Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

sugar, we're going down EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

sugar, we're going down EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

sugar, we're going down EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

sugar, we're going down EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

sugar, we're going down EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

sugar, we're going down EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

sugar, we're going down EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

sugar, we're going down EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

sugar, we're going down EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

James Potter

James Potter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
Arthur Gosse

»
» Kedd 9 Ápr. - 14:59
cause that’s just who i am this week


Erre a pontra már tagadhatatlan, hogy mi mint társadalom számos ponton – a közmúltban meg aztán különösen – valahogy rossz irányt vettünk fel a haladáshoz, erre pedig nagyjából vég nélküli példát fel tudnék sorolni, hogy mi és hogyan ment tönkre ahhoz képest, ami lehetett volna, csak éppen most, éppen most egyedül a kibaszott bürokrácia nyomorult nyomtatványairól akarok beszélni. Azokról a fajtákról, amiket feltétlenül ki kell tölts, mert ha nem teszed meg, előbb-utóbb agyvérzést kapsz a stressztől, de ha mondjuk mégis odakeveredsz, hogy megküzdj velük, akkor meg azért kapsz agyvérzést.
Vagy tudja fene, mindenesetre szédelegtem, ahogy az egészet magam mögött tudtam, hogy aztán…

Na, hát fontos lecke, hogy nem lehet csak úgy kikeveredni a mugli rendőrségi ügyekből. Teszem azt, kiengednek a fogházból, az istenük hírével elköszöntök egymással, aztán gondolod, hogy onnantól majd akkor mindig minden sokkal jobb lesz, vagy hát nem tudom, tizenhét éves korom óta leszoktam arról, hogy arra várjak, hogy bizonyos dolgok vége után majd bizonyos más, újszerű dolgok majd jobbak lesznek, az élet zuhanórepülés, és nagyjából annyit számít, mint egy repülőn a vészkijáratok tízezer méter magasan. És ha kiengednek egy mugli fogházból, attól még a muglik szeretnek rajta tartani a térképükön. Kérdéseket tesznek fel az életedről, a terveidről, mentorbeszélgetéseket tartanak, és ha ezeket elmulasztod, kemény bírságokat vágnak hozzád. Merlin látja lelkem, még akár fizetnék is, hogy hagyjanak végre békén, de hát örökké van bennem egy kis félsz, hogy mi van, ha ennél is nagyobb csalódást okozok Remus Lupinnak, már amennyiben ez emberileg lehetséges, vagy esetleg anyám egyszerűen kinyír.
Aztán ha bármit fel kell jegyezzenek rólad a mugli rendőrök, arról feltétlenül köteles vagy értesíteni a Minisztériumot, ami egyrészt még sokkal több papírmunkával jár, mint amire hirtelen hasonlatot tudnék mondani, másrészt a világ, illetve a társadalom ugyebár rossz irányba halad, és ebben a rossz irányban a Minisztériumban ülő szürkeszemű ügyreferens kisasszony valójában a picsába kívánna csak, ahogy végigmegyünk a nyomtatványokon közösen, hogy a végén egy újabb napom pocsékba menjen, ő pedig megkérdőjelezze az életét, hogy mégis nála pontosan mikor fordult minden rosszra, hogy azzal kell törődjön, hogy én például a szabadidőmben mugli házakba török be.
Hát, érted, ez is egy hétfő, legfeljebb a másnap teszi egy picit is izgalmassá, de arról meg igazán nem akarok beszélni. Meg, bassza meg, erre a pontra már lehet, hogy semmiről nem akarok beszélni. Tele van a fejem, a tököm és a hócipőm, és ha egész nap rohadt papírok miatt rohangál az ember (a felnőttlét szívás, hülyeség, ne csinálja senki), már csak kijár neki annyi izgalom, hogy mondjuk ne haza akarjon menni, hanem a Zsebkoszközben találja magát, hogy aztán unottan bámuljon körbe a húgyszagú épületek és a fogatlan nyomorultak között, és azon agyaljon, hogy mi a fenéért tűnt annyira izgalmasnak ez a hely még évekkel ezelőtt. Mármint, olyan ez, mint bármelyik mugli kocsma reggel hat körül – tehát nyitáskor. Nem?

Azért léptem be a Deranged Delicacies ajtaján, mert tetszett a logó és semmi jobb dolgom nem volt. Meg mert, gondolom, mániákus édesség vásárló vagyok (de tényleg csak veszem őket, aztán szétosztogatom, hogy ennyivel szerethetőbbnek tűnjek), meg mert, gondolom, egy picit azért megdobogtatják a szívemet azok a törökmogyorós, karamellás puffancsszerű izék, amikből mondjuk be is vettem egy falatot, amikor épp senki sem nézett.
Kleptomániás vagyok és sose tanulok.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Merel Everfen

Merel Everfen

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Isabelle Fuhrman

»
» Hétf. 22 Ápr. - 20:34
Gyönyörű egy kapcsolatom van nekem bármilyen tervekkel. Mondjuk tény, azt nem mondhatom, hogy semelyik soha nem valósul meg, de az még nem kell felhőtlent is jelentsen. Az aurori pályám és családi helyzeteim esetét nem is emlegetem már, annyira lerágott csont, meg egy előző életem része már, de mondjuk a Sweetwoods-os? Ja, bejött abban a formájában, hogy cserébe felajánlkozom magam kísérletekhez, csak miért is cserébe? Hogy egyáltalán életben tartanak.
A Főnix Rendje? A decemberi incidens óta örültem, hogy a szivem nem állt még meg spontán, még nagyon izgulni se mertem sokáig, nemhogy szándékosan harcolni bárhogy. A májamra vigyázásból még inni se kezdtem el a sok otthon üléstől. Eskü, ha ebből a baktagból valaha maradandóan kigyógyítanak, vagy lezüllök, mint ge...reblyenyél, vagy addigra már kész egészségguru leszek, mert annyi mindenemre szigorúan figyelek, csak hogy spontán meg ne haljak, mert bármelyik szervem sztrájkolni kíván. De jó lenne pedig alkalmilag lezülleni néha.
Deranged? Ez mondjuk a legsikeresebb eddig, úgy tűnik, a sors is egyet ért azzal, hogy fura, agyeldobós sütiket hozzak létre. Csak Frank nem, néha. Persze első alkalommal, hogy ideát is állást próbáltam találni itt, egy az egyben megmondták, hogy nincs felvétel. Úgy tűnik, kellett egy háború meg egy nagyon hirtelen és kaotikus vége, mielőtt ide bekerültem. A nép fele alufóliasüveges találgatásokat folytat arról, hogy most Grindelwald tért-e tényleg vissza, és hogy csak egy ellenség helyett kaptunk egy másikat, mert ő akarja újraéleszteni a rémuralmi terveit, de én legalább végre tényleg itt vagyok, sütögetem a szemezős-harapós igazából-nem-szükségszerűen-csak-gyakran-szexuális fánkokat és miegyebet. Valami olyasmiről tudva, hogy Grindelwald igazából divatszabászatot tanít, többekközt anyám itteni hasonmásának, és hogy ez a kevésbé légbőlkapott verzió elméletileg.
Mondjuk ma pont kasszás vagyok, a változatosság kedvéért.
És lehet, hogy észre sem venném, hogy ameddig hátramentem egy tálcáért a legújabb attrakcióból, valaki kilopott valamit a pultból, ha az nem történetesen  az attrakcióból lett volna. Annak ugyanis megvan a fejemben az a félkész piramis elrendezése, és hogy hol tartottam benne, mert az előbb hagytam félbe az építését, hogy hozzak még eleget a befejezéshez.
Ügyes lehetett kilopni a pultból, ami a vevők felől üveg, és csak innen hátulról nyitott, mondhatnám, de végülis varázslók vagyunk, pláne a lebegtetés egy elsőéves anyag, nem olyan nagy utatvány, mint ha muglik közt lennénk.
Végezetül kiteszem a táblácskát a puffancspiramis elé, ami tájékoztat arról, mit is csinál veled, ha megeszed, visszaállok a kassza mögé, és sunyi vigyorral figyelek, hogy ki lepődik meg, amint a jobbra-balra és fel-le mozdulatai felcserélődnek, a szándékozott iránnyal ellenkezőbe mozdulva.
Ez a legény itt  pult környékén nagyon gyanútlannak akar kinézni, meg ki is néz úgy, mint az átlag elsőalkalmas vevő, aki azt hiszi, ez is csak egy cukrászda, és még nem jött rá, hogy a legtöbb termékünk hülyíti valamivel.
Na nézzük, te capcarásztad-e el a még rendesen nem is debütált puffancsot.
Vissza az elejére Go down

sugar, we're going down

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-