Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

ott vagy otthon EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

ott vagy otthon EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

ott vagy otthon EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

ott vagy otthon EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

ott vagy otthon EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

ott vagy otthon EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

ott vagy otthon EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

ott vagy otthon EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

ott vagy otthon EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 44 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 44 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Flavia Rayne

Flavia Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szomb. 9 Feb. - 19:30
home is where you hang your enemy's head
Hét év után hazatérni legalább annyira nehéz volt, mint annak idején kilépni az ajtón azzal az elhatározással, hogy soha többé nem térek vissza.
Apám levele, amiben hazahívott, a hosszú kabátom zsebébe volt gyűrve, afféle bizonyítékaként annak, hogy ez tényleg épp megtörténik, hogy nem csak egy rémálmot élek épp, amiben vissza kell térnem a családi házba, hogy valami okból tényleg szükség van rám, még ha szívem szerint épp sarkon fordulnék és elmasíroznék az ellenkező irányba, egészen Romániáig, ahonnan el lettem hívva. Még egy hét sem telt el azóta, hogy el kellett hagynom a sárkányrezervátumot, de már vissza akartam menni, mert hiányoztak a sárkányaim, bah, még a munkatársaim is, meg a pocsék kávéjuk minden reggel... Bármi, ami nem volt az itteni, elhagyott életem része.
De ha már idáig eljutottam, akár túl is eshetnék ezen a viziten - ha szerencsém van, talán legfeljebb pár hét múlva megint Európa túlsó végén leszek, vagy még messzebb, ahová apám keze már nem érne el; de ahhoz először át kell lépnem a küszöbön, felöltve a legszebb műmosolyomat, ami elhitetné mindenkivel, hogy örülök annak, hogy itt lehetek, hogy újra láthatom őket, hogy egyáltalán nem gázoltak ruszki tank módjára a terveimbe. Remegő kézzel nyitom ki az ajtót, visszatartva a lélegzetem is, amikor belépek a hallba, és...
...csend fogad. Fojtogató, néma csend, akár egy mauzóleumban; és lépéseim visszhangot is vernek az üres falak között, ahogy egyre beljebb haladok, jobb napokat is látott táskám pántját szorongatva. Nem vártam el, hogy fogadóbizottságot szervezzenek nekem, de ez a csend nyugtalanító volt, még hozzájuk mérten is - csupán a hullaszag hiányzott ahhoz, hogy biztos lehessek abban, hogy már rég mind feldobták a talpukat, amikor én még úton voltam ide. Lehet, azért hívtak vissza, hogy feltakarítsam a családom tagjainak vérbe fagyott hulláit? Rendkívül ironikus lenne, eltekintve attól az apró ténytől, hogy igazából volt elég gyakorlatom ebben ahhoz, hogy ez egy potenciális lehetőséggé válon...
Lapozzunk.
Újabb néhány lépést teszek befelé, szinte már holdkórosan, mintha a lábaim maguktól vezetnének; hihetetlen, hogy az elmúlt hét évben itt semmi sem változott, a festmények még mindig ugyanazok voltak a falakon, ugyanabban a sorrendben, a nehéz szőnyeg a lépcsőkön még mindig meg volt égetve azon az egy helyen és az árnyékok is ugyanúgy nyúltak a sarkokban, mint amikor fiatalabb voltam - szinte már nosztalgikus érzés volt itt lenni, maró fantomfájdalom a szívem helyén, és az arany lánc a nyakamon meglazulni érződött... De ez csak a vihar előtti csend volt, valami készült, és tudtam, akármi is lesz az, nem fogom élvezni.
...ellentétben ezzel a csenddel és magánnyal, ami most körülölel; bár szokatlan, sőt, nyugtalanító a tudat, hogy rajtam kívül talán senki sem tartózkodik a kúria falain belül, de hát egyszer majd visszatérnek úgyis, nem igaz? Legalábbis ezzel nyugtatom magam, ahogy a szalonba érve leteszem a táskám az egyik fotelbe és a bárszekrényhez lépek, hogy töltsek magamnak apám valamelyik drága alkoholából, meg koccsintsak saját magammal, ha már ő nincs itt, hogy üdvözöljön meg közölje, mennyire örül a visszatérésemnek... Vagy épp nem. Mit számít ez?
És ezzel a gondolattal ülök végül le a kávézóasztalra (és a fejemben már üvölt is rám apám hangja, hogy ezt mégis hogy képzelem, úrinőnek ilyet nem illik) és nézek körül a helyiségben, tekintetem végigvezetve a polcokra sorakoztatott könyveken, a dísztárgyakon, amik akkor is itt voltak, amikor utoljára láttam ezt a szobát. Egyre inkább mauzóleumra emlékeztetett az egész kúria, tele halott álmokkal (és remélhetőleg nem halott testekkel); és talán a kelleténél túl gyorsan fogyasztom el a poharam tartalmát, de meg kell ölnöm magamban ezt a gondolatot, most Rayne-nek kell lennem, annak, akit elvárnak tőlem, üres porcelánbabának... Ráérek máskor is gondolkodni azon, hogy jól jönne egy átrendezés a villánknak. Igaz, legalább Viviana-t jó lenne látni, mielőtt fel kéne öltenem az elvárt álarcom...; hiszen erre a találkozásra tényleg vártam, még ajándékot is hoztam neki (pedig nem is vagyok ajándékozós fajta), hogy kárpótoljam azért, hogy évekre eltűntem az életéből. Lehet, érdemes lenne körülnézni, nincs-e itt valahol, hátha csak elkerülte a figyelmem... De először még egy pohár folyékony bátorság, ez a pár pillanat már tényleg semmin nem változtat majd.
viviana & flavia
››MONTY‹‹


A hozzászólást Flavia Rayne összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 3 Márc. - 20:26-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Viviana Rayne

Viviana Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
halálfalóhaverok
▽ Avatar :
billie eilish

»
» Vas. 10 Feb. - 16:23

blood of my blood


Ujjaival lusta mozdulattal törli le a tükrön képződött páraréteget, mögötte pedig felsejlik önmaga mása, a keretben és a hűs felületen élő énje, aki ugyanolyan unott arccal bámul vissza rá, mint gazdája. Vizes tincsek keretezik arcát, vállán pedig egy hatalmas lila folt éktelenkedik, mely tanúja annak, hogy ő próbálkozik a szárnyalás művészetével, csak még közel sem tökéletes, ha közben labdákért kell kapkodnia. Kenőccsel keni be, arca meg se moccan, ahogy a hűs réteget átforrósodott bőrére viszi fel és hagyja, hogy a kellemes bizsergés felváltsa a húzódó fájdalmat. Nemsokára eltűnik, de eddig sem zavarta. A ragacsot lemosva ujjairól, áttörli még egyszer nedves bőrét, majd öltözni kezd, előre kiválogatta, miben akar ma itthon lézengeni. Minden lezser, kényelmes, fekete és unalmas, mint az, ami időt itt kell töltenie. Most bezzeg senki nem keresi, majd jól az orrukra is köti, ha úgy adódik, most azonban marad a csendesség és a tudat, hogy legalább a könyvek nem kérdezősködnek majd, és apja is messzebb jár, elvégre néha dolgoznia is kell. Szerencsére. Ez valahol félsiker.
Mégis végül szoknyát húz, övet csatol és nyakába fűzi a vékony láncot, amelynek végén egy levél éles széleivel pihen. Haját átszárítva, a maga természetességében hagyja, lábaira a kényelmes cipő kerül, alig hallja mozgolódni a házat, aki lélek erre jár, az sem teljesen él. A manók addig úgyse mernek bejönni ide, ameddig nem szólítja őket vagy nem megy kis, anyja pedig... nos ő biztosan csendben ülve mered ki az ablakon és élvezi a szabadság hamis ízét. Amúgy sincs mit beszélniük. Legalább elzárkózhat, és főzhet pár kelléket is, úgyis talált még az iskolában pár receptúrát, kitépett lapokkal tért vissza, nem érdekelve, hogy ezzel rongált, azokat a könyveket amúgy se vette ki sosem senki, túl unalmas és száraz, aki pedig mégis, az meg is érdemli, hogy a lényegről lemaradjon. Legalább ezzel is lefoglalja magát és nem kattog semmi hülyeségen. Amúgy is, túlságosan csendes mostanság minden, olyan tipikus, vihar előtti csend ül a családon, amelybe bele sem akar gondolni, nem akarja elképzelni, mit hozhat magával. Ő sem kiabált, más se tette, apja ugyan mindig sejtelmesen mosolyog, vagy megjegyez valamit, de a szokásos agymenése is elmaradt, az iskola érdekelte csupán, mennyire sikerült javítani, avagy épp rontani az egészen. Egész elégedett volna, ő meg épp elég infót és kis hazugságot csempészett bele mondandójába, hogy ezzel lenyugtassa a sárkányt, és ne kelljen újabb beszédét hallania a kőtábláról és a hegyről. Gyereknek kezeli, pedig ő csendben szépen felnőtt, nem mutatta, de megtörtént, el is múlt és már rég nincs helye az ilyesmiknek az életében. Szobájában már nincsenek babák és játékok, sem rózsaszín, bár itt még akadnak színek, haragosak vagy épp természetesek, de a kislány környezete eltűnt hamar. Felállva nyújtózkodik ki, és szokásos, lassú lépteivel indul meg, itthon érdemtelen sietnie, általában nem várja semmi jó, az viszont igen kecsegtető, hogy az egész ház szinte az övé. Ujjait szórakozottan simítja a korlátra, játszadozik rajta menet közben, mint egy zongora billentyűin, simítja végig a díszgombot rajta, majd leejtve kezét maga mellé, az utolsó lépcsőfokokat koptatja. Enni már evett nemrég, szomja pedig majd később ébred csak fel, biztosan maradva a lázadás apró folyamán fog felvinni egy üveg bort és cigarettát a szobájába, még mielőtt őse hazaérne, és megpróbálna apát játszani vele. Azért megpróbálkozik, hátha hall majd valami érdekességet, azonban menekül hamar, mielőtt megint ráterelődne a szó. Bármi zajt is hall addig, nem rémiszti meg, betudja annak, hogy a manók takarítanak, vagy anyja pakolja a képeket sorba ismét, lesimítva róluk a port és talán a mosolyokat is. Éppen ezért lepi meg az, amikor beérve nem őt, vagy apró teremtményt lát meg, hanem egy karcsú alakot az asztalon ülve. Meglepettsége megrekeszti, egy pillanatig kénytelen csak bámulni és persze a realizálás, hogy nem idegen, kit le kell átkozni, hogy kitakarodjon innen, elvégre, csak azt engedik be ide, aki ide tartozik valamely szinten. Közelebb merészkedik hát, bár, most mindene meglepett és fura, elvégre, hosszú ideje nem látta, csak kézírását. Jelezte, hogy valamikor hazatér, de vagy megint nem figyelte az időt, vagy tényleg túl hamar történt.
- Flavia – szólítja meg csendesen, hangjában most meglepően semmi gúny, semmi élc, érzelem sem talán. Vagy ha mégis, régiek. Még gyerek volt, amikor elment, és most meg már minden más. Odaérve vesz magához ő is egy poharat és odatartva önt magának italt és telepszik le mellé. Szinte ragyog ebben a közegben, ő pedig melléülve éles kontrasztot képvisel. Mi több, az érme két oldala.
- Nem gondoltam, hogy ilyen hamar hazajössz. Bár, a legjobbkor, szinte csak magunk vagyunk – kortyol az italba. Borulhatna a nyakába, de ő nem olyan, így marad ez. A csendes egyetértés egymás iránt.
szószám: 753
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Flavia Rayne

Flavia Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Hétf. 11 Feb. - 18:10
home is where you hang your enemy's head
Ez az a pillanat, a fennakadás az időben, ami valami rosszat hoz majd, a sötét fellegeket a horizonton túlról; mint amikor az ember felveszi a pillanatnyi szemkontaktust a sárkánnyal, mielőtt annak karmai az oldalába varrnak, maradandó sebeket hagyva maga után. Régi ismerősként üdvözlöm az érzést - túl sokszor voltam már túl rajta, túl sokszor hallgattam már a józan eszemre a megérzéseim helyett, és ennek maradandó nyomát is viseltem magamon: a sárkánykarmok nyomát az oldalamon. Vajon mi lesz a maradandó emlék, amit az itthoni vizitem után fogok viselni? Apám tenyerének a nyoma az arcomra égetve? Esetleg a szavai által ejtett sebek a lelkemen, mert tudom, hogy csalódott bennem, csak kiábrándítottam? Nem is akartam belegondolni; hiszen hét év sem volt elég ahhoz, hogy elfeledjem szigorát, elvárásait, és akárki is akartam volna lenni, úgyis eltörpülnék az ő akarata mellett...
...és egy újabb pohár whiskyvel mosom el ezt a gondolatot, ahogy rengeteg másikat is, és inkább a kúria hangjait hallgatom, a manók lépteit és az árnyak neszeit, mintha azok elárulhatnának bármit is azokról az eseményekről, amikről lemaradtam, miután az önkéntes számüzetést választottam. Azt hiszem, szerencsésnek mondhattam magam, hogy a családom a mai napig nem tagadott ki, nem szégyenített meg publikusan csupán amiatt, mert évekkel ezelőtt úgy döntöttem, trófeafeleség helyett inkább a sárkányok anyja lennék.
Mikor már elhinném, hogy egyedül vagyok, a lépések zaja mégis közeledik hozzám; bár a kíváncsiságom valamennyire hajt még, nem fordulok hátra, kivárom, hogy az érkező megszólítson - hiszen ha anyám lenne az, gyűlölnék a szemeibe nézni, látni megtört alakját, egész lényének romjait... De ez nem az ő hangja, nem az ő léptei, ez valaki más - és mikor a látóterembe kerül, ajkaim halvány mosolyra vonom, ahogy tekintetemmel követem, mintha csak évekkel korábbi önmagam látnám benne.
- Viviana. - Nem ismerem fel a saját hangom; túl puhán, túl gyengéden cseng, ahhoz az énemhez tartozik, akit a nehéz, mahagóni bejárati ajtó mögött kellett volna hagynom, és akit nem sikerült teljesen megölnöm magamban.
- Ennek örülök. - Apró, megkönnyebbült sóhaj, a másodperc töredéke csupán; mégis, mintha valaki mázsás súlyt emelt volna le a vállaimról, mintha eloszlanának a felhők a fejem fölött. Egyelőre nem fenyeget semmi. - Anyánk...?
Gondolom, be sem kell fejeznem, hogy értse, mire gondolok; még feszélyezett a gondolat, hogy a nő, aki megszült, még itt lehet a közelben, még ha semmi jelentősége sem volt ebben a háztartásban már, nem akartam, hogy akár csak a közelembe is jöjjön, vagy ami még rosszabb, kihallgasson, amikor a húgommal beszélnék - hiszen bizonyos dolgok nem tartóztak más, kotnyeles fülekre, főleg nem az övéire.
Mégis megfogan a fejemben a gondolat, hogy mégis mit gondolna, ha most látna? Vajon most elég lennék-e neki, elég karcsú, elég nőies? Vajon meg lenne-e elégedve azzal, aki vagyok? Vagy túl kirívó lennék a kúria árnyai közt a púderrózsaszín bundámban? Bár azt hiszem, ezekre a kérdésekre sosem fogok választ kapni, hiszen neki már rég nincs hangja, nincs jelentősége... Akkor miért is érdekelne, mit gondol rólam? Más elismerését kell kivívnom úgyis, abba pedig neki nem lesz beleszólása.
viviana & flavia
››MONTY‹‹


A hozzászólást Flavia Rayne összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 3 Márc. - 20:27-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Viviana Rayne

Viviana Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
halálfalóhaverok
▽ Avatar :
billie eilish

»
» Csüt. 14 Feb. - 1:01

blood of my blood


Valahol felkavaró, mint valami örvény. Ez az egész helyzet, noha sosem élt másban, mégis, egyre jobban érzi, hogy ez azért így mégsem kerek. Ahány gyerek, annyifelé szakadnak szét, mintha a kéz, aminek a gyeplőt kéne tartani, már nem lenne olyan erős. Persze, próbál irányítani, de mégsem ugyanaz, míg máshol a fegyelem és a szigor elér valamit, itt csak azt, hogy küzdjenek. Talán neki még emlékei sincsenek arról, amikor még együtt játszhattak a ház valamely pontjában, talán nincs is mire emlékezni. Mindenki más, a morál egy és a szavak is, de a fülek különböző módon süketek. Valahol várható volt ez. Nem lehet mindenki példamutató, ahogy első sem, vagy épp azon felül álló. Megvannak a példaértékek, akik elfogadják és egyenes gerinccel mennek a sorsuk felé, és vannak, akik nem. Noha, ez számára nem azt jelenti, hogy bemocskolná inkább magát, hanem maradna egyedül, mígnem úgy gondolja, ketten kell lennie. Inkább a kényszer maga az, hogy már teljesen elidegenedett egy talán még nem is létező másik gondolatától, és ez az egész rányomta magát az életére, a házra, mindenre. Nem szeretne nyugton lenni, de egyelőre máshova sem tud nagyon menni, a rokonok, akik talán még elérhetőek is, talán fogadnák, neki még sincs bejárása oda. Vagy nem viszi rá a lélek és nem azért, mert félne vagy mert idegen. Fogalma sincs, miért jár még ide vissza, csak azt tudja, ameddig nem nagykorú, ezt muszáj. Maradhatna az iskolában, de az a csőcselék, akik ezt teszik, nem valók az ínyére, viszont tagadhatatlan, hogy nagy csend fogadná és több mindenre lenne ideje. Igazándiból, ez nem is egy rossz ötlet, fel kell jegyeznie elméjébe, mielőtt kiszáll onnan, felveti majd legközelebb és olyan takaróba bújtatja, amire rá fognak harapni. Úgyis azt szajkózzák, tágítsa elméjét, így azt fogja tenni. Aztán ha mégis elmegy a kedve, majd jelez Nich felé, nem akarja-e pár napra elszállásolni, nem foglal sok helyet. Ez a jövő zenéje azonban, mire leér a lépcsőn, akkora már a múlt gondolatai.
És az állóvíz amúgy is felzavaródik. Milyen jó, hogy nem most maradt odabent vagy épp másnál. Milyen jó, mi? Az örvény. Mintha megérezte volna a változást, és elérte volna. Flavia valahol azt jelenti, amit neki nem lehet, és amely miatt van benne harag és irigység. Aki elmehetett a világ másik felére tanulni és aki ott is maradhatott dolgozni azzal, amit szeret. Mason fiú, őt emiatt tüntették ki, és mintha minden követelés, szigor és lánc neki jutott volna. Nem csoda hát, hogy nem borul egyik nyakába sem, hogy némán tudja vádolni őket gyengébb napjain mindenért, még azért is, hogy az ég kék. Egyszerűen csak ő is akkora teret akar, mint ők, mint ő. Nővére az egy lánynak, akit jobban irigyel és jobban szid. Magasabb, karcsúbb, formásabb vagy épp szebb mosolyú. Noha a külsőségek már rég nem érdeklik, ilyenkor kissé feltör. Nem látszik azonban semmi rajta és nem is fog neki esni azért, mert ő elmehetett, míg ő nem. Tudja ő ezt nagyon jól, pár éve nem egyszer panaszkodott neki hosszan egy levélben, amikor azt kérte apjától, hogy had mehessen abba a távoli iskolába ő is, vagy épp pont nővére után. Amikor megtapasztalta, milyen az, amikor már nem kérnek tőle, hanem követelnek. Azóta már nincs panasza, az néma, de létezik. Minden rá maradt.
- Ő valahol a szobájában, vagy a kertben ücsörög, nem tudom. De a birtokot sosem hagyja el már szinte – mint valami kísértet, úgy jár-kel, és úgy van láncon tartva itt. Nem tudja, mikor vitte apja akárhová is, és azt sem, hogy minek tartja. Vagyis, vannak tippjei, kiéli rajta a szadizmusát, azt hiszi, ezzel elér bármit is. Hát elért. Rideg szívű gyermekek és tekintetek, egy olyan család, ahol enne semmi értéke. Megtehetné, hogy ilyen napokon bemegy hozzá beszélni, de képtelen rá, ahogy épp sebeit ápolni, vagy bármi más. Már csak a manók beszélnek vele ilyenkor is, vagy vacsoránál, ha úgy jön ki a lépés. Egy törött család, pedig égették, korom még sincs rajta.
- Gondolom örvendeztél, hogy újra egy tető alatt hívnak össze minket. Ez sosem jelent semmi jót, én már felkészültem rá. Mióta nem vagy, változott minden, legfőképp én, még ha nem is írtam róla. De ez nem fontos most, vagy ha igen, ám legyen – kortyol az italba ismét, lábát kényelmesen lógatva lefelé. Ez lehetne egy idillikus pillanat is akár, boldog, vagy épp más, és nem pedig szomorú. Egymás nyakában is lóghatnának, azonban mindketten olyanok, akik ezt nem teszik. Lehet, egy részük egyformára sikeredett valahol.
- Hogy vannak a sárkányok? Mikor láthatom már azt a helyet? Mert ha te is azt mondod, hogy ha jobban lesznek a jegyeim, én leszek a sárkány – fintorodik el az örökös zsarolás szavaiba, persze, vannak még mellette mások is, de ez épp elég. Elég lenne ha utazhatna egy nagyot, és talán egyszer, egy ilyen alkalommal eltűnhetne. Majd azt mondatná vele, megették a sárkányok, ő pedig élné életét kényelmesen. Olyan agyament gondolat ez, hogy mosolyognia támad kedve, aztán elveti. Bár mindenképp látni akarja a lényeket. A világban kevés dolgok egyike, amik szívből érdeklik, és nem is csoda, elvégre a két lábon járó fajtából kettővel élhet együtt, csak vágyik azokra, amelyek tényleg félelmetesek is, nem csak az árnyékuk.  
szószám: 845
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Flavia Rayne

Flavia Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Csüt. 14 Feb. - 12:30
home is where you hang your enemy's head
Ismeretlenül ismerős az érzés, ami hatalmába kerít, mintha nem tartoznék egészen ide, de máshova sem igazán; csak addig volt egyszerű, amíg abban a hitben éltem, hogy egyedül vagyok az üres falak között, hogy a manókon kívül nincs itt senki, se testvéreim, se szüleim, hogy lesz időm alkalmazkodni a környezetemhez, mielőtt visszatérnének, de végül mégse jut ki nekem ebből az időből, a magányból. Igaz, Viviana látványa nem kavar fel; valahol mélyen még örülök is neki, hogy látom, hiszen éveken át csupán a kézírását láttam, de az örömöm kétségbe vonja az, hogy érzem, neheztel rám, hogy a kapcsolatunkra rányomta a bélyegét a távollétem, a szabadságom illúziója. Talán máskor, más időben, egy másik életben kérném a bocsánatát, a megértését, reménykedve abban, hogy megkapom tőle a bűnbocsánatot, de itt és most nem hajtok fejet előtte, nem alázkodhatok meg, mert nem ilyennek neveltek, nem erre tanítottak; így csak aprót sóhajtok, kifejezéstelenül, inkább afféle időnyerőként, hogy átfogalmazhassam a mondanivalóm, megkeressem a megfelelő szavakat.
- Legalább könnyű lesz elkerülni. - Közönyösen vonom meg a vállam, belekortyolva az italomba; amikor hét évvel ezelőtt távoztam, szentül hittem, hogy egy nap örülni fogok, hogy újra láthatom az anyámat, azután, hogy kitettem a lábam az ajtón még reménykedtem abban, hogy keresni fog, hogy legalább a születésnapomra ír majd néhány kedves szót, mint elsőszülött lányának, de hamar rá kellett jönnöm, hogy Viviana-n kívül mindenki elfeledkezett rólam ebben a famíliában. Még nem sikerült eldöntenem, örülök-e enek vagy épp csalódtam; bár amíg csak dísznek akarnak, nem szövögetnek ellenem alattomos terveket, akár próbálhatnám is eljátszani, hogy élvezem az ittlétem, nem igaz?
- Igazából azt sem tudom, engem minek hívott vissza... Félbe kellett szakítanom egy fontos projektet az ostoba meghívása miatt. - Gondolom, nem kell precizálnom, kire gondolok, csak egyetlen személy volt ebben a családban aki megalomániájában azt hitte, szabadon rendelkezhet mindenki életével, aki a környezetében volt. Biztos voltam benne, hogy ezt Ő is tudja; de nem azért jöttem, hogy szidjam, így inkább elvetem a témát, mielőtt elfajulna ez a beszélgetés is, valami olyan irányban, amilyenben nem kéne neki. - De egyelőre fontosabb, hogy itt vagyok... Még ha nem is tudom, meddig maradok, valamennyit bepótolhatunk abból a hét évből, amit az országon kívül töltöttem... Már ha szeretnéd.
Tudom, hogy ez nem ennyire egyszerű, hét kihagyott évet sosem lehet bepótolni, de esélyt akarok adni magunknak, hogy ha azt nem is tudjuk visszahozni, ami volt, legalább valami újat építhessünk annak romjaira, hiszen lényegében csak miatta tértem vissza, a családom többi tagja annyira se érdekelt, mint az elmúlt évben lehullott hó. Tudtam azt is, hogy ebből nem lesz krokodilkönnyes, összebújós reunion, de akartam volna ilyet egyáltalán? Egyikünkre sem volt jellemző a túlzott szentimentalitás, és eljátszani talán még kínosabb is lett volna, mint elismerni, hogy ezt valahol, fél úton szépen elbasztuk.
- A sárkányok megvannak... Pár hete érkezett két magyar mennydörgő a rezervátumba, velük foglalkoztam, mielőtt megkaptam apánk levelét. - A kérdése meglep; korábban gondoltam rá párszor, hogy felajánlom neki a lehetőséget arra, hogy meglátogasson a rezervátumban, közelről is megnézze a sárkányokat, amikkel foglalkozok, de sosem volt bátorságom megemlíteni ezt neki. Most ez a félelmem rendkívül abszurdnak érződik; de akkor biztos voltam benne, hogy nem akarna látni, főleg azután, hogy magára hagytam annak idején, amikor se szó, se beszéd eltűntem itthonról, mert megadódott a lehetőség arra, hogy elmenjek, mentőövet kaptam, amibe kapaszkodhattam, mielőtt elnyelt volna a sötétség, ami a kúria árnyékaiban rejtőzött. - Nem fogok a jegyeidről papolni, az nem az én szerepköröm... De az iskolaévet azért fejezd be, utána szívesen magammal viszlek akár az egész nyárra is.
Fintorára halványan mosolyodok el, felhajtva poharam tartalménak a maradékát; azt hiszem, ennyi alkohol egyelőre elég is lesz a szervezetembe, amíg még abba bírom hagyni, mielőtt olyan állapotba iszom magam, amit szégyellnem kéne.
- Egyébként, ha már így szóba került... Hoztam neked valamit a rezervátumból. - Látszólag közönyösen vonom meg a vállam, de valahol mélyen kisgyerek módjára örülök annak, amit kitaláltam; bár nem tudom, Ő mennyire fog örülni, mennyire fog hasznára válni a kis meglepetésem, de azt hiszem, ezt csak akkor fogom megtudni, ha leleplezem előtte, mi is volt az a szóban forgó "valami". De ezt lehet, nem itt kéne, ahol még a falnak is szeme és füle van, kéne egy valamivel biztonságosabb hely, már csak a saját érdekemben is. Szégyen lenne, ha pont a saját családom miatt buknék bele a kis bizniszembe...
viviana & flavia
››MONTY‹‹


A hozzászólást Flavia Rayne összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 3 Márc. - 20:26-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Viviana Rayne

Viviana Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
halálfalóhaverok
▽ Avatar :
billie eilish

»
» Szomb. 2 Márc. - 17:00

blood of my blood


És talán nem is vár semmit sem. A percek telnek, és ott ülnek egymás mellett, mintha nem telt el volna annyi év és annyi rossz. Amint ő kitette a lábát, onnantól kezdve apjának nemigen volt szava és akarata, miután pedig ő maga került terítékre, és persze formálásra, már semmi sem volt egyszerűbb, mint gyűlölni azt, hogy elmehetett és hogy nincs itt. Aztán ez is ürességgé vált, mint pillanat, mint a jelen, és mint minden. Itt semmi sem egyszerű. Nem egy levelet égetett el, amelyben panaszkodott, amelyet telesírt és amelyben őszinte volt, olyan, mint sosem azóta. Egy időben szeretett volna az lenni, olyasvalakit kapni, akinek nem kell hazudnia, ha fáj és ha nincs jól, de olyan régi ez a vágy, hogy már felidézni sem tudja igazán, csak az érzést haloványan. Most már minden más, kezeli, eltemeti vagy nem figyel semmire, ami odabent dübörög, alásüllyed vagy épp emelkedik, mindig a változás jellemzi. Nem számít, mert senki sem figyeli és ez így jó. Apja, csendesebb napokon, győzelmet érezhet talán, hogy sikerült akaratát érvényesíteni, és nem tudja, hogy messze sem, csupán most minden szava visszapattan a falakról és el sem éri őt. Rosszabb napokon csatázik, olyankor hangos a ház, hallani, ahogy kiadja magából, majd ahogy lecsillapodik, de ez ritka, nincs itthon sokat és csendben ezt is áldja. Aztán, amint eljön a nap, talán ennyit sem kell. Semmit sem. Addig viszont játszani kell. Bár, nincsenek sokan a mezőn, mi több, alig. Félreértelmezhető tartózkodás és csend, lábát lustán lóbálja, a pohár a kezében komótosan ürül. Az idő ismét telik. És mintha mégse változott volna semmi, és mégis. Hisz itt van.
- Sosem nehéz. Már... eléggé csendes, talán rá se ismernél – amikor elment, könnyeket ejtett érte, talán ha most játszódna le ismét, már azt sem merne. Elég haragot okozott ő a fejben, amiért a lélek kapott, és amiért egyre halkabb lett és áttetsző. Egy hústestű kísértet, amelyre nem néz rá, mert nem bír és nem is akar. Másnak ez szörnyűség lenne, elképzelhetetlen, neki megszokott. Mindennapos, mikor erre jár. Törött, csorba és életlen ez az egész. Beteges, ha lett volna bárki külsőnek mersze, már talán véget vetett volna neki, talán ha időben menti ki őket, most normálisak lehetnének, egymás nyakában lógva örülhetnének. Ez azonban sosem történt meg, egy szabadult, a másik pedig azt formálja, amit csak tud, és kitörni kíván, miközben a mocsok már rég megrontotta a lelkét. Ide vendég ritkán jár, nem is érti, minek ekkora ház, ha sose tölti meg senki élettel, viszolyog az egésztől, főleg akkor, ha égett foltot láthat és emlék tör fel benne. Túl sok. Egy rab, csak selyembe burkolva.
- Gondolom rájött, hogy két lánya van, és vészesen kevés ideje arra, hogy bármit kihozzon belőlem. Őt nem érdeklik a fontosságok és a tervek, csak a sajátjai. És ha itt vagy, akkor veled is van terve – sejthető, hogy mi. Nem tudhatja, milyen élete van ott, van-e olyan az életében, aki fontos, akit talán szerethet, ha ő legalább képes rá, akit elvisel. Hogy miből rángatta ki és mit kell eltemetnie idehaza. De tudja, akármi is az, le akarja majd rombolni, megpörkölni, ledönteni. Mert nem lehet jó, ha ő nem cselekszi azt. Megtapasztalta már milyen az, amikor így próbálnak érvényesülni, amikor nem kérés, hanem mély zsarolás csendül fel negédes mosollyal tálalva. A legfélelmetesebb az egészben az arc, amelyről egy pillanatra azt olvasod le, hogy semmi sem bánthat. Mindenkinek kellenek a pillérek, de az egyik törött és csorba, a másik pedig folyton azzal fenyeget, hogy agyoncsap. Így mi marad hát? Flavia egykor olyan volt előtte, mint a tükörkép, úgy járt és úgy fésülte haját, aztán mikor elment, minden abbamaradt. Mason még messzebb és még másképp, benne mást lát, őt ha látja sem éri el. Így maradt önmaga tükre, önmaga mozdulatai és a mostani figyelme, amint elhangzanak a szavak.
- Nem tudom, mit lehetne és mit nem, de felőlem. Addig sem üres a pillanat – talán nem is sejti nővére, mi vált a kislányból. Merthát nem önjellemzést írt, ha tette, csupán szavakat, híreket, vagy apró kérdéseket. De azt, hogy mi történt vele, odabent, azt nem. Azt sem, kivel mit tesz, hogy Macnair is olyan ösvényre kíséri, amely végén a gyilkos erdő tisztásán semmi jó nem várhatja. Ezekről talán csak apja sejt valamit és egyelőre még nem rombolta le, talán még örvendezik is, hogy nem kötögetni jár. És ahogy azt sem sejti, hogy ha akarná, ebből a pillanatból is a rosszat hozhatná ki, vagy később a fenyegetést és eszközt.
- Sosem értettem, hogy apánk után hogy volt kedved a sárkányokhoz – persze, ő sem rest tüzet szítani, ha úgy adódik, de nem kedveli, nem kívánja különösebben, ha fóbiás félelem nemigen szorongatja torkát. Annyira. Tény, a világ egyik vége mindenhogy kecsegtető gondolat, még számára is. Csak ugye, őt már ki nem engedik.
- Oda? Annyi gond van csupán vele, hogy valamiért mániákusan képes bármit ellenezni, ha olyan napja van. Te... nem tudod, de manapság eléggé egyhangú lemezt fúj, és nem hajtok fejet neki, így ott vágja el az utam, ahol éri. A nyaram, a napjaim, mindenem. Félek, hogy bele fog őrülni – nem mintha nem tenne érte eleget, és ivás közben apró mosolyt ereszt a pohárba. Belefog, bele hát. Valahogy úgyis meglépi, amit akar, más nem eltűnik és addig nem kerül elő, míg le nem kaparja magáról a bőrt. Hogy félne a büntetéstől? Egyelőre nem, nem érzi át a realitás súlyát, még nem. Annyit sosem kapott, azért ekkora a szája.
- Nekem valamit? - ez lepi meg és pillant felé, poharát letéve. Az ajándékok névlegesek, semmisek, nincs is sok belőlük és nem is szokott hozzá. Idegen, ahogy az ölelés és a homlokcsók, ahogy valaki karjába bújva fúrja magát közel és csak szuszogjon, vagy épp sírjon. Idegen minden, érintetlen, érzékeny bőrfelület. Miért hozna neki bármit, hisz elvégre, nem miatta jött. Hisz miért lennének normális élményei, élete? 
szószám: 958
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Flavia Rayne

Flavia Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 3 Márc. - 20:25
home is where you hang your enemy's head
Csak egy apró bólintással konstatálom, amit anyánkról mond; nem tudom, lenne-e értelme tovább analizálni az esetét, kapcsolatunk szövevényes útjait, hiszen a konszenzus mindig ugyanaz lenne, már olyan régóta mind meg vagyunk romolva, hogy a gordiuszi csomó lassan megalázóan könnyen kibogozható lesz a családi relációinkhoz mérten. Nem is tudom, akartam-e én magam ezen gondolkodni; hiszen az úgy tökéletes volt, amikor Európa túlsó végén voltam és nem érdekelt a sorsuk, Viviana-n kívül talán mind, egytől egyik gyűlöltek, megvetettek és semmibe vettek, talán nem is akartak itt, talán én sem akartam magam itt. De egyáltalán mit akarhattam én, bárkitől vagy bármitől is?
- Ebben sosem kételkedtem... Biztos vagyok benne, hogy az is a tervének a része volt, hogy hagyott elmenni. - Emlékszem még, annak idején rengeteget aggódtam azon, vajon meddig tart majd a szabadság, mikor ér el apám keze újra és csatolja a nyakamra a pórázát, de ahogy teltek a hetek, hónapok, aztán évek, rá kellett jönnöm, hogy a pórázat szükségtelen volt visszatenni... Mert lényegében sosem került le rólam, csupán elég hosszúra nyúlt ahhoz, hogy elkezdjek hinni a szabadság illúziójában, meg abban, hogy hozhatok bármiféle döntéseket.
Szerettem volna tudni, erről Viviana hogy vélekedett; hiszen Ő volt itt egész végig, látta, mi történt miután eltűntem, de nem mertem erre rákérdezni. Biztos voltam benne, hogy az csak felszakított volna régi sebeket, amikbe nem akartam sót dörzsölni, akár az övéi voltak, akár az enyémek. Ez apánk feladata volt; ő mindig tudta, hova üssön ahhoz, hogy fájjon, elvett tőlem mindent, amim csak volt, kezdve az önbecsülésemmel és befejezve a húgomon. Tudom, az elmúlt éveket sosem fogjuk tudni bepótolni - és ezt Ő is kimondja, és szavai, mintha csak tenyere csattanna arcomon.
Csalódást okoztam neki - minden lehetséges fronton, mint testvér, mint szövetséges és mint barát, cserben hagytam, mikor esetleg szüksége lett volna rám, és most nem volt jogom csak így visszatérni az életébe, mintha mi sem történt volna, eljátszani, hogy ugyanazok vagyunk, akik hét évvel ezelőtt voltunk. Azt sem tudtam már, én ki voltam - és erre itt és most jövök rá, ahogy a húgom mellett ülök a pasztellpink bundámban, tekintetem a magassarkú csizmám orrába szegezve, és nem önmagam látom, csak egy marionettet, egy bábut apánk kezében. Én ostoba!
- Talán pont apánk miatt volt az egész... - ...és nem azért, mert el akartam menekülni előle, hanem mert naivan hittem abban, hogy ha a sárkányok nem tudnának megállítani az utamon, akkor a férfi, akinek félig-meddig az életem köszönhetem, főleg nem lesz képes rá. Aztán a sárkányok közelsége segített leküzdeni a tűz iránt érzett félelmem is, ami gyerekkorom óta emésztett valahol; pedig eleinte csak abban reménykedtem, hogy talán az életem vesztem majd valami baleset közetkeztében, talán valamelyik magyar mennydörgő ellenem fordul és darabokra tép. Igaz, a karmokat sikerült megízlelnem, és keserű egy érzés volt, mocskosul fájdalmas és maradandó nyomot is hagyott, de ez a történek máskorra, más helyre való.
- Nem lepődnék meg azon, ha már most az őrület határait súrolná. - Szórakozottan vonom meg a vállam, félretéve a poharam; nem emlékszem már, mikor volt az első alkalom, amikor elkezdtem gyanakodni arra, hogy atyánk elméjét valami más emészti a beteges ambícióin kívül, de az a valami azóta is ott volt, éreztem minden tettében, minden egyes szavában, amit abba a levélbe foglalt, mintha sosem hagyott volna magamra. - De ettől függetlenül megpróbálni nem árt, hátha az efféle kirándulás "edukációs értéke" meggyőzné arról, hogy elengedjen... Meg végülis ott lennék, hogy "figyeljek rád".
Csak egy pillanatra rémlik fel bennem az egyik, korábbi nyár, mikor az egyik munkatársam lánya a rezervátumban töltötte a nyarat; ragyogó mosolyú, minden lében kanál lányka volt, a Roxfortba járt és imádta a lovakat, meg az apját, akinek mindig fogta a kezét, amikor a rezervátum területén sétáltak. Pár héttel azután, hogy hazautazott, apja egy sárkány fogai közt végezte be az életét; azután senki sem beszélt erről az incidensről, mintha sosem történt volna meg, senki sem mondta ki hangosan, hogy hiányolta az illetőt... Még én sem. Pedig...
- Neked. Valamit. - Apró bólintással erősítem meg a szavaimat, ahogy felkelek az asztalról, hogy a táskámért menjek; de csak felveszem azt a fotelból és a vállamra akasztam, indulásra készen, mert nem maradhatunk itt, nem láthat senki. A csend jó, a magány biztonságos. Vajon van-e még biztonságos hely ebben a házban? - De nem adhatom oda itt.
Nem is mondok többet; csak sürgetően helyezem át testsúlyom egyik lábamról a másikra, reménykedve abban, hogy egykori, testvéri megegyezésünk nem veszett még ki belőlünk és szavak nélkül is megérti majd, mire gondolok. Ő az egyetlen, akihez még fűzök bármiféle reményeket ebben a családban, aki többet érdemel, mint szánalmat. Megvetést. Halált. Talán csak ezért is próbálok nyitni felé, elhitetni magammal, hogy csak miatta jöttem, csak hozzá. Tudom, ez kegyes hazugság lenne, Ő is tudja, én is tudom... De miért ne hihetnénk egy jobb életben legalább pár percre?
viviana & flavia
››MONTY‹‹
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Viviana Rayne

Viviana Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
halálfalóhaverok
▽ Avatar :
billie eilish

»
» Szomb. 23 Márc. - 12:28

blood of my blood


Anyjuk, úgy néz ki, mindkettejük életében olyan, mint valami kellemetlenebb tanú; felemlegetik, rábólintanak, de konkrétumot vagy bármi mást ritkán ejtenek. Mintha nem is itt lakna, nem itt élne és nem is lenne az életük része. Flavia-nak valóban nem, ő maga pedig keveset van itthon, amikor pedig megteszi, tökéletesen eljátssza, hogy nincs itt rajta kívül szinte senki sem – kivéve, ha az a senki nem akarja másképp. Mostoha körülmények ezek, olyanok, amiket egy normális család nem bírna még a szájára sem venni, de a világ, még a mugliké is tele van olyannal, amikor a család egy valamely tagja eltűnik, vagy eltüntetik és nem beszélnek róla, csak épp ők nem néznek arra a világra vagy más családra, mintha attól tartanának, hogy tanulnának valamit, vagy rájuk ragadna bármi. Nem kell aggódni, ők már sosem fognak megváltozni, a szörnyülködés maradhatna, ha mindenki mindennel tisztában lenne, mert amúgy tök jó az álca, csak sejtenek dolgokat, az pedig épp elég. Baljós jelekből mindenhol találni egy-egy csokorral, mivel lenne különb egy fura családból származó leány?
- Vagy azt mondja. Szerintem igenis vannak pontok az életben, amit nem képes irányítani és amit igencsak e hazugság alá temet – vagy legalábbis, ezt ő így hiszi. Talán tényleg nem volt választása mert ő eléggé úgy adta ezt elő, hogy már a jelen és nem egy jövőbeli dolog, amire engedélyt kér és ami amúgy elég menő dolog, mert csak úgy, hülyéket nem visznek oda. Aztán persze lehet, hogy tényleg az aljas terv. Poharát ujjai között forgatva, az italt lötybölve mered kicsit előre, hiszen emlékszik arra a napra, ha az utána következőkre már alig vagy sehogy. Vannak dolgok, amik beleégnek az elmébe, történt ez így anyjával, amikor először látta szenvedni és amikor úgymond a valóság felpofozta, vagy épp az iskolában történtekre, de a többi dologra felesleges. Nem akar feleslegeket gyűjteni, azok maguktól gyűlnek amúgy is, neki pedig le kell ráznia magáról. Visszarántva magát, kortyol gépiesen az italba, csakhogy a vajmi kesert és kéretlen kérdéseket le is mossa gyorsan, de az ital csak újabb pontokat mar ki. Aprót köhint, és hessegeti el, nem kedveli, ha az a fele bukkan fel, aki a kislányból nőtt volna, akit Flavia ismert és itt hagyott, és akit ha hagyott volna élni, most minden másképp festene. Él az, valahogy, furán, és néha feltör, de mégsem úgy, ahogy kellene. Néha olyan súlyokkal nyomja a vállát, hogy szinte hallani, ahogy a csontok ropognak bele, máskor pedig olyan messzire kerül és eltörpül, mintha sosem létezett volna. Két véglet uralkodik, talán az ő őrülete is, amelyet elkapott az itt lakótól, a közegtől és a levegőtől, vagy akár a bútoroktól amikbe beleivódott. Egészséges környezetben kellett volna felnőnie, ahogy a szakkönyvek mondanák, de ez nem sikerült. Főleg ez a hét év, ez vitt mindent, mert ekkor nőtt fel ő is. Fivére más világ, ő fiú majd férfi lett, a kislányok pedig inkább a nővérükre szeretnének hasonlítani anyjuk után, de neki utóbbi nem, előbbi pedig elment és így tökéletesen a másik ellentétére sikerült talán. Vagy rettegett gondolatként, az apjára. Buta gondolatok.
- Vajon a gyilkos pikkelyes mennyire bírna a hideg tekintetű, és szelíd de fenyegető szavú férfival? Mindkettő veszélyes a maga módján, az egyik mégis irányíthatóbb a másiknál. Viszont akárhogy nézzük, mindenki apánk miatt tesz valamit, mindenki.. - akár testvére, akár anyjuk, akár ők ketten. Ha névlegesen mindenki elítéli az irányítást, megtagadja és vagy egyenesen le is köpi, attól még él és megtörténik. És akkor a férfi már félig-meddig nyert is, nemde? Nem akarja elismerni, de attól még ez valahol ott függ felettük, akaratlan. És egyik terméke maga a nővére jelenléte, aztán még ki tudja micsoda. Ő is néhol javított a jegyeken, már csak azért is, hogy ezért ne legyen elővéve megint, ez már ne legyen gond. Fene abba az akaratba, fene mindenbe.
- Néha én is érzem. El vagyunk átkozva biztosan, ki épp mire. Talán még valaki menthető, van, aki nem, ő viszont nem kiszámolható, lehet meg fog lepni. Én még itt élek, de nem tudom mégsem követni – mert persze, amit nem akar az ember, azt nem is fogja. Kötődés benne nehezen vagy sehogy nem alakul ki, ez volt az első, amit eltapostak benne. Igen, ott van Nich, talán az egyetlen, akihez valami szál fűzi, na de az szeretet lenne? Nem, olyat már rég vagy sosem érzett. Ha valaki valaha erre akarná majd tanítani, vagy feladja, vagy istentelenül hosszú munkát ad magának. Akárhogy nézzük, mindenhogy sérült és mégis a hideg tökéletességnek adja el magát. És elhiszi, szóval semmi sem számít.
- Dehogy árt a próba, sőt. Az edukációs értéket fogja felhozni, mint mindig, egyelőre ez a fegyvere. Majd ha ez kiváló, majd ha az, bla, bla, bla. Igazából azon vagyok, hogy nyárra összecsomagolom a batyum, valahova elmegyek minden igenje nélkül, akárhogy sikerül az a kiváló – nem hiszi, hogy ez meglepi őt, inkább azt mondhatná, volt kitől tanulni. És felesleges is visszafojtani ezt a dolgot, nyílt titok, még talán apja előtt is, kíváncsi lesz, mennyire fog figyelni, amikor beköszönt a szünidő első napja és ő hazatér. Ez is egyfajta játék, a türelemé, meg mindené, ami itt folyik. Ő szívesen megnézné azt a rezervátumot, ami ennyire lefoglalta őt évekig, ami, ha a benne lévő másik fél szerint elvette tőle a testvérét. Bár sok ambíciója neki nem lenne ilyen helyen dolgozni, ahhoz orra és bőre finnyás, kényelme nagy, de a messzeség jó, a szabad levegő még jobban és aztán a kíváncsisága is egy életre ki lenne elégítve a sárkányokról. Persze, előtte ott van a másik dolog, a meglepetés, amit fel kell dolgoznia és ami a kirándulás gondolatát egyelőre elnyomja. Persze, akadtak apróságok, sárkánypikkely, vagy akár egy fogacska, amiket borítékba könnyű volt rejteni, más dolgok, de levélben mindent eladni, ott nincs arc és a hangsúlyba költöző érzelem. Nem, nem az van, hogy el fogja sírni magát vagy akármi, egyszerűen nem tudja helyesen kezelni és majd valami idióta poénnal vagy épp a semmivel helyettesíti, de a hanglejtésbe ott fog lapulni a kíváncsiság. Követi a tekintetével a táskáig, amelyben biztos az a valami lapul, és amit magához vesz, de nem kinyitja, hanem felkészíti az indulásra. Érti ő.
- A szobám elég, vagy esetleg máshova menjünk? – akadnak errefelé kisebb lugasok, gyümölcsösök, sőt, kissé feljebb egy rozoga házikó is, amelyben gyerekként játszottak, amikor még lehetett menni és nevetni, még talán emlékszik is a kopott függöny színére, és a székekre, amik apró súlyuk alatt is vészesen recsegtek. Ha más nem, az már végképp elég kell legyen, vagy elég az udvar valamely pontja. Tudomása szerint nincs itt senki, de a manók szolgák, egy mindig figyel és beszél, mert félnek, ők félnek a legjobban a szörnyetegtől. Lemászik az asztalról, kisimítja ruhái ráncait és kész indulni. Semmi értelme kikerülni azt a valamit, de maradni sem.
szószám: 1102
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Flavia Rayne

Flavia Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 7 Ápr. - 3:33
home is where you hang your enemy's head
Apánkról beszélni... nehéz.
Hét hosszú éven keresztül igyekeztem mindig a lehető legmélyebbre taszítani az elmémben minden gondolatot róla, minden egyes szót, aki elhangzott a szájából és még emlékeztem rá, mindent, amit csak hozzá lehetett volna kapcsolni valami nyakatekert módon. Egyszerűbb volt letagadni a létezését, mint elismerni, mekkora befolyással bírt rám és az egész életemre még azután is, hogy magam mögött hagytam a családi házat, hogy mennyi gondolatom elfoglalta még azután is, hogy úgy döntöttem, nem akarok emlékezni rá; és most is, ahogy emlegettük, szinte éreztem a jelenlétét, kezének súlyát és szorítását a vállamon, mintha csak megszoríthatta volna a pórázt a nyakamon úgy, hogy még csak a közelben sem volt. Taktikus lépés volt részemről, hogy olyankor érkeztem, amikor tudtam róla, hogy nem lesz a közelben - kíváncsi voltam, változott-e valami itthon, és ha igen, akkor micsoda, de minden, amivel szembetaláltam magam, csak még több árny és pusztítás volt, egy kopár, halott világ; a halott csillag, amit a mellkasomban hordoztam, szinte semmiség volt ehhez képest, hidege nem mardosott ennyire fájón és zavaróan, mint ez a csend, ami a kúriában uralkodott.
- Ki tudja... talán igazad van. Egyikünk sem lát a fejébe... De talán jobb is így. - Nem túl konkrét és nem is túl mélyre menő a gondolatmenet, de nem is hiszem, hogy a férfi, akinek lényegében valamelyest köszönhetjük, hogy élünk, megérdemelne több szót annál, mint amennyit rá szánok ebben a pillanatban. Egy időben rengeteg mondanivalóm lett volna róla, vagy épp neki, hosszú monológok tucatjai, többé vagy kevésbé érzelmesek, talán gyűlölködőek, csupa hazugságok vagy épp teljesen őszinték, mintha ezek bármelyikének kimondása változtathatott volna valamin; sokkal egyszerűbb volt csupán a sötétségnek, az árnyaknak felajánlani őket, amik elmém legsötétebb zugaiban éltek, hiszen még azoktól is előbb kaptam volna választ a könyörgéseimre és imáimra, mint apámtól egy egyszerű kérésre - végülis nem ok nélkül fanyalodtam rá a szökésre, még a jó hírem feláldozva is. Mert hát mit ért volna az is, ha nem járt hozzá más, csak ketrec és póráz? - Nem lenne értelme egymásnak ugrasztani őket; hiába mondják, hogy a tüzet csak még nagyobb tűzzel lehet leküzdeni, ez a teória is csak elméletben működik, a gyakorlat mindig rácáfol mindenre, amit meg akarna tenni az ember.
Nem, mintha olyan sokat tudnék erről; a teoretizálás már jó ideje nem volt olyan dolog, amit szívesen csináltam volna, sokkal többre értékeltem a cselekvések praktikusságát, azt, hogy ténylegesen előrébb vitték a cselekményt, teljesen mindegy már, milyen irányban, csak haladjon... Vagy legalábbis ezt akartam hinni, mert igazából, ha úgy vettük, legszívesebben megmaradtam volna abban a szürke zónában az elmélet és a gyakorlat között, felfüggesztve a semmiben, mintha akkor tehettem volna úgy, mintha ez az egész elfuserált színjáték nem létezett volna, mintha nem létezett volna az a konstans kockázat arra, hogy egy szép, napfényes reggelen majd minden gerincbe lesz törve, a jövöm, az életem... én.
- A legnagyobb átok az élet, az Ő pórázára verve. - Ezzel együtt már lezártnak is tartom a témát; fölösleges analizálni egy olyan elmét, ami még saját magát sem volt képes megérteni, hiszen a véglet az lett volna, hogy mindketten belezuhanunk ugyanabba a sötétségbe, ami őt már elkezdte emészteni, arra pedig még nem éreztem késznek magam - legalábbis nem most, nem ilyen körülmények között. Ezt az időt nem neki akartam szentelni, hanem a húgomnak, aki most itt volt és igenis materiális volt, nem csak a képzeletem szüleménye, mint apám árnyai a fejemben.
- Ha visszatér, megpróbálok beszélni vele erről. - Apró bólintással konstatálom a saját tervem, taktikusan nem reagálva arra, amit a nyári, miniatűr szökési tervéről mond; igazából két tűz között érzem magam, ha lebeszélni próbálnám, azzal anyáskodnék, de biztatni őt talán hiba lenne, hiszen tessék, engem is hova juttatott el az egykori szökési tervem: a család fekete báránya voltam, szégyenfolt az egész família nevén, és néha, amikor magamra maradtam a gondolataimmal a néma csendben, ezt valamelyest bántam is - hiszen meglehetett volna mindenem, amit csak akartam, pénz, hatalom, befolyás, és mindenért elég lett volna csupán a szabadságom feláldozni... De ki tudja, ért volna ez ennyit?
Viszont akkor most nem ajánlhatnám fel most Viviana-nak a lehetőséget, hogy magammal viszem, ha szeretné; hiszen akkor nem lennének sárkányok, nem lenne a rezervátum, sem semmi más, nem lenne hova menekülnünk és nem lenne az ajándékom se, amit hoztam neki - valami olyat, ami nagyobb volt egy pikkelynél vagy egy kölyöksárkány elhullajtott fogánál, és annál sokkal értékesebb is, még ha funkcionalitásban már hiányt szenvedett. Szinte már gyermeteg izgatottsággal várom a pillanatot, amikor végre odaadhatom majd neki, amit hoztam, az első, és lényegében egyetlen, viszonylag lényegesnek titulálható ajándékot az egész életünk alatt, hiszen korábban nem volt szokásunk az efféle gesztus, én magam is csak nemrég tanultam bele, a rezervátumban, hiszen volt valaki, aki...
...aprócska fintos kíséretében űzöm el ezt a gondolatot, ujjaimmal idegesen megpiszkálva a táskám pántját, talán kissé sürgetően is; pedig igazából csak magamat igyekszem gyorsabb gondolkodásra rávenni, ahogy gondolatban újra és újra végigjárom azokat a helyeket a kúria területén, ahová bújhatnánk a falak figyelő tekintete elől. Az udvarnak volt néhány eldugottabb pontja, ahol annak idején, gyermekekként játszottunk még, de megint csak mennyire lett volna praktikus olyan messzire kisétálni? Aztán ott volt még a rozoga házikó, amiről csak az istenek tudták, áll-e még egyáltalán és ami az összes ötlet közül a lekevésbé ésszerű volt, hiszen az már akkor is majdnem romokban hevert, amikor még gyeremekek voltunk, hát még most...!
- ...a szobád teljesen jó lesz. - Talán nem ez a legjobb döntés, amit meghozhatnék, de az összes rossz közül talán még ez a legkevésbé csapnivaló; de csak állok és várom, hogy elinduljon, hogy vezessen, mert szégyenszemre el kell, hogy ismerjem, a kúria képe már megfakult az elmémben, már korántsem voltam biztos abban, merre és hogyan kéne mennem, hiszen hét éve nem tettem be ide a lábam, és most... Hát, ez kínos.
De ha elindulna, csak csendben követem; lassú, kimért léptekkel, az árnyakat elkerülve, mintha csak kárt tehetnének bennem, ha beléjük lépnék, vagy akár csak a közelükbe mennék. Talán van is ebben valami - hiszen ebben a házban még soha, semmi kellemes dolog nem történt velem, sem Vele, sem senki mással, halott álmok mauzóleuma volt az egész kúria, minden lakójával egyetemben, vele és velem, mint halottak voltunk valahol mélyen, árnyaink régi önmagunknak.
- Alig emlékszem már, mit merre találni... Túl régen volt már, hogy utoljára itt jártam. - Inkább magamnak jegyzem meg, mint neki, körülnézve a félhomályba boruló folyosókon; még mindig nehéz elhinnem, hogy megint itt vagyok, hogy a következő néhány hétben, hónapban vagy legrosszabb esetben évben is itt kell majd élnem, mintha sose mentem volna el, hiszen az az időszak már most elfakulni látszik, mintha sose lett volna, és már most hiányzik, mintha az ideérkezésemmel elvesztettem volna az egész lényem egy részét, és helyette csupán az üres semmiséget hordoznám magamban, valami olyat, amit semmi sem lesz képes kitölteni: sen a pénz, sem a befolyás, sem az alkohol...
viviana & flavia
››MONTY‹‹
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Viviana Rayne

Viviana Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
halálfalóhaverok
▽ Avatar :
billie eilish

»
» Vas. 21 Ápr. - 22:58

blood of my blood


Úgy néz ki, megleltek egy kellemes témát, a szó minden kifacsart értelmében. Noha az emlegetett messzebb van és csuklik, hogy gyermekei emlegetik, mégis, még így is épp elég kellemetlen szájíz, mindkettejüknek. Eleve volt róla téve, és persze amúgy is, akadnak dolgok, amelyek csak rontottak. Nem tudná kiszámolni, mikor volt az a pont, amikor még vissza lehetett volna fordulni és javítani. Nem emlékszik, mert annyira vastagon rakódott rá minden nyavalya, hogy kikaparni se lehessen már akár csak a felszínét. Mire volt ez jó? Kérdezhetné és talán egyszer meg is fogja. Persze, tudja ő a válaszokat, a köröket és kötelességeket, minden egyes szót, ami a Miért?-et valaha követte. Mert így kell lennie, az aranykör és minden maszlag. Van, ahol ez rosszabb, tudja ő és tisztában is van vele, csak azokat nem figyeli, azok nem ők, nem az ő családja, mit érdekelje, hogy hogyan élik a mindennapokat. Ezek a minták csak apja előtt vannak, vagy mások előtt, fogalma sincs, ő mindig szeretett egyedül és a saját vonalát követni, elvégre, azt kell élnie. Mindig azt szajkózza a fő, hogy a család a fontos, miért akarja, hogy akkor ugyanolyan és más sarkában loholva váljon semmissé? Akkor csak egy lenne a sok közül, pedig tudja, hogy apja a sok között akar lenni az egy, mégis, nem tesz úgy, nem és csak önmagát ismétli. Kapcsolatokat akar, hatalmat és mindent, a módszerek viszont ugyanazok. Másokhoz besimulni, felvenni a nevüket és akkor máris nincs család. Ő valakinek a nevét viselné, oda szülne gyereket, oda tenne mindent és bármit, és sehol nem emlegetnék a régi énjét. Hát ne csodálkozzon, ha ez a módszer neki nem fog bejönni és amiért egyre hevesebb. De az apa is. Lassan itt is háború lesz, nem csak kint. Ebbe akart tán segítséget vagy még egy ellenséget, nővére személyében? Bonyolódik.
- Én néha megtenném. Csak kicsit. Talán egyszer sikerül is. De én mindig is kíváncsi voltam – von vállat, elvégre ki ne akarná tudni a másik következő lépését vagy épp szavát. Bárkiét igazából. Tudni előre a lépéseket és aztán azokat számba véve dönteni. Könnyű, könnyű, könnyen ki tudja mondani magában, hangosan, azonban semmi sem az. Hadakozni sem, hiheti bárki, hogy zsigerből megy neki, és való, hogy a legtöbb esetben igen, de vele. Vele. Nehéz. Ott van az a tekintet, a hangja, mindene. Letagadja, elrejti, de jelenleg ő az egyetlen, apja az, akitől némán retteg minden egyes beszélgetésnél, vagy csak akár akkor, amikor egy asztalhoz ülnek. Nem biztos, hogy a mumus ezt az alakot venné fel, de ébredt már fel verejtékben fürödve, reszketve, hogy ott áll és végül a tűz mindent megold. Vagy akármi. Erősebb ő a félelemnél, vagy csak színjáték az egész? Az a legszebb, ha erre sose ad még magának sem egyszerű választ. Sosem.
De itt most Flavia van, nem az apja. Róla... róla is vannak, voltak szavai. Egy régi énje csalódott és mérges, egy kislánynak fontos a nagy nővér, ő meg nem volt itt. Aztán felnőtt és rájött, miért nem. Azóta pedig ő üres és felszínes, nem kapaszkodik és nem kap senki után, nem tudja, hogy mennyi érzelme maradt és mennyi égett ki. Mennyire maradt a régi. Minél többfelé szaggatja szívét, lelkét, annál gyengébb lesz, lenne, ha megtenné. Képes valaki így működni? Talán.
- Igen, de annak vannak karmai és agyarai. Lenyelné, és hát akkor nem kellene semmiféle teória. Vagy... a sárkányok nem esznek emberek, csak a mesékben..? - pillant felé, ő a sárkányok témában csak annyit kutatott, amennyit muszáj volt, őt az itthoni dolgok után még jobban taszította, még ha meg is vallja, hogy élőben biztos csodálatosak. Nem akarja untatni azonban azzal sem, hogy a családfő lesz az egyetlen téma. Igen, érdeklődik, lassan, tapogatózva, mintha egyik fele nem akarná tudni sértettségből, a másik meg nem tudja mit kérdezzen; vagy azért, mert sok a kérdés, vagy épp mert kevés. Kavargó örvény, mikor mi csap ki a felszínre, itthon azonban általában se nem nyugodt, se nem ideges. Ha túl vidám, az kirí és túl sok, ha enged a haragnak, akkor még rosszabb és végül ő nyüszít. Szeret máshol lenni, akár más lenni. Aprót vigyorog arra, hogy mi van az ő pórázán és mi nem, újabb korty, hideg csók a kristálypohártól. Inkább a boldogtalanság és a kín az átok, az átok maga a név, de néha már, elborult pillanatokban a vérre gondolt, az aranyra és a vonalra, amit ha nem kaptak volna meg, mindegy lenne kit szeret, mit választ. Kötelesség. Ez az átok, aztán rájön, hogy túlságosan bele van nevelve, nem tudja még elméletben sem kedvelni a másik oldal pillanatnyi könnyedségét. Csak ezekkel az apróságokkal nem tud azonosulni, a kényelemmel és az érzettel, hogy ő több, azzal már veleszületett. Meg, amiket út közben szedett magára, és amikről a nővérének, akinek mindenről tudnia illene akár, semmit sem tud. Hogy megváltozott, hogy kevesebb és több egyszerre. Talán majd egyszer, ha lesz idejük és alkalmuk kipróbálni, milyen egy nővér és húg viszonya. Hogy kicsit összevesszenek, ha felveszi a ruháit, használja a szemceruzát, utánozza a hajstílusát.
- Kíváncsi vagyok rá, neked mit mond egy ilyenre. Hogy milyen próba lesz – és valóban. Igazából arra kíváncsi, apja vele miként és hogyan fog beszélni, mit és meddig enged, miképp fogadja. Bár az biztosan magánbeszéd lesz, nem lehet majd ott, de máskor talán igen, amikor ténylegesen a kirándulást tervezi meg akár, vagy bármi mást. Érdekes lesz, neki mindig ultimátumok és szintek kerülnek elő, fenyítés és a nevelés mindenféle szépsége, de ő már felnőtt nő, igazából ha fogná és kivinné őt innen, akkor se lenne semmi. Majdnem felnőtt ő is, ha azt mondja, beleegyezett a törvények nem szólnának semmit, csak apjuk tombolna. Már ez is vigyort csalna ki belőle, de nem engedi kitörni, inkább hagyja sodródni magukat, elvégre, még nincsenek ott, hogy ez tényleg aktuális legyen, ki tudja, mikor ér haza, sosem várta meg úgy, mindig csak észlelte, ha hívatja, vagy bekopogott az ajtaján. Felszínesség.
Aztán meglepetés. Nem tudja hova tegye, honnan tudná. Analfabéta ebben, mindenben, ami a lélek. Sóhajt egyet, kicsit ujjait tördeli, kell-e a köszönöm, vagy csak utána? Elég lesz-e vagy más kell? Könnyek, mosoly, nevetés? Be kell vallania lassan, hogy tényleg túl nagy folt van, amit meg kell tanulnia, ha tökéletesen akarja eladni magát, mindent tudnia kell. Ezt is.
- Remek, akkor a szobám – van ott kupi, bár nem, azóta biztos összepakoltak a manók megint. Katonás rend lesz, félhomály, fekete és fehér, az ő tökéletes megnyilvánulása. Nincs sok dísztárgy, fotó egy sem, könyvek, fiolák az egyik sarokban, mint dekor, a ruhái a szekrényben, nincs sok tárgy, nem ragaszkodik sok mindenhez. Nem zöld és ezüst, mint a többi büszke hülye, ő színtelen és fakó, de rögvest meglátja, ez már nem a kislány szobája lesz.
- Nem hibáztatlak, ezernyi szebb hely és ház van ennél. Én még a Roxfortban se szabadulok ettől, irigyellek kicsit – tény, túloz aprót, de a járást nem tudja elfelejteni, meg is indul, nem gyorsan, könnyedén lépked oda, ahonnan nemrég távozott. Tényleg tökéletes időpont, apjuk most aztán olyan lenne, mint az igazi fasztorlasz, csak elrontaná a pillanatot, pedig aztán nem is készül semmi olyasmire. Igazából szinte sosem, de ez most nem az a téma.
- És amúgy... milyen ott neked? - kérdez végül rá, és a szobához érve nyit be, sétál be, és aztán az ágy szélére leülve pillant rá ismét. Nyugodtan bezárhatja az ajtót, ha akarja, van rajta zár, vagy akár használjon mágiát is, nem bánja. Kíváncsi. Most tényleg. De hát nem mondhatja azt, hogy csapd már ki a táska csatjait, és hadd lássa. Meg. Nem is ő lenne. Még mindig fura neki ez a helyzet, főleg, hogy a szobájában van. Kevés helye van, ami privát és azokat őrzi, mint a harapós véreb.
szószám: 1256
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Flavia Rayne

Flavia Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Csüt. 16 Május - 4:42
home is where you hang your enemy's head
Igazából egyszerre érdekes és fura is látni, mennyit változott a mentalitása, meg az enyém is, mennyire különb9zünk mindattól, amik és akik korábban voltunk; talán az Ő korában én is ilyen voltam, mint most ő, kísérletezni akartam volna azzal, mennyi tiltott tudást fogadhatnék magamba, mielőtt úgy ítélném, hogy mindez túl sok, hogy nem akarok már többet sem apám fejébe látni, sem anyáméba, hogy igazából le akarom tagadni azt, hogy vér vagyok a vérükből és hús a húsukból, hogy legszívesebben levetkőznék mindent, ami vagyok, ami valaha is voltam. Talán pont ez történt, amikor elutaztam, kígyó módjára vedlettem le a régi bőröm, azt a sznob feljebbvalóságot, ami a véremben folyt, a színtiszta aranyban, amit azóta volt időm bemocskolni, elcserélni valami másra, aminek az íze az olcsó alkohol keserűségével áradt szét a nyelvemen és és a sárkánykarmok húsba marásának éles fájdalmával söpört végig a gerincem mentén; nehéz lett volna ezt egy ilyen pillanatban megmondani, végesincs percekkel azután, hogy épp csak megérkeztem.
- Vannak emberevők is... A magyar mennydörgő például, van a rezervátumban is és volt szerencsém közelebbről ismegismerkedni vele- - Hanyagul vonom meg a vállam, mintha csak az időjárásról beszélnék, pedig ha tudná...! De igazából semmi jelentősége sincs, ez nem a megfelelő hely vagy időpont arra, hogy erről diskuráljunk, talán ha tudná az igazságot, az végképp eltántorítaná attól, hogy esetlegesen meg akarja látogatni a rezervátumot velem, pedig ki tudja, talán a levegőváltozás jót tenne neki, talán mindenkinek jót tenne, én már most alig bírtam lélegezni ebben a brit mocsokban, már visszavágytam a fák közé, a sárkányaimhoz, ahol a tüdőm nem égett volna élő lánggal, ahol nem csengett volna konstans a fejemben a kérdés, hogy vajon miért és hogyan, mennyi ideig kellene még itt lennem, hogy mennyi ideig leszünk még mind ennek az aranykalitkának a fogjai, aminek egyetlen kulcsa valaki olyan kezében van, aki sosem fogja azt kiengedni a karmai közül.
- Meglátjuk... De egyelőre elég ennyi róla. - Ezzel végül lezártnak is tekintem apánk témáját, olyannak, aminek nem is érdemes több figyelmet szentelni; hiszen ő sosem tisztelt meg minket az ennyire mélyreható figyelmével, hogy arról fantáziáljon, hogy bármelyikünket is sárkányok karmai közé dobná, hogy tépjék szét, ezer és egy apró darabra, hogy ebben a tűzben égjen el, halotti máglyán, áldozatkánt az ősi, pogány isteneknek, akiknek neveire már senki sem emlékszik, és talán nem is emlékezett soha. Annyi jelentőségük volt csupán, mint az első, kora téli hónak, az első hóvirágnak vagy az első kiontott vércseppnek, minden és semmi, és jelen esetben én inkább ez utóbbira szavaztam, hogy maradék fontosságát is elvegyük apánk személyének, elfeledkezve róla legalább addig, amíg vissza nem tér és erőszakkal nem emlékeztet minket a létezésére, mert nem ismer, sosem ismert más utat.
Talán én sem ismertem soha mást, vakon, mechanikusan jártam a sötét falak között, és mikor végre lehetőségem volt kilépni a fénybe, momentálisan elfeledtem, milyen volt a sötétségben létezni; talán ezért sem találom az utam és kényszerülök arra, hogy Viviana-t kövessem a szobájáig, ügyelve arra, hogy ne maradjak le mögötte, hiszen félő, hogy akkor elnyelne valamelyik árnyék, valami ismeretlenül ismerős rosszindulat, ami már rég beleette magát a kúria falaiba. Ez a veszélyérzet talán sosem fog már elmúlni; csupán akkor enyhül picit, mikor végre becsukom mögöttünk szobájának ajtaját, egy hosszabb pillanatig csak vizsgálva a környezetem, a fekete és fehér tökéletes kombinációját, és egy pillanatig megfordul a fejemben, hogy megdícsérjem a lakberendezési képességeit, de aztán elvetem ezt az ötletet - végülis ezt ráérek máskor, mellékesen is megjegyezni, annyira nem életbevágóan fontos most lakberendezősdit tartani, hiszen az idő, ami megadatott, korlátozva van, és csak olyankor járhatunk tilosban és lehetünk őszinték, mikor azok a bizonyos, vizslató szemek nem láttak, a kotnyeles fülek ne hallottak. Meg hát ott voltak még a kérdések is, a kimondott szavak, amikre nem válaszoltam, míg a folyosót jártuk, így jobb híján ezt most teszem meg, előzőleg bátorkodva leülni az ágyának szélére, mert hát... öregszem és fáradok, vagy csak igyekszem erőltetetten humoros lenni, annak ellenére, hogy tudom, soha az életben nem voltam még feleannyira sem humoros, mint azt szerettem volna.
- Nagyon sokáig én sem tudtam szabadulni tőle... a Durmstrang túlságosan is emlékeztetett rá, és azután is sokáig kísértett még. - Azt a részt, ami arról szólna, végül hogyan boldogultam el a problémával, taktikus szempontból kihagyom; végülis egy volt a rosszabb időszakok közül az életemben, egy azok közül, amikre nem voltam büszke és egyébként sem hittem, hogy kedve lett volna most könnyes, szomorú élettörténeteket cserélgetni meg egymás vállába sírni, hogy jaj milyen rossz is volt nekünk eddig. Egyébként sem hittem, hogy lettek volna még könnyeim, amiket kisírhattam volna, az összes elfogyott már évekkel ezelőtt, vagy talán sosem voltak, ki tudja, ki tudja.
- A rezervátum rengeteget segített... A környezet és az emberek is másabbak voltak, és állandóan csinálni kellett valamit, ami nem hagyott túl sokat gondolkodni a semmin. - Szórakozottan mosolyodok el erre az emlékre; igazából abban az időben minden másra gondoltam, csak épp nem a semmire, de mit is mondtam korábban az élettörténetekről...? - De amúgy az első társadalmi sokk után szinte már felszabadító érzés volt ott lenni, az emberek nem érnek rá a fölösleges pletykálkodásra és sznobizmusra, meg hát... Ott vannak a sárkányok is, amik nem engednek unatkozni.
Csak miután kimondom ezeket as zavakat, jövök rá, hogy igazából mennyire pretenszionálisan is hangozhatott; de most már mindegy, nem vonhatom vissza, így inkább terelem is a témát, amíg még van milyen irányba.
- Egyszer volt egy norvég tarajosunk is, átutazóban, nem sokkal azélőtt szállították tovább, hogy elutaztam volna. Tőle hoztam valamit igazából... - Igyekszem a lehető legtovább fenntartani a hangulatot, még egy icipicit húzni a témát, erre hagyom azt a néhány másodpercnyi hatásszünetet is, amíg kicsatolom a táskám és a lehető legmélyebbre süllyesztem benne a kezem, hogy meg tudjam fogni az ébenfekete, csillogó sárkánytojást, amiről igazából már csak a masni hiányozna, hogy akár húsvéti dísznek is el lehessen adni, amennyiben az ember szeretné az efféle absztrakt díszítési módot. - Le van kezelve, hogy sose keljen ki, szóval sárkány sosem lesz belőle... De egyből te jutottál eszembe róla, és most látom, hogy a szobádhoz is illeni fog.
Halkan nevetek, mert hát nézzétek, ki volt humoros...!; és amennyiben nem ülne most mellettem, akkor a helyemről felkelve lépek oda hozzá, hogy odaadjam neki az ajándékát, a tiltott gyümölcsöt, amit leszakítottam a metaforikus fáról - és isten bizony sokkal jobban izgultam most azon, mit fog mondani, mint azon, mi lett volna, ha elkapnak egy sárkánytojással valahol félúton.
- Na...?
viviana & flavia
››MONTY‹‹
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

ott vagy otthon

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-