Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Shafiq, Charlus EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Shafiq, Charlus EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Shafiq, Charlus EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Shafiq, Charlus EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Shafiq, Charlus EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Shafiq, Charlus EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Shafiq, Charlus EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Shafiq, Charlus EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Shafiq, Charlus EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 41 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 41 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Charlus Shafiq

Charlus Shafiq

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 30 Dec. - 14:18

Charlus Shafiq

Tom Denem is követ el hibákat.

Becenév:

Charl

Kor:

51

Származás:

Aranyvér

Lojalitás:

Nincs már olyan

Képesség:

Oklumencia (a magas fokú oklumencia magával vonz valamennyi legilimenciát is, de ezt csak elvétve gyakorolja, nem a mestere)

Csoport:

Törvényen kívüli

Rank:

Törvényen kívüli

Play by:

Stephen Dillane

Karakter típus:

Saját




A szüleim meghaltak néhány éve, a pontos körülményekről nem tudtam tudomást szerezni. Az aranyvérű családok soraiba tartozunk, de sose vállaltunk központi szerepeket, nem is adtunk minisztereket vagy magas pozíciójú tisztviselőket, inkább a háttérben mozgunk, a feltűnést kerülve, a szálakat néha számunkra kedvezően befolyásolva.
Aranyvér lévén számos más, híresebb családdal összeköttetésben állunk, mint például a Black vagy a Prewett famíliák, de már évek óta nem tartom senkivel a kapcsolatot.
Valaha normális voltam. Magas, jó kiállású, ápolt, megnyerő, ügyes a mágiában és nagy karrier várományosa, néhány tanárom szerint. Ma már ebből aligha van meg valami.
Üldöznek. Nem tudom, hogy csak gondolom, vagy tényleg így van, de mindenben ellenséget és veszélyt látok. Azt mondják, hogy a Nagyúrtól nem lehet sokáig menekülni, de én szinte azóta teszem ezt, hogy megismertem, így megértheted, hogy mindent be kell vetnem.
Elszürkültem, és ezt nem csak külsőleg értem. A régi jellemvonásaim már alig vannak meg, mélyre temette őket a félelem.
Egyszerre küzdök az életemért, és a halálért, nem tudom, melyiket akarom jobban, de mintha a kettő között lebegnék, mint aki se nem él, se nem holt. Mintha fátyol borítaná a világot, és egy dementor élne a lelkem helyén. Nem emlékszem már a fák színére, a szerelem ízére, nem tudom, mikor voltam utoljára boldog.
És ez mind a te hibád, Tom Denem.


Tom Denem is követ el hibákat.

**

Slughorn szobájában voltunk, ott volt Denem, Avery, Lestrange, és még néhány más mardekáros, kik szintén Tom feltétlen követői voltak. Persze ő volt a társaság közepe, a legszebb, a legokosabb, szinte lehetetlen volt ellenállni neki, mindenki a bűvkörébe került.

Én is ott voltam. De én átláttam rajta. Én, az örök második.

Nem számított, hogy milyen szépen reptettem pennát, mert Tomnak fél perccel hamarabb sikerült. Nem számított, hogy a bájitalom szinte hibátlan lett, mert az övé tényleg hibátlan lett. Minden tanárnak ő volt a kedvence, engem mintha észre se vettek volna.

Ezen az estén is így volt, Tom bókolt, a szokásosnál is jobban. Minden szava, mintha hájjal kenegette volna Slughorn amúgy sem sportos testét, és én tudtam, hogy akar valamit.
Amikor Slughorn elküldött minket, Tom még ott maradt, hogy személyesebb témákra terelje a szót, és a beszélgetés után roppant elégedett volt. Alig tudta levakarni magáról azt az öntelt, elszánt mosolyt, melyet én már olyan jól ismertem.

Az elkövetkező napokban különösen forgatta azt a gyűrűt, melyet a nyári vakáció alatt szerezhetett, és azóta sose vette le az ujjáról. A gyűrű mellett még valamit láttam nála, egy könyvet, amit a zárolt részlegről tanulmányozott több estén keresztül.

Amikor Tom elment aludni, megkerestem a könyvet, amit olyannyira forgatott, ugyanis nem csak neki volt tanári engedélye ott garázdálkodni.

Ekkor szereztem tudomást a horcruxokról.

Persze én még nem hallottam róla korábban, de a róla szóló könyveket elolvasva képbe kerültem én is. Ha lehet, még jobban undorodtam Denemtől, és bizonyosra vettem, hogy el fogja őket készíteni, tényleg hét darabja szakítja majd a lelkét, de hogy megtette-e, arról sosem szereztem bizonyosságot.

Tom mindig jól őrizte a titkait.

**

Évekkel később azt hittem, megszabadultam tőle, de badar dolog volt így gondolnom. Befejeztük a Roxfortot, én megházasodtam, és Tomról csak kósza pletykákat hallottam. Egy nap viszont megkeresett. Első csatlósának nevezett, és felajánlotta, mint régi, roxforti “barátja”, fogadjak neki hűséget, segítsek neki megvalósítani azokat a célokat, melyekről már az iskolában is beszéltünk. Tudtam, hogy ez nem egy visszautasítható ajánlat, hiszen Tom okos, sejtette, hogy többet tudok róla, mint a többiek. Ha nem fogadom el, valószínűleg megölt volna, a feleségemmel együtt.

Így lettem én az első halálfaló. Végre egyszer az első valamiben. Sajnos hamar kiderült, hogy nem akkora tisztesség ez. Megkaptam a billogot, és bizonyosra veszem, hogy rajtam próbálta ki. Mint azt már írtam, ő is követ el hibákat, és az első sötét jegy se lett ám tökéletes. Kínzó fájdalommal járt és jár minden egyes felizzása, de még enélkül is alig tudom használni a kezem. Megnyomorított.

A tanultak alapján a többi csatlós már egy továbbfejlesztett jelet kapott, így a feleségem is, aki büszkén lépett be a soraiba. Ő nem látta azt, amit én. Ennek az embernek nem számít semmi, csak a hatalom. A halál és a fájdalom nyomában jár, mindegy, melyik oldalon állunk. Nem is ember már, szörny. Nem is tudom, volt-e ember valaha.

**

Bár úgy fejlődtem az oklumenciában, már gyermekkorunk óta, ahogy ő a legilimenciában, gyanút foghatott a hűségem megingásáról. A napjaim meg voltak számlálva. A feleségem téveszmésnek, őrültnek titulált, és azt mondta, szolgálnunk kell a Sötét nagyurat, feltétel nélkül, mert ő hozhatja el a jobb világot.
Teltek a napok, de már a velem élő nőre is csak halálfalóként, veszélyforrásként tudtam tekinteni. Egy este aztán kitört az újabb veszekedés, azt mondta, szégyell engem, és nem érdemlem meg a nagyúr kegyét. Később elvesztettem az irányítást, és mire feleszméltem, láttam, hogy zöld fény jön a pálcámból, ő, a szerelmem holtan esik össze.

Öltem korábban Tom parancsára, de ez most más volt. Ekkor szakadt el a lelkem. Ekkor csináltam meg a horcruxot, úgy, ahogy a könyvekben le volt írva. A horcrux a házasságunk jelképe, a gyűrű lett, ez volt a tökéletes szimbólum.

Így már nem ölhetsz meg, Tom.

**

A feleségem testét eltüntettem, a veszekedés minden nyomával együtt, de én nem maradhattam ott. Minden rá emlékeztetett, kínzott a bűnöm, és féltem Tomtól, tudtam, hogy bármikor eljöhet. Nem tudtam, hogy meg akar-e tartani csatlósának, de éreztem, hogy kikerültem már a “belső körből”, ha egyáltalán volt neki olyan. Tudtam, hogy mind feláldozható bábok vagyunk csak a számára.

Összeszedtem minden holmimat, és bujdosni kezdtem. Nem maradtam sehol sem sokáig, amikor pedig elkészült az első adag százfűlé főzetem, már a saját testemet is elhagytam, ha emberek közé mentem. A hajszálakat mugliktól szereztem be, egyszerű begyűjtő bűbájjal, és hamar nagy genetikai gyűjteményt halmoztam fel.

A paranoia nem múlt. Mentem külföldre, mentem hegyekbe, erdőkbe, sehol sem volt jó. Kínoz az alkarom, mivel a jegy felizzásával ég a húsom, mintha csak a cruciatus átkot szórnák rám. Kínoz a lelkiismeretem, és nem menekülhetek. A halál kegyelmétől is megfosztottam magam, mivel a horcruxot nem sikerül megsemmisítenem, a legerősebb átkaim is gyengének bizonyultak a gyűrű ellen. Hogy javíthatnám meg a lelkem?

Rájöttem, hogy Dumbledore az utolsó mentsváram. Talán ő segíthet, megvédhet a Sötét nagyúrtól, és ha van szabadulás az állapotomból, ő ismerni fogja.

Segítsen, Dumbledore!


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alastor Moody

Alastor Moody

C’est la vie
Állomány
A csapat tagja vagyok
▽ Reagok :
3

»
» Pént. 11 Jan. - 13:55

Gratulálok, elfogadva!

alea iacta est


Mr. Shafiq,

nem járultam hozzá eddig sem biztos lábakon álló bizalmához a Minisztériumot, úgy általában a hatalmi szerveket illetően - és ironikus módon azt sem mondhatom, amit ilyenkor a joviális elfogadó szokott alkalmanként, ismeri a papírformát a semmit ki nem kezdő elfogadásokról, méltatott pb-kről, - ezért, és mivel nincs mentségem a várakoztatására, elfogadom.
A.M.



Foglalók Hírek Kapcsolatkereső Halálfaló lista A Főnix Rendje



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lord Voldemort

Lord Voldemort

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
17

»
» Pént. 11 Jan. - 14:02


Szép jó napot, Charlus

Ha már követek el hibákat


Nézd, olyan köszöntésben van részed, mint egyik hűségesnek sem: nevezhetjük hibának az udvariasságot, Charlus, de elképzelhető, ennek köszönheted azt a nagyszerű címet, amelyet szolgai kreativitással ajándékoztál magadnak velem szemben.
Természetesen emlékszem rád, természetesen fogok is - hízeleg a kitartásod, kevesen ilyen türelmesek, ha nem puszta túlélésről, de egyenesen valami fékevesztett bosszúról beszélünk, de nem is várok kevesebbet a másodiktól, aki őrültségében, unalmában, vagy egyszerű sérült énképében is engem ismer fel, engem tesz világa középpontjává. Büszke vagyok rád, Charlus, és elismerem helyed a teremtésben: légy egy kicsit te is büszke arra, hogy annyi között a te nevedre emlékszem, és köszöntésbe foglalom.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Shafiq, Charlus

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-