Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

N. Selwyn & A. Varnas EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

N. Selwyn & A. Varnas EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

N. Selwyn & A. Varnas EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

N. Selwyn & A. Varnas EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

N. Selwyn & A. Varnas EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

N. Selwyn & A. Varnas EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

N. Selwyn & A. Varnas EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

N. Selwyn & A. Varnas EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

N. Selwyn & A. Varnas EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 31 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 31 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szomb. 1 Ápr. - 13:01
WE COULD BE IMMORTALS
Tűsarkú cipőm koppanása elveszik a hangzavarban, ahogy keringek az emberek között. Ma kifejezetten sokan vannak, beszélgetnek, ámuldoznak, fényképeznek. Nyugodtan sétálok, néha megállok egy-egy kép előtt és úgy teszek, mintha borzasztóan elvesznék benne. Valójában nem érdekel az ilyen típusú művészet. A képek szépek, Tiziano, Van Gogh, Monet. Nagy művészek,de azt hiszem rég lejárt a szavatosságok, ha lehet ilyet mondani, mert hiába próbálok beléjük látni bármit, fájdalmasan unalmasnak tűnnek. Semmi mozgalmasság, semmi valódi érzelem. Festék,papír, ennyiből áll az egész, nekik ennél nem volt több. Azt állítják ők voltak a valódi művészek, de véleményem szerint hatalmasat tévednek. Nem tudtak ezek a hülye muglik semmit, mégis hallhatatlanná váltak. Tisztelik őket, munkájuk még évtizedek, sőt évszázadok múltán is ezrek tekintik meg naponta. Szánalmas.
Neo más. Az ő gondolkodásmódja túlmutat mindenkién, máshogyan látja és éli meg  a körülötte lévő dolgokat, csodálom őt. Néha arra gondolok, bárcsak olyan lennék, mint ő, borzasztóan irigyeltem a tehetsége miatt, én is szerettem volna művésznek születni, de nem így történt. Éppen ezért szeretem annyira azt, hinni, hogy magam műtárgy vagyok.  Egy  kivételes szépségű szobor, akit az emberek bámulnak, de sosem érinthetnek. Most is így sétáltam végig a galérián, lassan, hagyva, hogy, aki csodálni akar, nyugodtan tehesse.
Végül leültem a korábban megbeszélt kép előtt és vártam. Izgatott voltam, amiért Neo épp engem kért meg, hogy segítsek neki a nagy visszatérésben, ez hatalmas megtiszteltetés. A Redbridge-i Rém munkájában vehetek részt és ez hihetetlen számomra. Mások elítélték ezt a férfit, őrültnek bélyegezték, de én rajongtam érte, mert volt benne valami. Ez a valami pedig kiemelkedővé tette a szememben, a fájdalmasan normális külvilág viszont ezt nyilván  nem így érzékelte. Nyugtalanul ropogtattam ki a nyakam ízületeit, utáltam várakozni, mivel soha nem az emberfeletti türelmemről voltam híres, épp az ellenkezőjéről. Aglaja Varnas heves,hektikus, zavart és robbanékony. Most nem lehettem az és ezt pontosan tudtam. Át kellett vennem Neo nyugodt közönyösségét, de ez nehezemre esett. Nem volt sok ember ezen a világon, akiben láttam azt a bizonyos szikrát, ebben a férfiben pedig ott volt, mégha ő nem is látott bennem többet egy furcsa, kegyetlen kis groupie-nál.
Kíváncsi voltam rá, ahogy arra is, ami az Azkabanban történt vele. Próbáltam nyugalmat erőltetni magamra és csendesen várakoztam.

THANKS HANNAH OF CAUTION, ATF & SHINE
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Neoptolemus A. Selwyn

Neoptolemus A. Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Timur Simakov

»
» Hétf. 3 Ápr. - 20:54
Aglaja Varnas & Neoptolemus Selwyn



Under his wings
You will find refuge

Egy múzeumban, 1978 tavaszán
Mit számít a múlt dicsősége, ha ma már senki sem emlékszik rád? Csak azok a plakátok hirdetik közellétemet, amivel elfogásom érdekében díszítették ki a Szigeteket, ám azok nem többek a félelem alkotta, tompa árnyéknál, ami kellően alkalmas arra, az egyszerű kispolgárt még inkább bezárja saját fejének zeg-zugos kényelmébe, hogy ne engedjék láttatni, ami igaz. Ők azt mondják, fenyegetés vagyok a társadalomra. Én ezt nem így látom. Kétségtelen, hogy veszélyes vagyok, nincsenek illúzióim ártatlanságom felé, s már akkor tudtam, hogy művészetemet ugyanott folytatom, ahol fél évvel ezelőtt abbahagytam, amikor még csak meg-meglibbent lelki szemeim előtt szökésem valós és reális esélye. Épp, mint Aurora szoknyája, hogy játszadozó térdeivel illúziókat keltsen, és vágyakat mindarra, amit megszerezhetek. S végül meg is szerzek.
A litván lány már idejekorán felhívta magára a figyelmet. Nem ő az egyetlen, aki hajlandó bepiszkolni a kezét, mert ó, igen, mi, akik a Sötét Nagyurat szolgáljuk, s tudjuk, mikor kell fejet hajtani egy olyan hatalom előtt, ami mindannyiunkon túlnő. De igen kevesek azok, még a Nagyúr legintimebb körei közül is, akiken nem érzem, a kegyetlenségnek nevezett állapot nem több csupán, mint maszkjuk, amit emberi arcuk felett hordanak.
De mi, az igazi szörnyetegek emberálarcot hordunk a Fenevad arca felett. Ez pedig jelenleg felettébb hasznos nekem.
Nem kételkedem abban, hogy megfelelő segítségemmé válik majd. Elsődleges oka meginvitálásának még mindig az, hogy szükségem van a jelenlétére és a személyére, hogy a nagy visszatérésem megvalósíthassam. Na meg persze, a pálcájára. Még nem tudja, hogy hamarosan alkotásom alapanyaga maga is megjelenik majd közöttünk, hogy tálcán kínálja fel azt a szívet, amivel majd dolgozhatok. Így aztán, önmagamon kívül egyetlen hozzávalót hoztam csak magammal, ami érintetlenül lapul zsebemben.
Viszonylag forgalmas nap a mai, aminek annyira nem örülök, így a bejutásom után máris megkeresem a legelső alkalmat, ahol észrevétlenül visszaváltozhatok. A sok mugli még kárt tehet póktestemben, vagy épp hisztériát kelthetek megjelenésemmel, elvégre a nyolclábúak nem éppen kedvelt állatok. Egy Leopold Redbridge nevű, nem túl ismert festő egyetlen kiállított darabjához, a Cselédsors című festményéhez kéretem. Persze a helyszínválasztás nem véletlen, ennek pedig nem az az oka, hogy az emberek aligha állnak meg, hogy egy-egy pillantást vessenek a ruháit teregető, szeplőkkel borított, fiatal lány képére.
- Lekötelezel, amiért nem hagytál cserben ezekben az időkben. – köszönök neki, ahogyan mellé lépek. Arcomat nem veszem le a festményről, ámbár nem tűnik úgy, mintha különösebben figyelném is. A műalkotás jelenleg lényegtelen. A helyét hamarosan különben is átveszi majd valami egészen más. De legalábbis kiegészítem ezt a rengeteg, üres teret.
- Percek kérdése, mígnem kéretlen látogatónk érkezik. Úgy tudja, információkat csepegtetsz a hírhedt Redbridge-i Rémről számára, amit majd felhasználhat a következő cikkében. A muglik tömege biztonságot ébreszt majd benne, később viszont hátráltató tényező lesz. – a nyugalom teljességével közlöm vele az információkat. Nincs sok időnk a bájcsevejekre, az majd ráér akkor, amikor nem sétálnak fel-alá körülöttünk.
- Az én pálcám kettétörték, arra pedig még sem vetemedhetek, hogy egy közönséges kispolgár pálcáját tulajdonítsam el egyszerűbb módokon. Segíts a pálca megszerzésében, Laja, és megmutatom, hogy válhat legendássá valami, ami olyan egyszerű… – beletúrok a zsebembe, amiben eddig is óvatosan tartottam azt az egyetlen tárgyat, nehogy összetörjön.
…mint ez a toll. – a tenyeremre rakom a hófehér, már-már túlzottan is rendezett és tökéletes madártollat, és felé nyújtom nyitott tenyerem. Ez lesz nagy visszatérésem legfőbb szimbóluma.


Arvo Pärt: Summa for Strings
Thanks Doll! ♥_♥
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szomb. 15 Ápr. - 22:37
WE COULD BE IMMORTALS
Egy semmitmondó festmény előtt álldogáltam. Kénytelen voltam néhány pillantást vetni rá, igen furcsa lett volna, ha csak néztem volna a távolba elmerengőn. A kép egy parasztlányt ábrázolt, aki a maga korában bizonyára szép lehetett, ám nekem csak annak hatott, ami valójában volt. Cselédnek.
Nem volt kifejezetten szépnek nevezhető, arcát szeplők borították, azokat különösen utáltam. Magam is hajlamos voltam a szeplősödésre, de mivel póriasnak tartottam, mindent megtettem, hogy elkerüljem őket és megőrizzem makulátlan és hófehér bőrömet, amit a környezetem és én is egyaránt gyönyörűnek tartottunk.  A szépségem része volt a fegyvertáramnak, ezért vigyáznom is kellett rá. Ugyan ki gondolta volna az égszínkék tekintetű aurorkislányról, hogy mosolyogva kínozza meg bármelyik kollégáját, ha épp ezt tartalmazza a Nagyúr parancsa? Azt hiszem senki, éppen ezért dőlnek be nekem, annyian nap, mint nap. Egy szép mosoly, egy kis pillarebegtetés és akármit képes vagy megúszni, persze csak akkor, ha elég eszed is van hozzá.
Gondolataim közül a várva várt személy hangja szakít ki, perifériából figyelem arcát, miközben hozzám beszél.
-Pontosan tudod, hogy  mekkora hatást gyakorol rám a művészeted-jelentem ki, miközben egy hosszabb fekete hajtincsemmel játszom, mintha nem is a mellettem álló férfival beszélgetnék, csak magamnak tennék megjegyzéseket az előttem függő alkotással kapcsolatosan. Nem lettem volna képes cserben hagyni, ahhoz túlságosan érdekes volt számomra, sajnáltam volna, ha nélkülöznöm kell további tetteit vagy akárcsak a társaságát.
Most is higgadt, minden szava előre kitervelt és azt hiszem ez a beszélgetés már réges-rég lezajlott a fejében, ezért lehetséges, hogy egy percig sem kereste a megfelelő szavakat, nekem is így kell majd tennem, mikor az áldozattal beszélek. Nem szabad hezitálnom vagy bizonytalanságot mutatnom, nem mintha ez jellemző lenne rám. Szavaira apró és kimért biccentéssel válaszolok, sokkal többre nincs is szükség.
-Gondolom már arra is van elképzelésed,hogy  hogyan tisztítjuk meg a terepet-bújtatom a kérdésem egyszerű kijelentésbe. Innen is látszik, hogy mennyire mások vagyunk. Én legszívesebben mindenki szeme láttára vittem volna véghez a  tervet, alig törődve azzal, hogy ez miféle gondokat okozhat a továbbiakban. Nem voltam a következmények embere és ezt Neo is tudta, nem hiába választott éppen engem.
Szavait hallva beharapom az alsóajkam, tehát a pálcára is szükség van, nincs ebben semmi különös, gondolhattam volna rá korábban is, hiszen nyilvánvaló, hogy az övé használhatatlan, de a legtermészetesebb, hogy megszerzem annak a szerencsétlennek a pálcáját.
Elkápráztatott az, ahogy arról a tollról beszélt, nem volt benne semmi különleges, mégis elhittem neki, hogy ez a világ legesszenciálisabb és legcsodálatosabb dolga, ahogy alig hozzáérve simítottam végig, majd Neo arcára pillantottam.
-Van valami, amit még tudnom kell? –kérdeztem és arcom máris megfelelően kifejezéstelenné vált, ahhoz, hogy megkezdjem az akciót.

THANKS HANNAH OF CAUTION, ATF & SHINE
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Neoptolemus A. Selwyn

Neoptolemus A. Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Timur Simakov

»
» Hétf. 15 Május - 21:57
Aglaja Varnas & Neoptolemus Selwyn



Under his wings
You will find refuge

Egy múzeumban, 1978 tavaszán
Nem kétlem, hogy a megfelelő személyt választottam a feladatra. Laja még sokra viheti, ha hagyja magát kibontakozni, és nem riad meg attól, ami az én, de mások szemében is művészet, éppen csak a magukat is hazugságokkal átverni próbáló köznéppel ellentétben nem ostorozza magát felesleges bűntudattal, mikor titkon vagy kevésbé titkolva bevallja önmagának, hogy látja a szépet a groteszkben, látja a formákat, alakokat, jelentéstartalmat, melyet egy-egy alkotásomba beleillesztek. Hazug társadalmunk arra épül, hogy elítélje az ilyesfajta művészeteket, mindenféle, hamis ideológia mögé bújva, mely azonban nem több, mint puszta félelem gerjesztette ítélkezés. Éppen ezért emelkedik a magunkfajta az efféle köznép felé, hiszen minket nem tudnak megtéveszteni hamis eszméikkel, s mi nem zárkózunk el tőle, hogy az élet olyan oldalának is odaadással adózzunk, amitől ők vakon elfordulnak, legfeljebb szemeiket takaró ujjaik résein át kukucskálnak sóvárogva egy olyan szabadságért, ami számukra ép ésszel fel nem fogható.
- Köszönöm. – már-már szerénynek is nevezhető megbecsülése ez annak, ahogyan kifejezi örömét munkámban. Mióta ismerem, tudom, hogy azon kevesek közé tartozik, akik képesek látni azt, amit én láttatni akarok, mégis, ezidáig még nem volt része olyan alkalomban, hogy személyesen mutathattam meg neki, hogyan dolgozom. Persze, fejben már mindent tisztáztam magamnak, tökéletesen ott lebeg fantáziám küszöbén az a kép, amit meg akarok valósítani, és már a módjával is tisztában vagyok. Vannak azonban olyan részletek, amikre nem fordítottam időt, mert feleslegesnek véltem. Engem nem érdekel, hogy ezek a muglik, akik közönségre sem méltóak, élnek-e vagy halnak. Nem érdekel, mennyi idő lesz, mire az aurorok felfedezik alkotásomat, és az sem, a varázstalanok sajtója vajh’ időben beszámol-e erről, mielőtt az egész amneziátor hadtestet bevetik a nyomok és emlékek eltüntetéséhez.
- Nem, egyáltalán nincs. – felelem, a tenyeremen pihenő, fehér tollat figyelve. Még a legapróbb kis pihéi is olyanok, mintha most festettem volna fel őket. Nagy tekintettel és óvatossággal voltam iránta, hiszen nem akartam, hogy megsérüljön. Tökéletesnek kell lennie akkor, amikor szimbólummá válik.
- Nem zaklat fel különösebben a muglik életben hagyásának vagy kivégzésének kérdése. Cselekedj, ahogyan jónak látod. Nem leszel egyedül döntéseddel. Téged még kötnek rabláncaid a társadalomban betöltött szerepedhez, a gazda pedig akkor jó, ha azt hiszi, a szolga nem tudja, hogy láncra verték. – élek egy kedvelt hasonlattal. Megvan az előnye annak, hogy a halálfalók többsége a társadalomba való beépülést választják, mégis, én kényelmetlenül éreztem magam, bárhol is voltam. Alig néhány év alatt megannyi különböző helyen és pozícióban dolgoztam, de legfeljebb pár hónap után mindegyikre ráuntam. Nem tudtak nekem olyat ajánlani, hogy megérje nekem tovább játszanom színjátékom.
- A toll végét méreggel kezeltem. Légy óvatos vele, tönkre ne tedd. Itt leszek a közelben, mindent figyelek. A szíve… A szíve pedig mindenképp maradjon ép. – átnyújtom neki a pelyhet, magam pedig hátralépek, hogy a tömegbe vegyülve megkereshessek egy olyan helyet, ahol senkinek nem tűnik majd fel, ha átváltozom. Természetesen a közelből figyelem az eseményeket, nyolclábú alakomban viszont láthatatlan vagyok, az újságírónak ekképpen pedig fogalma sem lesz róla, valóban mekkora bajba is keveredett. Vagy mekkora kegyben részesülhet.
Csak percek kérdése pedig, míg az újságíró pedig valóban képviselteti magát. Margot Chaisty tartalmas, hosszú cikkeket írt rólam, azonban a legutóbbival igencsak megcsúszott. Már rég szabadlábra helyeztem magam, mire az írása a tárgyalásomról megjelent. Nem hibáztatom érte, ez csak egy buta újságíró, aki nem fogja tudni azt sem, most miért épp neki kell meghalnia. A harmincas nő sárkánybőr csizmája hangosan kopog a márványpadlón, homokszínű ridiküljét pedig szorosan magához ölelve közelíti meg Laját. Mialatt én már rég magasan vagyok, pontban a fejük felett, s próbálom elkapni beszélgetéseik foszlányait.
- Ms. Varnas, ugye? – lép mellé. Egyedül jött, állapítom meg akkor, amikor az újságíró helyett a környezetet szemlélem. Megtehette volna, hogy értesíti az auror főparancsnokságot, hogy kísérjék el, azonban Aglaja maga is auror, így nyilván azt gondolta, hogy a Minisztériumtól kapott informátort általa. Mindezek mellett pedig Ms. Chaisty sem több nálam abból a tekintetből, hogy hasonlóan becsvágyó. Kell neki a hírnév, s inkább kockáztat hát, mintsem hogy saját biztonságáról gondoskodjék. Egy jó cikk mindent megér…
- Margot Chaisty, Próféta. – lakkozott, bézsszínű körmeivel véget érő kezét kéznyújtásra nyújtja, majd kutakodni kezd a táskájában. Innen nem látom pontosan, de valószínűleg íróeszközt és jegyzetfüzetet kereshet.
- Köszönöm, hogy felkeresett. A főparancsnokság nem valami bőkezű információk terén. Hol tart tehát a nyomozásuk? – hangzik el tőle az első kérdés, amit bizonyára tucatnyi másik fog követni azzal kapcsolatban, hogy miért nem adnak ki elég hírt a keresésről, történt-e hozzám köthető gyilkosság, vagy kihallgatták-e már a rokonaim és barátaim. Kérdések armadája, amik oly könnyedén hagyják el rúzsozott ajkait, amilyen könnyű az a toll is, amelyet magammal hoztam.


Arvo Pärt: Summa for Strings
Thanks Doll! ♥_♥
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

N. Selwyn & A. Varnas

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» D. Karkarov & N. Selwyn
» Selwyn & Selwyn
» Selwyn & Selwyn
» P. Lamora & N. Selwyn
» Noah Selwyn

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-