Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Avantika Macmillan EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Avantika Macmillan EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Avantika Macmillan EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Avantika Macmillan EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Avantika Macmillan EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Avantika Macmillan EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Avantika Macmillan EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Avantika Macmillan EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Avantika Macmillan EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 26 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 26 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Avantika Macmillan

Avantika Macmillan

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
Nem láttad a papucsomat?
▽ Avatar :
Dove Cameron

»
» Szer. 10 Okt. - 17:02

Avantika Dhara Macmillan

Nehéz eldönteni, hogy mi valóság és képzelgés között...

Becenév:

Ava, Dhara, Ika

Kor:

17

Származás:

Aranyvér

Lojalitás:

Semleges

Képesség:

Született látó

Csoport:

Hollóhát

Rank:

Hollóhát

Play by:

Dove Cameron

Karakter típus:

Saját




Legszívesebben elfelejteném őket és azt is, hogy valaha léteznek, mást nem láttam tőlük, csak hogy hogyan kell a tökéletességre törekedni és hogyan legyünk mindenki előtt a legjobbak.
Az álszentség és képmutatás olyan volt nálunk, mint normális családoknál a szeretet... Egyeseknél szeretet van, nálunk ármánykodás és utálkozás, irigykedés...

Chirstát tekintem a családomnak, ő nevelt fel és mindig mellettem volt. Kedves volt, segített mindenben, ha megsérültem ő segített nekem. Hálás voltam, hálás hogy megmentette az életemet és kitartott mellettem.
Bizalmatlan, szeretethiányos és elkeseredett.
Christa mindig ezeket a szavakat mondja, mikor megpillant engem és igen, van némi igazság a szavaiban. Senkiben sem tudom megbízni, hiszen ha egy gyermek a saját szüleiben nem bízhatott meg, akkor kiben? Nehezen nyílok meg, inkább vagyok csendes nagyobb társaságban, mint beszédes.
A szüleim sosem éreztették velem, hogy szeretnek ebből adódóan minden szeretet Christa adta nekem, amim van, de... vágyom mások szeretetére, vágyom mások kedvességére és törődésére.
Elkeseredett nem igazán vagyok, csak... már elfogadtam, hogy engem senki sem fog szeretni és talán magányos leszek életem végéig.

Bátor, őszinte és elfogadó.
Talijah mindig ezt mondja, mikor valaki megkérdezi, hogy milyen vagyok. Ő a legjobb barátnőm, egy "sárvérű", akit mindig megvédtem, amikor kellett. Azt mondta, hogy ritkán szólalok meg, de akkor megszólalok rendesen és ütnek a szavaim. Talán ezért mond bátornak, bátran felvállalom az érzéseimet és gondolataimat, ha valamivel nem érzek együtt, akkor az ellen felszólalok.
Mindig mindenkit elfogadtam, én nem ítélkezem. Engem nem érdekel, ha valaki a saját neméhez vonzódik vagy éppen utál valakiket. Nekem mindenki ugyanolyan és egyenlő, legalábbis erre törekszem.

Okos, romantikus és jó tanácsadó.
Laylah mindig ezzel cukkol és mindig hálás, amikor megmentem a kapcsolatát a pasijával. Sokat olvasok és sok mindent megjegyzek, könnyen megy minden és talán a maximalizmust egyik sem említette, de az is vagyok. A legjobb törekszem, hogy büszkévé tegyem Christat, hogy megmutassam neki érdemes volt engem örökbe fogadni, bár... sose érezteti velem, hogy bizonyítanom kell, mégis én ezt akarom, bizonyítani neki.
Talán a sok könyv miatt lehet, hogy tudom hogyan lehet megteremteni a romantikus pillanatokat, hiszen az olvasásból lehet a legtöbb tudást szerezni. Mint mondtam én voltam a párkapcsolati tanácsadója, mindig hozzám jöttek megbeszélni, ha valami gondjuk volt. Én mindig segítek neki és bárkinek, aki segítségre szorul.


– Lefogtok bukni. – mondta halkan, szinte már suttogva, miközben villámmal egy szem cukorborsót toltam odébb a tálon. Tudtam, hogy nem fognak örülni annak, hogy megszakítom a beszélgetést köztük, de azt hittem, hogy hinni fognak nekem, hogy most az egyszer az életben meghallgatnak… Tévedtem. Édesapám felvont tekintettel figyelt, míg anyám legyintve egyet folytatta a beszélgetést, mintha ott sem lennék. Öt éves vagyok, egy ötéves kislány, akit a szülei elhanyagolnak, aki inkább nevezhetné a dadáját édesanyjának, mint akit valójában megillet. – Lefogtok bukni. – ismételem meg, hátha ezúttal meghallják, bár az előbb sem hiszem, hogy nem érte volna el őket a hangom.
Apám mindkét tenyerével csapott az asztalra, mire anyám felpattant és férjére pillantott, mintsem ijedt gyermekére. – Jonathan, nem tudja mit beszél, semmiről sem tud. – súgja anyám gyengéden a fülébe, miközben végigsimít apám mellkasán. Pedig tudom, tudom hogy embereket tartanak bezárva a pincébe és azt is tudom, hogy apukám néha lejár megkínozni őket. Álmomban láttam, láttam hogy mit művelnek lent és láttam, ahogy megbilincselve pálcát szegezve rájuk elhurcolják őket, de… az álmomban sokkal idősebbnek néznek ki. Én csak figyelmeztetni szerettem volna őket. Csak a tálamat figyeltem egészen addig, míg meg nem hallottam apám hangos lépteinek zaját, felpillantottam és már csak azt láttam, hogy lendíti a kezét és egy hangos csattanás közepette arcom érintkezett az ő tenyerével. Erős férfi volt és nem hiszem, hogy visszafogta volna magát, így lerepültem a székről és igyekeztem nem sírni.
Égett a bőröm, lüktetett az arcom és köptem egyet… kiesett az egyik fogam. – Jonathan! – szólalt fel hangosan és indulatosan édesanyám, egy pillanatra testemet elöntötte a remény, egyfajta boldogság. Sosem védett meg, sosem állt ki értem, hittem benne, hogy most talán megváltozik, hogy végre igazi anya-lánya kapcsolat alakulhat ki köztünk, de… ez is csak egy álom volt, egy soha be nem teljesülő álom. – Mit fognak szólni a szomszédok? – kérdezte feszülten édesanyám, majd elindult felfelé a lépcsőn. Eddig bírtam, eddig tudtam visszatartani a könnyeimet, apám ismét elindult felém, én összehúztam magam, összehúztam magam, mert féltem… nem is féltem, egyenesen rettegtem. – Christa! Siessen és vigye fel a gyereket a szobába! – parancsolt a dadámnak, aki gyorsan felkapott és elindult az emeltre. Koszos ruhájába markoltam, odahúztam mellkasához az arcomat és sírtam, ő pedig gyengéden simogatta a hátamat. Christa fogja elárulni a szüleimet, ő is rájuk fogja majd a pálcáját. – Ad csak ki magadból kicsikém, én itt vagyok neked. – súgta lágyan a fülemben. Mindig levendula illata volt, ez az illat megnyugtatott. Kedves volt, törődött velem és segített mindenben, ha kellett akkor egy ravasz és fondorlatos válasszal megvédett édesanyámtól. Nem tudnám elárulni őt… Nem akarok elveszíteni, szükségem van a szeretetére.



Anyám a nyilvánosság előtt mindig kedves, odaadó és tökéletes, már annyira, hogy kételkedés csiráját ülteti el az emberekben a megjelenése. Mindenki jól tudja a szíve mélyén, tökéletes nő nincs, ahogyan tökéletes anya és család sem, bárkiben fellelhető a hiba, ami nem baj, de anyám… Gondosan megtervezett mindent, éppen egy estélyt tart, ahol a Szent Mungo felújítására gyűjtenek pénzt. Egy újabb este, ahol mások orra alá tudják dörgölni, mennyire tökéletesek vagyunk, de ez mind csak színjáték és hazugság, egy olyan réteg, mely mögött rejlik az igazi valóság… Egy romlott család vagyunk, nem tartunk össze és csak mások véleménye számít, nem számít önállóságunk, nem lehet elég, hogy mi tudunk valamit, minden csak akkor válik valósággá, amikor mások erről beszélnek. Ha a város nem beszél rólunk és nem ismerik el hatalmunkat, vagyonunkat, akkor nem létezünk, ha nem rólunk beszélnek, mi… senkik vagyunk.
Mosolyogva búcsúzom el az utolsó vendégtől is, bár ők csak színjátszásból adományoznak a Mungonak, nekem tényleg fontos volt ez az este, nem véletlenül vetettem fel az ötletet. Apám szerint csak keselyűknek tartanak az emberek, akik annyira dörzsöltek, hogy még  a jó cél érdekében sem áldoznak fel semmit sem…
– Láttad Carla ruháját? – beszélget anyám egyik barátnőjével, még csak épphogy becsuktam az ajtót az emlegetett nő mögött. – Nem elég, hogy úgy öltözött, mint egy prostituált, még próbálta átragyogni a te fényedet. – mondja a nő anyámnak, én pedig csak megforgatom a szemeimet. Álszentek, undorítóak és gyomorforgatóak és teljesen kiráz a hideg tőlük, csak fel akarok menni a szobámba, de hát nem tehetem. Meg kell hallgatnom a beszélgetést és addig nem is mehetek fel, míg anyám arra nem utasít engem. – És Jade? – kuncog fel az édesanyám megemlítve egy újabb barátnőt. – Jade alig adományozott valamit, bár hallottam, hogy tönkrementek a földjeik a csigák miatt, de hát az ilyen újgazdag parasztok hamar lecserélődnek… – jegyzi meg egy fintorral az arcán. Az órára pillantok és szeretnék felszólalni, de hát anyám csak csendre int engem és mutat a kanapéra, hogy foglaljak helyet.
Fél órával később pedig abbahagyták a beszélgetést, anyám kikísérte az unszimpatikus nőt és végül megállt előttem. – Borzalmas volt a hajad, mondtam, hogy fonasd be! – mondja anyám, miközben a tükörbe néz és megigazítja a saját haját. Valószínűleg azzal fog jönni, hogy szégyent hoztam a családunkra és rést fognak ütni az áthatolhatatlan pajzson és miattam fognak az emberek a színfalak mögé látni. – Legközelebb hallgass rám és ideje lenne megtanulnod flörtölni. – mondja könnyedén, amire én csak értetlenül nézek rá, de egyáltalán rám sem figyel, csak magát figyeli a tükörben. – Ha kell, akkor add meg nekik, amire vágynak. Legyen helyes, gazdag és aranyvérű, szép unokákat akarok és nem akarom eltartani a vejemet. – mondja majd a lépcsőre, miközben még mindig nem pillant rám. – Most már mehetsz aludni. – indulok fel némán a szobámban… Vajon mit értett az alatt, hogy adjam meg nekik, amire vágynak?


Minden olyan gyorsan történik, szinte fel sem tudom fogni, hogy mi folyik itt, az aurrorok elözönlik a házat és minden felforgatnak, megtalálják a pincét Christa beszél mindenkivel, ő vezeti az egész házkutatást, miközben a szüleimet térdre kényszerítik és pálcát szegeznek rájuk. – Mindig egy kígyó voltál, te kurva. – mondja az apám, miközben köp egyet Christa irányába, majd elviszik őket… A szemeim megtelnek könnyel és úgy indulok el dajkám felé, aki megölel és ugyanúgy nyugtatóan kezdi el simogatni a hátamat, ahogyan gyerek koromban tette. Én megmondta, én szóltam nekik és próbáltam figyelmeztetni őket, hogy vigyázzanak, de sosem hallgattak rám és azt az elkeseredett és kétségbeesett pofont sem felejtem el, amit apámtól kaptam.
Kaptam egy pohár vizet és megittam, bár akkor még nem tudtam, hogy Veritaserumot öntött bele és elkezdődött a kikérdezés... Válaszoltam minden kérdésre és kiderült, hogy nem voltam részese az egésznek, hogy én nem vagyok bűnös. Ezután Christához költöztem, ő lett a gyámom és ment az élet tovább.



Megint elfogok késni és tudom, hogy mennyire mérges lesz a tanár, de csak igyekeztem megírni tökéletesre a beadandót, ha már a lusta társam nem segített. Ezek a páros munkák mindig is hülyeségek voltak, mindig csak én dolgoztam és így mindig hibátlan lett, de majd belehaltam. Éppen időben értem be, sőt. Még egy perccel korábban, szerencsém volt. - Készen van? - kérdezi a "társam", majd csak szúrós pillantással nézek rá. Egy tipikus kigyúrt agyatlan kviddicses, aki azt hiszi, hogy bugyiolvasztó mosolya van, röviden egy idióta. - Amint leadom te soha többet nem szólsz hozzám. - mondom bájos mosollyal, majd ellépek mellette és elindulok a helyem felé, de érzem, hogy pillantásával követ. - Macmillan az enyém vagy, jó segged van és okos vagy. - erre nem erőltetem meg magam, hogy szavakkal fárasszam magamat, csak felemelem kecsesen a jobb kezemet és jelzek neki a középső ujjammal...
A tanár felolvassa a névsort és egy újabb páros munkát tár elénk, csak mondja és mondja a neveket. És már csak én vagyok vissza, meg... nem is tudom ki, nem figyeltem. - Macmillan és Fleming. - mondja, majd lerakja a pergament és én azonnal jelentkezem. Nem, nem, nem, nem, NEM. Felszólít én pedig felállok. - Párt szeretnék cserélni. - jelentem ki határozottan, mire a tanárunk csak felvonja a szemöldökét. - Nem értem, eddig sosem volt problémád a választásommal Macmillan... - mondja egy sóhaj közepette, majd rajtam egyre csak kezd eluralkodni a pánik. Nincs az a pénz, hogy én vele dolgozzak, még csak ránézni sem akarok, nem hogy hallani a hangját. - Fogadd el, nincs párcsere! - mondja, majd én leülök és elkezdek a füzetembe jegyzetelni, mert megkezdi az órát. Látom, hogy Fleming óra után elindulna felém megbeszélni a részleteket vagy nem tudom mit, de én összecsapom a cuccaimat és kihasználva a kavalkádot, lelépek.... VELE SOSE FOGOK DOLGOZNI.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Szer. 10 Okt. - 17:58

Gratulálunk, elfogadva!

Üdvözlünk köreinkben, reméljük jól érzed majd magad nálunk.


Kedves Avantika!
Első körben szeretném elmondani, mennyire tetszik a névválasztásod. Ez is azt mutatja, hogy egy különleges lány vagy, különleges képességgel. Nagyon sajnálom, hogy a szüleid így bántak veled, nem ezt érdemelted és szomorú, hogy belegondolva, mekkora űrt hagy ez az emberben, még sok év távlatában is. A jellemedből ez tökéletesen látszik, de biztos vagyok benne, hogy be fognak gyógyulni majd a sebek és te a későbbiekben másként fogod csinálni. Született látónak lenni nem könnyű, ugyan csak egy apró részletet láthattunk ebből a történetedben, de biztosan voltak - vannak olyan helyzeteid is, amikor eluralkodik rajtad ez a képesség. Igazán kíváncsi leszek, hogyan fog ez majd a jövőben kihatással lenni rád, a társaidra, esetleg az oldal történetére.
Ne hagyd magad a fiúkkal szemben, semmiképp se engedd, hogy kihasználjanak. Ügyes kis boszi vagy és legfőképpen okos, biztosan ki tudsz találni valamit majd, amivel ráveszed őket a közös munkára.
Sokat szeretnék még olvasni tőled a jövőben, úgyhogy utadra is engedlek, de mielőtt belekezdesz a játékokba, mindenképp foglalózz le!



Foglalók Hírek Kapcsolatkereső Halálfaló lista A Főnix Rendje listája


Vissza az elejére Go down

Avantika Macmillan

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-