Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

In the castle's embrace EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

In the castle's embrace EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

In the castle's embrace EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

In the castle's embrace EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

In the castle's embrace EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

In the castle's embrace EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

In the castle's embrace EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

In the castle's embrace EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

In the castle's embrace EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 32 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 32 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

In the castle's embrace



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Vas. 9 Május - 17:34
Akár tizenkét embernek is elég a kandallószobában lévő ülőhely, mégis állva várom a kandallónál Tesanna és Anathema érkezését. Bármilyen meleg van, szinte remegek a gondolattól, hogy abban a pillanatban, hogy ott hagytam Anathemát a Roxfort bejáratánál, egy szörnyeteg közeledett felé, ami csak a szerencsének köszönhető, hogy megkímélte őt. Tudom, hogy már nincsenek veszélyben, az iskolában vannak, mégis ideges vagyok. Semmire nem vágyok most jobban, hogy mindenkit, aki fontos nekem, itthon, a ház biztonságában tudjak.
Örülök, hogy legalább Theodore itthon van már, különösen, hogy a Szent Mungó gyógyítói azt mondták, a sérülései könnyen lehettek volna életveszélyesek is. Azóta sincs teljesen magánál, bár az utolsó adag bájitalt adták be neki, és az sem feltétlenül lett volna szükséges, én ragaszkodtam hozzá, hogy kapja meg az utolsó adag fájdalomcsillapítóját. Valószínű teljesen felébred vacsorára, már akkor is ébren volt, amikor eljöttem az ágya mellől, és ha megengedem neki, lejött volna velem a kandallóhoz.
Ahogy fellángol az első tűz, és kilép belőle a lányom gyűrött egyenruhában, kialvatlanságtól karikás szemekkel, sápadtan, de egészségesen, teszek felé néhány lépést, és magamhoz ölelem, szó nélkül. Ő nem volt veszélyben, már akkor a Roxfortban volt valamilyen okból, amikor ez az egész elkezdődött, mégis örülök, hogy épen és egészségesen átölelhetem. Úgy érzem, hogy ez az egyetlen hely, ahol bárki biztonságban lehet a családomból.
Elengedem őt, hagyom, hogy kinyissa a macskaszállítót, elengedje a macskáját, ami beiramodik a szalonba, bólintok, amikor megkérdezi, hogy felviheti-e később is a bőröndjeit, és rögtön mondom neki, hogy nyugodtan nézze meg Theodoret, ha akarja. Jól esik, hogy minden ellentét ellenére, ami kialakult közöttük, rögtön látni akarja őt. Csak egy kérdést teszek fel arról, hogy Anathema valóban jól van, és kérem, hogy csukja be maga után a kandallószoba ajtaját, mielőtt felmegy. Nem látok semmit a szemében, ahogy teljesíti a kérésemet, nem hiszem, hogy gyanít bármit, csak hallgatom, ahogy eltávolodik, felsiet a lépcsőn, míg a falak és a távolság elnyelik a hangokat.
Mély levegőket veszek, ahogy várok, ahogy telnek a percek, ahogy Anathema nem érkezik. Tudom, hogy ha valóban a házvezetők küldik haza a diákokat, rengeteg idő telhet el a két lány érkezése között, de valamiért mégis rossz érzés kezd el hatalmába keríteni- bármennyire hátrébb került Anathema, egy kandallós utazás előkészítése kevesebb kéne legyen egy percnél, és amúgy sem hiszem, hogy a két évfolyam ennyire szétválna. Persze, nem hiszem, hogy ezt az egészet évfolyamokra osztották.
Hatalmas kő esik le a szívemről, ahogy a kandalló fellángol. Még néhány könnycsepp is elhomályosítja a látásomat, ahogy Anathema kedves, törékeny alakja feltűnik a kandallóban, ahogy kilép onnan, és ezzel távol került a veszélytől, biztonságba került. Szívem szerint soha többé nem engedném ki innen, az egyetlen olyan helyről, amit elég biztonságosnak tartok, ahol soha nem történt még semmi igazán rossz dolog, ahol biztonságban vagyunk. Pislogok egyet, előrelépek, magamhoz szorítom Anathemát, nem törődve azzal sem, hogy talán elejti a csomagjait.
- Örülök, hogy itthon vagy!- nem is várok választ, hosszan megcsókolom őt, nem érdekel az sem, hogy még mindig aránylag nagy az esélye, hogy Tess esetleg visszajön valamiért mégis idő előtt, nem zavar az sem, hogy meglátnak minket. Tegnap, amikor azt hittem, hogy a biztonságban hagyom hátra Anathemát, kevés híján utoljára láttam őt, és az, hogy újra itt van, újra együtt vagyunk mégis, boldogabbá tesz mindennél.
Csak egy perccel később hagyom abba Anathema csókolását, elválok tőle, mosolygok, ahogy belenézek a szemébe, ahogy a derekát fogom, ahogy közelebb húzom magamhoz. Kiveszem a kezéből a csomagjait, leteszem őket magam mellé, azután kézen fogom, és mintha húznám, kimegyek vele az ajtón, és elkezdem a lépcső felé vezetni. Most nem a szobámba viszem, az túl furcsa lenne, de olyan helyen akarok lenni, ahol nem zavarhatnak minket.
- Biztos fáradt vagy, de szeretnélek meghallgatni. Utána nyugodtan pihenhetsz vacsoráig.- bármennyire nem indokolja a helyzet, a hangom boldog a két hét ígérete miatt, ami hosszabb idő is lehet, ha a Mágiaügyi Minisztérium szokásos standardjait vesszük számításba a problémamegoldásra. Az a két hét elég lehet mindenre, két hét elég idő hozzá, hogy helyrehozzak mindent, hogy rendbe hozzam Anathema fejét, hogy megmentsem attól a végzettől, amit az a valaki kitűzött neki, és elég ahhoz is, hogy méltóképpen kifejezzem, mit érzek felé.
Kulcsra zárom az ajtót, de nem az asztalom mögé ülök le, hanem a kanapéra, és ha Anathema leül mellém, átkarolom őt, hagyom, hogy nekem dőljön. Az ablakon túl ma is szakad a hideg novemberi eső, párás az üveg, fehér fény árad be szobába, de a falakon lógó gyertyák meleg fénye megtöri a hideget. Biztonságban vagyunk. Veszek egy mély levegőt, érzem, hogy elöntenek az érzelmeim, miközben még szorosabban húzom magamhoz.
- Annyira boldog vagyok... fogalmam sincs, hogy mit tennék, ha történt volna veled valami. Boldog vagyok, hogy itt vagy velem.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Hétf. 10 Május - 0:55
so will I

Anathema Avery ismeretlen arckifejezéssel állt a sor végén, és körülményei alapján meg kellett volna hallgatnia házvezetője jogos felvetését a késlekedésével kapcsolatban - a sápadt bőrén jobban kiütköző rozácea arról árulkodott, hogy bármi is volt ennek oka, legalább némi futással járhatott, McGonagall professzor pedig az idő szűkössége miatt egyáltalán nem mondott semmit, csak bólintott, mikor beléphetett a kandallóba, és táskáját magához szorítva eltűnt a lángok között. Senki sem látta rajta kívül az alakot, amely az asztal mellől figyelte.
Szinte semmit nem aludt, és nem volt lehetősége beszélni egyik barátnőjével sem: a kastély egész éjszaka hullámzott, örvénylett körülötte, és hiába érkezett a hajnal gyorsabban a szokásosnál, mintha nem bukkant volna felszínre, a rengeteg víz ránehezedett minden gondolatára. Még mindig nem tűnt valószerűnek, ami órákkal ezelőtt történt, nem tűnt Mr. Nott sem igazinak, de elindul felé. Ha álmodik is, ha megint a házuk romjai alatt is ébred, érezni akarja, hogy itt van mellette, hogy talán pillanatok erejéig, de nem engedi el, nem engedi elveszni a körülmények között.

- Mr. Nott! - elejti a táskáját, amely hatalmas, de tompa puffanással ér földet a benne elrejtett bűbájnak köszönhetően, karjait a férfi nyaka köré fonja, és szorítja, kapaszkodik belé, mintha évek óta nem látták volna egymást.. úgy is tűnik, hiába a tegnap, eltelt egy élet, és minden megváltozott. Mint fuldokló a levegő után küzdve, úgy csókolja, ügyetlenül és szenvedélyesen, könnyek folynak az arca két oldalán, és csak azért áll meg, hogy Mr. Nott szemébe tekintsen, megszámolja az ismerős szeplőket, beszívja a vérhez és más kellemetlenül finom dolgokhoz hasonlatos illatát, amelyek talán inkább voltak köszönhetőek apró pallón egyensúlyozó értelmének, mint erkölcseinek. Folytatni kívánja, amikor is hirtelen leesik még valami a helyiségben, és Anathema Averynek eszébe jut, hogy ez minden Nottok otthona, és a félelemtől jeges torokkal pillant ki a férfi mellett.
Artemis macska unottan miákolt egyet, mielőtt leverte Tess sálját is az asztalról. Anathema Avery válaszul csuklott egyet, mielőtt újra Mr. Nottra mert nézni.

- Jó, rendben.. ihatnánk valami.. meleget? Elkészítem én, csak.. azt hiszem, szüksége lesz rá, ha tudni szeretné, mi történt. - próbál mosolyogni, de alig áll a lábán: egy pohár tea, kakaó, akár kávé, vagy Mr. Nott rosszul titkolt kedvenceinek egyike, a kávé egy kis különleges elemmel is olyan kellemesnek tűnt, hogy szinte már csak azért is el tudta volna sírni magát. Itthon volt, a rémálom véget ért, csak el kell hinnie végre.
Helyet foglal a kanapén, összekuporodik és szinte a férfi ölébe fészkeli magát - ezúttal minden hűvös szégyenérzet nélkül, tompán még a morálra és mindarra, amit illene tennie. Lassan higgad lélegzete a megannyi ismerős kis részlet láttán, anyag láttán, hang hallatán.
- Pontosan.. mennyit meséltek el önnek, Mr. Nott? Tájékoztatták? Megérkezett már Theo? - ez tűnik a legbiztonságosabb kezdetnek, a fiú már valószínűleg az ágyában pihen. A Mungóban elég részletesen leírták az állapotát és gyógyulásának megannyi esélyét és mindent megtettek annak érdekében, hogy megnyugtassák. Igen, a gyógyítók akkor még nem tudták egészen biztosan, mivel állnak szemben, idő pedig nem jutott arra, hogy részletesen kihallgassák.
- Mikor elváltunk egymástól.. hamarosan megjelent az a lény. Találkoztam vele, Mr. Nott. Ezt követően.. eszembe jutott, hogy Theo említette ezt a bulit, és... akkor találtam meg. De azt nem tudom, ő mit tapasztalt.


flowers grow back even
after they are stepped on
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Vas. 16 Május - 1:33
Egy jobb világban, távol a háborútól, olyan világban, ahol mindenki legalább olyan komolyan veszi a kötelességeit, a munkáját, mint én, nem kellene félnünk, mert tudnánk, hogy bárhová is mennek a szeretteink, vigyáz rájuk valaki. Sajnos nem ebben a világban élünk, és most, hogy a karjaimban tartom Anathemát, csókolom őt, úgy érzem, hogy most van a világ a legjobb állapotában, most, hogy vigyázok rá. Amíg ölelem a lányt, nem eshet baja.
Összerándulok a zajra, továbbra is ölelem a lányt, és szinte megnyugszom, amikor rájövök, hogy nem lehet halálos veszély, ami megszakított minket. Fejben már össze is rakom, hogy mit mondok a lányomnak, hogy hogyan kezdeném, hogy hogyan ülnék le vele hármasban, de bármilyen kellemetlen lenne ez a beszélgetés, mégis úgy érzem, hogy megnyugtató, hogy nem halálos veszély fenyeget minket. Azután, amikor látom, hogy csak Tesanna macskája jött be, megnyugszom, még el is mosolyodok, mielőtt újra átölelem Anathemát.
Mosolygok végig a felfelé vezető úton, mosolyogva bólintok, amikor Anathema inni kér, és rögtön magamhoz hívom a házimanót, és néhány szóban megkérem, hogy hozzon nekünk egy-egy forró kakaót. Szórakoztató, ahogy kimerevedik a szeme egy pillanatra a furcsa italválasztáson, de most úgy érzem, hogy ez az ital adhatja vissza leginkább a béke és a biztonság érzését a lánynak, az érzést, amit Queenside Castle jelent, és amit a Roxfort kellene jelentsen. Magamhoz húzom, ahogy az ölembe kuporodik.
- Nem sokat, csak annyit tudok, hogy valami szörny felébredt a Roxfort mellett, és megtámadott egy csapat diákot. Theodore már itthon van, teljesen fel fog épülni. Még alszik.- nem tudok sokat a muglikról, de bármennyire nyugodtan említem a fiam állapotát, tudom, hogy ha nem lenne varázslat, jó eséllyel soha nem jött volna helyre, sőt, talán bele is halt volna abba, ami történt vele. Nem csak az idegek és az erek sérültek súlyosan, és nem csak belsővérzése volt az ütés erejétől, de valamilyen súlyos fertőzés is kialakulóban volt, olyan kórokozóktól, amik a modern világban talán nem is léteznek. Mindent egybevéve, hatalmas szerencséje volt, én pedig már eldöntöttem, hogy nem fogom hagyni még egyszer, hogy ilyen veszélybe sodorja magát az ostobaságával, figyelmetlenségével.
Ahogy megjelenik a két kakaó az asztalon, ahová Mr. Spiegel küldte fel őket, csak egy pálcaintéssel hívom magamhoz a két bögrét, Anathemáét a forró kerámián keresztül fogom meg, hogy megérinthesse a fülét. Nem rázom le a forróságot a kezemről, ahogy magamhoz karolom, ahogy hagyom, hogy kicsit pihenjen, igyon, és én is iszok egy kortyot abból a forró italból, ami engem is az otthonomra emlékeztet mindig. Talán a gyerekkoromra is kicsit, mindig ezt az italt ittam két körút között, amikor két keréken felfedeztem Kingside Castle minden szegletét.
Kevésen múlik, hogy leejtsem az italt, kiöntsem a földre, ahogy Anathema megemlíti, hogy találkozott a lénnyel. Nem tudtam erről, fogalmam sem volt róla, hogy milyen veszélynek volt kitéve, azt hittem, hogy csak kifutott az esőbe, és utólag értesült mindenről. Rémisztő a tudat, hogy tényleg látta a szörnyet, ami annyira könnyen ölt meg annyira sok embert, és annyira közel lehetett ahhoz, hogy vele is végezzen. Lassan, halkan szólalok csak meg.
- Azt, hogy láttad... hogy érted? Mennyire volt közel?- még szorosabban fogom, mintha fennállna az esélye, hogy ha nem fogom elég erősen, a lény emléke megragadja valahogy, közel rántja magához, és bántani fogja őt. Kavarog a gyomrom a gondolattól, hogy ha egy kicsit, akár egy egészen kicsit máshogyan alakult volna valami, most nem egy, hanem két koporsó fölött állnék, és azt semmilyen módon nem tudom elképzelni, hogy túléljem. Rengeteg mindent el tudnék viselni, túl tudnék élni, de ez egészen biztosan nem ilyen dolog.
Elfog a bűntudat, még erősebben, mint valaha, ahogy nem néztem, ahogy eltűnik a Roxfort birtokán, hogy nem vártam, hogy biztonságos területre jusson. Tudtam, hogy valaki bántani készül őt, és biztosnak kellett volna lennem benne, hogy ez semmiképpen nem történhet meg, vele kellett volna maradnom. Tudtam, hogy nem akar már lemenni a faluba annyi időre, ilyen időben, fogalmam sincs, hogy miért nem vártam meg. Még mindig a bögrét szorítva nyelek egyet, csak Anathema ölelése juttat valamennyi megnyugváshoz.
- Még nem volt lehetőségem beszélni Theodoreral erről. De kérlek, meséld el pontosan, hogy mit láttál! Hogy menekültél el a szörny elől?
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Hétf. 17 Május - 6:47
so will I

Mr. Nott helyiségeiben mindig remek illat uralkodott: a benne elrejtett régi, illatos könyvek, az íróasztal, a szekrények fái, Mr. Nott parfümje mind-mind egy olyan otthonra emlékeztették, amelyet ismert, de amelyben vendég volt, ahogy előtte sokan mások is. Még mindig bizonytalan, ha szándékokról esik szó, de egyelőre nem számol vele, nemcsak mert hallotta alig pár órája azt a vallomást - az egész elképzelhetetlen előtt - hanem mert most szeretne hinni, bízni egy kakaó társaságában. Az éjszakát átvirrasztotta, semmi nem látszik valószerűnek, csak ők ketten, együtt.. reméli, hogy egyszer valóban a szoba gyakori látogatójává válik.
- Úgy értem, hogy el is kapott. Egy pillanat műve volt az egész, nem lett volna lehetőségem elmenekülni előle. - elfogadja a bögrét, óvatosan veszi kézbe, de nem tart a melegétől, Mr. Nott tekintetétől annál inkább. Riadt lehet, talán dühös, és még csak az elején jár.. Talán azt hiheti, nem árult el valamit Theóról, talán csak tehetetlennek érzi magát, azonban bármelyik, nem tarthatja sokáig fel.
- Megragadott, úgy emlékszem, volt a mási kezében egy fegyver, amely véresnek tűnt. Olyasmi volt, mint egy.. holttest, egy viszonylag.. friss holttest, ahhoz képest, hogy milyen... régi lehet. - kortyol egy nagyot, amely elsőre kellemetlenül megtölti a száját, torkát, majd gyomrát, ha ez lehetetlen is ilyen gyorsasággal, mégsem biztonságos teltséggel jár, jobban hangsúlyozza korábbi hiányát. Anathema Avery csuklik egyet, megdörzsöli az orrát, harapdálja kicsit az ajkát, mielőtt említeni meri gondolatait.

- Talán.. jobb volna, ha megnézné az emléket. Biztos vagyok benne, hogy ezúttal nem fájna, ha csak erre ügyelne. Főleg azért, mert az a lény is.. használt rajtam legilimenciát. Azóta sem hagy nyugodni, miért. - inkább szégyenkezik, mint aggódik vagy fél, a hálószoba sötétjében, míg mindenki erőszakkal pihenni igyekezett, bámulta a takaróját, a mélyvörös semmit, amely köröket írt le a szeme előtt, de nem talált választ. Sem a konkrét emlékre, amelyet kirántottak belőle, sem a szándékra, amely a lendületet vette, mielőtt a fejébe harapott volna. Mr. Nott értője mindezeknek, biztosan közelebb jut, csak épp a tegnap történtek lehetnek akadálya. Anathema Avery nem volt egészen biztos benne, tisztességes ilyet kérnie, de hatékonyabbnak tűnt, mint leírására támaszkodván nyomozásba kezdeni: közelebb bújik a férfi mellkasához, fejét a nyaka és válla közé fúrja, keresvén a megszokott ínycsiklandó véres, füstös illatot. Mintha zsákmányállat volna valóban, felkínálja magát a ragadozónak ismét.
- Nézze meg.. ott lesz az is, amire a lény volt kíváncsi. Utána elengedett, és behatolt a Birtokra. Nem tudom, hol lehet most, de nem tudják majd olyan egyszerűen.. elkapni. Úgy tűnt, van egy meghatározott célja.


flowers grow back even
after they are stepped on
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Csüt. 27 Május - 4:53
Csendesen hallgatom Anathema beszámolóját. Érzem, hogy a jeges hideg újra visszakúszik a szobába, hiába került minden ember, aki fontos számomra, újra biztonságba, újra védelem alá. Az érzés, hogy Anathema ilyen közel volt a veszélyhez, hogy ilyen könnyen meghalhatott volna, teljesen megfagyaszt. Nehezen tudom átadni a bögrét is, ahogy elképzelem a lányt, ahogy az esőben áll, tehetetlenül, miközben a szörny megragadja.
Megelevenedik előttem az az esős délután, ahogy Anathema, és egy rothadó, véres holttest állnak kint, a Roxfort közelében, ahogy a lány teljesen kiszolgáltatott, hiába várja a segítséget, ami nem érkezik. Tudom, hogy semmiféle menekvésben nem reménykedhetett akkor, és nem is egészen értem, hogy hogyan lehet még életben. Theodoret csak azért nem ölte meg, mert többen voltak, és valószínű egy nagyobb csapat diák nyerte el a figyelmét, akik a házban maradtak, de úgy tudom, hogy azután, hogy Anathemát elkapta, órák teltek el, mire újra megölt valamit. Nem hiszem, hogy ez lenne a magyarázat.
- Rendben... ha úgy érzed, hogy készen állsz rá.- nem tudtam róla, hogy vannak olyan szörnyetegek, amik élőhalottként is képesek az elmealapú varázslás ilyen szintjére, hogy képesek behatolni egy fiatal boszorkány fejébe, megnézni az emlékeit. Most már az is aggaszt, hogy mit találhatott, még akkor is, ha valószínűtlennek tűnik, hogy az emlékei valaha mások birtokába jutnának, nem hiszem, hogy a szörnyeteg közölné őket bárkivel.
Átkarolom Anathemát, remélem, hogy a testi kontaktus megnyugtatja, és behatolok az elméjébe. Csendesen, finoman haladok végig a gondolatfoszlányain most, nem rejtett emléket próbálok megkeresni, úgyhogy békében folyhatok át a gondolatai folyóján. Gyorsan meg is találom az emléket, amit kerestem, ami valószínű azóta éberen tartja őt; belenézek a szörny tekintetébe a lény vörös szemein keresztül, azután hagyom, hogy a sötét emlékek vigyenek tovább.
Követem az emlékeket. Először azt nézem meg, ahogy Anathema a gyerekeimmel katicákat ment ki a kútból, közvetlenül azelőtt, hogy éjjel felhúztam nekik a kis játszóvárat a birtok egyik sarkában. Furcsának látom, hogy a szörnyet érdekelte a gondolat, ahogy az is, amikor Anathema a tükörben nézte magát, friss sebeit vizsgálta. Azután a lény rátért az emlékre, amit feltörni próbáltunk nem is olyan régen, amit levédett Valerie gyilkosa, és érzem, hogy mennyire durván áttört a pajzsokon, mennyire meggyengítette azt. Teljesen lesokkol, hogy mennyire simán ment neki, rövid ideig még lelkes is vagyok, hogy ezzel talán új lehetőségek nyíltak meg, de az örömöm gyorsan átterelődik a következő két képre. Látom a Szellemszállást, talán egyet a lény saját emlékeiből, utána pedig látom az Avery családfát, azon is egy nevet. Egy számomra ismeretlen nevet.
Még mindig kissé remegve simogatom Anathema hátát, miközben nézem, hogy az emlékeiben a szörny eltávolodik, és elhagyom az elméjét. Érzem, hogy könnyezek, miközben szorosan magamhoz ölelek, éppen csak figyelve rá, hogy ne borítsam ki a forró italt, amit a kezében tart, és csak így tartom őt, szorosan, boldogan, hogy nem veszítettem el. Most, hogy látom, min ment át, mennyire közel volt a halálhoz, úgy látom őt, mint valakit, akit azt hittem, hogy elvesztettem, és végre megleltem.
Nem engedem el őt, a könnyeim sem apadnak el sokáig, és nem tudom, hogy ebből a szögből látja-e őket. Csak percek múlva lazítok a szorításomon, kissé elfordulok, hogy megtöröljem a szemem, félig reménykedve benne, hogy nem látta. Nem szégyellem, de nem akarom, hogy azt érezze, hogy nem vagyok kontrollban, és nem tudok neki maximális támogatást adni. Azt akarom, hogy megmaradjon neki ez a három hely közül az utolsóként, ahol a világon semmi rossz nem történhet vele.
- Láttam mindent... azt hiszem, a lény látott valamit, amit mi nem tudtunk megnézni... nem tudom, hogy miért nem ölt meg.- hideg, távoli és személytelen az utolsó mondat, mint ahogy a világ lenne, ha Anathema most nem lenne itt, nem lenne mellettem. Magamhoz veszem a saját italomat, hosszan kortyolok belőle, hátha a forróság, a meleg és az égető érzés együtt kiűzik a sötétséget.
Visszatér a világba a biztonság, nagyon lassan, ahogy kissé eltávolodok a látottaktól, ahogy az érzelmeimbe is beleég, hogy a lány, akit ölelek, valódi, hogy tényleg itt van, tényleg jól van, tényleg velem van. Rámosolygok, bár nem akarom elterelni a témát, nem tudom teljesen elfedni az érzéseimet.
- Tudod, hogy ki volt ez a Persephoné Malfoy a családfádon? A lényt látszólag érdekelte.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Csüt. 27 Május - 5:37
so will I

Feszeng, kellemetlenül érzi magát, de ezek az emlékek nem tartalmaznak igazán semmi sötét fenyegetést, és minél többet lát belőlük Mr. Nott, annál nagyobb biztonságban lehetnek majd mindannyian, talán még a nyomozást is segítheti, mielőtt több társa jut szörnyű sorsra. A tegnap történtek miatt azonban érzi a késztetést, hogy elbújjon, eltűnjön, megszűnjön, még ha egy számára kedves személy is lép a fejébe annak ígéretével, hogy nem tesz semmi kárt benne, és egyébként sincsenek előtte mély titkai.. Szorosan behunyja a szemét, csak lélegezni próbál, felidézni valami régi dalt egy rádióból, Mr. Nott illata, íze...
Nehezen szólal meg a képek után, de továbbra sincs fonál az útvesztőben.

- Mr. Nott.. sír? Ne féljen, biztosan megfejtjük a szándékait.. remélem. - megremeg a hangja, nem tud olyan menedéket nyújtani a férfinak, mint az szokott neki, és most félelmetes, hogy talán egyikük sem elég erős többé a kihívásokkal szemben. Attól nem tart, hogy megsérti a feltételezéssel, miért ne engedhetne szabad utat a rettegésének, tehetetlenségének, ez az év mindkettőjük életére tör, immár sokadjára, és nem látja a végét maga sem. Nem mer inni, amíg a férfi nem teszi, újra megszólalni is nehezen csak.
- Nem ölt meg mindenkit, akire rátámadt, de nem volt lehetőségem beszélgetni másokkal erről. Teljesen ismeretlen számomra ez a lény, abban sem voltam biztos, hogy a hozzá hasonlók tudnak legilimenciát használni.. ne érezze magát rosszul emiatt, Mr. Nott, igazán senki nem védhetett volna meg tőle egyikünket sem. - egészen biztos benne, hogy nem a szerencse nyúlt ki értük és emelte fel őket a halál torkából, de csak tétova foszlányokat tudna a beszélgetéshez tenni, elméleteket, amelyek nem megalapozottak a legkevésbé sem. Talán maga Dumbledore professzor sem járt volna sikerrel, az ismeretlenség hatalmas előny volt a holttest kezében, ki is használta azt ellenük, Mr. Nott pedig kiváló volt a védőbűbájok mezsgyéjén, de épp úgy válhatott volna áldozattá, mint az a sok diák.. jobb erre egyáltalán nem gondolni most.

- Nem.. de azóta is rajta gondolkozom. Nem emlékszem vele kapcsolatban egyetlen történetre vagy híres cselekedetre sem, és ha van portréja, nem nálunk helyezték el. Talán valamelyik kötetben? - a könyvekkel gazdagon megrakott polcra pillant, int is egyet afelé az állával, de nem szűnik meg a saját elméjében kutatni tovább. Hiszen számtalan Malfoy és egyéb rokon található a családfáján, ahogy mindenkién, aki ezekben a körökben mozog, Persephoné tű a szénakazalban, főleg, ha a szerző a hagyományos elképzelések híve, és nem áldoz az asszonyok számára egyetlen bekezdésnél többet, amely szerint éltek, haltak, közte pedig valakié lettek: valaki asszonyai, valaki gyermekei, valaki anyjai. Anathema Avery kortyol még egy nagyobbat, megdörzsöli ismét az orrát, és kicsit hátrébb húzódik, hogy láthassa a férfi arcvonásait.
- Ha célja volt a lénynek.. talán hozzá lehet köze? Ez érthetővé tette, miért csak bizonyos diákokat ölt meg, a többieket csak megsebesítette... Nem beszéltem vele személyesen, de úgy tudom, Ms. Dearborn is így élte túl a támadást, ő Theo csapatában volt, együtt menekültek egy darabig. Egyelőre nem értem, mit bizonyít, de nem a származás. - ezt persze nem lehet tökéletesen kizárni a lény ősi mivolta miatt: egyszer Dearbornék is lehettek aranyvérűek, politikai szerepvállalásuk főleg a jelenhez kötötte őket, de mind Faustus Crowette, mind Theodore túlélték a támadást, és ahogy a Mungó folyosóján hallotta messziről, míg a kandallóra várt, egy negyedik társuk, épp Olivia is.
Kellemes ezt fejtegetni, bontogatni a félelem helyett, sápadt arcára kiül az efölött érzett kíváncsiság öröme, megcáfolván jelenlegi állapotát. Igen, Anathema Avery legalább azért boldog volt, hogy az ismeretlen nyomába eredhet, apró fénysugarával bevilágíthatja azt mások előtt - és hátha Mr. Nottot is kicsit megnyugtathatja ezzel.
- Készíthetünk majd egy ábrát arról, amit eddig megtudtunk.. de most nyomja valami a szívét, ugye, Mr. Nott? Biztonságban vagyunk, de látom, hogy mondana valamit.. csak tart tőle. Lehet őszinte velem, és ha tudom is, meg akar kímélni, jobb szeretném, ha őszinték lehetnénk egymáshoz.


flowers grow back even
after they are stepped on
Vissza az elejére Go down

Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Vas. 6 Jún. - 18:01
Nem örülök neki, hogy Anathema így lát, de nem azért, mert szégyellem magam, hanem mert én vagyok az érzelmi támasz, akinek nyugodtnak kéne lennie minden helyzetben, akinek megoldást kéne adnia a problémákra. Nekem kellene megnyugtatnom őt, de éppen annyira megráztak a történtek, a látottak, a tudat, hogy majdnem elveszítettem Anathemát, mint őt. Nyelek egyet, mielőtt válaszolnék. Nem látom értelmét, hogy hazudjak ebben.
- Azt hiszem... talán egy kicsit.- Anathemára mosolygok, miközben megtörlöm a szemeimet, és igyekszek túlesni az egészen érzelmileg. Itt van velem most, él, életben van, már nem történhet vele semmi. Talán az lenne a legjobb, ha gondoskodnék róla, hogy ez örökre így is maradjon, talán tennem kéne róla, hogy soha ne eshessen semmi baja, de egyelőre képtelen vagyok a jövőn gondolkozni. Most a jelenben vagyunk, és a jelen szerint nem történhet semmi baj, a házam a legbiztonságosabb hely most. Egészen biztos, hogy biztonságosabb, mint amilyenné a Roxfort vált.
Ahogy kicsit reálisabban végiggondolom a történteket, lassan elfogadom őket, bólintok egyet. Való igaz, hogy nem tudtam volna megvédeni Anathemát, a lány nem is tudja, hogy mennyire végesek a határaim, mennyire könnyen elbuknék. Még mindig emlékszem a világítótoronyra, amit ránk gyújtottak, még mindig érzem néha annak a nőnek a szagát, aki halálra égett ott, és arra, hogy milyen ostobán menekültem, milyen tehetetlen volt a varázserőm abban a helyzetben. Kétlem, hogy bármit tudtam volna tenni az ellen a szörny ellen, egyáltalán nincs semmi garancia rá, hogy bármi működött volna. Valószínű jobb vagyok bármelyik diáknál, de ha könnyű lenne, a Minisztérium aurorjai már leszámoltak volna vele. Tudom, hogy mire képes egy auror, és bár Valerie kiemelkedő volt, vannak, akik nála is sokkal erősebbek.


Nem a mi dolgunk lesz, hogy megoldjuk a problémát, de valószínű nincs olyan boszorkány vagy varázsló, aki nem akarja ismerni a világ rejtélyeit, a megoldást egy bonyolult fejtörőre, rejtvényre. Az pedig, hogy mi alapján választotta a szörny az áldozatait, egy ilyen talány, és ahogy Anathema a könyvespolc felé néz, az én gondolataim még távolabb kalandoznak, Queenside Castle könyvtárába, a titkos könyvtárba a föld alá, a bátyám kúriájába, de még távoli unokatestvéreim könyvei is eszembe jutnak. Legalább húsz geneológiával foglalkozó kötet van itthon, és ha van valami a nőről, akkor az itt van.
Hosszan gondolkozok a válaszon, a kutatáson, ami lefoglalhatná a szabadidőmet az elkövetkező napokra, és ami végül választ adhatna a rejtélyre. A puszta kíváncsiságon túl persze motivál, hogy bármit látott a lény, az összefügghet a sebzett emlékkel, amit a támadója megcsonkított, és aminek a feltörése biztonságba helyezhetné a lányt. Sőt, talán a háborút is megnyerhetné gyorsabban, segíthetne nekünk, ha ez a valaki tényleg egy áruló, és az segítene Averyéknek a szabadulásban. Nincs nap, hogy ne gondolnék rájuk, ahogy az Azkabanban ülnek.
- Mindenképpen utánanézünk. Ha lesz energiád majd, ha kipihented magad, a könyvtárban talán találunk valamit. Ez rengeteget segíthet, talán ez a kulcsa annak, hogy rájöjjünk, ki akar megtámadni.- az ijedtségem lassan elpárolog, ahogy lelkes leszek, csak azért nem ugrok fel rögtön, hogy a könyvtárba induljak, mert nem akarom elengedni a lányt. Boldog vagyok, hogy mellettem van, és hogy együtt lehetünk, biztonságban tudhatom.
Elfogyasztom az italom maradékát, amit visszateszek a kis asztalra, és Anathema szemébe nézek. Vegyesek bennem az érzések most, kint zuhog az eső, de legfontosabb, legösszetettebb érzés az, hogy a lányt nem bánthatja senki, biztonságban van, és velem van. Soha nem éreztem egyetlen ember felé sem így, egészen biztos vagyok benne, hogy ez nem csak valami múló dolog, különben nem érezném iránta még intenzívebben a félelmet, nem sújtana még erősebben a rettegés, mint a saját fiam elvesztésének gondolata. Nem hiszem, hogy bármelyiket túlélném, de Theodore esetében, aki meg is sérült, eléggé megnyugtatott a tudat, hogy már a házamban van.
- Azt hiszem... tényleg csak belegondoltam abba, hogy nem lettél volna itt többet. Csak a hírt hallottam volna. Nem tudom elképzelni a jövőt, amiben nem vagy velem, nem együtt küzdünk meg a kihívásokkal, amiket az élet gördít elénk. Szeretlek téged, Anathema, és örülök, hogy itt vagy velem.- előrehajolok, és megcsókolom a lányt, újra, magamhoz vonom, és élvezem az érintését, hogy biztonságban van, több réteg varázslat és vastag fölött elrejtve az ölelésemben. Most úgy érzem, hogy soha nem fogom elengedni őt, örökre ölelni fogom, hogy mindig tudjam, hogy jól van, biztonságban, boldogan.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

In the castle's embrace

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-