Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Newton Scamander EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Newton Scamander EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Newton Scamander EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Newton Scamander EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Newton Scamander EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Newton Scamander EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Newton Scamander EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Newton Scamander EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Newton Scamander EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 40 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 40 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 13 Márc. - 17:33

Newton Artemis Fido Scamander

„Mindenkiben van fény és némi sötétség is. A kérdés az, hogy melyik részre hallgatunk. Az jellemez minket.”


Becenév:


A feleségemen kívül senki sem becéz. Ő Toni-nak vagy Newt-nek szólít.
A Gőte pedig egyfajta csúfnév még iskoláséveimből…. a Salamandrából
Kor:

39

Származás:

Aranyvér

Lojalitás:

Dumbledore (egykori Mágiaügyi Minisztérium alkalmazottja)

Képesség:

-

Csoport:

Varázsló

Play by:

Michael Fassbender

Karakter típus:

Canon






Apa:
- Mr. Scamander, 67, aranyvér
Nem mondhatnám, hogy túl szoros volna a kapcsolatunk. Ettől függetlenül nem rossz a viszonyunk, mindenre megtanított, amire csak egy apa taníthatja a fiát.

Anya:
- Mrs. Scamander, 57, aranyvér
Igazi tiszta, önzetlen teremtés, magában hordozva a világ összes szeretetét. Fontos volt neki a család, a hétvégi közös ebédelések, olyan apró dolgok, melyek összetartanak egy családot, és amik csak az anya agyába fordulnak meg.

Testvérek:
- Theseus Scamander, Báty, állandó versengés, Auror (háborús hős)

Feleség:
- Porpentina „Tina” Scamander (született Goldstein)
Amerikai boszorkány (sárkányhimlőben haltak meg szülei)

Gyermekek:

- _____ Scamander: legidősebb, aranyvérű, Hollóhátas diák
- Lachlan Scamander: 17 éves, aranyvérű, Hugrabug diákja
- Catherine Scamander: 17 éves, aranyvérű, Hollóhát diákja
- _____ Scamander: legifjabb, aranyvérű, Hollóhátas diák

Sokat jelent számomra a családom, azon belül is a gyerekeim. Igyekszem, hogy semmiben se szenvedjenek hiányt.

Állatok:
- Bagoly: Gyerekkori baglyom egy szem fiókája
Katt

Kutya: Theseus-tól kapott születésnapi ajándék (6 éves)
Katt
Na meg a lényeim….sok van belőlük.



Régebben hiányzott belőlem a kellő határozottság és az igazán erőteljes fellépés. De sokat, sőt, rengeteget változtam az évek folyamán, és úgy vélem, igencsak a hasznomra vált ez a folyamat.
Az évek során elég összetett személyiség lettem. Aki csak futólag ismer, valószínűleg egyáltalán nem kap pontos képet arról, milyen vagyok valójában, mindig tudok meglepetéseket okozni.
Alapesetben nem vagyok túl bőbeszédű, csak akkor szólok, ha okom van rá, vagy ha kompetens vagyok a témában.
A végletekig kitartok, és nagyon állhatatos vagyok ez mellett. Ha van egy cél, ami lebeg a szemem előtt, fáradhatatlanul küzdök érte, minden felmerülő nehézségen keresztülvágom magam.
Ebből adódik, hogy mindig elérem a céljaimat.
Képes vagyok elfogadni mások véleményét, de a saját mellett kiállok sziklaszilárdan. Be tudom látni, ha tévedek, néha nem túl könnyen, de képes vagyok rá. Higgadt vagyok, és előre megfontolt, semmit nem csinálok dühből, vagy meggondolatlanul.
Nehezen lehet kihozni a sodromból, viszont akinek sikerült azt isten óvja.



 

Nagy Britannia, a szülőhaza, az ősi birtok, a nemesi vonal és ami ezzel jár. London, mert itt születtem.
Aranyvérűként olyan követelményeknek kellett megfelelnem már kiskoromtól kezdve, amit játéknak fogtam fel, ám ami mindenkit meglepett, hogy minden egyes tanítómat elutasítottam.
Teljesen más voltam, mint a testvérem, ő mindig remekelt.

Túlságosan érdeklődő, nyitott gyerek voltam, ám nem éppen az kötött le, amit gondolnának egy ilyen korú gyermekről. Elhatározásom már akkor is az volt, egyszer még megemlegeti a világ a nevemet, nyomot hagyok a történelemben. Félelmetes kijelentés volt ez a számból.
Aztán bekerültem a Roxfortba, ahol a süveg a Hugrabug-ba osztott be. Volt egy bizonyos baráti köröm, de nem igazán éltünk át nagy kalandokat. Valahogy azokban az éveimben taszított mindenki.
Édesanyám megmutatta a hippogriffeket, amik teljesen elvarázsoltak és ekkor kezdtem azt gondolni, hogy meg kellene őket védenie valakinek, hiszen kevés van belőlük. Nagyon kevés.
És miért ne lehetnék ez a valaki én?
Az itt eltöltött éveket rendkívül élveztem, barátaimtól elvonultan belemerültem a rengeteg információba, míg testvérem teljesen másnak tanult. Az évek alatt eléggé elszigetelődtünk egymástól, nem volt valami rossz testvéri viszonyunk, de a külön ház valahogy még jobban szétválasztott.
Ő a Godrikba ment auror-i karra…

Végül meg ismerkedtem egy különleges lánnyal, akivel nagyon jóban lettünk. Leta Lestrange. Ugyanúgy tisztelte ezeket a mágikus lényeket, mint én… mi ketten kívülállók voltunk. Aztán egy baleset miatt majdnem kirúgattak minket, de Dumbledor a pártomat fogta. Mivel magamra hárítottam az egész katasztrófát.
A végsőkig ellenezte, hogy kicsapjanak, mellettem volt.
Ez volt az a pofon, az a pillanat, amikor magamhoz tértem s megéreztem, hogy baj van. Tudtam, hogy két választásom van: vagy kimászok a gödörből, vagy ücsörgök az alján, de akkor búcsút mondhatok a terveimnek.
Nos, megembereltem magam.

A Mágiaügyi Minisztériumba jelentkeztem természetesen a megfelelő RAVASZ eredményeimmel, és az alkalmassági vizsgák akadályait is jól vettem, hatalmas nagy akaratom sokat segített ebben. Bár elértem a célom, tudtam, hogy a java még most jön.
A Roxfortban a tanulás miatt meglehetősen háttérbe szorítottam mindent, most pedig megcsapott a szabadság szele.
Úgy döntöttem a varázslények mellett fogok állni.
Még mindig ez volt az álmom és nem mondtam le róla.

Ezeket a lényeket óvni kell, s nem kiirtani. Megmentem, gondozom, védelmezem az állatokat.

’’Aki aggódik, az kétszer szenved. ’’


- Apa!
A hátam mögül jövő kislányhangra megálltam a nyirkos fűben. Hallottam a lépteit, ahogy sietősen közeledtek felém, ami megmosolyogtatott. Még nem fordultam meg. Megint utánam kiáltott, a hangja már nagyon közelről jött. Aztán éreztem, hogy ott van, közvetlenül mögöttem. Gyorsan megfordultam és a magasba kaptam a kislányt, aki felsikkantott a meglepetéstől. Nem volt nehéz művelet, csupán három éves volt és könnyű, akár egy tollpárna.
- Apa! – nevetett fel.
Én is nevettem egy sort, majd óvatosan leraktam a földre.
– Hol a testvéred? – érdeklődtem tőle, miközben letérdeltem elé. Tudta hogy kit kérdezek, mivel két nagy testvére is volt.
Az egyik csak pár évvel volt idősebb tőle, a másiktól csupán percek választották el.
 – Anyuval van. Ebédet mesélnek a kicsinek. – magyarázta.  
A válla felett a kúria felé pillantottam. Egyszerű volt és letisztult, fehér téglafalakkal, reneszánsz ablakkeretekkel és kisebb díszelemekkel.
Meleget sugárzott, nyugalmat és boldog, családias légkört sejtetett a falain belül.
- Megmutatod őket? – suttogta hirtelen, majd lepillantottam rá és kacsintottam egyet. – Ha nem eteted agyon őket megint…igen. – válaszoltam neki, majd kisleányom a kisujját nyújtotta ígéret gyanánt.
- Anyunak egy szót se....



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Hétf. 13 Márc. - 19:51


Gratulálunk, elfogadva!

Üdvözlünk köreinkben, reméljük jól érzed majd magad nálunk.


Mennyi titulus egyetlen férfiba ágyazva! A név, a fiú, a testvér, a férj, az apa, mind egész embert kívánó feladatok, és meg kell mondanom, mindig örömmel fogadom az olyan karaktereket, akik kicsit emelik a tétet, akik kicsit több NJK-val, több cselekménnyel, több lelki vívódással, több figyelemreméltó eredménnyel operálnak. Newton ilyen - és ha ez nem lenne elég, a névjegykártyájának becsült hossza vetekszik Dumbledore-éval, ez pedig már a siker rögös útjának fele!
Érdekes, gyümölcsöző kor ez egy férfi életében, és ezt az előtörténeted minden rezdülésében éreztem. Izgalmas, független figurát alkottál, és nem lehetett egyszerű dolgod, hiszen gyermekeid közül már van nem is egy, aki a mi kis szerény közösségünket gazdagítja! (De még hogy!) Kíváncsian várom, melyik ösvényen halad tovább Newt útja, és szeretett varázslényeié, hiszen ez a kettő olyan mérhetetlenül összefonódott az évtizedek folyamán!
Hass, alkoss, gyarapíts, és védd meg a tollas/bundás/pikkelyes bandát, rájuk fér már egy gondos kéz!





Vissza az elejére Go down

Newton Scamander

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-