Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Marlene - Alaster: The world is ending. Or exams are coming. EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Marlene - Alaster: The world is ending. Or exams are coming. EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Marlene - Alaster: The world is ending. Or exams are coming. EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Marlene - Alaster: The world is ending. Or exams are coming. EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Marlene - Alaster: The world is ending. Or exams are coming. EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Marlene - Alaster: The world is ending. Or exams are coming. EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Marlene - Alaster: The world is ending. Or exams are coming. EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Marlene - Alaster: The world is ending. Or exams are coming. EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Marlene - Alaster: The world is ending. Or exams are coming. EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 15 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Marlene - Alaster: The world is ending. Or exams are coming.



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 15 Ápr. - 16:49


Marlene & Alaster

I don't want to set the world on fire...


 

Tavasz van. Anyám, hogy elrepült ez az év… Esküszöm, már-már úgy érzem magam, mintha átaludtam volna az egészet. Tényleg olyan kevés dolog történt, hogy arra nem is érdemes gondolni, de jelen pillanatban ennek örülök is. Hogy miért? Mert jönnek azok a nyomorult vizsgák, és ha leszámítjuk azt az elismerésre méltó feketepiacot, amit a különböző tudásnövelő szerekből kialakítottak a mosdókban, még akkor is megkapjuk az őrültekházának totálisan jól alkalmazható receptjét.
Olyanokat is láttam az elmúlt időszakban tanulni, akikről nem feltételeztem, hogy tudják, miként kellene kinyitni egy könyvet. Viszont az elmúlt időszakban elegem lett a toronyszobából és a sok összezsúfolódott emberről, akik mást sem csinálnak, mint a könyveket bújják. Félreértés ne essék, én sem veszem félvállról az egészet. Terveim vannak rá. Most jól jön a taktikai tudásom, be tudom úgy osztani magamnak ezt az egészet, hogy ne legyek síkideg, de még így is legyen egy kis szabadidőm.
Szóval felmarkoltam az egy ideje már csöndesen álló lemezlejátszót, egy könyvet és elindultam lefelé. Úgy döntöttem a Tóparton töltöm a mai napot. Az, hogy miként alakul, nem volt kérdéses: esélyesen unalmasan. A vizsgaidőszak mindenkit visszavon a saját klubhelyiségébe, a húgommal még mindig nem beszélünk egymással, Rinát meg már hetek óta nem láttam – ami azt illeti, ez gyanús. Tuti tervez valamit. De mégis mit? Hugrabugos a szegény lány, mennyi kárt tudnának ők tenni.
Az a néhány lézengő, aki a közelemben van meghallgathatja a The Ink Spots – I Don’t Want To Set The World on Fire című számát miközben én letelepszek a fa árnyékába és kinyitom a könyvem. SVK, neked jól kell sikerülnöd. Aurornak akarok menni, és az sem számít, ha olyan meleg van, hogy a dal címével ellentétben valaki valószínűleg fel akarja gyújtani a világot.

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Hétf. 18 Ápr. - 22:39



Alaster & Marlene

Télen őrülten keveset járok ki a levegőre. Utálom a hideget és amikor csak lehet, elkerülöm azt. Mindig kutattam valamiféle melegítőbűbáj után, csak sajnos soha nem találtam ilyesmit, egyetlen könyvben sem. Valószínűleg mert nem létezik ilyen. Már egy ideje elhatároztam, hogy beszélek Lilyvel, valahogy próbáljunk meg kifejleszteni egy sajátot. Mindig elmaradt sajnos.
Libabőrös leszek, ha belegondolok, hogy pár napja még szinte jégverem volt kinn. Ma annyira szikrázóan süt a nap, hogy kénytelen voltam kidugni az orrom a levegőre, csábított. Éreztem, most már szükségem lesz erre. Jól felöltöztem azért, nem bíztam semmit sem a véletlenre, de amikor kiléptem az ajtón, jóleső melengető érzés kezdett átjárni. Fekete felsőmet azonnal le is vetettem magamról, majd megigazítottam vállamon táskámat és elindultam. Csak mentem, nem törődve semmivel és senkivel. A mardekáros diákok mindig hozzám vágnak egy-két rágalmazó dolgot, főként a muglik miatt, mivel érdekelt vagyok a témában és sokat is dolgozom össze Haldbrosen professzorral. Az év folyamán többször is megfordult a fejemben, hogy maradnék tanársegédnek az iskolában majd hetedik évem után, de még nem bízom el magamat. Még nem döntöttem.
Egészen a tóig visznek lábaim, ahol ugyanis megállok és csodálkozom a tájban egy jó ideig. A nap sugarai játszanak a tó felszínén, ami csodálatos látványt és érzést gyújt fel bennem. Tavasz. Ez már biztosan az. Tovább indulok, és ahogy nézelődök, az egyik fánál szemem sarkából észreveszek egy ismerőst. Halványan elmosolyodom, majd megfordulok és megindulok felé.
- Helló Mr... - Kicsit lehajolok, hogy lássam mi a könyv. - ...SVK. Hogy megy? - Léptem oda mellé, miközben belehallgattam a zenébe is, ami szólt nála, de nem reagáltam le. Feleslegesnek éreztem. Sőt, nem is szóltam mást, nem akartam feltartani, ha tanulnia kell. Úgyis meglátom a válaszából, hogy maradhatok e vagy sem. Örülnék a társaságának, mindig jót beszélgetünk ha találkozunk.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 19 Ápr. - 21:03


Marlene & Alaster

I don't want to set the world on fire...


 

Én nem szeretek azok gondolkodni, hogy mennyire gyorsan melegedett föl az idő. Azt hiszem, ez a hobbimhoz társul – az időjárás többnyire fél mondatot kap, de soha nincsen komolyabb szerepe. Waterloo esetében mindenki előszeretettel emlékszik meg arról, miként ragadtak a francia ágyúk a sárba és mennyire nehéz volt őket mozgatni. És bár ez hozzátartozott a kimenetelhez, semmi perdöntőt nem okozott. Ha a poroszok nem akkor érkeznek, amikor, hanem mondjuk fél órával később, a világ igen jelentős része franciául beszélne ma. Közöttük esélyesen mi is. És én nem szeretem annyira azt a nyelvet, szóval maradjunk annyiban, hogy hálás vagyok, amiért a dolgok úgy alakultak, ahogy. Ha szerepet játszott az eső, ha nem.
Enyhén szólva is eltértem a tárgytól. De milyen diák agya nem versenyez önmagával a lehető legmesszebbre jelenlegi helyéről, ha egyszer tanulnia kell. Csak ahogy felsóhajtanék és elismerném a vereségem, hogy aztán fölmarkoljam a zenét és visszamenjek a klubhelyiségbe, hogy aztán ott se tanuljak semmit sem, de azt legalább a tömeg közepén tegyem. Viszont ekkor meghallom a hangot, és elvigyorodok. Talán mégsem mentehetetlen ez a nap.
– Üdv, Marls – villantok a lányra egy mosolyt. – És kérdésedre válaszolva: katasztrofálisan. Mi a francért kell a hatodik évnek ennyire nehéznek lennie?
Meg mindegyik másiknak az előzőhöz viszonyítva. Na, nem hisztizek, vigyor ül az arcomon, ahogy kérdezem, de attól a probléma még áll. Mindegyik is, föltápászkodok inkább, hogy ne csak ücsörögjek ott, teljesen kiszolgáltatottan. Még élénken él bennem a szeptember elsejei eset, amikor a lány konkrétan rám zuhant, és nem akarom nagyon megkönnyíteni a dolgát, hogy ismét megtegye. Oké, ez gonosz volt.
– Veled mi a helyzet? Te nem tartasz a vizsgáktól? Vagy csak én vagyok akkora marha, hogy elkezdtem tanulni már most? – kérdezem. Régi, egy éves beidegződés, ami azt illeti, pedig strébernek aztán nehezen lehet nevezni. Azt hiszem, részben ezért is menekültem el a szobatársaim közeléből. Fenének sem hiányzik, hogy megtudják, hogy tanulok itt.

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Csüt. 21 Ápr. - 14:37



Alaster & Marlene

Sajnálom, hogy a nyáron nem vagyunk itt. Megnézném, hogy mennyire melegszik fel a tó vize, vagy hogy milyennek mutatkozik meg a táj a nagy kánikulák után. Mindig is foglalkoztattak az ilyen témák. Azon is gondolkodtam régebben, hogy el kellene kezdenem hobbiból fotózni, de viszont gyorsan alább hagytam ezzel a gondolattal, mikor kiderült milyen drága egy fényképezőgép. Nem mondhatnám el, hogy sok embernek van és én azt sem tudtam hogy ilyen csilliónyi összegbe kerül. Nem kell sokáig egyedül sétálgatnom, de azért be kell vallanom igazán jól éreztem magam ebben a kis magányban. Már érzem, hogy kezdek feltöltődni a sugaraktól, hiányzott ez nekem. Azért nem bánom, hogy meglátom a fa tövénél ücsörgő fiút, hiszen kedvelem és jó vele beszélgetni. Lesz egy érdekes délutánom, mostanság amúgy is minden az önkénteskedésről és a tanulásról szólt. Kicsit elmosolyodom amikor mellé lépek, hiszen érdekes volt az idei első találkozásunk és vigyáztam is azóta, hogy ne ismétlődjön meg, senkivel.
- Hát nem tudom. Nekem úgy érzem inkább a hopponálási vizsgával lesz bajom. Neked az hogy megy? - Felvont szemöldökkel nézek a feltápászkodó fiúra. Kicsit elvagyok ezzel a hopponálás dologgal, kicsit ijesztő is, és eddig még nem nagyon akart sikerülni, és hamarosan itt az év vége... Remélem azért végül is sikerül befejeznem, mert szerintem nagy szükségem lesz rá. Kérdései nem lepnek meg, mostanság mindenki kezd beparázni a vizsgák gondolatától és az egész tanulástól, ezért sokan csapódnak hozzánk, mivel mi Lilyvel mindig mindent próbálunk időre megoldani. Nem ismétlem meg magam a hopponálással kapcsolatban, inkább másról folytatom a témát.
- Nekem a bájitaltan az ami nagyon jó kellene sikerüljön, próbálok is a gyengélkedőn minél többet megjegyezni ami még kapcsolódik ehhez az évhez. Mostanában ott segédkezem. A többi vizsgától kicsit tartok mert majd néhányra még csak most kezdek el készülni. - Sóhajtok fel, igen, például az SVK-t elég jól elhanyagoltam, de mindegy, majd megoldom. - Sokan tanulnak már. Van aki pánikol is. -  Nevetek fel hiszen eszembe jut a múltkori könyvtáras incidens amikor egy elsős úgy bepánikolt hogy szegény elkezdett kirohanni a könyvtárból és nekiment két polcnak is. Vicces volt, de neki mondjuk nem biztos hogy olyan nagyon.
-Egyébként hogy vagy? Mesélj, mi érdekeset láttál mostanság. Én teljesen le vagyok maradva, mindennel. - Vonom meg a vállam és kérdőn, mosolyogva nézek a fiúra. El vagyok kavarodva de igazán élhettem is volna ebben az évben egy kicsit. Túlságosan rákoncentráltam a sulira és a végzős évre. Gáz?


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 21 Ápr. - 19:02


Marlene & Alaster

I don't want to set the world on fire...


 

Szeretem a Roxfortot. Esélyesen mindenki így van ezzel, mert lássuk be, ez itt egy bentlakásos iskola, ahol lehet röpülni és papírrepülőket röpíteni akár az egész iskolán keresztül papírrepülőkkel. Van rá némi esély, hogy mind csak be vagyunk zárva egy elmeotthonba valahol, olyanba, amivel mindig fenyegettek, ha nem hagyom békén a húgomat gyerekkorunkban – csak mert egyszer láttam egy őrültet és még mindig kiráz a hideg –, és csak szépen belecsatlakoztunk egymás elmebajába, de ha így van, nem is olyan rossz ez így. Mindenesetre nem akarok különösebben hazamenni és csak várni a szeptembert.
Örülök is, hogy itt a lány, hogy kirángasson a gondolataim közül. Nem tetszett különösebben, amerre az előbbi tartott.
– Félelmetesen – vigyorodok el totális magabiztosságot színlelve. – A családomban nincs nagy hagyománya a hoppanálásnak, vagy más mágikus utazási módnak, ami azt illeti. Szóval jelenleg csak reménykedek, hogy nem vétem el a célt nagyon durván és dobom ki magam az óceán kellős közepére. Az egy szórakoztató mutatvány lenne, igaz?
– Igen, azt hiszem, láttalak ott – döntöm oldalra a fejem egy kicsit, amilyen pózban akkor volt, amikor Potterék egyik felügyelet nélkül hagyott tárgyagránátja felrobbant, és meg olyan sebességgel estem keresztül az ágyamon, hogy meghúztam a nyakam. Durván egy másodpercbe került rendbe rakni, szerencsém volt. Cserébe nem árultam be a szobatársaimat, és kinyitottam az összes ablakot, amikor visszakerültem a szobába.
– Remek, legalább annyira mélyre még nem süllyedtem – nevetek föl és összegyűjtöm a könyvet. Azt hiszem, hiba lenne egy könyvbe mélyedni, amikor ilyen jó társaságom akadt. És örülök, hogy nem hasonlított egy pánikoló elsőshöz… Pontosan emlékszem, milyenek voltunk még akkor. Nem sokkal jobbak…
– Zavaróan eseménytelen minden – vonom meg a vállam. – Azt hittem, majd a hatodik évben lesz lehetőségem valami… Kalandozásra. Tudod, mint a szobatársaim csinálják folyton. Most, hogy az RBF-eknek vége, még lehet, hogy működött volna. De ehelyett csak eltelt ez az év, odakint meg… Tudod, mi történik.
Megrázom a fejem, lemondóan. Úgy tűnik, nekem a normális élet jutott osztályrészemül. Miért érzem magam ezért szomorúnak? Viszont alighogy ezt kigondolom, mintha villanyt gyújtanának az agyamban.
– Oké, ha ennyire tartasz a hoppanálásától, és ha nekem nincs benne sok tapasztalatom… akarod gyakorolni? – kérdezem, és ez burkoltan ugyan, de felkérés keringőre. Ugyanis mind a ketten tudjuk, hogy idebent nem lehet gyakorolni ezt a dolgot.

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Szer. 27 Ápr. - 11:08



Alaster & Marlene

Hopponálás. Nem tudom elképzelni, hogy másoknak mennyire lehetett nehéz amikor megtanulták. Most olyan könnyen csinálják, egyszerűen kisujjból kirázzák. Nem tudom, vajon mi is ha megtanuljuk ilyen könnyen fogjuk csinálni? A hideg is kiráz tőle. Csak tudnám miért félek ennyire. De viszont ahogy hallom nem csak nekem van problémám ezzel a helyzettel. Biztatóan elmosolyodom.
- Jaj, ne is mondj ilyeneket! Ez borzasztó. Nálunk megy a dolog, de még soha nem kérdeztem meg őket, hogy hogy működik vagy hogy csinálják. Pech. Meg kellett volna. - Forgatom szemeim, miközben csak az jár a fejemben, amit mondott Al, hogy az óceán... uff, onnan hogy hopponálnék el? Te jó ég! Kicsit jobb témára kerül a sor, elmesélem, hogy a gyengélkedőn voltam, vagyis néha vagyok gyakornokoskodni, segédkezni. Szeretem ezt csinálni, de néha olyan bizarr dolgok kerülnek a szemem elé, hogy rácsodálkozom a diákokra. Az egy szerencsém a tanulással, hogy nem szoktam az utolsó pillanatra hagyni a dolgokat, hanem inkább hamarabb nekikezdek mindennek vagy fokozatosan az év elejétől tanulok. Persze nem minden tantárgyból, például az LLG nem megy túl jól nekem. Ezt múltkor Lily tapasztalhatta.
- Kicsit nekem is uncsi ez az év. Nem tudom, mindenki túl nyugodt vagy a fene se tudja. Természetesen kivéve Siriusékat. - Értek egyet Allal, hiszen ők mindig valamit kitalálnak. Arról pedig hogy mi folyik kint, nem is akarok témát indítani. Nem szeretek arról beszélni, zavar, meg minden, de próbálok most még nem oda koncentrálni. Csak fejezzük be ezt az évet. A kinti helyzetet pedig reméljük a Minisztérium megoldja. A fiú ötlete kicsit elgondolkodtat.
- Hát, végül is... miért ne? Hová menjünk gyakorolni? Csak ne gondolj az óceánokra, kérlek! - Nevettem el magam halkan, igazából kicsit furcsán is, mert ez nem túl vicces. Nem.. egyáltalán nem az. Visszagondolok a múltkori hopponálási órámra, hogy is ment ez az egész? Mit is mondott a tanár, hol lehet hopponálni a környéken? Azt hiszem nem igazán figyeltem.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 27 Ápr. - 14:59


Marlene & Alaster

I don't want to set the world on fire...


 

– Hé, csak segíteni próbálok – nevetek föl, egy pillanattal túlságosan is későn döbbenve rá arra, hogy a segítségnek más formái is vannak, és nem csak a rossz, vagy éppen hátborzongató viccek. De hát ez az én igazi tragédiám, mindig a jóakaratom szüli a legnagyobb problémákat, meg járatja azt a nagy számat. Bár, ami azt illeti, ezt még néhány dologról elmondhatnám. – Oké, ez rosszul jött ki. De figyelj, a többiek meg tudják oldani, akkor szerintem mi is képesek leszünk rá.
Na, ebben hiszek. Jó, azt azért nem mondom, hogy talán nem igényel majd hatalmas munkát, meg több gyakorlást, mint normális esetben bármi, de… Megoldható. Legalábbis nem annyira tragikus a helyzet, mint amilyennek talán tűnik. Mert elismerem, talán küzdenünk kell, hogy ne bukjunk meg – neki azért, mert nem szereti ezt az egészet, nekem meg azért, mert baromira nem erre neveltek –, de hát egész életemben reménykedtem, hogy egy napon majd szembe kell néznem a lehetetlen esélyekkel és nem pislogni közben. Mondhatnánk akár úgy is, hogy ez egy régi vágyam valóra válásba, de könyörgöm, inkább legyen egy prológus hozzá…
– Mondjuk, ki tudja, meddig tat a nyugalom – vetem föl, majd meg is rázom a fejem, mintha valami ostobaságot mondtam volna. Én lehet, vágyódom valami izgalom után, de ha belegondolok, hogy mi is lehetne a legközvetlenebb dolog, ami történhetne… Inkább unjuk magunkat, minthogy Azok betörjenek a kastélyba. Vagy fene tudja, hova. Nem sok vágyam lenne találkozni velük, ami azt illeti.
Amikor megkérdezi, hova mehetnénk gyakorolni, elgondolkodok, és csak kis beleéléssel viszonzom a mosolyát. A Birtokon nem lehet hoppanálni, azt tudom. A Kastély egész területe szintúgy ebbe a kategóriába esik. A legközelebbi lehetőség… Kettő opciónk van. Az egyik a Tiltott Rengeteg, de Griffendéles vagyok, nem egy idióta, ha nem muszáj, nem teszem be oda a lábam. A másik lehetőségünk pedig nem más, mint Roxmorts. És oda lejutni szintúgy nem piskóta. De nem is kivitelezhetetlen, ha az ember tudja, mit akar.
– A falu – felelem neki. Még a szemem is fölcsillan. – De nem most. Bonyolult lenne kiszökni… Mit szólnál, ha azt mondanám, tilosban kellene járni egy kicsit?

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Hétf. 2 Május - 13:38



Alaster & Marlene

Beharapom alsó ajkam, majd határozottan bólintok felé. Kicsit még el is mosolyodom, mivel tényleg rémisztő volt a kijelentése, de tudom, hogy ettől eltekintve teljesen igaza van.
- Igaz! Még szép, hogy mi is képesek leszünk rá! - Csak nem lehet akkora nagy ügy, sokan már most tudják hogyan kell, igaz, itt gyakorolni nem lehet de biztosan otthon is elmagyarázták nekik hogy megy ez az egész. A nővéremtől meg sem kérdeztem, ő tudja e, használja e, de igazából megérthető, mivel nem vagyunk valami túl jóban és nem is úgy néz ki, mintha ki fognánk békülni egyhamar. Úgy érzem kicsit mindkettőnkre hatással van az, hogy én mivel szeretnék majd foglalkozni a közeljövőben és hogy mi érdekel. Elég sokan felfigyeltek már rám és rossz szemmel is pislognak, hogy így érdeklődöm a muglik iránt, de nem értem egyeseket, hogy őket egy cseppet sem izgassa, hogyan élnek ők? Hogyan oldanak meg olyan dolgokat, amiket mi csak varázslással tudunk? Szinte már könyvet írhatnék az ilyen helyzetekből, annyi félét gyűjtöttem össze. Ki tudja, talán egyszer.
- Hm, nem tudom. Mostanában egyre rosszabb a helyzet. - Nem szerettem a Reggeli Prófétát olvasni azelőtt, de amióta szóba került ez a sok mugli ellenes cselekedet és támadások, stb... azóta beleolvasok. Nem mondhatnám, hogy mostanság túl sok szépet írnak. Sokan félnek. Gyorsan ki is rázom a fejemből ezeket a gondolatokat, hiszen a hopponálás gyakorlásáról kezdünk el beszélgetni. Először örülök neki, hogy a falut említi, de gyors hozzáteszi, hogy ez nem túl jó ötlet. Bólintok, egyetértek. A tilosra pedig halványan elmosolyodom.
- Tilosban? Hát, végül is, megéri szerintem... mi a terv? - Kicsit még gondolkodom a dolgon, de az arckifejezésemről leolvasható, hogy rendben lesz. Csak ne keveredjünk bajba, mert most nem hiányozna egy büntetés a nyakamba. Idén még nem is voltam büntiben... ja, mondjuk lehet hogy azért, mert rengeteg plusz dolgot bevállaltam és időm sem volt rá. Hát itt az ideje.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 2 Május - 21:06

Marlene & Alaster


» I don’t want to set the world on fire «

– Na ez a beszéd! – kiáltok föl hangosan, tökéletesen belelovallva önmagam a helyzetbe. Bárki látna bennünket, hangosan nevetne, vagy legalábbis eltátaná a száját. De hát láttak minket, mondjuk, és inkább az utóbbi reakció tűnik valósnak, már ha abból a rakás harmadévesből indulok ki, akik nem is annyira távol vertek tábort. Elvégre, ha valamit tanultam a könyveimből, hát azt, hogy az inspiráció belülről fakad. Mondjuk nem tudom, egymást kellene –e belelovallni a dologba, de így legalább ki tudom zárni az olyan zavaró tényezőket, mint hogy Marls mennyire csinos is…
– Igen – bólintok, ahogy egy lényegesen sötétebb irányba terelődik a beszélgetés. Én is olvasom a híreket, sőt, már próbáltam taktikus módjára végiggondolni a helyzetet. Analizálni, rendszert találni, kiismerni, miként gondolkodnak. De ha túl sokáig bámulsz az ürességbe… Ráadásul semmire sem jutottam. Egyszerű őrület, mindenféle látható rendszer nélkül. Egy taktikus legrosszabb rémálma. – És attól tartok, csak rosszabb lesz. Ameddig el nem kapják a vezetőjüket és az összes rohadékot be nem vágják Azkabanba. –
Csak tennék meg minél előbb. Elegem van abból, hogy minden nap féltenem kell a családom. Nekem, tizenhat évesen. Mert bárhonnan nézem is, ritka nagy vérárulók vagyunk, akik ráadásul még élvezik is a muglik életmódját néhanapján. Csak idő kérdése, mikor jönnek az ajtónkhoz. Csak remélem, otthon leszek akkor.
– A kastélyban nem lehet hoppanálni, szóval, ha gyakorolni akarunk bármennyit is, muszáj a birtokon kívül megtennünk – magyarázom a dolgot sietve. A tervnek már itt el kellene véreznie, viszont hála a szobatársaimnak, meg annak, mennyire hangosak tudnak lenni bizonyos esetekben, összeraktam a fejemben egy tervet. Jól esett, legalább lefoglalta az agyam, olyan munkára állította, amire már egy ideje nem volt lehetősége. Legalábbis nem kielégítő módon. – Este megvárjuk, ameddig a többiek elmennek aludni. Utána kisettenkedünk… Van egy szobor a harmadik emeleti folyosón, azt hiszem, egy púpos boszorka. Onnan egyenesen eljuthatunk a Mézesfalásba. Nem veszélytelen dolog, de megértheti. Szóval, benne vagy? –


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Pént. 6 Május - 12:16



Alaster & Marlene

Kicsit el is nevetem magam Al lelkesedésére. Teljesen megértem, végül is én is hasonlóképp érzek és én is felkiáltottam volna a helyében. Az pedig soha nem is érdekelt, hogy ki is van a közelembe ha beszélek, ha valami olyasmit akarok mondani, akkor úgyis jobban szétnézek. Kicsit csendben maradok. Nem szeretek az újságokban írt helyzetről beszélgetni, főleg mert brutálisan szíven üt, amit a mugliszármazásúakkal és a muglikkal művelnek egyesek. Néha fél napomat azzal töltöm, hogy próbálom kigondolni, miként is folyhatnék bele ebbe úgy, hogy ismeretlen maradjak. Miként tudnék segíteni másoknak. Furcsa, hogy még semmire sem jutottam. Pedig mindig elhatározott vagyok a témákban és addig küzdök, még nem sikerül valami megoldást találnom. Csak most ez mégis más. Kicsit félek is. Mert ez nem játék, ez nem egy egyszerű kis dolog, mint például a muglikkal való kapcsolatfelvétel. Ez sokkalta többről szól.
- Szörnyű. Nem tudom, hogy a rendszer ezt hogy engedheti meg. - Fintorodom el, és a földről visszapillantok Al felé. Tizenhat éves fejjel már nekem is vannak elég komoly elképzeléseim az életről, sőt, úgy érzem, hogy nem nagyon fogjuk tudni tovább élni a gondatlan tinédzser korunkat, mert ebből még biztosan lesz valami gáz. Legalábbis az biztos, hogy ha befejezem az iskolát és ez még akkor tartani fog, valahogyan küzdeni fogok ellene. A hopponálás már sokkal jobban tetszik mint téma. Eddig ezzel sem voltam teljesen kibékülve, de mégis jobb mint az előzőről gondolkodni vagy beszélni. Bólogatok hevesen, igen, a birtokon nem lehet hopponálni azt én is tudom, csak nem tudom mennyire lehet már a határain kívül, mondjuk ez érdekelne. Ha kilépünk a kapun, akkor ott már lehet? Nem tudom. Al felvázolja az ötletet, én pedig szélesen elmosolyodom. Idén még nem is volt cinkostársam éjszakai bulihoz. Mondjuk tuti érdekes lesz, még nem voltam éjszaka a birtokon kívül, szóval teljesen beleegyezek.
- Szuper! Majd odafigyelünk. Ha már kijutunk Roxmortsba, utána nem lehet akkora gond. - Habozok kicsit, majd a kastély felé bökök. - Akkor felmegyünk? Muszáj lesz pihenni kicsit mert szerintem sokáig kint fogunk lenni. - Mosolyodom el ismét, hát, nem lesz egyszerű begyakorolni a hopponálást, abban biztos vagyok.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 8 Május - 15:15

Marlene & Alaster


» I don’t want to set the world on fire… «

Csatlakozok a nevetéséhez, elvégre mégiscsak komikus lehettem, és közben elcsodálkozok azon, mennyire nem érdekli mások véleménye. Bárcsak én is hasonlóképpen gondolkodnék. Merthogy a legtöbbször igenis fontos, mit gondolnak rólam azok, akik körülöttem vannak, bár azt már megtanultam, hogy a Mardekárosok marhaságait ne vegyem magamra. Ahogy azt is, hogy ne izgasson különösebben mindenki, csak azok, akikkel igyekszem jóban lenni. Persze, az, hogy én igyekszem, nem mindig jelenti azt, hogy ők is. Lásd, szobatársak…
Időközben azt is látom, hogy a mostani események nem a legjobb téma, hogy fölhozzuk. Marls érzelmes lány, érdekli, mi történik másokkal, annak ellenére, hogy aranyvérű… Talán egy kezemen meg tudnám számolni, kik azok, akikben teljesen meg mernék bízni manapság, de ezek a tulajdonságai ebbe a csoportba helyezik a lányt.
– A rendszer erre épült – rázom meg a fejem lemondóan. – Nézd meg a minisztériumot, és mondd el, hány mugliszületésű osztályvezetőt találsz ott. A származás mindig is előny volt a mi világunkban, és egyenesek emiatt azt hiszik, bármit megtehetnek azzal, aki úgymond alattuk van. Undorító az egész – magyarázom halkan, majdnem suttogva, mert a legkevésbé sem hiányzik, hogy meghallják mások és félreértsék, amit mondok. Nem kedvelem annyira a Minisztériumot, ami azt illeti, de jelenleg még mindig ők a legjobb esély a legújabb fenyegetés ellen.
A mosolya hatására már azonnal tudom, hogy belement. A szavai hallatára én vagyok az, aki elbizonytalanodik egy kissé. Nem lehet gond? Elég sok minden gond lehet, ami azt illeti, de nem éri meg ezekre gondolni. Még a legjobbak legjobbjai sem képesek bebiztosítani magukat minden ellen.
– Igen, azt hiszem, az lenne a legjobb – ismerem el az igazát, majd összeszedem a lemezlejátszót és a könyveimet. Majd, az előbb is látott lelkesedésemmel, lován ülő parancsnokot imitálva lendítem a kezem magasra, egy ujjam nyújtva csak előre.– Akkor irány fölfelé!



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Marlene - Alaster: The world is ending. Or exams are coming.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Alaster & Marlene
» Remus & Dorcas → You are not my happy ending.
» something mysterious is coming
» Lily - Alaster
» Alaster Sheppard

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-