Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Molly Prewett-Weasley EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Molly Prewett-Weasley EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Molly Prewett-Weasley EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Molly Prewett-Weasley EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Molly Prewett-Weasley EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Molly Prewett-Weasley EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Molly Prewett-Weasley EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Molly Prewett-Weasley EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Molly Prewett-Weasley EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 25 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 25 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Molly Prewett-Weasley

Molly Prewett-Weasley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
Arthur Weasley
Gideon Fabian Prewett

▽ Avatar :
Rose Leslie

»
» Csüt. 14 Jan. - 20:49
Molly Eleanor Prewett-Weasley
Ide-oda repkedő dolgok. Az idő, pedig tova száll...
Becenév:
Momo
Kor:
26 év
Származás:
aranyvérű

Leves egy személyre

A RECEPT
Hozzávalók:
---Prewettnek született 1950. 10. 30. Byth y ddraig goch, Cymru
---Griffendéles diák '62 őszétől- '69 júniusáig
---Kviddics játékos
......'64-től '69-ig balszélső hajtó
......68/69 szezon csapatkapitány
---Elisabeth Winters ("sárvérű") barátnője
......1962-1971
......1971 gyilkosság áldozata
---Fabian és Gideon Prewett kishúga
---66-tól illegális szerelmi bájital készítő és árusító
---Arthur Wealey barátnője '67-től
---Roxforti Celestina Warbeck rajongói klub tagja majd alelnöke 1963-1969.
---Walesi nyelvőrző diákegyesület tagja 1962-1969
---Kórustag alt 1962-1965
---Művészi horgolók és kötőtű forgatók klub tagja 1967-jelenleg
---Háztartástan mágia magazin előfizetője 1970-től
---Szombati Boszorkány rendszeres előfizetője 1965-től
---Holyheadi Hárpiák szurkolója
---Aberfani tragédia
......Önkéntes fiatal
---Caernarfon Vára 1969. 07. 01.
......Walesi herceg koronzása
......Eljegyzésünk napja
---1969. December 27. szombat 13 óra
......Feleség
---Főnix Rend tag
.......1971. decembertől
.......Okklumencia 1973-tól
.......Patrónus Medve 1975-től
---Nemzetipark látógató, természetjáró és túrázó
......Ignatius Prewett társaságában 1957-1969 között
......Arthur Weasley társasáságában 1966 őszétől
---Wales várak és emlékhelyek látogatója
......Összes walesi vár felkerése (pipa) 1959-1974
---Cédrus, Sárkányszív-izomhúr, 11 1/4 inch
--- Muriel néni teáskészlete
---Bakancslistás helyszínek
.......Kínai nagyfal
.......Athén
.......Gízai piramisok
....... Machu Picchu
.......Húsvét-szigetek
.......Kréta
.......Párizsi katakombák
.......Drakula vára
.......Angkor Wat
---és más egyéb emlékek vágyak emberek

Elkészítés:
A fent említett hozzávalókat összekeverjük és hagyjuk főni. Ilyen egyszerű lenne Molly levest készíteni? Nem sajnos ennél árnyaltabb a helyzet, hiába a sok emlék, a sok barát, rokon, rivális és ellenség, akik nagy hatással voltak rám mégse lehet teljesen azt mondani, hogy ismernek. Olyan ez a levesem, amiről mindenkinek más íz jut eszébe, ha megkóstolja. Van, aki édes levesnek írná le van, aki keserűnek vagy sósnak.
Ecet a levesben, a halálfalók iránt érzett érzéseim. Fanyar ízt ad az ételembe. Keserűséget hordoz magában. Valahogy nem tudnék mágia nélkül élni ezt elkell ismernem, de a túlzott "mágia védelem" és vérvonal tisztaság mellé sem tudok kiállni. Kimondottan nem szívlelem az előttem felvázolt világképüket. Teljesen átérzem, mit érez egy mugli származású vagy egy vérárulónak titulált aranyvérű, mert engem is az utóbbiba sorolnak már. Nem szeretném, hogy gyermekeim egy keserű sötét varázsvilágba éljék életüket, ahol származásukból fakadóan hátrány és diszkrimináció éri őket. Mindent megtennék értük, hogy egy százszorta szabadabb és szebb élet éljenek, mint nagyszüleik és felmenőik.  Elgondolkodom, milyen vakmerő ostoba lépéseket tettem már megértük. Lehet, hogy ifjonti tetteim arcon csapnak gyermekeim által és átkozni fogják nevem, mivel rossz oldalra álltam, nem maradtam semleges, és a többi. Amíg van hittem és hiszek, abban hogy a megfelelő oldalon állok és az elnyomott ártatlan társadalmi rétegnek segítek, addig harcolni fogok és remélem megérem én is azt a világot, amiről álmodok.

Családi körkép

Heledd Ffion Meisthudlath 1921. 09. 12.
"A legtisztább walesi aranyvérű család utolsó örököse..." - így fogalmazott anyám házimanója egy alkalommal.
A megtestesült példa. Felnézek rá? Igen, mivel nála  a munka és az anyaság harmóniában állt velem ellentétben. Babázós kisgyermek korszakomba nem láttam meg a hibáit. Még mindig szeretem és még mindig tisztelem őt. Tudom, minden ember más, minden élet út más, minden élet másképp végződik és így azt is tudom, hogy ő sem tökéletes, ahogy én sem.
Az én életem is lehetett volna hasonló, de más döntést hoztam meg, melyet egy cseppet se bánok. Találkozásaink alkalmával szeret keresztkérdéseivel felelőtlennek kislánynak beállítani. Úgy gondolom, tisztes és egyenes nőt faragott belőlem, amit nevelésem során sosem könnyítettem meg dacos viselkedésemmel.
Anyám Bangor városához közel látta meg a nap világot. Egyke gyermeke Tad nagyapámnak és Rhiannon Llywelyn megboldogult nagyanyámnak.
A pletykák szerint, a frigyükre átkot szórt egy család, ezért nem lett anyámon kívül más gyermekük.
Heledden kívül a legtöbb gyermekük elhalálozott csecsemőként vagy halva született meg. A rossz nyelvek szerint, Tad inkább saját neméhez vonzódik, amely hazugság.
Anyám talált egy kiskaput, mely miatt az aranyvérű arisztokrata nők nem utálták ki végleg köreikből, pedig a kései házasságkötés majdnem felér a halál büntetéssel. Igazán tehetséges művész, mely nem biztosít állandó keresett számára, de a saját családi vagyonához alkotásaival járul hozzá.

Meisthudlath és Llywelyn család annak ellenére, hogy évszázadokon keresztül aranyvérű családként volt Nagy-Britanniában ismert. A múlt században a walesi nemzeti eszmék előtérbe helyeződöttek náluk. Visszatértek a walesi  nyelv használathoz és felelevenítettek több walesi hagyományt is. A századfordulón újból felerősödő aranyvérű eszméket, egyre inkább életidegen gondolkodásnak tartva, félvér és mugli születésű walesi varázslók jogai mellé álltak, ezért se került feljegyzésre a Cantankerus Nott féle Nagy könyvben ezen családok nevei, mivel nem támogatták ezeket az eszméket.
Gareth Meisthudlath 1905-ben egy árvaházat alapított Conwyban a walesi árván maradt varázsló gyermekek számára.
A két család összesen 10 walesi szociális intézmény és alapítvány hozott létre a hátrányos helyzetben élő walesi lakosok számára.


Sir Clementius Gaerfyrddin Prewett 1920. 03. 13.
Ő adott hatalmas szerető szívet nekem. Ő adta a bátorságot és a szenvedélyt, miatta érzem magam királyi sarjnak. A szeretetét, a képzelet erejét, az álmok és remény kiolthatatlan tüzét adta nekem. A walesi nép varázslatosságát oltotta belém anyámmal kar öltve. Igen, még mindig rajongó szívvel, hallgatom történeteit. Mondhatják azt szerencsétlen egy férfi. Megjárta a háborút, elvesztette bal alkarját. Most pedig a "leghitványabb" hivatal vezetője és ez pedig a 3. szinten lévő  Mágus-mugli Kapcsolatok Hivatala.
VI. György király ütötté lovaggá apámat, melyet nem hirdet fenn hangon mágus körökben, mégis számára egy hatalmas megtisztelés, hogy megkapta ezt a kitüntetés mugli világ részéről. Európai háborús tetteit már elfeledte sok család, mivel 31 év sok idő.
Bátyáim sose engednék őt beszervezni a Rendbe. Elég csatát végig küzdött az eddig élete során és így is sok harc vár rá minisztériumi szinten. Bár, lemondana minisztérium pozíciójáról, amellyel csak veszélyezteti nyugdíjba vonulásának megélést. Amíg meg nem veri valamelyik gyermeke varázsló sakkban a mesterien játszó apát, addig nem vonul vissza. A minisztériumi játszmát, addig játssza, amíg értelmét látja. Bátor vagy makacsul ostoba az apám?

Fabian és Gideon Prewett 1948. 06. 03. az ikrek jegyében születtek.
Két bátyám, akik két évesen kaptak ajándékba engem. A hercegnő húguk vagyok míg ők, pedig az én lovagjaim. Védenek és mind jobban szeretnek, hisz ez az idősebb fivérek dolga. Ezt pedig viszont kérés nélkül én is meg teszem. Sok apró trükköt tanultam meg a roxforti éveim, mikor kerülni szerettem volna fivéreim óvópillantásait. Micsoda évek voltak azok, mikor mindhárman a házunk kviddics csapatát erősítettük játékunkkal. A gyerekkor és a tizenéves évek szép emlékei mind miattuk lett olyan vidám.
Fabian és Gideon ügyeiről is tudomásom van. Mindketten egy jobb világról álmodnak, amit maguk módján próbálnak megvalósítani.
Ők ketten voltak, akik engem is bevontak a Rendbe. Vajon jól tették, hogy felengedettek engem is a sakktáblára? Mindegy is, mert teljes mértékben az én döntésem volt, hogy csatlakozok.
Büszke vagyok arra, hogy a húguk lehetek.

Maria Teresa "Tessie" Prewett 1922. 01. 01.
Drága nagynéném, aki segítő és tündéri keresztanyám egyben. A család "vénkisasszonya". Az aranyvérű női egyenjogúság egyik él harcosa, az első női aranyvérű alkalmazottak egyike lett a háborús évek után minisztériumban sok-sok évnyi tiltás után. Rövid éltű volt minisztériumi munkája, mivel nagyapám kitagadással fenyegette meg nyilvánosság előtt. Túlzóan előre haladott gondolkodása a család hírnevét csorbította volna, melyet Emrys nem engedhetett már meg családfői státuszából sem.
Fiatalon megházasodott, de betegeskedő férje halála után sose kívánt újra házasodni. Tessie néném egyszer elárulta, hogy sosem hált együtt férjével.

Ignatius Prewett 1925. 08. 05.
Ő az én drága nagybácsim, ki minden időben kész segíteni felesége Lucretia Black (sz. 1925) intései ellenére is. Az igazi romantikus lovagokat mindig róla mintáztam. Szeretném, ha Percy is olyan lenne, mint ő. Egy igazi úriember, annak idején ő volt a legjobb partiképes férfi. Azt állítja szerelemből házasodott és el is tudom hinni ezt. A minisztériumba dolgozik sokkalta megbecsültebb munkakörben, mint apám, de akinek Arcturus Black az apósa nem is várható el több, mint fényes minisztériumi karrier.

Muriel Morgan 1890. 01. 21.
Nővére Emrys Prewett nagyapámnak. A testvérpár Godric's Hollowban nevelkedett, ahol Emrys gyermekként már megismerte későbbi feleségét Janet Abbott-ot a nagymamámat. Muriel az elszegényedett aranyvérű montgomery-i Montgomery Morgannal kötött házasságot és Godric's hollowi Prewett házban élnek már félévszázada boldogságban. Nem sokat törődött Muriel azzal, hogy mekkora vagyona és presztízse van férjének. Egyszerűségre és boldogságra vágyott egy kis településen élve, ahol ismerősei körében bátran csacsoghat másokról megbánás nélkül.

Lancelot Prewett 1875. 01. 03
Emrys és Muriel unokatestvére. Apám keresztapja. Sosem házasodott meg. Ő Byth y ddraig goch tiszteletbeli ura. Merlin-díjas gyógyító. Dumbledore nagyra tartja valamiért munkásságát és kapcsolatuk is igazán jó baráti, amely sok titkot rejt és kérdést vet fel számomra.

Deus pascit corvos
A Prewett Család ősi családnak tekinti magát. A családi krónikák több mesés eseményét vagyis legendát jegyez le, amit inkább titkolnak a publikum elől, mert egyes mendemondákban még ők se hisznek. A Vörös sárkány fészkéről (Byth y ddraig goch) is kering egy mítosz, mely évszázadok óta a család főágának birtokai közé tartozik.
A legfőbb bűne és sötét titka a családnak, hogy a nemzetközi varázstitoktartási törvényt már 300 éve figyelmen kívül hagyják. Miért fedik fel titkaikat a muglik előtt? Ezt számos írás próbálta magyarázni, ám egyik sem ad megfelelő választ ezekre. Példaként hoznak kvibli rokonok leszármazottjaival kapcsolattartás, titkos mugli szeretők, udvari varázslói múltjukat.
Középkorban a manó és kobold gúnynévvel illették a család egyes tagjait, feltehetőleg alacsony termetük miatt.
A Prewett név egybe forrt jellemükkel és meghatározta évszázadokon keresztül a családot. Kicsi, de bátor walesi varázslólovagok és boszorkányhölgyek egész nemzedékei vallotta meg ezekkel szavak családi hova tartozásukat.
Ahogy a 15. századra visszamenő mottójuk jelzi: Isten eteti a hollókat.
Minden adandó alkalmat kihasználva helyezkedtek a politika színpadán. Megvárva a csaták és háborúk végkimenetelét és háborúsfelek tetemei felett lakmározva élték túl évszázadokat.
Bizonytalan írások szerint, felmenőik közt számos alkimista is fellelhető. Ennél sokkal biztosabb információt az iskolai regiszterekben található a családról. Hollóhát dominancia figyelhető meg a 19. század közepéig majd utána a század második felében már Griffendéles diákokként végeztek többnyire iskola falai között a Prewett gyerekek.
A vér tisztasága meghatározó volt a családban, de  többször érte vád a családfőt, hogy nem tagadta ki és nem határolódott el egy tisztáltalan  és véráruló családtagjai elől.


Arthur Weasley: Született 1950. február 6. a vízöntő jegyében.
Mai napig emlékszem rá, hogy mennyire utáltam azt a srácot, aki azzal dicsekedett társainak, hogy egy csöppnyi erőfeszítés nélkül és tanulás nélkül kisujjból kirázta azt a varázslatot az órán. Csak egy évfolyam választott el tőle, de az öntelt modora nem tetszett nekem. Hogy sikerült elcsavarni a fejem? Hogy sikerült más véleményt kialakítanom róla? Már rég jótékony  homály fedi. Talán egy szerelmi bájitalomat használta fel ellen, hogy randit kérjen tőlem a Mézesfalásba. A titkos találkák majd a randevúnki is egész jól alakultak. Mi, ahogy annak rendje módja szokás megszerettük egymás álmait, és bolondságait. Felnőttünk a házassághoz? Á dehogy, a legkevésbé sem. Mégis feleséggé váltam mellette. Emlékszem 1969-es évre az eljegyzésre a téli esküvőre. Gyermekeket kaptam tőle. A bánat mellett sok örömöt osztottam meg vele. Szívemet lelkemet adtam neki és ő is viszonozza ezt.  7 éve leszünk házasok már. A mágiaügyi minisztériumban helyezkedett el, míg én otthon teremtettem újabb és újabb költözéseink után a házak.
Ezer és ezer emlék kötődik hozzád. Még milliókat szeretnék csak veled és általad kapni.
1976. május 25-én egy oxford környéki feladat során nyoma veszett.

William Arthur Weasley: Született 1970. November 29. a nyilas jegyében egy Glasgow környéki házban. Az első fiam, az elsőszülöttünk. A legidősebb gyermekünk. A tanulópénzünk. Hiába olvasnék könyvet a nevelésről, vagy fogadnám meg más tanácsát, hogyan neveljek gyereket, az én hibám lesz, ha udvariatlanul viselkedik a lányokkal. Csúnyán megveri a másik gyereket, megharapja a másik kezét vagy karját, meghúzza a lányok haját. Az én hibám lesz, hogy nem neveltem meg a fiamat.
...Weasley
Charles Weasley: 1972. December 12. a nyilas jegyben St. David's kisfalujában, szeles esős időben született. 13 nappal karácsony előtt. Harmadik fogantatás, második  fiúgyermekünk, vörös fürtös hajú kis királyfim.
...Weasley
...Weasley
Percy Ignatius Prewett: 1976. augusztus 22. az oroszlán jegyében Godric's Hollowban.  Harmadik fiúgyermekünk. Vörös hajú hercegem. Nagybátyám tiszteletére kapta a középső nevét. Remélem, hasonlítani fog Igi bácsikámra.

Septimus Weasley: Apósom, ki mindennél jobban szereti három fiát. Vérárulónak tartják egész családját megvetik Weasley nevet a Black-féle családok. Nem szépítette nekem, hogy megvetésben bőven lesz részem, ha fiához köttöm életem.
Cedrella Weasley: Anyósom, akinek a fiai szeme fényei. Rebellis Blacknek szólítja háta mögött apám. Szeret fontoskodni és engem piszkálni. Minden munkámban a rosszat találja meg, így neki soha nem vagyok elég jó. Ha a Roxfortban a tanárom lett volna, akkor állandóan hitvány osztályzatokat a kaptam volna tőle. Sosem leszek igazán megfelelő Arthur fia mellé, addig nem míg él. Minden rossz az én hibám, így az is, hogy belépett legdrágább kincse a Rend sorai közé.

Bilius Weasley: Sógorom, férjem egyik fivére, aki valami fura fogadás következtében Arthurral megígértette, hogy egyik fiúgyermekünk a Bilius nevet fogja viselni. Szerény véleményem szerint, ez egy szörnyű név. Van egy sejtésem, hogy mely szülőtől származik neve. Agglegény még mindig. Sose tudni, hogy hol kódorog és mikor ugrik be hozzánk egy délutáni teára délelőtt tízkor. Mindig szívesen látom, hisz a gyerekek imádják a mókamester nagybátyjukat.
Lojalitás
Dumbledore
Képesség:
Okklumencia
Csoport:
Főnix Rendje
Beszélő múlt

-Gyerünk, Mo, erőltesd meg magad! Véd az elmédet! - mondta Gideon a legszigorúbb tekintettével. Látta a férfi, hogy húga fárad és már nem olyan intenzitással áll ellen a gondolatolvasásnak, mint tíz perccel ezelőtt.
- Csak öt percet pihenőt adj. - kért haladékot a fiatal nő vörös szakállas férfitól, aki újból pálcát a testvérére szegezte.
-Csata közben nem kapsz pihenőt az ellenségeidtől sem.
Az elméje újból nyitott könyv lett Gideon számára.







Rang:
Amit kapok
Played by:
Rose Eleanor Arbuthnot-Leslie
Karakter típusa:
canon
Vissza az elejére Go down

Molly Prewett-Weasley

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-