Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Vicious Circe EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Vicious Circe EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Vicious Circe EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Vicious Circe EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Vicious Circe EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Vicious Circe EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Vicious Circe EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Vicious Circe EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Vicious Circe EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 29 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 29 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Elizabeth Rappaport

Elizabeth Rappaport

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :

»
» Pént. 19 Okt. - 16:27

Jolene Jolene



Our Lady
Underground



Micsoda szerencse, hogy megannyi érv satnyult semmivé a misztériumügyön dolgozók mentális védelmét illetőleg - néhány tőlem is származott, afféle kötelesség volt ez, amivel unalmas napjaink is ízzel teltek meg, remek alapja az áskálódásnak és úgy általában a gyanakvásnak, ami régtől nagy melegágya a valódi paranoiának és egyéb mentális labilitásoknak: micsoda szerencse, hogy egy kérés sem talált célba, úgy siklottak el mellettük, mintha ők is felismerték volna, az őrület anyaga a munkánknak, nem gátja. Minden bizonnyal nem kerüli el a figyelmüket a hatalom abúzusának magatartása, amelytől én is csak olykor függetlenítem magam, ha érdekeim megkívánják. Tőle tanultam, aki minden kegyetlenségében jó tanárnak bizonyult, vagy épp emiatt, reggelihez gyomorrontás, amit nem lehet elfelejteni és igazán megtagadni sem, bárhogy próbálkozzunk is vele - lenyelhetetlen utóízként húzódik végig apám jelenléte egész életünkön, nekem annyi könnyebbséggel, hogy mindig vonzódtam mindenhez, ami keserű, ami nem szokványos, míg ikrem a hagyományos kompozíciók: az otthonra emlékeztető édes sütőtök, aranypettyes almák és a szűnni nem akaró, de ránk bánatára nem jellemző, ha belekóstolt, az Doris oldalán történt, kellemetlen lehet most megint a sem hús, sem halat szájába venni.. de ez már több családi kötelék, mint amivel most foglalkozni szeretnék.
Természetesen a józan ész nem áll az én oldalamon: technikailag sosem tette, sőt, maga a létezésem kacérkodott a gondolattal, hogy tönkretegye az amúgy is fátyolszerű kötelékeinket, de a nehezebb utat választván igyekeztem belesimulni kollektív testünk sejtjei közé, elvégre ha a préda megsejti a vadász jelenlétét, az valamit igencsak elronthatott. Circe ebből az igényből született, lényegében nem áll oly távol tőlem, mint elsőre hittem, nevetése már akkor diszkréten cseng, mikor apám felbukkan a színen: olyan összeszedetten beszélget a jelenlévő Wizengamot tagjaival, ahogy nekem sosem volt lehetőségem rá, elvégre nem tűnhettem ki igazán saját osztályom szabályain át, képességem az ellenkezőjét követelte.. most azonban Circe apámra pillant, szemében a felismerés helyet szorít magának valami lappangó érdeklődés mellett, határozott léptekkel közelíti meg, csak árnyalatnyi sötétség kúszik a homlokára: összeesküvők sajátja.
- Mr. Zabinihez van szerencsém? Circe Claude vagyok, éppen önt keresem egy meglehetősen privát ügyben, beszélhetnénk kettesben? - enyhe pézsmán nyugvó orientális illata könnyen megjegyezhető, olyan illatjegyek sajátja, amelyek felkelthetik mindig céltudatos apám figyelmét, és ugyan ki más lehetne az összekötő, ha nem a Nagyúr körei? Milyen drámai, milyen közhelyes, milyen valószínű mégis: ki mondhatná meg, hogy nem igaz? Kezet nyújt az udvariasság, Circe udvarias lány, azaz felnőtt nő, alakot ölt benne minden meg nem élt kegyetlenségem, már születése körülményei is csupa erőszakkal csipkézett teadélutánba futnak, célja pedig az a körkörös nyomás, amit a hozzám hasonló, apám által felnevelt trónkövetelő gyakorolhat egy férfire. - Egy közös ismerősünk ajánlotta önt, még nem ismerem ki magam az országukban. Üzleti ügyről lenne szó, de nem szívesen osztanám meg mással..
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Vincent Zabini

Vincent Zabini

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szomb. 27 Okt. - 14:09






Vesta & Vinnie
In the name of Voldemort

   

A napom nagy részét a minisztériumban töltöm, hiszen valamit azért dolgozni is kell a nemzeti kapcsolatokon, és mivel jó a nyelvérzékem, könnyedén teremtek jó légkört és könnyed csevelyt, ami bizalmat ébreszt a partnerekben. A Nagyúr mellett nem hátrány ha valaki gyakorlott diplomata és a protokoll világában is eligazodik, hiszen Ő nem a finom módszerekről híres.
Így ma egyik találkozóról megyek a másikra, hol aktív résztvevőként, hol inkább tolmácsként de mindenképp szerves része vagyok a társaságnak és délutánra már egy kicsit fárasztó is a sok idegen, és a francia halandzsa szerű nyelv. Hasznosnak hasznos, de egyszerűen szörnyű és éveim mentek el rá hogy tökéletesítsem a szóhasználatom és kiejtésem.
Az irodám felé sétálok, elegáns fekete taláromban, könnyedén zsebre tett kezekkel, amikor egy női hang üti meg a fülem ahogy a nevemen szólít. Odafordulok, és a látvány mellé érkezik a fűszere pézsma illat ami olyan erőszakos és emlékezetes. Keveseknek áll jól, csak úgy mint az általam használt szantálfa keverék.
- Szép napot, Kedves. Igen én vagyok az. Engem? Akkor nem állhatok ellent egy ilyen gyönyörű Hölgynek. Jöjjön, az irodámban nem lesznek kéretlen fülek - invitálom meg, barátságos mosollyal de a szemeim nem nevetnek. Felmérem a nőt, kockázat vagy sem. Finoman terelgetem be az irodába és felvonok egy zavaró bűbájt hogy ne hallgatózhasson senki sem. Hellyel és itallal kínálom.
- Nos, mindig állok rendelkezésére egy idegennek, aki még nem igazodik el minálunk. A közös ismerősünk bizonyára tudhat valamit ha engem ajánlott Önnek - mosolyodom el, hiszen udvariassági körök ezek mind, de néha le kell futnunk őket, és mivel fogalmam sincs kicsoda a nő, nem árt az sem hogy ha óvatos vagyok. Nem azért vagyok még szabadlábon mert feleltlen lennék.
- Kérem ne csigázzon, miről lenne szó pontosan? - pillantok rá égszínkék szemeimmel.



Pirate's Lullaby  ⋮  
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Elizabeth Rappaport

Elizabeth Rappaport

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :

»
» Csüt. 15 Nov. - 17:34

Jolene Jolene



Our Lady
Underground



Feltehetném magamnak a kérdést - ahogy számtalanszor megforgattam a számban, jegeskávét ittam rá, és otthagytam a rúzsom lenyomatát az üvegpohár peremén: vajon azért nem érzek bűntudatot, ha apám lényegében elcsábításáról van szó, mert beteges vonzalmam tárgya, vagy sokkal összetettebb a magyarázat? Nyilván ez utóbbi, szeretem a bonyolult ügyek minden színét és fonákját, és igencsak ráértem megvalósítani minden lehasadó vágyam egy személyiségként - leveleztek évekig ismeretlenekkel álnevek alatt, olykor, lopott percekben megnéztem a muglik nevezetességeit, felfedeztem olyan részleteket, amelyeket eredetileg nem az én szememnek szántak, habár talán nem is gondoltak rá, hogy érdekelhet. Szokásommá vált az arrogáns írók azon tulajdonsága, hogy tévedhetetlennek képzelem magam emberismeret terén, belopózom a rejtett utalgatások, félelmek mögött, és mire eszmélne az áldozat, már valóban befontam értesüléseimmel. A kérdés adja magát: vajon mire akarom használni, hogy nem is vagyok igazán egyetlen személy, ütni vagy simogatni fogok vele.
- A forrásom jól mondta, önnek nem lehet ellenállni. - nevet Circe azon a hangon, amely nagy hódítók sajátja, igazi hódítóké, és nem zsarnokoké, utóbbiakból jelen beszélgetésben egy is bőven elég. A helyet és az italt is elfogadom, ha nem szeretném az ízeket, akkor is illene, kellemest hát a hasznossal így fonja egybe a lehetőség: apám mindenre ügyel majd, ízlésemre és mozdulataimra épp úgy, mint hangsúlyaimra, hogy mikor veszek levegőt, nyilván nem véthet saját maga ellen, és itt, az ellenségtől övezve főleg nem. Amíg nem lesz számára egyértelmű, hogy másik jellegű kollégái küldtek, nem nyugodhat meg a társaságomban. - Azt mondták, önt kell megkeresnem, ha felmerült a családom körében egy.. véráruló kérdésköre. Egészen pontosan egy olyan elemről lenne szó, amely kísérti a rokonságom jó hírnevét, ebben szeretném tanácsait kérni. Remélem, nem veszi tolakodásnak, de a helyzet kezd tarthatatlanná válni, én magam viszont nem szeretnék vakon cselekedni.
Doris most nyilván megkérdőjelezné a módszereim, úgy általában mindent barátságunk oltárára helyezve, de Doris távol jár, apám lelkének pedig semmi más nem hízeleghetne úgy külső forrásból, mint módszereinek elismerése, dicsérete - azt felesleges lenne boncolgatni, hogy mekkora bakot lőtt valójában, elvégre híján volt azoknak a pszichológiai vonulatoknak, amelyek valódi sikerhez vezethették volna, de engedjük meg, hogy ebben a hitben éljen, legyünk pragmatikusak tekintetében. Circe keresztbe fonja hosszú lábait, érdeklődve, cseppet kihívóan nézi apámat, én pedig ott mosolygok minden lépésében - mi értelme lenne, ha nem élvezném.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Vincent Zabini

Vincent Zabini

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Csüt. 27 Dec. - 19:14






Vesta & Vinnie
In the name of Voldemort

   

Könnyedén sétálok az irodám felé a nővel az oldalamon, akiről még nem tudom hogy kicsoda és hogyan is álljak hozzá, így hát marad a nyers udvariasság, és a kedves mosoly, gesztusok. Megannyi eszköze van egy diplomatának, és a minisztériumban bizony ügyesen kell sakkozni és keverni a lapokat hogy az mindig úgy kedvezzen ahogy az nekem jó. Mert képes vagyok rá.
- Ez igazán hízelgő, a forrása minden bizonnyal elfogult lehet szerény személyem irányába - mosolyodok el ahogy kényelembe helyezkedek és egy intéssel lebegtetek ide alkoholt, és menteset is. Saját gyűjtemény és nincs esélye senkinek hogy esetleg kéretlen anyagokat öntsön bele. Mondjuk igazságszérumot. Kényelmesen hátradőlök, és szolid mosollyal figyelem a vonzó nőt velem szemben. Nos, tudnék vele mit kezdeni mit ne mondjak, és nem zavar a tudat sem hogy házas vagyok. Savannah se hűséges de megvagyunk együtt és ez a fontos. A boldog házasság látszata. Ez elég. Bár az is hogy még mindig keressük egymást olykor éjjelente. Érdekes kapcsolat a miénk.
- Oh az valóban egy igen kényes téma, nem csodálom hogy nem akart odakint beszélni róla. Mindenesetre biztosíthatom, hogy minden a falak között marad - mosolyodom el ahogy élénk kék szemeimben érdeklődés szikrája villan. Nocsak, nocsak.
- Valóban nem szabad ezt elkapkodni. Kérem, meséljen erről a helyzetról, hogy a lehető legjobb tanácsot adjam Önnek - válszolok, hiszen a legkézenfekvőbb az lenne hogy meg kell halnia, ahogyan annak a korcsnak is aki a fiamat környékezi folyamatosan. Mondjuk ez már csak idő kérdése, mert nem fogom annyiban hagyni és ezt készpénznek is vehető.

//Édes kislányom, kérhetek egy picit nagyobb betűket? *-* //



Pirate's Lullaby  ⋮  
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Vicious Circe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Araminta Circe Scabior

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-