Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Piros kis fellegek fedték imént a fél eget EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Piros kis fellegek fedték imént a fél eget EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Piros kis fellegek fedték imént a fél eget EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Piros kis fellegek fedték imént a fél eget EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Piros kis fellegek fedték imént a fél eget EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Piros kis fellegek fedték imént a fél eget EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Piros kis fellegek fedték imént a fél eget EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Piros kis fellegek fedték imént a fél eget EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Piros kis fellegek fedték imént a fél eget EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Piros kis fellegek fedték imént a fél eget



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Folkwin Thornhill

Folkwin Thornhill

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
9
▽ Avatar :
Felix Sandman

»
» Hétf. 22 Márc. - 22:43
Love like you’ve neverbeen hurt. Dance like nobody’s watching.
Piros kis fellegek fedték imént a fél eget Original

Nem könnyű észrevétlenül elrejteni néhány különültetett növénykét, de azért meg kellett, hogy próbáljam. A magokat még nagymamámtól kaptam, azt mondta még ő is csak egyszer kisérletezett vele, ha szerencsém van és kihajt, még a hatásai is elég kellemes. Ha meg nem hajt ki, legalább jól elvoltam vele hónapokig, na persze, nagyi meg a remek kis feladatai. Szeretném ha büszke lenne rám a háklis vén bocskor, szóval beleadtam mindent, de azóta, hogy több, mint egy hónapja kicsírázott a növénykém semmi sem történt.
Hónom alatt a minirádiómmal bólogattam a zenére és közben elég ostoba fejet vághattam, mikor a kis hajtásomra néztem. Na épp ezért kértem meg Florát, hogyha úgy jön ki neki a lépés nézze már meg, hogy mit csinálhattam rosszul. Locsoltam én bizisten eleget, lehet túllocsoltam? Vagy ez is olyan, hogy altatódalt kell neki énekelni minden kedd este, mint nagyanyám kiskertjében egy-egy kedves kis növény? Nagyon szerettem volna jól csinálni, mert ez állítólag valami különleges indián cucc, amiből majd teát kell főzni, ami állítólag pont úgy néz ki, mint a jóízléssel gilisztátlanított sarat innál. Hát hogy hagyhatnék ki egy ehhez hasonló kuriózumot!
A  nap már kezd lemenni, ettől az egész melegház kissé rózsaszínes fénybeborul, amin kellemesen el is merengek. Szeretem a színeket, kicsit túlzottan is, erről árulkodhatott az is, hogy ledobván az egyenruhámat  bézs farmerbe és rózsaszín virágmintás ingbebújtam, ami alá azért felvettem egy fehér pólót, nehogy véletlen cseppet is fázzak. Nem mondom, ezt már megbántam, mert itt aztán nem lehetett szibériai viszonyokra hivatkozni.
Tegnap délután sikeresen befogtam valami mugli rádiót, szóval úgy döntöttem, hogy míg a kertészasszisztensemet várom előadok itt egy nagyáriát a látnokszőlőnek, hátha tényleg muzikális kis lelke van és majd ettől nekiáll nőni, mint a dudva.
-Hát…remélem szereted Nancy Sinatrát, kis barátom- helyezem le a rádiót egy nagyjából stabil felületre és ha Flora épp most kíván érkezni, akkor van lehetősége élvezni a műsoros növényélesztést, meg persze azt, ahogy a These boots are made for walking-ot éneklem táncikolva.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Flora Brown

Flora Brown

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
13
▽ Avatar :
Elle Fanning

»
» Szer. 24 Márc. - 9:04
Winnie & Flo
Mikor Winnie megkérte, hogy segítsen neki, mert nem boldogul valami növénnyel azt sem kérdezte meg, hogy mi az, csak igent mondott. Megkérdezte, hogy mikor és hol találkozzanak, aztán úgy volt vele, hogy majd lesz valami.
Lázadó módon nem az egyenruhájában feszít, hanem valami otthonlós göncben, amit nem fél összekoszolni. Mert tudja, hogy a kertészkedés nem éppen egy tiszta meló, és ehhez bizony hozzá kell öltözni, különben az ember órákig sikálhatja a fehér blúzából a sárkánytrágyát. Nem visz magával különösebb felszerelést, csak sárkánybőr kesztyűjét dugja nadrágja zsebeibe, elvégre az üvegházat beszélték meg, mint találkozási helyet, ott meg aztán akad minden, ami csak kellhet a növényélesztéshez. Kanna, ásó, kislapát és társai.
Igyekszik időben érkezni, de lehet, hogy néhány perces késében van. Előfordulhat, elég gyakran megesik vele, hogy nem nagyon, épp csak annyira késik el, hogy az még beleférjen az elfogadhatóba. Órákról és nagyon fontos találkozókról persze soha, de ez éppen egyiknek sem szám Flo szemében.
Amint megérkezik a szeme elé tárul az egyik legszürreálisabb kép, amit valaha látott. Tehát a háztásra Nancy Sinatrát üvöltve rázza magát a növényeinek. Te jó ég. Ennyire még ő sem elmebeteg, hogy ilyesmiket megtegyen, bár Winnieből igazából sok mindent kinéz.
- Remélem a növényekhez jobban értesz, mint ahogy énekelsz – szólal meg, miután képes nagyjából feldolgozni a látványt. Az biztos, hogy ez egy olyan találkozó lesz, amit sosem fog elfelejteni, történjenek akármilyen átlagos dolgok is a jövőben. Bár ha a buli így kezdődik, akkor ki tudja, milyen illegális vagy hallucinogén növényt próbál majd megmenteni. Mint említettem, Winnieből igazán sok mindent kinéz.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Folkwin Thornhill

Folkwin Thornhill

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
9
▽ Avatar :
Felix Sandman

»
» Hétf. 29 Márc. - 15:15
Love like you’ve neverbeen hurt. Dance like nobody’s watching.
Piros kis fellegek fedték imént a fél eget Original

Éppen lelkesen ugrándozom, hátha attól a növénykém, majd hirtelen szarba szökken, mikor Flora befut. Nem vagyok az az ember, akit különösebben zavar, ha komplett idiótának nézik, bár azt sem mondom, hogy ezt a kis matinét bárkinek szívesen ajánlottam volna, de ha meglátta letagadni már úgysem nagyon lehet, legalább lesz egy közepesen nevetséges története.
-Oh…-fordulok Flora felé, miközben szórakozottan végigsimítom rövidre vágott szőke hajamat- ezt most csak azért mondod, mert nem adtam bele mindent, akusztikus gitárral esküszöm jobban nyomom.
Ez nem biztos, hogy igaz, de többnyire, ha nem ugrálok éneklés közben páros lábbal és táncikálok fel s alá, mintha én akarnék lenni a következő Mr. Woodstock, akkor mások többnyire nem igyekszenek zoknit tömni a számba, hogy azonnal abbahagyjam a vernyákolást. Na jó, alulmúltam magam, de szégyennek nyoma sincs, nem olyan családból származom én, hogy ilyen gondjaim legyenek, inkább csak jót nevetek az egészen és tudatosítom magamban, hogy sosem leszek operaénekes, viszont, ha hangommal vallatni lehet, akár még híres is lehetek, csak kicsit másként.
-Nézd, róla beszéltem – mutatok a növénykezdeményemre, aminek az előbb a szerenádot sikerült adnom, bár, ha Florának ennyire tetszett még az is lehetséges, hogy a kis sámánszőlőm fogja magát és inkább kirohad, minthogy tovább kelljen hallgatnia.
-Bár hete nem mozdul sehova, kicsit se nőtt, pedig rendesen locsolom és táplálom szegénykét- kezdem magyarázni a bizonyítványomat lelkesen- egyébként meg ne nézz így rám, nem illegális a kicsike. Sámánszőlő, indiánok használták és nekik sem lett tőle semmi bajuk…vagy nem találtam róla adatot, na mindegy. Szóval szerinted mi lehet a para?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Flora Brown

Flora Brown

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
13
▽ Avatar :
Elle Fanning

»
» Pént. 9 Ápr. - 23:00
Winnie & Flo
Nevetve rázza a fejét, hogy nehogy komolyan vegye már. – Csak vicceltem, ne aggódj. – Túlzás, hogy sosem mondana ilyet, de nem rossz szándékból. Lehet, hogy a humora kissé érdekes, de azért nem akar ám megbántani senkit. Szánt szándékkal legalábbis.
Inkább közelebb lépked, hogy megnézze az apró növénykét, amire háztársa mutat. Kikerekedett szemekkel bámulja, nem azért, mert azon aggódna, hogy legális-e vajon, inkább azért, mert még sosem látott ilyet, legfeljebb tankönyvekben, de nem emlékszik rá, hogy találkozott volna vele bárhol. – Nem, nem azért, ne érts félre. Csak még sosem láttam ilyet. De azért megpróbálom kitalálni mi baja – guggol le a hajtás mellé, hogy alaposan szemügyre vehesse. Megvizsgálja az aprócska szárat és a levelet, olyan puhán és gyengéden ér a növényhez, hogy ujjai szinte nem is érintik. Megpróbálja felfedezni a tipikus tüneteket, bár így, hogy semmi alapismerete nincsen elég nehéz bármit is mondania. Elvégre minden növény faj annyira már és annyira egyedi, hogy lehetetlen ilyenformán általánosítani.
- Nem is tudom… - kezdi bizonytalanul. Guggolásból leül a hideg földre, nem zavarja, hogy már nem kéne ezt csinálnia, mert nincs elég jó idő ehhez. Nem hajlamos lebetegedni, végképp nem egy ilyen kis semmiségtől, mint a hideg föld. – Egyelőre én úgy látom, hogy minden rendben. Nem tűnik betegnek vagy túlöntözöttnek – emeli fel tekintetét a fiúra. Tényleg nem lát semmi rendelleneset, a növény szép, zöld, egészséges. – Mekkorára kellene nőnie? Vagy tudsz erről egyáltalán bármit? – érdeklődik, hátha meg tud valamit, amit eddig ez a drága fiú elhallgatott előtte. Mondjuk arra nem talál racionális indokot, hogy miért hallgatna el előle bármit, de ő is hajlamos arra, hogyha nem kérdezik nem feltétlen mond el mindent.
Vissza az elejére Go down

Folkwin Thornhill kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Folkwin Thornhill

Folkwin Thornhill

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
9
▽ Avatar :
Felix Sandman

»
» Kedd 15 Jún. - 23:13
Love like you’ve neverbeen hurt. Dance like nobody’s watching.
Piros kis fellegek fedték imént a fél eget Original

Viccelt, naná, hogy viccelt, milyen hülye vagyok néha! Mosolyogva bólintok, végül is ez itt tényleg nem életem előadása volt, talán jobban megy a dolog, ha közben prüntyögök rajta mindenfélét a gitárommal, de ez most nem az a pillanat, mikor előkapom valahonnan és bizonyosságot teszek arról, hogy milyen kegyetlenül muzikális vagyok.  Látom, hogy Flora nagy meglepettséggel arcán nézegeti a növénykémet, hát igen, ritka madár a kicsike errefelé, talán Londonban is csak füvészkertben látni hasonlót, ők mondjuk valószínűleg teljesen más céllal tartják, mint amiért én ültettem el.
-Azt nem csodálom-támaszkodom lazán egy kaspónak-nem egészen őshonos ezen a kontinensen, a nagyim is hosszas könyörgések árán jutott hozzá, valami barátjától vásárolta.
Figyelem, hogy mit csinál, de jó érzéssel tölt el, ahogy a növényemhez közelít, olyan kedvesen, óvatosan ér hozzá, cseppet sem bántam meg, hogy pont őt kértem meg arra, hogy segítsen. Lett volna ötletem rajta kívül is, de paráztam tőle, hogy egyes botanikus lelkek nem tudták volna megfelelően értékelni vagy esetleg rohantok volna a tanári kar valamelyik tagjához árulkodni, hogy a fura hippigyerek drogot termeszt az üvegházban, pedig ez egyáltalán nem drog. Tény, hogy nagyobb dózisban hallucinogén, de én nem erre akarom használni, másnak meg esélye sem lesz rá, mert nem fogok akkora mennyiséget adni senkinek, hogy itt saját szemével lássa eljönni az apokalipszis négy lovasát kis piros traktoron, az azért durva lenne. Nem mondom, hogy nem próbálnám ki, de jó nevelés vagyok, nagyapa azt mondta, hogy valóban minősíthetetlenül be szeretnék állni, akkor legyek olyan figyelmes és felelősségteljes, hogy nem tőlük távol teszem, ha valami félremegy, mégiscsak ők tudnak segíteni, de azt is csak akkor, ha épp fizikailag is mellettem vannak.
-Hmm…-mondom ezt mind és leülök mellé, hogy onnan sasoljuk a kis cukiságomat – otthon csak egy Sámánszőlőnk van, de az legalább fél méteresre nőtt és a levelei sokkal nagyobbak. A hőmérséklet megfelelő, innentől a trágyára tudok gyanakodni vagy arra, hogy nincs oda a társaságért, szerinted mi az a sárga ott mellette?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Flora Brown

Flora Brown

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
13
▽ Avatar :
Elle Fanning

»
» Vas. 27 Jún. - 17:02
Winnie & Flo
Valahogy sejtette, hogy nem egészen megszokott növénnyel lesz dolga, na de hogy ennyire más, ennyire különleges legyen valami az kicsit… sokkolta. Nem azért, látott már cifra doglokat a világban, de arra valahogy nem volt felkészülve, hogy még a Roxfort falai közt - vagyis inkább mellett, ha szigorúan vesszük -  is felbukkanhatnak ilyen dolgok. Főleg hogy van egy olyan sanda gyanúja, hogy ez a növény nem egészen annyira ártalmatlan, mint amilyennek tűnik. Elvégre akkor miért lenne annyira nagy szükség a segítségére? Persze, fájdalmas mindig, ha az ember elveszít valakit vagy valamit, ami közel állt hozzá, de ha csak valami sima mezei növényről lenne szó, Flora véleménye szerint Winnie hagyná kipusztulni. Valahogy nem tűnik annak a srácnak, aki hű de erősen kötődik a növényeihez, de Flo bízik benne, hogy téved. Elvégre ő is tévedhet, nem? - Hát, lehet nem szívleli az itteni mikroklímát. Mármint ha nem őshonos, akkor még ha megfelelő körülmények között is tartod, nehéz életben tartani - veti fel az ötletet, ahogy eszébe jut ez a fontos tényező. Mert ahhoz elég nagy szakértelem kell, hogy egy nem őshonos fajt ne öljünk meg, és hozzászoktassunk ahhoz az éghajlathoz, ami az adott területen uralkodik.
Aztán már ketten ülnek a földön és nézik a növényt, hátha így többre haladhatnak, de egyelőre úgy tűnik, hogy nem. Pont ugyanolyan tanácstalanok mindketten, mint eddig voltak. Végighallgatja barátját, mielőtt újabb elméleteket kezdene gyártani. Át kell gondolnia. - És mennyi idő alatt nőtt meg akkorára? Lehet, nagyon lassan nő. Az a sárga egyébként mezei gyermekláncfű, ártalmatlan szomszédság. - Akár csodálkozhatna, hogy mi a fenét keres pitypang ebben az évszakban kibújva, de az üvegházban sok csodás dolog történt már, így nem annyira meglepő, hogy kinőnek azok a növények is, amelyeknek amúgy nem kéne.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Piros kis fellegek fedték imént a fél eget

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» három mérő piros szalag

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Irány a játéktér :: Roxfort :: Birtok-