Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Arcturus Higgs EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Arcturus Higgs EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Arcturus Higgs EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Arcturus Higgs EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Arcturus Higgs EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Arcturus Higgs EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Arcturus Higgs EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Arcturus Higgs EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Arcturus Higgs EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 40 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 40 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 26 Ápr. - 7:01

Arcturus Nicolas Higgs

A tudatlanság gyávákká, félénkekké teszi az embereket, sötét éjszakát térit el körültök.


Becenév:

Archy, Nicky

Kor:

18

Származás:

Aranyvér

Lojalitás:

Semleges

Képesség:

Pálca nélküli varázslás

Csoport:

Hugrabug

Play by:

Dylan O'Brien

Karakter típus:

Keresett





"Higgs", talán rémlik még a név - leginkább kviddics-fanatikusok körében - egy frenetikus meccsről, még 1920 környékén. Kiváló hajtó volt, rettenetesen gyors, erős és trükkös. A nagyapám - Merlinnel biztosan jót mulatnak odafent, vagy lent, vagy hol a fenében - pár éve húnyt el, de még az utolsó évében készült róla egy cikk ami a Dimbournei-i Darazsak talán alapításuk óta legsikeresebb évadjáról szólt. Már csak két tagjuk élt, Florean Arcturus Higgs és Beedle Nicolas Burbage, történetesen a két legjobb barát. A nagyapám utána adta a második nevemet, ehhez méltóan pedig a mai napig látogatom otthonában, bár csak nyaranként. Szintén az ő hatásukra kezdtem bele jómagam is kviddics pályafutásomba. Apám, Uric Rubeus Higgs már kevésbé gyakorolt rám ekkora hatást, ő állandóan dolgozott, még hozzá a Minisztériumban, a világ egyik legunalmasabb helyén... És csak a tanulást és a tanulás szajkózta, ha vacsorára éppen haza ért. Anyám, Dilys Higgs - azt hiszem még neki van a legértelmesebb neve a családban - egy tündéri nő, de talán kissé túl naiv. Hűséges, szerető asszony, aki könnyedén szemet huny az ingen hagyott idegen rúzsfoltok felett. Nem tudom, talán kölcsönösen fogadnak-e mindketten mást a szívükbe, de otthon sohasem volt vita ilyesmi miatt. Mindenki békésen, csendben megvan, meghallgatjuk egymást, tanácsot adunk, pont mint egy normális család. Még Voldemort szele se különösebben érte még csak a tarkónkat sem, nemigen vagyunk számontartva a nagy nevek között, sohasem törekedtünk felfelé. A középszerűség tökéletes mintapéldányai vagyunk, leszámítva a neveket... Ja és nem sokára, Mr Murr-murr, a macskám is apa lesz, szóval én meg nagyapa, már nagyon  kíváncsian várom a kicsiket!
Hát te bolond vagy, Higgs!, bár nem, nem vagyok. Csak életvidám. Meg Hugrabuggos. Szóval nem hiszem, hogy túl sokat kellene ezen magyarázkodni. Mi gyógynövényeket termesztünk, a Griffisek meg a Mardisok kinyírják egymást, a varjak, akarom mondanni a Hollósok meg elbújtak a könyvespolc aljában. Személy szerint, én magunkat tartom a suliban a legnormálisabbnak. Bár a Süveg felajánlotta, hogy berak az éltanulók közé, de én ezt innét is megoldottam. A Lump-klubban megvan a saját székem, bár ezt csak apám kedvéért. Sem a dicsvágy, sem a proff egója nem mozgat meg. Esetleg a vacsi, az mindig oltári finom.
Elkísérjünk a javasasszonyhoz? Nem! Csak megcsúsztam, és a bűbájt már tanultuk amúgy is, és igen, fel tudok állni egyedül is, köszönöm! Amúgy meg nem vagyok se süket, se kétballábas, szóval a hátam helyett inkább a másik folyosó mögött vitassátok ezt meg. És igen, én is tudok dühös lenni! Még ha általában rajtam nevet mindenki. Förtelmesen frenetikus humorom van, de-de álljatok csak meg, az az én táskám! És igen, tudom, mert a suliban kb csak nekem van Weird Sisters kitűzőm, szóval ne feleselj. Add csak ide, add! Látod? Most, ebben a szent pillanatban essen le a helyéről Dumbledore professzor szakálla, ha ez a te kézírásod. Kézírás! Hilogrifák, nem, hieligrifák... A fenébe is: HIELOGRIFÁK! Minek kellett a mugliknak ilyen nyelvtörőket kitalálni?!


A legmeghatározóbb emlékemet körülbelül 5 évesen szereztem, amikor véletlenül rátaláltam a nagyapám kviddics mezére. Emlékszem, ahelyett, hogy lecseszett volna, amiért magamra húztam és az udvaron rohangászva föl-alá szinte teljesen összekoszoltam, büszkén tapsolt. Akkor megígérte nekem, hogy ha felnövök és sikeres kviddics játékos leszek, akkor majd az ő mezét hordhatom, de akkor már nem csak játékból. Kisujjesküt tettünk, ami apámnak felettéb nem tetszett. Ő vasszigorral akart nevelni, de sohasem tudott ellentmondani a saját apjának, csak zsörtölődni valamelyik sarokban. Így vált hát szabaddá az út számomra a kviddics felé. Gyerekként rengeteg meccset néztünk együtt a nagyapámmal, elemeztük őket,  néha még jegyzeteltem is. Ezek a jegyzetfüzetek pedig mindig nálam vannak, kabalaként. A meccsek előtt mindig ezeket olvasgatom, néha órán is, ha éppen nem valami más tereli el a figyelmemet. Ebből persze nem szokott bajom lenni, a büntetőmunka nem is olyan vészes. Azt mondtam már, hogy kiváló tanuló vagyok? Minden megfelelési kényszert félretéve, apám csak akkor támogatja a kviddics karrieremet, ha mellé jól tanulok. Fer ajánlat, hála az égnek a memóriám kikezdhetetlen, jobb vagyok mint egy elefánt.


Vissza az elejére Go down

Arcturus Higgs

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-