Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

the sound of rain  EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

the sound of rain  EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

the sound of rain  EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

the sound of rain  EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

the sound of rain  EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

the sound of rain  EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

the sound of rain  EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

the sound of rain  EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

the sound of rain  EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 27 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Antonin Prior Dolohov

Antonin Prior Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Ash Stymest

»
» Szer. 6 Jan. - 15:03

Talán mindenre fel voltam készülve: elhagyatott kúriákra a semmi közepén vagy éppenséggel a Skót-felvidéken, ahol a kandallópárkányon ezer éves por ül és az ember úgy érzi, hogy a dohos levegőtől megfulladni is képes lenne; fogadók agyon használt ágyaira, amiben még érezni az előző tulajdonos gyérminőségű kölniének savanyú szagát;, özvegyasszonyok cirádás társalkodó szobáira, hatalmas szoknyatengerekre, idegesítően éles hangon csilingelő csengőkre;, lógó mellű örömlányokra, akiknek a főkötőjük ki tudja mitől olyan foltos, van három szemölcsük és már csak a rájuk pillantástól is legalább ötféle nemibetegséget szed össze az ember, de erre, na erre nem számítottam.
Lepillantok hát a kezemre, tényleg arra használtam el ezt a maroknyi hopp-port, hogy a végén elbasszam az úti célt? Hogy egy olyan helyre érkezzek ahol áporodott kutyaszag keveredik valami káposzta leves szagával, amitől az ember arra kényszerül, hogy az orra helyett a száján vegye a levegőt, de még így is érzi, hogy ezt soha a büdös életben nem fogja megszokni és csak arra tud gondolni, hogyha majd elmegy innen az ő ruháinak is ilyen áporodott, másodosztályú szaga lesz, ami miatt majd mindenki megtartja tőle a másfél méter távolságot, nem számít, hogy egy percet vagy évet húzott le ezen a helyen, majd úgy ragaszkodik hozzá az atmoszféra, mintha joga lenne birtokolni mindent, ami egyszer betette ide a lábát.
Csakhogy tisztázzuk, azért nem lépek le most azonnal, mert - habár reméltem, hogy nem- az elképzeléseim a Dalton farmról pont ilyenek voltak az elképzeléseim.
Nyelek egy nagyot amíg újra átgondolom, hogy ez az egész ér-e ennyit, hogy a barátságunk megér-e ennyit, hogy nem lenne-e jobb, ha egyenesen Archibaldhoz hoppanálnék és azt hazudnám, hogy nem találtam meg Micit, nem jutottam el arra a bizonyos Dalton farmra, fogja csak szépen a cirádás csizmáját és jöjjön ő ide, szagolja ő ezt a szagot, lépjen csak ki ő a kandallóból és próbálja csak ő megkeresni Micit ezen a szentségtelen helyen.
Aztán pedig arra gondolok, hogy IDE önszántából senki sem teszi be a lábát, hogy ITT senki nem veti meg magát, mert kutya és káposzta szag van, az ablak mellett behúz a szél, és az üvegek olyan kopottak, hogy csak hunyorogva lát ki rajta az ember.
Előhúzom hát a pálcámat - ki tudja mi mindenen kell keresztülvágnom ahhoz, hogy megkeressem, ugyebár - és kimászom az amúgy ütött-kopott kandallóból, tiszta hamu leszek tőle, de ezen a ponton már egyáltalán nem számít, hogy milyen állapotban fogok innen eltűnni, csak tűnhessek el végre.
Bekukkantok a konyhának csúfolható aprócska helyiségbe, a spájzba meg abba a másik helyiségbe, amit vétek lenne szobaként emlegetni, még a végén megtalálna sértődni minden rendes háziasszony, amiért egy bevetetlen ágy látványától az ember arra a következtetésre jut, hogy egy lyuk is lehet szoba.
- Merlinre. - Szegezem rá a pálcámat, hogy aztán leeresszem. - Majdnem megátkoztalak, olyan szarul nézel ki. - Elfintorodom mielőtt jobban szemügyre venném Micit. - Gondoltam, hogy gáz a helyzet, de hogy ennyire öregem. - Kiábrándító.
Vissza az elejére Go down

Mici Visconti, Barty Crouch Jr. and Camellia Selwyn kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Vas. 10 Jan. - 16:20
Why Are Sundays So Depressing?


Fogalmam sincs, hogy hány nap telhetett el élő-halott bagózó zöldségként tengődve. Azt sem tudom, hogy melyik volt az a pont, amikor újra el kezdtem észlelni magam körül a dolgokat. Talán, amikor bejött Bunny Fletcher a szobámba és közölte, hogy egy élmény volt velem lakni, de most vissza kell mennie a Roxfortba. Ez a szó valahonnan olyan ismerősen csengett. Valahonnan nagyon távolról, a tudatom legmélyebben eldugott zugában felsejlett a kép a hatalmas, száztornyúnak tűnő, impozáns kastélyról, a hideg és barátságtalan kőfolyosókról, az átváltoztatástan teremről, ahol McGonagall minden héten háromszor kínzott mindenkit a véresen komoly átváltoztatástan leckékkel, a kastélyt körülvevő birtok,  a Tiltott Rengeteg feketéllő fái napnyugtakor, a Fekete tó közvetlen szomszédságában, ahol megannyiszor fürödtünk anyaszült meztelenül. Archie. Antonin, Lucius és én.
Az is elkezdett, először csak halványan, derengeni majd élesen hasítani a tudatomba, hogy kik is voltak ők. Aztán egyre több emlék rohamozott meg, csoda, hogy nem sült ki az agyam. A szüntelen ökörködések, titkos éjszakai bulik, nagy remények, a folyamatos egymásnak falazások. A gondolat, hogy mindig kibaszottul együtt leszünk, bármi is legyen. Megfordult egy-egy tisztább pillanatomban vagy ezerszer, hogy hopponálni kéne, megkeresni valamelyiket, de hát rohadtul nem tudok még mindig varázsolni. Mi van, ha Dungnak igaza van és egész életemben kvibli leszek? Akkor tényleg semmim sem marad. Meg aztán ezekbe a múltbéli képekbe akaratomon kívül is benyomult mindannyiszor Mina, és ettől megint csak elviselhetetlenné vált az egész. És inkább ki sem keltem az ágyból.
Fogalmam sincs, hány nap telhetett el azóta, hogy utoljára ettem, de amikor Dung egy reggel odaégette a pirítóst és az egész házban mindenhol terjedt az émelyitő szaga, keveredve Mrs. Dalton és Beck hátrahagyott kutyaszagával, felkeltem és lementem a konyhába. De azóta is csak égett pirítóst vagyok hajlandó enni és semmi mást. De legalább visszaszoktam arra, hogy a hamutálba nyomjam a csikket és ne szétszórjam a házban. Ezt sem tudom, mikor történt. Minden olyan időtlennek tűnik. Az egész létezés.
Most például biztos vagyok benne, hogy éjszaka van, mert a telehold világít be az ablakon. Abban is biztos vagyok, hogy motozást hallok odalentről, pedig tudom, hogy ha Fletcher elmegy a vélafiúkkal orgiázni, akkor napokig haza sem vetődik, és az égett pirítós még ott az éjjeliszekrényen, szóval olyan sok idő nem telhetett el.
Minden erőmet latba vetve, felkelek és lebaktatok a konyhába, mint valami alvajáró, olyan gépies mozdulattal, kikerülve a sötétben minden akadályt, és tekintve Mrs. Dalton gyűjtögető életmódját, van belőlük egy pár, szóval egészen bravúros lehet a mutatvány, de még csak abba sem gondolok bele, hogy mi van, ha betörők dúlják fel éppen a házat és én itt vagyok egy szál retkes, jobb napokat is látott milánói házimanók által varrt köntösömben, varázserőm teljes hiányában.
- Bazd meg! – ennyit vagyok csak képes kinyögni, szintén gépiesen, rekedtes, bagós hangommal. A telehold által gyéren megvilágított aprócska szobában is ki tudom venni az arcot, de csak akkor kezdenek szólni a vészharangok a fejemben, amikor a hozzá társuló, nagyon is ismerős hangot meghallom. – Antonin? Mégis mi a faszt keresel te itt?  - felemeltem automatikusan a kezeim a rám szegett pálcát látva, és mivel elég lassan kapcsolok, még akkor is felemelve tartom őket, amikor Dolohov már rég leeresztette a pálcát. Hunyorogva próbálom kivenni sápadt arcának vonalát, mintha öt évet öregedett volna, mióta nem láttam. Vajon én, hogy nézhetek ki?
És erre a gondolatra hirtelen, egy pillanatra visszatér belém a szemérmesség és összekapom magamon a köntöst, és szégyellem, hogy ilyen állapotban lát, de közben ott van egy másik érzés is, egy sokkal dominánsabb, hogy mennyire leszarom valójában. Mennyire leszarok mindent.
- Ez birtokháborításnak minősül. Mi lenne, ha elmennél inkább a faszba, mielőtt hívom az aurorokat? – szavaimat még csak meg sem akarom válogatni. Csak azt akarom, hogy kurvára berágjon rám és elmenjen oda, ahonnan jött. Persze, mintha valaha is kimerném hívni az aurorokat erre a helyre.









A hozzászólást Mici Visconti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 31 Jan. - 21:02-kor.
Vissza az elejére Go down

Barty Crouch Jr., Brutus Wellington and Camellia Selwyn kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Antonin Prior Dolohov

Antonin Prior Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Ash Stymest

»
» Szer. 13 Jan. - 15:26

Végig mérem, a félhomályban is neonfénnyel világít a nyilvánvaló: Mici Visconti nem önmaga. Kicsit undorodva is húzódom el a falaktól, a berendezési tárgyaktól, mintha a falak terjesztenék a kórt, ami őt is elkapta, mintha az áporodott szag, a vastag porréteg képes lenne belőlem is hasonlóan érdektelen, használhatatlan, kifordított, kifacsart, meggyötört és megalázott alakot előcsalni.
Egy pillanatra még azt is elfedem, hogy mennyire büdös van, a szám helyett az orromon kezdek el lélegezni, a gyomrom felfordul ezalatt a pillanat alatt de már képtelen vagyok eldönteni az okát. Most vajon a szagok teszik ezt velem vagy Mici kinézete?
Tényleg szar a helyzet.
- Ember. - Eresztem le a pálcámat magam mellé, készenlétben, mintha még mindig attól félnék, hogy a házon - már csak a gondolattól is a plafon repedezik, jószándékkal is maximum kutyaólnak minősíthető - átok ül s ha megpróbálok ellene tenni valamit, az ajtókilincsért nyúlok vagy hoppanálni próbálok, foglyul ejt majd. - Milyen fogva tartóid vannak neked hogy pálca láttán a kezedet emeled? - Figyelmen kívül hagyom a kérdését, jelen pillanatban egyet kell értenünk abban, hogy az lényegtelen én mit is keresek ponton itt, a helyesebb kérdés az lenne Mici mi a faszt keres itt. - Eltörték, ugye? A kurva szájukat, ez eszembe sem jutott. - Megköszörülöm a torkomat, nem gondolhatok én mindenre.
Ezernyi kérdést szeretnék feltenni, de sokkal inkább az foglalkoztat, hogy megmentsem innen, hogy kiszabadítsam a szagból, a porból, ebből a másodrendű börtönből. Tulajdonképpen már azon lennék, hogy a kezéért nyúljak, hogy a vállába kapaszkodjak és már irányítsam is vissza magunkat a Dolohov-birtok ismerős és biztonságot nyújtó kőfalai közé, csakhogy Mici megszólal és ettől olyannyira összezavarodom, hogy csak egy értetlen, meglepődött - Mi? - szakad ki belőlem. - Faszom. Imperius? Ne mondd nekem, hogy ennyire megtörtek. Aurorok? Komolyan az aurorokkal jössz nekem? - Azt nem mondom, hogy rögtön idegbe jöttem, de azért egy kicsit rángani kezd az ideg a nyakamon.
Vissza az elejére Go down

Mici Visconti kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Vas. 31 Jan. - 21:36
Why Are Sundays So Depressing?


Alig akarok hinni a szememnek és a fülemnek, hogy Antonin itt áll előttem, teljes életnagyságban és összefüggéstelen faszságokat beszél, amiket képtelen vagyok követni. Gépiesen rázom meg a fejem, hogy ezzel jelezzem, mennyire kibaszottul el van tévedve, nem csak fizikai valójában, hanem valahol fejben is. De úgy érzem, ez nem elég, mert csak ragaszkodik ahhoz az idióta elméletéhez, hogy én itt fogoly vagyok és nem albérlő.
- Eszednél vagy, baszd meg? Mégis ki akarna engem fogva tartani? – teszem fel a leglogikusabb kérdést, ami eszembe jut, de leeresztem a kezeimet és a köntösöm zsebébe mélyesztem, miközben türelmetlenül forgatom a szemeimet. – Tényleg, mégis mit szívtál, ember? Adj nekem is – hangom még csak közelről sem tűnik lelkesnek vagy izgatottnak sem a tudatmódosítók említésére, sem pedig a barátom váratlan felbukkanására. Tényleg nem akarom, hogy itt legyen és játssza itt a kibaszott megmentőt. Kurvára nem áll jól neki. Meg aztán a fasz se tudja, de az is lehet, hogy nem is magától jött ide, hanem a Nagyúr valami szolgája küldte, vagy a varázsadó ellenőrök, vagy az egyetemi könyvtáros, mert lejárt az olvasójegyem és egyébként sem vittem vissza tavasz óta a kurva könyveiket. És itt valahol el is fogy azoknak az embereknek a listája, akiknek esetleg feltűnt, hogy eltűntem.
- Senki sem törte össze azt a kurva pálcámat, de nem értem, miért kéne a hálóköntösömben hordanom az éjszaka közepén. Nem igazán vagyunk hozzászokva a látogatókhoz – véletlenül csúszik ki a számon a királyi többes, de még csak eszembe sem jut visszaszívni. Látom az undort az arcán, ahogy végignéz rajtam és a Dalton házon, körülbelül én is így néztem, mikor először Beck kanapéján ébredtem egy átpiált, túlságosan hosszú hétvége után, de mint minden mást, ezt is leszarom. Egyedül csak azt akarom, hogy húzzon el.
Annyira jól szórakoznék a reakcióján, ha nem uralná minden zsigeremet a mélységes apátia. Mindenesetre felnevetek hangosan, gúnyosan, bagófüsttől rekedten, mindenféle érzelem legapróbb jele nélkül.
- Legalább fülpucoló bűbájra nem lesz szükséged. Nagyon jól hallottad, mit mondtam. Ezt szokták csinálni az emberek, ha valaki hívatlanul jelenik meg valaki kandallójában. Vagy kimaradt volna valami? És írtam bármiféle segélykérő üzenetet, küldtem volna füstjeleket, hogy Antonin, ments meg? Mi van, csak nincs problémád a rend rendíthetetlen őreivel? – arcomon gúnyos vigyor húzódik, ahogy láthatom rángani az ideget a nyakán.
- Mégis, hogy a francba találtál meg egyáltalán? Vagy tudod mit, nem érdekel, csak húzz el, tudod az utat – zárom le barátságtalanul, hidegen a témát és fél kézzel beletúrok ragacsos, hosszúra nőtt göndör tincseimbe, a másikkal pedig a konyha felé mutatok, ha esetleg mégis el akarna tévedni ebben a hatalmas kúriában.  







Vissza az elejére Go down

Antonin Prior Dolohov kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Antonin Prior Dolohov

Antonin Prior Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Ash Stymest

»
» Hétf. 22 Feb. - 18:42

Ezen komolyan el kell gondolkoznom egy percre, mert habár Mici jó parti és gazdag azért tényleg nem nagyon létezik élő ember akinek motivációja lenne arra, hogy elrabolja és fogva tartsa, de hát ilyen időket élünk: változékony, ismeretlen időket, az ember még azt sem tudja igazán, hogy kiben bízhat meg nem hogy azt, hogy kiben nem, szóval habár hajlamos lennék azt hinni, hogy nincs élő ember ezen a földön aki éppen Mici Viscontit akarja foglyul ejteni és egy ilyen viskóban fogva tartani, a tények nyilvánvalóan mást mutatnak és a helyes kérdés ebben az esetben az lenne: mégis mi a fenéért akarna itt bárki ÖNSZÁNTÁBÓL lenni? Szóval akármennyire is értékeli alá magát, én azért egészen biztos vagyok abban, hogy ez nem lehet szándékos.
És láthatóan még az agyát is átmosták.
Összeszűkítem a szemeimet ahogyan rábámulok, így próbálom eldönteni, hogy vajon milyen látható jelei lennének félhomályban az Imperius-átoknak, de éppenséggel nem jut eszembe, hogy milyen látható mellékhatásai vannak és azt sem tudom igazán eldönteni, hogy vajon azért néz-e ki ilyen szarul mert átok ül rajta vagy éppenséggel ennyire futja ezen a helyen, úgyhogy végül csak sértetten húzódom hátra. - Én. - Nyomom meg erősen ezt a szót. - Történetesen teljesen jól vagyok, köszönöm a kérdésed. - Hűvösen húzódom hátra magunk közé ékelve egy adagnyi teret, hogy innen bámulhassam ítélkezően Micit.
Felhorkanok a válaszát hallva, elfordítom a fejemet, az állkapcsom idegesen megfeszül, el is fojtok egy elégedetlen-dühös sóhajt. - Minek, minek baszd meg. Minek. - Ismételgetem a szavakat mielőtt a tekintetem visszatalálna az ismerősen ismeretlen szempárba. - Mondjuk anyád picsájáért? - Hitetlenkedve emelem fel a szemöldökömet. - Mondjuk mert sosem tudhatod, hogy ki talál rád, hogy ki tör be HOZZÁTOK. - Olyan erőszakosan nyomom meg ezt a szót, hogy mindenképpen egyértelmű legyen milyen értetlenül is állok a többesszám előtt.
Kikhez?
- Nagyon poénos. - És nem, nyilván nem nevetek rajta, szóval ez minden csak KURVÁRA NEM POÉNOS, de azért mégis csak én vagyok előnyben, elvégre Micinél még csak pálca sincsen, mégis hogy a faszba gondolta, hogy így hívja rám az aurorokat? Ennyire azért ő sem lehet szanaszét.
- Ó nem, aranyapám én nélküled innen nem megyek sehova. - Fonom össze dacosan a karjaimat, mint aki tényleg lépes lenne napokat eltölteni itt, ebben a pózban, ezen a helyen csak azért, hogy kicsalja őt innen. - De ha megmondod, hogy mi a faszt keresel itt, megmondhatom, hogy hogyan találtam rád. - Készségesen pislogok párat, nyűgözze csak le az ellenállhatatlan személyiségem. - És kérek egy kávét. -
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

the sound of rain

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» California Dreamin' - Sound of the 60's

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-