíjait feltölti a muszáj, nyilván a törvénykezés nem állhat meg háború idején sem, még ha sokan gondolják is, visszavonultak a maguk száműzetésébe, magam elé nézek csak, szemem sarkán járnak az alakok, talán azoknak a hangoknak igaza is lehet, jutok most erre a meglátásra, talán Crouch egymaga kevés, hogy elcipelje egész hadosztályát a két vállán, Moody lehet erős fegyver, de karja is csak épp annyi van, ahány szeme, ezek itt pedig félig csukva várják az ítéleteit. Még mindig csatlakozni kívánok, még mindig elhiszem, hogy a jog győzhet emberi csatatereken, addig legalábbis, amíg emberségre igény nyílik sokak vágyai között, de megvalósulása.. nem tölt el olyan boldogsággal vegyes reménykedéssel, mint amikor először jártam itt. Hogy ezt édesanyám realitásnak becézett hagyománytisztelete vagy a közelmúlt eseményei szűrték-e le, lényegtelen, itt vagyok, és ugyan azt ígértem, hallgatok majd, engedelmes leszek, mindennek ellentéte vagyok, ökölbe szoruló marok és vitatkozni vágyás vagyok, szót is kérek, mikor mind megérkeztek, és ők hangomat nem regisztrálva utamra engednek, oda eléjük, mintha én lennék a vádlott, mintha újat közölhetnék a nagy koponyákkal, akik hamarosan fejemhez vágják majd, hogy túl fiatal vagyok megváltoztatni egy olajozottan működő rendszert. Talán igazuk van, keményedik meg egy arcként rajtuk minden vonás, mimika nélkül vizsgáztat most már az összes, egy sem kapja szája elé a kezét, a haragos bírák feketében elültetik bennem a kételkedést, talán halottnak a csók minden törekvésem.. De én meghaltam, mégis itt vagyok.
Ha a halott ember kopogtat, mindenki elnémul.
- A nevem Cailin Flint, és azért vagyok ma itt önök között, hogy vitára bocsássam a világunkon belül uralkodó xenofóbiát, amely hitem szerint megakadályoz bennünket egy egység összekovácsolásában, és legfőbb ellenségeink számára olyan támadható felületet biztosít, amely.. bukásunkhoz vezethet! - pár auror felém mozdul, de leintik őket. Természetesen ellenkezhetek, jelenleg törvényesen vagyok itt, azonban ezzel ebben a pillanatban könnyebb lenne visszaélni, mint valóban a mondandóm végére érni. Pálcát viselni nincs jogom, és számíthatnak rá, hogy nem sok ellenállásba ütköznek a részemről, most aktáikat vizslatják, vajon kinek a pecsétre tette lehetővé, hogy felszólaljak, vajon milyen mögöttes szándék vezérel benne.. de hagyják, hogy elmondjam. Nem tehetnek ilyen nyíltan a demokráciájuk ellen, még ha valójában technikailag nem is vagyunk az. - A családom vértanúságának következményei olyan nézőpontba helyezték előttem ezt a kérdést, amelyet nem a nyilvánosság elé tárni lényegében hazaárulás lenne. A pálcát nem viselő, de emberi értelemmel rendelkező fajok, a pálcaviselési joggal rendelkező, de másodrendűvé fokozott állampolgárok mind könnyű célpontot szolgáltatnak a propagandának, integrációjuk ezért közérdek, mindamellett, hogy tulajdonképpeni embertársainkról van szó. Szükségük és szükségünk van a tájékoztatásra állapotukat illetően, de a társadalom bármilyen jellegű felszabdalása régi hiedelmek szerint luxus ebben a korszakban, amikor a vérelmélet sötétsége kételyeket szül és.. áldozatokat szed közöttünk.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Edgar M. Bones

Edgar M. Bones

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Csüt. 25 Okt. - 0:19
Idegesen körülnézek a gyér nézőtéren. Többen vannak ma itt, mint megszokott, de még így is alig jött el bárki megnézni a Wizengamot aktuális ülését. Sokan vannak, akik már nem is hisznek benne, hogy a demokráciánk problémái megoldhatóak még bármilyen eszközzel, és még az idealisták közül is egyre kevesebben hisznek a Minisztériumban. A miniszter halála miatt egyesek egyszerűen gyengének látják a maradványokat, de sokan beszélnek úgy Crouchról, mintha egy szinten lehetne emlegetni a Sötét Nagyúrral. Én tisztán látom közöttük a különbséget, ahogyan az a néhány tucat boszorkány és varázsló is, aki eljött ma.
A szívem szinte a torkomban dobog. Tudom, bármilyen engedélyekkel rendelkezik, bármilyen dokumentumokkal jön is, Cailin Flint nem a Wizengamot tagja, és ha nem megy minden megfelelően, annak nagyon rossz vége is lehet. Amellett, hogy a tanács bármelyik tagja felszólíthatja a teremőrséget, hogy dobják ki, könnyen egy bíróság előtt találhatja magát akár azért is, mert engedély nélküli dokumentumhasználattal vádolják. Bízom benne, hogy a Wizengamot emberséges, megértő lesz most, de a politika és a jog világában idegen az emberség. Ezt a saját káromon tanultam meg. Mindenkinek van szomorú története, mindenkivel együtt lehet érezni, de a döntéseket nem érzelmi alapon hozzák, legalábbis jobb esetben.
Nyelek egyet, megigazítom a kabátom, amikor Cailin belép, a terem közepére sétál és beszélni kezd, miután mindenki más elfoglalja a helyét. Csendben hallgatom a halk suttogást a nézők között, miközben önkéntelenül eszembe jut, hogy talán ebben a teremben is van halálfaló. Valószínűleg van, majdnem biztos, hogy legalább néhányan átálltak titokban. Talán már most azon gondolkoznak, hogy hogyan fejezzék be, amit az uruk parancsba adott, hogyan végezzék ki a Flint vérvonalat. Tudtam, hogy fennáll ez a veszély, de most, hogy végignézek a hideg, vádló arcokon, megborzongok. Nem akarok most semmi mást jobban, csak hazafutni Cailinnel a horgászházba.
Nem tudom megmondani, hogy mit jelent a csend. Páran talán egyszerűen felbosszantották magukat azon, hogy a lány szólni mert, néhányan biztosan töprengenek, mások egyetértenek vagy ellenkeznek. Nem tudom, hogy van-e bárki, aki közömbös, de nem tudok leolvasni semmit a feketébe öltözött férfiak és nők arcáról. Mindig pocsék voltam ebben, de ezúttal még olvashatatlanabbnak tűnnek számomra, mint általában. A nézőknek viszont tetszett, legalábbis a sugdolózásból átszűrődő szófoszlányokból erre következtetek. Nézem Cailint, aki most erősnek, magabiztosnak látszik, csak akkor fordítom el róla a tekintetem, amikor egy hatvan körüli nő felemelkedik a helyéről. Vöröses haja van, a bőréről az alabástrom jut eszembe, az arca pedig olyan, mintha soha nem mosolyogna.
- Tisztelt Wizengamot, tisztelt Ms. Flint! Úgy vélem, hogy a probléma, amiről beszélt, valós alapokra épül, de korántsem annyira súlyos a helyzet, amennyire azt bemutatta. Ma már nincs hátrányos megkülönböztetés a vérségi státuszt illetően, a törvényeink világosan kimondják, hogy azt sehol nem vehetik figyelembe, az hátrányos megkülönböztetés, az 1964. évi CCXII.törvénycikk harmadik bekezdése alapján bűncselekménynek minősül. Emellett az intelligens lényeket is egyezményes alapon jogkörrel ruháztuk fel, az egyezményeink alapján ezeket a jogköröket, pozíciókat bármikor újratárgyalhatják választott képviselők útján, akiket meghallgat a Wizengamot. Való igaz, hogy közülük nem sokan élnek ezekkel a jogokkal, de ezek a jogok léteznek. Ő, Akit nem nevezünk nevén, nem tart igényt ezekre az emberekre, ezekre a varázslényekre, mint követőkre, az ő ideológiai berendezkedése épült szigorúan a vérelmélet köré. Ettől függetlenül, amennyiben úgy véli, hogy bármilyen törvénybéli változás segítené a háború befejezését és a demokrácia megszilárdítását, kérem, tegyen javaslatot!- nem tudom, hogy a halk morajlás a tagok között, amikor a nő leül, azt jelzi, hogy örülnek, egyikük szembeszállt a kényelmes világukba betolakodó lánnyal, vagy inkább bosszantja őket, hogy a Wizengamot egy tagja máris mint vitapartnert ismerte el a teremben lévő lányt.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cailin Flint

Cailin Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Kedd 20 Nov. - 8:58
Apám sosem figyelmeztetett munkájának súlyára, arra, miként esik az a latba, és harcait hogyan vívják - apámnak mindez magától adódott, úgy tudott akár a vizespohara felé nyúlni, álmosan egy tincset elsimítani édesanyám homlokáról, hogy kétségek ahhoz nem fértek, tartotta az égboltozatot határozottsága, világról alkotott képe, azt pedig nem kezdhették ki félig kész mozdulatok, megremegések. Most itt állva azonban mintha érzékelném időn túl egykori önmagát, a pályakezdőt, aki mellett még nem emelet kupolát minden félelem fölé anyám szerelme, hite, apám is elkezdte valahol, ha valószerűtlen is későbbi változatának történeteit hallgatni, amelyeket ritkán mért, de annál drágábbak voltak. Beharapom az ajkam a válasz előtt, aztán eszembe jut rövid oktatásom egyik alaptétele: a bíróság előtt nem az arcunk beszél, csak mi magunk. Ha ostobaságnak is tartottam a mentorunk megjegyzését, minden hangsúlyát megértem most, ahogy újra szót kapok, nem mozdul mosoly diadalmasan, nem sóhajtok nagyobbat sem a kelleténél.
- Tisztelt Wizengamot! Tisztában vagyok jogrendszerünk működésével, a képviseleti úton történő felszólalás lehetőségéről, de.. kényszerű száműzetésem tapasztalata azt mutatja, Ő, akit most nem nevezünk meg, előnyt kovácsol a mi hátrányunkból. Gondoljanak csak a Mungónál elhangzott.. beszédére, amelyben világosan nyilatkoztatta ki politikai nézeteit, és amelyre nem kapott választ, érdemi választ hivatalos forrásból. - és csak a hátam mögött nem álló három ember halála tanúskodik arról, milyen a jogbiztonság ebben az országban, hogy egyikük sem láthat, sőt, egyikük halotti leplébe burkolózva voltam kénytelen mégis visszatérni oda, amiről egykor álmodoztam, de amiről lemondtam az elvesztésükkel. Végigtekintek az összesen, a hangom azonban elárulja a benne égő tüzet, ha az arcom hallgat is. - Az 1964. évi CCXII.törvénycikk harmadik bekezdésének megváltoztatását javaslom, az értelmes lények politikába nyílt bevonását javaslom, és a mugliszületésűek, vérfarkasok, vámpírok, szellemek, sellők, koboldok és egyéb, társadalmunkban óhatatlanul másodvonalba szoruló csoportok további jogokkal való felruházását javaslom, és.. nyílt retorikát a Wizengamot további politikáját illetőleg, amely segíthet az állampolgárok félelmeit eloszlatni, amely összetarthatja azt a válság idején. A Mungó elvesztése elemünkbe talált, és ezt a köztudaton, varázslói öntudaton ejtett sebet nem hegeszti be a Hatvanhatos parancs, sem az aurori kollégium kiállása. Mr. Minchumot gyakorlatilag egy egész ország előtt végezték ki... szükségünk van az összefogásra, mindennél jobban, mindennél hamarabb.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Time will open the door

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Roar at the door
» did you hear the slamming door?
» Long Time No See
» Once upon a time
» tea time

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-