Ünnepélyesen esküszöm
hogy rosszban sántikálok

Üdvözlünk itt
üdvözlünk az oldalon!
Kedves Látogató!
Örömmel értesítjük, hogy felvételt nyert a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába.
• • • • • • • • • • • •
1979. Sötét van. És egyre többször tűnik fel még azoknak az embereknek is, hogy nincsen minden rendben, akik nem érzékelik a mágusvilág történéseit. Az emberek eltűnnek, a házak fölött pedig vagy a Sötét Jegy lebeg, vagy nincsenek már házak. Nem bízhatsz senkiben. De ma boldog is lehetsz. Ma harcolhatsz is. Talán maradt még remény. Talán mélyre kell ásni érte, talán olyan emberekben találod meg, akikben azt hitted, hogy kihunyt a remény minden szikrája. Új szövetségeket köthetsz, új Rend születhet. Nincs még vége. Nem ma jött el az utolsó napfelkelte. Mert az öröm segít azokon, akik megérdemlik, még akkor is, ha teljes a sötétség; mert a sötétséget elűzi a fény. Az új Rend. Az iskola, ahonnan kikerülhetnek azok az ifjak, akik megváltoztathatják a történéseket így, vagy úgy.
Szívélyes üdvözlettel:
A Staff tagjai

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
Multi váltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:

Jelszó:

Merengõ
legfrissebb történések

» A Mágiaügyi Miniszter, Harold Minchum elesett! Köszöntsétek új miniszterünket Barty Crouch Sr. -t!
• • • • • • • • • • • •

» A Szent Mungó halálfalói fennhatóság alatt áll! Ez kihatással van a továbbképzésen tanulókra, az ottani betegekre! Gondold meg kétszer, belépsz e az ajtaján!
• • • • • • • • • • • •

» Szörnyű támadás az Abszol úton! Hogyan kezdjék békességben így a tanévet a diákok, ha már bevásárolni sem tudtak?
• • • • • • • • • • • •

» Tovább olvasok

Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Édeshármas vagy négyes?
Today at 10:30
• • • • • • • • • • • • • •
Moira G. McGonagall
Amikor a gigászokat szólítják
Today at 2:01
Patrick Drake
sunshine in the darkness
Today at 0:57
Moira G. McGonagall
Avalon Lodge
Yesterday at 22:33
Orville Ackerley
Kapcsolat kereső
Yesterday at 22:16
Leo Eugéne Burke
Képességek listája
Yesterday at 20:45
Orville Ackerley
Munkahelyek listája
Yesterday at 20:43
Orville Ackerley
Yesterday at 20:39
Orville Ackerley
Will you marry me?
Yesterday at 20:32
Leo Eugéne Burke
Csavard fel a szőnyeget még ma éjjel
Yesterday at 20:19
Maura I. Pince
A hónap írói
a hónap posztolói
Népszámláló
Az oldal tagjai!
mágiahasználók:
főnix rendje:
griffendél:
mardekár:
hugrabug:
hollóhát:
törvényen kívüliek:
professzorok:
varázslények:
varázstalanok:
elhalálozottak:
egy játékos karik:
ÖSSZESEN:
51
15
4
6
6
5
25
16
1
3
5
6
143
Erre kószálók
ki kóborol a folyosókon?

Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (52 fő) Kedd 17 Május - 22:36-kor volt itt.

Share|

míg átrágod magad a mába

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

i'm up to no good

the devil's in the details

Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Hozzászólások :
8
Értékelés :
12

»
» Kedd 30 Okt. - 11:30
Roxmorts főutcája minden hónap negyedik hétvégéjén zsúfolásig megtelik hangosan nevető, harsány és zömében figyelmetlen diákokkal. Ez ma, október huszonnyolcadikán is így esik, de a zavartalan vásárolgatás a mai napon úgy tűnik, sajnálatos módon kénytelen elmaradni.
Huszonhetedike éjjelén különös dolog történt egy Roxmortsban élő férfi lakásában, aki alig egy hete tojást vásárolt, azonban mai napig sincs tudatában, hogy mifélét. Azt mondták neki, ennél nincs is finomabb a földön, így habozás nélkül tette bele a tíz tojást kosarába. Akkor még nem is sejtette, hogy ami birtokába került, nem is tojás, sokkal inkább akromantulapete. Mára ebből a tíz tojásméretű petéből kilenc egészséges és egy vergődő akromantula kelt ki az ajtón kívül.
Tízen tíz felé indultak volna, de végül ugyanott, méghozzá a főutcán kötöttek ki, ahol a már most méretes példányok hatalmas felfordulást keltettek, ezt pedig tetézte az egyik állat korai, tragikus halála, melynek során rádőlt egy lány, néven nevezve Emmeline lábára.
A kilenc élve maradt pók továbbra is az emberekkel játszik unos-untalan, hisz éhesek, tegnap óta nem ettek, s legszívesebben lakmároznának a falu lakóiból, az ideérkező diákokból, tanárokból, baglyokból és patkányokból. Nincs itt anyjuk, hogy őt egyék, de itt van száz meg száz veréb, menyét... El nem tudják ők kapni ezeket, ezért inkább az emberek felé veszik útjukat. Páran a fiatalabbaknak rontanak, két méretes példány viszont Sylvester Rookwoodban pillantja meg tökéletes reggelijét, és a társai hamar ráébrednek, hogy az idősebb talán jobb, így Angus sem képes felzaklatott állapotban beszaladni a Foltozott üstbe vagy a Mézesfalásba, hanem kénytelen pálcáját előrántani a saját biztonsága érdekében.
Hárman maradtak élő emberek a főutcán. Egy pók halott már, azt is ehetnék, de ez mindössze két akromantulának jut eszébe. A kezdeti sokkon talán már túllépett lány felé két méretes példány indul, és félő, hogy talán nem tudják megkülönböztetni őt a testvérüktől.
Sylvester is megkapja a maga pókadagját. Két pók őt is megrohanja, és már csak az égben és a pálcákban van minden remény. A felnőttek még talán könnyebben elbánnak az adagjukkal, de két éhes pók ellen mit tehet egy rémült diák?
A megmaradt három pók azonban eltűnt. Bizonyára más utcákba vagy a hegyek felé mentek, és ez se nem megnyugtató, se nem elhanyagolható.

A következő mesélői reag legkésőbb november 4-én, vasárnap érkezik. Ha valakinek ennél több időre van szüksége, privát üzenet formájában jelezheti.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

i'm up to no good

Professzor
Tanársegéd
▽ Hozzászólások :
33
Értékelés :
9
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Kedd 30 Okt. - 15:04
Roxmortsban...

Hiányzik Thea... most hogy a Tornádóknál van szinte nem is beszéltünk. Persze ennek nem az iskolából való kiröppenés az oka hanem a családi állapotok de mindegy is. Sylvester kellőképp lekötött, hogy ne foglalkozzak az otthoni káosszal. Ez a tanársegédség végül is egészen tetszik, azt hiszem... Szörnyű mennyire nem találom a helyem, de persze ezt cseppet sem mutatom ki a környezetemnek, egészen szigorúnak hatok, de nem érdekel. Sylvester már kellőképp utál, de mindegy is, amíg jól van. Roxmortsba is azért jöttem mert kell neki valami, megkérdeztem McGonagall professzort beszerezzek-e valamit és mondott is pár dolgot, összekötöm én a hasznos dolgokat.
-De Sylvester, képzeld, nekem is dolgom van erre, de már megszokhattad volna. - Már hogy nem tud lerázni, ugye, most is a közelében sétálok és nézem mit kell vennem. Persze olyanokra nem számítottam, mint... pókok. Nem is akármilyenek, hogy kerülnek ezek ide?! Mikor kerültek hirtelen az utcára? Az emberek szerteszét, én meg csak remélem Sylvester nem épp ilyen csúfos véget szándékozik érni. Már rántanám el, de hát esélytelen, jobb híján pálcát ragadok és mivel túl gyorsak és ugorni is tudnak ha jól emlékszem jobbnak látom valami olyat választani amivel nyerek némi időt...
-Aqua Eructo! - Ha szerencsém van nem csak az egyiket, de mindkettőt elmosom a kicsapó vízsugárral, ha nincs... nos, akkor ráérek akkor újratervezni. No meg így hogy Sylvester is itt van ha nem is mondom ki hangosan de... megnyugtat, mégiscsak hollóhátas volt mint én!
-Sylvester gyere mögém, túl sok van ezekből! - Ha csak 180 fokban kell figyelnünk már az is valami, persze lehet túl dacos lesz és itt hagy, nem épp egy csapatjátékos ugyebár... Ha az a lány aki még talpon van észrevesz Ő neki is intek, hacsak Sylvester oda nem megy hamarabb, mert akkor követem, a lényeg, hogy nem szeretnék szétválni, nem tudjuk mi történt és hány akromantula rohangál faluszerte...

i'm up to no good

Professzor
Tanársegéd
▽ Hozzászólások :
154
Értékelés :
43
▽ Kor :
17
▽ Avatar :
Ezra Miller

»
» Szer. 31 Okt. - 20:29

The big adventure

Ami egykor még baromi érdekesnek tűnt, elárvultan róni Roxmorts macskaköveit és elhinni milyen jó is az, ha harmadévesen az ember, kezében nyalókával, belerúg abba, aki a nagyobbat kapta.
Rekurzió bűze a levegőnek, hiszen a mögöttem koslató Angus Belbyt is szívesen bokán rúgnám, ha méltóságon legalább normalizálhatónak érezném három évvel később is ilyet tenni, mert úgy fut utánam, mint egy szerelmes kamasz.
Hogy ez a rosszabb eset, vagy valójában kémkedéssel próbálkozik ilyen pocsékul, remek kérdés.
Bazdmeg és még beszél is hozzám, mert legalább diszkréció szorulna belé, ha már követ, senki sem hívta Merlin rőt pöcsére!
Falnak megyek gondolatban, a képem legalábbis tükrözi, mintha valóban nekivágódnék orral előre kenődve rá. Szemeim ott a magasságosban, ajkam néma fohászra ráng, fogam összecsikordul.
- Nem lehet eléggé hozzászokni a rajongásodhoz Belby. Most, hogy végre elhúztam az agyonszopott szobádból neked kajak van idegzeted a szabadnapunkon zaklatni? Tudod, amikor az ember kedvenc társaságával van, saját magával!
Fordulok hátra képébe szisszenni, nem, ez nem vicces, ellenben rohadt frusztráló.
Hányszor átkoztam már el magam azóta? Nincs számtani érték, mely kifejezné…. aztakurva!
Valaki elég szar humorérzékében volt acromantulákat engedni a szerencsétlen harmadévesekre, minden felsős ugyanis nyilván el tudna bánni egy ilyen kisstílű halloweeni tréfával. Kac-kac, fel kell dobni a bulit és igen, mint minden idők legfiatalabb és még köszönöm szépen kiskorú tanársegéde elvárnám, hogy néhány éhes, tévelygő pókkal elbánjanak nagyjából öt perc alatt.
Hogy Angus Belby miért lett tanársegéd és küld vízcsóvát a pókokra örök rejtély marad, kevés lehetőségem van igazán gúnyosan agyalni az engem ért szerencsétlenségen, Angus Belby ugyanis... jól hallottam, meg akar védeni? Ez pedig felülír minden más gondolatot, így azt is, hagyom okulni a kicsiket, sőt mögéjük állok, hogy testközelből lássam ugyan miképp bánnak el néhány egyszerű acromantulával… fogam szívva oltani őket mérgezésig.
De nem, mert Szegény kicsi Sylvestert majd jól a háta mögé parancsolja, gügyül gügyül maszat kutyám Belby
A pókokra is lesajnálóan néznek, legnagyobb pehjükre kiválasztották minden idők legszarabb áldozatát.
- Reducto
Egy és kettő, táncot jár a suhanás és átkom van olyan erős, legalább a másvilágra  küldeni az ízeltlábakat, ha ugyan fel nem robbannak. Volt már, hogy apró, lényegtelen pernyévé átkoztam...élőlényeket is.
Szerencsés utat a túlvilágra. Hát ez hihetetlen, hogy alapvetően néhány lakos és diák mennyire béna,  az arachnofóbiásoknak legalább van kifogásuk.
Essünk túl rajta, ha már valaki morbid humora ekkora kapóra jött egy kutatónak. Merthát mint tudjuk az arcomantula mérge rengeteg kísérlethez felhasználható.
Hátrébb lépek és baromi erős, kiterjedt, hangosan kiáltott és remélem, biztosan hatásos varázsigét ejtek, csak úgy lazán és nemes egyszerűséggel.
- Immobilus
Mert nagyjából az összes póknak, ami a hatósugarába kerül mozdulatlanná kellene dermednie, akár a levegőben. Micsoda élethű dekoráció lesz.
Slughorn magyarázta jól elsőben, az a vén szarházi, és sosem vallanám be, de azóta is mindig van nálam egy-két fiola.

i'm up to no good

Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Hozzászólások :
13
Értékelés :
6
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Hailee Steinfeld

»
» Csüt. 1 Nov. - 12:28

I hate the spiders!

S
okan úgy gondolják, hogy a Halloween csupán a móka és beöltözés időszaka, de ha egy picit is vennék a fáradtságot akkor tudhatnák, hogy ez az ünnep valójában teljesen másról szól. Egy sokkal rejtettebb és mélyebb jelentése van ennek az időszaknak amit én is figyelmen kívül hagytam, hiszen ha nem így lenne akkor most nem  Roxmorts főutcáján rónám a köröket azzal a céllal, hogy megtaláljam a megfelelő karácsonyi ajándékot Mary számára. Nem olyan régen váltottam baglyot anyával és Ő mondta, hogy itt van a legnagyobb esélyem arra, hogy megtaláljam amit keresek.

Azt is elárulta, hogy merre fogom megtalálni legkönnyebben azt a helyet amit keresek, de úgy tűnik ma este a tájékozódási képességem kezdi felmondani a szolgálatot, ugyanis már vagy tíz perce sétálgatok oda-vissza és mégsem tudok rájönni merre is kellene igazából mennem. Akkor is éppen egy sötét és barátságtalannak tűnő sikátorba próbáltam bepillantást nyerni amikor meghallottam az első sikolyt. Fogalmam sem volt arról mi lehet a felfordulás oka, hiszen ahogy körülnéztem semmit nem láttam ami a baj okozója lehetne, így elővettem a pálcámat és hogy jobban láthassam merre is vezet a sikátor ezért elővettem a pálcám és egy határozott mozdulattal előidéztem egy kis varázslatot.
- Lumos – halkan, de annál határozottabb hangon mondtam ki a legelső varázslatot amit életemben megtanultam.
A legnagyobb meglepetés viszont csak ez után érkezett, hiszen egy elég méretes akromantulával találtam szemben magam. Viszont ha ez nem lenne már így is éppen elég rémisztő egy arachnofóbiás számára, mert én az vagyok, ha eddig még nem említettem volna, akkor most jött még csak a java. Ugyanis a közelmúltban kimúlt példány egyenesen a lábaimra vetette magát. Belőlem pedig önkénytelenül is egy fülsiketítő sikoly szakadt fel. Hát ha eddig nem figyeltek fel a kis felfordulásra akkor majd most.
Gyors mozdulattal, mint ha csak az életem múlna rajta, elrúgtam a pókot és ezt követően egy Nox igével eloltottam a pálcámból előtörő fényt. Jobb a békesség, és ha nem látom azt a "szörnyet" akkor nyilván hamarabb meg is fogok nyugodni, legalább is azt hittem. Mindaddig ameddig meg nem pillantottam a felém közeledő másik kettő jó egészségnek örvendő példányt akik egyenesen felém tartottak.

- Merlin szakállára! Hogy kerülnek ezek ide? – tettem fel a költőinek szánt kérdésemet amikor a szemem sarkából megpillantottam Angus Belby-t és Sylvester Rookwood akik szintén a saját csatájukat vívták az órás pókokkal. Bár rajtunk kívül szinte senkit nem láttam az utcákon, így bátrabban kezdtem használni a pálcámat, hogy elintézzem azokat a szőrös lábú dögöket.
- Arania Exhumai – kiabáltam hangosan a varázsigét a felém közeledő pókok irányába, miközben a két közelemben lévő varázsló felé kezdtem el rohanni.
-  Valaki elárulná, mi a fészkes fene folyik itt?  –   tettem fel a nagy kérdést, miközben árgus tekintettel figyeltem a körülöttem zajló eseményeket.

i'm up to no good

Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Hozzászólások :
8
Értékelés :
12

»
» Vas. 4 Nov. - 19:35
A forgatagban három csuklyás alak érkezik a helyszínre, ám ezt az ugyancsak három főből álló csapat, akik az áldozatok szerepét töltik be, nem veszik észre elfoglaltságuk miatt. Hisz ők az életükért, vagy legalábbis a becsületükért küzdenek ezzel a pár példánnyal, így mindent bevetnek, de a csuklyások csak figyelnek. Várják a megfelelő alkalmat, amikor lecsaphatnak. Ők türelmesek.
Mikor elsodor pár pókot a víz, az akromantulakölykök csak tüzesebben, erőszakosabban rontanak Angus és Sylvester irányába. Ó, mi volna, ha Sylvester nem tudná az egyik legmegfelelőbb bűbájt? Minden katasztrófába fulladna, az pedig a csuklyásoknak sem kedvezne.
A pókok eldőlnek, de fel egyik sem robban. Emmeline is fellélegezhet. Úgy tűnik, a kis csapat megmenekült, de Rookwood varázsigéje már nem éri el az állatokat. Láthatatlan pajzs feszül a pókok és az emberek közé, mely nem hagyja, hogy lebénuljanak. A pókok lábaikkal kétségbeesetten kapálóznak, és a környező házak mindegyikének ajtaja bezárul. Aki bent van, csapdába esett, aki az utcán leledzik, reszkessen, míg megteheti.
Az állatok nyolc lábra állnak, és lassan menetelve az egymás mellé rendeződött csapat felé veszik az irányt. Ennyit a méregről, tanársegédkém…

A következő mesélői reag legkésőbb november 10-én, vasárnap érkezik. Ha valakinek ennél több időre van szüksége, privát üzenet formájában jelezheti.

i'm up to no good

Professzor
Tanársegéd
▽ Hozzászólások :
33
Értékelés :
9
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Kedd 6 Nov. - 21:24
Roxmortsban

-Bármikor zaklatlak, mondtam, amint bizonyítod hogy helyrejöttél, búcsúzunk. Addig semmiképp. - Vetem oda neki, mert annyira megszoktam gyűlölködő, fröcsögő megszólalásait, hogy szinte már-már hiányozna, ha nem tenné. De csak szinte. Mielőtt jobban belemerülhetnénk valami értelmetlen bájcsevejbe arról, hogy Ő nagykisfiú már tökéletes lelki egyensúllyal mindenhonnan pókok jönnek. Nagyok és nem ölelgetni valóak. Már ha létezik ölelgetni való pók, persze.
De vagy masszívak ezek a dögök vagy a varázslatot nem alkalmazta jól immáron kollégám, mert csak eldőlnek, meg nem döglenek.
-Úgy öld meg őket, ha elporlasztod őket, akkor döglötten nem érnek semmit... információt sem lehet belőlük kinyerni. - Jegyzem meg mellesleg, mert próbálok rájönni a dolgok hátterére, lehet egy egyelőre kudarcra ítélve az információhiánytól. Mondjuk ezen lehet segíteni, csak épp időigényes. És amink nincs az az idő, tegyük hozzá, szomorú... De nem ez a furcsa, hanem hogy egy másik varázsigéje sem hat, pedig teljesen biztos vagyok benne, hogy ott hiba nem volt...
-Impedimenta! - Mondom arra a példányra ami esetleg emiatt közel jönne, de ez így nem lesz jó, tényleg sokan vannak ellenünk. Szerencse a lány aki mellénk szegődött növeli a létszámunk, így az esélyeink is nőnek.
-Szerintem senki sem tudja. Jobb lesz ha együtt maradunk, nem tudjuk hány dög van a környéken, van-e más is itt... túl rendezetten mozognak... - Az is megfordul a fejemben ez csak elterelés és Sylvester kell nekik, de elvetem, nem tudhatják hogy itt van. Ugye nem tudják ki Ő és nincs itt más! De nincs erre időm, hasznosabb dolgokon kell gondolkodnom: a pókok vagy a látásukra vagy a lábaikon lévő érzékelőkre támaszkodnak. Tehát a vakítás nem feltétlen elég, de ha elég sok port kavarok és megzavarom a talajmozgást akkor nem támadnak és könnyebb lesz ártalmatlanítani őket. Már ha minden igaz, mivel nem működött Sylvester varázslata ami  közvetlen őket célozta...
-Elterelem a figyelmüket, keressétek azt aki beleszólt a varázslatodba Sylvester! - Sylvester nem egy hibázó fajta, ahhoz túl büszke, maradjunk annyiban... és az akrumantuláknak nincs mágikus képességük sem.
-Confringo! - Robbantom fel a talajt a pókok előtt ha kell többször, így a por nehezíti majd a látásuk a remegés meg azt kiszűrjék hol állunk pontosan. Nem vagyok egy harci varázsló, mindig is jobb szerettem az elméleti tanulmányokat, remélem Ők ketten mellettem az ellentéteim!

i'm up to no good

Professzor
Tanársegéd
▽ Hozzászólások :
154
Értékelés :
43
▽ Kor :
17
▽ Avatar :
Ezra Miller

»
» Szomb. 10 Nov. - 16:55

The big adventure

Sikolyt hallok, csak ez magyarázza a reflexből-rezzenést. Ideges sóhaj, odafigyelni ezekre a mindenhonnan zavaró zajokra, Angus Belbyre és most már egy lányra, Vance. Értelmes diák, legalábbis a varázsigét tudja, el ne felejtsek majd pontot adni a Griffendélnek, bravó bátorság.
- Ügyes kislány!
Félvigyor, egyelőre képtelen vagyok komolyan venni, a kialakult helyzet diákcsíny bűzét, még abban a kellemes mesedélutánban ringva, majd én mérget lopok, csálé vigyorral lengetve Slughorn bamba pofája előtt mi van nekem.
Ahogy azt a muglik kásákról hadoválják, nem eszik forrón…
Imádóm, Belby a búcsúzás fals reményével kecsegtet, nesze, fintor, úgysem szabadulok tőle.
- Szerinted tutujgatásból átkozom őket? Valami nem stimmel, a reductom kurva erős, általában.
Az információnyerésen szemet forgatok, Belbyből kitelik, hogy teázni hívja őket. Legalább belejön és kezd végre magával valamit, s igaz ami igaz  szertefoszlik boldog diákcsíny tévképzetem.
- Jól van Belby, végre használod az eszed, rád bízom a pókokat és a lányt.
Forgok körbe, nincs más választásom, mint Angusra bízni az ügyet, fél szemem a duón tartva, bármikor kelhet segítség.
Oké, tiszta fej, logika, nem diákok irányítják a pókokat. Behunyom szemem, ahogy a koncentráció átsiklik a hirtelen ijedelmen, kár lenne tagadni, félek.
- Homenum Revelio
Emberkimutatás, felfedés, azonnali megtalálás, rajtaütés. Csak kulcsszó-szerűen bírok gondolkodni. Ha nem működne, márpedig vannak bizonyos akadályozó értelmes entitásaink, kétkedve ugyan, mi más akadályozna, mint humanoid, de bepróbálkozom a Creture Revelio-val….
De az akadállyal is foglalkoznom kell és persze Bebyék felé nézek
- Készüljetek!
Ha megtörik…
- Finite Incantatem!
Ordítom akadály ellen és tessék. Vagy működik, vagy ez a valami nagyobb nálam és kezdhetünk a gatyánkba csinálni.
Fél szemem itt, a másik ki tudja sikerült-e felfednem a háttérben húzódókat. Ha igen, neccesebb lesz a pókoknál és akkor magukra kell hagynom őket.
Micsoda szar gyomorösszeugrás, milyen pocsék, nem? Amikor kezdenek számítani az emberek…

i'm up to no good

Griffendél
▽ Hozzászólások :
13
Értékelés :
6
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Hailee Steinfeld

»
» Vas. 11 Nov. - 22:30

I hate the spiders!

L
emerném fogadni, hogy ez is valami mellékszál valaki nagy tervében. De ha rajtam múlik akkor én nem fogom megkönnyíteni a dolgát és kitartok ameddig csak tudok.
- Tudod, hogy ez most úgy hangzott, mintha a kisállatodat dicsérted volna meg? – nézet rá Sylvester Rookwood-ra.

Sok esetben nem tudom eldönteni erről a két professzor palántáról, hogy mi is a helyzet velük, de azt még nekik sem vagyok hajlandó nekik elnézni, ha kevesebbre tartanak csupán azért mert lány vagyok. Mindazonáltal egy végletekig eltökélt és makacs Griffendéles aki fog még meglepetéseket okozni.
- Költőinek szántam a kérdést Angus, de értékelem, hogy Te legalább szóra méltatsz. – motyogtam durcásan.
Na jó én nem tudom, hogy ki mit gondol rólam, de én úgy gondolom, nem kell rám vigyázni. Szerintem egészen jól megtudom magam védeni, még akkor is ha ilyen szőrös dögökről van szó, mint ezek az Acromantulák.
- Everte Statum – kiabálom hangosan oldalra pillantva, annak a póknak az irányába aki éppen felém kap a lábával.
- Gyere elő te gyáva! Mutasd magad! – tört ki belőlem dühösen.
Már iszonyatosan unom, ezt a "macska-egér" játékot amit itt csinálnak velünk.

Talán nem ez volt a legjobb ötletem, de így legalább kiderülhet, hogy ki is áll emögött. Vagy legalábbis azt, hogy jelenleg ki szórakozik velünk és a pókokkal. Derüljön csak ki, lesz hozzá néhány keresetlen szavam az biztos.
- Na és most hogyan tovább? – nézek rá a fiúkra, miközben azért fél szemmel a pókokat és a sötét utcákat figyelem.

i'm up to no good

Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Hozzászólások :
8
Értékelés :
12

»
» Vas. 11 Nov. - 23:57
A pókok lassan hullanak el a sorból, ám az Angus által keltett akadályok nem hátráltatják őket. Gépiesen menetelnek, mint akiknek beprogramoztak volna egyetlen funkciót: el kell érni a célpontot. Előre! Előre! Lép, szünet, lép, szünet, lép! Vérfagyasztó látvány. A boltokban sokan lélegzetvisszafojtva ügyelnek arra, nehogy valami olyat tegyenek, amivel a kint maradt triót hátráltathatnák. Pedig az üzletekben ragadt emberek teljesen el vannak szigetelve az utcán lévőktől. Az ajtó bezárult, a kandallókat lezárták, és a titkos alagutak talán nem véletlenül titkosak.
Odakint viszont egyre csak fokozódik a helyzet, mikor Sylvester szemére fekete kendő kerül. Nem hallatszik a varázsige, nem látszik, honnan érkezett. És ugyan nem nehéz mindezt hatástalanítani, pár pillanatra megzavarja az embere fiát egy ilyen momentum.
- Te gyáva? Tetszel, te lány! De azért azt elmondanám, hogy bár nem vagyok kedves, mégis tisztességesen játszok. - azzal két másik beugróból előlépnek társai, akik ezzel együtt. - Rookwoodot hagyjátok meg nekem. - nem látszik, de mintha a sötét csuklya alatt elmosolyodott volna a férfi. Mintha tudná, hogy itt igenis ő fog győztesen kikerülni.
- Relaxo! - szólalnak meg hárman, pálcájukkal a három ember valamelyikére mutatnak. Angust éri csak el a varázslat, de a pókok csak menetelnek tovább. Egy, kettő! Egy, kettő!

A következő mesélői reag legkésőbb november 17-én, szombaton érkezik. Ha valakinek ennél több időre van szüksége, privát üzenet formájában jelezheti.

i'm up to no good

Professzor
Tanársegéd
▽ Hozzászólások :
33
Értékelés :
9
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Hétf. 12 Nov. - 20:33
Roxmortsban

-Micsoda furcsa mód fejleszted a varázslataid... - Motyogom az orrom alatt Sylvesternek, mert ha élőlényekre is képes kifejteni ezt az... a hideg is kiráz. Maradnék annál, hogy elterelem a dögök figyelmét amíg ők egyrészt biztosabb helyre húzódhatnak, másrészt megtalálhatják a bábjátékost aki a káoszt okozza, esetlegesen uralja. Nála a helyzeti előny ami nekünk nem kedvez.
-Már az is fura hogy képes dicsérni, hidd el! - Hagyom meg gyorsban a griffendéles kísérőnknek, hiszen Sylvester meg a bókok... nem szokta ismerni a fogalmat, de nem megyek bele Brysen, azaz Rookwood gyér szociális háttértudásába.
-Emmeline, nincs idő duzzogni! - Jesszus... Amúgy sem vagyok jó a költői kérdés dolgokban, mi értelme, ha nem vár választ az ember? Túl földhöz ragadt vagyok, Theia is sokszor hangoztatta. Minden esetre most épp nincs idő fecserészni, én legalább is minden idegszálammal a pókokra figyelek, próbálok rájönni mi mindent tudhatok róluk, ez alapján próbálom elterelni a figyelmük. Persze a griffendélesek nem épp taktikus népség, durr bele ide nekem az oroszlánt jellemük néha fárasztó, de remélem ha feltűnik aki ezt csinálja valóban jól megátkozza minden félelem nélkül... Főleg hogy most már tudják hogy sejtjük embert is kell keresni, nem csak egy nagyobb pókot.
De nem is ez a baj, hanem hogy ezek a pókok annyira mechanikusan mozognak mint valami gőz hajtotta gépek, elbájolt játékszerek. Egyáltalán nem normális hogy nem térnek ki, nem hat rájuk semmi elterelés. Hiába ismerem a szabályokat, ha felülírják őket! Belém hasít a félelem, hogy a hátam mögül hallom meg a hangokat, ráadásul nem hiszem el, hogy igazam van b.ssza meg! Sylvester nem holmi eszköz! Lehet utálom, mert egy arrogáns p.cs, de ha már megfogadtam összekaparom, akkor ugyan senki ember vagy más fia meg nem gátolhat ebben! Már ha nem üt ki az átok, ami ellen jobb híján reflexből mondok egy declino alica-t, kérdés időben sikerül-e. Ha nem akkor a pókok miatt is aggódnom kell, nem lesz elég Sylvester miatt. Ha elviszik, úgy hogy tudtam róla mi van vele... Áh a fenébe is! Ha esetleg sikerül kivédeni a varázslatot akkor egy protego maxima-t is küldök az alakok elé, hátha ellököm őket, némi időt nyerve, ha az első védőbűbáj se sikerült... nos, akkor még mindig jelezhetem a szememmel vagy a fejemmel hogy tűnjenek el innen Emmeline-ék, ketten a három ellen már statisztikailag drasztikusan csökken az esélyük, főleg hogy a nyomorult pókok sem állnak meg. Hát ha valaha is látom még a bátyám és a húgom, akkor biztos megölelem őket... hol vannak a tanárok, a varázshasználók?!

i'm up to no good

Professzor
Tanársegéd
▽ Hozzászólások :
154
Értékelés :
43
▽ Kor :
17
▽ Avatar :
Ezra Miller

»
» Kedd 13 Nov. - 20:16

The big adventure

Most már biztos, ezek nem normálisak. Megdicsértem. Shakespearet kell szavalnom az y, zéta generációnak, hogy felfogja, én kedves vagyok, igyekvő kevésbé szemét lenni, mint természetes alapbeállításom a tagadás, ellenállás, puszta élvezetből lenéző fricska. Erre tessék, mint Abelnél, ennél a kis Griffendélesnél is kiderül, hiába tépem a szám. Ennyit arról, hogy megpróbálok rendes professzorsegéd lenni… Végülis kit akarok becsapni?
- Miért, nem az vagy?
Gunyoros kis vigyor, elvégre minden diák valahol a tanárok kisállata, annyira nem lőtt mellé.
- A legtöbb elég alap Belby, fejlesztésre szorul…
De nem most kellene erről kiselőadást tartani. Nem fér a fejembe micsoda háttérszálak kuszálódnak,hol kellene kibogozni a gordiuszi csomót, átlátni láthatatlan hálóját, talán kézenfekvőbb, mint gondolnám, csak tömeges imperio lenne?
Mielőtt időm engedné – gondolkodni luxus, a kiscsaj kajak beugat az ellenségnek. Merlint szent bocskora bazdmeg!
Következő pillanat és nem látok, de jó nekem!
- Hogy a kurva… Finite!
Kezdem elveszíteni a türelmem, pedig én arról vagyok híres, igazán. Ha ez sem működik….Mert igen, egyszerű Obscuronak tűnik, de ki tudja? Behunyom szemem és megpróbálkozom a sötétségen való átlátással, mely lehet matéria, kibillent esetekben áthatolhatatlanabb gáznemű, mágikus anyag . Kicsi kör pálcámmal szemeim előtt.
- Oculus atra
De csaktalán nem lesz szükség fitogtatásra, ugyan, elégnek kell lennie egy egyszerű finitének.
Szóval abban reménykedem, látom már a csuklyást, akinek nagy kegyesen talán meghagynak a társai.
Ádáz tekintetem rávetem, ja, naná, gondolom halálfalók, érkezik mögülem egy…furcsa mód protego, Angus te se robbantani tudod őket…
Jó, nézzünk valami látványosat, ha már arra játszunk kiiktatódjon közülük minél több és teszem azt figyelmen kívül hagyom a Rookwood-perverzet.
- Gondolod simán párbajozhatsz velem? Azt ki kell érdemelni köcsög fej a csuklya alatt, a menő arcok legalább a képük megmutatják. Éld túl, aztán meglátjuk.
Valahol jó ez, ha nem kellene Angust és Emelinet védenem ( krízishelyzet hogy a keresztnevükön gondolok rájuk) még élvezném is. Abban a furcsa szuicid lázálomban, amit életnek nevezek, újkeletű kihívások, kirobbanó bizonyítás. A mizantróp szégyen, a Voldemort kreálmány, egy pedofil buzi teremtett szörnyetege. Végülis évekig arra képeztek, legtökéletesebb és hűségesebb szolga legyek, Brysen talán azt akarta múljam felül, előbb a kegyeibe férkőzve majd letaszítva a trónról és valahol mélyen ez az elképzelés egészen….
Elragadó, hogy végre alkalmazni tudom, 16 év, najó 11, amióta tudok olvasni azzal telt, hogy magoltam, komponensek, kontraindikációk, affiniációk és kombinációk. Na végre, egy élő próba.
- Mobilicorpus – épp csak hozzáteszem, kegyetlen, halkan suttogva - diffusus Amivel elméletileg kiterjedt testmozgatást hozok létre, hogy a nagypofájú a bábom lesz, az szinte biztos és meglátjuk mennyire mennek az apró kis finomítások és hálózok be minél több csuklyást.
- Ne legyetek szégyellős parasztok. Mutassátok mi van a csuklyátok alatt!
Mennyiben működik? Első körben lerántatom róluk a leplet. Hagy lebbenjen finoman, aztán ideje kicsit megemelkedniük, mint egy hullámverés, néhány centi elég, hiszen kellemetlen, ha valaki pofára esik, orral előre, hagy folyjon a vére, ha van!

i'm up to no good

Griffendél
▽ Hozzászólások :
13
Értékelés :
6
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Hailee Steinfeld

»
» Szomb. 17 Nov. - 20:28

I hate the spiders!

T
alán az a bajom, hogy túl sokat várok el az emberektől, és ezért kell folyamatosan rádöbbennem, hogy egyre kevesebb értelmes ember él a földön. Ezek ketten is díszes példányai annak, hogy attól ha valakinek nagyobb "hatalom" van a kezében az még nem áll egyenes arányosságban azzal, hogy alkalmas is arra, hogy azt a hatalmat birtokolja. Itt van például Sylvester is aki nyilván sok mindent tud, de a kedvesség és a tapintat nem tartozik az erősségei közé.
- Hogy vinne el téged egy Nundu, Rockwood. – vágtam oda gorombán és dühösen.
Mégis mi a fenét képzel magáról? Azt hiszi mert tanársegéd lett belőle attól már egyből megtehet bármi? Hát nagyon rosszul gondolja és ezt jobb ha mielőbb belátja, mert nagyot koppanhat még így az életben.

De még mielőtt jobban belemerülhettem volna a "Mennyire nem kedvelem, Rockwood-ot" elmélkedésembe az iménti megjegyzésem miszerint a támadónk egy gyáva alak, meghozta a hatását. Végre előbújt a rejtekéből még kettő másik gyanús alakkal és nem meglepő módon hozzám intézte az első szavait. Apa jól mondta, egyszer a nagy szám tesz a sírba, de ez van. Mi a Vance lányok már csak ilyenek vagyunk, kiállunk a legvégsőkig amellett amiben és akiben hiszünk.
- Már megbocsáss, de ezt nem nevezném éppenséggel tisztességesnek. Először a pókok, most pedig a "társaid", hol ebben a tisztesség? – vágtam vissza hevesen, miközben végig a csuklyás alakot figyeltem gyanakvóan.
Nem mondom, hogy nem hozza rám a frászt ez az egész szituáció, de ettől függetlenül ki kell állnom magamért és a többiekért is, úgyhogy kénytelen vagyok harci üzemmódba állítani magam és a pálcámat.
- Finite Incantatem – bújtam ki a rám kiszórt ártás elől, majd egy gyors válasz reakcióként jöhetett az én átkom.
- Petrificus Totalus – mondtam ki határozottan a szavakat, miközben a "partneremre" mutattam a pálcámmal. Ki gondolta volna, hogy mégsem akkora butaság bejárni sötét varázslatok kivédése órára.

A szemem sarkából láttam, hogy Angusnál viszont betalált a  Relaxo, ami nem csak kellemetlen, de jelenleg igencsak veszélyes is, úgyhogy egy Duro bűbájjal elintéztem a hozzá legközelebb lévő pókot.
- Jól vagy? – tettem fel a legfontosabb kérdést, mielőtt újra teljes odaadással az ellenfelemre figyeltem volna.

Ajánlott tartalom
i'm up to no good

»
»

míg átrágod magad a mába

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal