Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Doe&Doe EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Doe&Doe EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Doe&Doe EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Doe&Doe EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Doe&Doe EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Doe&Doe EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Doe&Doe EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Doe&Doe EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Doe&Doe EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 34 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 34 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Margo Hawke

Margo Hawke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
3

»
» Csüt. 28 Jan. - 15:58
ms. & mr. jane & john doe
A manó ébreszt - egy pillanatra anyámra emlékeztet kis, szigorú arcával, és elégedetlenségével azt illetően, melyik napszakban talál alva, de vele ellentétben anyám sosem tudná olyan tökéletesen hófehérre mosni az abroszt, csíkmentesre a borospoharat. Igen, tényleg megígértem, hogy nem mutatkozom a házban egyáltalán, sőt, meghúzódom és úgy teszek, mintha nem léteznék, egészen addig, amíg ez hivatalosan meg nem történik, de mikor Mr. Nott megígérte, hogy együtt vacsorázunk, és megvárhatom biztonsággal a szalonban, nem tudtam ellenállni a különlegesen puha - és fehér - díszpárnáknak. Bűntudatosan próbálom helyrepofozni őket, de csak akkor látom az időpontot, és megosztom a kétségeimet a távozó Mr. Speigellel is. Spiegellel. Nem tudom, miért van Nottéknak német manója..
Sosem késik, ha most kivételt tenne, arról a személyzete biztosan tudna. Az sem zökkent ki igazán, mikor Mr. Spretzel valami rosszalló hangsúllyal megjegyzi, hogy talán egy olyan úriember, mint Mr. Nott, nem feltétlenül itthoni társaságban kívánja tölteni az éjszakáját.. Ezen meg is sértődhetnék, nem olyan rég én is voltam ilyen indok az éjszaka eltöltésére, és bár az egyik dolog, ami igazán hiányzik, az pofátlan módon pont a szex, a háború derekán valahogy kétlem, hogy Mr. Nott, az újabban ezen a téren saját állítása szerint okkal absztinens elcsábulna annyira, hogy ne a saját ágyában akarjon nyugovóra térni. Mit fogok csinálni, ha eltűnt? Mit csináltak a testvéreim és a szüleim, miután én eltűntem?

Még a melaszos sütemény sem veszi el az egyre bekúszó félelmeim mellékízét, amelybe belenyalok, amikor a szakács megfordul. Már ő is aggódik, és nem a kanapé párnái miatt. Azt javaslom, nézz körbe a munkahelyén, diszkréten - nem parancsolok neki, meg sem próbálom, de egyetért, és halk pukkanással hoppanál. Vagy mit csinálnak a manók.. Talán én is megpróbálhatnék nyomozni, ha nem jár sikerrel. Lázasan gondolkozom a helyeken, ahol Mr. Nott lehet, amikor nem itt, de nyilván rengeteg család pénzügyeit kezeli, minden második házba bekopoghatnék az éjszaka közepén..
A kölcsönkapott ronda, de nagyon elegáns cipőm orrától a grimaszoló arcomig teljes tanácstalanság és elszántság vagyok, mikor meghallom a suhogást kintről, és megragadom a teli borospalackot, és a másikban a pálcát feltartva araszolok az ajtó felé: még egyszer nem fogok elfutni, sőt. Most kurvára le fogom ütni a betolakodót ezzel a gasztronómiai műremekkel!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Kedd 9 Feb. - 11:55
Messziről is látom még a füstöt, de már nem látom a tornyot összedőlni, csak a robaj tudatja velem, hogy vége van. Nem tudok túl gyorsan haladni, húzom a lábamat, ami talán eltört, talán csak megzúzódott a földre érkezésemnél, de sietek, ahogy csak tudok. Nem tudom, hogy meddig tudom fenntartani az álcámat, nem tudom, hogy az aurorok mikor döntenek úgy, hogy elindulnak utánam. Hosszú percekig haladok tovább, haladok előre.
Egy fánál megállok, nekidőlök, és hallgatózok. Nem tudom, hogy mekkora területet fedhettek le, nem tudom, hogy mikor lesz biztonságos hoppanálni- úgy érzem, hogy már órák óta haladok a sötétben, a füst távolinak tűnik, a ropogás pedig nem hallható. Még mindig érzem annak a nőnek a szagát, ahogy halálra ég, és tudom, hogy bizonyára mindenki más is arra a sorsra jutott, mert senki mást nem láttam kijönni. Úgy tűnt, hogy ők a végsőkig harcolni akarnak, még ha nincs is igazi, látható ellenfél. Talán tényleg nem vagyok elég hűséges, hogy rögtön a menekülést választottam, bár elhatározom, hogy amint lehetőségem van rá, elmondok mindent a Sötét Nagyúrnak. Legkésőbb hajnalban felkeresem őt.
Miután kifújom magam, rövid gondolkodás után úgy döntök, hogy nem megyek tovább. A lábam használhatatlanná vált, most már sántikálni sem tudnék, ahogy feldagadt, és nem hiszem, hogy a lefedett terület ennyire hirtelen, ennyire nagy lehet- nem értek persze ehhez a mágiához, úgyhogy csak reménykedek benne, hogy valóban nem lesz hatása ennek mérföldekkel arrébb. Ha igen, akkor jó eséllyel én sem fogom látni a családomat, és Anathemát sem, soha többé. Behunyom a szemem, elképzelem Queenside Castlet, egészen pontosan a medencéhez beépített kinti fürdőszobát. Az már a házon belül van, még ha nem is igazán, úgyhogy ha rajtam is van valami még, talán leszedi. Hoppanálok- nem okoz gondot, én építettem, terveztem a teljes házat, pontosan látok magam előtt mindent.

Lemosom az arcomat, és ledobom a fekete talárt és a maszkot az egyik zuhanyzóba, azzal a tervvel, hogy holnap érte jövök, esetleg innen indulok, miután helyre tettem a lábam. Csak fehér ing, mellény, meg a fekete nadrág van rajtam, semmi, ami hozzáköthetne engem a mozgalomhoz. Tess és Theo az iskolában vannak Anathemával együtt, a manó tudja, hogy halálfaló vagyok, mégsem sétálhatok csak be így a főbejáraton. Vendégem van.
Ügyetlenül sétálok végig a leeresztett medence mellett a kis köves útra, ahol végig indulok a főbejárat felé. Nem tudom, hogy Margot, akit itt bújtatok, ébren van-e, de ha meglátna, annak tragikus következményei lennének. Ironikus, hogy pont én bújtatom őt azok után, amiken keresztül ment, figyelembe véve, hogy pontosan kik akarhatnak ártani neki. Már ha tényleg akarnak.
Ahogy benyitok az ajtót, és besántikálok, nem számítok semmi támadásra, ezért kevés híján hanyatt esek, ahogy meglátom a nőt a borospalackkal és a pálcával. Nekitántorodok a falnak, és csak arra van időm, hogy felkapjam a karom magam elé.
Vissza az elejére Go down

Margo Hawke kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Margo Hawke

Margo Hawke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
3

»
» Csüt. 11 Feb. - 3:33
ms. & mr. jane & john doe
Mivel pontosan el tudom képzelni, mennyibe kerülhetett a fegyverem, nem merek vele semmi elhamarkodottat művelni, de hát itt egy betolakodó, és inkább a drága bor, mint én. Erről talán többen máshogy vélekednének, de talán meg tudom győzni Mr. Nottot majd arról, hogy nem elmanifesztálódott, hanem honvédelmi eszközzé nemesült, és hogy azért nem konyhakéssel hadonászom itt, mert nincs annyi eszem. Láthatóan nincs annyi eszem sajnos.
- NEM TAKARODSZ!? - de még mindig nem visz rá a lélek hogy az ezernyolcszázkettőt rávágjam a fejére, főleg, mert a betolakodó a feje elé kapja a kezét, és hát, sosem ütöttem le még igazán senkit, csak elképzeltem, és mint látható, a gyakorlat azért egészen más. A hangom pár színnel magasabb, aminek nem kifejezetten örülök, mert ijedtnek hangzott, és ijedten nem lehet mindenféle halálfalókat elzavarni.

- Stupor!
Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy eltaláltam, sőt. Ha ezt utólag mesélné valaki, azt mondanám, tényleg egy elsősöknek való átokkal próbáltál megmenekülni valaki elől, aki reggelte elsősöket öl csak szabadidős tevékenységként? Nem vettem elég komolyan az átkokat és ellenátkokat, és ezek szerint azt sem, hogy vészhelyzetben non-verbális maradjak.. A szám szerint hét SVK tanárom most roppant elégedetlen lenne, míg reményeim szerint a kiütött alak fölé oldalazok még mindig feltartott borral és abban bízva, hogy innen nem kell olyan szánalmasan menekülnöm.
- Mr. Nott...? - kérdezem halkan, pedig ha ki van ütve, nem most fog válaszolni, sőt, de a sötétben olyan ismerősnek tűnik. Minek settenkedik a saját birtokán úgy, mint aki valami mugli horrorfilmben főszerepel? Persze nyilván ő van itthon, ő is feltehetné nekem ugyanezt a kérdést, de most kicsit úgy érzem, jobb volna ásni egy lyukat és szépen belesüllyedni, mielőtt visszanyeri a lélekjelenlétét.
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Kedd 2 Márc. - 12:48
Nem érkezik az ütés, amit várok, de a lábam nem igazán engedelmeskedik, a belenyilalló fájdalom lefoglalja az összes figyelmemet. Eszembe sem jut, hogy ki lehet ez, miért támadott rám, bár a hang áttöri a sokkot. Nincs igazán időm azonban bármit tenni, még a pálcámat sem tudom felemelni, csak ügyetlenül félreugrok az átok útjából, fájdalmas csattanással találkozva a padlóval. Nem is emelem a pálcámat, csak ügyetlenül azt a kezemet, ami nem került alám.
- Várj! Én vagyok az!- nem tudom, hogy az ostoba kísérlet, hogy még a nevemet sem mondom, mennyit segít, és az, hogy elhúzom a karomat, ami elválaszt a nőtől, nem lesz-e az utolsó ostobaság, amit csinálok. Kicsit szórakoztató a gondolat, hogy megmenekültem az aurorok elől, valószínű egyetlen túlélőként sikerült eljönnöm az összeomló toronyból, és most a saját házamban, borosüveggel és kábító átkokkal fognak meggyilkolni.
Ahogy kicsit csillapodnak a kedélyek, a nőre nézek. Nem csodálom, hogy olyan paranoiás, amilyen, nem ez lenne az első ház, ahol úgy vendégeskedik, hogy halálfalók törik rá az ajtót, és nem is jár annyira messze az igazságtól. Hosszan nézem az arcát, mielőtt feltápászkodok. Bizarr belegondolni, hogy a Sötét Nagyúr, és a halálfalók, akik megölhették a nő barátját, amikor ő is éppen csak elmenekült, is valószínűleg holtan akarják látni őt, és sokszor elgondolkoztam rajta, hogy árulást követek-e el. Végül arra jutottam, hogy ez nem árulás, mert Margo nem az ellenségünk, és nincs semmi oka rá senkinek, hogy bántsa.
- Ne haragudj, hogy ilyen későn jöttem, és hogy megijesztettelek! A kandallót kellett volna használnom.- biztos vagyok benne, hogy a nő észreveszi, hogy húzom a lábamat, ami, úgy érzem, hogy nagyobbra dagadt, mint Tesannáé, amikor gyerekkorában eltörte a fáról lezuhanva, és emiatt biztos vagyok benne, hogy az enyém is eltört.
Hosszú másodpercekig gondolkozok a kifogáson. Biztos, hogy nem árulhatom el neki a valóságot, akkor elmenekül, újra megtámad, talán fel is adna, és még ha sikerülne is jól adagolnom, sem lenne biztonságos egy ilyen titkot megosztanom. Eléggé zavar, hogy Anathema tudja, a gyerekeim (legalábbis a lányom) pedig legalábbis gyanakodhatnak, és jóval több halálfaló tud a kilétemről, mint kellene, közöttük Arcturus és Arestes is az Azkabanban. Így is kész csoda, hogy én még szabadlábon vagyok, Arestesen és Arcturusun kívül valószínű senki nem képes okklumenciát használni közülük.
- Volt egy ostoba balesetem... le akartam menni munka után a családi széfünkbe, és az egyik koboldnak sikerült elütnie egy csillével. Húsz éve dolgozom már ott, de ilyen még nem történt...- kicsit mosolygok a történeten, amit elmondok, különösen, hogy ez a történet nem kitalált. A Gringotts földalatti közlekedési rendszere bámulatos maga káoszában, de rengeteg teret ad baleseteknek, különösen, ha egy hülye varázsló találkozik egy, az emberek jóléténél szokásosnál is érdektelenebb kobolddal.  - Ostoba voltam... be kellett volna a Mungóba. Viszont ha helyretettem a lábamat, megihatjuk azt, ünnepi alkalomként.
Még mindig érzem a boszorkány húsának szagát, aki halálra égett, még mindig hallom a visítását, és most látom magam előtt azt a fiatal nőt és a három fiatal férfit, akik alig idősebbek a gyerekeimnél, porrá válni, elhamvadni valaki árulása vagy ostobasága miatt. Zaklatott vagyok, talán most kezd el letelepedni az egész helyzet sokkhatása, szédülök is, és még akarom ünnepelni, hogy élek. Margo és én is csak a szerencsének köszönhetjük, hogy élhetünk, és a túlélésünk tényleg megérné az ünneplést. Végül azonban nem mondok semmit.
- Mindenképpen megéri az ünneplést, hogy végül nem ütöttél le vele.
Vissza az elejére Go down

Margo Hawke kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Margo Hawke

Margo Hawke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
3

»
» Szer. 31 Márc. - 1:28
ms. & mr. jane & john doe
Nem lépek közelebb, sőt, még a bort se nagyon engedem el, de nagyon jó lesz majd az ijedtségre, meg erre az édeskés füstszagra, ami árad belőle. Van valami a tájidegen Mr. Nottban, ami jóval aggasztóbb, mint elsőre látszik, és nem merem megkérdezni, pedig ez sosem okozott korábban gondot. Biztos, hogy nem befektetési tanácsokat osztogatott, amelyek hangosan tiltakoztak, aztán eltörték a lábát.
- Igen.. miért is nem azt használta? - the level of disrespect, ahogy számonkérem a gazdag házigazdán, aki nem mellesleg megmentette az életemet azzal, hogy beengedett a pincébe, ugyan miért nem x közlekedési módot választott, amennyi közöm van hozzá, még akár kumbayát is táncolhatott volna egy thesztrálos kocsi tetején, ha ahhoz támadt épp úri kedve.. De nem viselkedett ilyen kiszámíthatatlanul eddig, és a legkevésbé sem örülök neki, hogy most kezdett hozzá, törött lábbal.

- Ez tényleg elég hihetetlenül hangzik.. és úgy elütötték, hogy le is kellett vetkőznie ingre-gatyára?
Mindketten tudjuk, hogy a világtörténelem egyik legrosszabb hazugsága hangzott el, pedig vannak gyerekei, nekem meg vannak bulvárhíreim. Akár meg is becsülhetnénk ezt a ritka tüneményt, de elkezd idegesíteni, hogy van egy elméletem, és eddig semmi nem cáfolt rá.
- Kimondom, amire gondolok: megbánta, hogy befogadott, mert most nem tudja megdugni fél Angliát, és valamiért azt hiszi, hogy nem lehetünk barátok, és nem beszélhetjük meg ezt az egészet egy pohár pia mellett. Mr. Nott, higgye el nekem, felőlem transzvesztita bárénekes is lehet, szép volt, jó volt az a néhány éjszaka, de nem azért vagyok itt, hogy a következő Mrs. Nott legyek. Nem lehetnénk őszinték végre? - forgatom a szemem, aztán az ajtót nyitvahagyva bemegyek csak a konyhába, a tőlem telhető legdrámaibb megsértődős lépésekkel. Igen, vannak ilyen igényeim, de Mr. Nott itt az egyetlen ember, akivel időnként még bármilyen beszélgetést folytathatok, és reméltem, tudja, nem ringatok hülye ábrándokat romantikus elköteleződésekről pont vele, pont most, a szartenger közepén kis lapáttal evezve egy kis lábasban. Már nem emlékszem, honnan ez a hasonlat, de találóbb nem jut eszembe.
- Akkor igyuk meg, aztán kezdjünk valamit a lábával. Gyanítom, nem mehet be a Mungóba, mert egy horda féltékeny férj várja ott.. vagy nem tudom, féltékeny koboldok. Rég csináltam ilyet, de ha leül, és ad egy kis pezsgőt, biztos tudok kezdeni vele valamit..
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Doe&Doe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-