Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Eseményhorizont EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Eseményhorizont EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Eseményhorizont EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Eseményhorizont EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Eseményhorizont EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Eseményhorizont EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Eseményhorizont EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Eseményhorizont EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Eseményhorizont EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 38 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 38 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Csüt. 11 Márc. - 20:07
sorry! we're cursed

Anathema Avery kis esernyőjét fogva áll a Vadkanos kapu mellett, még épp a birtokon belül, és a sűrű esőfüggönyön keresztül figyeli társait, amint Roxmortsba indulván beszélgetnek, és még ha a fellegek el is nyelik szavaikat, úgy tűnik, még ez sem ronthatja el a faluba igyekvők lelkesedését. Kis bűntudata van amiatt, hogy megkérte Tesst, szerezze be a ráeső édességek mennyiségét is, de nehezen tudta elképzelni, barátnője végül nem enged kíváncsiságának, és nem pillant legalább be arra a már most hírhedt bulira a Szellemszálláson, amelyről mind hallottak, és amelyet nyilván lelepleznek és ez ugyan senkit nem tartott még távol némi szórakozástól - őt sem tartaná talán - de a szervezők személye grimaszolásra készteti. Ma reggel még nem került elő Mr. Dougul és Mr. Willoughby, de mindkettőjükhöz volna néhány keresetlen szava, még ha ezzel csak újabb pletykákat tudna is kieszközölni.
Olykor bepillant a kapu melletti fák közé, de nem jár ott senki, ha Mr. Nott üzenete óvatosságra is intett - azóta nem szívesen nyitott ki egyetlen levelet sem, de újabb mosolygós illusztrációval nem találkozott: de ott, mintha a bal, legszélső törzsön látná.. óvatos léptekkel elindul felé, nem tart attól, hogy épp most, mások szeme láttára történne valami, de tudnia kell, nem képzelődik-e.

Mr. Nott.. a torkában dobog a szíve, és remeg a térde, jól jön most a figyelmére áhítozó kis figura a fán, most úgy tűnik, szívesebben sétálgatna itt egész nap ahelyett, hogy a szemébe pillant a férfinek, aki azóta is felkavarja a gondolatait, és feldúlja a vágyait.. Tőle távol könnyebb a helyzet erkölcstelenségét észrevenni, de ragaszkodik hozzá, Mr. Nott a jövő oly kivetülése, amelyről ha helytelen ábrándozni, épp az, amiben bízott, amit remélt, minden, amelybe hitét helyezte gyermekként is. Talán megbarátkozott már biológiai képletével is, szülei értékítéletében, melyre épült világuk, és mások hagyományai, csalódott, és nincs többé mellette senki, aki megnyugtatná, nem alapjaiban rogyott az intézmény alá, valós volt az.. Nem volt valós, Anathema Avery tudta, hazudtak, nem találták elégnek, hogy beavassák a közelgő tragédiába, amellyel ez elkerülhető lett volna, gyermekké tették ott, ahol segíthetett volna, legalább távolmaradásával.
Vágyik Mr. Nottra, nem csak arra, ami várható, mindenre: sétákra ismét a labirintusban, vasárnap délutánon adóbevallást készíteni teával, a tartalmas beszélgetésekre, a hűvös párnák közt együtt elaludni. Nem hagyta cserben megérzése, tudja, mit szeretne, és az kettőjük alapjai.

Attól persze mindennél jobban tart, ami múltkor történt, és amely azóta is felforrósítja arcát, és kétségeket ébreszt benne saját magával kapcsolatban: vajon könnyebb volna egy hivatalos kapcsolat előszobájában ezekre találni, ott megküzdeni azzal, mennyire elégedetlen magával? Nehéz letenni félelmeit, testével kapcsolatos aggodalmait, szépnek látnia magát a férfi mellett szinte lehetetlen. Megbeszélni nem volt érkezése, de biztos benne - mostanra biztos - hogy nem lehet egyedül mindezzel.
- Mr. Nott, ön az? - kérdezi ijedten a hoppanálás hangjára, és keresni kezdi az alakot az esőben, épp csak nem elejtvén a kis esernyőt. Eljutott a fáig, innen nézve azonban minden jóval szürkébb, sejtelmesebb: lehetetlen az arcokat kivenni.


please come back later.
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Szomb. 13 Márc. - 6:09
Még egyszer hátradőlök az íróasztalom mögött, hogy átnézzem az utolsó leveleket, amiket a Roxfortból kaptam.
Theodore utolsó levele több, mint egy hete érkezett, és ugyan érezhető büszkeséggel és lelkesedéssel ecsetelte benne, hogy hogyan választották a Mardekár kviddics csapatának kapitányává, azt is éreztem belőle, hogy annyira nem vágyott rá, hogy megossza velem az élményt teljes valójában. Még mindig fogalmam sincs, hogy milyen módon tudnék esetleg helyre hozni mindent közöttünk, ami az anyja halálával elromlott, de úgy érzem, hogy tizenhat év után a közöttünk lévő közeli viszony végleg eltörött, elszakadt.
Tesanna levele csak három napja kelt, és főleg az iskolaújságról írt valamennyire javuló, de még mindig meglehetősen gyenge helyesírással. Hozzá hasonlóan én is csalódott vagyok, hogy a háztájőrző inkompetenciájának, amivel veszélybe sodorta azt a rengeteg gyereket, teljesen büntetlenül maradhatott. A legjobban mégis az a két sor vonta magára a figyelmemet, ami ugyanarról a fiúról szól, akiről Anathema is írt, és ebben a levélben is említésre került, hogy valamiért kinézte magának Anathemát is. Akármennyire tudom, hogy csak egy mocskos szájú, ostoba kölyökről van szó, akit alig méltattam többre egy Slughornnak írt levélnél, amikor a lányommal csinálta ugyanezt, most úgy érzem, hogy szívesen megütném vagy megátkoznám. Hihetetlenül bosszant a gondolat, hogy valaki így bánik Anathemával. Persze, nem fogok semmi ilyesmit tenni végül, beértem azzal, hogy kirúgatom az iskolából. Néhány befolyásos szülő aláírása ehhez biztosan elég lesz.
Anathema legutóbbi levele, ami a legfrissebb, és amire válaszoltam is, viszont elég aggodalomra ad okot hozzá, hogy jóval előbb öltözni kezdjek, mint kellene. Akárki küldte neki a borítékot, fenyegetni akarta őt, senki nem küldene így biztosítékot róla, hogy lélekben mellette áll. Biztos, hogy azt akarja, hogy rosszul érezze magát, és rémisztő, hogy nem tudom megállapítani a célját. Tudom, ha ez a valaki igazán ártani akarna neki, és intelligens, nem hívná fel a figyelmet magára így előre, de egyáltalán nem biztos, hogy intelligens. Ha szerencsénk van, csak valamelyik iskolatársa szórakozik, de nem hiszek a szerencsében.
Miután megkértem Mr. Spiegelt, hogy gyújtsa be a kandallót a hideg novemberi délutánra tekintettel, és megkértem arra is, hogy főzzön forralt bort, barna esőkabátban hoppanálok a Roxfort kapujához. Nem tart sokáig az út, ami csak enyhén kavar fel, számtalan alkalommal megtettem már az utat, néha mindenféle cél nélkül is, hogy megnézzem magamnak újra a kastélyt legalább kívülről, és felidézzek pár régi emléket egy roxmortsi sétával. Néha a családomat vagy a barátaimat is elhívtam, de legtöbbször egyedül tettem meg ezt az utat.
Ahogy megérkezek a zuhogó esőbe, rögtön egy esernyő bűbájt vonok magam fölé, és feltartott pálcámmal a kezemben nézek körül. Megnézem a beszélgető lányokat, először azt hiszem, hogy nem is fogom itt találni még Anathemát, de végül meglátom, ahogy ott áll egyedül. Elmosolyodok, még ha nem is veszem ki a kedves esernyő alatt a vonásokat, és a kérdéséből úgy érzem, hogy ő sem az enyémet.
- Igen, én vagyok. Elnézést, hogy késtem! Indulhatunk is.- mosolyogva sietek elé, de az ernyők miatt nem tudom megölelni, csak a felkarját simogatom meg. Érzem, hogy a lepergető bűbájok ellenére is sár ragad a cipőmre, de egyelőre nem zavartatom magam. Körülnézek, de nem egészen értem, hogy Anathema miért jött le a sáros útról a még jobban felázott fűre. Vetek egy pillantást egy közeli vakond-túrásra, ami körül mit sem sejtő giliszták tekeregnek, azután visszapillantok a lányra. - Minden rendben? Történt valami?
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Szomb. 13 Márc. - 11:35
sorry! we're cursed

Anathema Avery még így is majdnem elejti az esernyőjét, holott a hang, amely válaszol, ismerős, épp az, amelyet szólított. Magas szárú csizmájában úgy áll itt, mint egy horrortörténet átlagos magasságú, de az átlagosnál jóval könnyebben meglephető szereplője, kicsit szégyelli is, milyen gyerekes most, holott Mr. Nott nőként tekint rá: nem egy kantáros, kordbársony ruhát kellene viselnie a megszokott garbójával, hanem valami vonzót, reményeket keltőt, de most annak tűnik, ami, diáklánynak. Lassan elindul a férfi felé, még a kis esernyőt is leengedi visszafogott lelkesedésében.
Hamar átitatja az eső a fekete, gombos kabátját, amelyért előző télen annyit érvelt, hogy elég idős már, hogy sötét színeket viseljen, és most is épp annyira reménytelenül sápadtnak látszott benne: mire a másikhoz ér, a haja nedvesen simul a fejére, melyet Mr. Nott kulcscsontjának szorít, mikor szorosan megöleli.

- Mr. Nott, olyan rég láttam.. - mosolyogva két kis keze közé veszi a férfi arcát, bízva abban, eltakarja most őket az esőfüggöny, a faluba igyekvők édesség és társaságéhsége. Leejti az esernyőjét, lábujjhegyre állván figyeli a szeplőket, megszámolja őket, mintha tartana valamitől, hiányuktól vagy attól, azok nem várták őt úgy, ahogy ő azokat.
- Hogy? Minden rendben, igen, csak találtam egy.. rajzot az egyik fa kérgén. Pont olyan, mint a levelekben. - csak félig fordul meg, és a bal szélső felé pillant, nem állnak olyan messze tőle, hogy ne lenne kivehető innen is a tenyérni, mosolygós arc minden jellegzetesség nélkül. Míg Mr. Nott szemrevételezi - és vélhetően a közeli fák mögött honoló félhomályt is, amelyben Anathema szerint nem akad majd senkire, de jobb, ha maga győződik meg róla, mintha ő állítja - felveszi az imént elejtett ernyőt, és megszabadul a ráragadt sártól.
- Nem láttam senkit itt.. Talán jobb, ha elindulunk. - kezdi magát kicsit idegenül érezni még így, társaságban is. Bizonytalanul figyel az út mellől, egyik lábáról a másikra áll: most már eszébe jut, mire készülnek, attól még idegesebb.. Vajon ez természetes? Nem örülnie kellene, hogy azzal lehet, aki vágyik rá? A meghazudtolt hagyományok nem bántják már, de valami mégis helytelen, megint roppant helytelen, és tudja, jobb volna nevet keresni neki, mint megint sírdogálni, mikor nem bántják.


please come back later.
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Vas. 14 Márc. - 2:18
Széles mosollyal simítok végig Anathema kézfején, ahogy megérinti az arcomat, boldog vagyok, ahogy megérint. Amíg meg nem tette, azt hiszem, nem is fogtam fel, hogy mennyire hiányzott ez az érintés nekem, mennyire magányos voltam a társasága nélkül. Szívesen megcsókolnám itt, de persze, nem tehetem, mert más roxfortos diákok is láthatják itt.
Rögtön úgy tartom a pálcát, hogy eltakarjam Anathemát is a vízcseppek elől, elfedjem őt, amennyire csak lehet, bár látom, hogy már elkéstem, a lány már elázott. Tudom, hogy közel lehet hozzá, hogy megfázzon, úgyhogy nem tervezek semmiképpen sokáig maradni.
- Én is örülök. Nagyon hiányoztál.- a felhőtlenné váló idillt, ami az eső ellenére is elkezd kibontakozni, szinte azonnal szétoszlatja, ahogy a lány megemlíti a fára rajzolt jelet. Örülök a rossz látási viszonyoknak, amiatt nem látja valószínű, hogy elsápadok, és rögtön körülnézek, de nem látok gyanús alakokat. Ez a valaki azonban egyértelműen hosszú időt szánt rá, hogy így fogadja Anathemát, tudta, hogy itt fog várni. Órákat tölthetett azzal, hogy levágja azt az útban lévő ágat, ami alapján egyértelmű, hogy nem diák, egy diák sem tudná ezt észrevétlenül megoldani a kapu mellett.
- Tényleg jobb, ha megyünk.- nem is magyarázok tovább, megfogom a lányt, elképzelem kulcsra zárt szobám melegét, és rögtön oda hoppanálok. Szorosan fogom Anathemát, a vágyam pedig, hogy biztonságban tudjam, valószínű még gyorsabbá és precízebbé teszi a hoppanálást. Vizesen, de mindenféle komplikáció nélkül érkezünk meg Queenside Castlebe, a hálószobámba. Csak akkor engedem el, amikor meghallom a tenger morajlását, a megnyugtató nyugalmat, ami az otthont jelzi.
Végignézek a lányon, aki csurom vizes, kisimítok egy nedves tincset az arcából, azután megsimogatom az arcát. Olyan gyönyörű, olyan vonzó most is- önkéntelenül is eszembe jut az előző délután, amikor szenvedélyesen odaadtuk magunkat egymásnak.
- Nagyon vizes vagy. Csinálok egy forró fürdőt, addig vedd le a ruháidat, kérlek.- rögtön a fürdőszobámba megyek, és miután elzárom a lefolyót, nagy mennyiségű vizet engedek, főleg meleget, de a pálcámmal végig melegítve a kádat. Így, varázslattal az egész nem tart két percnél tovább, azután én is vetkőzni kezdek. Csak az ingemnél tartok, amikor Anathema utánam jön, én pedig megcsodálom őt. Ezúttal semmilyen ruhát nem hagyok rajta, beleértve a zoknit is, mielőtt a kádba segítem, azután levetkőzöm, és beszállok mellé én is.
- Tudom, hogy rengeteg kérdésed van, nekem pedig talán vannak válaszaim. De egyelőre pihenjünk kicsit.- a kád elég nagy kettőnknek is, a vizünk meleg, Anathema pedig gyönyörű. Megérintem a térdét.
Nem igazán tudom eltakarni, hogy már most, ebben a pillanatban a magaménak akarom a lányt, nem szégyenkezek a vágyam miatt, és egy pillanatra eszembe jut, hogy be is váltsam azt. Nem hiszem, hogy Anathemának kifogása lenne ellene, de nem akarom ezt most ilyen hirtelen, alig percekkel az érkezésünk után tenni.
- Forralt bort szeretnél inkább, vagy simát?- a két, a fürdőszoba sarkában álló pohárra mutatok, amiket kérése szerin meg is töltök varázslattal a kért itallal.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Kedd 16 Márc. - 1:39
sorry! we're cursed

Queenside Castle legnagyobb hálószobája régi emlék, rejtélyes misztériumok tárháza, amelyet elképzelt már azóta több alkalommal, hogy megértette, a korszak leggyönyörűbb és kalandvágyóbb hölgyei tették itt tiszteletüket - és még inkább izgul, hogy a nyomdokaikba lép. Nem hiheti, hogy Mr. Nott érdeklődése nem szezonális, még ha a szíve is szakad ebbe, de irreális volna ábrándokat kergetni, még ha most boldogok is együtt velük. A mosolygós arc szinte azonnal köddé válik ilyen kétségek mellett, óvatosan bólint csak de megint erőt vesz rajta a kételkedés, harapdálja a száját, amíg bólint a javaslatra, és hogy ezzel is időt nyerjen, gyorsan megszárítja az ernyőjét, nehogy kárt tegyen a drága berendezésben.
Lassan vetkőzik le, egyik ruhadarabot a másik után hajtogatva, míg ott áll csak a fehérneműjében, és elveszetten pillant körbe: mindennél jobban vágyik a férfire az ajtó mögött, a közös fürdőre, arra az intimitásra ismét, amivel gondoskodott róla, de épp itt, a pillanat küszöbén ismét alámerül a sötét gondolatoknak. Szabad ezt tennem? Nem fáj majd igazán, mikor végéhez ér, és megértem, eddig tartott? Lehetséges tovább élni szív nélkül? Ez azonban közhelyes, nevetséges, nem tudja, hol olvasta, de fél a fürdőbe lépni, és mikor megteszi, rozáceás arcán mosolyog mindez.

- Igen, azt hiszem, van néhány. Én.. nagyon szeretném ezt, de aggódom is, Mr. Nott. Tudom, ostobaság ezzel épp most.. de szerettem volna, ha tud róla. - hagyja, hogy a férfi levetkőztesse, bár csak nehezen bírja ki, hogy ne emelje a mellkasa elé a tenyereit, de aztán biztonságosabb úgyis a kádba ülni, vállig elbújni a csodálatosan meleg vízben, amelyben a körvonalak bizonytalanok, és a bőre sem emlékezteti úgy a frissen meszelt falra, ami nem tűnik vonzónak a legkevésbé sem. Maga sem tudja, miből táplálkoznak ezen rémképek, de ki kell mondania őket, túl kell lenniük rajtuk.
- Talán inkább forralt bort, de csak fél pohárral. Nem tudom, a meleg vízzel együtt végül nem kell-e kihúznia, mint egy ügyetlen fókát a partra. - átöleli a térdeit, nem tudja nem észrevenni Mr. Nott vágyát, és itt vannak, újra itt, amiről ábrándozott, és amitől igazán tartott azóta a délután óta. Olyan ostobaság ezzel foglalkozni, ki tesz ilyet, mikor ilyen ígéretek tárgya? Anathema Avery mosolyog, és bátor akar lenni.
- Kérem, mondja el.. mi van köztünk? Nagyon hiányzott nekem, de mindez olyan ismeretlen, és olvastam néhány történetét már, az apám naplóiban.. Én.. nem tudom.. el tudom-e bírni.. ha velem is azt teszi majd.

please come back later.
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Kedd 16 Márc. - 13:20
Kicsit aggasztani kezd, amikor Anathema nem jön be a fürdőszobába néhány hosszú másodpercig, már éppen el is indulnék kifelé, amikor a lány megjelenik, egyelőre fehérneműben. Végignézek a testén, amit vonzónak látok, de a tekintetem végül a lány arcán állapodik meg. Mosolygok, őszinte örömmel tölt el a jelenléte, és nem csak amiatt, hogy néhány másodperc múlva meztelenül fogunk ülni a kádban. Akkor is nagyon boldog lennék, ha a mai napon a kilátó szobában töltenénk, egy-egy pohár borral, nézve az esőt, ami eltakarja a világot.
- Nincs miért aggódnod.- közelebb lépek, megsimogatom a fehér, rozáceás arcot, csókot nyomok a vörös szájra. Előbb a melltartóját kapcsolom ki, teszem félre, azután a bugyit húzom le a lányról elé térdelve, közben végigsimítva a combját. Ahogy felállok, megsimogatom a hátát, még mindig mosolyogva segítem be a kádba, mielőtt én is levetkőzöm és beszállok mellé. Elmosolyodom, ahogy a velem hirtelen megemelkedett vízkiszorítás megemeli a vízszintet, a felcsapó hullám jelentős része pedig a földön talál magának otthont.  - Ezt nem számoltam jól ki.
Bólintok, és megtöltöm a poharakat egy pálcaintéssel, csökkentve a valahol a konyhában forrón lefőzött, és forrón tárolt italt. Intek egyet, félreteszem a tálcát, közben elhelyezem a két pohár forralt bort a kád belső peremén, úgy, hogy ne eshessen le. Csak mosolygok Anathema hasonlatán, mert kevés bárkit fókaszerűtlenebbnek elképzelnie, de aranyos az a lekicsinylés, amivel magára néz. Megfogom a combját, megsimogatom a lábát, és akkor sem engedem el, amikor megszólal.
Hosszan gondolkozok rajta, hogy hogyan fogalmazzam meg a választ. Magam előtt tisztán sikerült megfogalmazni ezt az egészet, már akár csak azzal is, hogy ez lehet a házasságom első évét leszámítva a leghosszabb időszak, amit szeretők nélkül töltöttem, és most nem illemből vagy önhitegetésből döntöttem így. Talán soha nem vártam annyira senki társaságát, mint Anathemáét, soha nem akartam senkit annyira a házamban tudni. Soha nem akartam annyira megkapni senkit, és nem csak szexuális értelemben. Persze, nem akarom ezt a számomra egyértelműnek tűnő ellentétet kiemelni, nem akarok semmilyen más nőt kiemelni a múltamban. Most a jelenben vagyunk, én és ő, és ha szűz lennék, ha Anathema lenne az első nő az életemben, ha én is tizenhat volnék, akkor is tudnám, hogy őt akarom, bármilyen bizonytalanok a tinédzserek sokszor. Rengeteg ellenérvet lehetne felhozni, de a válasz mégis határozottan egyértelmű számomra.
- Veled soha nem tenném azt, Anathema. Azokban a történetekben hiányzott valami még belőlem, kerestem valamit, amit sokáig nem találtam meg. Benned megtaláltam. Te mindennél fontosabb vagy nekem, veled teljesnek érzem magam. Boldog lennék, ha minden nap itt lennél velem.- furcsán időzítettem a vallomást, ami a gyűrűn és a térdelésen kívül hathat akár már egy lánykérés ígéreteként is, de nem bánom. Könnyen lehet, hogy oda is eljutunk ma, legalábbis az előszobájáig, minden szükséges elem megvan, azt leszámítva, hogy a lány nem nagykorú, és még csak ígéretet tenni van jogom.
Megsimogatom Anathema fehér combját, elgondolkozom rajta, hogy mennyire lehet ijesztő számára egy ilyen vallomás, mennyire terhelhetem túl. Bármennyire felnőttnek látom, bármennyire nem olyan, mint a kortársai, azért tapasztalatlan, azért soha nem történt vele ilyesmi, és sok lánnyal ellentétben nem is számított rá. Azok közé a lányok közé tartozott, akik azt várták, hogy a szüleik házasságot szerezzenek nekik. Végül mégis elhatározom magam.
- Soha nem hagynálak el téged, Anathema. Szeretlek téged.- mélyen a lány szemébe nézek, miközben kimondom a szavakat, amiket őszintén szólva még soha nem mondtam senkinek, legalábbis nem ebben az értelemben. Ki is nevettem a barátaimat, a bátyámat, amikor szerelemről beszéltek, és nem is igazán hittem, hogy ez bármi több lehet a felfokozott vágynál. Most érzem először, hogy valódi.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Szer. 17 Márc. - 0:03
sorry! we're cursed

Anathema Avery sosem hitte volna, hogy hasonló helyzetbe kerül majd, ezúttal nem a tisztességes leányok várható életútja okán, egyszerűen ahogy sokan előtte, ő sem láthatta előre, mit jelenthet valódi kapcsolatban megosztania érzelmeit, mi vár pontosan a leányregények  borítói mögött, és hogy a hétköznapokban teljesedik ki az, nem az igazán nagy pillanatokban. Hálás lett volna, ha mindezt szülei, rokonai nem emelik olyan piedesztálra, melyet még a képzelet is olykor-olkyor érhet csak el, és ha máshogy történik, talán csalódik, talán nincs felkészülve, hogy ennek örömeit elfogadja. Anathema Avery hálás lett volna, ha tudja előre, mit jelent majd társnak lenni valaki mellett.
- Mit keresett akkor, Mr. Nott? - röviden figyeli a víz fröccsenését, minden valóban álomszerű köztük, és lassan nyugovóra térnek majd kétségei is, mikor belekortyol a meleg, fűszeres borba. Vigyáznia kell azonban, valóban kétli, hogy jól bírja az alkoholt, és délutánjuk végén Mr. Nottnak vissza kell vinnie a kapuig, és sok mindent el lehet rejteni, de Tess hamarabb kiszúrja, ha ittas, minthogy elrejtőzzön a takarói alatt.
- Én is szeretnék önnel maradni, minden nap.. még azt a nyári időszakot is boldoggá tette, pedig minden körülmény ellentmond ennek.. Mikor azt a lényt hallottuk az erdőben, az ön hangján szólalt meg. Hiába tudtam, hogy nem lehet ott akkor velünk, azt éreztem.. milyen kár, hogy.. nem maradtam itt önnel. - beharapja az ajkait, de lassan leengedi karjait a vízbe, amely most hirtelen roppant forrónak hat, ezért ijedten kiemeli ismét, és zavartan elmosolyodik. Hiszen imádja a Roxfortot, az első éve előtt már talárokat próbált, és elolvasta a Roxfort történetét is párszor, hogy biztosan jól felkészült legyen, megfontolta még azt is, maradjon-e az ünnepek alatt a kastélyban. De ezek egy halomban hevernek mind, korábbi összes meggyőződése tisztességről, az életéről, ezeket nem mondhatja ki: mennyire rettegett Mr. Nottért, holott jelen sem volt, mennyire körülötte járt egyre minden gondolata, mikor a Gyengélkedőn feküdt. Óvatosan közelebb araszol a kádban, kockáztatva, hogy újabb hullámot indít el.
- Én is.. szeretem önt, Mr. Nott! Nézzen bele a fejembe.. t-tényleg, úgyis.. felajánlotta a segítségét.. ha azokra az emlékekre gondolok.. látja bennem őket. - vesz egy mély levegőt, és a mellkasára hasal, a vízben nem olyan hatalmas köztük a különbség, nem látszik termete a férfié mellett. A melegtől piros arccal, könnyes szemmel pillant a másikra, és behunyja a szemét, hátha úgy könnyebb az elméjébe látni.

please come back later.
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Szer. 17 Márc. - 7:51
18+

- Azt hiszem, a legjobban úgy tudom megfogalmazni, hogy társat.- persze, ez a szó sem írja le azt, ami után kutattam. Nem csak társat akartam, Valerie mellett akkor is tartottam volna szeretőket, ha mindenben a társam lett volna, de nem lett volna velem romantikus kapcsolata. Mégis, ha hozzáadjuk a szeretetet, a szenvedélyt és az érzelmeket, ez talán a legösszetettebb megfogalmazás, mert egy társ hiányzott. Valaki, aki támogat, akivel megoszthatom a problémáimat, aki megbízik bennem, és akivel szeretjük egymást.
Csendben hallgatom, amit Anathema mond, amit nem mondott el korábban az erdővel kapcsolatban. Nagyjából tájékoztattak már róla, hogy mi volt ott, és bármennyire valószínűtlen, én is osztom mások véleményét a szörnnyel kapcsolatban, ami utánozza az áldozatok szeretteinek a hangját. Szerintem is az volt, aminek mondják, éppen ezért meglep engem, hogy Anathema esetében az én hangomat utánozta, egy olyan helyzetben, amikor az egész családját visszavárhatta. Kinyújtom a kezem, megsimogatom az arcát.
- Most már itt vagy. Itt lehetsz a következő nyáron is, és az azt követőn is, ameddig csak akarsz.- megölelem, ahogy közelebb jön, ahogy rám hajtja a fejét, közben hosszan gondolkozok az ajánlaton, ami meglehetősen intim közelségbe hozna minket, még ahhoz képest is, amilyenben vagyunk. Normál esetben többször visszakérdeznék, megerősíttetném vele, kérném, hogy gondolkozzon még egy hónapot, de nem hiszem, hogy van még egy hónapunk.
Újabb adag vizet a padlóra fröcskölve megfordítom a lányt, terpeszbe tett combjaim közé veszem, átölelem, miközben nem szűnik a vágyam, hogy az enyém legyen, amint lehet. A víz forrósága, a teste, ahogy hozzám simul, még jobban felizgat, egyelőre azonban a feladatra koncentrálok csak. Szorosan ölelem, félresimítok egy hajtincset, megcsókolom a bőrét a füle mögött.
 - Rendben. Óvatos leszek, szólj ha fáj!- még egyszer megsimítom az arcát, azután lassan, óvatosan körbefogom az elméjét gondolatcsápokkal. Soha nem láttam még Anathema elméjét, és lenyűgöz a gazdagság, ami fogad- nem tudok ugyan belenézni az egész tudástárba, ennyi koncentrációval biztosan nem, de így is látom, hogy milyen kivételes intelligenciával rendelkezik. Érzem, hogy remeg a kezeim között, úgyhogy csak lassan hatolok mélyebbre.
Lecsúsztatom a kezemet, megérintem a combja belsejét, azután óvatosan megkeresem a lába közét, és masszírozni kezdem. Az élmény remélhetőleg elfedi a kellemetlen érzést, amit az elmét megszálló idegen elme okoz neki, és segít, hogy könnyebben feltárjam, amit el akartak felejtetni vele. Óvatosan hatolok mélyebbre, felfedve az emlékeket, főleg a Roxfortból. Tudom, hogy valahová nyárra kellene ugornom, de nem akarok sietni vagy irányítani, hogy hogyan gondolkozik.
 - Már majdnem ott vagyok. Egyelőre ne koncentrálj rá, szólok, ha kell. Koncentrálj inkább erre!- megcsókolom a nyakát, óvatosan a hüvelyéhez érintem a középső ujjam, és bedugom egy gyengéd mozdulattal, miközben kívül továbbra is simogatom őt. Igyekszem gyengéd lenni, bár a szabad kezemmel így is többször rámarkolok a nyakára, ahogy azt a legutóbb is annyira élvezte. Azt akarom, hogy ez maradjon meg neki, nem az emlékei elolvasása.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Szomb. 20 Márc. - 19:30
sorry! we're cursed

Mr. Nott megszokott, randevúkra választott parfümje - amelyet már meg tudott különböztetni a hétköznapi, de számára csodálatos darabtól, vagy attól, amelyet éjszakánként illatolt rajta, mielőtt álomba merült augusztusban - a habos vízben még andalítóbbnak, ábrándosabbnak hat, szinte részegebb lesz tőle, mint az elfogyasztott alkoholtól. Mintha egyszerre futna össze szájában a nyál kedvenc süteménye láttán, lépne ki az ősz első, hűvös napján egy kényelmes pulóverben a füstös-mély aromájú kertbe, és lépne egy Könyvtárba, amelynek polcait még nem ismerte ki, de amelyek megannyi boldog órát ígérnek számára. Csukott szemmel is elmosolyodik, mélyen lélegzik, de odáig már nem jut el, hogy az illatjegyeket is megkeresse, próbálja magát biztonságban érezni ebben a félig ülő, félig fekvő helyzetében.
- Rendben.. fájni fog? - nem kellett volna megkérdeznie, hiszen különben nem figyelmeztetik, de Mr. Nott bizonyára annyi fájdalmat sem kíván okozni neki, amennyit a Nagyúr, és az is inkább csak kellemetlen, mint valóban borzasztó. Azt már felismerte korábban, ha valaki elméjébe hatolt, mert bár nagyapja nem tanította direkt okklumenciára - kezét fejére helyezve mosolyog, azt mondja, fiatal még hozzá, és sose legyen szükség erre - azt sietett éreztetni vele, mire számíthat. Ígérte, ha végzett az iskolában, visszatérhetnek erre, de a legilimentorok ritkák, és amúgy sincs keresnivalójuk épp az ő tudatában, és utóbb értelmet nyert így az is, miért nem közölt részleteket politikai nézőpontjáról.
- Próbáljak gondolni arra a napra? Vagy.. eleve látja a gondolataimat? - habár hallott róla, hogyan működik a mágia ezen ága, de aztán más források szerint valóban lehetséges volt vele ténylegesen gondolatokat olvasni, így most nem tudja eldönteni, Mr. Nott melyik ösvényen közeledhet. Mély levegőt vesz, halkan sóhajt, mikor megérinti a combját, rögtön közelebb nyomja az ujjakhoz, és nekinyomja magát a férfi testének, mielőtt elvesztené a vízben a biztonságérzetét annak mozdulatai miatt.

- R-rendben.. Mr. Nott. - megpróbál csak a jelenben tartózkodni, a férfi ujjaira figyelni, amely nem nehéz, azonnal érzi azt a kellemetlen, kicsit feszítő kutatást, és megpróbálja visszafogni a nyöszörgést. Még most sem tudja biztosan, kedveli-e ezt a részét érintkezésüknek, de Mr. Nott sosem tenne vele olyat, amelyet elutasít, és míg nem tudja, mire mond nemet, eszébe sem jut tiltakozni. Még mindig összeszorítva tartja szemeit, de ahogy játékosan fojtogatják, megint kibillen kicsit az egyensúlyából, mivel alacsonyabb, minthogy elérje a fürdőkád másik végét, így ijedten, hirtelen megkapaszkodik Mr. Nott karjaiban, és azonnal ott találja magát, mintegy tűszúrásra emlékeztető fájdalommal a fejében, azon a napon.
Fehér, könnyű ruhát visel, ha nem várnak látogatókat, este pedig megtekintik a nagy csillagvizsgálóban a meteorok zuhatagát, melyet reggelinél nagyapja széles mosollyal hoz a családtagok tudomására, ha megfeledkeztek volna. Anathema Avery boldog, reményteljes, a délelőttöt a kertben tölti majd kedvenc gyógynövényeinek gondozásával, el ne felejtse a kötényét, nehogy nyomot hagyjon a pezsgőszín csipkén, de mikor feláll az asztaltól - eper és krémsajt, narancslé, mézes kenyér, rajta egy négylevelű lóhere - ott találja Mr. Nottot, aki nem volt jelen azon a napon. Anathema Avery nem érti, hogyan működik a legilimencia - de még mindig szörnyen fáj a feje, egyre jobban, és már a lépcső lejáratában áll, a pincéből hangok szűrődnek fel, késő délután járnak, és tudja, mi vár odalent.

please come back later.
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Hétf. 29 Márc. - 2:21
18+

- Nem tudom... igyekszem nagyon óvatosnak lenni.- megérintem Anathema arcát, és egy pillanatra gyűlölöm a Sötét Nagyurat, amiért rákényszeríti a lányt, hogy átessen ezen a fájdalmon. Persze, ostobaság őt hibáztatni, ahogy arra rá is jövök, a Nagyúr jót akar Anathemának. Biztosan ő is sejti, hogy bárki is volt az, aki amneziálta, bizonyára meg akarja ölni- talán azért nem tette, mert még sokkal gyanúsabbá tette volna az Avery-kúriában történteket.
Miközben felkészülök Anathema elméjének olvasására, még inkább ráébredek, hogy ez az egész nem a halálfalókért, a Nagyúrért vagy akár a Varázsvilág jövőjéért történik csupán. Erre akkor is szükség lenne, ha béke lenne, ha az ember, aki ezt tette, nem lenne mindennek az ellensége, amiben hiszünk. Az a fa is egyértelmű bizonyíték rá, hogy bárki is ez, egyre közelebb és közelebb kerül ahhoz, hogy megölje Anathemát.
- Csak próbálj meg ellazulni!- finom és gyengéd igyekszek lenni, és nem hiszem, hogy segítene, ha Anathema arra a napra koncentrálna, valószínű csak fájdalmasabbá tenné az élményt, ha előrángatnám a napot, amikor utoljára lehetett a családja körében.
A merevedésem durván feszül Anathemának, miközben a lány csiklóját járom közbe a hüvelykujjammal, óvatosan tolom beljebb és húzom kijjebb az ujjamat a hüvelyéből, érzem, hogy élvezi, miközben megragadom a nyakát, a meleg víz és a gőz pedig elfeledteti velem a kinti kellemetlen hideget. Sóhajtok én is, és talán még jobban felizgat az eddiginél, ahogy nem csak a testét teszem magamévá ilyen módon, de az elméjét is megérintem. Megfogom, ahogy elbillen, erősen tartom, éreztetem vele, hogy nem engedem el, semmilyen értelemben.
Egy pillanaton belül fejben látom magam Anathemában, csak felületesen tudok arra koncentrálni már, hogy tovább izgassam őt, az ujjaim mozgása lassabbá válik, ahogy tartom, ölelem Anathemát. Csendben követem őt a gondolatok között lélegzetvisszafojtva: ismerős a ruha, amit visszaadtak, miután kiengedték a kórházból, és ami helyrehozhatatlanul tönkrement, még ha a vér ki is jött belőle, az átok vágta nyomok örökre tönkretették. Ismerős a délután, ismerős a ház, érzem az utolsó napot, annak az életnek az utolsó pillanatait, ami másodperceken belül viharral készül véget érni.
Hallom a hangokat, felismerem Valerie hangját, amit mintha egy évezrede nem hallottam volna, és amit már elfelejtettem annyira, hogy ne tudjam rendesen felidézni, csak egy távoli emlékből maradt meg a hang. Azt mondják, az ember azt felejti el először, volt feleségem pedig olyan sebességgel halványodik az elmémből, hogy nem vagyok benne biztos, hogy mikor volt egyáltalán része a gondolataimnak. Most is csak a múlt kísérteteként hallom őt, egy emlékként, és nem érzek semmit, hogy láthatok. Nem kívántam a halálát, nem akartam, hogy a gyerekeim ennyi szenvedésen menjenek át az elvesztésével, de a nő, akinek az élete a pincében véget érni készül, maga nyitotta meg a sakkfigura oldalát, ahol álomra hajtotta fejét. Megérintem Anathema vállát, bár nem tudom befolyásolni az emléket.
- Itt vagyok. Semmi baj. Most nem egyedül mész le a lépcsőn.- átölelem az emlékben, átölelem a valóságban. A fájdalom az amnézia legjobb ellenfele, és talán csak durván előre kéne löknöm, hogy lekényszerítsem a lépcsőn, de nem akarom kitenni ennek. Azt akarom, hogy boldog élete legyen, félelem és szenvedés nélkül.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Csüt. 1 Ápr. - 0:41
sorry! we're cursed

Tudott úszni, nem tartott tőle, a víz alá bukván elveszti a nyugalmát, aztán a lélegzetét, de teljesen a férfire támaszkodni, rábíznia magát még így, hogy mennyire szereti is bonyolult. Segített megtanulnia úszni, az épp itt történt, Notték medencéjének sekély végében, rövid pillanatokra ki is zuhannak annak a napnak a felrémlő képei közül, Anathema Avery ott jár, ahol négy éves lehet, lebegő bűbáj tartja őt és Theót, boldogan fröcskölik egymást, néhány óra múlva megkérdezi tőle a Labiritusban, akar-e puszálkodni, ahogy a szüleik.. Sosem beszéltek még Theóról, pedig a kérdés itt van velük, megkerülhetetlen lassan.

- Ha távolabb maradnánk... látnánk a támadót? A nagypapám nem engedte soha, hogy megnézzem a merengőjét. Nem tudom, hogyan működik a folyamat. - az erősödő fejfájás közben egyik lábáról a másikra áll, bizonytalanul tekint a lépcsőn lefelé, de biztos benne, itt állva elkerülnek mindenkit, nem kockáztathatták, hogy áthaladnak az épület több helyiségén. Nem, Mrs. Nott ismerhetett valami olyan varázslatot, amely előle rejtve marad, de amelynek segítségével hamarabb bejuthattak társai: persze a legtöbb család rendelkezett kapcsolatokkal a Minisztériumban, akár maga a nő is lehetett, aki elhelyezte azokat a bűbájokat, amelyek addig tőle védték a családot. Sokat merengett ezen, ha mert volna, jegyzeteket, ábrákat is készít, valószínűségét számolja az eseményeknek, de egyre csak arra jutott, nem ismerte sem szüleit, sem barátaikat annyira, hogy valóban eredményes következtetésekre juthasson.
Mr. Nott tétovázni látszik Mrs. Nott hangjára, amelytől tenyerét, karját hidegnek érzi - ha nem is szerették már egymást úgy, mint férfi és nő, most biztosan fáj neki hiánya, talán Theóhoz hasonló asszociációja támad vele kapcsolatban.. Félelemmel telve próbálja kiismerni magát az arckifejezésén, de örökké is nézhetné, akkor sem érthetné meg kapcsolatuk hálóját, amelybe belekeveredett akaratlan is.
- Azt hiszem.. nem lehetséges megkerülni ezt. Sajnálom, Mr. Nott, biztos vagyok benne, hogy ez kellemetlen lesz. - kezét nyújtja a férfi felé, és bízik benne, együtt teszik meg az utolsó lépéseket. Mostanra bizonyára a polcok mögött térdel rettegve a következőktől, különös lesz viszontlátnia magát, de ahogy emlékekben harmadik személlyé válhatott a tudat, bizonyára hasonló történik majd. Amitől tartott, nem kerülhető el, és rég megtörtént, jelenlétük nem javíthat rajta.. annak nincs orvossága.

- Csak azt láthatjuk, amit én akkor? Gondolja, hogy ön megkerülheti a lezárt pillanatokat? - ezeket korábban kellett volna megkérdeznie, de most rögtön egyik foszlányt követi a többi, és míg a lépcsőn járnak, telik az idő, már az átkok hangja tölti meg a helyiséget, fények villannak a falon, amelyet először megpillantanak, köztük egy semmihez nem hasonlítható zöld is..
Mr. Nott kezét szorítva berohan a polcok mellett, észre sem véve magát, tekintete egyből a férfit keresi, akiért itt vannak, de ahogy az alak körvonalai testet öltenek, korábban sosem ismert, éles, tőrszerű szúrást érez a koponyájában, és a fájdalom azonnal a jelenbe rántja - valóban nyel egy kevés vizet, megmarkolja az őt tartó karokat, levegő után kapkod vizes köhögéssel, és csak azért nyugszik mert, mert a hasogatás mellett már látja a fürdőszobát, a pohár bort, és érzi azt a parfümöt.. Otthon van, de nem jutottak közelebb.
- Mr.. Mr.. Nott, sa-sajnálom.. meg kell próbálnunk újra, ha ön sem látta..

please come back later.
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Vas. 4 Ápr. - 7:21
- Ha láttad. Most az emlékeidben vagyunk, ha láttad őt, és azt is kitörölte, előfordulhat, hogy visszahozzuk.- érzem, hogy a fejem lassan hasogatni kezd, mintha egy erős okklumentor próbálná kitörni az ujjat, ami behatolt az elméjébe. Persze, itt nem erről van most szó, nem Anathema elméje harcol az enyém ellen, hanem a tudatalattija próbálja levetni magáról a behatolást az elméjének abba a részébe, amit már megsebzett valaki egyszer. Érzem, ahogy közeledik, egyre jobban fáj, és tudom, hogy Anathema is egyre rosszabbul érzi magát.
Ahogy haladunk a lépcsőn, és egyre erősebben hallom Valerie hangját, egyre kevésbé akarok lejjebb menni. Nagyon haragszom a nőre, akinek nem tudtam megbocsájtani azóta sem, sem azokért az apróságokért, amikkel a gyerekeim jövőjét igyekezett lerombolni, többé-kevésbé sikeresen, sem azért, hogy végül a Minisztérium szolgálatában, a barátai és a családja ellen harcolva halt meg. Soha nem éreztem szeretet, csak barátság volt közöttünk, amit megrontottak az évek, az elvárások, a közös témák elapadása. Mégis, régen jelentett nekem valamit, a gyerekeim mégis közösek vele, és akármennyire haragszom rá, nem szívesen látnám a halálát, elég volt a holttestét. Részben talán azért nem, mert talán nem fogok tudni annyira haragudni rá, mint eddig.
Elfogadom Anathema kezét, aki beljebb és beljebb hív engem az elméjébe, és ahogy megérzem a kezét, elűzöm az ellenérzést, elrejtem a fejfájás mögé. Valerie meghalt, az, hogy pontosan milyen körülmények között, lényegtelen már az ő szempontjából, az is másodlagos, hogy mi a véleményem róla, mit gondolok a nőről. A legfontosabb az, hogy felfedezzük, aki ezt teszi Anathemával, aki a fejébe hatolt azzal a céllal, hogy összezúzza az emlékeit, hogy biztonságban megtervezhesse a halálát. Mert nem tudom elképzelni, hogy ez a szörnyeteg bármi kevesebbet akar tőle.


- Igen... de többet láttál, mint amit fel tudsz idézni. Az elme kevesebbet képes tudatosan felfogni, mint amit az érzékszervek továbbítanak felé, és sokszor megmarad valami, ami ilyenkor feltárható.- nehezen beszélek, hányingerem van, a fejfájás már migrén-szerűvé erősödik, mintha fűrész hatolna a fejembe, hogy utat nyisson a koponyán keresztül. Hallom és látom az átkokat, érzem, hogy nem szabadna itt lennem, ez a hely nem nekem készült, ez az emlék arra rendeltetett az amneziátor által, hogy hozzáférhetetlen, rémálomszerű foszlánysor legyen csak.
Minden akaraterőmre szükségem van, hogy kövessem Anathemát, már nem figyelek a testünkre, a kínzó fájdalom minden összpontosítást szükségessé tesz, hogy láthassuk, hová vezet az emlék, áttörjünk ezen a csapdán. Az amneziátor talán nem tudta, hogy hogyan csináljon hihető módosítást, talán ezzel az emlékkel csapdát állított, de az is lehet, hogy véletlenül sikerült itt hagynia ezt a fájdalmas pillanatot Anathema fejében, ahhoz a pillanathoz rendelve.
Szorítom a kezét, ahogy a fájdalom eléri azt a szintet, amit nem tudtam elképzelni, ami olyan szürreális, hogy hármassá válik: egyik pillanatban pokol, a másikban delíriumos boldogság, a harmadikban pedig csak simán betölti a világot, és semmi nem számít, amikor éppen érzem. Csak árnyéknak látom a varázslót, aki magasnak, hatalmasnak tűnik, aki csak sziluett ugyan, mégis tudom, ő az, akit keresünk. Látom az arcát, de egyetlen vonást sem tudok megjegyezni, mintha folyamatosan változna a külseje, mintha nem lenne semmi megfogható jellegzetesség rajta. A fájdalom végül kitaszít, amikor érzem, hogy fuldoklok, és visszatérek a jelenbe.

Miközben Anathemát ölelem magamhoz szorosan mindkét karommal, a tarkóját csókolom a langyossá szelídülő vízben, azon gondolkozom, hogy hogyan ronthattam el ennyire. Nem tudom, hogy miért gondoltam, hogy készületlenül vonulhatunk be győztes hadként az emlékeibe, ahol csak simán felfedezünk valamit. Ha ez ennyire egyszerű és veszélytelen lenne, a Sötét Nagyúr másodpercek alatt megtette volna. Más megoldásra van szükség, a legillimenciáról olvasni viszont nem könnyű, ahogy az sem könnyű, hogy emlékeket vonjunk ki. Könnyen lehet persze, hogy Anathema fején kívül könnyebben és fájdalommentesebben meg tudnánk nézni, de aligha lenne bármi értéke az emléknek. Magától is belefájdul a fejem, ahogy gondolkozom.
- Me... megpróbálhatjuk. De nem így, és nem most. Ezzel a módszerrel nem fog menni. Az amneziátor elég durva eszközöket használt, de bebiztosította magát az ellen a lehetőség ellen, hogy csak így megtalálják, amit elrejtett.- tudom, vannak legilimentorok, akik magukat meg tudnák védeni a fájdalomtól, és azt hiszem, hogy okklumenciával én is meg tudnám csinálni, de biztosan érzem, hogy ha ennél mélyebbre mentünk volna, Anathema maradandó sérüléseket szenved, talán beleőrül. Még így is lehet, hogy sokkal fájdalmasabb volt a számára ez az egész. Szorosan ölelem magamhoz, és csókolom a nedves hajat, de nem engedem el.
Félelem fog el, ahogy rájövök, hogy mekkora baj van. Az illető, aki ezt tette, biztosan tudja, hogy Anathema fel akarja törni a lakatot, ami fogva tartja az emlékeit, a lakat feltörése azonban rendkívül veszélyes. Ha viszont nem végzünk időben, a férfi előbb-utóbb módot talál Anathema végleges elhallgattatására. Ahhoz, hogy megmentsem, talán el kell vennem tőle az elméje épségét, tönkre kell tennem azt a hihetetlen, fénylő intelligenciát, ami a fejében ég. Elkezdek könnyezni, miközben szorosan ölelem.
- Találni fogok valamilyen megoldást! Nem adjuk fel, csak máshogy kell nekilátnunk. De most pihenned kell. Nagyon megerőltetted magad, veszélyes lenne újra próbálni.- megcsókolom Anathema nyakát, és remélem, hogy elfogadja a megoldásomat. Nem bírnám ma már újra bántani, és azt akarom, hogy a mai napot boldogságban, kettesben tölthesse velem a házban, amit szeret, a dolgokkal, amit szeret, egészen addig, amíg vissza nem tér a barátai körébe, a Roxfort biztonságába.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Vas. 4 Ápr. - 20:06
sorry! we're cursed

Anathema Avery úgy érzi, kudarcot vallott valamiképp, ha nem is ő volt a legilimentor - akarattal sem tudott volna ellenállni valakinek, aki ért az elmék felfedezéséhez, a legtöbb, amire képes volt, tudja, jár itt valaki, de talán egy erre gondot fordítóval szemben ez a képesség is érdemtelen volna. Mégis, mintha épp hiúsította volna meg a lehetőséget, és Mr. Nott sikerrel járhatna ellenében.. Holott látta, miért nem így történt, és mégis, nem szabadulhat a kétségektől, valamiképp gátja a sikerüknek.
- Ön sem látott.. végül senkit? Senkit, akit fel tudna idézni. - a plafont figyeli, melyet nem volt alkalma eddig tisztán érzékelni, de amely egyértelmű jelét adja annak, hogy kijutottak az emlékből: fáj még a feje, de össze sem hasonlítható az iméntiekkel. Ezen bájital, esetleg néhány pohár víz és pihenés is segíthet, azonban azon úgy tűnik, semmi, amit találtak és nem tudtak felfeszíteni. Bízik benne, a férfi ezt már nem veheti észre, de a kétségek mellé újabbak társulnak, amelyeknek hangot kell adnia, holott legjobb volna egy bögre teával betakarózni együtt.
- Mr. Nott.. több múlik ezen, mint egy szívesség, ugye? Valamivel magára kellett haragítania a Nagyurat már Mrs. Nott esete előtt, ezen áll vagy bukik helyzete is előttük. Én csak nem váltom be a hozzám fűzött reményeket, de önnek.. én vagyok a második esélye a bizonyításra. - ezt már inkább mint következtetést vonja le, és szorosabban markolja az őt ölelő karokat. Történhetett valami még jóval az ő közreműködése előtt, amelyről sejteni lehett épp részleteket, érteni teljesen nem - hiszen Mr. Nott nem tartozott a belső körhöz, és nem felesége miatt esett ki közülük, képességei és munkája ellenére nem számított megbecsültnek, és talán az ő védnökségével kell bizonyítania hűségét.
- A Nagyúr azt ígérte, ha feltöröm az emlékeket, megtanít bizonyos dolgokra a legilimenciával kapcsolatban, de ez már okozata ennek, és.. rosszabb lesz, ugye? Romlani fog idővel ez az emlék. - lassan ülésbe helyezkedik, hátának, vállának hűvös a levegő a már alig langyos víz után, valahogy minden sokkal baljóslatúbb most, hogy felismerte, kevesebb idejük van, mint remélték. Ha az emlék romlott, kiemelve sem mutatkozik majd meg, ő azonban nem legilimentor, azt sem igazán tudná, hogyan kezdjen neki, ha ez egyáltalán megoldásként szolgálhat valakivel szemben, akinek évei lehetnek előtte. Az amneziátor bizonyos értelemben jó munkát végzett, mintha lehetetlen volna úgy egy szelence tartalmához jutni, hogy ne törjék azt össze. Anathema Avery nem ismerte igazán a károkat, amelyek a pszichén eshettek ilyen támadások után, de biztos volt benne, hogy nem elég ügyes hozzá, hogy kivédje azokat.
- De azt meg kell beszélnünk, hogyan látunk majd neki.. Mert tartok tőle, hogy nincs valódi megoldás. Még ha erős fájdalmat is okozna, megkínozna, ami hagyományosan feloldja az ilyesmit, nincs rá garancia, nem annyira rontott az emlék szövete, hogy aközben felidézhessem. - szeretne már megtörölközni, megszárítani a haját és esetleg egy kényelmesebb helyet is arra, hogy minderről véleményüket cseréljék, de az óhatatlanul kevésbé volna intim, erről is nehéz lemondani.
- Ha előtte leszedálna.. annyira mélyen, hogy képtelen legyek ellenállni bármi módon, úgy sikerülhet?

please come back later.
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Kedd 6 Ápr. - 3:02
- Láttam valakit... de nem tudnám megmondani, hogy ki volt az. Nem volt felismerhető az arca.- elfog a bűntudat, ahogy Anathemát ölelem. Úgy érzem, hogy kudarcot vallottam vele. A Sötét Nagyúr azt gondolta, hogy megfelelően vigyázhatok rá, hogy még mindig megérdemlek annyi bizalmat, hogy a legjobbjai egyikének unokájára vigyázzak. Arcturus szintén azt gondolta, hogy megbízhat bennem annyira, hogy megóvom Anathemát. Azt hiszem, mindenki azt gondolta volna, hogy jó helyen van nálam. Én pedig hagyom, hogy valaki eltemesse az arcát az elméjében, rejtve maradjon, közeledjen felé, hiába vagyok legillimentor, nem tudom megtenni. Nem tudom elviselni a fájdalmat, a kellemetlenséget annyira, hogy egy olyan egyszerű dolgot láthassak külső szemlélőként, mint egy arc.
Végiggondolom a lány szavait, ahogy a kudarc teljes súlyával letelepszik közénk. Ha Anathema titkát nem sikerül megfejtenem, valószínűleg a Sötét Nagyúr rendelkezni fog felőle, hogy máshoz kerüljön, és valószínű kitépi a kezemből a saját gyermekeimet is. Nem hiszem, hogy megölne, nem lenne semmi értelme, és kellemetlen szájízt hagyna a többi követőjében: nem tudok semmit, ami fenyegetné, nem leplezhetem le semmilyen megmaradt titkát. Szinte biztos, hogy az Azkaban várna rám, Anathemára pedig valaki, aki nem szereti, aki csak eszközt lát benne.
- Rengeteg minden múlik ezen az egészen. Mindketten elveszítünk mindent, ha nem járunk sikerrel, Anathema.- szorosan magamhoz ölelem őt a vízben. Érzem, hogy bármi is lenne Anathema sorsa, ha a Sötét Nagyúr elé áll, nem számít már igazán. Az a valaki bizonyára sejti, hogy a nyomában vannak, és a Nagyúr idő közben biztosan talált módszert rá, hogy kinyerje Anathemából az emléket, és kétlem, hogy ő túl sokat finomkodna ezúttal. A gyilkosnak lépnie kell, és a jelek alapján lépni is fog, rövid időn belül tervez végezni Anathemával. Bármennyire védem, nincs okom kételkedni benne, hogy a Roxfort megvédené. Biztos, hogy lenne valamilyen terve, most pedig szinte bármi megtörténhet már a diákokkal.
- Sajnos nem vagyok olyan jó ebben, mint a nagyapád, de azt hiszem, igen. Az elme idővel elfogadja a hamis emléket valóságnak, beépül, az elrontott részeket még ki is egészíti saját részletekkel. Olvastam egy mugliról tíz éve, akit amneziálni kellett, kapott néhány emléket róla, hogy álmában látott egy filmet, és az elméje egy éven belül olyan szinten elkészítette a filmet, hogy ő meg is rendezte azt. Mint a vérlemezkék a sérüléseket, úgy igyekeznének kiegészíteni az elmén lévő hasadékokat az elméd védelmi reakciói. Azt hiszem, hogy tényleg nincs sok időnk. Egy év elég szokott lenni hozzá minden esetben, hogy tökéletesen besimuljon még a legostobábban elkészített emlék is.- tudom, hogy nincs időnk, akkor sem lenne túl sok, ha tudnám, hogy a gyilkos biztos a munkájában. A Sötét Nagyúr akkor is válaszokat akarna, és ha ő is úgy döntene, hogy eltekint tőlük, akkor sem tudom, hogy ez a változtatás milyen maradandó károkat okozhat Anathema elméjében. Meg kell mentenem őt, találnom kell megoldást rá, hogy feltörjem ezt.
Végiggondolom Anathema ötleteit, amik ugyan szerintem nem biztonságosak, és nem működnének, inspirálnak. Megcsókolom meztelen vállát, magamhoz vonom, melegnek érzem a szeretetét, a világot, ahogy ölelem őt. Hihetetlen, hogy mennyire megtestesít annyi tulajdonságot, amit szépnek tartok. Vonzó az optimizmusa, a bátorsága, hogy nem adja fel, és úgy érzem, hogy ha ő, aki átmegy ezen az egészen, így tud hozzáállni, én sem dönthetek úgy, hogy lehetetlen. Veszek egy mély levegőt, átfonom a karjaimmal, és megcsókolom a tarkóját.
- Sikerülni fog... igazad van, sikerülni fog. A pontos részletek komolyabb előkészületeket igényelnek... például mindenképpen hasznos lenne valamilyen erős fájdalomcsillapító, és némi Felix Felicis is javítana az esélyeinken... levelezhetünk majd a konkrét előkészületeket illetően, de most semmiképpen ne álljunk neki újra. Kimerültek és felkészületlenek voltunk. Azt hittem, hogy könnyebben fog menni, de legközelebb átjutunk. Együtt.- egy kis ideig ölelem, azután kimászok, és kisegítem Anathemát is a kádból. Tiszta törölközőbe vonom, áttörlöm a testét, mosolygok rá a szemébe nézve. Hagyom, hogy ő húzza ki a dugót, hogy figyelhesse az örvény kicsi árnyjátékát, ahogy régen, az első emeleti fürdőkádban tette, amikor gyerekként hajókkal játszottak ott, vagy amikor azon az estén tette, amikor lemosdattam. Azt akarom, hogy egy kis időre, csak pár órára magunk mögött hagyhassuk ezt. Tiszta fürdőköpenyt adok rá, és az ágyhoz kísérem a saját fürdőköpenyemben, amiben még nem látott senki rajta kívül. A vörös és a sötétzöld szép összhatást kelt együtt.
- Most pihenjünk kicsit, még maradt bőven időnk rá, hogy elkezdjünk készülni a visszaútra, és szeretnék veled lenni, beszélgetni kicsit. Tudom, hogy rengeteg dolgot megírtál, de biztos, hogy van még mit mondanod.- felhúzom a hatalmas, meleg takarót, és ha Anathema befekszik, megkerülöm az ágyat, és én is befekszek a másik oldalra. Az éjjeliszekrényen már vár egy nagy tál gyümölcs és egy-egy pohár bor. Ahogy ránézek, úgy érzem, mintha ez az egész örökre tartana, és már túl lennénk a háborúnkon, a következő éveken. Mintha mindent megnyertünk volna, és most a közös életünket élnénk már együtt, egymás mellett.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Szomb. 17 Ápr. - 14:01
sorry! we're cursed

Bár Anathema Avery mindig komolyan vette tanulmányait - mikor Tess még nem osztotta ebbéli véleményét, több vitájuk adódott abból, mi számít vajon már inkább stréberségnek, és a szorgalmik elkészítése a lány szerint mindenképp e kategóriába tartoztak - de amire ezen felül vágyott, elérhető, vállalható tartalom volt, a legilimencia ezen kívül helyezkedett el, magasabb polcon, mint felérhető volt számára. Hogy rokonai művelték, hogy Mr. Nott járatos volt benne, felkeltette az érdeklődését, de mert nevelése szigorú kereteket hagyott számára, nem igyekezett ezeket szélesíteni, ezen a módon többé válni évfolyamtársainál. Patrónust szívesen megtanult volna idézni, animágusnak is álmodta magát, de ebben osztozott megannyi társával, szükség nem szülte az alkalmat, csak a vágyat.
Most erre tekintve végzetes hibának bizonyul nem rendetlennek lenni, nem feltenni azokat a kérdéseket, melyek égetik értelmét, de amelyeket mégsem illik - úgy tűnik, a helyes út messze esett a járhatótól ezúttal is.
- Ön mintha ezt kevésbé látná át, Mr. Nott. Össze vagyunk kötve, és az én sikertelenségem már nem az ön első hibája lesz.. emiatt az enyém sem. Ha könyv volnánk, az utolsó fejezetnél ütöttek volna fel, pedig csak most érkeztünk a nyomdából. - talán csak a pulzáló fejfájás, talán a gyakorlott, öröklött cinizmus, de a férfi e megvilágításban szörnyen pazarlónak látszott, legalábbis ami az időt illeti. Ez vezethetett Mrs. Nott végzetéhez is, ha nem közvetlenül, óhatatlan: Anathema Avery el nem ismert, zöld-ezüst színű hidegvére méregette és számolta a lehetőségeket, azokban pedig nem bővelkedtek, sőt, kifejezetten szegénynek bizonyultak minden kedves mismásolás ellenére. Mr. Nott gyengekezű zsarnoknak tűnt, mint gyermekek az apjuk talárjaiban, mikor elnökölnek játékból, de eközben ott húzódott a halálfalók ideológiája, amit félvállon viselni ide vezetett, azzal fenyegetett, valamelyiküknek mégis kegyetlennek kell lennie, ha igényt tartanak a túlélésükre.
- Azt hiszem mégis, téved. Ez abban az esetben volna így, ha az elme gondolatként ismeri fel a behatolás után maradt foszlányokat, de a behatolóval szemben hadat fog viselni minden áron. Ha következtetnem kellene, logikusabbnak tűnik, hogy.. érzékeli azt, amíg meg nem bomlik, elvégre ebből nem állhat helyre. Mint egy beékelt idegentest, amelyet közben mégsem lehet eltávolítani, hiszen akkor megszakad a felület folytonossága. - miközben ezeket mondja, megtörlik, féltőn nagy, puha törölközőkbe bugyolálják és gyámolítják, de annál jobban érződik a fenyegetettsége. Soha, senki nem vizsgálta Anathema Avery esetleges spektrumát, már csak azért sem, mert közegében választ találni a legbonyolultabb kérdésekre kedves időtöltésnek számított, de mikor a habitus részévé vált, nyomában számtalan megcsonkított, eltűnt misztériumügyi maradt, és a szellemi kielégületlenség nem maradt soha baljós előjel, főszerepelni vágyott. Nem fogalmazta meg magának, de a fürdőszobában állva, a vizet kémlelve tudni vélte, innen igazán más út ki már nem vezet, vagy megfejti a talányt, vagy megbolondul.

- Szkeptikus vagyok ezt illetően, Mr. Nott. Ön egy gyakorlott legilimentor, számomra sem teljesen ismeretlen ez a varázslat, és nincs elég időnk arra, hogy minden előkészületet végrehajtsuk. Jól emlékszem, trauma hatására is elérhetőek a hitványul végrehajtott emlékek? - bár azt nehéz volna megmondani, mi az a trauma, ami még épp elégséges, amellyel nem maguk teszik megvalósíthatatlanná a kísérletet. Talán valamely halálközeli élmény, azonban hirtelennek kell lennie, valódinak, hiszen a ház romjai alatt eltöltött délután nem bontotta meg az egységet.
- Olyasféle halálközeli élményre gondolok, amelynél az elmém elhiszi a meghalás esetleges tényének közelségét, hiszen épp én ajánlottam a módszert, nem lehet csupán ijesztgetés. Talán tévedek, de a fulladás jár hasonlóval. Ezt persze nem hiszem, hogy meg tudnánk valósítani, mert.. - mondja ki? Nem tudja, van-e szíve hozzá, és a hipotetikus szív elég erős-e, de rosszabb volna lebegve hagyni a gondolatot, a fantáziára bízni - Mert nem hiszem, hogy képes volna rá, Mr. Nott. Azt hiszem, sosem hinném önről, hogy halálfaló, hiányzik önből az az.. önző akarat. - halványan elmosolyodik, hiszen ez épp egy pozitívan kiemelhető tulajdonság, de keserű a tudat, helyet is cserélhetnének. A friss felismerés fanyar arckifejezést kölcsönöz neki a rozáceán felül, nem esik jól érteni, Anathema Avery mennyivel több határt átlép céljai érdekében.

Kényelmesen elhelyezkedik az ágyon, elrendezi a fürdőköpeny anyagát úgy, hogy biztosan mindent eltakarjon - ha már beszélgetni készülnek - és nehéz elkezdeni, nehéz felidézni az erdőben történteket anélkül, hogy megkerülhetné az iménti következtetését.
- Hát, Mr. Nott, nem tudom, Theodore végül mit közölt a leveleiben, de.. felgyújtottam azt a lényt. Ez tűnt akkor helyesnek, de azóta nem vagyok egészen biztos benne. Mintha volna számtalan lehetőség bennem, melyeket könnyű elérnem, de.. egyáltalán nem helyes. - halkan sóhajt egyet, kellemetlenül érzi magát, mintha gyónna épp először, vagy megint a Süveg elé kerülvén latolgatná, mit érdemel, és mind tudnák, nem azt, ahová osztják végül, sőt, ez egy hatalmas tévedés - Mindig azt hittem, büszke leszek, ha hasonlítok majd a nagypapámra, az édesapámra, de most... Én is olyan vagyok, mint ők? Ezt látta bennem a Nagyúr? Amit önnel tettünk, és most ez, aztán ott volt a vendigó, igen, szerintem az egy vendigó lehet, ez mind együtt, és hazudtam Tessnek is. Nem vagyok benne biztos, hogy szeretnék a régi lenni... de ez az új én is megijeszt. Nem tudom pontosan, ki vagyok én, Mr. Nott. Melyikük?

please come back later.
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Szer. 21 Ápr. - 12:16
Szkeptikus vagyok azt illetően, hogy Anathema félelme milyen következményekkel járna rám nézve; a halálfalók ellenségei természetesen azt mondanák, hogy a Sötét Nagyúr meg fog ölni, ha folyamatosan cserben hagyom őt, de ismerem őt annyira, hogy tudjam, nem kell attól félni, hogy csak úgy lemészárolja a családomat. Tudom, ennél jóval elegánsabb megoldásokat választana. Inkább attól félek, ami a lánnyal történik a kudarcom esetén; az élete a sikeremhez van kötve.
- A te példád találóbb. De mindenképpen ki kell szednünk valahogy.- miközben áttörlöm Anathema vékony, törékeny testét, amiben az a hatalmas, de fertőzött elme, az a kedves és odaadó lélek lakozik, azon gondolkozom, hogy hogyan szedhetném ki onnan. Ez nem olyan, mint egy húsba ragadt kampó, amit kedvesen, érzéstelenítéssel, a seb körbevágásával ki lehet húzni, majd be lehet gyógyítani az egészet hegmentesen, fájdalom nélkül. Az elme fájdalmát nem lehet gyógyszerekkel elfedni, ez az egész mélyebben van, és nem lehet körbevágni sem a sebet; kitépni a kampót szinte biztos, hogy együtt fog járni azzal, hogy maradandó, talán visszafordíthatatlan sérüléseket okozok a lánynak.

Némán hallgatom Anathemát, aki pragmatikus megoldást, alternatívát kíván, bátran alávetné magát bárminek, hogy megszabaduljon a fertőzéstől, és azt érzem, hogy igazak a szavai. Nem lennék képes fojtogatni, halálközeli élményt vagy komoly fájdalmat okozni neki, még akkor sem, ha könnyen lehet, hogy ezzel megmentem az életét. Feszülő érzést érzek a gyomromban, elfog a félelem, talán az undor is saját magam felé. Nem vagyok elég erős, és könnyen lehet, hogy most ölöm meg vele.
Hosszú ideig szótlanul fekszek csak a lány mellett, miközben végiggondolom a lehetőségeket, de nem találok mást. Valóban, a súlyos emlékrontást sokszor intézik fájdalomterápiával, és ha a módszert talán nem gyakorolják már a világ fejlettebb részein, ennél összetettebbet csak a Szent Mungó legjobb szakértői tudnának kitalálni. Egy pillanatra eszembe jut, hogy talán elrabolok egyet, átokkal kényszerítem a segítségre, de amint odáig jutok, hogy utána hogyan úsznánk meg, el is vetem ezt a hihetetlenül ostoba ötletet. Nem vagyok gyilkos, nem tudnék ilyesmit tenni, és nem tudnék soha többé az az ember lenni, akire a gyerekeimnek szüksége van, akit Anathema szeret.
Nyelek egyet, miközben végiggondolom azt a fehér fájdalmat, megsokszorozom, elképzelem, ahogy a most annyira gyengének és védtelennek tűnő lány, aki olyan közel áll ahhoz, hogy elveszítsem, szenved, de visszanyelem a könnyet. Nem vagyok gyerek, varázsló vagyok, valaki, akire Anathema számít, az érzelmeim pedig csak útban lennének. Beszívom a levegőt, mélyen, megfogom a kezét.
- Folyamatosan dolgozni fogok valamilyen más megoldáson. De ha nem találok mást... ha nem jutok máshová, ha nem találok alternatívát, megteszem ezt. Bármibe kerül, meggyógyítalak.- átölelem őt, egyelőre nem teszek mást, csak ölelem, élvezem a relatív kényelmet, a csendet a vihar szemében, ami nemsokára véget fog érni. A távolban felsejlő jövő, amiben valamilyen formában együtt élünk, boldogan, nem létezik. Addig biztos nem, amíg nem oldom meg ezt a problémát. Mégis, most engedek magamnak egy rövid pihenőt, szünetet.
Csendben lesokkol, amit Anathema mond az erdőről; Theo mesélte, hogy megmentette őt, de a részletekbe nem ment bele, én pedig úgy döntöttem, hogy ez amúgy sem levél téma. Most, azt hiszem, értem, hogy miért így írta: valószínű nem akarta bajba keverni Anathemát, azt gondolhatta, hogy bajba sodorhatja azzal, hogy arról beszél, hogy ilyen típusú mágiát használt.
Végigsimítok Anathema haján, ahogy hallgatom azt a rengeteg dolgot, amit bevall magáról- lenyűgöz, hogy legyőzte azt a szörnyet, ha tényleg az volt, aminek gondolja, de megrémít, hogy mennyire sötéten látja magát. Persze, aki figyelmet kap a világ leghatalmasabb sötét varázslójától, elismerik bizonyos adottságait, képességeit, könnyen láthatja magát negatívan. Megsimogatom az arcát, ahogy mélyen a szemébe nézek; nekem nincsenek kétségeim.
- Nem tettél semmi rosszat. Megvédted a barátodat, biztos vagyok benne, hogy a családod büszke lenne rád. A mágia nem olyan fekete és fehér, ahogy Dumbledore és a követői hiszik, a mágia a szándék és az akarat eszköze. Bármilyen varázslatot használsz, te tiszta vagy, Anathema. Amit tettél, helyesebb annál, mintha hagytad volna, hogy Theonak baja essen.- közelebb hajolok, puszit nyomok a homlokára, miközben elképzelem, hogy milyen lehet félni ettől az egésztől. Persze, nem csoda, ha a veszélyes mágiát összemossa a családja tetteivel, azok után, amiket nyáron megtudott róluk, amilyennek látta Arestest, és mindenki fél tőle, hogy megörökli felmenői negatív tulajdonságait.
- Abból a szempontból hasonlítasz rájuk, hogy mindenáron meg akartak védeni téged mindentől, a Nagyúr pedig a tehetségedet látta, az elmédet. De nem kell félned attól, hogy rossz ember vagy. Egyik tetted sem rossz. Megvédted Theot a lehető legjobb eszközzel egy szörnyetegtől, aki mások hibájából támadt rád. Megtartottad egy titkodat egy barátod előtt, de ehhez jogod van, mindenki tart titkokat. Ami pedig minket illet, nincs ebben semmi rossz; fontosak vagyunk egymás számára, Anathema.- közelebb hajolok, és megcsókolom az ajkát, először finomat, azután kicsit szenvedélyesebben, mielőtt elválok tőle, közel helyezem a fejem az övéhez, és még közelebből nézem a szemét, annyira, hogy láthatjuk egymást a másik szemének tükrében.
 - Csak higgy magadban, mert tudom, hogy jó és felelős döntéseket fogsz hozni egész életedben. Én hiszek benned. És te vagy az egyetlen, akiben valaha meg tudtam bízni.- szorosan magamhoz ölelem Anathemát, aki múló tüneménynek tűnik az ágyamban, egyetlen pillanatnak egy hosszú napon, amit most láttam, most megoszthatok, de ami azután eltűnhet, és soha nem tér vissza. Félek a lány törékenységétől, hogy elveszítem, hogy összetöri az a hatalmas súly, ami sárkányként zuhan rá, nyomja lefele, préseli őt, kinyomva belőle mindent, miközben egyre kevesebben és kevesebben segítenek tartani neki a hatalmas tömeget. Érzem, együtt akarok lenni vele, meggyűröm a szövetet rajta, miközben újra megcsókolom, közben lejjebb csúsztatva a kezem, be a ruha alá, hogy térdtől derékig simítsam végig a combja belsejét.
- Szeretlek.- magam is meglepődök kicsit azon, amit mondtam, hirtelen nem is emlékszem, hogy mondtam-e már ilyet neki bármikor korábban, és tudom, hogy soha nem dobnék így el egy kijelentést. Rengeteg nővel voltam együtt, és soha nem mondtam még ilyet, soha nem éreztem, hogy az lesz az a nő, akivel örökre együtt akarok majd lenni. Most úgy érzem, hogy ez a helyzet.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Hétf. 26 Ápr. - 21:43
sorry! we're cursed

- Köszönöm, Mr. Nott.. tudom, hogy sosem hagyna magamra. Azt hittem.. úgy fog reagálni, mikor bejött hozzám a Mungóba, ahogyan Theo tette... - milyen nehéz emlékeznie arra a délutánra, pedig akkor már szinte minden megtörtént, lezajlott, nem maradt semmi elrendezésre váró részlet. Mr. Nott felbukkant az ajtóban, leült mellé az ágyra, megfogta a kezét, és arról beszélt, elviszi magával, nem hagyja elkallódni a lányt, aki akkor úgy érezhette, többé senkinek nincs szüksége rá, senki sem vállalhat vele közösséget. Szomorúan sóhajt egyet, mielőtt a takarókat elrendezvén hozzá nem bújik.
- Nem tudom, Mr. Nott, hogy szeretném-e, ha büszkék lennének rám. Ön nagyon kedves, de még az azt sem feltételeztem magamról, hogy.. ilyen helyzetbe kerülök valakivel. Olyan erkölcstelen vagyok, ha belegondol. - bár különöst ezt épp annak a férfinak mondania, akivel azokat a bizonyos erkölcstelenségeket követi el, de még nem igazította ki magában e szerepet azzal, amit korábban képzelt magáról. Orrát a másik nyakához érinti, mintha biztonságot keresne, és talán így is van: bármennyit mereng mindezen, valóban szereti, de jelen helyzetük sehol nem találkozott azokkal az ábrándokkal, melyeket korábban vágyainak vélt és követni kívánt. Most, ahogy a vetkőztetésekor is, zavarban van, hiába láthattak belőle már mindent, hiába adta önként, és főként, hiába bosszantja csak ennek a húzódozásnak megléte is, pedig tart tőle, hogy Mr. Nottnak előbb-utóbb elege lesz tapasztalatlanságából, és akkor vége a világának.

- Tudom, hogy meg akar nyugtatni, Mr. Nott, de az alapján, amit láttam, nem hiszem, hogy szeretnék olyan ember lenni, aki halálfalók figyelmét felkelti. Ön más, de most már nem vagyok biztos benne, értem, miért csatlakozott hozzájuk. - ha eleinte érdekesnek, kívánatosnak is látszott egynek lenni azok között, akik számára az elméleti tudásnak nem gátja a morál, vagy annak ténye, hogy illegális volna birtokolni azt, másoknak megtanítani, de Anathema Averynek mostanra nem voltak kétségei afelől, a Nagyúr és alárendeltjei nem egyszerűen egy félreértett, rossz reputációval rendelkező titkos társaságot alkottak, hanem valóban képesek voltak elkövetni mindent saját elképzeléseik megvalósításához. Csuklik egyet, mikor a férfi homlokon puszilja, minden erejével igyekszik határozottnak, átgondoltnak tűnni, de úgy tűnik, valóban jobban emlékeztet egy nyúlra, mint szerencsés.
- Miért bennem bízik a legjobban? Hiszen ismerte apát.. a nagyapámat, és Mrs. Nottot, és úgy tűnt, mindannyian jó döntéseket hoznak. Nem hozok jó döntéseket, bár valóban felérnék ahhoz a képhez, amelyet fest rólam. - fel kellene öltöznie, ha már az ágyban töltik az idejüket, de önként levetkőzni rossz ötlet, főleg, ha ilyen komoly témákat vitatnak meg, csak nem kezdhet csábítóan fellépni, még ha ezt nehezen is értelmezi a külseje alapján - Tudja, Mr. Nott, én ezt a dolgot, kettőnk között.. komolyan gondolom. Emlékszem még, mit mondott a házasságról és elköteleződésről, de hiszek benne, hogy ezek fontos értékek, és ha valaki rájuk talál, nem szabad elengednie őket. Sajnálom, hogy ennyi gondot okozok önnek. - ijedten csuklik egyet ismét, mikor a köpenye alá nyúl, próbálja visszafogni a libabőrt és a lágy remegést is. Hiszen tudja, mi következhet, nem ismeretlen előtte mindez, és mégis, még mindig nem mozog otthonosan Mr. Nott ágyában.

- Mr. Nott.. egészen biztos ebben?

please come back later.
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Csüt. 6 Május - 0:38
Csak megsimogatom Anathema fejét, ahogy felidézi, hogy Theodore milyen hirtelen, milyen visszataszító módon taszította el őt magától az anyja halála után. Persze, logikus haragot érezni, ha elveszítesz valakit, aki fontos volt számodra, főleg akkor, ha valakinek a hibájából történik ez, de amit a fiam csinált a legjobb barátjával, nem megbocsájtható. Nem hiszem, hogy nekem valaha sikerült volna túltennem magam ezen az egészen, ha velem tette volna valaki, pedig én sok vitatható dolgot tettem életemben. Azt azóta sem tudom elképzelni, hogy ki haragudhat erre a lányra, ki gondolhatja, hogy Anathema felelős ezért az egészért. Természetesen nem úgy reagáltam, ahogy Theodore, és én természetesen soha nem fogom magára hagyni.
Még jobban magunkra húzom a takarót, hogy még melegebb legyen minden Anathema körül, és kicsit elfedjem a negatív gondolataitól. Hosszú másodpercekig tart, amíg végül megfogalmazom a gondolataim az aggályaival kapcsolatban; én sem hiszem, hogy a családja helyeselné, vagy ha már itt tartunk, bárki a világon helyeselné ezt az egészet rajtunk kívül.
- Helyes volt, mert fontosak vagyunk egymásnak, átgondoltuk, és jónak láttuk. Mindketten tisztában vagyunk a következményekkel, de szeretjük egymást, úgyhogy nincs ebben semmi helytelen. Bármit gondolnak mások.- tudom, hogy ha ez az egész kiderülne, nem csak Anathema veszítene rengeteget, és bármennyi ostoba kalandba kezdtem, azok a következmények, amiket akkor vállaltam, amikor kapcsolatba kezdtem a lánnyal, nem olyan következmények, amiket vállalnék, ha csak kalandot akarnék. Anathema családja előbb-utóbb kijön a börtönből, a nagyapja meg akar majd ölni, az apja soha többé nem lesz a barátom, anyám talán kitagad, a gyerekeim, de legalábbis Theodore, pedig talán soha többé nem állnak szóba velem. Örökre ki fognak beszélni a hátam mögött, bárhová megyek. És vállaltam mindezt a lehetséges következményt.


Mindig mindenkinek máshogy próbálom megindokolni, relativizálni az okaimat rá, hogy miért lettem halálfaló, de ahogy Anathema megemlíti, hogy ő nem érti, mi lehet ennek az oka, szinte azonnal a valóságról kezdek beszélni; újra húsz vagyok, újra a döntés előtt állok, és érzem minden egyes szavamat.
- Ez elég... bonyolult. Azt hiszem, rengeteg oka van annak, hogy csatlakoztam. Más idők voltak, más volt a mozgalom, más volt a Nagyúr, és mindannyian tenni akartunk valamit, hogy a Varázsvilág jobb hely legyen. Gyerekként láttam az elpusztított Londont, a Roxfort tele volt olyanokkal, akik elveszítettek valakit, akár Grindelwald ellen, akár a muglik háborújában. Úgy nőttünk fel, hogy mindig megvolt bennünk, hogy tenni akarunk valamit, és közben tartozni is akartunk valahová. A Sötét Nagyúr ezeket kínálta együttesen: valami nagyobbnak lehettünk a részei, megkaphattunk olyan dolgokat, amiket más varázslók soha nem kaptak meg, fellázadtunk a társadalom ellen, és közben mégis büszkévé tettük a szüleinket. Én azt reméltem, hogy független lehetek, és saját kézbe vehetem a sorsomat.- ostoba voltam, és ahogy eszembe jut a naivitásom, csak mosolyogni tudok magamon. A szabadságomat egy indiai méregkeverő hozta el, semmi köze nem volt hozzá az én döntéseimnek, amik végül oda vezettek, ahová. Most már nagyon bánok rengeteg dolgot a múltamban, különösen a gyerekeim nevelésének terén. - Most már nem vagyok olyan naiv és idealista, és nem vágytam egyáltalán erre a háborúra, ahogy valószínű senki más sem a világon. De nem akarok olyan vezetőket, akik hagyják, hogy az történjen, ami az erdőben történt. De nem akarlak meggyőzni téged semmiről.
Ha azt akarnám, hogy növekedjen a mozgalom, és csak ez számítana, biztos, hogy legalább Theodoret úgy neveltem volna, hogy egy napon csatlakozzon, harcoljon, de hagytam neki és a húgának is, hogy a világtól elzárva, békében és boldogságban nőhessenek fel, és nem akarom másra sem ráerőltetni ezt a sorsot. Azt hiszem, én magam is szívesen távol maradnék a háborútól és a politikától, bármennyire egyet értek bizonyos elvekkel, nem akarok harcolni és az életemet kockáztatni értük.
Nem válaszolok azonnal arra a kérdésre, hogy miből tudom, hogy jó döntéseket hoz; tudom, hogy jó és kedves, hogy jó az értékítélete, hihetetlenül intelligens és tehetséges, de ezek részben vagy egészében igazak voltak mindenkire, akit példaként hozott. Az biztos, hogy nem én vagyok a legjobb abban, hogy megítéljek valakit az alapján, hogy jó döntéseket hoz-e, és tudom, hogy egy döntés sem objektív, nézőpont kérdése, hogy mi számít jónak.
- Én is komolyan gondolom. És talán nem tudom megmondani, hogy jó-e egy döntés, mert ez nyilván nem egy olyan dolog, ami biztos. De én bízok a döntéseidben.- csendben rámosolygok Anathemára, aki még a házasság említésével sem kapcsol be semmiféle riasztót, nem próbálok fejben azonnal menekülni valami elől, ami a Valerievel töltött boldogtalan évekre emlékeztetne. Anathema szájából a házasság szó is egészen máshogy hangzik, mintha más jelentése lenne ugyanannak a szónak.
Diszkréten elengedem a lány combját, és átkarolom a derekát, hogy magamhoz húzzam. A mai események után megértem, hogy nincs kedve az egészhez, és én sem akarom erőltetni ezt, nem akarok gyorsabban haladni annál, amit kényelmesnek érez. Csak magamhoz ölelem a takaró alatt, a szobám falai között, Queenside Castle meleg házában, ahová nem ér el ez a hideg őszi eső, és nem jut be semmi a láthatáron gyülekező felhők tartalmából. Közelebb húzom magamhoz, és bánom, hogy nem maradhatunk itt, örökre, csak mi ketten.
 - Igen. Egészen biztos vagyok benne. Szeretlek.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Eseményhorizont

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-