Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Gus & Harley EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Gus & Harley EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Gus & Harley EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Gus & Harley EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Gus & Harley EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Gus & Harley EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Gus & Harley EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Gus & Harley EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Gus & Harley EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 36 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Harley Sayre

Harley Sayre

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
❀ gigi hadid

»
» Hétf. 9 Jan. - 14:13

Gus & Harley


Furcsa úgy végigsétálni a Roxfort folyosóin, hogy nem tanulni jövök ide, hanem szimplán megnézni egy-egy órát, mert érdekel. Nem nevezném magam tanársegédnek, mert mindössze csak néha jövök be látogatni és inkább megfigyelem az órát, minthogy besegítsek. Már előre sajnálom szegény sárvérű, mugli ivadékokat, akiket tanítani fogok, mert semmi kegyelmet nem kapnak majd tőlem. Valószínűleg sorjában vonom majd le a házpontokat mindegyiktől, aki akár meg mer mukkanni az órámon. Hihetetlenül várom már, hogy kicsesszek minddel sorban, de természetesen az aranyvérűeket szeretni fogom, amennyiben megegyeznek majd a nézeteink. A félvéreket meg eltűröm, mert míg Dumbledore az igazgató nem lehetséges majd, hogy megtisztítsuk az iskolát az oda nem valóktól.
Figyelmesen állok meg hátul, míg a professzor egy clabbertet mutogat a negyedéveseknek. Nem tudok meg semmi új dolgot. Emlékszem diákéveim alatt szinte minden könyvet elolvastam a könyvtárból, ami a legendás lényekről szólt, még ha közben romlottak a jegyeim például gyógynövénytanból, mindössze ez az egyetlen tantárgy az, ami sikerült, s így is sikeresen levizsgáztam és felvettek, hogy továbbtanuljak. Kell ennél több egy ifjú boszorkány életében?
Hamar véget ér az óra, s a jegyzeteimet olvasgatva lépek be a kastélyba, mindent leírtam, amit megfigyeltem a tanári magatartásról. A kontaktust a diákokkal, a clabberttel és még sok ezekhez tartozó dolgot, amik hasznosak lehetnek számomra a jövőben.
Érdekes úgy a folyosón sétálgatni, hogy nincs rajtam talár és nem izgulok a következő óra miatt, hanem teljesen fesztelen vagyok. A távolban megpillantok pár ismerős arcot, de annyira sem méltatom őket, hogy odaintsek nekik. Köztük van Lily Evans is, emlékszem tavaly volt pár vitám a vörös leányzóval és egyszer átéltünk egy szép kis kalandot mi ketten a tóban, aki nem hiszi, járjon utána.
Bent a kastélyban megpillantok pár embert, akikről egyből leszúrom, hogy már régen nem idejárnak. Az egyikükön megakad a tekintetem és erősen végigmérem. Magas, szikár alkat, göndör haj, zöld szemek. Ismerem ezt a srácot már nagyon régen, ha jól emlékszem ötödéves volt, amikor én elkezdtem idejárni. Régi szép idők, mikor még gondtalan tinédzserként tengettem a mindennapjaim, mára már sok minden megváltozott. Közelebb sétálok a sráchoz és egy féloldalas mosoly jelenik meg az arcomon.
- Nocsak, nocsak kit látnak szemeim? – kérdezem jó hangosan, hogy biztosan meghallja, pedig nem állok távol tőle és a zsivaj sem éppen nagy. – Mit keres Augustus Rockwood a Roxfortban? Talán újrakezdi a tanulást, s jobban belemélyül az oktatás rejtelmeibe? – kérdezem, és a mosoly kiszélesedik az arcomon, a kezem csípőre teszem. Mi ez valami véndiák találkozó?



Kezdésnek remélem megfelel  Ugrisziv
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 9 Jan. - 15:33

Harley & Gus




A szüleim a minisztérium hű szolgái. Igyekeznek a világot jobbá tenni úgy, hogy finoman, cseppenként próbálják a folyót megfordítani. A világ, amit mi képviselünk nem egy sötét, pusztulást hozó jövőkép, hanem egy jobb, tisztább varázsvilág érdekeit szolgálja. Büszkék az emberre, akivé váltam, mindamellett óva intenek a tudatlanoktól, akiknek a szemében én gyilkossá váltam, egy sötét varázsló szolgájává, aki elvakultam követ egy gondolatot, ami megannyi ember pusztulását hozza.
Csendesen sétálok végig a jól ismert folyosókon. A szüleim megbízásából vagyok itt, vagyis minisztériumi ügyet szolgálok. Nincs más dolgom, mint megjegyzések nélkül járni a folyosókat, csendben végighallgatni néhány órát, majd üres jelentéseket beküldeni, amit majd a szüleim a legjobb belátásuk szerint töltenek ki. Jó ügyet szolgálok. Egyenlőre nem kaptunk utasítást Voldemorttól, hogy avatkozzunk be, így nem is tesszük. Csendben várunk és tesszük a dolgunkat, amíg el nem jön a megfelelő idő.
Sokat időztem Hagridnál ilyenkor. Ő volt az egyik olyan, aki nem vetette meg a jelenlétemet. Talán csak tudatlan és fogalma sincs róla, hogy kihez tartozom, vagy Dumbledoretól kapta utasításba, hogy tartsa rajtam a szemét. Akárhogy is legyen én kifejezetten kedvelem a társaságát a kőfejűnek. Végignéztem az elsősök repülésóráját, mert azt kellemesen mulattatónak ítéltem meg ahhoz, hogy kibírjam. Nem hiányoztak a tanórák, de egész más úgy itt lenni, hogy nem múlik már rajta semmi... hiszen az életem már a maga medrében folyik.
Az óra után gratuláltam a tanárnőnek a kiváló munkájához, a remek diákokhoz és kviddics csapatokhoz. Hozzá tartozik ez is a jelenlétemhez... még akkor is ha ezzel nem feltétlen értek egyet. Így azonban mégsem vetik meg a jelenlétemet. Én vagyok a szükséges rossz, amin egyébként is rajta kellene tartaniuk a szemüket. Így legalább kéznél vagyok.
Az óra után ismét a kastély felé veszem az irányt. Még nem tudom mi lesz a következő óra, amit kénytelen vagyok végigülni, de talán majd az élet utat mutat a számomra. A diákok tömegében megakadok egy kicsit, így félrehúzódok a folyosón és figyelem az elhaladó arcokat, hátha látok valaki olyat, akinek kiváncsi vagyok a munkájára.
Akkor szólít meg valaki. Idegen hang, idegen arc, de úgy tűnik ő ismer. Szükségem van néhány másodpercre, pont amíg odaér, hogy összerakjam a képet. Kipirultarcú diáklány volt, amikor utoljára láttam őt. Harley mindigis rokonszenves volt nekem. Kedveltem a hozzáállását a világhoz, és azt ahogy teliszájjal tudta ócsárolni diáktársait... és mégis gyönyörű maradt közben. Kicsit kihúzom magamat mielőtt összefonnám karjaimat a melkasom előtt. Mosoly jelenik meg az arcomon.
-Harley McKinnon. Örülök, hogy látlak.-pillantok felé, majd közelebb lépek hozzá.
-Minisztériumi megbízás.-biccentek egy apót.
-Merlin szakállára még az hiányzik, hogy tovább kelljen tanulnom.-forgatom meg egy kicsit a szemeimet. Eddig nyűgnek éreztem a feladatomat, de ott, akkor, abban a percben sehol nem lettem volna szívesebben.
-Mi lett veled miután elhagytam a Roxfortot? Remélem nem szelidültél meg túlságosan...-érdeklődök egyenlőre kimérten. Nem tudhatom, hogy amióta láttam merre sodorta őt az élet. Talán a süveg tényleg nem tévedett, hogy a Griffendélbe osztotta és rátalált egy olyan útra, ami igencsak más irányba sodorta őt.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Harley Sayre

Harley Sayre

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
❀ gigi hadid

»
» Kedd 10 Jan. - 11:29

Gus & Harley


Szerettem a Roxfortba járni, de már az utolsó évemben alig vártam, hogy végre vége legyen és továbbállhassak, mert egyszerűen már nem bírtam azt a sok bolondot, akikkel össze voltam zárva egy házba, akiknek a képét mindennap reggeltől estig bámulnom kellett, holott legszívesebben két lábbal rugdostam volna ki őket. Tényleg komoly, szinte már eget rengető kérdésnek tartom, hogy ebbe az istenverte iskolába miért nem járhatnak csak aranyvérűek? Akárhányszor itt vagyok, ez a kérdés lebeg a szemem előtt és egyszerűen képtelen vagyok rá válaszolni. Már nem is kellene érdekelnie, hiszen nem járok ide többé, és ha néha napján bejövök az nem számít. Habár egy szép napon itt fogok tanítani, de az még messze van, akkor elég lenne ezen gondolkodni.
Igazán meglep, hogy itt találom Augustus Rockwoodot, sármos férfi lett belőle. Igazság szerint azt sem tudom, hogyan ismertem meg, mivel hiába kutatok az emlékeim között körülbelül harmadéves korom óta nem láttam és azóta már rengeteget változott, de a fő vonásai megmaradtak. A gödröcske az arcán mosolygás közben, a zöld szemei, a göndör haja. Tipikus jelzők Gus-ra.
Látszik rajta, hogy először nem ismer meg, de aztán a felfedezés szikrájára elmosolyodik. Valóban régen találkoztunk már és én is rengeteget változtam. A hajam szőkébb és hosszabb, mint valaha, magasabb lettem, vékonyabb és már sminkelem is magam, habár most nincs túl sok vakolat az arcomon. Viszont ami szerintem a legnagyobb változás, hogy már egyikünk sem hord talárt, pedig a Roxfortban az követelmény, így bőven kilógunk a sorból.
- Ki hitte volna, hogy még emlékszel a nevemre – nevetem el magam, a széles vigyor ott van az arcomon. Tényleg nem számítottam arra, hogy most szembetalálkozok egy véndiákkal, de végül is kellemes összefutni régi ismerősökkel, még ha alig beszéltünk életünkben vagy két szót… vagy annyit se. – Tudod, elég kíváncsi természet vagyok, szabad tudnom milyen megbízás? – kérdezem halkabban, habár nem sértődöm meg, ha nem válaszol, hiszen nem tartozik rám. Felfoghatja akár költői kérdésnek is, nem haragszom meg érte.
- Én éppen továbbtanulok – nevetem el magam kínosan. Nem mindenki akar továbbtanulni a Roxfort után, de én azok közé tartozom, akik igen. Másoknak már ennyi idősen férje és gyereke van, mint Carrie barátnőmnek, de van aki, mint én a családjával él és muszáj kezdenie valamit magával.
- Ó biztosan állíthatom, hogy semmit sem változtam, ugyanolyan vagyok, mint régen is, na és te? – kérdezek vissza kíváncsian. Remélem nem lett egy nyámnyila minisztériumi dolgozó Gus-ból, aki rögtön ugrik a felettesei szavára.



remélem megfelel  Ugrisziv
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 10 Jan. - 14:07

Harley & Gus




Hazudnék, ha az mondanám teljes mértékben meg vagyok elégedve a jelenlegi helyzetemmel. Nem vagyok. Szeretnék előrébb lépni. Szeretnék hasznosabb lenni, ezáltal magasabbra kapaszkodni a ranglétrán. Egyenlőre azonban aligha kínálkozik megfelelő lehetőség egy olyan fiatal sötét varázslónak, mint én. Van egy közelebbi kör a tűz körül, ahova maximum kihalásos alapon lehet bejutni. Így nem tehetek mást, mint hogy várok és nem sürgetem az olyan dolgokat, amikről tudom, hogy úgyis el fognak jönni.
Furcsa, hogy az egyre inkább kiéleződő világban valaki olyan könnyen bejuthat a kastély falai közé, mint én. A gyanú teljes hiányában közlekedhetek a falak között, bár nem vagyok benne biztos, hogy az iskola védelmező igazgatójának ebben nincs benne a keze. Az idő lassú folyásával azonban rá kell jönnöm, hogy nem én vagyok az egyetlen kétes nézeteket valló varázsló ebben az iskolában. Kissé nosztalgikus talán, hogy ismét elém sodorta az élet Harley McKinnont, most hogy már mindketten független utakon járunk. Nem állíthatom, hogy kapcsolatba kerültem volna a lánnyal. Inkább csak egy tény volt a létezése számomra, ami folytonosan ott motoszkált az agyamban. Néha el tudtam kapni a tekintetét az étkezőben ahogy figyel, de sosem tulajdonítottam neki különösebb fontosságot.
Most azonban életngyságban áll előttem, és ugyan kell néhány másodperc, hogy megtaláljam a kislányos vonásokat női külseje mögött, de rátalálok. Onnantól kezdve pedig biztos lehetek benne, hogy az élet egy különös játékot készül felkínálni a számomra. A szüleim szempontjából egy igen jó választás lenne számomra egy olyan lány, mint ő. Jó nevű családból származik, aranyvérű és igen radikális hozzáállása kifejezetten imponáló.
-Van akit nehéz lenne elfelejteni a Roxfortból.-biccentek egy aprót. Aranyosnak találom ahogyan meglepődik, de furcsa módon az, hogy ő emlékezett az én nevemre már kevésbé meghökkentő tény. Talán ez lesz a megfelelő alkalom, hogy hasznosabb eszmecserét folytathassunk, amire eddig még nem volt időnk. Természetesen nem itt. Majd talán késöbb Roxmortsban.
-A minisztérium évente küld ki megbízottakat a különböző iskolákban. Oktatási minőség felmérés... fontos a korszerű oktatás a diákok számára. Ha kell akkor a minisztérium beavatkozik, ha nem, akkor egy újabb évig zavartalanul működhetnek tovább.-alig láthatóan megvonom a vállamat. Felszínes, ócska hazugság, amit már annyiszor mondtam el, hogy lassan én is kezdem elhinni. Mondjuk részben van benne valamiféle igazság. A minisztérium ezt a feladatot adta ki... az, hogy Voldemort szolgái hogyan teljesítik a szolgálatot már egészen más kérdés.
-Ez becsületes.-bólintok egyet elismerően. Az, hogy én nem akartam elköteleződni különösebben egyik szakma iránt sem, az már az én egyéni döntésem. Ettől függetlenül nem válik nevetségesség a szememben az, aki komolyabb figyelmet és időt fektet a késöbbi tanulmányaira.
-Messzire sodort az élet a Mardekár falai közül... de abba az irányba, amibe terveztem. Szerencsére.-mosolygok rá mostmár sokkal magabiztosabban. Valahogy az előző kijelentése bizalommal töltött el irányába, de nem árt nyitva tartanom a szememet. Elsőre nem mindig ítéli meg jól az ember, hogy ki barát és ki ellenség.
-Nem tudom, hogy te meddig terveztél maradni, de lemehetnénk Roxmortsba.. inni egy vajsört.. a régi idők emlékére.-pillantok rá. Nekem jól esne kiszabadulni egy kicsit a falak közül és több, mint valószínű, hogy ezzel ő sincs másként. Ha mégis... voltam már visszautasítva életem során.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Harley Sayre

Harley Sayre

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
❀ gigi hadid

»
» Kedd 10 Jan. - 14:43

Gus & Harley


Ha jól emlékszem Augustus mardekáros volt, sőt biztosan az volt, mivel mindössze azon ház diákjainak tudtam mindig is a nevét. Ha kétrét görnyednék sem tudnék felidézni egyetlenegy hugrabugos vagy hollóhátas arcát, s a hozzátársuló nevet. Sosem érdekelt különösebben az a két ház. Az egyikbe eszeveszett bolondok, míg a másikba okostojások járnak a mai napig. A griffendélből sem ismerek mindenkit, hiába jártam oda. Mindössze az ott lévő barátaimra és ellenségeimre emlékszem, de ez mindig is így volt. Már egészen kicsi koromban megvoltak a magam nézeteim, amiért a szüleim és a drágalátos húgom mindig húzogatta a szemét. Jó nevű varázsló családból származom, akik mindig is a jó oldalon álltak és nem vallottak semmilyen radikálisabbnak mondható nézeteket, aztán egy napon megszülettem én és a családban minden összeomlott, amire eddig büszkék lehettek. Hiába vittem haza mindig jó eredményeket még ha néha be is csúszott egy-egy rosszabb, ami szerintem teljesen emberi dolog, sosem néztek úgy rám, mint a húgomra, mert én hangoztatom a szüleim barátai előtt is, hogy nincs jól, amit csinálnak, amit vallanak. Természetesen annak sem vagyok híve, hogy meg kell gyilkolni a sárvérűeket és a félvérűeket, de azért azt se bánnám, ha nem tudnának a mi kis világunkról, mert a végén még kikotyogják a titkainkat a muglik előtt.
- Akkor lényegében a nagy semmiért vagy itt, jót úgysem tudtok tenni ezzel az intézménnyel, mivel az igazgató nem enged az elveiből és korcsokkal van tele az intézmény – rántom meg a vállam. Azaz oktatás, ami itt folyik évszázadokig színvonalas volt és talán még most is az lenne, de én nem hiszek Dumbledore-ban és az eszméjében, miszerint minden varázslót és boszorkányt magunk közé kell fogadni. – Egyébként nem a munkád akarom ócsárolni, de elég nevetséges, amit egyes minisztériumi dolgozók csinálnak, elég gyengekezűek.
- Valamit muszáj kezdenem az életemmel, azt tervezem, hogy elvégzem ezt a sulit, aztán amikor professzor lesz belőlem elköltözök a szüleimtől, a legtöbb korombeli lány már önálló, de én még mindig apámmal és anyámmal élek – magyarázom, - vagyis megint velük. – Sosem voltam az a lány, aki titkolta a dolgait, bátran felvállalok mindent, talán túl bátran is. A mai világban senki sincs biztonságban.
- Most készültem indulni, már ma semmi dolgom itt – mosolygok rá Augustusra halványan. – Ez milyen jó ötlet! Már azt sem tudom, mikor ittam vajsört utoljára, hiányzik már meg Roxmorts is, barátságos falu – mondom teljes beleéléssel. Roxfortos koromban imádtam lejárni a kisfaluba innen nem messze és ott tölteni a szombat délutánokat, amikor csak lehetett. Természetesen akkor még csak azokon az alkalmakon mehettem, amikor a többiek is. Most már szabad vagyok, senki sem korlátozhat.



remélem megfelel  Ugrisziv
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 10 Jan. - 15:59

Harley & Gus




Talán nem lenne szabad bizakodnom vele kapcsolatban. Nem tudhatom biztosan, hogy vajon amiket mond, azok a valóságot fedik-e le vagy csak ámítás az egész. Azonban azt be kell ismernem magamnak, hogy nem lehetek ilyen szinten paranoiás. Bőven lesz majd alkalmam utánajárni, hogy vajon Harley McKinnon mennyit változott az iskola óta. Néhány bagoly és mindenre fény fog derülni.
Mosolyt csal az arcomra éles megjegyzése. Megnyugtató a tény, hogy az oly gyorsan változó világban vannak dolgok, amik tényleg örökké szólnak. Így már kevésbé érzem elvesztegetett időnek azt a minimális figyelmet, amit rá fordítottam.
Halk nevetés hagyja el a testemet a rövid összefoglalójától. Sajnálatos módon nem áll módomban felvilágosítani, hogy mennyire nem felesleges a jelenlétem ezeken a folyosókon és mennyire kulcsfontosságú, hogy valaki olyan végezze el ezt a pitiáner feladatot, mint én.
-Ne mentegetőzz! Magam sem foglalhattam volna össze szebben, hogy mennyire lényegtelen az, amit pillanatnyilag csinálok. Viszont, mint a a legtöbb Minisztériumi megbízás ez is kiválóan fizet és valójában nem sok múlik azon, hogy mit írok és mit véleményezek.-vonom meg a vállamat nevetve. Végre. Az első mondat, amivel nem kellett neki hazudnom... még csak részlegesen sem. Tényleg nem számít, hogy mit írok, vagy hogy írok-e egyáltalán levelet a szüleimnek, hiszen bármelyikük istenien meg tudja hamisítani a kézírásomat, így csak rajtuk múlik, hogy mi kerül ki a tollukból.
-Ne izgulj... még én is otthon lakom. A szüleim nem akarnak szem elöl veszíteni és aggódnak, nehogy valaki olyannal keveredjek közelebbi viszonyba, aki számukra nem szimpatikus...-nekik elvi kérdés, hogy kivel fogok összeházasodni. Nem sok barátnőm volt az évek során ennek valószínüleg a legfőbb oka az anyám. Hajthatatlan piszkál a házasság témájával, de még szerintem senki olyat nem sodort elé az élet, akire csak elismerően bólintott volna egyet. Nem... nem... az én anyám annál sokkal keményebb dió. Talán soha senki nem lesz elég kemény ahhoz, hogy megtörje a jégkirálynő szívét, akinek az egyetlen célja a család oltalmazása. Klasszikus anyafigura.
Kapva kap a lehetőségen, ami jó érzéssel tölt el. Örülök, hogy nem kell a délutánomat is néma csendben eltöltenem munkát szimulálva, hogy az öreg sasszem ne fogjon gyanút, hogy nem dolgozom.
-Nos akkor...hölgyem.-tartom el egy kicsit a könyökömet a testemtől, hogy belém tudjon karolni, ha szeretne. Aránylag hosszú a séta lenne Roxmortsig, de ha belémkarol, akkor egyetlen hopponálással megérkezhetünk a Szárnyas Vadkanba. A Három Seprűben túlontúl nyitott a társaság. Onnan kinézik a magamfajtákat, hiszen pontosan tudják, hogy kihez tartozom. A Szárnyas Vadkan azonban egy klasszikusan privát hely, ahol csendesen szolgálnak ki és nem tesznek fel kérdéseket.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Harley Sayre

Harley Sayre

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
❀ gigi hadid

»
» Szer. 11 Jan. - 14:19

Gus & Harley


Érdekes egy olyan férfival beszélgetni a régi iskolámban, aki régebben szintén idejárt és most a minisztériumnak dolgozik. Voltak idők, amikor én is eljátszottam a gondolattal, hogy majd a minisztériumban tengetem a mindennapjaim, de igazán egy munka sem fogott meg különösebben ott. Ha rajtam múlna, már a világot járnám, és különböző varázslényeket kutatnék fel a világ különböző pontjain és itt, Angliában is honosítanám őket. Mikor felvetettem ezt az ötletet a szüleim előtt jó tervnek tartották, de határozottan kikötötték nekem, hogy előtte végezzek egy valamit és legyen egy biztos állásom, amiből finanszírozni tudjam az utazásaim. Először mérges voltam rájuk, mert ezt mondták, de végül megbékéltem a dologgal és beláttam, hogy igazuk van. Így ebből kifolyólag elhatároztam magamban, hogy elvégzek egy professzori képzést, majd eljövök tanítani pár évet ide a Roxfortba, aztán mikor már lesz elegendő pénzem, hogy járjam a világot belevetem magam a számomra igazi nagybetűs életbe.
Elég nagy a nyüzsgés a Roxfort falain belül, rengeteg diák beszélget, rohan órára vagy éppen a fal mellett ülve tanul. Emlékszem, mikor még idejártam és jó idő volt mindig kiültem a tó mellé tanulni, talán akkor is tanulni mentem, amikor Lily Evansszel a tóban kötöttünk ki, de az már egy másik történet. Imádtam, ahogy a napsugarak megtörnek a víz tükrén. Az volt a kedvenc időszakom, amikor már vége volt a zord hidegnek és még a kánikula nem jött el. Egy vékony, griffendél logós kardigánba élveztem a friss levegőt, s az agyam is jobban fogott még ha a tömör mágiatörténetről volt is szó.
- Engem nem érdekel a szüleim véleménye, ha olyat vinnék haza, aki nem szimpatikus számukra csak szimplán nem foglalkozom velük. Nem mintha olyan gyakran vinnék haza bárkit… - nevetem el magam kínosan. Minden szó, amit kiejtek a számon igaz. Tényleg nem érdekel, hogy mit mondanak és gondolnak a szüleim, ahogyan haza vinni sem szoktam senkit. Hiába próbálok felidézni egy srácot is, aki találkozott a szüleimmel egyszerűen nem megy, ilyen sosem történt. Voltak srácok az évek során, de egyik sem volt komoly.
- Uram – vigyorgok rá elégedetten és megfogom a karját. Fogalmam sincs, hogy mire készül, de bízom benne, s magabiztosan kapaszkodom a karjába. Már régen jártam Roxmortsba, megiszok egy vajsört Augustusszal, majd hazafelé veszem az utam. Jó lesz beszélgetni végre egy kicsit valakivel és kikapcsolódni.




remélem megfelel  Ugrisziv
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Gus & Harley

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-