Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Quando iudex est venturus EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Quando iudex est venturus EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Quando iudex est venturus EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Quando iudex est venturus EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Quando iudex est venturus EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Quando iudex est venturus EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Quando iudex est venturus EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Quando iudex est venturus EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Quando iudex est venturus EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?



Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Quando iudex est venturus



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Sr.

Barty Crouch Sr.

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
12

»
» Pént. 9 Ápr. - 4:50

Quando iudex est venturus

halott ember kopogtat

Madam Rosmerta még most, a széken ülve is minden ízében remegett, és az ajtó nyikorgó hangjára láthatóan megrázkódott, és bárhogy igyekezett hiteles tanúnak tűnni - amely a vele szemben helyet foglaló aurorok számára pergamenen is feltűnt a hölgy további fontos adataival egyetemben - közelebb állhatott az idegösszeomlás utolsó, lappangó előszobájához, mint a máskor mindenki által kedvelt, életvidám önmagához. Kezeit tördelte, olykor szipogott egyet-egyet, holott a leírás szerint kiváló eredményeket mutatott fel pár éve SVK-ból és LLG-ből is, nem kifejezetten volt könnyen megijeszthetőként jellemezhető.
Mr. Crouch nem adta jelét annak, hogy egyetért az egyik gyakornok által készített leírással, annak főleg nem, mit gondolhat épp, de az, hogy fontosnak tartotta személyesen felügyelni a kihallgatást, arról nála hangosabban beszélt, mennyire prioritásként kezeli a nyomozást, még ha úgy is bukkant fel itt, mint derül égből a bíró.

A 23-as tanúhoz meglepő páros kapott idézést, és bár bizonyára gyakorlottak voltak már a háborús időknek megfelelően a vasvillának is beillő tekintetek kereszttüzében, arra nem vállalkozott senki, hogy magyarázattal szolgáljon, miért pont őket érte a szerencse - vagy balszerencse, ez nézőpont kérdése-  hogy nem is közvetlen főnökükkel, épp a meglehetősen megosztó Mr. Crouch társaságában kezdjék meg a nyomozást az egyelőre névvel nem bíró objektum után, amely lemészárolt több tucat roxfortos diákot, később, az evakuálás során nem kímélte Roxmorts lakosait, és végzett pár aurorral is, mielőtt társaik legalább az iskola és a falu környékére beszorították, tartván tőle, hogy esetleg a legközelebbi mugli település felé fordul. Úgy tűnt, a célobjektum Dumbledore újabb könnyelműségének gyümölcse, melyből most falatozhatnak mindannyian, de a sajtóban az elhűlt tudósításokat követő találgatások megjelölték gyanúsítottként a Nagyurat, a Minisztérium kritikusai, köztük is a kevésbé józanok pedig úgy vélték, ez épp arra szolgált, hogy az utolsó, semleges mentsvárat is ellehetetlenítse a közvélemény szemében. Minchum pedig természetesen meleg.
Bármi is volt az igazság, Mr. Crouch jelen volt, név szerint köszöntötte Ms. Taggart és Mr. Lestrange aurorokat, kezet is fogott mindkettőjükkel kifogástalan jelleméről árulkodván - Madam Rosmerta már bizonyára átesett ezen, lévén nem tette szóvá, semmi gesztussal nem mutatta, hogy kimaradt volna. A fiatal hölgy egészségügyi vizsgálatai már lezajlottak, úgy tűnt, az ijedtségen kívül remek állapotban van, de erre arcának különös, zöldes árnyalata és a kezének remegése rácáfolni látszott.

- Elnézésüket kérem, hogy ilyen későn csatlakoztam, de nem állt módomban hamarabb jelezni azt számukra. Madam Rosmerta beleegyezését adta, hogy az estét érintő emlékeibe betekintsenek, felvegyék vallomását és feltegyék kérdéseiket. Ezt követően szeretném megbeszélni a további teendőinket. - egy széket kihúzva, arra leereszkedve pálcájával intett, mire az asztalon egy nagy kancsó víz és négy pohár jelent meg. Apró, mugli noteszt vett elő talárja zsebéből, és mintha az írnok volna tárgyaláson, tollat illesztett a szabálytalan oldalak egyikére, aztán aprót biccentett, miszerint ő készen áll. Madam Rosmerta megköszörülte a torkát, és megpróbált a tőle telhető leghatározottabban megszólalni, de még mindig félve pillantott Ms. Taggartról Mr. Lestrangere.
- Én.. igen, igen, jelen voltam aznap este, igen. Mindig az én feladatom az új hordók fo-fogadása, csak pár hónapja dolgozom a Seprűkben.. Nem hallottam korábban az egészről.. és akkor is késett a beszállítónk.. kint vártam a Seprűk mögött.. akkor hallottam meg a sikoltozást. K-kérem, kapják el azt a szörnyeteget.. szegény Gregory.. ő volt a beszállítónk.. időt akart nyerni nekem.. istenem... ugye el fogják kapni? - aztán elakad a lélegzete, és csak akkor szólal meg ismét, mikor kérdezik, láthatóan túlságosan fél folytatni magától még itt, biztonságos távolságra a történtekről.



OOC időpont: 2021. április  9. péntektől
Mesélői reagok gyakorisága: Hetente 1 alkalom?, összesen ~5 kör a dramaturgia menetétől függően
IC időpont: 1976. november 11. csütörtök délelőtt
Helyszín: A Mágiaügyi Minisztérium négyes számú kihallgatója (egy a kellemesebbek közül) - és a többi szintén a dramaturgia eredménye
Résztvevők: Thelma Taggart és Rodolphus Lestrange

Vissza az elejére Go down

Quando iudex est venturus

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Quando judex est venturus

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Egyebek :: Archivált események-