Ünnepélyesen esküszöm
hogy rosszban sántikálok

Üdvözlünk itt
üdvözlünk az oldalon!
Kedves Látogató!
Örömmel értesítjük, hogy felvételt nyert a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába.
• • • • • • • • • • • •
1979. Sötét van. És egyre többször tűnik fel még azoknak az embereknek is, hogy nincsen minden rendben, akik nem érzékelik a mágusvilág történéseit. Az emberek eltűnnek, a házak fölött pedig vagy a Sötét Jegy lebeg, vagy nincsenek már házak. Nem bízhatsz senkiben. De ma boldog is lehetsz. Ma harcolhatsz is. Talán maradt még remény. Talán mélyre kell ásni érte, talán olyan emberekben találod meg, akikben azt hitted, hogy kihunyt a remény minden szikrája. Új szövetségeket köthetsz, új Rend születhet. Nincs még vége. Nem ma jött el az utolsó napfelkelte. Mert az öröm segít azokon, akik megérdemlik, még akkor is, ha teljes a sötétség; mert a sötétséget elűzi a fény. Az új Rend. Az iskola, ahonnan kikerülhetnek azok az ifjak, akik megváltoztathatják a történéseket így, vagy úgy.
Szívélyes üdvözlettel:
A Staff tagjai

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
Multi váltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:

Jelszó:

Merengõ
legfrissebb történések

» A Mágiaügyi Miniszter, Harold Minchum elesett! Köszöntsétek új miniszterünket Barty Crouch Sr. -t!
• • • • • • • • • • • •

» A Szent Mungó halálfalói fennhatóság alatt áll! Ez kihatással van a továbbképzésen tanulókra, az ottani betegekre! Gondold meg kétszer, belépsz e az ajtaján!
• • • • • • • • • • • •

» Szörnyű támadás az Abszol úton! Hogyan kezdjék békességben így a tanévet a diákok, ha már bevásárolni sem tudtak?
• • • • • • • • • • • •

» Tovább olvasok

Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Amikor a gigászokat szólítják
Today at 15:24
• • • • • • • • • • • • • •
Patrick Drake
I want to be loved...
Today at 14:32
Augusta Quinlan
Fákjú tanár úr!
Today at 11:53
Alec Silverlake
Is this just fantasy? Caught in a landslide, No escape from reality
Today at 9:21
Marlene McKinnon
míg átrágod magad a mába
Yesterday at 23:57
Sir Cadogan
testre mennek és tovább
Yesterday at 23:36
Sir Cadogan
Sűrű erdő rejtekén
Yesterday at 23:19
Alec Silverlake
Is it a dream?
Yesterday at 22:50
Alec Silverlake
Fosterék háza képzeletbeli barátoknak
Yesterday at 18:52
Theodore Foster
Én várok rád/ahol véget ér az út
Yesterday at 16:37
Dixon Avery-Lestrange
A hónap írói
a hónap posztolói
Népszámláló
Az oldal tagjai!
mágiahasználók:
főnix rendje:
griffendél:
mardekár:
hugrabug:
hollóhát:
törvényen kívüliek:
professzorok:
varázslények:
varázstalanok:
elhalálozottak:
egy játékos karik:
ÖSSZESEN:
51
15
4
6
6
5
25
16
1
3
5
6
143
Erre kószálók
ki kóborol a folyosókon?

Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (52 fő) Kedd 17 Május - 22:36-kor volt itt.

Share|

et uino et sale et omnibus cachinnis

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

i'm up to no good

the devil's in the details

Fõnix Rendje
A varázsvilág védelméért
▽ Hozzászólások :
11
Értékelés :
1
▽ Kor :
25
▽ Avatar :
Jesse Lee Soffer

»
» Kedd 26 Jún. - 17:34
Mark & Owen

Sosem idegenkedtem az egyetemi oktatástól, nekem is volt már benne részem. Egyszer talán el is végzek egy képzést, mely után nem csak gimnáziumokban taníthatok, de ez még várat magára. Talán többet is, mint amire most gondolok. Talán soha nem is kezdem el a képzést. Ki tudja? Majd lesz valami. Mindenesetre mindig élvezem, ha Markot helyettesíthetem az egyetemen. Ez azonban kivételes alkalom, hisz gimnáziumban vagyunk. Mark is helyettesít, bár inkább átvett egy osztályt. Mit tehetnénk, kevés a tanár. Ám most másra kellene koncentrálnom. Óra elején felkarcoltam a hiányzók nevét, és most valamiféleképpen átláthatóbbá kell tennem a dolgot, hogy ne csak én tudjam, miről van éppen szó, hanem esetlegesen Mark is. Legalábbis ez némiképp előnyös lenne számára. Szóval igyekszem szépen írni, sőt még az ábécé szerint sorba is rendezem a neveket a könnyebbség érdekében.
Igen, mindenki jól látja, aki ezek után arra gondol, hogy kedvelem Markot, elvégre... Elvégre igen, kedvelem őt, és ezen nincs mit szégyellni. Jó ember, nem tett ellenem semmi rosszat, és az sem zavar, hogy apám sérelmezné az iránta táplált érzéseimet. Félreértés ne essék, semmi gyengédre nem gondolok, de haladunk afelé, hogy hivatalosan is barátomnak nevezhessem. Ami azért szép eredmény, mert nincs túl sok barátom. Az emberek általában nem kedvelik, ha a történelemről beszélek akár több órán keresztül. Pedig én szentül hiszem, hogy az igazi tanulságokat a múltban kell keresgélni.
- Áh, szia. - pillantok fel az érkező Markra, mikor hallom, hogy nyílik az ajtó. A diákok már rég nincsenek itt. Mindenkinek ez volt az utolsó órája, és örömmel, hatalmas lelkesedéssel fogadták, hogy végre kitört a nyári szünet. Furcsa volt az év legeslegutolsó óráját nekem megtartani, de úgy érzem, mindenki jól fogadta a dolgot. Ilyenkor már lazák az órák, lazák a gyerekek, lazák a tanárok, így én is igyekeztem mindent megtenni, hogy ne rontsam el a hangulatot. Szóláncoztunk, alliteráló neveket adtunk egymásnak, és hasonló unalmasnak tűnő játékokat játszottunk. Ha jó a társaság, összetartó a csapat, még ezek a játékok is mosolyt csalnak a legtöbbek arcára. Főleg az olyan nevek után, mint a Bagatell Balthazar.
- Sikerült mindent elintézni? - felállok a tanári asztaltól, és átnyújtom neki a mappát, amiben az éves vázlatok vannak. Nagyjából át kellett futnom, hogy mit vett idén ez a korosztály, mert rég tanultam én is a dolgokat, ám ahhoz, hogy az alliterálós játékot fel tudjam vetni, mindenképp tudnom kell, hogy idén vették az alakzatokat és a költői képeket. Szóval segítségemre volt egy kicsit.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

i'm up to no good

Varázstalan
Mágia nélkül születtem
▽ Hozzászólások :
37
Értékelés :
2
▽ Kor :
39
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Brad Pitt

»
» Kedd 10 Júl. - 10:05

Owen & Mark

Sosem volt fáradtság a munka, legalább is a tanítás. Az egyetemen nincs olyan sok előadásom, inkább a cikkeimmel foglalkoztam volna, de nem tudtam visszautasítani a volt gimnáziumom kérését, ahol már tanítottam. Hosszabb időre kiesett az egyik irodalomtanár és csak beugrónak kellenék míg nem találnak valakit a helyére. De így tanév közepén elég nehéz vállalkozás. Én meg valahogy megint egyre inkább a munkámba temetkezem, holott nem vagyok boldogtalan, szeretem a feleségem és a fogadott gyerekeim, de... mégis gondolkodás nélkül mondtam igent, hogy megoldom. Két nap kell bemennem, nem vészes. Ma is egy ilyen nap van, azaz lenne, de a feleségem felhívott, hogy Ő most sajnos sehogy sem tud elszabadulni a munkából de az iskolából hívtak hogy a kislányunk beteg, hány, haza kellene vinni. Én se nagyon tudtam elszabadulni, de Owen kedvességére és megértésére most is számíthattam. Igazából már csak ezért is megérte elvállalnom ezt a munkát, mert így Őt is megismerhettem. Sokan hóbortosnak tartják amikor belelovalja magát a történelmi előadásaiba, de engem mindig lenyűgöz a tárgyi tudása, hogy mennyire nagy összefüggéseket vél felfedezni, rámutatni a negatívumban is néha olyan részletekre, amik egészen új megvilágítást nyernek általa. Az irodalommal én is így voltam, a kettő szorosan összefügg, így cseppet sem zavartattuk magunk ha akár órákig heves diskurzust folytattunk a tanáriban az órák után. Legalább is engem sosem zavart, talán Őt sem, elvégre ott maradt velem. Nos, Owennek köszönhetően el tudok szaladni a lányomért, hazaviszem és miután megmértem a lázát, vittem be neki lavort, mellette maradtam míg el nem szundikált, addigra az anyja is hazaér, így jövök is vissza a gimnáziumba. Sietek, mert nem akarok nagyobb gondot kedves kollégámnak.
-Szervusz, ne haragudj, tényleg elkapott valami nyavalyát... Igen, már a feleségem is hazaért, gyorsan megcsinálta amit kell és már rohant is. Meg hát a gyerek is örült, hogy az anyja van vele, szóval siettem vissza. Tényleg hálás vagyok, remélem nem voltak nagyon csíntalanok, ilyenkor már nem bírnak magukkal, hogy jön a szünet... - Mosolygok és átveszem az összekészített mappát, elvileg nem volt sok dolga csak felügyelni, de néha az a legnehezebb.
-Esetleg meghívhatlak ebédre? Legalább egy kávéra, én lehet répával fogok álmodni, szegény kislányom... - Simítok végig szakállamon, bár nem nagyon visel meg a dolog, legalább is az étvágyamra nincs akkora kihatással, csak az együttérzésemre.

i'm up to no good

Fõnix Rendje
A varázsvilág védelméért
▽ Hozzászólások :
11
Értékelés :
1
▽ Kor :
25
▽ Avatar :
Jesse Lee Soffer

»
» Kedd 30 Okt. - 19:17
Mark & Owen

Sosem nehezteltem amiatt más tanárokra, mert helyettesítenem kell őket. Mindig is szerettem a diákokat, szerettem továbbadni a tudásomat, és mindig szerettem sokat beszélni a történelemről. Az én én hatalmas nagy hibám és gonosz tettem, melyet az emberiség ellen irányítok, de olykor van, aki meghálálja a mások számára kínszenvedésként megélt tanórákat. Ritka az ilyesmi, de minden évben akad legalább egy olyan diák, aki érettségizni szeretne történelemből.
Mindenkinek más tetszik. Van akinek a matematika, másoknak az irodalom, a rajz, a hittan vagy éppen a történelem. Embere válogatja, és senkit sem szabad elítélni azért, mert épp szereti a verseket vagy a festményeket. Előfordul, és ez az élet rendje. Az élet pedig úgy döntött, én a történelemben lelem legnagyobb örömömet.
- Nem volt velük semmi probléma. Játszottunk egy jót. A gyerek gondolom azért rendbejön… - remélem, csak valami egyszerűbb vírus az, ami megszállta a testét, semmi nagyobb, komolyabb betegség, ami esetleg ne lenne gyógyítható. Nem lenne szerencsés, és senkinek sem kívánom, ha tartósan megbetegedne.
- Valamit szívesen iszok, ha már felajánlottad. - felelem, és elrakom táskám egy kisebb zsebébe a tollamat, hogy később megtalálhassam azt. Olyan helyre szoktam tenni, ahonnan bármikor elő tudom rántani. Mindig hasznos lehet egy toll, és ezt könnyebb is használni, mint a pennát és a tintát. Könnyebb vele írni, nem fogy ki olyan gyorsan, és szebb is, mint amikor összepacázott kezemet végighúzom a papíron.
- Jövőre is te lapod ezt az osztályt? Vagy vesznek fel valakit?

Ajánlott tartalom
i'm up to no good

»
»

et uino et sale et omnibus cachinnis

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal