Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Szellemszállás EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Szellemszállás EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Szellemszállás EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Szellemszállás EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Szellemszállás EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Szellemszállás EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Szellemszállás EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Szellemszállás EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Szellemszállás EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 20 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 20 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Krónikás

Krónikás

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
10

»
» Szer. 2 Nov. - 10:47


Halloween mese


Néhányan, akik csak végig bóklásztak a faluban, és jól figyeltek észrevehettek egy aprócska ösvényt, ami a távolba vezet. Szinte a végét sem látni és furcsa lehet, hogy a tömegből alig páran kukucskálnak el abba az irányba. Bizonytalan... mégis hívogató. Ameddig az ember nem lép rá, semmi érdekeset sem vél felfedezni. Viszont amint megindul, először fények gyúlnak, amik vezetik az embert előre. Néhány útszéli fán díszítés található, rémisztő faragott tökök, változó írású táblák.
Az út egészen a falu szélére vezet, onnan pedig jól látni a sötétből is a szellemszállást.


// Bárki csatlakozhat ide is, nem gond ha később, bemeséljük Smile Írjatok, aztán ha úgy látom már nem jön senki egyelőre, akkor jönni fog a következő hozzászólás!  //

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Kaderie Myst Minchum

Kaderie Myst Minchum

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Kristina Pimenova

»
» Pént. 4 Nov. - 8:26
Halloween Mese


Az első bulim, az első bálom... Na igen ám de mikor senki nem kér fel, és az ikred is felszívódott... Szomorú leszel és az egészhez semmi de semmi kedved! Így a nagy tömeget elkerülve pedig még csak először vagy Roxmortsban is egy kicsit kivilágítatlan és elhagyatott ösvényre lelsz. Úgy tűnik ez ma a rejtélyek estéje lesz. Pedig még csak alig léptem át a termek felének küszöbét a suliban. Mégis rálépek erre a titokzatos ösvényre, hajt a kalandvágy. Pár robbanó cukorka lapul az ünneplő alatt, sikító gumicukor ha bajba kerülnék és sikerült csennem egy kis vajsört is, apa nem lesz elragadtatva, a gyömbért úgy osztották hozzá, mint a cukrot. Ahogy apró lábam az ösvényre lép fények gyulladnak ki, de ahogy elhaladok mellettük ki is alszanak. A faragott töklámpásokat jó lenne lefotózni, de majd megőrzöm az emléküket, legfeljebb lerajzolom. Csak tudnám hol van Kyra.... Megrázom a fejem és tovább haladva táblákat pillantok meg, amin változnak az irományok. Egy "azta" kíséretében tovább haladok. Egészen addig megyek, míg egy furcsa épületet nem vélek felfedezni. Oldalra billentett fejjel tanulmányozom a tákolmányt, majd nemes egyszerűséggel el is indulok felé. Mondjuk azt nem tudom miért, de ahogy egyre közelebb érek kezd érdekelni a dolog, furdalja oldalam a kíváncsiság, hogy mi lehet ott. Ám mintha a nagyobbaktól már hallottam volna, hogy ez a Szellemszállás! Már egészen közel vagyok, még a kilincsre is ráteszem a kezem, ám belépni már kicsit besz@ri vagyok. Legalábbis egyedül, hátra tekintek, hogy esetleg valaki követett-e, valaki akivel lehet beszélgetni, aki benne van minden csínyben? Vagy a végén majd kiderül, hogy ezt az éjszakát akarom legelőször elfelejteni???
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 4 Nov. - 22:35

Halloween
Mese





Ha már Halloween és még kimenőt is kaptunk, vétek lenne a kastélyban maradnom. Nem is követek el ilyesmit. A haverjaim is egyre mondják, hogy menjünk és vessük bele magunkat a roxmortsi forgatagba és nem is én lennék, ha nem hajlanék a szavukra. Jó lenne valami menő maskarával előrukkolni, főleg hogy tavaly, az ex-barátnőmnek hála elég ijesztő és kirívó öltözetben pompáztunk a bálon mindketten, én azonban nem jeleskedem az ilyesmiben. Tényleg szereznem kellene már egy új barátnőt. Főleg, hogy America, a nővérem is egyre inkább gyanakodik amiatt, hogy még mindig szingli vagyok. Leszokhatna már az állandó bagolyküldözgetésről. A "tanulásra akarok koncentrálni végzősként" dolgot meg sehogy sem akarja megérteni. De talán tényleg lépnem kellene valamit. Csak ne Rosie jutna eszembe állandóan... Persze lehet erre is ez a megoldás.
Mindenesetre ma még biztosan szingliként megyek le a faluba, így a maskarám sem közelíti meg a tavalyit. Múlt századbeli maffiózót formáz elegáns öltözetem, kalapom, sőt még a kellékként magammal cipelt szivarom is (amit persze lehet elszívok, ha nem látja senki). Lehet vacakul elkészített madárijesztő vagy zombi is végül is, ki minek szeretné látni. Legalább nem érhet az a vád, hogy úgy nézek ki, mint bármikor máskor.
A falu utcáin igen nagy tömeg hömpölyög, elég csak egy kicsit másfelé figyelnem és máris azon kapom magam, hogy elsodródtak mellőlem a barátaim. Egy ideig mászkálok a tömegben, próbálom megtalálni őket, aztán feladom. Mindegy, majd előkerülnek később. A maszkok, álöltözetek egyébként sincsenek a segítségemre. Inkább a forgatagból kifelé, csöndesebb útszakasz felé veszem az irányt. Ha már itt ez a szivar, legalább nyugodtan elszívhatom. Meggyújtom és ráérősen nézelődni kezdek.
Elég kihalt utcára sikerült tévednem, éppen senkit sem látok magamon kívül itt először. Tekintetem aztán egyszer csak megakad egy ösvényen, ami a sötétségbe veszik. Megindulok arra, mire hirtelen fények gyúlnak rajta. Felvonom a szemöldököm, majd gondolok egyet, elnyomom a szivart, a maradékot elteszem és elindulok rajta. Egyszerre nyugtalanító és lenyűgöző a látvány. Nem valószínű, hogy okos gondolat (elég csak arra a szabadulószobára gondolnom, ahonnan pár órával ezelőtt jutottunk ki McKinnonnal együtt), de hajt a kíváncsiság. Meg hát ha már úgyis egyedül vagyok, miért ne keressek valami elfoglaltságot? Hetedik éve járok a Roxfortba, sok furcsaságot láttam már, miért fogna pont ez ki rajtam?
Az úton nem látok semmit, csak  a fények jelzik az utat, mintha el akarnának vezetni valahová. Én pedig követem. Mi baj lehet? Bármikor visszafordulhatok, ha olyat látok, ami nem tetszik. Néhol faragott tökök és fura táblák tűnnek fel. Az írást nem tudom kisilabizálni, akárhogy nézem. Elég gyér a fény, de nem angolul vannak. Talán nem is emberi nyelven, ki tudja. Itt minden lehetséges. Felelőtlenség, de én ennek ellenére folytatom az utamat. Tekinthetjük ezt az én saját bátorságpróbámnak is, ha úgy tetszik.
Ahogy haladok, már látom a falu végét, ahonnan jó kilátás nyílik a szellemszállásra. Ami oda vezetett, abból eddig jó még nem sült ki. Nem mintha sűrűn jártam volna arra. Még kisebb korunkban brahiból csak. Azóta nem sokat törődtem vele. Megállok és csak szemlélődöm. Mintha a sötétben egy alakot látnék magam előtt az ösvényen a szellemszállás felé tartani. Egy határozottan alacsony valakit. Felvonom a szemöldököm. Túlságosan ismerős ez az alak. Elég időt töltöttem mostanában vele a kvdiccs edzéseknek hála, hogy az legyen. Értetlenül, kíváncsian indulok meg utána. Közvetlenül a szellemszállás bejárata előtt érem csak be az előnye miatt, hiába lépek jóval nagyobbakat, mint ő.
- Minchum? Te vagy az? Mit keresel te itt? - pont akkor szólalok meg, amikor éppen hátrafordul. Így már az arcát is láthatom. Bár belegondolva nem lehetek száz százalékig biztos, hogy az, akinek sejtem, hiszen belőle rohangál egy hollóhátas kiadás is, de ez csak most ugrik be, ahogy rám néz. Mindenesetre ha nem ijed meg túlságosan és tudja, ki vagyok, akkor nem tévedtem a személyét illetően és az új terelőnk lesz az. A kérdés már csak az, hogy miért is van ő itt és mi dolga odabent?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 15 Nov. - 17:18

HALLOWEEN MESE


Egy roxmortsi padon ültem és olvastam. Időről időre felpillantottam a könyvből egy rejtélyes és kissé ijesztő ösvényre. A tömeg nem vette figyelembe, aki észre is vette továbbment. Mikor már majdnem 10 perce voltam ugyan azon az oldalon, hirtelen összecsuktam az olvasmányt és felpattantam. Kicsit meg is szédültem, de nem nagyon zavart. Elindultam az ösvény felé. Nem is láttam a végét, sötét borította be az utat. Majd, mikor megtettem rajta az első lépést, fények gyúltak. Ahogy haladtam előre rémisztően csodálatos faragott tököket lehetett látni és különböző táblákat, különböző írásokkal. Hátratekintettem, hátha valaki van mögöttem, de ismét csak a sötétséggel találtam magam szembe. Szóval csak előre mehetek mi..? Folytattam utamat, s egyszer csak a falu szélére értem. Körbetekintettem és megakadt a szemem a szellemszálláson. Valami furcsa érzés fogott el, ami azt súgta, hogy menjek közelebb. A kísértésnek eleget téve elindultam, néhány perc múlva pedig meg is álltam az ajtó előtt. Egy kis habozás után megfogtam a kilincset és lenyomtam..


A hozzászólást Shirley White összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 18 Nov. - 19:16-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Krónikás

Krónikás

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
10

»
» Pént. 18 Nov. - 11:04


Halloween mese


Mindhárman összetalálkoznak a Szellemszállás ajtajában. Bizonytalanul, de mégis hívogató érzést éreznek ezért belépnek a romos épületbe. A szél átsüvít az előtéren, a huzat okozta hangok már rémisztően hatnak a sötét épületben... amiben hirtelen körben gyertyák gyúlnak, jól beláthatóvá téve a helyiséget. Az ajtó viszont becsukódik. Senki nem mehet ki. Még varázslattal sem nyitható a zár.
Fentről jajgató, panaszos hangok vélhetőek felfedezni. Néhány fadarab, léc és esetleg törött cserépdarabok potyognak lefelé, furcsán. Rémisztően hathat, de a kíváncsi varázslók a hang felé indulhatnak. Két emeletet megy felfelé a ház, és bizony nem jutnak olyan könnyen fel, az első emeleten félhomályba ütköznek, nehezen kivehető minden, alig látnak. Viszont úgy tűnik, idefenn nem működnek a pálcák...
Shirley-t valami hideg, borzongató érzés járja át, Kaderienek pedig olyan érzése van, mintha lenne még itt valaki. Ekkor Phillips a földre kerül, és hirtelen, a lábánál fogva kezdi el húzni valami a folyosón végén lévő ajtó felé, ahonnan apró fény szűrődik ki. A padlásról még mindig hallatszik a zaj, de ez talán most annyira nem is fontos...


// Bárki csatlakozhat ide is, nem gond ha később, bemeséljük Smile Írjatok, aztán ha úgy látom már nem jön senki egyelőre, akkor jönni fog a következő hozzászólás!  //

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 18 Nov. - 19:13

HALLOWEEN MESE


Mikor belépek a bizonytalan lábakon álló épületbe, megpillantok két alakot. Egy lány és egy fiú. Mardekárosok, akiket csak látásból ismerek. Biccentek egyet, s körbenézek. A szél süvít, ami szinte rémisztően hat, majd hirtelen meggyulladnak a gyertyák és adnak enyhe fényt a helynek. Mögöttem az ajtó becsapódik, amitől akkorát ugrok, hogy még a könyv is kiesik a kezemből, s a hajam is lilává színeződik. Lenyomom a kilincset és megpróbálom kinyitni az ajtót, de az zárva van. Arrébb lépek és felveszem a földről a könyvem, valamint megpróbálom visszaváltoztatni a hajam az eredeti színére, de nem megy. Túlságosan is félek. A lépcsőre siklik a tekintetem.
- Ha már itt vagyunk nem megyünk fel? - kérdem, majd a válaszok elhangozta után feltrappolunk az emeletre. Szörnyen ijesztő hangok hallatszanak a fejünk fölül és a ház egyes darabjai is potyognak. A hajam egyre sápadtabb lila színt vesz fel. Mikor felértünk az első emeletre sötét félhomályba jutunk, ahol nem igen látni semmit.
- Lumos.. - suttogom, de nem történik semmi - Lumos! - próbálom meg újra, de ezúttal sem gyúl fény.
Úgy tűnik a pálcák nem működnek. Félek, és erre rá tesz egy lapáttal az is, hogy valami hideget érzek magam körül, amitől megborzongok. Próbálom összeszedni magam, de nehezen megy. Viszont így is sikerült pár árnyalattal sötétebb színt adni a hajamnak. Aztán hirtelen a fiú a földre zuhan, s mintha valami húzná. Húzná a folyosó végén lévő ajtó felé, ahonnan fény jut kifelé.. És a hajam megint vesztett a színéből...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Kaderie Myst Minchum

Kaderie Myst Minchum

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Kristina Pimenova

»
» Pént. 25 Nov. - 12:51
A szellemszállás előtt megtorpanva figyelek, valaki jön így megfordulva egyik háztársam ér be.
-Capricus?-kérdezek rá hiszen sötét van, ő is kérdez, bátortalanul elmosolyodom és vállat vonok.
-Fények gyúltak az úton, kíváncsivá tettek és most itt vagyok, vagyunk. Ó szia!-válaszolok a fiúnak, majd kiáltok is fel ahogy újabb ember érkezik, a lány már nyit is be a szellemszállásra, így követem, de ahogy becsapódik az ajtó felnyögök, gáz van, bajt szimatolnak a rosszaság faktoraim. Gyertyák gyulladnak és körbepillantok. A lány azt mondja nézzünk körül fent, onnan jajveszékelő hangok jönnek nem is értem, biztosra veszem, hogy valaki van még itt rajtunk kívül, de nem jóakarónk az fix. Bele is borzongok ám elámulok a lány hajszínváltásán, talán fél?! Aztán háztársam elvágódik, mintha kötéllel húznák felsikkantok, de már ugrok is hozzá, a pálcáink nem működnek ezt már leszűrtem a lányka reakciójából, de több vér van a pucámban mint hogy fejvesztve meneküljek.
-A kezed!-kiáltok Capri-ra, majd nyújtom kis kezeimet, végül rákiáltok a lányra.
-Segíts ne csak állj ott! Egyedül nem tudom megtartani.-haragosan villognak a szemeim és áldom a kemény edzéseket, hogy a nálam háromszor nagyobb srácot valamennyire meg tudom tartani.
-Fogd a kezét! Megnézem mi van ott.-parancsolok rá a lányra és az ajtó felé lépek, még magam is megijedtem a hangomtól, de úgy látom nagyon egymásra vagyunk utalva.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szomb. 26 Nov. - 17:19
Halloween mese
Nem is tudom, miért indultam el a hirtelen fényekkel megvilágított ösvényen, de tény, hogy itt voltam, a Szellemszállás ajtajában, ahol most már semmi kétség, Kaderie Minchunnal hozott össze a sors, vagy ki tudja, micsoda. Nem csevegünk azonban hosszan, mert feltűnik egy hollóhátas lány is. Nem mondhatnám ismerősnek, de láttam már. Hatodéves talán, ha nem tévedek. A hangját talán soha nem hallottam még, de elég feltűnő jelenség olyan értelemben, hogy a hajszíne hangulatának megfelelően változik. Legalábbis valami ilyesmit sejtek. Volt már szerencsém látni, ahogy zavarában rózsaszínné vált a hajzuhataga, csak mert valaki hozzászólt. Ennél többet azonban nem tudok róla, soha nem is érdekelt.
Érdekes egy trió vagyunk és semmi értelme, de ahogy a kis ázsiai lenyomja a kilincset, valami arra késztet, hogy kövessem. Nem kell hozzá sok idő, hogy rájöjjek, mekkora hiba volt. Az ajtó becsapódik mögöttünk. Próbálom kinyitni erővel, bűbájjal, semmi sem használ. Ennyit arról, hogy akkor fordulok vissza, amikor akarok. Fásultan fordulok vissza újdonsült társaim felé. A hollós haja máris lilában játszik, bizonyítékul arra, hogy nem érzi épp biztonságban magát a helyzetben, Minchum azonban úgy fest, inkább érdeklődve nézelődik.
- Nem hiszem, hogy sok választásunk lenne - válaszolom az ázsiai lány kérdésére. Nem épp bizalomgerjesztőek a hangok, amik fentről jönnek, de itt álldogálni éppúgy értelmetlen volna. Nem jutunk azonban csak az első szintig, ahol akkora a sötétség, hogy egymást is alig látjuk. Én is megpróbálok fényt csiholni a pálcámból, de úgy fest, ez egy varázsmentes övezet. Na szuper. Talán a legokosabb, ha megyünk tovább felfelé.
Mielőtt azonban bármit tehetnék vagy mondhatnék, mintha valaki vagy valami megragadná a bokámat és akkorát ránt rajtam, hogy a földre esek. Fojtott káromkodás szakad ki belőlem a meglepetéstől, de nincs időm ezen agyalni, érzem, hogy ez a valami húz. Nem tudom, tényleg van-e a lábamra tekeredve valami, vagy csak valami mágikus energia teszi, de azt látom, hogy egy szoba felé húz, ahonnan fény szűrődik ki.
Nem sok jót sejtek ezzel kapcsolatban, ezért egyből elkapom Minchum felém nyújtott kezét. Nem a legbiztosabb pont, végül is egy nálam jóval kisebb lányról van szó, de nincs más, amiben megkapaszkodhatnék. Nem tudom, meddig bír megtartani, legyen bármilyen jó a fizikuma, de igyekszem én is segíteni neki, ám nem igazán tudok. Elég nagy az erő, ami húz  a szoba felé. Elképzelhető, hogy a másik lány is segít neki végül, de így sem vagyok biztos benne, hogy sokáig ellent tudunk állni. Az erő csak húz és húz, a kezük pedig lassan kicsúszik az enyémből...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Krónikás

Krónikás

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
10

»
» Szer. 14 Dec. - 11:55


Halloween mese


Hiába a próbálkozás, a fiú lábát valami elkapta (vagy inkább valamik, hiszen a fényhez közel érve láthatják, hogy kettő is van belőlük), és ha akarják, ha nem, Capricus eltűnik az ajtó mögött, a lányok pedig eldönthetik, hogy utána mennek e vagy sem.

- Főnök, komolyan, hogynéz ez már ki? Ronda, nyomott orrú, még nem is jó képű fiú. - Szűrődik ki egy vékonyka hang az ajtó mögött, Capricus mellett beszélnek, aki most már látja, hogy az elkövetők nem mások, még két Jarwey (menyétszerű lény), akik épp őt kezdik el sértegetni. - Le kellene ütnünk, akkor biztos szebb lenne. Egy -két lila folttal. - A sértegető hangnemet már a lányok is hallják. A fiút nem engedik felkelni, esetleg ha az erőszakosabban próbálkozik, le tudja magáról rázni a két menyétszerű állatot, de addig nem is lássa a főasztalnál ülő főnököt.
A szoba egyébként furcsán jól fest a szellemszállás állapotához képest, valószínűleg elvarázsolták.
- Lányokat nem, lányokat nem! - Kezdik egyszerre ordítani a jarwey-ek, miközben már rohannak is az ajtóhoz, hogy az orrukra csukják, de a 'főnök' leinti őket, morran egyet, majd szép lassan megfordul, ekkor már láthatják, hogy egy kobold az. Na de nem akármilyen, nem olyan, mint a varázsló bankba, sokkal termetesebb és jól látszik rajta, hogy külön életet él, saját akarata van. Közelebb sétál a gyerekekhez, jól megnézi mindet, majd az egyik jarweyt nyakon csapja.
- Azt mondtam értelmes varázslókat hozzatok! Ne csak kezdeményeket! - Hümmög, int egyet, mire az ajtó becsukódik a lányok is bent ragadnak a szobában. - De mindegy, ezek is megfelelnek... talán. - Kicsit azért rémisztő, hogy kérdést nem tesznek fel, csak fogságba ejtették úgymond őket, és se ki se be. Vajon mi lesz ebből?


// Bocsi a lassúságért, igyekszem gyorsabb lenni most már :O

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 14 Dec. - 15:20

HALLOWEEN MESE



Rettenetes gondolataimból és rémképeimből a kislány hangja ébreszt fel. Kissé megijedtem, de aztán néhány pillanat múlva odarohantam hozzájuk és segítettem megtartani a fiút. Nem volt könnyű. A kezünk csúszott, és még ketten is kevesek voltunk ahhoz, hogy segítsünk neki nem elvonszolódni [van ilyen szó? =P] Mikor véletlen kicsit közelebb kerültünk az ajtóhoz, az onnan kiszűrődő fény halványan megvilágította azt a valamit.. vagyis valamiket, amik húzták a fiút. Végül nem bírtuk tovább és kicsúsztak a kezeink egymáséból. Én nagy lendülettel hátra estem, de gyorsan fel is álltam. A nekem ismeretlen fiú már az ajtón beül volt. Közelebb mentünk a nyílászáróhoz, amin keresztül már mi is hallottuk, hogy azok a valamik magyaráznak ott bent. Át akartuk lépni a küszöböt, de az a két - utólag kiderült - Jarwey felénk szaladt, hogy becsukják az ajtót, ha valaki fel nem morran. A hang tulajdonosa megfordul és ránk néz, és odajön hozzánk. Nos ahogy rólunk beszélt, az enyhén szólva is sértő, amit a szemem is elárul, érzem, hogy megváltozik a színe és valószínűleg zöld lesz. Magamban morgolódom egy kicsit, de gyorsan el is űzöm az ilyen gondolataimat és figyelem a további eseményeket..
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Kaderie Myst Minchum

Kaderie Myst Minchum

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Kristina Pimenova

»
» Hétf. 2 Jan. - 13:14
Sosem gondoltam volna, hogy valaha is ilyen csapás fog érni, én a Szellemszálláson ráadásul. Capricus keze kicsúszik a miénkből, majd majdnem becsukják előttünk a szoba ajtaját, de időben érünk oda, hogy lábammal megállítsam az ajtót, de ekkor újabb hang üti meg a fülünket, ennek hatására pillantásom a "főnökre" esik, akiről kiderül, hogy egy kobold. Tágra nyílt szemmel igyekszem analizálni, majd apró szemeim összeszűkülnek.
-Mit akartok?-kiáltok rájuk, majd a fiú mellé lépek, és segítek neki felállni, ha persze hagyják.
-És mi az, hogy lányokat nem?!-perdülök a menyét szerű lények felé, és fenyegetően lépek feléjük, én aztán nem fogok megijedni, azt ne is várják! Ujjaim rákulcsolódnak a pálcámra, majd élesen beszívom a levegőt. Az ajtóhoz igyekszem, hogy megpróbáljam kinyitni azt. A hollóhátas lánynak ismét változik a haja színe, de most nem tűnődök annyit rajta. Kezem már a kilincsen van, ám ahogy lenyomom az ajtó nem nyílik. Mérgesen újra megrántom, majd mikor ismét nem sikerül előhúzom a pálcámat.
-Alohomora!-suttogom és várom sikerül-e a varázslat. Persze érdekel, hogy mit akarnak ezek a lények, tehát ha nem sikerül a varázslat, nem csüggedek, hanem ismét a "támadóink" felé fordulok.
-Minek kellünk mi? Ha varázslókat akartok!-toppantok gyorsan és megrázom a fejem. Ezek fix, hogy nem tudják ki vagyok, de persze nem fogom elárulni, még a végén annál nagyobb lesz a baj a nyakunkon.

/Bocsánat a késésért./
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 2 Jan. - 17:17

Halloween
Mese





Hiba volt elindulnom azon az úton. Minek is jöttem? Tudhattam volna, ha valahonnan ilyen vonzást érzek, azzal biztos, hogy csak a baj van. De már itt vagyok, a Szellemszállás ajtaja bezáródott mögöttem és Minchum, valamint egy hollóhátas, ázsiai lány mögött, aki, ha nem tévedek egyébként egy igencsak balhés háztársam, Elizabeth Green unokatestvére. Nem mellesleg, feltehetően kezdő metamorf mágus, aki még nem tudja rendesen irányítani ezt a képességét. Legalábbis abból, amit eddig láttam belőle, erre tippelnék.
Nem mintha sok időm lenne elemezgetni a kis kompániánkat, az ajtó bezárult, nem tudjuk kinyitni, nincs hát más lehetőség, mint felfelé elindulnunk, ahol úgy fest, a pálcáink nem működnek és teljes sötétség fogad. Azonban ha mindez nem lenne még elég, valami hirtelen elkapja a lábam és az egyik ajtó felé húz. Nincs mibe kapaszkodnom, csak a lányok felém nyújtott kezei, az erő azonban erősebb, hamar kicsúszom a szorításukból és már bent is vagyok a szobában, ahol a fényben már láthatom is a támadóimat, akik továbbra is a földre nyomnak. Két jarwey. Hát ez szuper. Nem vagyok nagy szakértője ezeknek a lényeknek, de azért felismerem őket. Idegesítő, ostoba lények, aminek hamarosan tanúbizonyságát is adják. Igyekszem lerázni őket magamról, de mivel ketten vannak, ez nem is olyan egyszerű, aminek hála egy nem túl szalonképes káromkodás is elhagyja a számat, amit természetesen nekik és a kedves édesanyukájuknak címzek. Azonban mikor meglátják a közeledő lányokat, sivalkodni kezdenek és figyelmetlenségüket ki tudom használni arra, hogy lerázzam őket magamról és legalább felüljek.
Közben Minchum és az ázsiai lány bejutnak a szobába, miután egy hangot hallok az asztaltól, a széken megfordulva pedig egy koboldot látok. Az ajtó bezáródik, mi pedig itt ragadunk ezekkel a lényekkel. Minchum a kezét nyújtja, ami elfogadok és gyorsan fel is pattanok a földről. Tekintetem ide-oda jár a szobában. Kétlem, hogy Minchum varázslata sikerülne, hiszen a pálcáink az előbb sem működtek és gyanítom, ez a kobold műve. Vele kell különösen óvatosnak lennünk, erős mágiája is lehet. A jarweyk nem hiszem, hogy önmagukban hármunknak gondot jelentenének.
Nem egy kellemes helyzet, én vagyok itt a legidősebb, ráadásul az egyetlen férfi is, így kicsit felelősnek érzem magam a két lány biztonságáért. Ugyan a kezem a pálcám közelében tartom, de ha igaz, amit gondolok, sokat nem fog érni. Tekintetem a koboldon állapodik meg. Várakozón nézek rá, figyelve, hogy mit lép, illetve válaszol-e Minchum kérdésére. Ha szükséges, meg kell védelmeznem a lányokat és természetesen magamat is. Ez a gondolat feszíti meg minden idegszálamat, miközben Minchummal egy vonalba állva, az ázsiai  lány elé lépek. Így talán tudok rájuk vigyázni egy esetleges támadás esetén.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Krónikás

Krónikás

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
10

»
» Szer. 18 Jan. - 10:19


Halloween mese


- Főnök! Ez felesel! - Vinnyogják vékony hangon a menyétszerű lények, miközben az egyik Kaderiere a másik pedig Capricusra mutat. Kis hiperaktív állatok ezek, oda vissza rohangálnak a fiúk, mielőtt még annak sikerül leráznia őket a magáról, aztán inkább bosszankodva odébb tántorodnak és a kobolddal együtt jól megvizsgálják a másik kettőt is. Természetesen a bugyuta kérdésekre nem válaszolnak, ám Kadie utolsó kijelentés-kérdésére visszatekint a kobold az asztala felől és újra megnézi őket, majd felsóhajt.
- Nincs más választás. - Feleli a kobold vagyis hát csak úgy a levegőbe mondja igazából, úgy tűnik, felsőbbrendűnek tartja magát a gyerekeknél. - Elmehettek, ha felmentek egy emelettel feljebb és elűzitek azt az idegesítő izét onnan. Mi nem tudjuk... - Hajtja le a fejét, kicsit talán belátja ezzel, hogy szüksége van a három kisvarázslóra, még ha azok nem is annyira tapasztaltak. Kezével int egyet, mire az ajtó kinyílik.
- Mire vártok még! Máshogy nem fogtok tudni kijutni innét! - Kicsit hangosabban szól a kobold, majd a két Jarwey lökdösni kezdi a gyerekeket az ajtó felé, lehetőleg ki azon, és be is csukják utánuk az ajtót, de persze előtte még elmormolnak valami szupersértő megjegyzést rájuk.
A hármas ha elindul felfelé, a dobálózó, jajgató hang irányába, és ahogy egy emelettel feljebb érnek, érezhetik, hogy gyengén ugyan, de visszatért a varázserejük egy része.
Ha sikerül közelebb jutniuk a törmeléktől és a zavaró feléjük repülő házdaraboktól, megláthatják a zajongó lényt: egy padlásszörny.


// még egy kört tervezek Smile

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Szellemszállás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Szellemszállás
» Szellemszállás - Tapmancs és Holdsáp

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok :: Halloween-