Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

After midnight, by the end of your bed EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

After midnight, by the end of your bed EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

After midnight, by the end of your bed EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

After midnight, by the end of your bed EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

After midnight, by the end of your bed EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

After midnight, by the end of your bed EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

After midnight, by the end of your bed EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

After midnight, by the end of your bed EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

After midnight, by the end of your bed EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 37 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

After midnight, by the end of your bed



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Tesanna Nott

Tesanna Nott

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
34
▽ Avatar :
Adelaide Kane

»
» Vas. 27 Dec. - 18:54
After midnight, by the end of your bed 6BSC



A tegnapi viharos este keveset aludtam, az utazás napja pedig mindig hosszú, mindig fárasztó, most mégis csak fekszem az ágyamban, és nézem a plafont. Másodszor erednek el a könnyeim a sötét csendben- az utolsó éjszakám ebben az ágyban annyira más volt. Átpillantok az ágyfüggönyön túlra, Anathemára, akit az a bájital, amit a sérülése miatt szed, jótékony álomba szenderített. Örülök, hogy legalább ő pihen, mert az ő fájdalma még rosszabb lehet.
Ahogy felülök, és igyekszem kidörzsölni a kellemetlen viszketést a combomból, mozgást veszek észre egy ággyal arrébb. A legalább egy órája tartó plafonbámulás hozzászoktatta a szemem a sötéthez, ezért gondolom, hogy Marlene nem csak forog álmában, és valószínű ő sem tud aludni. Biztos furcsán érzi magát, hogy egyik barátnője elvesztette az anyját, a másiknak pedig a teljes családját letartóztatták- a két dolog pedig egyetlen esemény keretében következett be. Nem tudom, hogy Anathemával beszélt-e erről az egészről, én viszont rosszul érzem magam miatta, hogy nem beszéltem még vele erről részletesebben. Váltottunk levelet, de biztos vagyok benne, hogy a három órás szenvedéssel írt oldalas levél távolról sem merítette ki a témát. Marlene lenne az első ember, akivel úgy beszélhetnék erről, hogy nincs személyes érintettsége a témában.
Eszembe jut az este, amikor megbeszéltük, hogy mihez kezdünk az életünkkel, és mindketten aurorok akartunk lenni. Részemről ez az egész csak gyerekes, buta másolási mánia volt, és valószínű kihullottam volna, amikor kiderül, hogy mennyire önfejű vagyok, de tudom, hogy a lány ezt komolyan gondolja. Összeszorul a gyomrom, ahogy eldöntöm, beszélek vele erről, bármilyen következményekkel jár, bármilyen kellemetlen, és bármennyire nagy az esélye, hogy összeveszünk. Szívesen visszafeküdnék, de felelős vagyok, érte tehetek valamit, úgyhogy bebújok a papucsomba, megigazgatom a térdig érő hálóinget, és halk léptekkel Marlene ágyához csoszogok. Bután bámulok rá a sötétben, most még visszakozhatnék, végül mégis megteszem azt a lépést.
- Marley, alszol? Beszélnünk kell.- korán lesznek óráink holnap, az idei szeptember elseje pedig szerdára esik, úgyhogy bőven lesz még a hétből, bőven szükség lenne energiára, mégis leülök a másik lány ágyának végébe, jelezve, hogy most, ezen az alkalmatlan órán akarok megbeszélni vele mindent.
Keresztbe teszem a lábam, és nézem a lányt a sötétben- sokat gyakoroltam, hogy hogyan lehet nem egyenes úton megérkezni a kívánt témához, milyen módon lehet felvezetni egy beszélgetést, most viszont nem egy aranyvérűeknek szervezett vacsorán vagyok. Ma este, úgy érzem, nem ez az út a helyes út, és bármennyire gyorsan ver a szívem, nem próbálok kerülni. Halkan, de már nem suttogva beszélek.
 - Marley, gondolkoztam anyámmal kapcsolatban. Figyelj, tudom, hogy hogyan képzeled el a Roxfort után az egészet, de nem szabad aurornak menned.- megnyalom kicsit a szám, ahogy leesik a papucs a lábamról, a körmeimmel pedig rámarkolok a meggyűrt hálóingre. Én már rájöttem, hogy hová vezet az az út, amin anyám járt, és nem akarom, hogy Marlene is végigmenjen rajta.
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Vas. 27 Dec. - 19:53
Nem mondhatom, hogy az én nyaram nem volt kielégítő és kifejezetten jó, de mindez már egyáltalán nem számított igazán, amikor meghalottam a hírt Anathema és Tesanna családjáról. Rögtön az események másnapján a reggeli újság főoldalára kitűzött kép láttán szinte elfehéredtem és ahogy a kanál kiesett a kezemből, anya és Mason szinte azonnal ott termettek mellettem, hogy megkérdezzék, ugyan mi lelt, hogy így elfehéredtem. Sosem hittem igazán az újságoknak és ugyan elolvastam a cikket, de egyből levelet kezdtem írni mindkettőjüknek. Természetesen benne volt a pakliban, hogy egyikük sem kapja meg, és csak remélni tudtam, hogy Anthema-nak nagyobb bántódása nem esett.
Így ezen események nyomása alatt indultam el a Roxfortba. Egész nap azon gyötrődtem, hogy hogyan beszéljek a lányokkal, hogyan próbáljam meg őket megnyugtatni és mit tudnék mondani én, aki nem élte át ezeket az eseményeket. Hogy majd jobb lesz? Nem hiszem, hogy ez vigasztalja majd őket. Nem is volt egyáltalán jó kedvem, hiszen a barátaimról volt szó, azokról a lányokról, akikkel már hat éve élek együtt immár.
Hosszú, nehéz és csendes nap volt ez mindannyiunk számára, hamar letettem a fejem vacsora után az ágyba, hogy hátha el tudom kicsit felejteni a dolgokat és holnapra talán dűlőre is jutok a fejemben motoszkáló kérdések és helyzetek nyomán. Ám ahogy azt valahogy sejtettem, esélyem nem volt rá, hogy így álomba tudjak merülni. Először csak az apámtól kapott könyvek egyikét vettem elő az éjjeliszekrényemről, majd apró fénynél olvasni kezdtem, de ehhez sem volt igazán kedvem most, így a helyére tettem. A lányokat figyeltem, hogy nyugodtan és csendesen pihennek, majd az oldalamra fordultam és ismét magamra förmedtem, hogy aludnom kellene, hiszen holnap kezdődik a tanítás!
Mindebből Tesanna suttogó hangja húz ki, de nem ijedek meg, sőt, szinte azonnal fel is ülök az ágyban és közelebb húzódom hozzá. Nem bánom, hogy végül ő kezdeményezett, mert így talán nekem is tisztább lesz végül a lelkiismeretem. Ahogy mellé csúszom, kezemet az övére teszem.
- Nem tudok... beszéljünk. - Kicsit még szoknom kell a sötétséget, de már a lány körvonalai, csillogó szemei jól látszanak mellettem. Tekintetem nem veszem el az övéből, de kicsit beharapom az ajkam, mert félek attól, hogy majd azt gondolják, nem vagyok jó barát, hogy majd nem tudok jó tanácsokat adni, hogy nem tudok tenni... semmit.
Először nem is tudom hová tehetném azt amit mond, de utána természetesen kapcsolok és bár megértem, miért mondja, nem tudok vele teljesen egyetérteni.
- Tess, én megértem, hogy miért mondod ezt, komolyan, de ... én szeretném jobbá tenni a világunkat és ezt már eldöntöttem. - Rossz érzés kerít hatalmába, a sötétség és a síri csend pedig ezen nem segít. Jól esik, hogy ilyen féltő, és hogy gondol rám, de a történtek és a jelenlegi politikai helyzet miatt még nagyobb motivációt érzek arra, hogy belevágjam ebbe a fejszémet, hiszen a következők akár az enyéim is lehetnek.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Tesanna Nott

Tesanna Nott

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
34
▽ Avatar :
Adelaide Kane

»
» Hétf. 28 Dec. - 0:39
After midnight, by the end of your bed 6BSC


Furcsa, ahogy Marlene megfogja a kezemet, kicsit meg is gyűröm a lepedőt, ahogy hozzám ér. Nem tudom, hogy meddig fogja fogni, mit fog szólni, ha rájön, hogy nem csak azért jöttem, hogy sírjak a vállán. Emlékszem, mennyire felháborodtam volna, mennyire ellöktem volna két évvel ezelőtt, ha valaki azt mondta volna, hogy ne legyek auror, és félek tőle, hogy megharagszik rám. Nem akarom, hogy tönkremenjen a barátságunk. De azt még kevésbé akarom, hogy boldogtalan legyen, és fiatalon erőszakos halála legyen.
Megfogom az ujjait, fogom a kezét, ahogy válaszol. Nem fogadja el, nem is számítottam rá, hogy egy szó elég lesz, de nem is dobott ki az ágyából, nem is háborodott fel. Talán azt hiszi, még mindig az érzelmi sokk, a fájdalom beszéltet engem, talán azt gondolja, hogy a szenvedés végével újra felveszem azt a keresztet, amit anyám tett a hátamra, és amit tavaly már letettem. De az igazság az, hogy józan vagyok. Belenézek a szemébe, keveset látok az arcából a félhomályban, úgyhogy kevésbé olvasom a vonásait, az arcát, mint lélegzetvételét, hangszínét, a kezét, melyet most már mindkét kezemmel közrefogok.
- Én is azt akartam, amit te, amikor auror akartam lenni. Jobbá akartam tenni a világot.- talán hazudok most, hiszen tudom, hogy mit akartam a legjobban ezen a világon: én akartam lenni a hős. Én akartam lenni az a nő, aki kimenti a sötétségből a Varázsvilágot, akit magasra emelnek, tisztelnek, aki kitör azokból az aranyszínű béklyókból, jegygyűrűkből, nászágyakból és szülőszobákból épített börtönből, amitől annyira rettegtem, és ahol amúgy sem lettem volna megbecsült fogoly. A sötétség azonban csak ruhák színe, alatta pedig nincs más, csak emberek más elképzelésekkel: Arestes Avery és Arcturus Avery, akik olyanok, mint mi mindannyian. Erősebben fogom a kezét, ahogy folytatom.
- De a világ nem lett jobb anyámmal. Auror lett, és soha többet nem fogom látni. Miatta talán Anathema sem látja többet a sajátját, és örökre viselni fogja azokat a sebeket. Azokat biztosan nem a saját családjától kapta.- érzem, hogy újra megerednek a könnyeim, de nem húzódok el, hogy letöröljem őket. Nem vagyok már olyan gyenge, olyan gyáva, hogy el akarjam rejteni az érzelmeimet, hogy féljek tőle, ha esetleg látják a fájdalmamat. Sem Marlene előtt, sem senki előtt ebben a szobában nincs mit szégyellnem rajta.
Beljebb fordulok az ágyon, behajlítva magam elé húzom az egyik lábam is, szembefordulok a lánnyal. Marlene gyönyörű, okos, és bármit elérhet az életben, bármerre mehet két év múlva, még csak most kezdődnek a RAVASZ éveink. Szörnyű belegondolni, hogy öt éve lettünk szobatársak, az út, amin indult, pedig könnyen vezethet öt éven belül a most élettel teli lány halálához. Anyám halálánál azonban sokkal szörnyűbb volt az élete, amit élt. Kissé elcsuklik a hangom, ahogy folytatom.
- Anyám tönkretette az életét. Egyedül volt, senkiben nem bízhatott, egyedül volt, és semmit nem ért el, csak meghalt. Nem volt boldog. Tudom, hogy nem tűnök most összeszedettnek... de kérlek, gondold át ezt még egyszer!
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Kedd 29 Dec. - 19:31
Őszintén első körben nem mondtam volna meg, hogy nem egy kis lélekápolás miatt jött ide hozzám ma éjjel. Ezért is igyekeztem hozzá úgy közeledni, hogy érezze a törődést és reménykedtem benne, hogy ettől majd kicsit megnyugszik a lelke. Nekem ennyi szomorú történés után biztosan jól esne, ha valaki ilyen barátságosan, már-már családiasan közelítene felém. Ezen gondolatoktól felbuzdulva nem fogom elengedni a kezét egyelőre.
Tekintetem hosszasan rajta pihentetem és miután a jövőbeli hivatásomról kezdünk el beszélgetni kicsit megdobban a szívem. Vegyes érzések vesznek körül, de a kezét kicsit magam is megszorítom. Ebből is érzem, mennyire komolyan gondolja azt amit mond. Ismerem mindannyiunk referenciáját, tudom, hogy mi ketten ugyan azért küzdöttünk és én szinte el is tudtam volna képzelni, hogy mindig együtt dolgozunk majd, egymást segítjük, hiszen úgy érzem és úgy látom, hogy mi itt mindannyian szuper - összeszokott csapatot alkotunk. Ám most ennek a jövőnek a képe összedőlt, a fejemet is lehajtom kicsit és aprót sóhajtok, ezzel is jelezvén, hogy tudom, hogy igaza van, de engem ez nem rémít meg. Csak még azt nem tudom, hogyan mondjam el mindezt. Megpróbálom összeszedni a gondolataim, de szavai bennem is fájdalmat keltenek némileg. Átérzem az ő problémájukat, szinte magaménak élem meg.
- Csak a munkáját végezte... magához mérten a leglelkiismeretesebben. Gondolom, nem ő átkozta meg Anathemát. - Senkit nem menteni akarok, senkit nem megbántani, csak próbálom másik irányból nézni a helyzetet, próbálom beleképzelni magam Mrs. Nott helyzetébe. Hiszen el kellett végeznie a rá kiszabott munkát, ennek nem mondhatott ellent, bármennyire nem volt ínyére, gondolom - de természetesen ezek csak elméletek, hiszen az egész történethez még szükség van némi puzzledarabhoz.
Továbbra sem engedem el őt. Eszembe jut, hogy mi van ha majd rosszul fogadja a válaszomat, mi van ha ezt majd a barátságunk bánja, de ők ismernek engem a legjobban, ők tudják, hogy nekem ami a célom, azt sosem adom fel. Nyilván lehetnek kiható tényezők, de vannak, amiket még úgy sem tudnak megváltoztatni.
- Nem hiszem, hogy jelenleg tudnék neked olyan dolgot felhozni, amivel elmondhatnám, hogy én mennyire másként gondolok erre a hivatásra. Tudom, hogy neked ez most teljesen áthúzta a számításaid, tudom, hogy ezzel megpecsételtek titeket... - Ismét felsóhajtok egy kicsit, mert próbálom összeszedni a gondolataimat és úgy fogalmazni, hogy még véletlenül se úgy tűnjön, hogy bárki ellen akarok menni.
- Ha megígérem, hogy átgondolom, akkor visszatérünk még rá később? Amikor leülepednek az ... események? Még két év, addig még sok víz lefolyik a folyón... - Nem akarom őt lerázni, akarok beszélgetni, minél jobban és minél többet, akár egész éjjelen is át, csak nehéz bármit mondanom, ha biztos vagyok abban, hogy nem tudom meggyőzni. Ugyan nem hinném, hogy meggondolnám magam bármikor is. A szüleim nagy húzóerők voltak ebben a döntésben - hiszen apám híres medimágus, már kiskorom óta érdekel ez a tudományág, ám az aurorsággal összekötni, hogy így segíthetem azokat a csapatokat lelki és testi támogatásban is, az eszemmel és a kezemmel... Nekem erről egészen más elképzeléseim vannak, mint Tessnek.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Tesanna Nott

Tesanna Nott

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
34
▽ Avatar :
Adelaide Kane

»
» Szer. 30 Dec. - 5:44
After midnight, by the end of your bed 6BSC


- Nem, nem ő volt. És tényleg lelkiismeretes volt.- tudom, hogy anyám nem kapott választást, ha tényleg őt vezényelhették oda Anathema házához. Eleget tudok az Aurori Kollégáium vezetéséről, hogy tudjam, a Minisztérium rabszolgáitól halhatatlan hűséget vár el, számára az aurorok csak egységek, akiket kiküldhetnek helyekre, hogy vezetőik hatalmon maradjanak. Anyám nem volt ember, valaki anyja, felesége, barátja számukra: csak egy egység, ami le fog számolni egy aranyvérű családdal. Lenézek a kezünkre. - De azt hiszem... az utolsó pillanataiban megbánta az egészet. Szerintem azt kívánta, hogy bár soha ne lett volna auror.
Végigsimítok a hüvelykujjammal Marlene kézfején, elkezdem érezni a szívverésem, de egyelőre visszanyerem a könnyeim nagyját. Könnyű lenne hagyni, hogy átöleljen, rádőlni a vállára, fogadni az együttérzését, azután átbeszélgetni vele ezt az éjszakát, és nagyon szívesen tenném ezt. Ezt akarom tenni. De meg kell mentenem őt attól a zárt koporsós temetéstől, ami mindannyiukat várja az út végén. Csak akkor erednek el kicsit jobban a könyveim, amikor ígéretet tesz, pedig nem vagyok benne, hogy igazat mondott. Ma éjjel el akarom hinni. Megereszkednek a vállaim.
- Köszönöm, Marley! Köszönöm!- szinte suttogom a szavakat, még erősebben, talán egy kicsit túl erősen is szorítom a kezét. Felemelem a szabad kezem, az alkarommal, a hálóinggel letörlöm a könnyeimet, ahogy törökülésben leülök vele szemben, még mindig fogva a kezét.
Furcsa érzés ránézni kipirult arccal a félhomályba burkolózó Marlene McKinnonra. Ő volt a másik legjobb barátom, akivel nem együtt nőttem fel, nem játszottam vele a Roxfort előtt, de akivel annyi mindenben közös volt az érdeklődésünk, akivel hasonló életet képzeltünk el. Tavaly, amikor a semmiből kinyilvánítottam, hogy nem leszek mégsem auror, elkezdtem figyelni a külsőmre, és eltüntettem Tess Nottot, a kemény csajt, féltem tőle, hogy a közös érdeklődés eltűnésével megromolhat közöttünk a barátság. Örülök, hogy tévedtem. Ahogy Anathema is fogta a kezemet, amikor alig volt bennünk bármi közös, most Marley sem enged el.
- Köszönöm, hogy fenn maradsz velem! Köszönöm, hogy itt vagy!- átölelem a lányt, miközben hagyok megeredni néhány könnycseppet. Néha nem tudom, hogy valaha felszáradnak-e, de a napi alkalmam száma egyre jobban csökken, és most már szinte teljesen megállom nap közben. Talán nem is a fájdalom és a szomorúság könnyei ezek, csak boldog vagyok, hogy átölelhetem őt, hogy érezhetem, milyen sokan vannak körülöttem. Amúgy is azt mondják, hogy aki sírt, magát sajnálja; nekem annyira nincs okom rá, hogy sajnáljanak, nem maradtam egyedül. Anyámnak is több sajnálni való van az életében, mint a halálában volt.
Elengedem a kezed, ahogy egy-két perc elteltével, még mindig könnyes szemmel hátrébb dőljek, megtámasztva a kezeimmel magamat. Letörlöm a könnyeket, amik talán az utolsók lesznek ma éjjel, és kicsit távolabbra engedem a fájdalmat- elértem, amit akartam, elmondtam, amit akartam, és érzem a szeretetét. Lenyomom a sötét érzést abba a tengerbe, és remélem, hogy lassan belefullad.
 - Sajnálom, hogy olyan ritkán írtam! Három vagy négy levelem a kukában végezte a nyáron többszöri újraírás után. Amúgy sem hiszem, hogy el tudtad volna olvasni őket.- mosolygok, kicsit nevetek belül magamon, ma éjjel nem zavar az az ostobaság sem, aminek vádjával ostorozom magam minden leírt betű miatt. Csak belenézek a szemedbe, és elfogadom a problémákat- az az idegesítő analfabetizmus éppen annyira én vagyok, mint a fájdalom. Egy napon legyőzöm mindkettőt.  - Mesélj, milyen nyarad volt? Voltatok valahol nyaralni? Mit csináltál? Mi a helyzet a fiúkkal?- mosolygok.
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Szer. 30 Dec. - 12:55
- Amikor auror lett, vajon ő így képzelte el? Tudta, hogy mire vállalkozik? - Néhány kérdés azért bennem is felmerült a diskurálásunk közben. Nem ismertem igazán Mrs. Nott-ot és nem ismerem az ambícióit sem, de a háború amiben épp benne csücsülünk, már évek óta érződik és mind tudjuk, hogy ez nem fog csillapodni, hiába is próbálkoznak tenni ellene, hiába is lépünk fel egyre erősebben. Azt is mondhatnám, hogy a Minisztérium oldaláról úgy látszik, mintha könnyűnek tartanák a helyzetet és hogy azt hinnék, egyetlen auror is elbír akár több halálfalóval is, de hiába a kiképzés, hiába a sok éves tapasztalat, még közel sem ismerjük ki őket, közel sem tudjuk, egyesek mire képesek azért, hogy a világrend olyan legyen, mint amilyennek ők képzelik el.
Ahogy megpróbálom neki megígérni, hogy átgondolom a helyzetet és még visszatérünk rá, látom, hogy kicsit elerednek a könnyei. A csillogásuk az éjszakai tompa fényben is jól kivehetőek, most csak megszorítom a kezét és bólintok egyet neki - talán tényleg nem kellene most tovább feszítenünk a húrt, inkább szeretném elterelni a gondolatait arról, hogy mi történt, mintsem még szítani a tüzet és tovább feszegetni a határokat.
Jó érzéssel tölt el, amikor átölel. Magam is készültem már rá egy ideje, csak féltem és nem akartam túlságosan tolakodó lenni. Magamhoz is szorítom kihasználva a helyzetet.
- Örülök, hogy itt lehetek nektek ezekben a nehéz időkben. Nem tudom mi lenne velem, ha nem számíthatnék rátok. - Mindannyiunknak voltak már nehéz esetei, nehéz hetei, hónapjai, de sosem volt úgy, hogy egyedül éreztem volna magam. Nyilván ezek nem hasonlíthatóak össze a jelenlegi tragédiával, de ez még inkább bizonyítja, hogy nekünk össze kell tartanunk és hogy mennyire szükségünk van egymásra. Együtt erősebben vagyunk és könnyebben vágunk neki a nehézségeknek. Ezt mindig is vallottam, ezután sem fogom másként gondolni.
- Megértem, nem gond. De ha elküldted volna őket, igyekeztem volna kibogozni, ne aggódj. - Mosolyodom el kicsit biztatóan, igyekszem feloldani a hangulatot. Most úgy érzem, végre kicsit más témába is belemehetünk és kicsit még inkább fel tudjuk oldani a feszültséget... talán nem botlunk meg minden esetben ugyan abban a tragikus végkifejletben. A kérdései hirtelen és váratlanul érnek ugyan, de lelkesen kezdek bele egy kis elterelő mesélésbe.
- Szuper volt a nyár, mondjuk apa megint a nagy részében távol volt. Anya idén már nem engedett minket vele, azt mondta túl nagy a kockázat. - Elfintorodom és kicsit helyezkedem, majd a pólóm aljának szegélyét kezdem el tekergetni. - Úgyhogy inkább a környéket jártuk, anyának segítettem ha tudtam, Mason pedig... hát ő csak Mason. Túl sokat zárkózik be mostanság a szobájába, akármit is csináljon ott. - Forgatom meg a szemeimet. A bátyám idén végzős, régen nem voltak egymás előtt titkaink, de az utóbbi években már távolabb kerültünk egymáshoz. Ilyen ez az időszak, ennek tudom be mindig.
- Fiúk? Merlinre Tess, tudod, hogy megijednek tőlem a srácok még mindig, ugye? - Kuncogok fel halkan. Nem mondom, természetesen volt, hogy egy-egy srác felkeltette a figyelmemet az évek során, de igazi kapcsolatom... sőt még igazi első csókom sem volt, ha úgy vesszük. Erről mindig óriási pírral az arcomon nyilatkozom, mert úgy érzem, egészen elvagyok maradva a többi lánytól és én annyira nem is szeretek ezekről a témákról csacsogni, de majd talán egyszer ez is megváltozik. - Veled mi volt? Mit csináltál? Mesélj! - Remélem ezzel nem tapintottam megint tüzes ösvényre.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Tesanna Nott

Tesanna Nott

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
34
▽ Avatar :
Adelaide Kane

»
» Csüt. 31 Dec. - 2:55
After midnight, by the end of your bed 6BSC


- Nem tudom. Őszintén szólva... nem hiszem, hogy valaha bármit sikerült igazán végiggondolnia.- anyámról sok dolgot lehet elmondani, de azt nem igazán, hogy összeszedett, átgondolt lett volna, valaha megtervezett volna valamit. Emlékszem, hogy milyen kapkodva, milyen összevisszaságban mutatta meg azokat az átkokat és bűbájokat, amiket a közös edzéseink során vettünk a szalon alatti gyakorlóteremben, még én is tudtam, hogy nincs semmilyen tanterve. Az egészen biztos, hogy soha nem gondolta át, hogy hosszú távon mit művel velem a nevelése.
Boldog vagyok, hogy átölelhetem Marlenet, és érezhetem, hogy van még egy ember a világon, akire számíthatok. Még ha ő talán nem is érzi úgy, hogy ő számíthat rám, talán furcsának gondol, még ha tudom is, hogy nincs vége ezzel az egésznek, ő is számíthat rám. Tartozom neki azzal, hogy megmentem az életét, és segítek tovább terelni egy boldog útra, ahol nincs háború, nem vagyunk statisztika, nem vagyunk egy újabb egység, amit ki lehet küldeni néhány gazdag ember kedvéért. Átölelem- furcsa, hogy mennyire ódzkodtam ettől a gesztustól negyedéves korom végéig, és most mennyire jól esik.
- Én is itt leszek. Itt leszek nektek, örökre.- komolyan gondolom a gyerekes hangzású ígéretet, komolyan azt érzem, hogy bármit elviselnék, bármit megtennék, hogy vigyázzak rátok. Meleg az ölelésed, fontos vagy nekem, és bármit is hoz az élet, a barátod akarok maradni. Talán percek telnek el, mire végül kibontakozok a karjaid közül.
Kicsit ellazulok, ahogy rátérünk a leveleimre és az írási képességeimre. A fájdalom visszavonul az elmém mélyére, mosolygok is, ahogy ráébredek, nem zavar, hogy esetleg ostobának tűnök, elismerek egy olyan hiányosságot, ami a legtöbb elsősnek sincs. Bizonyára éppen olyan kínszenvedés lehet olvasni azokat a leveleket, mint nekem végigolvasni egy könyvet, biztosan meglenne a véleménye rólam bárkinek, aki a kezébe fogna egyet, de nem érzem úgy, hogy el kell fednem ezt az érdektelenség látszatával.
- Igyekszem többet írni. A legutóbbi tíz hüvelykes pergamenen már csak harmincegy helyesírási hiba volt.- kicsit úgy hangzik, mintha gúnyolódnék magamon, de igazság szerint majdnem a felére csökkent az eddigi hibáim száma, alig egy év alatt. Anya szerint egyszerűen egy betegséggel születtem, egyszerűen csak diszlexiám van, de nem fogadom el, hogy soha nem fogok helyesen írni. Bármit is hoz a jövő, rengeteg levelet kell még megírnom.
Mosolyogva hallgatom annak a szép, eseménytelen nyárnak a történetét. Majdnem biztos, hogy rendeztem volna valami születésnapi partit, ha máshogy alakulnak a dolgok, az első lépéseket már megtettem júliusban, és biztos, hogy az egyik első meghívó a tiéd lett volna. Az nem lett volna a legkevésbé eseménytelen, talán még most is kábultak lennénk a két nappal korábbra tervezett bulitól. Jövőre, az utolsó évünk előtt egészen biztos, hogy bepótolom. Mindenesetre, az eseménytelen nyár szépnek hangzik, az unalmas mindennapok, fagylaltkelyhek, medence melletti napsütés, fülledt éjszakák, hirtelen záporok anélkül, hogy bármi történne, amiről mesélni lehetne, nagyon szép nyárnak hangzik.
Csak futólag ismerem Marlene bátyját, úgyhogy csak bólogatok kissé azt illetően, hogy önállóbbá, zárkózottabbá vált. Eszembe jut a kapcsolatváltozás köztem és Theo között, de nem tudom, hogy megtörtént volna amúgy is. Theodorenak soha nem volt barátnője korábban, és valahogy nem hiszem, hogy akkor is minden ugyanígy lett volna, ha Anathemával osztja meg az ágyát. Sokat számít, hogy Adore utál engem.
- Hát, igazából hálás lehetsz neki, hogy diszkrét. Az én bátyám nem zárja be mindig a szobája ajtaját. Nyár végére, mióta összeszedte a barátnőjét, le kellett némítanom a falakat is.- nem tűnik akkora titoknak számomra, hogy Marley bátyja miért zárkózik be, néha mindenki magára zárja az ajtót nemtől függetlenül egy bizonyos kor felett. Ha el is tekintünk ettől, vannak napok, amikor amúgy sincs semmi tennivaló a szobán kívül. Én is el tudok mostanában tölteni egész napokat anélkül otthon, hogy bárhová kimennék az ebédlőn kívül, ad valamiféle biztonságot, hogy az a zárt tér csak az enyém, senki nem zavarhat meg bent. Sokszor hiányzik a társaság, de a Roxfortban nagyon nehéz visszavonulni kicsit, ha az ember magányra vágyik.
- Hát, ebben nálam sincs változás, Marley. Mondjuk nem is sokat voltam fiúk között a nyáron.- talán túl szigorú vagyok a választékkal, de nem volt senki Adrian óta, aki igazán érdekelt volna- pontosabban, nem volt egyetlen fiú sem, aki engem érdekelt volna. Adrian a mai értékrendemmel még beszélőviszonyba sem kerülhetne velem. Van néhány helyes fiú az évfolyamon, de általában a varázs véget ér, amikor kinyitják a szájukat. Azt pedig nem keverem ide, amit Anathema felé érzek, még senkinek nem beszéltem róla, hogy más lányok is tetszenek.
Végiggondolom a nyaramat, igyekszek főleg a júniusra és júliusra koncentrálni, mert ezt követően csak akkor csináltam bármit, ha muszáj volt. Nem jut eszembe semmi igazán nagy élmény, amit mesélhetnék, és nem kötődik a tragédiához, hosszú másodpercekig kutatok az emlékeimben, mielőtt összeszedek néhány dolgot.
- Főleg otthon voltam, de néhányszor bejártuk az Abszol boltjait, vettem néhány szép ruhát. Többször voltunk a tengernél, idén végre sikerült szereznem egy kis színt anélkül, hogy egyszer is leégtem volna. Sikerült néhány alapdolgot megtanulnom a nonverbális mágiából. Nem igazán voltam én sem semerre, főleg Anathemával és Theoval voltam. A nyár végére terveztem inkább társasági dolgokat, a szülinapom környékére. Ja, megismertem Adoret kicsit közelebbről. Nem mondanám, hogy kedveljük egymást.- kicsit megborzongok, ahogy eszembe jut a mardekáros lány, amint meztelenül áll Theodore szobájának ajtajában. Annyira különbözünk, annyira idegen számomra a viselkedése, és biztos vagyok benne, hogy utál engem. Én sem vagyok oda érte. - Akartam tartani egy szülinapi bulit, nyárzárót. Az sajnos elmaradt, de ha van kedvetek, hétvégén ünnepelhetünk együtt.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Kedd 5 Jan. - 18:05
Picit elhúzom a szám Tess válaszára, de ha őszinte akarok lenni, nem igazán tudom hová tenni ezt az egész ügyet. Vannak bennem kérdések, sok kérdés, de közben fenntartás is azzal kapcsolatban, hogy most egy ilyen helyzetben hogyan és mit kérdezzek? Inkább egyelőre elfojtom magamban ezeket és rávárok, majd egy következő alkalmasabb pillanatban, addig nekem is lesz időm jobban átgondolni a helyzeteket és már kész kérdésekkel, kész mondandóval Tess elé állni.
Legszívesebben most el sem engedném őt. Ha a barátaimról van szó, mindig lelkiismeretes vagyok, sőt, még ennél is több, igazi ragadozó, akár anyatigris, de ez már a kezdetek óta. Történtek velünk dolgok az elmúlt öt évben, fejlődtünk és változtunk – mint jellemben, mint kinézetben – de így lettünk mi a tökéletes egész. Lehet, hogy sokszor elfogult vagyok a mi kis barátságunkkal kapcsolatban, ám eddig még sosem hazudtolta meg magát, egyszer sem, senki nem vágott hátba, senki nem tett alám, ha szükségem volt rájuk, ők voltak nekem. Jól esik, hogy ő is hasonlóképp gondolkodik azok alapján, amit elmondott most az én kijelentésemre válaszolva. Nehezen engedem el, de a lelkem megnyugszik, hiszen végre úgy érzem, ő is kicsit felszabadul a béklyók alól, még ha csak néhány percre is, még ha csak addig is, még beszélgetünk egymással más dolgokról.
- A gyakorlás teszi a mestert, meglátod, az idén sikerül még lefaragnod majd ebből a számból. – Jelentem ki ezt határozottan, büszkén, hiszen tudom, hogy nem könnyű neki, de ő pedig azt tudhatja, hogy én teljes vállszélességgel mellette állok és segítek bármiben… amiben csak tudok.
A nyár gondolatára kicsit ismét fellelkesülök. Az egyik kedvenc évszakom, minden évben izgalmas dolgok történnek velem otthon is, de természetesen az ideire ez nem volt túlságosan jellemző ez. Szívesen csatlakoztam volna édesapámhoz az egyik útjára, akár a szálláson is elüldögéltem volna, ha úgy adódik, de anya nem engedte, így hát maradtak az otthoni és a környékbéli kikapcsolódások. Így sem volt rossz, csak közel sem annyira eseménydús, mint az elmúlt években, de azért némileg sikerül felmutatnom valamit, hogy ne tűnjön annyira unalmasnak az elmúlt néhány hónapom.
- Oh, szegény, biztosan kellemetlen lehetett egy kicsit. – Nem lepődőm meg túlságosan, hiszen a mi korosztályunkban ez már normálisnak számíthat, és kicsit el is mosolyodom, viszont ha belegondolok, nem szívesen lettem volna egész nyáron ott Tess szobájában és hallgattam volna a szomszéd szobából beszűrődő zajokat… Kellemetlen, az egyszer már biztos. Nyilván, magam is gondoltam már rá, hogy milyen lehet egy kapcsolatba kerülni. Nem vágyakozom úgy a dolog után, mint sok más lány az évfolyamunkon, nem vagyok az a típus, aki a fiúk után koslat és csapatokba összekuncogunk amikor elmennek mellettünk a macsó kinézetükkel, csinos mosolyaikkal. Biztos vagyok abban, hogy ha eljön majd az ideje, akkor minket is megtalál az igaz szerelem, de én inkább kivárom ezt, mintsem hogy hiú ábrándokba vágjam a fejszém. Sokszor inkább a tanulás és a későbbi lehetőségek lebegnek a szemem előtt, ezeket pedig igyekszem a lehető legjobban megragadni és kihasználni, ameddig van rá esélyem. Ha kikerülünk az iskolából és a saját életünkre koncentrálhatunk már, akkor egészen biztosan másként fogok gondolni ezekre a helyzetekre.
- Na akkor neked is voltak szuper dolgaid a nyáron! Nekem apa adott két könyvet, amit elhozhattam magammal, a medimágiáról szól mindkettő. Annyira menő, hogy ő több országba is eljár és különböző dolgokat hoz haza magával, a tudást pedig át tudja adni és ezzel fejlesztheti az itteni gyógyítást. – Mesélem még lelkesen, de aztán amikor Adore-t említi a lány, kicsit elhallgatok. Nem ismerem túl jól a mardekáros lányt, csupán egy-két dolgot tudok róla. – És, milyen volt? Mármint… sokat volt nálatok a nyáron? – Próbálok kicsit puhatolózni a témában, de hamar sikerül neki elterelnie a figyelmemet erről, hiszen áttérünk egy sokkal izgalmasabb témára, ami nagyon is jól hangzik most így az iskola kezdetét nézve és természetesen az elmúlt időszak történéseire visszatekintve. Látszik is az arcomon, hogy némileg fellelkesülök.
- Ez szuper ötlet! Beszélgetünk egy jót, eszünk, iszunk, besurranhatunk a konyhába valami finom süteményért… - Merengek egyből a lehetőségeken. Remélem a többiek is benne lesznek majd, hiszen ez egy nagyon jó lehetőség lenne arra, hogy elengedjük magunkat és kicsit kiszakadjunk a hétköznapi dolgokból. Ahogy pörögnek a gondolatok a fejemben erről, annál inkább izgatott leszek.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Tesanna Nott

Tesanna Nott

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
34
▽ Avatar :
Adelaide Kane

»
» Szer. 6 Jan. - 13:10
After midnight, by the end of your bed 6BSC


Sokszor én sem hiszek benne, hogy javulni tudnak még az eredményeim, ami az írást és olvasást illeti, de rámosolygok Marlenera. Jól esik, hogy nagyjából mindenki támogat, és végeredményben tényleg van javulás. Tudom, hogy számomra ez soha nem lesz olyan könnyű, mint egyes emberek számára, de muszáj fejlődnöm. Nem lehetek én a család analfabétája. Nagyanyám már így is hihetetlenül megvet engem.
- Igen. Elég kellemetlen volt néha.- annyira nem firtatom tovább a témát. Ha valakinek nincs olyan ismerőse, aki ennyire beletolja a saját magánéletét az arcába, nehezen tudja megérteni ezt az egészet. Theodore amúgy sem volt soha a diszkrét típus, idén nyáron pedig azt hittem, hogy szinte akarta, hogy halljuk, mikor van éppen azzal a lánnyal. Talán így akarta megüzenni, hogy mennyire elutasít mindent: a kényelmünket, a jó hírnevünket, és elsősorban Anathemát, a lányt, akit a feleségének szántak. Csak egy rövid pillantást vetek rá a szemem sarkából. Még mindig hihetetlenül dühít ez az egész.
Megigazítom a hajam, miközben hallgatom Marleyt, akiben csodálom, mennyire örül olyan kis dolgoknak, mint két darab ajándék könyv. Talán arról van szó, hogy boldog az ajándéktól, hiába nem tűnik hatalmas gesztusnak, bár én amúgy sem tudom értékelni a könyvek értékét. Ezerszámra állnak a könyvtárunkban, és az olvasás hihetetlen kellemetlenséget okoz számomra, valamit, amin túl kell lenni. Lehet, hogy az igazi érték az inkább, hogy az apja hozta külföldről.
- Nem tudtam, hogy ennyire érdekel a medimágia. De végül is, a jegyeid akár lehetővé is tennék, hogy arra indulj tovább, ha úgy döntenél, nem?- ha igazán segíteni akarnék az embereknek, valószínű, hogy arra akarnék most tovább tanulni, de az én motivációm soha nem ez volt igazán arra, hogy auror próbáljak lenni. Nem firtatom annyira tovább a dolgot, de magamban eljegyzem, hogy ez, mint alternatíva, akár működhet Marlene számára. Amennyire utolsó terveit ismerem, ez Anathemától sem áll messze. Igazság szerint örülnék, ha arra mennének mindketten, az egy nehéz, de megbecsült, biztonságos szakma, ahol kamatoztathatnák az intelligenciájukat és a kedvességüket.
- Valamikor augusztusban jöttek össze, onnantól nagyon sokat. Theodore imádja, pedig Teddynek hívja! Igazából pont olyan, amilyennek mondják: hihetetlenül lekezelő és bunkó. Úgy értem, mindenki viszonylag udvariasan fogadta otthon, és neki még a festményeinkkel is sikerült összevesznie. Engem kifejezetten utál.- nem tudom, hogy lett volna lehetőségem jóban lenni Adoreral. Mielőtt megváltoztam, beszéltek vele két-három mondatot, odavetettünk egymásnak két-három sértést, ami lepörgött mindkettőnkről, de most már szinte bármivel sikerül megbántani, zavarba hoznia, még azokkal a hülye becenevekkel is, amiket a nevemből csinál. Kicsit el is pirulok, ahogy eszembe jut a legutóbbi.
- Tegnap jött egy nagy vihar éjjel, és láttam, hogy Theo nem csukta be az erkélyajtót. Bekopogtam hozzá, hogy csukja be, és a lány nyitotta ki, teljesen meztelenül! És simán kisétált a nagyapám festménye elé is így. Fogalmam sincs, hogy hogyan lehet valaki ilyen szégyentelen.- igazság szerint irigylem Adore magabiztosságát, azzal együtt is, hogy a viselkedése hihetetlenül megbotránkoztat, és nem örülök neki, hogy a bátyámmal van. Én még otthon vagy a barátaim előtt sem vetkőzök le még fehérneműig sem, ha tehetem, fogalmam sincs, hogy valaki hogyan bízhat annyira a saját megjelenésében, hogy meztelenül kinyissa az ajtót egy idegennek.
- Tudtam, hogy neked tetszeni fog az ötlet. Az első hét mindig húzós, szerintem a többiek is örülnének annak, ha első hétvégén kicsit kikapcsolódnánk.- persze, egy szombat a Roxfortban nem ugyanaz, mint egy nyári buli lehetett volna a tengerparton, de a lehetőség így is felvillanyoz. Összébb húzom a lábaim, érzek egy kis izgalmat is a közeledő buli gondolatára. - Ha akarunk alkoholt, azt sajnos nem tudom, hogy honnan szerezhetnénk, nem mertem megkockáztatni a behozatalát, de bevásároltam ma egy csomó dolgot a vonaton, úgyhogy ha inni nem tudunk végül, akkor is elleszünk.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Vas. 24 Jan. - 12:11
Tudom, hogy Tessnek nem könnyű ezzel a betegséggel és nyűgnek éli meg minden egyes pillanatát, de én csodálom őt, hogy ilyen kitartása van és ennyi év után sem adta fel, folyamatosan gyakorol és képezi magát, hogy jobb és jobb lehessen. Igazából nem tudok bele gondolni, milyen lehet valójában, hiszen ez kihatással van az egész életére, a tanulmányaira... Én nem tudnám elképzelni az életemet könyvek és olvasás nélkül, hiszen már kiskorom óta ezek adják meg a lehetőséget, hogy több és több érdekes világbéli dologról halljak.
- Hát, tudod apa mindig olyan sokat mesél az utazásairól és a tetteiről, ezért úgy gondoltam, hogy beleolvasok ezekbe, mert amúgy látok benne potenciált. - Még valóban nem beszéltem erről olyan sokat nekik, sőt, senkinek sem igazából, de konkrétan megfordult a fejembe a nyáron, hogy mi lenne ha két továbbképzésre is jelentkeznék, hisz a két téma össze is köthető és nekem ez valószínűleg csak hasznomra vállhat. Nem firtatom tovább viszont a témát, áttérünk Adore-ra és Theo-ra, amit őszinte meglepődéssel hallgatok végig. A sötétben is jól látszik ez az arcomon.
- Úristen! Hát ez a nő nem normális. Gondolom a tesódnak meg pont ez tetszik benne, hogy ilyen... Hát, gondolom már nagyon vártad, hogy visszatérjetek, mert ezt nem lehetett volna valószínűleg ép ésszel elviselni tovább. Én tutira a falra másztam volna tőle. - Még a hideg is kiráz a gondolattól. Mason szerencsére nem ez a típus, de azért egyáltalán nem tetszik, hogy a nyáron alig láttuk és ha otthon volt, akkor pedig bezárkózott. Valamiért eltávolodtunk egymástól, és ahhoz képest, hogy régen egy csomó mindent tudtam róla, most úgy érzem, már semmit. Még elkerülni sem igazán tud pedig, hisz egy házba járunk.
A buli említése szerencsére kizökkent a család és a barátnők gondolatából, rendesen fellelkesülök és ha tőlem telne, biztosan azonnal nekiállnék a szervezkedésnek.
- Hm, a tavalyi év végén a hetedévesek vásárolták az alkoholt egy hatodéves diáktól. Megpróbálhatom kideríteni, hogy ki volt az. Maximum nem sikerül, akkor sem lesz világ vége. - Mosolyodom el kicsit, általában igyekszem a tőlem telhető maximumot kihozni a dolgokból és ez alól egy parti sem kivétel természetesen.
- Mit szólsz hozzá, ha most megpróbálunk aludni és holnap reggel a többiekkel is beszélünk erről? Aztán még lesz időnk beszerezni néhány dolgot, hátha ők is tudnak valakit, aki segíthet. - Kíváncsi pillantásom rá vetem. Talán most lesz lehetőségünk kicsit elengedni a nyáron történteket, még ha néhány percre is, de sikerülhet megfeledkeznünk a dolgokról és felhőtlenül élni a hatodévünk kezdetét.


Vissza az elejére Go down

Tesanna Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Tesanna Nott

Tesanna Nott

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
34
▽ Avatar :
Adelaide Kane

»
» Hétf. 25 Jan. - 19:42
- Ha van bennük valami, amit elmesélnél, szívesen meghallgatnám.- mostanában nem valószínű, hogy utaznék, de mindig érdekelt a világ többi országa, és szívesen meghallgatom Marlene apjának történeteit. Kicsit olyan lesz, mintha én is ott lennék valamilyen szinten.
Elgondolkozom rajta, hogy melyik része volt a legrosszabb. Tényleg nem bírom Adoret, ahogy mindig zavarba hoz és sérteget, de a világ legkedvesebb lánya is lehetett volna, akkor sem örültem volna neki, akkor sem támogattam volna a kapcsolatukat. Engem főleg az zavart, ahogy Theodore hátat fordított mindannyiunknak, különösen Anathemának, Adore legtöbb idegesítő tulajdonsága pedig valószínű abból táplálkozik, hogy megszemélyesíti ezt a változást.
- Nem tudom, hogy mi a legrosszabb benne. Talán az is benne van, hogy rosszkor talált meg. Még nagyon friss volt az egész. Aztán nem tudom, hogy meddig tarthat.- vetek egy pillantást Lily Evans ágya felé. Nem szívesen mondom ki hangosan, de Marlene biztosan tudja, hogy milyen a családom, és mit gondolunk a nem aranyvérűekkel fenntartott párkapcsolatokról. Különösen akkor, ha mugliszületésűek. Adore pedig közülük is a leghangosabbak egyike. Mire én megszokom a helyzetet, könnyen lehet, hogy Theo is rájön, hogy ez az egész soha nem működhet. Biztos, hogy Adore is tudja.
A buli eltereli a figyelmemet, különösen a lehetősége, hogy esetleg mégis lesz alkohol. Nem érzem már a kényszert rá, hogy igyak, hogy népszerűnek tűnjek, hogy bizonyítsam magamnak, mennyire felnőtt és lázadó vagyok, de szeretem, ahogy az alkohol leránt néhány dolgot, néhány gátlást. Barátok között kifejezetten jó ismerkedési forma, sok olyan korlátot meg tud törni, amiket egyébként soha nem adnánk fel.
- Az mindenképpen jó lenne. Bár fogalmam sincs, hogy hogyan csempészte be.- tudom, hogy sokan próbálkoznak transzfigurációval alkoholt csinálni, de elég egyszer megkóstolni az így készített löttyöt ahhoz, hogy ne akarjak így berúgni. Az eredmény nem feltétlenül maradandó, valós, cserébe egészen biztos, hogy hányás lesz a vége.
Bólintok egyet, azután felállok az ágyáról. Máris sokkal jobban érzem magam, örülök, hogy tudtam valakivel beszélni erről az egészről. Ahogy végignézek rajta, reménykedek benne, hogy tényleg meggondolja, amit mondtam, és nem csak engem akart lerázni. Nem akarom, hogy aurornak menjen, nem akarom, hogy baja legyen. Éppen olyan rossz, mint halálfalónak lenni, sőt: az utóbbiak valószínű győzni fognak.
- Köszönöm, hogy meghallgattál! Sokat jelent nekem. Aludj jól, Marlene!- még egyszer rámosolygok a sötétben, azután elindulok vissza az ágyamhoz. Visszaúton még vetek egy pillantást az alvó Anathemára, pár másodpercig állok az ő ágya és a saját ágyam között, mielőtt visszafekszem, betakarózom, és megsimogatom a szinte azonnal mellém ugró macska állát, aki dorombolva beveszi magát mellém. Úgy tűnik, hogy a lány most mélyen és nyugodtan alszik, de még percekig figyelem, mielőtt elalszok. Remélem, hogy ma éjjel nincsenek rémálmai.
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Csüt. 28 Jan. - 18:43
- Rendben, mindenképp. Sajnálom, hogy anya idén nem engedett el apával, a nyár egy részét Afrikában töltötte, biztosan izgalmas volt. - Jegyzem meg még az előző mondandómhoz. Nyilván az is belesegített ebbe a döntésbe neki, hogy Mason távol volt és még inkább aggódott, nem szeretett volna a másik gyermeke miatt is, szóval nem erőltettem ezt az egészet, megértettem és biztos voltam abban is, hogyha Mason hazatér, akkor minden visszaáll a régi kerékvágásba végre. Így is történt, már anyával kapcsolatban, legalább így...
- Hát, reméljük a legjobbakat, nem hiszem, hogy Adore annyira hozzáillene a testvéredhez. - Jegyzem meg elgondolkodva a szituáción. Beleképzelem magam hasonló helyzetbe egy pillanatig, nem tudom milyen lenne, ha Mason hazahozna egy ilyen lányt. Az én vérmérsékletemből kifolyólag biztosan nem tudnám szó nélkül hagyni, ám a testvéremmel való kapcsolatomat becsülöm és ha jobban átgondolom, akkor először talán azt kérdezném meg tőle, hogy miért jó ez neki és biztos e a döntésében.
Ahogy átterelődik a téma a bulira, egészen elfelejtem a problémáinkat. Ugyan lehet, hogy csak néhány pillanatig és valószínű, hogy lefekvés után ismét eszembe fognak jutni a Tess és közöttem folyt beszélgetés részletei, de már ez is felüdülésnek számít.
- Azt én sem tudom, de majd megpróbálok kérdezősködni kicsit. - Nem vagyok egy nagy alkoholfogyasztó magam sem, de ehhez a bulihoz, hogy kicsit átadjuk magunkat a vidámságnak és felengedjünk, szuper lenne néhány pohárka, akár valami gyengébb italból is. Biztosan megalapozná a buli hangulatát, mondjuk eddig sosem volt még gond, hogyha nem volt, hiszen mi az nélkül is tudunk jól szórakozni. Persze ez az év egészen másként indult. Kicsit más irányból kell most megközelítenünk a helyzetet.
Ahogy nagyokat pillogok Tess felé, érzem, hogy kezd elfogni az álmosság. Annyi mindenről esett szó a beszélgetésünkbe, hogy ha az álmosságtól el is tudok aludni, holnap biztosan nyomasztani fognak a gondolatok. Mindenesetre ahogy megígértem neki, átrágom magamban a témát, de egyelőre nem érzem azt, hogy másként tudnám elképzelni a jövőmet. Apró mosollyal búcsúzom el tőle magam is.
- Tudod, hogy bármikor. Jó éjt! - Akkor fekszem csak vissza az ágyba, amikor már Tess visszaér a saját ágyához. Magamra húzom a takarómat, és ahogy a plafont figyelem, még elgondolkodom a beszélgetésünk néhány részletén. Mozgalmas nap volt ez számunkra, így nem sokáig bírom már, hogy ne csukódjanak le a szemeim és merüljek mély álomba.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

After midnight, by the end of your bed

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-