Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Foxtrot EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Foxtrot EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Foxtrot EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Foxtrot EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Foxtrot EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Foxtrot EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Foxtrot EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Foxtrot EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Foxtrot EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 41 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 41 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Severus Snape

Severus Snape

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
21

»
» Pént. 28 Május - 0:39
a róka és a holló
Nagy összegben mernék fogadni rá, hogy anyám az egyetlen szülő, akinek az öröme a kínhalálom elmaradását illetően csak addig tartott, amíg nem emlékeztettem, hogy a cukorbaja mellé igazán nem lenne szükséges azt a tele kosár édességet hazahurcolnunk. Anyám szerint erről én tehetek - már a cukorbetegségéről, a rossz időjárásról és a szar műsorokról a kedvenc csatornáján - és az egész igazán nem érdekelne, ha nem lennék benne teljesen biztos, hogy mikor levágják a lábát, majd rám marad a róla való gondoskodás lehetősége, vagy a szaremberség bélyege, mert elköltözöm.
Ha Nott nem írt volna, akkor is megkeresem, és ebben csak az egyik tényező volt anyám elviselhetetlensége és állandó zabálása - biztos voltam benne, hogy túlélte azt a lényt, láttam, ahogy átkísérik az egyik szobából a másikba még a Mungóban, míg a saját eredményeimre vártam, de nem volt lehetőségem beszélni is vele, pedig nagyon érdekelt, hogy úszta meg, hogy úszták meg mind a négyen, míg mások.. nos, kevésbé.

A házuk persze egy erőd különösen ronda gyertyatartókkal, manóval, amit el kell kerülnöm, és nem csak azért, hogy ne tudjak meg további részleteket a háború előtti - a száz éves háború előtti - épület alapjairól és keletkezéséről. Alig találom meg Nott szobáját, de kétlem, hogy legalább a portrék nem láttak meg, bármilyen látványosan igyekeztek is horkolni, mikor felosontam az emeletre.
- Nott, legközelebb a jelszó mellé küldj egy térképet is, nem mondtad előre, hogy hozzak magammal háromnapi hidegélelmet. - ez a szobája sokkal rendezettebb, mint amit a hálókörletben tapasztalni lehet belőle, de itt gondolom nem oszlik meg úgy a manó figyelme, meg a szobafogság mellé talán nyert pár óra takarítást is az apjától.
- Elviselhetően nézel ki, de.. hogy vagy? Mi történt veletek? - egyelőre nem ülök le sehová, és érthetően nem köti le igazán a figyelmem a falra rögzített seprű sem, így Nott abszolút élvezheti a maradéktalan érdeklődésem. Valószínűleg nincs túl sok időnk, bármelyik rokona véges mértékig hinné el, hogy tényleg egy bájitaltan beadandó miatt lopakodtam be, egészséges tinédzserek nem ülnek össze lopva, hogy közösen tanuljanak. Kettőnk közül Nott tényleg egészséges tinédzser, így nagyjából két egész mondatig tartana az alibim.

- Láttalak titeket a Mungóban.. hogy került oda Avery? Nektek elmondták hivatalosan, mi az úristen frászkarikája volt az a lény? - utána rátérhetünk a hasonlóan érdekes, de kevésbé meghalást kockáztató kérdésekre is, de amíg remélhetőleg felvilágosít a történtekről, leteszem a táskám és megkeresem a neki készített bájitalt, majd a kezébe nyomom.
- Tessék. Nem ez életem műve, de egy kis hangulatfokozó. A sok fahéj miatt lehet, hogy tüsszentened kell majd, de garantáltan színes álmaid lesznek. Gondoltam.. hátha.. jól jön, Mindegy. Dobd ki, ha nem kell.
rókaiest of them all
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Theodore Nott

Theodore Nott

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
32
▽ Avatar :
Timothée Chalamet

»
» Kedd 8 Jún. - 22:11
Kurva igazságtalannak érzem apám viselkedését, amivel szobafogságba vágott. Úgy értem, a fél iskola ott volt azon a bulin, és bármi is történt, rohadtul semmi közünk nincs hozzá, hogy az a szörnyeteg elszabadult. Ha valami, még mondhatjuk azt is, hogy ha én nem lettem volna ott, valószínű még többen meghalnak, rengeteg időre eltereltük a lényt, és segítettem valamennyit a harcban ellene, úgyhogy talán még kitüntetést is érdemelnék. Persze, apám azt mondta, hogy a saját ostobaságommal életveszélybe kevertem magam, mintha ez az egész az én hibám lenne. Kíváncsi vagyok, hogy például Crowette ekkora büntetést kapott-e a saját családjától- ami azt illeti, még azóta sem vagyok benne biztos, hogy tényleg azt az átkot használta, amit gondoltam, hogy használt.
Azért apám igazságtalansága nem terjedt ki annyira, hogy megtiltsa nekem, hogy tanulási célokkal vendégül lássam Severust, úgyhogy most nagyon várom az érkezését. Tudom, hogy a házban volt, és hallottam valamit arról sokadkézből, hogy fontos volt a többiek mentésében, úgyhogy kíváncsi leszek a történeteire, ahogyan arra is, hogy vajon ő is ilyen durva, indokolatlanul aránytalan büntetést kapott-e.
Az íróasztalnál ülve fogadom Severust, aki ránézésre sértetlen, nincs semmi baja, ami jó hír. Úgy tudom, hogy végül az összes igazán közeli barátom megúszta sértetlenül, vagy legalábbis felépült- a legrosszabbul vitathatatlanul én és Adore jártunk. Boldog vagyok tőle, hogy él, hogy jól van, és nagyon várom már, hogy találkozzunk, várom a Roxfortot, és azt hiszem, hogy nem fogom azt sem hagyni, hogy addig húzódjon a dolog. Apám nem lesz itt folyamatosan, majd valamikor becsempészem.
- Bocsi... nem tudtam, hogy nehéz lesz megtalálni, de igazad van, rengeteg itt a szoba. Ülj le nyugodtan az ágyra, vagy a sakkasztal melletti székek egyikére!- kicsit elszégyellem magam, ahogy eszembe jut, hogy Severus valószínű sokkal kisebb házakban éli az életét. Az egyetlen igazán közeli barátom a társadalmi osztályunkon kívül Adore, és Adore háza nem kisebb semmivel a miénkkel, a szülei az igazán gazdag muglik közé tartoznak.
Csendesen hallgatom Severust, akinek természetesen kérdései vannak, úgyhogy mielőtt belekezdünk, becsukom, és be is zárom az ajtót. Apám valószínű nem hitte el, hogy tényleg leckét fogunk írni, mert a bájitaltan pont nem olyasmi, amiben segítségre szorulok, és ha mégis, Anathema zseni belőle, úgyhogy kérhetnék tőle is segítséget. Valószínű tényleg úgy van vele, hogy megengedi a barátaimnak, hogy lássanak, bár ahogy ismerem, Adorera ez már nem fog kiterjedni.
- Nem mondták el, de szerintem ők sem tudják. Szerintem valami speciális inferus volt, talán a halálfalók csinálták, de nem vág össze. Még ha valahogy az intelligencia látszatát is kelti egy inferus, ez az inferus hoppanált, vagy valami hasonló.- még mindig kísértenek álmomban azok az üres szemek, a vér, ahogy megöli azt a fiút, a fájdalom, ami összetöri a csontjaimat, ahogy várom, hogy megöljön, és a tudat, hogy ha engem életben is hagy, a házban meg fog ölni mindenkit. Megborzongok, és nem győzök hálát adni mindennek, hogy végül mindenki, aki fontos nekem, élve kijutott. Valószínű Severus is látja, hogy fehér, sápadt az arcom. - Anathema mentett meg engem... vagy hát, ő talált meg engem, Crowettet meg Darbyt, mindhármunkat megtámadott. Darbyt meg is ragadta, elkapta a torkát, de végül valamiért nem ölte meg. Anathemát is elkapta, állítólag hasonlóan... azt hittem, amikor hallottam, hogy lányokat nem öl... de ez nem igaz.
Ahogy Severusra nézek, megpróbálom elképzelni, milyen lehetett a házban, és arra jutok, hogy valószínű sokkal rosszabb, mint kint. Tehetetlennek éreztem magam, de tudom, hogy Severus és a benti diákok egy része nem volt az, és úgy érzem, hogy nekem is tennem kellene érte, hogy legközelebb ne legyek védtelen, hogy segíthessek a barátaimon. Sem az erdőben, sem a háznál nem voltam hasznos, mégsem fogadtam el Tess ajánlatát, hogy gyakoroljon velem lent. Régen gyakorolgattam anyával, igaz, nem annyit, mint ő, és talán tényleg tanulhatnék tőle, de megalázó a gondolat, hogy a húgom erősebb nálam, kevésbé védtelen.
Kicsit meglepetten veszem el a bájitalt, tátva marad a szám, miközben megnézem magamnak. Nem tudnám megmondani a külseje alapján, hogy micsoda, de nem feltételezem, hogy bármi más lenne, mint amit Severus mond, ő nem Amycus vagy Goyle, neki tényleg lehet hinni. Veszek egy hosszú levegőt, azután lerakom az íróasztalomra az ajándékot. Furcsán elérzékenyülök, ahogy belegondolok, hogy talán tényleg ő az első igazi barátom.
- Köszönöm! Azt hiszem, tényleg nem alszok jól. Neked is vannak rémálmaid?- tudom, hogy ez egy olyan kérdés, amit például a kviddics csapat tagjaival röhögve tagadnánk, nevetnénk rajta, hogy nem vagyok olyan gyengék, olyan érzékeny lelkűek, hogy megviseljen valami ilyesmi, de Severus előtt nem érzem szükségét a színlelésnek.
Rajtamarad az arcomon a mosoly, miközben visszaülök a helyemre, szembefordulok vele, és annak ellenére, hogy cipőben vártam, mint ahogy egy félig-meddig idegen vendéget illik, kezdem furcsán otthonosnak érezni ezt az egészet. Amycust láttam már meztelenül, ahogy ő is engem, de mellette soha nem engedtem el magam ennyire.
- Veled mi történt, amikor megjelent a szörny? Tess mesélte, hogy hallotta egy évfolyamtársunktól, hogy a legtöbben neked köszönhetik az életüket a házban. Vagy hát, neked is.
Vissza az elejére Go down

Foxtrot

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Irány a játéktér :: A nagyvilágban :: Egyesült Királyság :: Lakhelyek-