Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Crouch Jr. & N. Selwyn  EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Crouch Jr. & N. Selwyn  EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Crouch Jr. & N. Selwyn  EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Crouch Jr. & N. Selwyn  EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Crouch Jr. & N. Selwyn  EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Crouch Jr. & N. Selwyn  EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Crouch Jr. & N. Selwyn  EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Crouch Jr. & N. Selwyn  EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Crouch Jr. & N. Selwyn  EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 31 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 31 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Crouch Jr. & N. Selwyn



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Neoptolemus A. Selwyn

Neoptolemus A. Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Timur Simakov

»
» Csüt. 23 Feb. - 16:47
Barty Crouch Jr. & Neoptolemus Selwyn




Mindenkinek van egy fejezete,
amit nem olvas fel hangosan.


alagsori mosdó, a téli szünet után pár nappal
Ha szépen akarok fogalmazni, mondhatnám, van már némi történelmem az idősebb Barty Crouch személyével. Amikor alig néhány nappal Dora esküvője után megjelent a birtokunkon három imádott dementora társaságában, nyilvánvaló volt, hogy atyámmal bajban vagyunk. A kérdés csak az volt, melyikünk húzza a rövidebbet.
A hírhedt feketemágusvadász, aki hivatalba kerülése óta megannyi hozzám hasonló Újítót küldött már az Azkabanba, pusztán azért, mert nem vagyunk képesek tovább türtőztetni magunkat, miközben szemünk láttára hanyatlik el dicső társadalmunk, persze nem is sejti, hogy mennyi titkot mondhatnék még el neki. Tárgyalásra az én esetemben nem került sor, de az sem változtatott volna azon, hogy eszem ágában sem volt beárulni bajtársaimat a forradalomban. Az ifjabbik Crouch azon kevés információk birtokában, amivel rendelkezek róla, még az én elismerésemet is kivívta. Hasonlóak vagyunk mi ketten. Tökéletes az ember gúnyája, mégis, addig bontogatta szárnyait, mígnem már rég elhagyta annak az embernek nevezett kalitkát, amibe a morális szabályok belekényszerítették, és az emberek, de legfőképpen saját atyja mindezt még észre sem vette. Pedig ugyanolyan szörnyeteg ő is, mint én.
Mégis, némi hálával tartozom számára. Hálával, amiért hajlandó volt segíteni véremnek véremből, hogy arra a tizenöt percre a saját szememmel láthassam épségét, és ő is találkozhasson némiképp leamortizálódott, lesoványodott, ám a többi rabbal ellentétben mégis tökéletes szellemi épséggel rendelkező énemmel. Tisztában vagyok azzal, ez mekkora kockázattal járt, és azzal is, hogy minden bizonnyal nem lesz elragadtatva, ha megtudja, napokkal Pandora látogatása után időzítettem saját szökésemet. Bár alkalmam máskor is adódott volna, jóval kockázatosabb lett volna egy másik látogató, vagy egy minisztériumi küldött zakójára felcsimpaszkodva átvészelni az utat Nagy Britanniába, hiszen egy rossz mozdulat, óvatlan pillanat, és a törékeny póktestből csak egy kevés mocsok marad. Ezt pedig nem kockáztatom, inkább türelmes vagyok. Türelemből pedig jutott nekem éppen elég.
Csakúgy, mint a minisztériumi látogatásom esetén, nyolclábú formámat felöltve a Mardekár klubhelyiségéhez legközelebb található mosdót szemelem ki, ahol megvárhatom a számomra érdekes személy felbukkanását. Nem vagyok több, mint egy pók a falon a megannyi többi közül, bár aki elég szemfüles, az felfedezheti, mennyire különbözök az összes többitől. Az animágus alakom cseppet sem őshonos Nagy Britanniában, leszámítva a brazíliai banánszállítmányokat, amik a muglik között néha pánikot keltenek a megbúvó peték miatt, de aki nem ért ilyen szinten az állatvilághoz, amiért a tisztességes varázslókat cseppet sem hibáztatom, legfeljebb egy csúnya, kecses, nagy darab pókot lát felmászni a nyirkos falakon.
Türelemmel várom „prédám” érkezését, bár ez esetben egyáltalán nem áll szándékomban senkinek sem ártani. Nem tudom, feltűnt-e már a Minisztériumnak megszökésem, de bárhogyan is történt, nekem az a jó, ha a létező legkisebb feltűnést keltek, és nem vagyok több, mint egy pók az egyik hugrabugos serdülőfiú ágya alatt. Első alkalom, amikor a kastélyon belül felfedem magam, Aurora pedig nem lesz elragadtatva, ha ezt megtudja, de amennyire lehet, óvatos maradok. Amikor pedig alanyom megérkezik, s elvégzi dolgát, már teljes mivoltomban, két kézzel, két lábbal, és egy pár szemmel állok meg mögötte. A tükörben megpillanthatja beesett arcomat, az Azkabanban töltött fél év fizikailag megviselt kissé, s láthatóan sokat is fogytam, még a ruháim is lógnak rajtam, pedig sosem voltam valami termetes.
- Az emberek annyira könnyen hisznek a mondásnak, miszerint az alma nem esik messze a fájától. – szólítom meg azzal a mély apátiával hangomban, amit a börtönben töltött idő alatt magamévá tehettem, épp, mint Aurora puha, finom illatát. Emlékszem Bartyra, amikor még én is ebbe az iskolába jártam, s ő sem csupán Pandora tündérmeséiből ismerheti a bátor és iskolaelső, hajdani mardekáros bátyját, aki megvédte őt az atyai pofonoktól, ha a szükség úgy hozta. Már persze, ha szóba kerültek közöttük az ilyesmik. Nem ismerem kapcsolatuk természetét, de feltételezem, nem lehetnek rossz viszonyban, ha épp az ifjabbik Crouch volt az, aki a hamis látogatási engedélyt megszerezte számára.
- A magunkfajták, akiket az egyszerű halandók csak szörnyetegeknek neveznek, persze pontosan tudják, hogy mindez mekkora tévedés, Crouch. – tűröm fel ingem ujját, hogy szabaddá tegyem a szabadságot jelentő jelet. Testtartásomban semmi fenyegetés, s egyenesen íriszeibe révedek. Bár ha hallott már rólam egyet s mást, talán feltételezheti, hogy ez nálam semmit sem jelent. Elvégre több szörnyűséges történet kering rólam annál, mint amennyihez valójában közöm van. S nekem ez jelen pillanatomban tökéletesen megfelel.


Verdi: Dies Irae
Thanks Doll! ♥_♥
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Pént. 24 Feb. - 16:05
Ha nem lenne olyan késő, és nem egy kéttekercses dolgozattal szöszölt volna éjszakába nyúlóan, amíg a klubhelyiség teljesen ki nem ürül, ha hű volna ahhoz, hogy lankadatlan éberség, ha nem tikkelne a szeme a saját gyöngybetűitől, és ha még az üresen kongó fiúvécében is mindenhol ellenségeket keresne (valljuk be, erre meglenne minden oka), talán kiszúrná a pókot. Valamikor odavolt a pókokért, még kölyökkorában. Valamikor. És ennek a szenvedélynek még mindig őrzi az emlékét az a több terráriumra való madárpók, amelyeket otthon ismét Winky gondoz a nyári szünetig. Átkok gyakorlására legalábbis megfelelnek. Talán kiszúrná az oda nem illő példányt a falon. Talán. Vagy talán nem.
Így viszont csak akkor rándul meg a döbbenettől, amikor egy hang megszólal a háta mögött a piszoárnál, és felemeli a fejét, hogy a kifejezéstelen arcába ágyazott dermedt pillantása összetalálkozzon a tükörben Selwyn bátyjáéval.
Azt a kurva.
Milyen… hatásvadász.
Bármennyire is heves a késztetés, hogy azonnal megforduljon, és valóban szembenézzen vele – nem kényelmes, ha az ember háta mögött van valaki, pláne olyan, akinek most éppen egy azkabani cellában kellene rohadnia élete végéig –, azért mégiscsak inkább elrakja előbb a farkát. Faarcal fordul meg, egyenesen Selwyn bátyjára szegezett pillantással, oda se nézve, automatikusan küld zárvarázslatot és hangszigetelő bűbájt az ajtóra, aztán egy újabb pálcamozdulattal kivágja a fülkék ajtajait, hogy ellenőrizze, tényleg üresek-e. Üresek.
Igazodik az udvariassági körök elkerüléséhez.
- Gondolom – hajtja kissé félre a fejét –, elkerülte a figyelmedet, hogy a tanárokon kívül egy egész csapat bé-kategóriás auror nyüzsög az iskolában, akik alig várják, hogy kitüntetést szerezzenek. Nem várt ajándék leszel nekik. – Úgy méregeti a férfit, mintha azt próbálná megállapítani róla, valóságos-e, vagy csak túladagolt magán valami bájitalt, és hallucinál. Vagy csapda. De annak is elég bizarr lenne. Páratlannak gondolja a saját felfogását, de nem áll össze ez sehogyan sem. Ha van logika benne, hát számára hiányzik a kirakós egy darabja. – Mi a szart csinálsz itt? – fintorodik el végül, és hagyja tudatosulni a gondolatot, hogy most aztán tényleg nagy szarban van.
Bassza meg Selwyn, a másik, a kibaszott Mrs. Dolohov, meg ez a Selwyn is bassza meg magát. Mi a fasznak kellett látogatási engedélyt hamisítania, végigvergődnie a szünetet a rothadó vállával pálca nélkül, Fletchernek pitizve? Semmi értelme nem volt.
Most már csak az a kérdés, Crouch Sr. miért nem vette még elő szökésben való bűnrészességért. Létezik, hogy a minisztérium annyira inkompetens, hogy még nem vették észre? Talán Sr. csak tényleg ennyire kevésre tartja őt, hogy nem is feltételezi, hogy köze lehet hozzá, és elhitte, hogy ő tényleg ennyire hülye, hogy belezúg a más nőjébe, és büntetőjogi kérdésnek minősülő faszságokat csinál a kedvéért. Pandora viszont… a büdös picsába!
Megrándul, mintha az ajtó felé akarna indulni, hogy megkeresse, és meggyőződjön róla, hogy ott van, szívja azt a retkes dekket valahol, és jól van, vagy legalábbis szabadlábon, nem a minisztérium vallatóhelyiségeiben vagy pláne… Aztán ott marad.
Ingerülten szusszan, megnyújtóztatja a kézízületeit. Kurvára elege van már ennek a kibaszott családnak a kálváriájából. Nem, nem kér többet Selwynből. Egyenlített. Majd Dolohov elsimítja az ügyet, ő lenyeli, amit Sr.-tól kap, és ennyi. A téli szünet meg a vonaton való kínos találkozó után tényleg nincs szüksége még Selwyn Dolohovné bátyjára is, hogy a háta mögé settenkedjen hugyozás közben, pláne nem mialatt körözik vagy legalábbis másodperceken belül körözni fogják. Selwyn bátyja, a szent mártírhalálfaló, akihez mérve ő persze csak egy opportunista féreg. Aha. Faszt.
- Én nem vagyok szörnyeteg – közli fagyosan, szárazon, de tapintható meggyőződéssel, és elvonja a pillantását a Jegyről, amely pedig teljes figyelmet követel magára, sőt még azt a késztetést is leküzdi, hogy a saját példányán végigsimítson, pedig egyébként nulla-huszonnégy azt dajkálja, ha épp nem figyeli senki. – Biztos élvezed a monológot a dementorok társasága után, de fogd rövidre. Mit akarsz?
De valójában ahogy kényszeresen mereven fürkészi a Selwyn retinaégető arcát nyomokban tartalmazó arcvonásokat, egy egészen más kérdés kínozza belül, egy olyan kérdés, amit akarata ellenére is muszáj feltennie, és a szinte bálványimádóan értetlen tekintetéhez kapcsolódó, önkéntelen kérdés, ez a halk, rekedtes, ideges hang teljesen más, mint az addigi mondatai:
- Mégis hogy csináltad..?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Neoptolemus A. Selwyn

Neoptolemus A. Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Timur Simakov

»
» Szomb. 25 Feb. - 20:24
Barty Crouch Jr. & Neoptolemus Selwyn




Mindenkinek van egy fejezete,
amit nem olvas fel hangosan.


alagsori mosdó, a téli szünet után pár nappal
Különösebben nem zavar az ifjabbik Crouch tevékenykedése, elhiheti, nem azért éppen itt leptem meg, mert arra voltam kíváncsi, rendesen tudja-e használni a piszoárt. De ahogyan a Minisztériumban, így itt is ez tűnik a legjobb ötletnek arra, hogyan vegyem fel forradalmár társammal a kapcsolatot anélkül, hogy feltétlenül rettegnem kelljen attól, az amatőr aurorok armadája mikor veti rám magát. Bármennyire is kezdők, a pálcám nélkül nem sokat tehetek ellenük, így egyedül arra a tehetségemre támaszkodhatok, ami segít abban, hogy ne fedezzenek fel. Valamit szövetségeseim és családtagjaim jóindulatára.
Rezzenéstelen arccal meredek az arcra, ami csupán nyomokban tartalmazza azt a személyt, aki sittre vágott. Nem kifejezetten izgatom fel magam azért, mert pálcát ragad, hogy a megfelelő bűbájokat elvégezze, ha ennyi idő alatt feltűnésmentesen lophattam volna el egyet, magam is inkább ezzel kezdtem volna. Hagyom viszont, hogy némiképp felelőtlennek gondoljon, amiért nem tettem meg eme óvintézkedéseket. Ha tudná, hogy már órák óta gubbasztok az egyik falon csakis őrá várva, és abban reménykedve, hogy teljesen kiürül a helyiség, mire megérkezik, minden bizonnyal másként vélekedne. Felesleges ego harcot generálna, ha mindenféle dologgal kezdenék el védekezni, ez pedig sebezhetővé tesz, akárcsak ha elmondanám neki, fegyvertelen vagyok. Számára még mindig a Redbridge-i Rém néven elhíresült monstrum vagyok, aki megannyi mugli, varázsló és boszorkány életéért felelős. Hasznot tudok húzni abból, hogy az emberek azt hiszik, több vér tapad a kezemhez, mint amennyi halálért valójában felelős vagyok.
- Hát persze, hogy nem vagy az… – hagyom rá a dolgot. Ha tagadni akarja, hát tagadja. Legfeljebb önmagának árt vele. – Mint látod, szabadságom első napjait élvezem szeretett testvéreim és méltó szövetségeseim társaságában. Aurorok ide vagy oda, jelenleg ennél jobb búvóhelyet nem találok. – hátam mögött összekulcsolom a kezem, egyenes tartásom pedig erősen diszharmonizál lesoványodott, sápadt valómmal. Nem várom el, hogy megértsen, ez Aurorán kívül másnak aligha sikerült eddigi életem során, bár nem mondom, voltak olyan pillanatok, amikor komolyan elmerengtem róla, ha megadom magam egy dementornak, és felkínálom magam, vajon milyen érzések kerítenek majd hatalmukba. Van valami izgalmas vágyódás afelé a katarzis felé, amit a legjobb orgazmus sem képes megadni. Talán csak a halál, vagy az, ami még annál is rosszabb. Aurorától eleget tanultam, elfeledtette velem félni a halált, vele ellentétben viszont én mindig megtartottam a józan eszemet, mindig sikerült két lábbal a földön maradnom. Legfeljebb néha elvesztem, ha ő épp nem volt mellettem.
- A bébiaurorok kevéssé izgatnak, amíg nem árultok el, addig esélyük nincs arra, hogy megtaláljanak. A Nagyurat már tájékoztattam visszatértemről, amíg pedig nem kapok közvetlen parancsot, bármiféle feltűnés nélkül húzom meg magam. – folytatom monológom, hiszen abban valóban igaza van, hogy bármi érdekesebb, mint a csuklyások társaságát élvezni. Mikor azonban az utolsó kérdését meghallom, ritkán látható arckifejezés telepszik rám. Kiérzem kíváncsiságát, kiérzem kétkedését és hitetlenkedését, és hazudnék, ha azt mondanám, ez nem imponál. A szolid, higgadt mosolyt valahogy mégis átjárja mindaz a nárcisztikus énkép, amivel rendelkezem. Bár arcomon atyai kegyelem, szememből a drámai önteltség tükröződik, hiszen gondolatban már rég felé helyeztem magam. Még akkor is, ha ezt szóval sosem mondom ki hangosan. Crouch talán tehetséges, talán a Sötét Nagyúr számára bizonyított, a maga módján pedig azt is mondhatni, hogy egészen kedvelem, én mégis megfosztom őt a Tudástól, hagyom őt a Kételyek Tengerébe fulladni, és örökkön a választ várni arra, mégis hogy sikerült Nekem az, ami eddig senki másnak. Mosolyom pillanatok töredéke alatt lohad le, tekintetem pedig újra ugyanazt az apátiát sugározza, ami mindeddig távol tartotta tőlem a legtöbb embert, teljesen mindegy, mennyire próbáltam kedves lenni velük.
- Az már annál inkább aggaszt, hogy nem kapok híreket arról, felfigyeltek-e már távozásomra. Az újságok semmit sem írnak, sehol sem kerültem címlapra, és az utcákat sem plakátolták ki portrémmal. Neked azonban megvannak az összeköttetéseid. Dorának is megszerezted, ami kell, az pedig jóval veszélyesebb procedúra volt, mint egyszerűen utánajárni annak, mit tudnak rólam. – közlöm vele nyíltan, mit szeretnék. Nem szeretem a felesleges köröket megjárni, nincs értelme. Jobb érzés, ha megtisztelem a tárgyalópartneremet azzal, hogy nyíltan és egyértelműen kifejezem azt, hogy mit is szeretnék.


Verdi: Dies Irae
Thanks Doll! ♥_♥
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Szomb. 25 Feb. - 22:54
Az éremnek persze két oldala van. Az egyik Selwyné, akinek a szemtükrén visszatükrözve a bátyja afféle tankönyvi jó embernek látszódik – hiszen Selwyn, aki irtózik az egésztől, aki a Mardekár fehér báránya a fekete suffolk juhok között, törődik vele, meg akarta látogatni a kibaszott Azkabanban –, akit a Sötét Jegy sem mocskolhat be, nyilván csak a családi nyomás, valamiféle rosszul felfogott felelősségérzet… De Selwyn nézőpontja nyilván torz. Ha csak a fele igaz annak, amit Sr. fröcsögött róla és a családjáról, az apjáról, akkor akár a rohadt redbridge-i rém is lehet otthon az ügyeletes fényes páncélú lovag. De ez puszta kontraszt szülte fényerősség. Az érem másik oldalán pedig ott van az elsőszülött minisztériumi aktája, Sr. szavai, a két teljes oldalas riport a Prófétában, amelyben rémtetteit részletezték. Ahogy a minisztérium és a sajtó eszközeit ismeri, úgy nyilván ennek sem igaz a fele sem. Nem ezeken a szűrőkön keresztül nézi tehát Selwyn bátyját most sem, hiszen a hozott anyag hazudik, az egyik így, a másik úgy, és hazudik a férfi emléke abból az időből is, amikor ő elsős kis szaros volt, és Selwyn bátyja a Mardekár állócsillaga. Nem: az érzékeire és a tapasztalataira hagyatkozik, a jelenre. És a jelen alapján az, aki megszökik Azkabanból azért, hogy egy roxforti vécében bukkanjon fel utána, és egy sor hatásvadász klisével üdvözölje a piszoárnál a háta mögé settenkedve… az egy kibaszott beteg fasz.
Megvonaglik az arca. A ráhagyás sokkal lekezelőbb, mintha folytatná a meggyőzést arról, mennyire hasonló szörnyetegek is ők ketten – pedig valójában egyik sem ismeri a másikat eléggé ahhoz, hogy ilyen elhamarkodott kijelentésekbe bocsátkozzanak. Érzi, ahogy egy artéria rángatózni kezd a halántékán a szeretett testvéreim hallatán. Neoptolemus Selwyn ugyancsak szeretheti a testvéreit, ha képes volt úgy időzíteni a rohadt szökését az Azkabanból, hogy azzal bajba keverje a húgát. És miután megtapasztalta a dementorok vendégszeretét, még azt a mentséget sem mondhatja a magáénak, hogy nem tudja, mekkora bajba.
- Ezt erősen kétlem. Mégis hol akarsz elrejtőzni, egy seprűtárolóban? Vagy arra számítasz, hogy beférsz a ládámba? – rázza meg a fejét epés gúnnyal. – A Roxfort talán nem célpont egy csapat… magasan képzett varázslónak – hiába a zárt ajtó, az üres fülkék, a közszemlére tett Sötét Jegy, Voldemort parancsa erősebb a biztonságérzetnél –, de tavaly óta megerősítették a védelmet. Mért nem egyből az aurorparancsnokság iratszekrényeiben bujkálsz?
De a kötekedésre adott válasz sokkal kevésbé érdekli, mint az egyetlen valódi kérdésére adható felelet. Azt viszont a férfi megtagadja tőle, ezt már azelőtt tudja, mielőtt egyáltalán válaszolna a hallgatása: elég az istenkomplexusos tekintete, az alig leplezett arrogancia, és az ő mérsékelt tiszteletet, talán csodálatot is tükröző arca is azonnal bezárul, a kétkedő-lenyűgözött pillantása is kiüresedik, ez megint a szar is íztelen végletekig szenvtelen arca, amelyet bárki más is megszokott tőle. Nem új, hogy alábecsülik, Barty Crouch Sr. fiaként egész epizódokat forgatott le ebből attól a pillanattól kedve, hogy a Mardekárba került, és csak fokozódott a személye iránti lenézés, semmibe vétel, amióta kiküzdötte magának a Jegyet és Voldemort figyelmét. Épp Selwyn bátyjától lenne különleges ez a pillantás? Faszt. Selwyn bátyja se számít semmit a világon. Ha csak azt nem, hogy Selwyn bátyja történetesen akar valamit tőle. És csak egy félkegyelmű gondolhatja, hogy a hatalmi viszonyok rezzenéstelenül maradnak, ha feljebbvalóként folyamodik szívességért.
Márpedig Selwyn bátyja nyilvánvalóvá tette, hogy nem Voldemort parancsát közvetíti most a számára. Kettejük bárminemű szövetkezése tehát nem lehet más, mint szívesség.
Amelynek vagy eleget tesz – vagy nem tesz eleget.
- Amivel Pandorának tartoztam, azzal nem tartozom neked – közli végül hűvösen, de nem abszolút elutasítóan. – De osztozunk valamin, ami fontos nekem – von vállat engedékenyen, már amennyire az ember az ő merev, embertelenül távolságtartó stílusában engedékenynek tűnhet. Nem mintha igaz lenne, hogy bármelyik halálfalónak szívesen segít, csak mert egyazon eszmét szolgálnak. Ott van mindjárt Dolohov. – Talán meg tudom szerezni az információkat, amelyekre szükséged van. Ha elmondod, hogyan léptél meg, akkor talán meg is szerzem.
Az, hogy nem újdonság a lenézés, nem jelenti azt, hogy nem hecceli fel, hogy meghazudtolja a cseppet sem hízelgő prekoncepciókat. Vagy hogy ne akarja beleverni Selwyn bátyjának az önelégült pofáját a vécékagylóba. Legalább átvitt értelemben.
A picsába is, a kibaszott élő példa áll előtte, hogy lehetséges meglépni a lehetetlent, lehetséges megszökni az Azkabanból. És ha ez valóban lehetséges, akkor tudnia kell, hogyan.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Neoptolemus A. Selwyn

Neoptolemus A. Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Timur Simakov

»
» Szomb. 25 Feb. - 23:56
Barty Crouch Jr. & Neoptolemus Selwyn




Mindenkinek van egy fejezete,
amit nem olvas fel hangosan.


alagsori mosdó, a téli szünet után pár nappal
Sohasem soroltak az igazán arrogáns mardekárosok közé. Én voltam az iskolaelső, a kviddicsjátékos, a prefektus, minden értelemben mintadiák és tökély, kiváló származásom, neveltetésem és modorom pedig csak hab volt a tortán. Mégis, az emberek, akik az ember-álarcomat látták, elhitték, egy vagyok közülük, még ha oly másként is látom a világot, még ha érezték is, több vagyok annál, mint amit mutatok. Szeretem lenyűgözni az embereket, erre pedig nincs is jobb mód, mint az álcázott, hamis szerénység, mellyel elhitetem, egy vagyok közülük. Hiszen a legjobb bűvészek sem fedik fel titkaikat, az pedig nem kérdés, ebben az életben jómagam is egy bűvész vagyok.
Megtagadtam tőle a választ, nem tartottam rá érdemesnek. Ígéretes, ez kétségtelen, meg tudom érteni, a Nagyúr miért figyelt fel rá, mégis, sikereim titkát nem óhajtom minden jöttmentnek elfecsegni. Ugyan, az nekem miért lenne jó? A hatalmat messze nem képességem adja, nem is az a pindurnyi, apró, törékeny test, amivé képes vagyok összehúzni magam, s nem is a méreg, melyet az ellenség testébe juttatva úgy altatok el, hogy közben visszalássa gyomorsavát, szíve pedig olyan heves ringatózásba kezdjen, hogy végül nem bírja tovább, megszakad, és végül ez az, ami megszabadítja őt porhüvelyének minden terhétől. Abban a pillanatban, mikor ajkaim arra a mosolyra húzódnak, újabb réteg hullik le rólam az ábrándos ember-maszkból, s ha titkomba nem is, de valós fényembe betekintést nyújtok. Magával a szótlanságommal, magával az álcázott szerénységemmel arrogánsabb és nárcisztikusabb vagyok, mint összes elődöm együttvéve.
Én pedig ezt pontosan tudom magamról.
- Az legyen az én gondom. A Minisztériumot is megjártam, amikor meglátogattam Malfoy barátunkat, a kutyának sem tűntem fel. – közlöm olyan szárazon, mintha éppen arról beszéltem volna, a lekvárt vagy a sajtot szeretem jobban a reggeli pirítósomon. Az ember minél több dolgot megél, annál inkább elkopik veszélyérzete. Mindeddig azonban nem történt bajom. Gondolatban persze felkuncogok a gondolatra, miszerint az auror parancsnokság iratszekrényeiben kellene bujkálnom. Talán elképzelése sincs arról, hogy tulajdonképpen tényleg képes lehetnék rá.
Szemöldököm megemelkedik, amikor újra beszélni kezd. Nem ismerem annak részleteit, Dora hogyan vette rá arra, hogy segítsen neki az engedélyhamisításban, ez ugyanis mindeddig nem volt igazán fontos számomra. A fiúnak viszont, bármily tapasztalatlannak tűnik is, van potenciálja, hiszen képes volt mindezt kivitelezni, s a lebukásuk ellenére is – amennyire megfelelő információk birtokában vagyok – viszonylag olcsón megúszták. Felfigyelek persze a folytonos talán-okra, nyilván okkal emelte ki újra és újra, tehát nincs biztosítékom arra, hogy betartja a szavát. Jelenleg azonban kifizetődőbbnek érzem megkockáztatni azt, ami akár többe is kerülhet, mint a kis titkom.
- Ha ragaszkodsz hozzá, megmutatom titkom, beavatlak abba, amit a Sötét Nagyúron kívül igen kevesekkel osztok meg. Azonban… – hátam mögül elengedem két kezemet, egyet hátralépek, kezeimet pedig kitárom két oldalt úgy, hogy könyökeim behajlítom, ujjaim pedig egy jellegzetes mudra kéztartást vesznek fel.
- Engedj rá alkalmat, hogy szavaimmal is elmagyarázzak mindent, ami segíthet megérteni mindent, amit a sokk elfátyoloz előled. Megbízom benned, mert a Nagyúr is így tesz, kezeld titkomat sajátodként. – kezdem meg életem legveszélyesebb, legkockázatosabb transzformációját. A kezek elfeketednek, testem összemegy, új végtagok kerülnek amorf porhüvelyemre, másodpercekkel később pedig ott áll a brazil vándorpók, csáprágói szinte csöpögnek a méregben, s engedi, hogy pár másodpercig megszemléljék. Tisztában vagyok vele, hogy mit kockáztatok, hiszen ezen formámban törékeny vagyok, elég egyetlen átok, vagy egy taposás, és csak piszok marad belőlem, semmi más. Megteheti, hogy megszabadul tőlem, megteheti, hogy megöl. Itt az alkalom, figyelem hát mind a nyolc szememmel, rándul-e lába, hogy a földhöz nyomjon, mozdul-e karja, hogy gyilkos átokkal sújtson. Most, vagy soha!
Barty Crouch Jr., te mennyire vagy ember?


Verdi: Dies Irae
Thanks Doll! ♥_♥
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Vas. 26 Feb. - 1:56
A meglepetés mindenesetre átüt a kifejezéstelen arcon, még ha árnyalatnyi is a különbség. Egy kissé feljebb vonja a szemöldökét. Na, ez új. Látott már néhány önmagától elszállt pofát, és ő maga sem tartozik éppen a komplexusos teremtmények közé, de hogy valaki azt állítsa, hogy az Azkabanból való szökése után közvetlenül besétált a minisztériumba, csak hogy csevegjen egyet Malfoyjal, na, ez azért túltesz minden eddigi szövegen. A helyzet viszont az, hogy Selwyn valóban megcsinálta azt, amit eddig mindannyian lehetetlennek gondoltak, és tényleg megszökött, és most itt áll előtte, és ez a tény alapjaiban kezdi ki a szkepticizmusát.
- Ragaszkodom hozzá.
Megenged magának egy elégedett szájrándulást, ami beillhet egy fél- vagy inkább negyedmosolynak, és kimért várakozással bólint, bár némileg fanyalgóan pillant a kéztartásra, ennek megint hangulatkeltő sallangszaga van, akárcsak a szándékos hatásszünetnek és az egész monológnak. Amit a sokk elfátyoloz előle. Sokk, bassza meg, még jó, hogy a belépőjét legalább jól időzítette, mert még itt hugyozná össze magát helyben.
- Én is láttam már néhány dolgot, Selwyn – emeli fel a kezét gunyorosan lebiggyedő szájszéllel, mielőtt elfajulna a drámaiság. Biztos, hogy ez a mutatványos varázsló és a suta, keresetlenül egyenes húga ugyanabban az alomban nevelkedtek fel? Persze… ki tudja, milyen volt Selwyn az Azkaban előtt. Fél év alatt bárki bekattanna a dementoroktól. – Merek bízni abban, hogy akármit is villantasz, elbírok vele.
És valóban a sokk az utolsó, ami átfut rajta, amikor ott áll előtte a nyolclábú válasz a kérdésre.
Hát, ez tényleg mindent megmagyaráz.
Végig, amíg a megoldást kereste egy lehetetlennek hitt problémára, amelyre a visszatérő rémálmai naponta emlékeztetik, végig, amíg a megoldást kereste – abszolút tévúton járt.
Eszébe sem jut, hogy kihasználhatná a helyzetet, hogy kárt tegyen benne vagy elpusztítsa. Óvatosan kuporodik le, hogy közelebbről is megnézze magának, de így, hogy animágussal van dolga, még így is figyelembe veszi, mekkorát ugrik egy átlagos madárpók – akkor sem kíván demonstrációt a marásból, ha az a legtöbb fajtársához hasonlóan puszta bőrpírral jár. De amint alaposan végigméri, egyből tudja, hogy ártalmatlan rovarcsípésről szó sincs. Nem sok pókfaj létezik, amely komoly veszélyt jelenthet az emberre, de a Phoneutria közéjük tartozik – és mi más izgatná fel a hobbipókászokat jobban, mint a világ legveszedelmesebbjének leírt pók? Ezt a jelentéktelen külsejű fajtát alighanem egy pókrajongó hétéves is elsőként zárja a szívébe, és tanulja meg elkülöníteni a ránézésre gyakran színesebb és izgalmasabb, de jóval kevésbé veszedelmes társaitól. A hozzá nem értő szemnek viszont aligha tűnik többnek, mint egy szokatlanul nagyra nőtt eretnekpóknak… egy rohadtul nagy eretnekpóknak. Vagy leginkább csak egy ronda, nagy, piszokszínű póknak.
Tökéletes álca. Kibaszottul tökéletes álca.
- Tehát nem szerepelsz a nyilvántartásban. – A pillantásában most sincs riadalom, inkább minden részletre kiterjedő érdeklődés. Ha titok, nem lehet bejegyzett animágus, valamilyen ismertetőjele mégiscsak kell legyen, most ezt keresi a póktesten. – De miért vártál vele fél évet? Kétlem, hogy ilyen jó a koszt. – Felegyenesedik. – Nos, ez tényleg… wow. – Lenyűgöző. De mennyire hogy az. Egyetlen mágiaág elsajátítása, a megfelelő titoktartás, és voilá, az Azkaban nem kivédhetetlen többé. De hogyan őrzi meg az ép elméjét, amíg megfelelő alkalom nem adódik a szökésre? A dementorok a mágiát is kiszívják az emberből. De Selwynnek nyilván erre is megvan a válasza, ez a válasz viszont kevésbé sürgető, mint a többi. Bejegyzett, hivatalos animágust ismer, nem is egyet, de bejegyzetlenről legfeljebb csak hallott. – Egyedül tanultad meg? Mennyi ideig tartott?
Nem számít, hogy nem leplezi elég jól az érdeklődését, ezen már úgyis túl vannak. Bármennyire is nem ígért semmit, a meg nem ígért ígérete is ott lóg a levegőben, az információ pedig megér annyit, hogy ne legyen féreg Selwynnel.
- Rendben. Utánanézek, hol tart a minisztérium.
Persze, nem az apjánál, amit mindenki kézenfekvőnek gondol. Nem az. Különösen most nem az, az engedélyhamisítós stikli után. Még kevésbé lesz az, ha kiderül a szökés. Mert ha még nem derült ki, akkor meglehet, hogy pusztán ezért nem ül még ő Selwyn helyén az Azkabanban. És ha ez pár napon belül megtörténik, akkor rohadtul nem fog segíteni rajta, hogy néhány éven belül, tanult animágusként lehetséges lett volna a szökés.
Az érdeklődés fénye kihuny a tekintetében, az arca egy árnyalatnyival sápadtabb. Megrántja a vállát.
- Hosszú séta lehetett ezeken a lábakon – hajtja félre a fejét hanyagul, szinte flegmán. – Mikor szöktél meg?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Neoptolemus A. Selwyn

Neoptolemus A. Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Timur Simakov

»
» Vas. 26 Feb. - 8:06
Barty Crouch Jr. & Neoptolemus Selwyn




Mindenkinek van egy fejezete,
amit nem olvas fel hangosan.


alagsori mosdó, a téli szünet után pár nappal
Akkor, abban a pillanatban, amikor alig tizenöt centire összehúzva magam meredek mind a nyolc szememmel a mardekárosra, tényleg attól tartok a leginkább, hogy úgy dönt, megszabadul tőle. Tálcán kínáltam fel számára a lehetőséget, hogy végezzen velem, mintha csak egy házimanó lennék a konyhából, és épp a friss süteményeket akarná gazdája vendégeire tukmálni. A test, amit animágus alakommal magamra öltök, hiába ontja magából a biztos halál esszenciáját, hiába fenyegető éppen annyira, mint amennyire tökéletes rejtőzködésem kivitelezésére, attól még törékeny, sérthető. Várom a pillanatot, várom a halált, várom a mindent megbolygató eseményt, várom végzetem, várom láncaim, haragom, eleven, kézzel fogható tébolyom felszabadulását – de ez nem érkezik el hozzám.
Crouch azzal a természetes kíváncsisággal néz le rám, ahogyan egy gyermek tenné, mielőtt még megrontják őt azok a társadalmi szabályok, amikhez igazodnia kell, hogy ezzel megfosszák őt elméje szabadságától, ahogyan azt velem is tették. Engedem, hogy alaposan megvizsgáljon, ámde nem merészkedem túl közel hozzá – nem kívánom véletlenül bántani. Feltűnhet neki a potrohomon végigkeringő, a testem többi részétől eltérően világos színű mintázat, amit ha megfelelő nagyító alá vennénk, a leginkább arra a tarkómra varrt tetoválásra hasonlít, amivel szállást foglaltam az Azkabanban. Az ősi futharkból és számokból álló ismertetőjel mellőzi a komoly részletességet, így szabad, emberi szemmel aligha olvasható, a minimalizmusra fogott minta azonban tisztán kivehető.
Visszaváltozom emberi álcámba, holott nem kellett hozzá az Azkaban, hogy újra és újra eltávolodjak emberi valómtól. Kezeim immáron leeresztve tartom, fejem a földre szegezve hagyom, hogy lenőtt hajam eltakarja valamelyest arcomat, ha pedig Crouch elég jó megfigyelő, észreveheti, hogy a visszaváltozás valamivel nagyobb kellemetlenséggel jár. Fél évet húztam le nyolc szemmel és nyolc lábbal, szökésem pedig nem javított az ember-pók időtöltési arányomon. Lábam kicsit megbillen, ahogyan megbillent akkor is, amikor először materializálódtam előtte, éppen csak akkor ez nem volt
feltűnő. Szükségem van pár pillanatra, míg visszaszokom önmagamhoz. Azon kérdéseire, amikre nincs szükség válaszra, hiszen maga is kitalálta már, nem pazarlom az időt. Az egyikünknek sem jó.
- Egy dolog felfedezni annak képességét, hogyan légy immunis a dementorok jelenlétére, és más dolog elhagyni az Azkabant. Tudod… – újra megemelem tartásomat, és felveszem a szemkontaktust vele. Szeretem partnereim arcát nézni, amikor beszélek. Többnyire. – …meg kellett várnom a megfelelő alkalmat. Néhány nappal letartóztatásom után jöttem rá, hogy animágus formámban a dementorok nincsenek hatással rám. Érzik a lélek jelenlétét, de megszűnik az a fojtogató érzés, ami fenyegetővé teszi őket. A szellemi épségedet és frissességedet így megtartod – nagyjából. – magyarázom tovább, ezúttal azonban érzékelhetően mellőzöm azt a fajta enyhe lekezelést, amit eddig tapasztalhatott tőlem. Kivívta egyfajta tiszteletemet, ügyesen kötött velem egyezséget, amit ráadásul még mindig nem köteles betartani. Mi ez, ha nem elképesztő?
- A dementorok vakok, nem látnak. Legfeljebb akkor válnak izgatottá, amikor megérzik egy rab haldoklását. Legfeljebb az unalommal kellett szembeszállnom, az animágia sok dologban megkönnyítette az életem. S sok minden jóval elérhetőbbé vált. Három évem volt abban, hogy tökéletesen elsajátítsam a képességet önoktatással, de nem kétlem, vannak még, akik nálam is tehetségesebbnek bizonyulnak az egészben. Csak megfelelő elhatározás kérdése persze. – lényeges, fontos információkat adok át, amikre nem feltétlenül jöhet rá teljesen önmagától. Érződik azonban, hogy kihagyom azokat a dolgokat, amiket nem tartok fontosnak, csak sallangnak. Elég intelligensnek vélem ahhoz, hogy önmagától is rájöjjön mindenre, ami magától értetődő. Talán arra is rájött, hogyan voltam képes a Nagyúr némelyik utasítását teljesíteni.
Biccentek egyet, amikor azt mondja, megpróbál eleget tenni kérésemnek. Attól nem tartok, hogy egyhamar a nyomomra bukkannak, de inkább fenyegető jövőkép az, ahol testvéreim faggatják hollétemről. Holott kötve hiszem, hogy akár Dorából, akár Aurorából bármit is kihúznak legális eszközökkel, azt pedig megnézem én, hogyan próbálnak a mások által teljesen őrültnek elkönyvelt, idősebb húgommal bármit is elérni, jobb lenne, ha erre nem kerülne sor. Amennyire lehetett, két halálfaló társamat már beavattam, Karkarovot pedig megkértem arra is, ha bármi történik, próbálja lelassítani a folyamatot, de kétség kívül Crouch az, aki a legfontosabb kapcsolatommá válhat a külvilág és a Roxfort között. Hiszen ő legalább elérhető közelségben van.
- Dora látogatása után néhány nappal. A másik húgom, Aurora is meglátogatott, nem volt jobb alkalmam rá. – folytatom kérdéseire a válaszadást, s habár megpróbálok mindent lefedni, ami fontos, még lehetnek számára homályos részletek, amikre felvilágosítást kér.
- Bármikor megtehettem volna, hogy egy látogató vagy egy auror kabátjára mászva próbálkozom a szökéssel. A pókok viszont nem épp közkedvelt állatok. Nem kockáztathattam meg, hogy összenyomjanak az út során, ahogyan azt sem, hogy mérgemmel véletlenül vagy védekezésképp megmarjak valakit. A kastélyba is általa jutottam be. Várom a további kérdéseid, ha vannak, Crouch. – várakozom kifejezéstelen arccal. Nem titkolom, hogy élvezem azt a fajta rivaldafényt, amit kapok, ahhoz pedig mindig is értettem, hogyan kápráztassam el közönségem. De immáron csak mellékes jutalom az ifjabbik Crouch ámulata. Itt már első sorban üzletről van szó.


Verdi: Dies Irae
Thanks Doll! ♥_♥
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Vas. 26 Feb. - 12:26
Valószínű, hogy ha tudna Selwyn szuicid fantáziáiról – mégis van valami közös benne és a húgában –, kénytelen volna megrökönyödni. A tudás mindig előbbre való minden másnál, és most válaszokat akar, nem pedig akármi mást. És bármennyire is szemrebbenés nélkül baszna csecsemőket és nyúzna öregasszonyokat, ha Voldemort azt parancsolná – elvégre megtette, megölte Crickerleyt, nem ők tették Carrow-val, ő tette meg, egyedül –, önmagában nem vonzza sem a pusztítás, sem a szenvedés. Azaz, persze… vonzza, gyönyörködteti, felizgatja, mint maga a feketemágia, mint Mulciber ocsmány, de gyönyörű kivitelű kéznyoma Pandorán, épp csak benne működik egy gát, valamiféle kezdetben megfogalmazott erkölcsi értékrend, amely alapján a de Rais-könyvből tanult tiltott átkokat és rontásokat elfogadható kisállatokon és esetleg saját magán gyakorolni, de másokon már, pláne, ha azok gyengébbek és védtelenek, egyáltalán nem elfogadható. A pókanimágus pedig nyilvánvalóan utóbbi elbírálás alá esne, nem pedig előbbibe. Ha mindezt végiggondolná. Ha egyáltalán eszébe jutna. De fel sem merül.
Már nem olyan élesek benne az egykor precízen végigtanulmányozott képek a Phoneutriáról, a különböző alfajait pedig soha nem ismerte behatóan, hogy ne kelljen vacillálnia, mégis melyik folt vagy petty lehet a különleges ismertetőjel, amely megkülönböztetné a hétköznapi - már amennyire egy egzotikus, halálos mérgű pók az lehet - pókoktól. Azt a rajzolatot a potrohon például túlságosan nagynak és feltűnőnek ítéli, de mindenesetre megpróbálja a lehető legtöbb részletet memorizálni, hogy később, ha úgy adódna, felismerje az átváltozott animágust. De ehhez több időre lenne szüksége, mint amennyit megkap, mielőtt Selwyn visszaöltené magára az emberábrázatát.
Megfeszített figyelme még akkor is kitart, mikor már az ismerős-idegen vonású arcba tekint, és most valóban szembetűnőek a gyengeség jelei, észreveszi a megremegő lábat, a leszegett fejen tükröződő kimerültséget vagy erőfeszítést. Ez viszont felkelti a figyelmét. Látott már animágust átváltozni: simán megy, mint ahogy a víz fagy jéggé és vissza. Úgy tűnik, az Azkaban még sem múlt el annyira nyomtalanul Selwyn felett, mint azt mutatni akarja. De nem teszi szóvá, jelét sem adja, hogy észrevette volna, szenvtelenül néz vissza a másik szempárba, mikor újra összekapcsolódik a pillantásuk.
- Nincsenek hatással? Egyáltalán? – Most már kevésbé átütő az intenzív érdeklődés az arcán, sokkal jobban uralja a vonásait. Bebizonyosodott, hogy ha Selwyn kivételes is, ő sem született istennek, így az ismeretlen iránti babonás csodálat átfordul a tények száraz tudomásul vételébe. – Nagyjából – visszhangozza kicsit kétkedve, cinikusan elkeskenyedő szájjal: a nagyjából az nagyon nem elég. A nagyjából talán annyi, hogy nem lesz belőle pár nap után vinnyogó, nyáladzó őrült, de arra nem, hogy teljes pompájával megtartsa ezt az elmét, amelyet olyan nagy gonddal óvott minden tudatmódosító és mágikus behatás roncsoló hatásaitól, hogy egyetlen agysejt, egyetlen pontnyi IQ se vesszen értelmetlenül kárba. A nagyjából az nagyjából kurvára kevés. – Tehát fél évig pókként ültél a celládban, és ezt senki nem vette észre?
Persze, ha a dementorok tényleg nem látnak, mint azt a tankönyvek írják, akkor az más megvilágításba helyezi a dolgokat, de akkor is, ott van a többi rab, időnként előfordulnak újabb kihallgatások, újabb vádemelések, létszámellenőrzések, soronkívüli látogatások… még ha az állatalak meg is óvná az elméjét a legtöbb kártól (amely messze nem elég ártalomcsökkentés), bármikor lebukhat vele. De bármennyire is kezdi látni Selwyn briliáns szökése mögött a szerencsefaktort és a lehetséges buktatókat, kétségkívül értékeli, hogy a férfiből nem kell kihúznia a válaszokat, elhangzik minden lényeges információ, amelyre szüksége van, hogy önállóan is kitölthesse majd a fehér foltokat tervben. Enyhén hitetlenkedve rándul a szája, hogy Selwyn valamiben végre halandóként nyilatkozik, és elismeri a nála tehetségesebbek létezését – ami pedig őt illeti, máskülönben az idő hetven-nyolcvan százalékát venné becslésnek, de ebben az esetben aligha volna helytálló. Sőt… ami azt illeti, az átváltoztatástan mindig is valamivel több erőfeszítést és időráfordítást követelt meg tőle, hogy ugyanolyan jól teljesítsen benne, mint a többi tárgyban. Az animágia tehát aligha lesz sima liba.
Különösebb hálálkodás nélkül bólint, hogy rendben van, elégedett a beszámolóval, és rátérhetnek az egyezség őt illető részére. Bár a legkézenfekvőbb kérdés, hogy ha Pandora csak az ő segítségével szerzett engedélyt, és azonnal le is buktak, hogyan juthatott be a másik húg ezek után legálisan, de ezt végül nem kérdezi meg, nincs jelentősége, és a lényegtelen információkkal nem akarja húzni az időt. Elvégre mégiscsak egy szökött elítélttel beszélget itt a fiúvécében az éjszaka közepén, és jobb, ha ennek mindvégig tudatában is marad. Tehát Aurora valóban bűnrészes volt a szökésben… mégis mennyi ideig tart, míg erre a minisztérium is rájön? Sr. épp eléggé ki van hegyezve Selwynékre, és erre ő is csak rátett egy lapáttal az engedélyhamisítós faszsággal. Hamarosan véget ér a türelem, és nem csak dementorokkal fogják ijesztgetni a családtagjait, hogy kiszedjék belőlük, hol bujkál ez a seggfej.
- Tehát az egyik húgod mindent tud – biccent –, de ha a másik nem, akkor legalább neki ne mutasd meg magad. Biztosan nem olvasol újságot mostanában. Törvénybe iktatták, hogy az aurorok használhassák a főbenjárókat, ha a helyzet indokolja. Ezt ma bármilyen helyzet indokolja. – Persze, élő a dilemma, hogy hogyan jár jobban az a hülye picsa, ha úgy vallatják, hogy nem tud semmit, vagy ha úgy, hogy valóban birtokában van az információ? Az arcvonásai megfeszülnek a tehetetlen, frusztrált haragtól, de egyben valami igazán undorító irigységet is érez az iránt a rohadt auror iránt, aki törvényesen darabokra szedheti majd Pandorát vallatás közben. – De a helyedben Aurorával is elfeledtetnék mindent. Pandora talán megúszhatja, mert Dolohov eléggé jól helyezkedik a minisztériumban, a köztiszteletben álló apjáról nem is beszélve. De Aurora csak egy elítélt halálfaló húga és egy el nem ítélt gyanús elem lánya… nem fognak vele kesztyűs kézzel bánni. És ha észreveszik, hogy megszöktél, és más nyom nem adódik, ők lesznek az elsők. És Yaxley, gondolom. Adódjon más nyom.
Egy darabig méregeti a másik arcát: tényleg ennyire hidegen hagyja a húgai sorsa? Így volt mindig? Vagy egyszerűen minden, ami korábban fontos lehetett, feloldódott a póktestben börtönben töltött fél év kérlelhetetlen olvasztókohójában?
- Hogyan talállak meg, ha megkaptam a válaszokat? – kérdezi végül távolságtartóan, ki nem mondott ítélettel.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Neoptolemus A. Selwyn

Neoptolemus A. Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Timur Simakov

»
» Vas. 26 Feb. - 21:30
Barty Crouch Jr. & Neoptolemus Selwyn




Mindenkinek van egy fejezete,
amit nem olvas fel hangosan.


alagsori mosdó, a téli szünet után pár nappal
Tisztában vagyok önnön korlátaimmal. Jól emlékszem első sikeres átváltozásomra, és hogy milyen nehézséget jelentett hozzászokni új alakomhoz. A lábak koordinálása csak a tetőpontja volt annak a zavarnak, amit megváltozott érzékelésem okozott. Hosszasan vergődtem az üres szobában, mire egyáltalán megtanultam, hogyan fókuszáljam szemeim, szenvedésekkel és gyötrelemmel teli volt az az időszak, amíg eljutottam odáig, hogy akár pók módjára, rovarokból is képes legyek táplálkozni. Bár az utóbbi a legkellemetlenebb része az egésznek, holott az ízeket nem érzem, nem szívesen térek ki rá, ha bárki is életmódomról faggat. Kitartás és elhatározás szükséges ahhoz, hogy megtanuljam kizárni a gondolatát annak, hogy valójában éppen mit csinálok abban a pillanatban, így minimalizálva az undort, amit emberi részem eltaszítana magától. A szükség azonban előrébb való az egonál, pedig nincsenek illúzióim afelől, hogy ebből jutott nekem bőven. Pedig ha valaki alaposan megvizsgál, megfigyeli mindazt, ami engem önmagammá tesz, talán a legkevésbé sem meglepő, hogy épp a phoneutria boliviensis küllemét és sajátosságait örököltem meg. Még hagyományos, emberi kinézetemben is van valami pókszerű. S bármilyen ártalmatlannak, aprónak, mégis tiszteletreméltónak és egyben ijesztőnek is tűnhetek, éppoly halálos vagyok, mint ahogyan ezekről a pókokról tartják. Vagy éppen kevésbé az, mint amit szólnak róla, ezáltal pedig olyan paradoxba emelnek, amit felszabadulatlan elme nemigen érthet meg. S nem is várom el azoktól, akik túl egyszerűek ahhoz, hogy azon dolgok mögé lássanak, amik beidegződésként megmaradtak bennük.
A fél év viszont több, mint elegendő idő volt ahhoz, hogy a fenti állapot polaritásba forduljon. Bármennyire is törékeny a póktest, a biztonságérzetem nagyobb. Talán az azkabani rabság járuléka, talán csak a hosszú ideig eltöltött póklét okozata, nem tudom. De pár másodpercre már azon is elgondolkozom, melyik lábammal is kellene megtennem következő lépésem.
- Nincsenek. – rázom meg a fejem, mialatt kicsit megpróbálom összeszedni magam. Nem mutathatok gyengeséget, holott kétségtelen, az azkabani idők még úgy is sokat kivettek belőlem, hogy nagyrészt sikerült megtartanom józan elmém. Bár a leginkább pálcám hiánya aggasztó.
- Csak akkor mozogtam emberként, ha emberekkel magukkal kellett foglalkoznom. A magamfajtákkal nem finomkodnak a kihallgatásra élvező aurorok, kik a rend védelme nevében engedik szabadjára belső fenevadukat. – de belőlem nem húztak ki egy szót sem. Nem tartom fontosnak szóval is megjegyezni. Alapvető dolog, nem érdem. Szánalmasak azok, akik ezzel akarnak figyelmet szerezni a Nagyúrnál.
- A rabok többségének nem az Azkaban, hanem saját elméjük jelenti a valódi börtönt. Aligha foglalkoztak velem. Bár meg kell jegyeznem, egészen impozáns festményt festettem belőlük az egyik falra. Tartok tőle, az aurorok nem fogják értékelni. – jegyzem meg mintegy mellékesen, holott tisztában vagyok vele, hogy lényeges információ. Bár elméletileg nem tudhatják, hogy én voltam, hiszen hajnalra már ismét a saját kis cellámban ücsörögtem, nem becsülöm alá a mágiát, előfordulhat, hogy valahogyan mégis rájöttek arra, hogy közvetlenül szökésem előtt egy éjszakával elborult az agyam. Ami talán megmagyarázná, miért nem látom még portrémat a Reggeli Próféta címlapján. Nem mindenki szereti pánikba sodorni a civileket.
Szemhéjaim megrándulnak a számomra új információ, és testvérem helyzetei hallattán. Nem adok le abból, hogy Dorát felkeressem, tartozom neki annyival, hogy tőlem tudja meg, szabadlábra helyeztem magam. Nem akarom abba a helyzetbe keverni, hogy egy plakátról tudja meg, mi a helyzet. Nem mondom, hogy bízok Dolohovban, nem tudok róla semmit, de a házasság, akárcsak a jegyességem Yaxleyval, mágikus szerződés, kötelessége megvédeni őt. Megtehetném, hogy figyelmeztetem arra, amit elvállalt, de nem látom értelmét az esetében a nyílt fenyegetésnek, ellene új fegyverre van szükségem. Értékelem Crouch tanácsát, van ésszerűség abban, amit mond, de nem pálcám hiánya az, ami a legnagyobb dilemmát okozza ebben a helyzetben számomra. Nem tudom, képes lennék-e elviselni annak a tényét, hogy ne emlékezzen rám, ne értem sóhajtson, ne miattam vegyen levegőt, és ne tartsa méregben tobzódó, apró testemet olyan közel törékeny szívéhez.
- Értékelem a jótanácsaidat, Crouch. Józanabb a gondolkodásod az enyémnél, még sokra viheted vele. S habár nem kívánom Aurora szenvedését, gyanítom, mindeddig soha egy szót sem váltottál húgommal. Kötve hiszem, hogy akár kínzással, akár veritaserummal egyetlen, számukra érthető mondatot is kihúznak belőle. Ha megfosztanám emlékeitől, csak annak tudatát venném el tőle, miszerint biztonságban vagyok. A húgom… – keresem a megfelelő szavakat. Ők, akik nem értik, csak az őrültet látják benne, csak a tébolyodottat. Számomra ennél sokkal többet, magát a világot jelenti. A közös sebeink azok, amik összetartanak minket. Még ha nincs is mellettem, lelkünk erős, és megbecsüljük azt a munkát, amit egymás megváltásáért teszünk. Tudom viszont, az emberek mennyire könnyen félreértik őt, én pedig magamhoz mérten teszek meg mindent, hogy lefordítsam nyelvezetét az ilyen egyszerű kisemberek számára.
…nehéz eset. Ti, akik nem értitek őt, azt mondanátok, egyszerűen őrült. Lévén általa bármikor elérhetsz, majd meglátod magad is. De kérlek, légy türelmes vele. – a gőgöt leadtam, a kérésem őszinte, nem követelőző. Ha megfosztom emlékeitől, az sem változtatna azon, hogy megpróbálnák kiszedni belőlük mindazt, amit tud, vagy éppen nem tud. Megbízok benne, és tudom, hogy ez már nem oszt, nem szoroz a helyzetemen.
- Dora védelme pedig Dolohov dolga. A házasság nem vicc, még ha épp olyan erőltetett is, mint az övék, vagy az én elrendeltetett jegyességem a Yaxley lánnyal. Bizonyára többet tudsz erről a Dolohov ficsúrról. Őszintén, milyen ember? Mennyire megbízható? – teszem fel kérdésem. Az esküvőn való részvételem, és a mardekáros éveim egyaránt kevesek voltak ahhoz, hogy bármit is tudjak róla, leszámítva azt, amit a családjáról eddig is tudtam.


Verdi: Dies Irae
Thanks Doll! ♥_♥
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Kedd 28 Feb. - 19:25
Rezzenéstelenül, de regisztrálható figyelemmel hallgatja végig Selwynt, csak akkor rándul meg újra a szemöldöke, mikor a férfi eldicsekszik az azkabani fogolytársainak a… nos, a megfogalmazás ködös, de mostanra épp eleget látott Selwynből ahhoz, hogy el tudja képzelni. Megfordul a fejében a gondolat, hogy ezzel óhatatlanul is Voldemort potenciális követőit pusztította el, de csakhamar korrigál: az, hogy Selwyn meg tudott szökni Azkabanból, tehát ledöntötte a szökés abszolút lehetetlenségének totemét, még nem jelenti azt, hogy mások is képesek rá. Voldemort azonban földdel teheti egyenlővé a varázslóbörtönt, ezt tudja.
Eszébe jut, milyen sziklányi meggyőződéssel állította a húgának szeptemberben, hogy Voldemort ki fogja szabadítani… milyen ironikus. Felvillan a pillantásában a kétkedés, ahogy újra végigméri a férfit – biztos, hogy ez a férfi azonos azzal, akire P. Selwyn gondolt..?
Mert a bátyja szavaiból időnként határozottan az az érzése, hogy neki csak egy húga van.
Egy elmebeteg húga.
Családi vonás.
Dora védelme pedig Dolohov dolga. Mindjárt tikkelni kezd a szeme. Persze, erre nem is gondolt, dehát Selwyn honnan is tudná az ő kis viselt dolgait Dolohovval, a roxfortos meg exroxfortos pletykákat aligha szállították a cellájába (Malfoy meg nyilván nem tartotta akkora horderejűnek vagy aktuálisnak, ha kussolt róla, de hát végtére is az ember nem azért szökik meg Azkabanból, hogy idióta, gyerekes történeteket hallgasson Dolohov betört orráról meg Crouch Jr. társadalmi öngyilkosságáról). Vagyis ez azt jelenti, hogy Selwyn legalább nem úgy néz rá, mintha tudná, hogy… vagy a fene se tudja, hogy nézne rá akkor, ha levonhatta volna a megfelelő következtetéseket, mikor ennyire nyilvánvalóan hidegen hagyja a másik húga sorsa, lehet, hogy rohadtul nem is érdekelné.
A sógorával biztosan jól megértik majd egymást.
- Oké, tegyük ezt tisztába – rántja meg a vállát, de olyan mereven szegezi a tekintetét Selwynre, mint aki párbajra készül fel. Holott tudja, hogy erre nem kerülhet sor, ennél azért több eszük van, mindkettejüknek, és Selwyn nem azért jött ide, hogy szkanderezzen. Bár a gondolat mindenesetre érdekes. Talán majd egyszer. A kihívás kedvéért. Megnyalja a száját, mielőtt folytatná. – Dolohov egy köztiszteletben álló, ügyesen helyezkedő, megbízhatatlan rohadék. És abban a pillanatban, hogy S…Pandorának baja esik miattad, feladlak. Lehet, hogy egy oldalon állunk, de neked személyesen nem tartozom semmivel, és nem kaptam parancsot a védelmedre. A húgod viszont annak a háznak a tagja, amelynek a prefektusa vagyok. Úgyhogy próbálj meg ötleteket adni a minisztériumnak, mert amíg Voldemort nem parancsol mást, addig a Mardekár diákjai a felelősségem, és senki más.
A mosdóhoz lép, hogy kezet mosson, kényszeres gondossággal tisztítja meg a körmét és az ujjközeit, mintha ezzel azt a pár perce megígért fogadalmat is levakarhatná magáról, miszerint leszarja Selwynéket. Főleg azt a Selwynt. De az irracionális cselekedetei kibaszottul nem akarnak lejönni és belecsurogni a mosdókagyló ásító szájába.
Pillantása visszafordul a férfire. Nyugodtnak tűnik.
- Türelmes leszek vele – közli még színtelenül, mert ez olyasmi, amit értelmetlen megígérni, meg felesleges is, de hát végül is minden hugrabugos egykutya, és ha ennek a póknak a kenetteljes szövegeivel elbírt, mégiscsak kötélből vannak az idegei. Nem. Azok a kötélidegek már rég a múlté. – Ha többet vagy jobbat akarsz hallani Dolohovról, Malfoyt vagy Yaxleyt kérdezd. Végeztünk?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Neoptolemus A. Selwyn

Neoptolemus A. Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Timur Simakov

»
» Kedd 28 Feb. - 23:32
Barty Crouch Jr. & Neoptolemus Selwyn




Mindenkinek van egy fejezete,
amit nem olvas fel hangosan.


alagsori mosdó, a téli szünet után pár nappal
Hogy hidegen hagyna Pandora szenvedése? Ez azért erős túlzás. Mindig próbáltam ott lenni, amikor atyánk kezet emelt rá, hármunk közül a látszat ellenére őt viselte meg a legjobban a Selwyn családfő minden döntése. Ugyan nekem nem jutott ki mindabból a rosszból, ami húgaimat érte, elsőszülött fiúgyermekként prioritásokat élvezett neveltetésem, kétségtelen pedig, hogy atyám nélkül nem tartanék ott, ahol. De nem vagyok vak, láttam, hogy mindaz a törődés, beleértve azt is, hogy bármit megkaphattam, ami megtetszett, pusztán csak rám irányult, egyedül én élveztem ezt a kivételezést. A zsarnokságból pedig leginkább Dorának jutott elég. Hiába voltam üres vászon, amire apánk azt festhetett fel, amit csak akart, hogy idealizált önmaga képét láthassa viszont, megtartottam saját szuverenitásom, és ha a szükség úgy hozta, szembeszálltam az egyetlen emberrel, aki a családi ügyekben döntést hozott. S persze nem is várt tőlem mást.
Nem kívánom húgom szenvedését. Ennek ellenére köztünk sosem volt olyan mély a kapocs, mint köztem és Aurora között. Aurora az anyám, a testvérem és a szeretőm egyben, az egyetlen menedékem ebben a világban, ami folyton a legrosszabbat hozza ki belőlem. Számára én vagyok az egyedüli társ, aki képes megérteni, mit jelent az a dolog, amit mások tébolynak neveznek, és én látom benne a fényt és a csodát, amit magamévá téve engem is feloldoz vélt vagy valós bűneim alól. Miatta forog a világ, érte kel fel a Nap, és csakis őmiatta táncolnak a csillagok. Nem várnám el, hogy egy olyasvalaki, mint Crouch megértse kapcsolatunk lényegét. A szerelmet túlértékelt dolognak tartom, mégis, mi más az, amit felé érzek, ha nem szerelem?
- Jóindulatom jeléül fogadd el tanácsom, Crouch. Ne fenyegess olyanokat, akik maguk is zsarolhatnak téged. – egy pillantást vetek a mellkasán díszelgő prefektusi jelvényre, amellyel valaha magam is rendelkeztem. Sosem tekintettem ezekre a címekre jutalomként, inkább felelősségként. Szavaiból ítélve az ifjabbik Crouch sem veszi félvállról a dolgot, és nem csak annyit lát benne, hogy szabadon dughat a prefektusi fürdőben.
Egyet biccentek többi mondatára, nem érdemes leállnom vitatkozni vele. Dolohovval kapcsolatban a véleményére voltam kíváncsi, ha kémkedni akarnék viselt dolgai után, megtenném, de minden bizonnyal Dorát magát is megkérdezem róla, mi a helyzet. Ha pedig a szükség úgy kívánja, vele is beszélek majd, de amíg nem feltétlenül muszáj, nem fedném fel magam az iskola összes halálfalója előtt ittlétem. Csak Pandorának és a Yaxley lánynak tartozom elszámolással. S az utóbbit is csak családjaink megállapodása miatt.
- Már csak egy dolog. A Nagyúr azt szeretné, hogy gyűjtsd össze az iskolában tartózkodó társainkat, toborozd össze az őszinte híveket, és tudd meg, kik azok, akikre valóban számíthat a Nagyúr. A háttérben itt leszek, megfigyelek, és segítek, ha arra van szükség. Ebben a dologban nem cselekszem másként, mint ahogyan te jónak látod. – közvetítem felé az üzenetet. Voldemort Nagyúr látszólag feltétlenül megbízik Crouchban, és kezdem érteni is, miért. Nem feltételezem róla, hogy ne lenne hű hozzá, ennél neki nagyobb ambíciói vannak, és jóval több esze. Alkalmasabb a feladat elvégzésére, mint én, de itt leszek mögötte, ha pedig kell, akkor előtte, a megbízás ugyanis nem igényel bármiféle szimpátiát, vagy épp annak hiányát.
Mindent elmondtam, amit kellett, és megtudtam mindent, amire jelenleg szükségem van. Hátam mögött összekulcsolt karjaimat leengedem, s ismét összezsugorodom pók alakba. Nyolc lábaimmal, amikkel mintha biztosabban is mozognék a talajon, mint emberként kettővel, a varázslattal elzárt ajtó felé sietek, hogy az ajtó alatti, apró, ám számomra éppen megfelelő résen át távozzak a mosdóhelyiségből. Tudja, hol talál meg, ha szüksége van rám.


Köszönöm a játékot, nagyon élveztem. :3
Verdi: Dies Irae
Thanks Doll! ♥_♥
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Szer. 1 Márc. - 9:12
Alapvetően számíthatott erre. Az emberek többsége nem reagál túl jól arra, amit Selwyn most itt fenyegetésnek vagy zsarolásnak nevez, bár definíció szerint nem az, hiszen nem az a célja, hogy Selwynt vegye rá valamire vagy pláne hogy ráijesszen. Selwyn abszolút nem lényeges pont ebben az algoritmusban, és nyilvánvaló, hogy ha fel is adná, mondjuk megejtene egy megjegyzést arról, hogy animágus, méghozzá pók… hát Selwyn minden valószínűség szerint újra képes lenne kicsúszni a parancsnokság bénult karmaiból (és nyilvánvaló, hogy ő nem ezüsttálcán kínálná az apjának ezt a faszt, de még megközelítőleg sem, a legutolsó, amit akarna, hogy megfossza Voldemortot egy ilyen kivételes tehetségűnek bizonyult hívétől), épp csak rákényszerülne, hogy meneküljön, elhagyja a Roxfort kényelmes menedékét – és valószínűleg valami többet is –, nyomokat hagyjon, és az auroroknak máris adódna gumicsont Dolohov oldalbordáján kívül is.
A picsába is, miért tűnik úgy, mintha ő lenne az egyetlen lény ezen a kibaszott világon, akinek ez a szempont egyáltalán szóba jön?
Nem tükröződik az arcán tehát se meglepetés, se félelem, miközben szárazon válaszol a jóindulatú tanácsra:
- Zsarolni akarsz? – Szárazon kérdezi, nem tükröződik az arcán se meglepetés, se félelem (pedig nem kételkedik abban, hogy Selwyn épp olyan veszedelmes és mérgező, mint az animágus alakjának a marása) a jóindulatú tanács hallatán. Szenvtelenül helyesbít: - Ez nem fenyegetés volt, Selwyn, hanem figyelmeztetés – közli higgadtan, bár néhány fokkal még távolságtartóbban, mint eddig. Igen. Tudja fokozni. – Fenyegetés akkor lenne, ha számítana, hogy szóltam róla, de nem számít.  Zsarolás pedig akkor, ha a célom az volna, hogy bármire is rávegyelek. De nekem teljesen mindegy, hogy te mit csinálsz - csak az érdekel, hogy a húgodat ne szedjék darabokra. Puszta figyelmességből történt, hogy előre a tudtodra hoztam, mire számíthatsz.
Kissé türelmetlenül, de jól palástolt ingerültséggel fordítja újra felé a fejét, hogy meghallgassa, mit akar még Selwyn, de a Nagyúr nevének puszta említése is elég ahhoz, hogy ezen a késői órán és a fejében kavargó minisztériumi vallatások fantáziaképekkel (valós történet alapján) is képes legyen azonnal a maximálisan kontrollált, abszolút tudatos üzemmódba kapcsolni. Lefojt magában minden reakciót, mintha nem is Selwynnel, hanem magával Voldemorttal állna szemben, teljes mértékben uralja magát, ez nem az az alkalom, amikor látványosan meg akarná élni a megdicsőülést és kegyet, amit a megbízás fontossága és az általa közvetített bizalom jelent, vagy a frusztrált dühöt, hogy szupervíziót rendelnek fölé.
- Óh, és ez csak most jutott eszedbe? A memóriád vagy a prioritások koptak meg az Azkabanban ennyire? – húzódik a szája kifejezéstelen vadállatmosolyra, habkönnyű gúny szivárog a nyugodtan csendülő hangjába csupán, nem az elementáris harag, amely átmossa az ereit. Ha Voldemort valóban ezt a parancsot adta nekik, és ugyan melyik hitvány, köpönyegforgató halálfaló merne ebben hazudni, úgy az elhangzott beszélgetés jó része tárgytalan. Ha Voldemort most épp Selwynt jelölte ki az elöljárójának, hát akkor érinthetetlennek számít ő is, amíg a feladat tart. Ez a feladat pedig nem igazán fog véget érni, amíg el nem végzi az iskolát, vagy Voldemort máshogy nem kívánja. – Gondolom, Malfoy közvetített – jegyzi meg, de nem igazán vár választ, most már tényleg nagyon nem vágyik Selwyn társaságára, röviden bólint:
- Rendben. Tudomásul vettem a feladatot.
Ott marad, végignézi a metamorfózist és azt is, ahogy az alaposan az agyába vésett, jelentéktelen külsejű, ám nagyon is különleges pók eltűnik az ajtó alatti résen keresztül. Akkor aztán rárogy a mosdókagylóra, és szemügyre veszi a saját tükörképét, mintha a tükörben a gondolatait is látni és rendszerezni lehetne. Felállt volna a kispadról? Nem, aligha, hiszen Selwyn felügyeli a megbízását, nem akármelyik kétes hűségű halálfaló, hanem a kipróbált Selwyn – ez nem utal arra, hogy Voldemort különösebben megbízna benne. De ez mégis olyan horderejű feladat, amelyre az arcpirítóan megalázó tűzkeresztség és a Dolohovval közös kamikaze akció után még nem számított.
Nem, amire egyáltalán nem számított. Eddig az a parancs volt érvényben, hogy tartsa titokban a hűségét, maradjon hihetően Crouch Sr. fia, még a halálfalók egy része előtt sem fedhette fel magát, és a Roxfortban sem tett soha egyértelmű nyilatkozatot az általa vallott eszmékről, legfeljebb csak nagyon szűk körben, bár igaz, soha nem is tagadta meg azokat. Most pedig ő legyen az, aki egybegyűjti a Voldemorthoz lojális diákokat? Képes erre egyáltalán? Hiszen még a saját háza sem szíveli különösebben. Regulus – Regulus nyilván segíthetne, de Voldemort mégsem őt választotta mellé, és az utóbbi időben mintha megváltozott volna valami a tökéletes összhangú, néma barátságukban; hogy Dolohov miatt vagy talán a kviddicscsapatban történtek, mindegy. Akkor Selwyntől kérjen tanácsot, hogy csinálja, adjon tápot ennek az önelégült seggfejnek, hogy még arrogánsabb legyen? Selwyn persze iskolaelső volt, és a népszerűbb fajtából való prefektus, sokan felnéztek rá – ő nyilván már akkor tisztában volt azzal, hogyan kell befolyásolni az embereket, és valószínűleg szórakoztatta a játék.
Nem is különbözhetnének egymástól jobban.
Megmossa az arcát is, mielőtt visszaindulna a hálókörletekbe. Úgy tűnik, mostanában jó néhány álmatlan éjszaka vár még rá.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Crouch Jr. & N. Selwyn

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Selwyn vs. Crouch
» Selwyn, Crouch
» Belby & Crouch
» Mulciber & Crouch
» Moody & Crouch, Jr.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-