» I solemnly swear I'm up to no good
●● FOR IN DREAMS, WE ENTER A WORLD THAT'S ENTIRELY OUR OWN ●●

Üdvözlünk itt
üdvözlünk az oldalon!
Kedves Látogató!
Örömmel értesítjük, hogy felvételt nyert a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába.
• • • • • • • • • • • •
1978. A Brit mágusvilág egyre sötétebb képet mutat. Voldemort Nagyúr és csatlósai, a Halálfalók, egyre magabiztosabb, bátrabb és látványosabb támadásokkal lépnek fel az általuk gyűlölt muglik és mugliszületésűek ellen. A Mágiaügyi Minisztérium tehetetlennek mutatkozik ámokfutásuk megfékezésére. Még a Roxfort sem biztonságos: egyre több diák viseli magán a Sötét Jegyet, Voldemort iránti halhatatlan hűségük jeleként. Azonban még nincs minden veszve! Az iskolán belül és kívül is egyre többen döntenek az ellenállás mellett. Születőben van a Főnix Rendje, Albus Dumbledore vezetésével, melynek egyetlen célja Voldemort Nagyúr és követői megállítása. Csatlakozz hozzánk és írd át a varázsvilág történetét!
Szívélyes üdvözlettel:
A Staff tagjai

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
Multi váltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:

Jelszó:

Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Nyertesek
Díjazott karakterek
Népszámláló
Az oldal tagjai!
mágiahasználók:
főnix rendje:
griffendél:
mardekár:
hugrabug:
hollóhát:
halálfalók:
professzorok:
varázslények:
varázstalanok:
elhalálozottak:
egy játékos karik:
inaktív:
ÖSSZESEN:
82
23
16
22
19
17
31
16
2
3
5
5
5
246
Kiemelt társak
Legjobb barátaink!

Roxfort RPG

New Orleans
Friss posztok
pergamentekercseink

connection between us
Today at 16:17
• • • • • • • • • • • • • •
Antonin Prior Dolohov
One step closer to the edge
Today at 15:59
Antonin Prior Dolohov
Clockworks
Today at 14:22
Cailin Flint
Limbo
Today at 12:27
Cailin Flint
Árulók áldozatainak árulói
Today at 12:06
Aurora C. Selwyn
Capricus & Theia
Yesterday at 23:57
Capricus Phillips
Játszótárs kereső
Yesterday at 23:52
Nathale Stel
A hercegnő és a béka
Yesterday at 23:39
Arthur Pike
eyes shut tight
Yesterday at 23:38
Mabel Morhange
There is no sweeter innocence than our gentle sin
Yesterday at 23:19
Rodney Lestrange
Erre kószálók
ki kóborol a folyosókon?

Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég
A legtöbb felhasználó (52 fő) Kedd 17 Május - 22:36-kor volt itt.

Share|

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

i'm up to no good

the devil's in the details

Hollóhát
Kiknek a tanulás kaland
▽ Hozzászólások :
33
▽ Reagok :
23
▽ Avatar :
Amber Heard

»
» Pént. 13 Nov. - 15:29

Vada Coraline Greengrass

Vee || 16 || Amber Heard || Bizonytalan

Alaphelyzet

Vivere militare est.

Damaszkuszi béklyó. Acélanyaga kellőképpen erős, hogy bizonyos határok közé szorítsa tulajdonosát, arany, kifinomult díszítése pedig mérhetetlenül kielégítően sallangos ahhoz, hogy éreztesse, mennyire fontos szerepet játszik, ha hordozója fogantatásakor elnyeri mázsás súlyának cipelését.
Eklatáns billog. Vagy akár úgy is kifejezhetném magam, hogy „Nomen est omen”. Ó, igen. Nem elég, ha valakit aranyvérűként üdvözöl a kegyetlen világ, hisz annál kíméletlen az élet. A címered, az otthonod, a vagyonod és az elődjeid összes tette is egyesek elé, mások mögé utasít a hierarchiában.
Örökölt habitusokból épülő perszonalitás. Az aranyvérűség lehetőséget ad némi felsőbbrendűség érzetre, azonban előkelőnek lenni nem csak előnyöket jelent a varázslók világában, hanem kötelességet is. Amiket természetesen a família idősebb tagjaitól biflázhatnak be, akik pedig a saját felmenőiktől tanultak el. És akkor dől el, hogy egy sarj méltó e a nevéhez, ha az allűrjéről lerí – vagy sem - milyen címer díszíti a talárját.

Bonyodalom

Omne futurum incertum

Amikor a Bulstrode legfiatalabb deszcendensét hozzáadták a legidősebb Greengrasshoz, mind a két család fejesei azt hitték, a nász kedvező lesz. Azonban a két utód frigye nem hozott üdvös dicsőséget egyik házra sem, mert múltjuk erőssége sajnos együttesen sem érte el azt a bizonyos szintet, ami a nevezetességet biztosította. Így az egyetlen, amit tehetett az újdonsült család, hogy nézze, hogyan aratják le a babért - ami nekik nem teremtett - és ezáltal gyarapítják reputációjukat azok a nevek, amik több figyelmet érdemeltek.

Kibontakozás és tetőpont

Historia est magistra vitae.

És a sikertelenségek ellenére, Hector és Octavia próbálkoztak. Egyszer, majd még egyszer és pechükre csak harmadjára hozták össze az utódot, aki tovább viszi a Greengrass nevet. Az első próbálkozást Albanak nevezték el, a másodikban pedig szerény személyemet ismerhetitek meg.
Saját históriájukból tanulva, olyan családoknál kerestek jövendőbelit az első és a második próbálkozásnak, amik időközben nagy hírnévhez jutottak. Marionett bábukként kezelték egykor őket, s így ők is így bántak a hús-vér egyénekkel, akik belőlük lettek.

Főbenjáró átkoknál súlyosabb szitkok.
Törött, vérrel pöttyözött üvegszilánkok.
Nyugtalanságtól rángó szemek és végtagok.
Mekkora privációként élték meg, amikor az egyezkedések után egyik aranyhajú leányuk sem kelt el a kiszemelt Malfoy család által… megfosztották őket a sansztól, amire oly régóta aspiráltak, engem pedig a hittől, hogy egyenrangú vagyok az összes aranyvérű csemetével. Hat esztendős voltam és a korombeliek között a legelszántabb kislány lettem. „Post nubila Phoebus!” mert a vereség és a társadalom ezt kívánta, a családi manírok ezt tanították.  

Megoldás

Lumina in tenebris clariora sunt.

Damaszkuszi béklyó a csuklóimon.
Eklatáns billog a homlokomon.
Állhatatosság tüze a szememben.
Rubinvörös sebek a testemen.
Kitéptem a madzagokat, szabadságért és regnálásért epekedve. Én mozgatom a zsinórokat, és ők fognak úgy táncolni, ahogy egzecíroztatom őket. Belőlük lettem, de a magam ura leszek. Mert tőlem függ, és az én kezemben van a jövő. Az ő színdarabjuk véget ért, megmérettettek és könnyűnek bizonyultak, főszerepük most engem illet.

Hollóhát || Aranyvérű|| 10 és 1/4 hüvelyk, cédrus sárkányzívizomhúrral

- Albát eladták és téged is hasonlóképpen fognak egy idegennek adni. -  jegyezte meg öcsém cinikusan fitogtatva a szerencséjét, hogy nem nőneműnek született. Legszívesebben móresre tanítottam volna cédruspálcám segítségével, de erősebb karakter jellemez, így próbálkozhat bármennyire, alám aztán nem tudja adni a lovat.
A kis pimasz fráter csupán azzal nem számított, hogy bennem azok az erények szorultak, amik masszív, törhetetlen belsőt építenek. Önbizalom a némi hiúság, akaraterő és dac. Az én elmém ép, a nővéremé túlterhelt. Olyan mázsás súly nehezül a vállaira, ami alatt kénytelen összeroskadni. Mert az ismeret, amivel nem tud mit kezdeni, térdre kényszeríti akárcsak apánk az oltár elé, egy idegen oldalán. Az idős Greengrass attól tart, szégyen hoz a családjára és bolondnak titulálják. Pedig az egyetlen elmezavarodott a jelenlegi felvonásban nem más, mint ő.
A blondel keretű tükör előtt álltam, mintha a padlóhoz lettem volna gyökerezve. Komor tekintet pillant vissza rám, ami cseppet humorosnak látatta azt a fiatal arcot, ami magára nézett. Túlságosan is impozáns személyiségnek festette le a hirtelenszőke zöldszeműt, aki rám koncentrált, és ez volt maga az igazság is.
A következő pillanatban váratlan anamorfózis indult folyamatnak rajta, a tejföl szőke fürtjeimnél kezdve. Majd a szemszínem és az arcformám. A testmagasságom és az alkatom is átalakulásnak lettek kitéve.
És azon nyomban ő nézett rám. A kislány, akit helyettem választottak. Hidegen hagyott, hogy a nővéremet is ugyanez a sérelem érte, csak a sajátommal foglalkoztam.
Alapos gonddal szemügyre vettem a személyt, aki elvette a nekem szánt jövőt és azt konstatáltam, nem különlegesebb nálam. Sok kékszemű szőke létezik, és a frizuraárnyalatban sincs semmi különleges. Ezzel az egy szóval tudtam volna a legjobban leírni: semmi. Mert számomra ő már akkor sem számított ellenfélnek, amikor a képbe került. És ennek ellenére legyőzött. Könnyűszerrel méghozzá, ami nem meglepő, hisz neve sötétebb csengésű, mint az enyém. Az övé halált és pusztulást jelent, az enyém életet és újjászületést. A feketeség viszont kedvezőbb előnyökkel járt annak idején - talán még most is - ami aduásznak bizonyult birtokában.
Anyám szilaj vehemenciával átitatott érzelmekkel az arcán rángatott el a tükörkép elől. Azt ismételte, hogy ő nem én vagyok. És soha ne is álmodjak arról, hogy a helyébe léphetek. Apám móresre tanítana, ha látná, hogy más „talárjába” akarok bújni, hisz azt feltételezné, nem vagyok büszke a nevemre.
Gúnyos mosoly ült az arcomon, szórakoztatónak véltem édesanyám reakcióját. És ami a nevemet illeti, egy pillanatig gyűlölet  és szégyen gyülemlett fel bennem miatta, mikor realizáltam az igazságot. Anyám sosem tudta, hogy nem akarok ő lenni. De soha nem is mondtam el neki.
Kilenc éves voltam, és pont akkor tudatosult bennem, hogy elvesztettem egy csatát, aminek önkénytelenül is a részese lettem. Fellendült bennem a küzdelemvágy.

Onnantól kezdve édesanyám hatalmas precizitással azon munkált, hogy elfojtsa bennem az átalakulás tudását, hisz már egészen kiskoromban sikerült kiismernie, és tudta, hogy az adottság veszélyes fegyver a kezemben. Láttam, ahogy Albat kezeli, és én magam is a nővérem bőrébe bújtam, hogy visszakényszerítsem a szüleink indulatait. Csak segíteni akartam, de lám, rosszabbá tettem a helyzetét. Hisz ő sosem volt ellenszegülős típus, aki fellép a maga védelmében, így a viták után még nagyobb nyomást gyakoroltak rá az őseink, akárhányszor jelét adta a szörnyű „eksztázisnak”. És ahogy kénytelen voltam nap, mint nap ennek a szemtanúja lenni, ráeszméltem, nem hiányzik az életemből a különleges bánásmód. Szememben a legidősebb Greengrass csemetét úgy kezelték, mintha kátrány fertő lenne és bennem is kialakult egyfajta távolságtartási kényszer. Mert attól tartottam, elnyel, ha közel vagyok hozzá. Láttam, hogy mit tesz vele a tudás, így nem akartam, hogy rám is ilyen hatással legyen. És onnantól kezdve csak a testvér szó no meg az kötött össze vele, hogy ugyanaz az aranyvér folyik ereinkben. A szeretetet elnyomtam, és ezáltal megtanultam, hogyan kell magamba és titokban tartani az érzületeket, amiket nem kívántam felszínre engedni.

És nem is tettem azok előtt, akik nem érdemelték ki, hogy ismerjenek.
Számukra ki vagyok én? A respektust követelő Greengrass, akinek aurájal presztízssugarakat emanál. Akit nehéz bármivel is kibillenteni tökéletes pókerjátékos kedélyállapotából. Csak egy kecses, nőies járás, ami titokzatosságot áraszt, olyasfajtát, amit sokat feladatuknak érzik felfedni. A Greengrass, aki egy szóval nem árul el semmit magáról, a piszkos munkát bár maga, de mégis más által viszi véghez, és mégis sokan tudnak róla dolgokat. Mert a viselkedése és tettei – amiket vállal - az okok, amik időnként felháborodásra késztetnek egyeseket… azokat, akik soha nem fogják megtudni, milyen is eme címer viselőjének lenni.

▽The Age Of The Marauders▽

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

i'm up to no good

the devil's in the details

Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Hozzászólások :
616
▽ Reagok :
193
▽ Kor :
17
▽ Avatar :
Chloe Moretz

»
» Szer. 11 Május - 11:30

Elfogadva!

Üdvözöllek Vada! Őszintén? Már nagyon vártam, hogy elkészülj! Nem csalódtam, egy pillanatig sem, csak ittam szavaid, csodálatosan írsz! Annyira jól átadtad nekem a karaktert és a családod, hogy omg *-* Szuper a különleges összeállítás, formázás is. Na de menj, foglald le a pofid és aztán kapd egy a nővéred egy játékra! Smile

• • • • • • • •

Close your eyes, and you'll

see that you're really need!

Vissza az elejére Go down
Online Felhasználó profiljának megtekintése

Vada Coraline Greengrass

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal