Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Hey I just met you EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Hey I just met you EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Hey I just met you EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Hey I just met you EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Hey I just met you EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Hey I just met you EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Hey I just met you EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Hey I just met you EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Hey I just met you EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nancy Tatton

Nancy Tatton

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cami Mendes

»
» Szer. 12 Jún. - 19:55

   
Angus & Nancy

   A táskámban kotorászva lépek ki a Gringottsból, miközben magamban dohogok. Igazán el kellene költöznöm már otthonról, mert egyre inkább megvisel, hogy ennyien élünk egy fedél alatt. És bár imádom Henryt, a kicsi rengeteg galibát csinál pillanatnyilag az életemben. Charlie, azt mondja, megváltoztam, nagyon Minisztériumi Muki lettem, ahogy ő mondja. Szerintem meg nincs igaza. Csak egyszerűen nincs privát szférám. De a banki látogatás meggyőzött, hogy én bizony mostanában nem költözöm sehová. Ma sem nyertem semmit és a fizetésem is pontosan annyi, mint a múlt hónapban. Persze, nem is léptettek elő, tehát igazán nem kellene ezen csodálkoznom, de mégis bosszant a dolog.
Olyannyira elmerülök a gondolataimban, hogy azt sem veszem észre, amikor valaki egyébként meglehetősen egyértelműen sétál szembe velem, én pedig nemes egyszerűséggel belegyalogolok a varázslóba.
-Merlinre! - sikkantok fel ijedten nagy hirtelenjében, mielőtt egyáltalán eljutna a tudatomig, hogy hősünknek sikerült-e felborulnia a figyelmetlenségem következtében. Bárhogy is legyen, az ijedtséget követően azért már szemügyre veszem, hogy kit sikerült eltaposnom. Hűha! Ez aztán szemöldök! Persze, eszem ágában sincs ezt közölni vele, csak felé nyújtom a kezemet, ha szükséges, bár aligha gondolnám, hogy az én röpke termetemmel valódi támaszt nyújthatnék bárkinek, aki szeretne felkelni a földről.
-Nagyon sajnálom... - csak ekkor tűnik fel, hogy valahogy ismerős az arca. Remek a memóriám, így nem is kell okáig kutakodnom a fejemben, hogy rájöjjek, kit ütöttem el. -Mr. Belby... igaz? - kérdezem azért kissé bizonytalanul, mivel élőben eddig csak a bátyjával találkoztam. Neki hevésbé hűha a szemöldöke, de annál hűhább a tudása.

   
Mr. Szép a szemöldököm - 244
   Kredit

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Angus Belby

Angus Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Kedd 18 Jún. - 10:24
Nancy && Angus

El kellett szabadulnom kis időre a Roxfortból, mert noha sokkal inkább vagyok ott mint "otthon", de egyrészt legalább adok egy kis teret Sylvesternek, másrészt bele fogok őrülni ha csak ott vagyok. Megkértem McGonagall professzort, hogy hagy intézzem én a bevásárlást, megkaptam mennyire figyelmes vagyok. Ez egészen addig tetszett, mígnem közölte, hogy a bátyám is ilyen volt, ott lehervadt a mosolyom és megköszöntem a lehetőséget és seprűre ültem. Hosszú az út, de engem teljesen kikapcsolt, végre elmerülhettem a gondolataimban, mindezt úgy, hogy kifújta belőlem az összeset a menetszél. Rám fért. Ahogy megérkezem és már csak sétálok kerülve a feltűnést az esetleges mugli részeken, megigazítom a hajam és belevetem magam az Abszol útba. Előkotrom a zsebemből a listát, amit Minerva tanárnő nyomott a kezembe végül és azt bogarászva haladok. Szeretek logikai sorrendet felállítani, hogyan praktikus boltról boltra mennem. Azzal persze nem számolok más is elmerülve sétálgat, így hónom alatt a seprűvel mikor egymásba megyünk vagyok olyan peches, hogy pont a sörte kerüljön a lábam alá amin megcsúszva dobjak egy nem épp elegáns seggest a macskakőre. A lapot legalább nem engedtem el, bár nem tetszésem kiül az arcomra és amolyan kicsinyes bosszúból nem fogadom el a kezét amivel segítene, feltápászkodom egymagam és porolgatni is kezdem a ruhám.
-Jó, nem történt katasztrófa... életben maradok. - Forgatok szemet, hogy itt szabadkozik, mondanám hogy nézzen az orra elé, de hát én sem épp az utat figyeltem. Már szedelőzködnék és mennék is tovább, de olyan őszinte döbbenettel bámulok az arcába, hogy el is felejtem épp mérges vagyok.
-Angus, azt jobb szeretem. Ahm... ismerjük egymást, Miss... - Fogalmam sincs ki ez a nő, bár most elönt a kínos érzet kellene, nagyon is, én meg rövidzárlatot kaptam mint holmi mugli villanykörték. Így hogy megnézem eléggé elegáns, biztos nem Damo barátja. Már nem azért mert a bátyámnak slampos barátai lennének, csak épp jobb szereti a lezserebb embereket megítélésem szerint. Kizárásos alapon marad az apám, de ettől csak összeszalad gyanakodva a szemöldököm, semmi kedvem valami kalamajkába keveredni apám és a felfogása miatt.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nancy Tatton

Nancy Tatton

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cami Mendes

»
» Csüt. 20 Jún. - 6:35

   
Angus & Nancy

   Olyannyira leköt a saját bosszankodásom, hogy észre sem veszem, amikor nemes egyszerűséggel belegyalogolok valakibe. Pedig ez elég kellemetlen, mert nem elég, hogy belegyalogolok, de még fel is borítom szerencsétlent, ráadásul én is majdnem elveszítem az egyensúlyomat. Nekem ugyan sikerül állva maradnom némi kapálózás árán, de azért megéreztem az ütközést, a táskámat elejtem. Miközben bocsánatkérés közepette felkapom a holmimat, az ismeretlen felé nyújtom a kezemet, hogy felsegítsem. Csak ekkor konstatálom, hogy egyébként erre aligha lenne esélyem, mert nem vagyok éppenséggel egy kétajtós szekrény. A férfi viszont nagyon is ismerősnek tűnik. Nem kell sok idő, hogy rájöjjek, hol láttam és miért. Habár személyesen még sosem találkoztunk, de emlékszem, hogy volt róla egy fotó a testvéreivel a Prófétában.
-Nem, tulajdonképpen nem. - vallom be egy kínos mosollyal. -Tatton. Nancy Tatton. - nyújtom felé a kezemet.
-De a bátyját ismerem futólag. Roxfort. - teszem hozzá gyorsan, mert bár nem mondanám, hogy minden szabadidőmet Belbyvel töltöttem, de azért emlékszem rá, ráadásul azóta megfordult már a Minisztériumban is egy-egy gyors látogatásra. Az iskolában mindketten inkább a könyveinket bújtuk. Azt hiszem, megérte a dolog, elvégre mindketten megtaláltuk a számításainkat és a sikereinket. Bár én szerencsére nem lettem híresség. Szerintem azt nem tudnám elviselni. Épp eléggé megterheli a lelkivilágomat, hogy több emberrel élek együtt, mint szeretnék.
-Meghívhatom esetleg egy bocsánatkérő kávéra? - kérdezem végül, mert nem akartam én őt elgázolni, csak épp tele van a fejem a problémáimmal. Ezt persze nem akarom az orrára kötni, elvégre magánügy. Én sem kérdezem tőle, hogy miért nem figyel az útra, ha már én sem tettem. Minden esetre, ha elfogadja a meghívást, akkor a cukrászda felé veszem az irányt. Szeretem a Fltozott Üstöt is, de amit ott kávé gyanánt felszolgálnak, inkább méreg, mintsem egy délutáni csevejhez való ital.

   
Mr. Szép a szemöldököm - 286
   Kredit

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Angus Belby

Angus Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Csüt. 20 Jún. - 10:49
Nancy && Angus

Söprű által nem rajta ülve repülni nem valami felemelő és hamar találkozom is a talajjal. Persze segítséget nem fogadok el az egész dolog okozójától, inkább dacosan porolom magam miután egyedül feltápászkodtam és megbizonyosodtam arról, hogy semmi baja nem lett a szállítóeszközömnek. Nem mintha nem jutnék haza... akarom mondani a Roxfortba máshogy, de ha már így jöttem... Mennék is a dolgomra, de eléggé meglep azzal a nő, hogy tudja ki vagyok. Nem szokták tudni és valljuk be, ez lenne a normális. Az is kiderül ténylegesen még nem találkoztunk, ettől csak furcsább képet vágok, de a kezét elfogadom, szóval Nancy. Fogalmam sincs ki ez. Persze mikor benyögi hogy Damoclest ismeri a suliból... elhúzom a szám és a kezem is.
-Aha. Csodálatos. - Nem vagyok valami jó abban, hogy elfojtsam a véleményem, hiába a bátyámról beszélünk a múltkori Sylvesteres húzása óta még inkább távolabb érzem magamtól és kelletlen veszek róla tudomást bárki által. Pedig még a terhes barátnőjével is összefutottam a múltkor. Még jó hogy vele nem kellett. Igazából hagynám ezt az egész szituációt de nem hagy nyugodni, hogy tudja ki vagyok és hirtelen nem is tűnik olyan véletlennek ez a meghívás sem. Gyanakodva mérem végig, óvatosan biccentek és haladok vele a cukrászda felé - úgy sejtem oda megyünk mert nem a Foltozott üst fele fordul - ám nem akarok felesleges köröket futni.
-Maga a bátyám barátja igazából és Ő küldte? - Nézek rá némileg kiábrándultan, bár ez Damoclesnek szól, hogy képtelen Ő maga felkeresni és kommunikálni. Még a végén megfogadom Sylvester idióta tanácsát és fogyatékosként fogom kezelni, a sérült emberekre mégsem haragudhat az ember és kénytelen magas fokú türelmet gyakorolni. Ahh...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nancy Tatton

Nancy Tatton

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cami Mendes

»
» Szomb. 22 Jún. - 14:54

   
Angus & Nancy

   Nem számítok rá, hogy valaki éppen olyan álmatagon gyalogol majd az Abszol úton, mint én, de hát ma nincs szerencsém. Minden esetre azt legalább látom, hogy egy darabban van. Bár nehéz lenne elképzelni, hogy a puszta fizikai erőmmel bármiféle kárt tudnék tenni... hát gyakorlatilag bárkiben. De az erőt egyébként sem a karjaimban hordom, hanem a fejemben. Szerintem azzal sokkal többre lehet jutni.
Könnyedén felismerem az ismeretlent, annak ellenére, hogy korábban nem volt alkalmam személyesen találkozni vele. De a memóriám remek, így rá is emlékszem, még ha csak az újságból is. Látom, hogy nincs elragadtatva attól, hogy felismerem. Vagy csak tőlem. Fel sem merül bennem, hogy a viselkedése annak szól, hogy futólag ismerem Damoclest. Pedig amikor azt mondom, hogy futólag, akkor valóban csak futólag, hiába jártunk egy évfolyamra.
A mogorva fogadtatás ellenére én azért igyekszem nem modortalan lenni és ha már így fel borítottam, felajánlom, hogy meghívom egy bocsánatkérő kávéra. Ezek után még egy kissé meg is lepődöm, amikor elfogadja, de azért rámosolygok kissé, miközben elindulok Florean cukrászdája felé.
-Mi? Hát... egyszer azt hiszem, köszöntem neki a tankönyvem fölött. - tűnődöm el, hogy mennyire is nevezhetném magamat Damocles Belby barátjának. -Miért, problémái vannak a barátkozással? - vonom fel a szemöldökömet. Ugyan nem barátkozási céllal borítottam fel, de valahogy nehezemre esik elképzelni, hogy Belby rászorulna, hogy az öccsére küldjön embereket. Hacsak nem... de hát csak nem! Minden esetre egyelőre nem kérdezek rá arra, ami az agyam egyik hátsó zugában motoszkál. Ha nagyon akarom, egyébként is kideríthetem bármiféle kérdés nélkül is. De egyelőre nem teszek ilyet. Charlie szerint egyébként sem vagyok elég szociális. Hát most szociális vagyok! Beszélgetek valakivel, bár nem úgy tűnik, mintha kimondottan örülne a társaságomnak.

   
Mr. Szép a szemöldököm - 275
   Kredit

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Angus Belby

Angus Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Szomb. 22 Jún. - 21:59
Nancy && Angus

Én nem hiszek az olyan véletlenekben, hogy valaki olyan lökjön fel random az utcán, aki felismer, méghozzá a bátyám révén. Aztán meghív kávéra is, mert így "illik". A saját logikám szerint teljesen helytálló elmélet ez, elvégre két nővel is együtt él a bátyám, vagy többel? Lehet ez a nő is velük van. Lehet egy vérfarkas is, elég nyúzott hozzá, nem rég volt telihold... Az mondjuk nem zavarna ha az lenne, félreértés ne essék, hanem az hogy a bátyám bénázik és a többiek hoznák helyre. Emiatt is vádolom meg úgymond ezt a nőt, ha ez az igazi apropó akkor nem fog sikerrel járni.
-Damoclesnak? Határozottan. - Fintorodom el, mert amilyen választ kapok az most vagy valami kitérő manőver vagy nem, de akkor meg mégis honnan a fenéből ismert fel? Senki sem jegyzett meg magának, lévén semmi érdekes nincs bennem, hacsak a kvidiccs miatt nem maradtam meg még abból az időből amikor még Theia-val játszottam. De ennyi...
-Ha nem a bátyám lévén akkor mégis honnan a fenéből ismert fel? A bátyám árnyékában, de akár még a húgoméban sem szokták tudni ki vagyok... - Méregetem magamnak, de kinyitom neki az ajtót, majd reflexből nyúlok a knútokért és sarlókért, hogy fizessek. Ha mást nem ezt belém nevelték hogy mindig a férfi fizet, szóval hacsak nem szól rám akkor nekem teljesen természetes a dolog, el is felejtettem Ő hívott el, annyira kusza nekem ez az egész történet. Vagy csak ijesztő, apám és Sylvester óta kissé... paranoiás is vagyok azt hiszem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nancy Tatton

Nancy Tatton

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cami Mendes

»
» Vas. 23 Jún. - 9:36

   
Angus & Nancy

   Bármennyire barátságtalan is ez az Angus, én azért nem hagyom annyiban a dolgot, ha már íy belegyalogoltam az arcába. Bár a furcsábbnál furcsább, gyanakvó kérdéseit nem igazán tudom hová tenni, de azért igyekszem őket megválaszolni, még ha nem is teljesen értem a miérteket.
-Úgy értem magának. - kuncogok. Bár tény, Damocles nem volt túlzottan társasági alak az iskolában sem. Nem lepődnék meg, ha most sem ez lenne a legnagyobb erőssége, bár mostanra már valamennyire bizonyosan megszokta, hiszen nagy népszerűségnek örvend a varázslótársadalomban.
-Reggeli Próféta. 1979, május... tizennegyedike. - bököm ki némi gondolkodás után, ahogy visszaemlékszem, hogy mikor is szerepeltek a testvérek az újságban. -Nagyon jó a memóriám. - teszem hozzá kissé szégyellősen, mert sokan találják furcsának, hogy mindenre ennyire pontosan emlékszem. De éppen ezért tudom jól végezni a munkámat.
Ahogy megérkezünk a cukrászdába, látom, máris a pénzhez nyúl, így hát a kezét enyhén eltolva intek a fejemmel.
-Hagyja csak! Végül is én gázoltam el. . mosolyodom el, aztán hagyom, hogy válasszon majának italt, én pedig egy cappuccinot kérek. -Gyakran küldi maga után a barátait? - érdeklődöm, mert csak nem hagy nyugodni a gondolat, hogy miért is kellene neki gardedám, hacsak nem sántikál valami rosszban. Annyira persze nem, hogy az elméjében kezdjek kotorászni, az illetlen dolog lenne, főleg akkor, ha nincs is megalapozott gyanúm, ami miatt ilyet tennék.
Elhelyezkedem az egyik ablak melletti asztalnál, aztán szemügyre veszem a seprűt, amit cipel. No, lám! Nem csak egy sporttehetség van a családban?
-Csak nem kviddicsezik? - kérdezem kíváncsian, továbbra is a repülő eszközt szemlélve. Persze nem lenne meglepő. Theia Belby remek kviddicsező, nem lepődnék meg, ha ez a tesvérére is igaz lenne.

   
Mr. Szép a szemöldököm - 269
   Kredit

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Angus Belby

Angus Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Vas. 23 Jún. - 19:41
Nancy && Angus


-Nekem? Miért menne nehezen... -  Nézek rá értetlen és bosszúsan, hogy hogyan is jön ide egy ilyen kérdés tudok-e barátkozni? Tudok, csak nem akarok. Azaz nem gondolnám mostanában (jó ideje) bárki is barátkozni akarna velem. Szét vagyok csúszva Theia nélkül, pontosan tudom, dühös vagyok a világra, de főleg apámra és a bátyámra, jelenleg erre a nőre. Azaz erre a Nancyre nem dühös vagyok, nem ez a jó szó, inkább csak nyugtalanít tudja ki vagyok míg nekem róla fogalmam sincs kicsoda. Amikor pedig megkapom a választ honnan is ismert fel elnyílik az ajkam és úgy nézek rá, át kell gondolnom a dolgot. De valóban, tavaly talán tényleg lekaptak minket mikor Damocles odatolta a képét az iskolába a kvidiccsre és lekapott minket valami firkászpalánta a suliból. A képet persze megvették, a cikket el sem olvastam, azt hiszem azonnal felgyújtottam azt a rakás cellulózt.
-Fotografikus memória vagy csak szerelmes a bátyámba. Remélem előbbi, az Ön érdekében. -  Horkanok fel, mert noha nyoma sincs bennem kételynek hazudna, egyszerűen csak utóbbi felvetésemnek adok hangot mennyire sajnálatra méltó dolog lenne.
-Megnyugtató hogy előbbi. -  Mondom arra mikor tulajdonképpen megválaszolja a kérdést a memóriájával kapcsolatban. Később mikor fizetnék és megállít egy darabig nézem Őt de aztán vállat vonok, reményeim szerint nem a kikért tejeskávém fogja anyagi csődbe juttatni.
-Nem, még nem csinált ilyet, de legutóbb olyan mérges lettem rá, hogy azt hittem gyáva felkeresni. De kezdek arra jutni van jobb dolga is, mint a családi dolgaival elütni az értékes kutatási idejét. - Próbálok idegeneknek nem beszélni a családi dolgokról, de érezhetően megnő bennem a harag az emlékre és ha sárkánykóros lennék már rég leégett volna az épület. Az a tény, hogy Sylvester miatt képes volt eljönni a suliba, ám engem magasról le se tojt, már-már megbocsáthatatlan. Ráadásul azért zúdult rám minden teher mert Ő elköltözött és elvonult, minden rám maradt. Amikor pedig széthullott minden, akkor sem keresett volna fel, hanem inkább magándiákokat keresett. Remek. Eléggé mérgesen dobom le magam az asztalhoz amit kinéz, gyorsan kéne levezetni a stresszt, megnyugodni, egyáltalán nem vet se rám se a családomra ez jó fényt, így mikor elkavartam a kávét a kiskanalat átvarázsolom stresszlabdává. Amíg ezt nyomogatom kevésbé leszek ingerült, bevált eddig. Úgy ahogy. A seprűt betámasztom magam mellé jó lesz az ott.
-Nem. Azaz már nem, két éve még játszottam a hollóhát csapatában. A húgom kvidiccsezik, felvették a Tornádókhoz. Igazi tehetség. - Theiaról könnyebben beszélek, legalább is nyugodtabban, bár attól meg elönt a hiány feneketlen fekete űrje. A családomról beszélve kész csődtömeg leszek, jobb lenne témát váltani.
-Na és maga Nancy? Ilyen remek memóriával milyen munkát vállalt? Gondolom sokan kapkodtak maga után. - Hülyét kapnék ha ilyen jó memóriám lenne, biztosan nehezen felejt ez a nő. És fogalmam sincs emiatt miért kezdtem el hirtelen sajnálni, semmi sem utal arra kéne érte. Ha nő lennék azt hinném terhes vagyok azért vagyok ilyen ingadozó de így férfiként... fogalmam sincs mi a bajom.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nancy Tatton

Nancy Tatton

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cami Mendes

»
» Hétf. 24 Jún. - 12:31

   
Angus & Nancy

   Nem igazán tudom hova tenni a hirtelen jött mogorva reakciót, hiszen nem szándékosan löktem őt fel, ráadásul éppen azon fáradozom, hogy jóvá tegyem a dolgot. Lehet, hogy még a végén megbánom azt az engesztelő szándékú kávét. Nesze neked, Charlie! Egyszer szocializálódom és ez van belőle. Egyébként is indokolatlannak érzem, hogy folyton ezzel piszkál, mert nem vagyok én mogorva vagy modortalan, csak keveset járok társaságba. Elég nagy a különbség a kettő között.
-Hát nem ezért küldi magára a barátait? - ráncolom össze a homlokomat. Kicsit amolyan „jó napot sógor”-típusú ez a beszélgetés. De ha már meghívtam, akkor csak nem küldöm el a fenébe még, bármennyire is furcsán viselkedik. Ezzel egyébként kissé felkelt a gyanakvásomat is, így még egy okom van arra, hogy egyelőre nem tágítok.
-Nem igazán az esetem. - rázom meg a fejemet kissé grimaszolva. Aztán csak észbe kapok, hogy miért kérdezi és meg is magyarázom, hogy miért emlékszem ennyire pontosan. Nem javítom ki, bár nem fotografikus. Csak nagyon pontos. Így is épp elég furcsa benyomást kelthettem ezzel a precíz forrásjelöléssel.
Fizetni persze nem hagyom, elvégre én hívtam meg, ráadásul hátha ettől egy kicsit barátságosabb lesz.
-Miért nem keresi fel maga? - nem foglalkozna vele ennyit, ha nem érdekelné. Gyanítom, túl büszke lehet, hogy megtegye az első lépést a testvére felé. Amilyen habókos volt már az iskolában is, nem lepődöm meg túlzottan, hogy ennyire belefeledkezik a munkába. Már diákként is előfordult vele, hogy a klubhelyiségben találtunk rá egy halom könyv alatt. Gondolom most, hogy szabadon kutathat, még „rosszabb” a helyzet. Persze, minden nézőpont kérdése. Az, amit Damocles a varázslókért tesz, példaértékű és lenyűgöző.
-Igen, tudom. - bólintok, mindenki képben van a Belby-családdal. Sok náluk a tehetség. Talán Angus éppen ezért ilyen méregzsák. Biztos frusztráló lehet ilyen testvérek mellett felnőni.
-Amneziátor vagyok. - mosolyodom el és láthatóan büszke vagyok a munkámra a Minisztériumban. -Bár, az én bátyám annak örülne inkább, ha már lenne három unokaöccse. - teszem hozzá, amolyan megnyugtatólag, hogy láthassa, a testvérekkel sosem könnyű.

   
Mr. Szép a szemöldököm - 325
   Kredit

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Angus Belby

Angus Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Hétf. 24 Jún. - 14:31
Nancy && Angus


-Ha küldené kétlem ezért küldené, fogalma sincs arról mi van velem mostanság, nem hogy arra rászorulok-e ilyesmire vagy sem. Tudja, fejleszti a kutatását. - Mondom eleinte foghegyről, de a végére tompítom a féligazsággal. Mert gondolom Damo kutatja hogyan fordítsa vissza a kórt, avagy gyógyítsa, de ez nem kifogás arra elfelejti hogy van egy családja. Akkor nevetek először és őszintén mikor meglátom a grimaszát hogy nem az esete a bátyám. Ez tetszik, ez jó.
-Örömmel hallom, akkor kegyed még menthető! - Nevetek tovább, jó, ezzel kicsit belopta magát a szívembe, hova tovább biztos van már udvarlója vagy jegyese, nem ritka hogy ilyenkor már akad. Szerencsére nekem még van pár évem hogy muszáj legyen nézelődnöm. Persze a nevetés addig tart míg jogos kérdést nem kapok.
-Mert elhívtuk, azaz a húgom, de nem mondtam nemet a találkozásnak. Persze semmi érdemleges nem történt, nem mondott semmit, került minden témát akkor is mikor a húgom rászólt. Ott készült a fotó is. Aztán mikor végre eljött az iskolába akkor is meglepődött ott talált még, nos... ezek után úgy vagyok vele nem erőltetek valamit ami látványosan nem fér bele a bátyám idejébe, mert kutatnia kell most. - Próbálom lenyelni a sértettségem és elegáns műmosollyal előadni, hogy két ízben lettem lesz.rva, így nem rohanok utána. Ha velem van sem gondolja bármi baj van vagy volt, pedig régen sosem voltam ilyen ellenséges vele. Kiérdemelte. Meg hát Nancy is jól érzi, eltiporták a maradék büszkeségem is, nem adom meg azt az örömöt, hogy én fussak utána, akkor sem ha nekem fontos egyedül a családi összetartás ebben a rohadt családban! Rájöttem van amit jobb elengedni, ez ilyen. Inkább kreálok magamnak egy stresszlabdát és próbálok mindent elfelejteni. Theia miatt meg a letargia hulláma csap rajtam végig, de hát nem lepődöm meg, hogy hallott arról már profi sportolónak számít.
-Ó. Nem könnyű szakma... folyton elvenni valamit az emberektől nem lehet kellemes, akkor sem ha muglik. - Látom büszke a munkájára, nem vitatom tőle, felelősségteljes munka és nem is éppen veszélytelen varázslat a feledőátok. -Ráér még, nem mindenkinek való rögtön a főállású anyaság. - Ezt ténynek szánom és nem személyeskedem, hogy nem menne esetleg, csak van amit jobb nem elkapkodni, főleg ha az illető ambiciózus. Ez a nő annak tűnik példának okáért.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nancy Tatton

Nancy Tatton

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cami Mendes

»
» Kedd 25 Jún. - 16:35

   
Angus & Nancy

   Felvonom kissé a szemöldökömet. Bár Angus a kutatásról beszél, mégis egyértelmű, hogy neheztel a testvérére. Viszont így még kevésbé értem, hogy miért küldené utána a barátait. Valami nem kerek nekem ezzel a történettel, de továbbra sem akarok az erőszak útjára lépni. Maradok inkább a beszélgetésnél, egyébként is elgázoltam, amiért minimum egy kávéval tartozom neki. Furcsa egy fickó.
-Ennyire borzasztó nem lehet. - nevetem el magam, meghallva, hogy még menthető vagyok. Tény és való, Damocles sosem volt az a férfi, akire szemet vetnék, de azért sok nőnél elég népszerű.
Időközben kibukik belőlem a nagyon is kézenfekvő kérdés, hiszen számomra egyértelmű, hogy hiányzik neki a bátyja, ha ennyit foglalkozik vele. Én nem is tudom elképzelni, hogy ne beszéljek Charlie-val még akkor sem, ha nagyon összevesznénk.
-Ahogy én látom, maga sem és ő sem egyszerű eset. - kuncogok fel, mert Angus indulatai valamennyire érthetőek, mégis inkább emlékeztetnek egy kamaszlányra, mintsem egy felnőtt férfire.
Abban bízom, hogy a habos kávé egy kicsit enyhít a hangulatán. Hogy ennek köszönhető, vagy csak lehiggadt, hogy kimondhatta, ami a lelkét nyomja, nem tudhatom, de mire az asztal mellé kerülünk, legalább már barátságosabb a hangnem. Ez is valami.
-Törékeny dolog az elme. - felelem kissé révetegen. Nem egy amneziátor kattant már be az évek során. Ennek ellenére nem tudom, képes lennék-e mást csinálni. Szeretem a munkámat. Ugyanakkor mindig emlékeztet arra, hogy a dolgok, amelyek most vannak, akár ez pálcaintéssel el is tűnhetnek örökre.
-Nem is tudom egyelőre elképzelni. - rázom meg a fejemet. -Szeretem a gyerekeket. De az unokaöcsém mellett egyértelműen kiderült, hogy képtelen vagyok velük bánni. - nevetek kínosan, mert egy nő esetében ez nem igazán erény, de ettől még sajnos tény. Henry egy tündériu kisfiú, akivel egyszerűen nem tudok mit kezdeni.

   
Mr. Szép a szemöldököm - 284
   Kredit

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Angus Belby

Angus Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Kedd 25 Jún. - 21:32
Nancy && Angus


-Háááát... - Nevetek tovább ami a bátyám borzalmasságát illeti, én amondó vagyok nem a csajok álma. Mármint rendes és kedves is tud lenni, de baromi figyelmetlen, szétszórt, szórakozott és hajlamos bármit elfelejteni mert kutat. Szerintem ha meg is beszél egy randit elfelejt elmenni mondván baromi érdekes receptet olvasott az egyik könyvben. Persze a kis kárörvendő nevetésem addig tart míg bele nem megyek a kérdése miatt miért nem én keresem fel a bátyám, ha már ennyire érdekel mi van vele.
-Belbyk vagyunk, nem ismerjük az egyszerűség fogalmát. De hogy őszinte legyek a bátyám csak kutatni szeret és csak azzal hajlandó foglalkozni, minden más mindenki másra marad. Nem fogok futni utána, ha azt sem tudja melyik bolygón van. - Mondom már némileg kulturáltabban, de ebben segít a kis labdám is. Jól esik kinyomni belőle az összes levegőt és jól megszorongatni. Néha Damot is hasonlóan megszorongatnám, remélve észhez tér.
-Az egyszer biztos... néha elmerengek azon vajon mindenre emlékszem-e például vagy rajtam is alkalmaztak-e esetleg feledő bűbájt, mert hát arra nem emlékszik az ember. Máskor meg inkább felejtenék, de az meg gyávaság. Soha semmi nem jó. - Abból gondolom mindenre emlékszem, mert elég rosszul érzem magam a bőrömben. Ha ki mertem volna törölni dolgokat szerintem boldogabb lennék...
-Ó, belejön. A bátyám is belejött, pedig elég szerencsétlen tud lenni. De nem ejtett minket el, a húgom és én is a hollóhátba kerültünk nem máshova, szóval túléltük a pesztrálását. Először minden gyerek ijesztő, főleg ha nem saját, a másodiknál már rutinosabb az ember. A sajátjánál meg működnek az ösztönök. Anno bébiszitterkedtem az egyik rokonnál, csak pár órák voltak de napról napra könnyebb volt. Kár ezen izgulni. - Legyintek, mert a látszat ellenére szeretem a gyerekeket és a nagy családot, nem hiába akartam összetartani a sajátom. Meg nem voltam én mindig ilyen pokróc, csak hát így egymagam olyan semmilyennek érzem a lényem. Azt sem tudom így egy szál magam ki vagyok... nevetséges nem? Inkább iszok még pár korty kávét.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nancy Tatton

Nancy Tatton

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cami Mendes

»
» Szer. 26 Jún. - 7:02

   
Angus & Nancy

   Meg kell hagyni, Damocles elég nyüzüge volt annak idején, azóta sem táltosodott meg, de biztos van olyan nő, akinek ez tetszik. Nem mintha tolonganának az ajtóm előtt az udvarlók, de azt azért tudom, hogy nem egy madárcsontú tudós mellett képzelem el az életemet, legyen bármekkora feltaláló. De azért meg kell hagyni, az öccse sem egyszerű eset, és ez nem is vagyok rest közölni vele úton a kávézó felé.
-Damocles sosem tudta, merre van arccal. Én sem voltam épp társasági gyerek, de mellette nem tűntem túlzottan csodabogárnak. - kuncogok kissé, mert valószínűleg tényleg ennek köszönhetem, hogy sosem én kerültem a középpontba, mint a furcsa diák, mert ő sokkal furcsább volt nálam.
Nem mintha nekem hétköznapi munkám lenne, ez már Angusnak is egyértelművé válhat, amikor erről kérdez. Én persze szeretem, mert a tévhittel ellentétben nem annyi a feladatom, hogy felejtőátkokat szórok minden illetéktelen muglira. Ezt a részét viszont már nem teregetem ki, nem tartozik mindenkire.
-Jobban jár, ha feldolgozza a problémáit, mintsem elfelejti. Egy nem megfelelő varázslat akár az egész életét megpecsételheti. - felelem a kávém felett. A tanulmányaink során találkozhattunk olyan emberekkel, akik így jártak, vagy éppen túl sok felejtés-átkot kaptak. Vonzó gondolat búcsút inteni a múltnak, de nem éri meg az árat, amit fizetni kell érte. Ezért is kaptunk némi betekintést, hogy a kezünkben lévő hatalmat ne használjuk felelőtlenül.
-Hát... igazság szerint még ráérek emiatt aggódni. Nem mostanában lesznek ilyen problémáim. - rázom meg a fejem kissé. Elvégre, kinek szülnék én gyereket? A szomszédnak? Na, ne vicceljünk. De majd egyszer nyilván jó lenne. Ha majd lesz kinek és megtanulok kezdeni is valamit a porontyokkal. Henryt még csak arra sem tudom rávenni, hogy ne vegye el a holmimat.
-Próbálta már a csikung golyót? - kérdezem, ahogy a tekintetem a stresszlabdára siklik, majd kotorászni kezdek a táskámban. Némi keresgélés után elő is kerül egy apró zsák, melyből két egyforma méretű, sárkányokkal díszített golyót húzok elő. -A lényeg, hogy a két golyót egyszerre kell forgatni a tenyerében. - magyarázom, miközben megfogom a két labdát és elkezdem őket az ujjaimmal pörgetni a tenyeremben, majd átnyújtom neki, hogy próbálja csak meg.

   
Mr. Szép a szemöldököm - 346
   Kredit

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Angus Belby

Angus Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Szer. 26 Jún. - 10:05
Nancy && Angus


-Mellette kevesen tűntek annak... - Vigyorgok, hiszen a furák is kevésbé furának hatottak néha mellette, de hát a bátyám nem direkt akart kitűnni, mint mondjuk mi Theiaval. Más világ volt, rég volt... elmúlt.
-Meg megváltozik a személyiség, sok esetben a varázslatok is. - Vajon ha elfelejteném az elmúlt bő egy évet újra ló lenne a patrónusom és nem zebra? Mindegy is, nem felejthetek mert a világ sem felejt.
A gyerekre bólogatok, bár ez azt sugallja még sincs senkije, nos, ráér Ő is. Gondolom előbb lesz hapsija mint Damonak csaja, ez a tény még engem is vigasztal, mert szerintem én is hamarabb becsajozok.
-Csiku mit? - Hirtelen nem értem hogy jön ez a gyerektémához és miért, olyan szorgosan szorongatom a kis labdám, hogy már szinte el is felejtettem ott van. Persze mikor fixírozza az öklömet, akkor rájövök mi van, noha nem hallottam még arról, amit említ. Lenne nála? Mi másért kotorászna a táskában nem?
-Ahm... -Elveszem a golyókat, előbb csak megszemlélem, majd lassan utánzom a mozdulatot. Szeretek dolgokat forgatni az ujjaim között, ez sem sokkal másabb, így nem kell sok idő hogy ráérezzek. Elismerő ajakbiggyesztéssel jelzem, nem is rossz.
-Hmm, úgy sejtem nem csak én vagyok stresszes mostanság, nem de? - Nyújtom vissza mosolyogva, de hogy jelezzem már jobban vagyok a saját kis labdám újra felveszi egy pálcaintésre a kiskanál alakot. Gondolom a tulaj sem örült volna, ha ilyen módon csorbítom meg a készletét.
-Csak a minisztérium miatt jött Londonba vagy amúgy is itt élt? Nekem meg kellett szokni az itteni és a Roxforti nyüzsgést a csendes vidéki környezet után. - Fektetem el magam előtt a karjaimat az asztallapra, hogy jobban tudjak a beszélgetőpartneremre fókuszálni. Jobb később mint soha, nem?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nancy Tatton

Nancy Tatton

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cami Mendes

»
» Csüt. 27 Jún. - 6:45

   
Angus & Nancy

   Kuncogok egy sort, tény és való, Damocles elég furcsa volt a egész évfolyam helyett is, nehéz lett volna bárkinek is kitűnni mellette. Igaz, én annyira nem is akartam kitűnni. Jobban lekötött a tanulás, hogy később legyen miből építkeznem. Minden beképzeltség nélkül én úgy érzem, hogy ez megtérült, így egy percig sem bánom, hogy az éjszakáimat kilopózás helyett a tankönyveimmel töltöttem inkább.
-És az még a jobbik eset. - nézek rá komolyan. Ez a szakterületem, értelemszerűen eléggé képben vagyok vele. Épp ezért nem lehet bárkiből amneziátor. Úgy kell kitörölnünk nyomokat a múltból, hogy az ne befolyásolja a jelent. Ez nehéz feladat.
-Csikung golyó. - ismétlem el, majd diadalittasan előhúzom a két golyócskát és megmutatom, hogy kell használni. Addig se nyomkodja agyon azt a szerencsétlen, gyorsan előteremtett stresszlabdát. Követem a tekintetemmel Angus ujjainak mozgását, hamar ráérez, hogy mit kell csinálni.
-Javítja a memóriát. - felelem kitérően. Nem szívesen vallom be, hogy nagyon is stresszes vagyok. Főleg mióta rájöttem, hogy ebben a hónapban sem fogok költözni, legfeljebb az udvarra, ha nagyon szeretnék. Elveszem a visszanyújtott golyókat, majd visszaejtem őket az apró zsákba, amiben hurcolom őket.
-Itt nőttem fel, most is itt lakom. - nem teszem hozzá, hogy igazság szerint egy külvárosi kis házikóban jobban érezném magam. Már csak azért sem, mert eszem ágában sincs itt sajnáltatni magamat, hogy még arra sem telik jelenleg, hogy kirepüljek a családi fészekből. Nem mintha a Minisztérium nem fizetne meg, csak éppen a házakat sem cukorkáért osztogatják, én pedig még nem spóroltam hozzá eleget. -De majd szeretnék egy kicsit nyugodtabb környékre költözni. - fogalmazom meg végül a dolgot egy kicsit diplomatikusan, ami legalább kevésbé hangzik szerencsétlenül. Egy kis helyes lakás valami csendes, eldugott helyen tökéletesen megfelelne, de ez még várat magára.

   
Mr. Szép a szemöldököm - 283
   Kredit

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Angus Belby

Angus Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Csüt. 27 Jún. - 9:36
Nancy && Angus


Egy sóhaj kíséretében bólogatok, sosem foglalkoztam a feledőbűbájokkal behatóbban, lévén máshoz akad érzékem. Bár néha ezeket is kétségbe vonom, de ez lehet csak amiatt van hogy zsenik vesznek körül és én nem vagyok az logikusan. Persze nem ezért vagyok ideges és szorongatom a rögtönzött labdát, hanem Damo miatt, ellenben ez a haragom kezd párologni - könnyen jött könnyen ment, szokták mondani. A csikung golyók viszont új téma, nem tudom mire gondol ezalatt egészen addig míg elő nem veszi és meg nem mutatja.
-Ez? Érdekes... - Kétségbe nem vonom, csak ahogy forgatom a két golyót a kezemben valahogy nem arra asszociálnék jobban fogok emlékezni dolgokra. Nem is tudom akarnám-e hogy így legyen. Tanulás szempontjából hasznos, de úgy nincsenek szerencsére problémáim. Ellenben ezek szerint neki nem stresszre kell.
-Egy amneziátornak memóriajavító... rá sem kérdezek. - Adom inkább vissza, jobban járunk ha másról kérdezősködöm beszélgetés címén.
-Akkor legalább szokni nem kell a környezetet. - Tehát emiatt biztos nem feszült és nem kell külön emlékeztetnie magát a város térképére. -Chelmsfordot tudom ajánlani. Nincs messze, de csendesebb. -  Ha nem akar sokkal messzebb menni, bár a hopp-hálózat és a hoppanálás is ott van. Igaz seprűvel jobb közelebbit keresni.
-Nem messze van ott a Central Park, voltunk ott párszor a családdal, kellemes zöld övezet. - Adok egy tippet, bár ahogy elnézem nem most keres házat.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nancy Tatton

Nancy Tatton

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cami Mendes

»
» Pént. 28 Jún. - 18:40

   
Angus & Nancy

   Ami azt illeti, kifejezetten szeretem az ilyen apró, de mégis hatékony eszközöket, mint a csikung golyó. Valamit tudhattak azok a kung fu mesterek, akik annak idején feltalálták, mert hát nem véletlenül hurcolok magamnál én is egy párat belőlük. Főleg, hogy az enyémek eredeti darabok, egyenesen Kínából, ráadásul kézzel készültek. Valahol érthető, hogy ragaszkodom hozzájuk, azt hiszem.
-Igen. A folyamatos görgetés megdolgoztatja az agyat is, ami így hatékonyabban végzi a munkáját. - magyarázom mosolyogva. Persze, bőséggel akad az életemben feszültség is, ami levezetésre szorul, de ezt nem akarom kiteregetni egy kvázi idegennek. Még a saját családomnak sem beszélek róla, nemhogy bárki másnak.
-Kénytelen vagyok frissen tartani ezt a kobakot. - nevetek, miközben a fejemre bökök. Ha nem teszem, hamar alkalmatlanná válnék a munkámra, amit szeretnék elkerülni, főleg, hogy még egészen friss munkaerőnek számítok a minisztériumban. Ezt nem lehet rutinból végezni. Legalábbis szerintem.
-Ezek szerint jól ismeri azt a környéket. - vonom le a következtetést a szavaiból és gondolatban fel is írom magamnak, hogy ez valóban ideális lenne számomra. Végre nem zargatna folyton valaki, mint a szülői házban.
-Na, és maga mivel foglalkozik a Roxfortban? - Természetesen megragadta a figyelmemet, hogy a Roxfrt nyüzsgését emlegette. Csak nem tanít? Akkor még később a kis Henry is a tanítványa lehet. Persze, ez még azért odébb van, hiszen még a szobatisztaság sem megy neki, nemhogy a varázslás, de ami késik, nem múlik. Ha örökölte Charlie tehetségét, akkor remek kis varázsló lesz belőle.

   
Mr. Szép a szemöldököm - 283
   Kredit

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Angus Belby

Angus Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Pént. 28 Jún. - 20:17
Nancy && Angus


-Ez magyarázná miért imádom forgatni az ujjaim között a sakkfigurákat míg játszom... - Többek között, bár nem gondolnám ezért nyerek, ha nyerek, az inkább a sok gyakorlás eredménye.
-Hmm, amíg nem egymáson tesztelik az új feledő bűbájokat nincs gond. - Nevetek, az kéne még! Szépen nézne ki a minisztérium. De az érdekelne hogyan is tesztelik és gyakorolják ki ezeket a varázslatokat, hm. Majd utána nézek, nem fárasztom ilyenekkel.
-Igen, szerintem egész jól. Nem annyira mint aki ott él, de elég jól. - Ingatom a fejem míg kortyolok még párat a feketéből.
-Tanársegéd vagyok Minerva McGonagall mellett. Nem tudom maradok-e végül tanítani is, de ezt a két évet mindenképp itt töltöm és utána eldöntöm mi legyen. A professzornál úgy sincs senki jobb a transzformáció területén. - Érezni komolyan tisztelem a professzor asszonyt, de ez nem feltétlenül fog ott tartani. azt sem tudom minek adtam be a papírokat a vérfarkassegítő irodába... azt a képzést is csinálom, csak a tanárnő és az igazgató tudja, engedték mindkettőt folytassam párhuzamosan, elvégre a gyakorlatot tudom a tanítás mellett is és tudok a Roxfortban is tanulni, elég vizsgázni elmennem. Kérdés azzal is fogok-e kezdeni bármit is... Kissé irigylem Nancyt mert ahogy körülöttem kábé mindenki, Ő is pontosan tudja, hogy mi akart lenni és meg is valósította. Én nekem fogalmam sincs... Nem mondom hogy utálnának a diákok, de hát annyira nem is szeretnek. Meg a tantárgyat sem persze, elég nehéz, tudom én.
-Vissza szokott még járni? Nosztalgiából? - Vannak akik néha, főleg nyáron visszamennek, hogy szétnézzenek, bár belátom nincs sok értelme ennek a szentimentalizmusnak.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nancy Tatton

Nancy Tatton

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cami Mendes

»
» Vas. 14 Júl. - 19:51

   
Angus & Nancy

   Elmosolyodom és bólintok egy aprót, bár ez ennél némileg bonyolultabb. Viszont nem gondolnám, hogy annyira érdekelné mélységében az ilyesmi, ezért nem is fárasztom vele. Ha az elmével akarna foglalkozni, akkor így tenne.
-Próbálja ki pénzérmékkel is! - javaslom, mert az már egy kicsit nagyobb kihívás, viszont elősegíti a fejlődést. Ha folyton ugyanazt csináljuk, akkor jók leszünk abban, amit csinálunk, de egyszerűen stagnálni fogunk. Ezért érdemes némi kihívás elé állítani az agyat.
-Nem, azt azért nem szoktuk. - nevetek fel, ez egyébként is etikátlan dolog lenne. A képzés nehéz és sokan elbuknak már az elején, de ez nem is baj. Így legalább kihullanak azok, akik esetleg ész nélkül kezdenének bűbájokat szórni, ha valakinek nem tetszik az ábrázata. Nagy hatalmat nem érdemes akárki kezébe adni.
-Ó, McGonagall! - mosolyogva kissé felhőssé válik a tekintetem, szép emlékeket őrizgetek róla. Bár nem épp az átváltoztatás a fő szakterületem, de ennek ellenére kedvelem őt, hiszen rengeteget tanultam tőle. Időnként egy kicsit hiányolom is a tanulást. Valahogy egyszerűbb volt, mint a nagybetűs élet. Nem mintha ezt elhittem volna annak idején diákként. Hát, most már elhiszem.
-Nem igazán. Miért? - láthatóan meglepődöm a kérdésen. Persze, eléggé merengő típus vagyok, de nem szoktam csak úgy nosztalgiából elmenni sehová. Bár az is tény, hogy ezernyi apró-cseprő probléma köti le a figyelmemet, így annyira nem is marad időm nosztalgiázni. Lehet, hagynom kéne magamnak egy kis időt erre is, hiszen az idő repül. Nem vagyok éppenséggel öreg, de 16 sem leszek már.
-Na, és marad is majd tanítani? - kérdezem végül, mert akkor valószínűleg később Henry éppen az ő keze alatt fogja bontogatni a szárnyait. Ha McGonagallnak segít, akkor biztosan remekül fogja csinálni később egyedül is.

   
Mr. Szép a szemöldököm - 275
   Kredit

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Angus Belby

Angus Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Daddario

»
» Kedd 16 Júl. - 11:54
Nancy && Angus


-Hmm, jó. - Pénzérmékkel? Ritkán van a közelemben, azaz a kezem ügyében érme, valahogy nem vonzz a tudat számolgassam és számon tartsam. Inkább valami mugli érme kéne ami szép, vagy hasonló, akkor engem sem érintene furán miért van sarló a zsebemben, teszem azt.
De annyi haladást elérünk, hogy már egyikünk sem furcsálkodik vagy épp bosszankodik, hanem nevetünk, még ha olyan abszurd elképzelésen is, minthogy egymást amneziálják az ezt tanulók munkába állás előtt. A professzornőre bólintok, én is nagyon kedvelem a tanárnőt, mert noha roppant szigorú, de előzékeny és figyelmes. No meg remek oktató, az sem utolsó szempont.
-Csak úgy kérdeztem. Vannak akik szoktak, most az iskola falai között töltöm a nyarat és látok a birtokon kószáló nem diákokat. - Felek végül ennyit, mert nem volt konkrét oka a kérdésemnek csak kíváncsi voltam eljár-e még oda.
-Mint az előbb mondtam nem tudom, nem döntöttem még el. Nem tudom mennyire lennék jó tanár. - Avagy mennyire akarom én ezt csinálni, főleg McGonagall professzor "vetélytársaként". Kétlem kevésbé lennék szigorú mint Ő, ahhoz hogy "lagymatagságot" és csini mosolyt tanuljak a másik McGonagall proftól kéne tanulnom... De logikusan nem vágyom rá, még egy címlapsztár, más se hiányozna a bátyám és a húgom után!
-Amúgy... milyen teendőjét szakítottam meg azzal, hogy szó szerint magába botlottam? - Nézek rá, mert most ért el a tudatomig, hogy lehet lenne sokkal jobb dolga is mint velem kávézgatni, engem a vásárlás megvár, annyira nem sietek. Legalább is a tanerő nem mondta S.O.S. kellene visszaérnem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Hey I just met you

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-