Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

schools in abeyance EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

schools in abeyance EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

schools in abeyance EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

schools in abeyance EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

schools in abeyance EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

schools in abeyance EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

schools in abeyance EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

schools in abeyance EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

schools in abeyance EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?



Jelenleg 23 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Sirius Black

Sirius Black

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Avatar :
Toby Wallace

»
» Kedd 5 Jan. - 23:30
Félig nyitott szemhéjak mögül, félálomban Remust nézem, ahogy alszik. Nem, azt hiszem, ez nem a megfelelő szó. Ez nem alvás, inkább eszméletlenség. Már tudom, hogy ráugorhatnék a mellkasára, beleugathatnék a fülébe, végignyalhatnám az arcát, és rámagifixezhetném a homlokára a prefektusi jelvényét (tudnám még sorolni, valahogy annyira szürreálisan ártatlan arccal tud aludni, hogy mindig eszembe jut egy pár új ötlet a felébresztésére), akkor sem ébredne fel. Ki van ütve. Nem mondom, hogy én most teljesen alkalmasnak érzem magam a körülbelül egy óra múlva esedékes számonkérésre (de az csak átváltoztatástan, hagyjuk már, ha lehetne, három érvem is lenne, miért kell kiválót adnia nekem az öreglánynak), de Remus még egy pár órán keresztül így fog heverni, ebben a kitekert pózban, ébreszthetetlenül. Tökéletesen kiszolgáltatottan. Nagyon hosszút pislogok, aztán egy bizarr módon konformista álomban találom magam, amiben Ágas azt állítja, szeretne jelen lenni az átváltoztatástan dolgozaton, és Peternek már előre összekoccannak a fogai McGalagony gondolatától (szerintem részben kompenzálásként tartja ilyen szigorú verbális terror alatt Petert, hogy ezáltal ránk hasson Jamesszel, de hogy ez a koncepció hány sebből vérzik, abba bele se menjünk), Remus pedig… Remus. Remus sápadt, beesett arcú, karikás szemű, összegömbölyödve a mély karmolásnyomokkal televájt padlón. Ez életem legunalmasabb álma. Szombat van és túl korán, egyedül ebben a két dologban vagyok biztos, de hogy kerültem a fúriafűz vesszői alá, és miért nem nyomta meg Peter a göcsörtöt, hogy ne verjen már minket szét ez a fa? Egy öblös nyögéssel tiltakozom a bökdösések ellen. Nem akarok felkelni. Még nagyon korán van. Nagyon korán. Keljen ilyen korán, aki házimanó. Kinyitom a szemem. Nincs szombat. Haladó átváltoztatástan, az van.
Még arra sincs idő, hogy kimenjek  hugyozni, és legalább vizes kézzel kicsit rendet vágjak a hajamban, de az az egy perc már édesmindegy, amíg helyrepöccintjük az összeroskadt, feltépett matracú ágyat, rálebegtetem Remus testét, és arra egy takarót. Aztán rohanás az alagútban vissza, amíg már az elmúlt éjszaka eseményeit megvitatni sem marad lélegzetünk közben. Fenébe, még reggelire sem lesz idő, pedig ilyenkor esik legjobban a buggyantott tojás a pirítósomon. Ezek az euforikus csavargással töltött esték utáni reggelek tök olyanok, mint amikor egy másfél üveg Ogden-féle lángnyelv whisky után annyira keveset aludtál, hogy nem tudod eldönteni, hogy még részeg vagy, vagy már másnapos. Még nem vagy igazán pocsékul, de kétség sem férhet hozzá, hogy még leszel. (Ezt persze kizárólag Alphard bácsikámtól tudom, saját tapasztalataim egyáltalán nincsenek a témában, pláne nem olyanok, amelyeket évi családi nyaralások, kerti partik és főként nem Crack nagyi születésnapi teája alatt szereztem.) A járat után Peternek végre sikerül tartania a tempót. Felvetem, hogy inkább reggelizzünk meg kényelmesen, a dolgozatot akkor is simán befejezzük az óra végéig, de ez valami számomra ismeretlen okból tiszteletlenségnek minősülne jeles házvezetőnk munkássága iránt, így verítékben úszva végül is beesünk, és csak húsz másodpercet késünk, amellyel pontosan ugyannyi nemtetszést aratunk McGalagony részéről, mintha be se jöttünk volna. A dolgozat miatt mondjuk felesleges volt ennyire lélekszakadva rohanni. Ágassal pár perc alatt összedobjuk, aztán van időnk még Petey-ét is feltupírozni valamennyire, szigorúan mágiamentesen, mert fogalmam sincs, hogy miért van ez a tantárgy annyira felvértezve a csaló-, puskázó- és másolóbűbájok ellen. McGalagony végül is könyörtelenül kiküld minket, és egy darabig ugyan fontolgatjuk, hogy az ajtórésen vagy a szemközti toronyból bejuttatott trójai papírlovakkal (vagy repülőkkel vagy papírmotorokkal, igen, én erre szavazok) próbáljuk megmenteni Peter jegyeit a beadásig hátralévő húsz percben, de végül is hallgatunk a józan eszünkre, ugyanis ezzel is rendelkezünk, mindketten.
Mire Peter leizzadtan és diplomás varázslóként eltervezett jövendő életéről teljesen lemondva kijön, már kész a középkori koboldfelkelések legbriliánsabb stratégiáit is megszégyenítő, aprólékosan kidolgozott terv, hogy hogyan fog egyikünk kiosonni a délutáni dupla gyógynövénytanról, míg a többiek falaznak neki, hogy összekanalazza Remus holdtölte utáni maradványait. Egyértelmű, hogy Peter a megszokott balekot játssza az elterelésben, így Jamesszel sorsot húzunk. Megnyeri a vicces részt. Mire eljön az ebédszünet, már gyakorlatilag megdöglök az éhségtől, és ezzel nem vagyok egyedül, úgyhogy egész Roxmortsnak elegendő ételt csempészünk ki Remusnak a Nagyteremből. A szakmai titkokat nem fedhetem fel, szóval ami gyógynövénytanon történt, az a négyes számú üvegházban marad, én meg másodjára is végigtaposom az utat a vérfarkaslakta házig. Nem feltételezem, hogy azóta kibírt kelni az ágyból, úgyhogy itt keresem először. Végignézek rajta. Megviseltnek látszik. Törékenynek. Azt gondoltam, hogy ha a teliholdakat nem azzal tölti, hogy teljes titokban saját magát marcangolja és a ház berendezését veri szét, akkor nem lesz majd ilyen nyomorult az ábrázata, de a tavalyi év tanulságai szerint mindegy neki, hogy a jól fésült kis élete legjobb bulijaiban van része ilyenkor.
- Ímhol, jöttelek megmenteni. – Bemászok mellé az ágyba cipőstül, ruhástul, a táskámmal és abban az instant bűvölt tárolókba csomagolt marharaguval, sült csirkecombbal, almáspitével, töklével, miegyébbel együtt. Kibontom, és az ölébe halmozom. Nem mondom, hogy nem tudnék simán másodjára is megebédelni, szóval csak elképzelni tudom, neki milyen lehet. Nekidőlök a vállának. – Isteníts, félember.
Vissza az elejére Go down

Mici Visconti and Lucius Abraxas Malfoy kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Remus Lupin

Remus Lupin

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
12
▽ Avatar :
Matthew Hitt

»
» Vas. 10 Jan. - 14:58
Goodnight Moon


Először csak a minden porcikámon végighasító fájdalom jön, jelezve, hogy megvan még mindkét lábam, a kezeim és hatalmas mázlimra a fejem és mind a tíz ujjam. Aztán a tudatom kúszik vissza kínzó lassúsággal a fejembe. Ez persze akár azt is jelenthetné, hogy túl vagyunk a nehezén, de ilyenkor sosem az érdekel, hogy megvan-e minden végtagom, hanem hogy azoknak megvan-e minden végtagja, akik az éjszaka az utamba kerültek. Csakhogy ahhoz még nagyon sok időnek kell eltelnie, hogy először kinyissam a szemem, többszöri próbálkozásra sikerül ugyanis csak nyitva tartani és akkor ijedten látom, hogy senki sincs a szobában. A szívem vadul kalapál, próbálok érthető szavakat formálni a teljesen kiszáradt számmal, de csak értelmetlen nyögést sikerül produkálnom. Ami még inkább hasonlít egy farkas vonyítására, mint az ember Remuséra, és ettől csak méginkább pánikba esek. Annak ellenére, hogy tudom, tompa, lüktető fájdalom kíséri majd, felemelem a fejem, és akkor veszem csak észre, hogy az ágyban fekszem, rajtam egy elnyűtt, és túlságosan  meleg takaróval, ami minden bizonnyal a hajnali hűvösségben megvédett egy jó kis tüdőgyulladástól, de aztán ahogy a nap felkelt és a testemben az antitestek keményen dolgoznak a vérfarkas testek ellen, olyan elviselhetetlenné vált a forróság, hogy kénytelen vagyok lerúgni magamról, de tagjaim még olyan zsibbadtak, hogy csak nagy erőfeszítsek árán vagyok képes csak parancsolni nekik.
Olyan borzasztóan gyötör az éhség, hogy elképzelni sem tudnám, hogy lakmároztam volna bármit is, amíg a srácokkal az erdőben szaladgáltunk, de nem lennék Remus Lupin, ha ez a gondolat megnyugtatna akár egy kicsit is. Csak elgyötört képpel fekszek, és bámulom a plafont. Körülbelül csak ekkor jut eszembe, hogy ma van az Átváltoztatástan számonkérés, és biztos azért nincsenek mellettem a barátaim, vagy mert végre egyszer hallgattak rám és nem használják az órák alól való kibúvónak a holdtölte utáni reggelt.
Persze ettől sem sikerül megnyugodnom, de jól megfagynom annál inkább. Mivel már a tagjaim kezdenek újult erőre kapni, újra magamra húzom a takarót, mielőtt az izzadság teljesen rámfagyna és áldom Siriust, amiért eszébe jutott betakarni még abban a nagy sietségben is.
Aztán minden bizonnyal az álom újra elfogott, mert Sirius hangjára ébredek legközelebb, és az üres gyomrom bukfencezik egyet, ahogy felülök és letörlöm az arcomról a kicsorduló nyálat.
Úgy nézek rá fel, mint ahogy Hagrid néz a legvisszataszítóbb és legvérszomjasabb fenevadakra. Orromat csiklandozza a marharagu és almáspite illata, és lelkemet melengeti. Rögtön beindul a nyálelválasztás és türelmetlenül fészkelődni kezdek, mint minden normális lény etetés előtt.  
- Ne is zavartasd magad, Tampancs, használd csak ki, hogy pucér vagyok és védtelen – hangom rekedtes, de könnyed, amikor ruhástul, cipőstül bemászik a mellém a takaró alá és ráhajtja a fejét a vállamra. – Mintha eddig nem istenítettelek volna – most már egészen komoly vagyok, és hiába minden csábító körülmény, mielőtt nekiesnék a lakomának, elkezdem tapogatni Tapmancsot, felhúzom a talárjának ujját, félrehúzom az inget a nyakán, külsérelmi nyomokat keresve rajta, amiket esetlegesen én ejthettem.  – Egyben vagy? És hol vannak a többiek? Ők jól vannak? – arcommal egészen belemászok az övébe, és vizslató tekintetemmel próbálom sarokba szorítani, hogy eszébe se juthasson hazudni nekem.






Vissza az elejére Go down

Brutus Wellington and Sirius Black kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Sirius Black

Sirius Black

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Avatar :
Toby Wallace

»
» Vas. 10 Jan. - 15:35
Az igazat megvallva kicsit még csalódott is voltam, hogy James húzta a feladat oroszlánosabb oroszlánrészét, de ahogy most Remus néz rám, az megéri, hogy nem vehetek részt a négyes számú üvegház legújabb mesteri felforgatásában. Elvigyorodok a karcos megjegyzésen. Felesleges felszólítás, eszemben sincs zavartatni magam.
- Annyiszor láttalak már pucéran és védtelenül, hogy már kezdi elveszíteni a varázsát a dolog. – Legalábbis ami a gonoszul kitervelt ébresztéseket illeti. A megerősítésen pláne szélesebbre húzódik a vigyorom, még a válláról is felemelem a fejem. Az aljas, ha Remus barátságában külön megnyugtatónak tartom, hogy vérfarkasként kevesebb esélye van arra, hogy tartósan összejön valakivel? – Nagyon helyes, de ne hagyd abba egy pillanatra sem.
De innen közelről nézve még aggasztóbb látványt nyújt a sápadt, megviselt arcával. Várom, hogy végre egyen, mielőtt kinézem a szájából a neki hozott kaját, de ahelyett, hogy kibontaná az ebédcsomagot, engem bontogat és vizsgálgat. Tudom, honnan fúj a szél, jól láthatóan össze is ráncolom a homlokom. Néhány másodpercet kap még, aztán lesöpröm magamról a kezét, és letartóztatásnak is beillő mozdulattal átkarolom a vállát.
- Figyelj, halványan rémlik még az a jól megtermett, medveszerű kutya, amelyikkel teliholdkor szoktál ügetni? – Tartok egy kis hatásszünetet, állom a karikás szemei átható, vérkomoly tekintetét. – Na, hogy is mondjam el, hát szóval az a kutya én vagyok – bököm ki töredelmesen, hasonlóan komoly képpel, színpadiasan, várok pár pillanatot, aztán leszerelés gyanánt cuppanós homlokcsókban részesítem. Egyből fogom is a magammal hozott evőeszközöket, és szabad kezemmel belenyomom őket Remus kezébe, hogy lásson már neki, hátha akkor kevésbé fog sikítószellemnek kinézni. – Kutyabajom, Holdsápka. A többiek is majd kicsattannak. Állj már le ezzel az állandó remegéssel. Animágusok vagyunk, mi baj történhetett volna? - Kicsit kezdem már komolyan felhúzni magam, elvégre ezért csináltuk az egészet. Három értékes év az életünkből, amiben akár trágyagránátokkal is dobálhattuk volna a mardekárosokat. Se James animágus alakja, se az enyém nem éppen valami törékeny állatka. Oké, ott van Peter is. - Na jó, mondjuk véletlen felszippanthattad volna Petert, amilyen kicsi, fel se tűnne. De elnézve a mai teljesítményét McGonagallnál, ezért most kimondottan hálás lenne.
Vissza az elejére Go down

Remus Lupin and Brutus Wellington kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Remus Lupin

Remus Lupin

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
12
▽ Avatar :
Matthew Hitt

»
» Vas. 10 Jan. - 20:21
Goodnight Moon


Szemérmes szűzlány módjára lesütöm a szemem, amíg azon gondolkozok, hogy Sirius iménti megjegyzésén meg kéne sértődni vagy sem. Végül aztán mégis csak inkább az utóbbit választom, és viszonzom a széles vigyort, ugyanis az sokkal kevésbé megerőltető. Azt mondják a besértődéshez dupla annyi energia szükségeltetik, amiből most nem feltétlenül bővelkedek.
És aztán ennyivel maradok. A következő megszólalását már tényleg csak egy halovány, beteges mosollyal nyugtázom. Bezzeg arra mindig marad energiám, hogy miatta meg a többiek miatt aggodalmaskodjak.
Valahogy úgy kell elképzelni Remus Lupin energiatartalékait, hogy van egy nagyon kis rész, amit magának szentel és egy hatalmas, amit mindenki másnak és mintha innen sohasem akarna kifogyni a muníció, akkor sem, ha egy minden valószínűség szerint, eseménydús holdtölte után van, de még akkor sem, ha átszalad rajta egy egész ménesnyi kentaur.
Megszeppenve bámulok vissza rá, ahogy lerázza magáról a kutakodó kezeimet és aztán ölelés-satuba fogva próbál leállítani. Egy pillanatig vergődök csak a karjai között, amíg kénytelen vagyok elismerni, hogy mennyire reménytelen is a harc, hisz ebben a formában sokkal erősebb nálam, de méltatlankodó arckifejezésemmel tudtára adom, hogy mennyire nem hat meg a magyarázata.
- Igaz, tényleg ritkán nézegetem magamat vérfarkasként a tükörben és állok rá a mérlegre, de azért egészen biztos, hogy sokkal termetesebb vagyok nálad – és ez nem valami burkolt farokméregetés akar lenni, csupán Sötét Varázslatok Kivédése harmadéves tananyag.  – És karmaim vannak és hatalmas agya… - már sosem sikerül befejeznem a mondatot, mert abban a pillanatban homlokon csókol.  És nekem előbb összehúzódnak a homlokomon a barázdák a meglepettségtől, aztán kisimulnak, hogy aztán csak bamba tekintettel bámuljak rá, mert az biztos, hogy teljesen elfelejtettem, amit mondani akartam. Ezt a pillanatot használja ki alattomosan, hogy a kezembe dugja az evőeszközöket.
- Nagyon is sok… - újra elharapom a mondatot, mély színpadias sóhajjal nyúlok a marharagu felé, és mint egy engedelmes jó gyermek és egy halálraítélt az utolsó vacsora előtt bizarr fúziója, úgy habzsolom magamba az ételt, de kínosan vigyázva, hogy ne maszatoljam sem magam össze, se az ágyat, amiről pont csak egy kis marharagu hiányozna még. Ha anyám most látna, rámszólna, hogy egyek lassabban, de mivel anyám nincs itt, hála Merlin bozontos szakállára, Tapmancsot figyelem a szemem sarkából, némán kérdezve, hogy most már boldog vagy? De közben képtelen vagyok nem észrevenni, hogy kishíján elcseppen a nyála engem nézve. És feltételezve, hogy valójában nem én, hanem a kaja idézte elő ezt benne, a következő falatot már a szája felé nyújtom a kanálon.
- Tessék, ezt kár lenne kihagynod. A manók évek óta nem csináltak ilyen jó ragut.
Egész biztos vagyok benne, hogy a tegnapelőtt is ugyanolyan íze volt, és mint azelőtt bármikor, de elejét akarom venni, hogy Tapmancs itt a végén még úriemberkedjen nekem.
Arcomra egy pillanatra megint árnyék vetül, ahogy hála Sirius nagyon életszerű mesélésének, el is képzelem a jelenetet, ahogy felszippantom Petert, de aztán hamar kiugrik ez a gondolat is a fejemből. Sirius mellett meglehetősen nehéz koncentrálni. – Mi? Csak azt ne mondd, hogy McGonagall elvágta! – aggodalmasan pislogok rá, és egy kicsit reményt vesztetten is, ugyanis személyes kudarcnak élem meg Peter kudarcát. – De hát ez Átváltoztatástan. Rengeteget segítettünk neki. Ti gyakorlatban, én elméletben, nem értem, mi történhetett. Biztos fáradt volt az egész éjszakai kalandozástól. Mi lenne, ha felöltöznék és most rögtön odamennénk McGalihoz és elmondanánk neki, hogy mi történt és biztos újraírhatná velem együtt…  – csak úgy záporoznak belőlem a szavak, aztán hirtelen a homlokomra csapok, amikor a felismerés eljut az agyamig. Újra megszólalok és halálosan komolyan tálalom a dilemmát. -   Jaj, de hát nem mondhatjuk el neki, ha csak nem akarjuk, hogy az Azkabanban végezzétek. Tehát most el kell döntenünk, hogy melyik a rosszabb, az Azkaban vagy az elégtelen osztályzat, amit valószínűleg sosem tud kijavítani? Ez túl nehéz.  



Vissza az elejére Go down

Lily Evans, Brutus Wellington and Sirius Black kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Sirius Black

Sirius Black

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Avatar :
Toby Wallace

»
» Hétf. 11 Jan. - 22:29
Nem tetszik ez a mosoly, ami a jófiús vigyora után jön, valami beleszúr tőle a bordaközeimbe bal oldalt. Ha csak feleannyi energiát fordítana a mókára, mint az aggodalomra, sokkal szórakoztatóbb társaság lenne. De hát akkor nem Remus lenne. Önelégültre színeződik a vigyorom, amikor végre feladja a küzdelmet a medveölelés ellen. Hiábavaló volt úgyis, mint visszatartani minket Jamesszel.
- Én viszont határozottan vonzóbb – használom ki a szünetet, ami a alatt áll be a beszélgetésben, és tökéletesen elengedem a fülem mellett az összes arra vonatkozó megjegyzését, hogy egy kifejlett vérfarkas igenis veszélyes lény. Hát még jó hogy, hát máskülönben mi lenne benne az érdekes? Ha havonta egyszer futóféreggé változna, valószínűleg találnék jobb programot azokra az estékre. Sőt. Biztos. – Egyszer elő kéne bukkanni a jósnéninek. Tuti bepisilne a gyönyörűségtől.
Lassan újraindul az agyműködése (nem is értem, miért rökönyödött meg ennyire, nem mintha olyan ritkán csinálnék ilyeneket), de az erőtlen erősködésén már csak a szememet forgatom. – Jó fiú – veregetem meg a vállát, mikor végülis feladja, és inkább belekanalaz a raguba, ha már ennyire biztatást vár. – Nem is hagytam ki. Már megettem két nehézsúlyú hegyi troll fejadagját, mielőtt sikerült elcsomagolnom neked bármit is – csóválom meg a fejem, de azért élek a felkínált lehetőséggel, és csak egy újabb fejmozdulattal jelzem, hogy elég volt, most már saját magára koncentráljon. Ilyesmit is ritkán várok tőle, de hát néha-néha beleférhet.
Nézd meg, kár volt eloszlatni az aggályait velem kapcsolatban, ha most meg Peter miatt kap aggódásrohamot. Megfogom az ölében az edényt, mielőtt még kiborítja itt a nagy kiborulásban.
- Holdsáp – próbálok közbeszólni legalább háromszor, túl kedvesen ahhoz, hogy meg tudjam akasztani a gondolatmenetét. A homlokom közepéig szaladt szemödökkel rázom a fejem, jelezve, hogy ezt az ötletnívót max Petertől tartom elfogadhatónak, de tőle is csak akkor, amikor már félig megrágták az agyát a furmászok. De azért elég jól kivágja magát utólag. Úgy tűnik, mégsem hiába lóg velünk öt éve. Megérdemel egy vigyort.
- Megoldom az erkölcsi dilemádat, nyugi. Dehogy vágta el. Ágassal legalább egy E-t összekapartunk neki. De McGonagall már másodjára figyelmeztette múltkor, hogy ez a haladó csoport, és ha az átlaga nem éri el a V-t, akkor félévkor kiakasztja száradni a folyosóra. – Megvonom a vállam, és nagylelkűen visszadőlök az övére. – Majd este megvigasztalod Peteyt azzal, hogy lemásolhatja rólad azt a halálunalmas értekezést kivédésből. Sőt. Ezzel engem is megvigasztalhatsz.
Vissza az elejére Go down

Remus Lupin kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Remus Lupin

Remus Lupin

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
12
▽ Avatar :
Matthew Hitt

»
» Csüt. 28 Jan. - 22:24
Goodnight Moon


- És határozottan bolhásabb is – teszem hozzá tárgyilagosan, csakhogy enyém legyen az utolsó szó. Nem tehetek róla, hogy a sors, Ágas szavait idézve, egy „rútképű, nyeszlett farkas” alakjával vert, míg Sirius gyakorlatilag kiválaszthatta, hogy hogy akar kinézni átváltoztatás után. De ha még ezt is megosztanám vele, a végén még túlságosan hálátlannak tartana, úgyhogy inkább hallagatok, hátha végre beismeri, hogy a vérfarkas milyen veszélyes lény is valójában, de arra várhatok életünk utolsó napjáig.
Persze a következő hülye ötletére húsz másodpercet sem kellett várnom. Az arcomból kiszalad az a kevés vér is, ami időközben visszatért belé.
- Sirius, nagyon-nagyon kérlek, eszedbe ne jusson eljátszani a Zordót. Csak idő kérdése és lebuknál. Semmi kedvem az Azkabanba járni házastársi beszélőre. El tudod képzelni, milyen meghitt lehet, amikor a lelkünkre szortyogó dementorok tartják nekünk a gyertyát? – drámaian emelem a kezem a homlokomhoz, mint akit most kerülget az ájulás.
Elégedetten nézem, ahogy bekapja a kanalat, és már kanalaznám is a következőt, amikor kegyetlenül visszautasít.
- Nem értem. Mégis mióta elég neked két nehézsúlyú hegyi troll fejadagja? – értetlenül rázom a fejem, de veszem a lapot és nem erőltetem inkább.  Főleg, mert közben a Féregfarkért való aggodalmaskodásba annyira belemerülök, hogy levegőt is elfelejtek venni. És akkor kiderül, hogy minden hiába volt?
- Átment? De hát ezt igazán mondhattad volna korábban is. Azt akarod, hogy gutát kapjak itt? Madam Pomfrey is megmondta, hogy nem szabad izgatott állapotba hozni, mert túl törékeny vagyok – a javasasszony ezen szavait az esetek többségében legszívesebben elfelejteném, és azt akarnám, hogy Sirius is elfelejtse, kivéve persze, ha arra megy ki a játék, hogy fegyverként használhatom.
Csak akkor nyugszom meg teljesen, amikor Tapmancs feje újra a vállamon nyugszik. Arrébb tolom a ragus tálat és magam elé húzom a pitét, ugyanis én nem hiszek abban, hogy a desszert a fogások végére kerüljön. Jobb, ha minél hamarabb megeszed, különben ki tudja, mi történik velünk a következő öt percben, mert különben annyi kell nekem, amíg végig falom az egész menüt, ha éppen nem zavarnak meg.
- Na várjunk csak, téged miért is kell vigasztalni? – ezúttal nem veszem a fáradságot, hogy megmozduljak, túlságosan leköt az, hogy a pitén nyammogjak, csak mikor levegőt veszek, két falat közben, akkor szólalok meg újra a kelleténél talán szarkasztikusabban. - Csak nem hiányzik Mrs. Potter főztje? Én sajnos túlságosan boldog vagyok, hogy most a manók főznek rám. Tény, hogy Hope nem a legnagyobb szakács, de még mindig fáj neki, hogy akkor éjjel nem hozzánk jöttél. Tényleg, miért is cuccoltál végül Ágasékhoz? Ez a része a sztorinak mindig ködös előttem – mire eljutok a kérdésekig, a hangomban már nyoma sincs a szarkazmusnak és én magam is egészen aprónak érzem magam és tekintetemmel a maradék pitét bűvölöm.
Tudja a fene, valószínűleg az agyam sokkot kapott a hirtelen jött cukor mennyiségtől és azért vettem végre a bátorságot, hogy ezúttal a megfelelő ajtón kopogtassak a kérdésemmel.










Vissza az elejére Go down

Sirius Black kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Sirius Black

Sirius Black

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Avatar :
Toby Wallace

»
» Pént. 29 Jan. - 17:48
Hát legyen. Átengedem ezt az ütést Remusnak, hadd jusson neki is valami ebből a beszélgetésből, ha már egyszer a bolhák se képesek megkívánni a farkastestét. Felpillantok rá, már nyitva a szám, hogy fanyalogjak egy sort ezen az állandó poéngyilkos attitűdön, és nem is az tart vissza, hogy még a szokásos telihold utáni állapotánál is holdsápadtabbnak tűnik, hanem a szöveg, amibe belecsomagolja a „jaj, ne csináld, Sirius, ez aaaannyira veszélyes” kártyát. A csomagoláson könnyű elvigyorodni.
- Nem vagy te egy kicsit optimista, Remus? – csóválom meg a fejem. – Honnan veszed, hogy elveszlek? Határozottan tiltakozom a házasság intézménye ellen. Mozgalmat tervezek indítani a megszüntetésére. Házasság nélkül pedig legfeljebb epedező leveleket küldözgethetsz nekem, meg tortába rejtett mindenzárnyitót. – Apropó levelek, már nyáron is túlzásba vitte, pedig párra egyáltalán nem válaszoltam, elrohant az idő, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy már megjött a második meg a harmadik is. De azért szorosabbra húzom a válla átkarolását, ha már itt ájuldozik a kis hülye. – Különben pedig: sose – kapnának – el. Majd meglátod.
Kizárt dolog, hogy hosszan meg tudjam tartóztatni magam ettől a zordós poéntól. Eszméletlen rég vágyom már rá.
- Kezd sok lenni a számládon. – De hát hiába viszi túlzásba, kénytelen vagyok tűrni, mert hát egy ilyen törékeny kis fiúcskát mégsem átkozhatok rommá. Harsogó ugatással felröhögök, de kivárom, hogy egyen még pár falatot, mielőtt verbálisan rávenném, hogy egyből kiköpje. – Ó, igen, törékeny, kicsi, védelemre szoruló lény vagy. Különösen teliholdkor. És ezt Pomfrey is tudja. Pontosan hogyan tesztelte, hogy nem szabad téged, hmm – beszívom az alsó ajkam – izgalmi állapotba hozni?
Jó, jó, egye csak a pitét. Meghitten zötykölődöm a vállán, miközben olyan agresszíven rág, mint aki sosem kapott eleget enni életében.
- Mért ne? Mindig rám fér. Megírod nekem, ugye? – fúrom beljebb magam a nyakába, mintha nem is egy kutya lakna bennem, hanem egy macska. Minden tökre rendben van, mondjuk szívesen csinálnék valamit, ami felpörget, de Remusba temetkezve bepótolni az éjszaka kimaradt alvásmennyiséget végülis teljesen versenyképes tevékenységnek tűnik. Kezd egyre jobb lenni az odaszúrásban, ez már majdnem elmenne egy igazi oltásnak. Elvigyorodom rajta, én is mindig basztatom Jamest, hogy ő a szülei pici szemefénye, és végülis ezt a dolgot most kiterjesztették rám, szóval jogos, ott a pont. És aztán egyszer csak realizálom, hogy baromira nem értem, de tényleg nem, hogy jutottunk el ide. Az előbb még az én megvigasztalásomról volt szó.
- Mi van? Mért mentem volna hozzátok? – Ezt már bőven kimondtam, amikor először elgondolkozom rajta, hogy egyáltalán mért merül fel a kérdés, mert amúgy bírom Mrs. Lupint, de vannak azért ketyós dolgai, viszont, hogy Remus is megkérdezi, nemt’om, valahogy rossz érzésem támad. Visszafúrom a fejem a tavalyinál jóval csontosabbnak érződő vállába, és teátrálisan ásítok egyet. – Anyám, Remus, ez már annyira a tavalyi hó. Ki a fene emlékszik már arra, mit csináltam aznap. Beugrottam Jamesékhez, berúgtunk, aztán a szülei nem engedték, hogy átköltözzek a Foltozott Üstbe. Ennyi a sztori. De most komolyan még öt év múlva is erről fogunk beszélni? Eljöttem, mit kell ennek ekkora feneket keríteni?
Vissza az elejére Go down

Remus Lupin kedveli


I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

schools in abeyance

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-