Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 31 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 31 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló!



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Adelaide O'Connor

Adelaide O'Connor

C’est la vie
Átoktörõ
Hivatásos aranyásó
▽ Reagok :
11
▽ Avatar :
Anya Taylor-Joy

»
» Vas. 18 Ápr. - 22:28
Who’s the suspect or what to expect
_________________________________________________

Mindig is gondolkoztam, hogy a családom számára mi lehet az életben a legnagyobb szégyenfolt; nem mindenki Voldemort párti a családból, én el sem döntöttem kihez húz a szívem, kirepültem a családi fészek óvó melegéből és még vannak önálló gondolataim is. Szívesebben járom a világot, minthogy otthon a kandalló mellett ücsörögve szürcsölgessem a teát és hevesen bólogatva értsek egyet mindenki kiirtásával, aki nem aranyvérű családból származik, nem vágom magam vigyázzba a Nagyúr neve hallatán vagyok kapok könnyező görcsöt, mint Augusta néném. Nem Minisztériumi dolgozónak álltam, ahogy legalább minimálisan elvárták tőlem, hanem koboldok alkalmaznak és mutogatnak nekem ujjal a térképen, hogy elvárásaik szerint hová és milyen irányba induljak el lehetőség szerint kettő percen belül. A házasodási kérdést már ne is feszegessük. De most úgy érzem, hogy egy újabb folt került arra a bizonyos papírra: itt ülök a Varázsbűn - üldözési főosztály egyik roppant barátságtalan és kellemetlen kihallgatótermében és várom, hogy valami morcos pacák, vagy még morcosabb asszonyság befáradjék egy halom pergamennel a kezében, levágja elém őket az asztalra és különféle kellemetlen, színes és szagos kérdéseket tegyen föl nekem, amire nem vonhatok vállat, nem nézhetek ki a fejemből és mímelhetek unalmat, nem rajzolhatok Rorschach - tesztet a papírra önmagam szórakoztatásaként és még sorolhatnám, hogy miket nem szabad avagy illik. Na ez már egy újfajta szégyenfolt lesz! És még nem is tudom, hogy a drága apa tudomást szerzett - e már erről, illetve azt sem tudom, hogyha igen, akkor örüljek - e neki, mert úgyis kihúz a kulimászból, vagy annak örüljek, hogy még nem rúgta rám ennek a kellemetlen szobának az ajtaját. Gondterhelt sóhajjal tűröm hátra kócos tincseimet, ujjaim pedig egyre másra akadnak meg a különféle kócokban és bogokban. Mi ez? Homlokomat ráncolva és szemeimet összeszorítva, némi sziszegés kíséretében ragadom meg a szilárd valamit a hajamban és próbálom kihúzni szépen óvatosan, hogy legalább kopasz ne legyek a beszélgetés végére, bár ki tudja mennyire fog lehullani a hajam a keresztkérdésektől. Egy fog! Fintorogva forgatom ujjaim között a gyökérrel rendelkező apró csontocskát és lerakom magam elé az asztalra, hogy ujjaimat újfent fésűnek használva igazítsak némileg megjelenésemen, ami már amúgy is zilált. De térjünk is rá, hogy miért ülök ebben a ronda fehér teremben már ki tudja mióta!
Egyetlen jó tanáccsal indítanám a dolgot: sose kezdj nyílt perpatvarba muglik jelenlétében. Egy - kettőnél még azt mondják, hogy megúszod egy ejnye - bejnyével, de amikor egy komplett piacnyi ember előtt rántjátok elő pálcáitokat és kezdenek röpködni az átkok és rontások, már nem sikálható el némi dorgálással. A Gringotts Albániába küldött egyetlen aprócska nyakékért, amivel addig nem is lett volna probléma, ellenben mire a temetkezési helyszínre érkeztem, a sírt már kifosztották és a megboldogult boszorkányon kívül minden egyébnek hűlt helye volt. A nyakéknek remek tulajdonsága, hogy aki viseli az ékszert, annak csak és kizárólag igazat tudnak mondani az emberek. Nem kell a láncot megérinteni, rá sem kell pillantani, észre sem kell venni, hordozója jelenlétében viszont csak és kizárólag a szín tiszta igazság hangzik el bármilyen körülmények között, mely rossz kezekbe kerülvén igazi katasztrófákhoz is vezethet. S mint kiderült rajtam kívül más is kereste, méghozzá két ember a Nagyúr hű ebei közül. Legnagyobb szerencsétlenségünkre ugyanazon az albán piacon és árusnál akadtunk rá a szóban forgó elátkozott, vagy kevésbé átkozott nyakláncra, aminek eredményeként mindenféle szép szót és kérlelést mellőzve ők ellőtték az első Avada Kedavra - t, melyet nekem szántak üdvözlésként, de a mugli áruson kötött ki végül. Másodpercek tört része alatt vált a zsúfolt piacból a teljes káosz és fejvesztettség helyszíne, úgy szökelltünk a láncért és az életünkért, mint nyulak a nagyra nőtt fűben. Sajnálatos módon én teljesen megfelejtkeztem környezetemről, ami annyit jelent, hogy az életemet féltve ugrottam be bódékba és standok mögé figyelmen kívül hagyva a civileket, előtérbe helyezve a saját életemet, ami úgy vélem valamilyen szinten teljesen érthető és elfogadott, a halálfalóknak pedig oly mindegy volt kit találnak el és mivel. Egy örökkévalóság után megjelentek az albán aurorok, akiknek sikerült megfutamítania a halálfalókat, ám mielőtt szerény személyem eliszkolhatott volna a lánccal, hátrahagyva csapot - papot, nyakon csíptek. Akkor realizálódott bennem, hogy mi történt a környezetemben és nem tagadom vissza is szökött a gyomromból némi ebéd a mészárlás helyszínén végigtekintve. Ennyi áldozat egyetlen láncért. És sorjáztak a miértek: miért nem hagytam, hogy elvigyék, miért nem kértem segítséget, miért ez, miért az, miért amaz, de az időt már nem tudtam visszaforgatni. Egy ostoba lánc, ami számolhatatlan emberéletet követelt.
Hamar kerítettek is egy angolul beszélő kollégát és átadtak a brit Minisztériumnak, valamint ha jól emlékszem egy ideig nem is nagyon mehetek Albánia közelébe még turistaként sem. Egy rohadt lánc. Szemeimet lehunyva hajtom hátra a fejemet a kényelmetlen szék, kényelmetlen támláján és hessegetem el a halottak tömkelegét magam elől, egyelőre kevés sikerrel.
'Lássuk mit értem el ma: részben felelősnek vagyok mondható rengeteg ember haláláért, a halálfalók elmenekültek, a karrieremnek lehet, hogy kaputt, a Gringottsban biztosan tombol az osztályvezető, amennyiben eljutott a családhoz anyám már a sokadik martiniját kortyolja nyugtatásként vagy valami erősebbet, de legalább a nyakék megvan. Legalább! Ch... inkább rohadt volna meg ott azon a bolhapiacon...' - dörzsölöm meg a szemeimet, melyek hirtelen ki is pattannak, tenyerem pedig a homlokomon fájó csattanás kíséretében állapodik meg. A TÁSKÁM! AZ ÉLETEM! Abban volt a lánc. Abban van és volt mindenem! Min - de - nem! Épphogy a folyékony halmazállapotot nem veszem föl, annyira elkezdek csúszni lefelé a széken, hogy a végére már csak hajzuhatagom látszódjon a támlán, én meg igyekszem eltűnni a föld felszínéről. Ennél rosszabb sorscsapást könyörgöm ma már ne mérjenek rám!
Vissza az elejére Go down

Arnold Kahnwald kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Arnold Kahnwald

Arnold Kahnwald

C’est la vie
Gyakornok
Frissen végzett auror
▽ Reagok :
3

»
» Hétf. 19 Ápr. - 0:14
Az idő mozgatja az órát, elvileg, a papír szívja a tintát, elvileg.


Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! Original

Már előre röhécselnek. Ha lenne bennük némi szakmai önérzet legalább nem nevetnék bele a pofámba, hogy az első és egyetlen hivatalos kihallgatásomat bazári látványosságnak szánják és az egyetlen lehetséges kimenetelnek azt tartják, hogy besülök, mint a rosszul töltött Maschinengewehr. Pontosan tudom, hogy nem néznek ki belőlem túl sokat, nem tetszik nekik, hogy német vagyok és azért sem vannak a méla rajongásig oda, hogy hatszor annyi tehetség van bennem, mint bármelyikükben. A hátam mögött előszeretettel neveznek vidéki suttyónak, röhögik a kölyökképemet, hallom, ahogy a felettesem fojtott hangon ecseteli, hogy megbízhatatlan és komolyanvehetetlen vagyok, de egy ilyen nyilvános kudarc majd betör.  Ebben a pillanatban valószínűbbnek találom, hogy én törjem be Faik orrát saját kezűleg azzal a csontos kezemmel, de ez nem az a pillanat, mikor hagynom kellene elszabadulni mindenféle pusztító indulataimat.  Szánalmasnak találom őket, a pocakost tartom a legszánalmasabbnak, mert az minden szempontból alkalmatlan és mégis itt tátja a száját.
-Valaki mondta, hogy a lánynak egy emberi fog van a hajában -forog körben az előtérben, mint valami pletykás vénasszony virágvasárnap. Fintorgok. Fog. Méghogy fog!
-Rajtam márpedig ki nem fog-vetem le a taláromat egy székre, hogy ne zavarjon a mozgásban és felmérem a helyzetet, miközben járkálok az ajtó előtt.  Szóval O’Connor a hatsávos autópálya, én meg a háromlábú sün és ezt széles körben mindenki tudja, ebből pedig az következik, hogy engem az sem érdekel, ha a mélyentisztelt édespapa páros lábbal beleáll a számba és ott járja a politikus csárdást, akkor is kiszedek belőle valamit.  Az tény, hogy itt bespájzolni nem fogom tudni a lányt, de olvastam az aktájában egy-két érdekes dolgot, lehetetlen, hogy ártatlan legyen.
Kínosan egyenes háttal lépek be a kihallgatóba, ahol meglepő módon az fogad, hogy az áldozatom már magától is lelkesen megindult a padló fele, bevallom erre valahogy nem számítottam, de hát annyi baj legyen.
-Kis kezeit csonkolom, a nevem Arnold Kahnwald – köszöntöm és először nem veszem észre azt a plusz n betűt, amitől ez a köszönés félig blőd, félig fenyegető lett, de inkább nem javítom ki magam. Fontos szabály, hogy minden esetben meg kell őrizni a fölényt, amit a helyzet biztosít, bár, ahogy elnézem a lányt elég rázós éjszakája, napja vagy hete lehetett, ezt a kinézetéből nem tudom biztosan megállapítani.  Nem tudok panaszkodni, kezdetnek nem is rossz, leülök vele szemben és alaposan megfigyelem milyen állapotban van , amiről nem mondhatnám, hogy kifejezetten rózsás. Amint rám néz megállapítom, hogy a szemei enyhén véreresek, a haja pedig nincs épp a legjobban fésülve, mindennek ellenére viszont egy meglehetősen csinos lánnyal üldögélek itt.
Csak, hogy szórakoztassam magam két szót felvakarok a nálam lévő pergamenre  „meglehetősen zilált”, erre valószínűleg nem fogok sok mindent írni, csak azért van nálam, mert van, akit még ez is frusztrál, bár Ms. O’connor arckifejezése arra enged következtetni, hogy kisebb gondja is nagyobb annál, hogy mit vetek papírra azzal a minősíthetetlenül rusnya írásommal, amihez a főnököm szerint egyiptológust kéne hívni, mert még hieroglifának is elmegy, ha fejjel lefelé nézem.
Amit tudunk az ügyről, azt tegnap éjjel memorizáltam, nem aludtam sokat, de még mindig jobban festek, mint a leányzó, aki mellett tényleg van egy fog az asztalon, valószínűleg az, amivel korábban a kollégám szórakoztatta a nagyérdeműt.
-Ezt nekem hozta ajándékba vagy valaki megkísérelte leharapni a fejét?-érdeklődöm már-már mosolyogva, nem tudom letagadni, hogy mulattat a helyzet. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez nem egy átlagos kihallgatás lesz, ennek őszintén örülök, kedvelem a kiszámíthatatlant. Ha innen nézem a helyzetet, ezt az egészet vehetem megtiszteltetésnek, végül is mitől esne jobban seggre a többi műmájerben a szentlélek, ha nem attól, ha rávarrok valamit egy ilyen érinthetetlen gyanúsítottra.
-Beszélgessünk egy kicsit Albániáról -kezdem , ahogy hátradőlök a székemben – mintha történt volna ott valami, ami, nos nem volt kifejezetten kóser.
Persze, hogy nem volt az. Annyira nem, hogy az albánok hosszan kiabáltak a főnököm főnökének főnökével a maguk igencsak rusnya nyelvén, hogy ugyan mi a megveszekedett isten átka történhetett azon a bizonyos piacon, ahol hirtelen annyi lett az indokolatlan mágia, mint eddig soha, emellett gyanúsan sokan ott is haltak. Erre szokták mondani, hogy  Gewinnspielen elég jó helyről indulhatok hála ezeknek az információknak.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Adelaide O'Connor

Adelaide O'Connor

C’est la vie
Átoktörõ
Hivatásos aranyásó
▽ Reagok :
11
▽ Avatar :
Anya Taylor-Joy

»
» Hétf. 19 Ápr. - 18:43
Who’s the suspect or what to expect
_________________________________________________

Mialatt pislogás nélkül meredek a szemközti falra és masszírozom az orrom nyergét hallom az ajtót nyílni ez pedig arra ösztökél, hogy legalább egy kicsit feljebb tornásszam magam a széken. Ne nézzek már ki annyira nyomorultul, mint amennyire eddig is!
'Szép na...' - bennem akad a szó és kissé megrázkódom, miután sikerült agyamnak ténylegesen dekódolnia az épp befáradó úriember, vagyis inkább serdülő suhanc viccesnek szánt köszönését. Egy merő lazasággal foglal helyet a velem szemközt lévő széken és bámul bele a képembe, én pedig az övébe.
'Figyi szerintem eltévedtél, nem itt van a napközi.' - vagy az óvodás nagycsoport. Vagy ma ilyen hozd be a gyerekedet nap van és én lemaradtam róla? Apa panaszkodott, hogy auror ügyileg kissé pechesen áll a Minisztérium, de ennyire nagy lenne a gond, hogy a Roxfortos diákokat is alkalmazzák már?Hány éves egyáltalán? Valahol a tizenöt és harminc között mozoghat, ezen belül pedig bármennyi lehet. Pedig lehet, hogy szerencsétlen flótás mindennap megkapja, hogy úgy néz ki, mint egy túl magasra nőtt kisdiák, ezzel az ábrázattal legalábbis szerintem letagadhat vagy... húsz évet. Tízet. És ő fog most kihallgatni? Aztán lehet, hogy a durcás kisiskolás külső ellenére egészen kemény dió és az életkedvemet kiszipolyozza, mire elmehetek innen, bár ezt még meglátjuk. A biztonság kedvéért körbenézek, hogy nem jött - e be vele valaki teljesen hangtalanul és állt meg az ajtóban mögöttem, de egy teremtett extra lélek nem tartózkodik a szobában rajtunk kívül, így hitetlenkedő ábrázattal visszafordulok felé és előredőlve az asztalra könyökölök.
'Ööö... ja hogy ez! Fogalmam sincs, eléggé nagy volt a zűrzavar ahhoz, hogy ne tudjam hogyan került a hajamba. Bocs, nem azért, de te leszel az, akinek töviről hegyire mindent el kell mondanom? Vagy te csak beszaladtál apukád helyett egy kicsit fusizni?' - mint aki jól végezte dolgát ezzel az aprócska kis poénnal dől hátra a székben és várja, hogy a teljes sztorit elé tárjam az utolsó hajszál elhullajtásáig. Bár talán, ha ügyes vagyok akkor pár galleonnal vagy arannyal meg tudom vesztegetni, hogy a táskámat legalább hozza ide. De most komolyan ez a gyerek fogja az utolsó szál szőrt is a hátamon átvizsgálni, kiforgatni a szavaimat és beállítani engem, mint rossz ember? Megáll az ész, komolyan!
'Jó hát beszélgessünk, addig csak jön valaki, vagy valami még ide. Várunk még egyébként valakit?' - dőlök hátra én is, miközben a hátam mögötti ajtó irányába bökök jobb kezem hüvelykujjával, majd leteszem az asztalra és elkezdem mutatóujjam csonkának a szélét piszkálgatni. Ez általában mindenkit zavarba szokott hozni, hisz ezt az apró testi fogyatékosságot nem lehet azonnal észrevenni, csak hogyha látványosan foglalkozom vele és arra irányítom az emberek figyelmét, ámbár amennyiben ez a kis legény keménynek gondolja magát nem hinném, hogy el fog borzadni vagy kizökkenni a szerepéből. Maximum megkérdezi, hogy megnézheti - e és megdicséri, hogy milyen menő, vagy mit szoktak csinálni a gyerekek, ha valami ilyesmit látnak. Esetleg azonnal leveti a harci páncélt és rosszullétében kiszalad, mert nem bírja ezeket.
'Bocs, egyébként, nem a te jelenléted zavar, de... és tényleg sajnálom! Áruld már el nekem, hogy hány éves vagy. Hátha hallom, hogy legalább tizenhat elmúltál és megnyugszik a lelkem, hogy nem egy kiskorú akar engem sarokba állítani azért, amiről egyébként nem is én tehetek.' - hogyha szükséged van némi tanácsra abból a szempontból, hogy hogyan ásd magad alatt a gödröt percről percre mélyebbre, hogy körülbelül tíz perc alatt ne is láss ki belőle, kérdezz bátran engem! Sőt! Ha biztosra akarsz menni, akkor még látványosan igyekezz a röhögést vagy a vigyorgásod palástolni!
Szemeimet megforgatva rázom meg a fejemet és nézek vissza a terrorista palántára, majd a pergamenjére. Micsoda barátságos megfogalmazás! Oh!
'Életemben nem hallgattak ki, úgyhogy akkor kezdem a legelejéről. Adelaide O'Connor vagyok, huszonegy éves, bár jövő hét után leszek huszonkettő, lényegtelen, és a Gringotts alkalmazásában állok, pontosabban továbbképzés alatt az Átoktörő tanulmányszakon. A Gringotts továbbképzés részeként terepmunkára küldött Albániába egy hónapja, de egyéb körülmények miatt csak a múlt héten tudtam odaérkezni. Mint átoktörő, vagyis átoktörő gyakornok az a feladatom, hogy a rám bízott feladat keretein belül az adott sírt, sírhelyet, kegyhelyet, mauzóleumot, sírkamrát, templomot, szertartási helyszínt, kis dombot, hegynek a gyomrát, szóval bármit, ahol értékes és meglehetősen veszélyes holmikat lehet eldugdosni, átkutassam, de előtte az adott helyen lévő átkokat, rontásokat hatástalanítsam és az adott tárgyat, ékszert, ruhaneműt, lényegében azt az akármit szállítsam el a Gringotts részére, hogy ők megfelelő biztonságba helyezzék, főként a Nagyúr és csatlósai elől. Albániában egy nyakéket kellett volna minden kisebb és nagyobb tömegrendezvény nélkül megszereznem, de sajnálatosan a sírrablók gyorsabbak voltak nálam és nem kevés időmbe telt, mire utána jártam annak, hogy a láncot melyik albán piacon árulták, mit sem tudva annak erejéről. Pechemre nem én voltam az egyetlen, aki kereste, hanem két halálfaló vagy a nyomomban volt és általam jutottak el a nyakékhez, vagy ők is kutatómunkát végeztek, lényeg a lényeg, hogy egyszerre értünk ugyanarra a helyszínre, ugyanahhoz a standhoz, őket pedig nem kell bemutatnom, hogy milyenek: szeretik az egyszerű és gyors megoldásokat, nem foglalkoznak azzal különösebben, hogyha ez bárkinek az életébe kerül. Így fordulhatott elő az a szomorú eset, hogy gőzöm nincs hány mugli halt meg a piacon egy ócska kis lánc miatt és így kerülhetett fog a hajamba, mert voltak páran, akik...' - kezeimet magam elé emelve hajlítom be az ujjaimat, majd hirtelen nyújtom ki őket, imitálva ezzel a robbanás tényét, majd visszateszem őket az asztalra és újfent piszkálni kezdem ujjcsonkomat. - 'Mire elült a csetepaté ők leléptek, én ott maradtam a feladatomat teljesíteni, az az a láncot megszerezni, hogy utána halált megvető bátorsággal eltűnjek, mint szürke szamár a ködben, de az albán kollégák egy leheletnyivel gyorsabban dolgoztak, mint vártam. A lánc most félúton van Albánia és a Gringotts között, ha nagyon pontos akarok lenni, akkor itt van a Minisztériumban, még pontosabban a táskámban. Tényleg, azt visszakaphatnám esetleg? Így is fogok még kapni egy fejmosást az osztályvezetőtől, legalább a nyakékkel együtt állítsak oda elé, ne anélkül.' - ennyi, itt a mese vége kispajtás. Az ajtó azóta sem nyílt ki, nem érkezett újabb auror, hogy átvegye Mr. Kölyökképű helyét, úgyhogy nagyon úgy fest, hogy az ovizsaruval fogok itt eltölteni néhány kellemetlen órát.
Vissza az elejére Go down

Arnold Kahnwald kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Arnold Kahnwald

Arnold Kahnwald

C’est la vie
Gyakornok
Frissen végzett auror
▽ Reagok :
3

»
» Kedd 20 Ápr. - 21:36
Az idő mozgatja az órát, elvileg, a papír szívja a tintát, elvileg.


Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! Original

A megjegyzést igyekszem rezzenéstelen arccal fogadni, bőven volt időm hozzászokni, de ahányszor hallok valami hasonlót átfut az agyamon, hogy küldenem kellene egy istenes kis keléskeltő rontást annak, akinek a szájából elhangzott legyen az nő, férfi vagy gyerek.
-Rendben -köszörülöm meg a torkomat balta arccal – akkor hagyjuk meg a magázódás felesleges gesztusát annak, akit érdekel.
Igyekszem nem magamra venni a kis beszólást, közben meg arra gondolok, hogy ha ezt a kollégáim hallanék valószínűleg gurulva röhögnének rajtam, a kövér az kifejezetten, az gurulna a legjobban és ettől erős diszkomfort érzetem támad, aminek hatására hivatalosan is megígérem magamnak, hogyha ennek vége növesztek valami tekintélyparancsoló szájöldököt. Tény, hogy apám arcát elnézve sok esélyem nincs rá, mert komoly ötvenes létére is csak valami szerencsétlen kis szakmunkásbajszot sikerült abszolválnia, de ha jól emlékszem nagyapámra négy hosszú év távlatából, akkor bizony bele-bele kapott őszülő szakállába a germán szellő, így még talán genetikailag van lehetőségem sikeríteni valami hasonlót az arcomra. A lány úgysem nyugszik, amíg ténylegesen meg nem kínálom valami ártással szimpátiám olthatatlan jeleként, de minden erőmmel igyekszem professzionális maradni és nem feleslegesen felhúzni magam Borzaskán, akinek láthatóan és hallhatóan fogalma sincs, hogy mikor kellene rendkívül gyorsan befogni és a legszükségesebbeket pofázni el, nehogy véletlenül itt üljünk estig.
-Apámmal nem mennél sokra, hacsak nem beszélsz folyékonyan németül, tehát én maradtam -vetítek egy nagyot, mert a fater tud angolul rendesen van egy kis akcentusa, de amíg nem emlékezteti az embereket diktátorra a dörgő hangjával, addig amúgy a világon semmi gond nincs vele. Azt már kedvem sincs hozzá tenni, hogy ha jó, ha nem jó, mert a végén még panaszkodni találna, hogy nem jó arra meg csak annyit tudnék mondani minden udvariasságomat összeszedve, hogy baszki anyád, az pedig nem lenne tőlem túl szép.
-Én egyedül azt várom, hogy megjöjjön a józaneszed, ha az albánok ki nem rázták belőled, mert bármilyen meglepő velem együtt működnöd a továbbiakban és az, hogy ez kellemes lesz-e vagy kellemetlen, az csak hozzáállásodtól függ- mondom komolyan, de passzív-agreszívan, semmi kedvem direktbe fenyegetéssel kezdeni, de túl bátor a lányzó és örülnék, ha nem lenne ekkora az arca, hiszen azzal csak magának csinál gondot, meg persze majd apucinak, akinek majd a csávából kell ügyesen kibeszélnie. Fene a protekcióba, abba meg végképp, hogy nekem itt nincs.
Közben észreveszek egy csonka mutatóujjat, szánt szándékkal nem írom le, hiszen valószínűleg azért tette közszemlére, hogy megrökönyödést váltson ki belőlem, esetleg kizökkentsen. Igazán kedves tőle, hogy próbálkozik, de auror vagyok, láttam én már ennél szaftosabbat, például frissan leszakadt kart tőből vagy alig pár órája kifordult beleket -utóbbit persze nem igazán legálisan, de erről nem is kell szó essen -, ilyen könnyen nem fogja elérni, hogy kellemetlenül érezzem magam a bőrömbe, ami azt illeti a kelleténél fiatalosabb kinézetemmel sokkal jobban fel lehet húzni, mint bármi mással és ha már pont ezt említettem az önérzetem kapja is a következő medvepuszit.
-Huszonkét éves vagyok -válaszolom, hátha ettől végre véget ér a módszeres csesztetés, bár erősen kétlem, hogy ettől különösebben megjuhászodna és annyiban hagyná a dolgot – ennek tudatában remélem elképzeled, hogy milyen hihetetlenül szexi ötvenes leszek és végre elkezdhetem végezni a munkámat.
Többnyire tényleg ez az egyetlen gondolat, amitől jobban érzem magam. Tény, hogy úgy nézek ki. mint egy magasra nőtt tizenhét éves, de egyrészt ehhez legalább kellően mély hang társul, másrészt pedig rendkívül lassan fogok öregedni, addig a pontig, míg egy szép nyári napon teljesen váratlanul arra nem ébredek, hogy bácsi vagyok, mint Jonas nagypapa. Nagyjából ötvenhét éves koráig ő is bőven harmincnak nézett ki, annyi idős korára ez a nagy szemű kislány, aki az aktája alapján egy évvel fiatalabb is nálam, igazi vén mocsáriboszorka lesz.
Nem tudom minek köszönhetem, de a felvezetés után, amit mellesleg a hátam közepére sem kívántam, végre értelmes dolgokról is beszélni kezd, bár valljuk be, túl sok újdonságot nem hallhatok tőle kivéve persze a nyakláncot, amiről eddig nem volt információm. Szóval egy ilyen kis baszkura miatt zajlott le az egész balhé? Érdekes, nagyon érdekes. A mese alapján apa kis hercegnője tiszta, mint a harmatos apácavalag, de azért ezt nehezen veszi be a gyomrom.
-Mezei gyakornok létedre elég sok misszióra küldenek magadban, igazán érdekes- jegyzem meg, de mivel nem tudok túlságosan sokat arról, miképp is működnek a dolgok az átoktörőknél, elképzelhető, hogy csak sértettség beszél belőlem, hiszen engem előszeretettel figyeltet a főnököm, amikor csak lehet, nehogy valami olyanba üssem az orromat, amibe tudnék segíteni is.
-A táskás és természetesen annak tartalma határozatlan ideig bizonyíték, így egyelőre bármennyire is szeretném, nem tudom visszaadni – mondom sajnálkozást tettetve, hiszen valószínűleg mindketten tudjuk, hogy nem is tudom, de jelenleg nem is áll módomban a kedvére tenni. Talán, ha kicsit takarékre tette volna szép kis száját hamarabb intézkednék az ügyben, de így….nem vagyok olyan hangulatban.
-Mit tud a lánc és mit gondolsz miért kellhetett ez annyira a halálfalóknak?-vetem fel a következő kérdést és kicsit előrehajolok, jelezve, hogy innentől kezdve komolyan szeretnék beszélgetni az ügyről. Ha minden jól megy talán még ma megkapja a láncot táskástól.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Adelaide O'Connor

Adelaide O'Connor

C’est la vie
Átoktörõ
Hivatásos aranyásó
▽ Reagok :
11
▽ Avatar :
Anya Taylor-Joy

»
» Csüt. 22 Ápr. - 20:11
Who’s the suspect or what to expect
_________________________________________________

Sűrűn pislogva, mosolyomat erősen igyekezvén elfojtani hallgatom végig igencsak agresszívra sikerült s lényegre törő felvezetését, melyben mégis meghagyja nekem nagyvonalúan a választás lehetőségét, hogy vagy kedves leszek és tündérien válaszolok a kérdésekre, ezzel megkönnyítve a saját helyzetemet, de dönthetek a további piszkálódás és a közreműködés teljes hiánya mellett, ellenben ő akkor lényeges mennyiségű borsot fog már csak azért is az orrom alá törni.
'Szerintem kezdd el most végezni a munkádat, a fantáziámat meg hagyjuk meg nekem, vagy itt ülünk még jövő tavaszig is.' - valóban kifejezetten örülnék, hogyha gördülékenyen haladna a kikérdezés, hogy minél hamarabb felállhassak és távozhassak és ne az alsó tagozat főnökével kelljen leülnöm életem maradék részét egy kis szobába bezárva. Csatakos hajamat ismét elkezdem bogarászni, kigereblyézni, remélvén, hogy újabb fog vagy egy komplett állkapocs nem kerül elő belőle, ám a beleszáradt véren kívül más nem okoz különösebben nagy nehézséget, hogy szétszedjem összeragadt tincseimet. Ámbár minek is akarom szétszedni, amikor úgyis szempillantás alatt újfent össze fog ragadni? Semmi gond, nem adom fel! Erősen bandzsítva az orrom előtt fityegő tincsre veselkedem neki a kigubancolásnak, amikor a semmiből szigorúan koppanó léptek verik fel az éppen beálló csöndet. Bal karomat megemelve, de a hajamat el nem engedve nézek át hónom alatt az ismeretlen érkezőre, aki egy meglehetősen vézna és magas boszorkány. Smaragd szempárja egyetlen futó pillantásra méltat, de ettől is meghűl rögvest a vér az ereimben a hangulatot pedig tovább fokozza, hogy megáll az asztal mellett és kimért mozdulattal nyújt át az alsós tagozat vezetőjének egy szorosan összetekert pergament. Karót nyelt testtartása egy percre sem inog meg, ahogyan a szorosan, már - már fájdalmasan erős kontyba fogott fekete fészek a feje tetején.
'Tekintélyesen mélyre sikeredett az a táska. Elismerésem.' - villan felém a szempár újfent, majd visszanéz kollégájára és szó nélkül távozik, nem hagyva mást hátra csak a pergamenjét és az ismételt csöndet, melybe hangos nyelésem rondít csak bele. Túlzás lenne azt mondani, hogy az életem abban a zsákban van, pontosabban most már csak volt és ahogy elképzelem minden kis apróságom, szépen takarosan ki van terítve két ebédlőasztalnyi területen, leltárba vesznek mindent, még azt is, amiről nem is tudják, hogy micsoda, utána járnak az eredetének, beszerezhetőségének és természetesen annak, hogy mennyire van nálam törvényesen. Hogy van - e még kedvem nevetni s mosolyogni? Erről szerintem a vöröses árnyalatot öltő arcom árulkodik leginkább. Hajamat kapkodva fogom össze koszos kis lófarokba, majd pattanok fel a székről és ujjcsonkomat dörzsölve állok neki sétálni faltól falig. Letagadhatnám, hogy az enyémek, de ki hinné el? Ez a kis diktátor már csak azért sem, tekintettel parádésra sikeredett csipkelődésem miatt, sőt, borítékolom, hogy elő fogja venni fölényeskedő, bájvigyorgó formáját és csámcsogni fog azon, hogy ugyan mit keres nálam a Halottak könyve, amit engedéllyel vettem kölcsön és tanulmányaim szerves részét képezi, bár ez nem mondható el a Radam magokról, az Akkromantula méregről és nem kevés egyéb holmiról.
'Alsó tagozatos létedre elég hamar kijutottál az íróasztal mögül.' - vetem oda neki foghegyről és csak akkor vagyok hajlandó megállni székem mögött, amikor a lánc iránt érdeklődik. Támlájára támaszkodva nézem a pergament és fogaimat olyan erővel szorítom össze, hogy majd kitörnek vagy összeroppannak, állkapcsom ennek következtében elég hamar meg is fájdul, de nem veszek tudomást róla. Nem, visszaadni valóban nem tudod, de ha rajtad múlik maximum az üres táskát kapom vissza, esetleg a pálcámat.
'Az a lánc I. Johannához tartozott, nápolyi királynő volt nem mostanság. Elég hamar rájött, hogy a nemesek az országban, más országok uralkodói és főként a saját férje sosem fogják őt elismerni, mint saját nemzetének tényleges uralkodónője, elkezdett rettegni ennek köszönhetően, hogy bármikor az életére törhetnek, hogy eltakarítsák az útból, bizalma megrendült még a szolgákban is, akik öltöztették és lassanként majdnem beleőrült az üldözési mániájába. Egyszer az egyik szolgálójának mégis elárulta, hogy mi nyomja a lelkét, a szolgáló pedig ígéretet tett neki, hogy orvosolni fogja a baját. A szolgáló eltűnt egy kerek hónapra, majd egy nyakékkel tért vissza, amit Johannának adott. A láncot egy boszorkány készítette és adta a királynőnek azzal a feltétellel, hogyha Johanna meghal, a lánc kerüljön vissza hozzá. A nyaklánc különlegessége, hogy bárki, aki a viselője közelében tartózkodik kénytelen a színtiszta igazat mondani, képtelen lesz hazudni. Johanna ennek hála egész sokáig fent tudta tartani uralmát és visszatáncolt az őrület széléről, ám akadt egy is gond, ugyanis az egyezség szerint, hogyha az uralkodónő meghal a lánc visszakerül a készítőhöz. Johannát a lánccal együtt akarták eltemetni, aminek eredménye az lett, hogy a királynő temetését nem tudták tisztességgel végigvinni, mert a boszorkánynak hála az egész gyászmenetet el kellett takarítani az útból, megölt mindenkit, majd visszavette a láncot. Miért kellhet a halálfalóknak? Bár a Nagyúr elég mókásan nézne ki vele, de csak fölveszi, elrabolja a megfelelő embereket és pikk - pakk kikerül minden ellene szövögetett tervet és csapdát, valamint a publikum szeme láttára tud példát statuálni azokkal, akik ellene szegülnek. Ezért.' - dobolok ujjaimmal néhányat a szék támláján, majd fölegyenesedve fújom ki lassan a levegőt és bámulok a plafonra. Csak essünk már végre túl mindenen! Szívem szerint csak ülnék az asztalnál és készülnék lelkiekben mindarra, ami rám var ezen az ajtón kívül, csöndes megemlékezést tartanék eddigi életemről és jövőbeli terveimről, ám biztos vagyok benne, hogy kérdések és csesztetések egész sora fog még itt rám várni, nem úszom meg ennyivel, hogy meséltem a láncról. Na ne kímélj...!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Arnold Kahnwald

Arnold Kahnwald

C’est la vie
Gyakornok
Frissen végzett auror
▽ Reagok :
3

»
» Vas. 25 Ápr. - 21:02
Az idő mozgatja az órát, elvileg, a papír szívja a tintát, elvileg.


Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló! Original


-Micsoda felüdülés – sóhajtok kissé irritáltan, hiszen én sem akarom itt eltölteni a fél életemet, de még a fél napomat sem – végre valamiben egyetértünk.
Ideges vagyok már alapjáraton is, ehhez jön hozzá, hogy méginkább az agyamra megy, hogy most ezt ki is mutattam, mert pont ezt akarja. Ha ugyanis valakit kellőképp felhúzunk, az könnyen hajlamossá válik arra, hogy felszínes legyen, de én nem vagyok olyan ember, aki ezt megengedheti magának, a részletekre figyelek. Arra, ahogy senyved azzal a borzasztó állapotban lévő hajával, amibe mintha vagy fél Albánia sikeresen talált volna menedékre. Borzasztóan koncentrál, egyáltalán nem zavarom meg semmiben, én pedig csak arra tudok gondolni, hogy el akarok szívni egy szál cigarettát, pontosabban el kell szívnom, szükségem van pótcselekvésre, amíg történik valami. Ha jól számolom mostanra már kirámolták a táskáját, mint bankrabló a széfet és alaposan megnézték miféle érdekességek lapulnak benne, arra pedig a nyakamat teszem, hogy nem csupa egyszerű és/vagy legális női holmikkal és persze azzal a bizonyos nyaklánccal lesz tele.  Mintha csak megidéztem volna, már nyílik is az ajtó, hogy Ms. Tarant  ezüst tálca nélkül ugyan, de átnyújtsa nekem, amire vágyom.
-Köszönöm szépen – biccentek udvariasan a nőnek, aki egyébként mindig kellemetlen érzést kelt bennem, a viselkedése és lénye leginkább egy adag régóta fermentálódó uborkára emlékeztet, többnyire vagy savanyú vagy mar, esetleg a kettő csodálatos kombinációja. Nem túl kedves hölgy, de sosem volt egymással problémánk, bár van rá esély, hogy ez csak azért van így, mert általában ehhez hasonló rövid interakciók menntek végbe köztünk, ennyi idő alatt meg még én sem tudom mindenkiből kihozni a legrosszabb énjét.
-Lám, csak lám – nézek a táskában talált tárgyak listájára és amilyen gúnyosan indítom a mondatot, annál izgatottabbá válik a végére.  Vannak itt igencsak érdekes dolgok, de semmi, amit ne lehetne kimagyarázni, ha megfelelő körökben mozog az ember, O’connor pedig hála a családi befolyásnak egyszerre mozog körökben, háromszögekben és négyzetekben, hogy a paralelepipedont meg se említsük, holott az egy igazán gyönyörű szó, de korántsem olyan gyönyörű, mint amilyen ez az ügy lehet, ha engednek dolgozni rajta. A lány a történtek örömére kishíján a kállai kettőst kezdi járni a kihallgató szobában, ami véleményem szerint elég rossz döntés, mert, ha eddig nem is tűnt különösebben bűnösnek, ez most elég rossz színben tünteti fel, hiszen, akinek nincs vaj a fején, az nem rohangál pánikszerűen, nehogy ráolvadjon.  Nem uralja a reakcióit és ebből szoktak lenni a nagy leleplezések, eddig remekül el volt azzal, hogy rajtam köszörülte a nyelvét, gondolom ezzel palástolta az idegességét, nem is rosszul, de most valósággal kirobbant belőle és igazán szórakoztató nézni. A legegyszerűbb az lenne, ha most itt szembesíteném mindennel, aztán itt tartanám egy kicsit, hogy főjön a levében nyugodtan, de az egy ostoba és rövidtávő döntés volna. Én pedig nem hozok rövidtávú döntéseket, szeretek ugyan nyerni, de ugyan mit csinálnék itt egy nyert csatával, ha a háború sorsa még el sem dőlt. Ilyenkor kell ügyesnek lenni és már van is egy ötletem, persze, így is van két eset, amiben igen rosszul járhatok, meg van rá a lehetőség, mégha csekély is, hogy árnyékra vetődöm és az sem feltétlenül életbiztosítás, ha ebben az ügyben függetlenítem magam a feljebbvalóktól és magánakcióba kezdek, amiért ugye repülhetek, mint a fecskemadár Afrikába.
-Parancsolsz esetleg vizet a nagy ijedtségre?-kérdezem, mikor a nyaklánc végre visszatereli a székéhez, tényleg meglehetősen zavartnak látszik, még zavartabbnak, mint eddig és ezen már az sem segít, hogy folytatja az élcelődést, a magabiztosság álcája már oda.
-Halottak könyve…-hümmögök elgondolkodva és kipipálom a tételt- ez biztosan engedéllyel van nálad. A magokat és a méreg inkább érdekelne. Honnan szerezted őket?
Magamban közben imádkozom az univerzumhoz vagy bárki máshoz, hogy legyen egy jó sztorija, ugyanis ez kell a tervemhez. A kihallgatásom többnyire sikertelen lesz, a főnököm és kollégáim tapsikolnak meg övendeznek egy kicsit, hogy igazuk volt, az én nyakam körül pedig végre lazul a póráz. Muszáj radar alatt maradnom, de eddig hülye voltam és tele pofával hirdettem, hogy én vagyok itt az atyaúristen és nálam senki sem lehet tehetségesebb, ha viszont most leállok és engedelmeskedem egy kicsit , kikerülök a figyelem középpontjából és mehetek dolgomra, pont ez kell nekem.
-Igazán szép történet, szegény királynő – bólintok az egyébként valóban érdekes legendára – azt ugye deklarálhatjuk, hogy a halálfalókhoz úgy egyébiránt semmi köze és a találkozás a lehető legvéletlenebb volt?
Nyilvánvalóan tudom, hogy egy hasonló irányított kérdés könnyen befolyásolhatja a gyanúsítottat, holott fontos, hogy ne azt mondják, amit hallani szeretnénk, hanem a teljes igazságot. Ez az én esetemben most nem helytálló, épp ezzel a kérdéssel igyekszem jelezni a lánynak, hogy nagyon örvendenék, ha együtt működne velem, mert az talán neki is előnyös lenne…legalábbis egyelőre.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Biztos úr kérem, nem én voltam, hanem a félkarú rabló!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Nem olyan biztos hogy követned kellene!
» Tanár úr, kérem!
» Tanárnő kérem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Irány a játéktér :: London :: Mágiaügyi Minisztérium-