Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Mr. Rubens & Mr. Stride EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Mr. Rubens & Mr. Stride EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Mr. Rubens & Mr. Stride EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Mr. Rubens & Mr. Stride EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Mr. Rubens & Mr. Stride EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Mr. Rubens & Mr. Stride EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Mr. Rubens & Mr. Stride EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Mr. Rubens & Mr. Stride EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Mr. Rubens & Mr. Stride EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 16 Jún. - 22:41




To: Mr. Rubens


Oh, welcome!

ღ zene: I Want It All & Radio GaGa ღ megjegyzés: Beteg kis elmém győzelmet aratott, sorry :s

Oh, hello, gyönyörű éjjeli jel, és mily' mókás is lesz eme estém kezdete! Voltaképpen a műszak váltja a műszakot, és az egyik feladat szinte rögvest követi a másikat. Ha tehetném, akkor talán nem itt tölteném el a szabadidőmet, hanem egy fedett, de mégis vérrel áztatott, és itallal ellátott szekcióban, melynek fő kínálatának az minősül, hogy már-már aranytálcán nyújtják át számomra az áldozatot. S oh, kérem, hát mily' vicces is lenne e helyzet légköre! Megeshet, hogy tetszene nekem, és a kedvemre is tenne, de túl primitíven hangzik. Nem szeretem a könnyedséget, sem az ócska trükköket, s főként nem értékelem azt, ha valaki csak úgy felajánlja önön létét, nos másokért cserébe. Azt tanította a drága egyetlen édesapám, hogy meg kell küzdeni a céljaidért, hogy ki kell érdemelned a végeredményt, s hogy majdan e jutalomban úszhatsz. Bár őszintén szólva, nos nekem erről az jut az eszembe, hogy kimegyek egy közeli tóhoz, és majdan elmegyek egyet úszni benne. Ha-ha-ha, mintha tudnék is úszni.. Hm, úgy hiszem, hogy nem lenne nagy gond velem, ugyanis egyből megfulladnék. Aztán meg már az égvilágon senkit sem érdekelne az, hogy egykoron voltam, és utána már itt sem vagyok. Ugyanígy vagyok ezzel én magam is, hiszen nem törődök senkivel, sőt még magával Voldemort-tal sem. Pusztán csak maga a nézeteink egyeznek meg, és az is csupán abból a szempontból, hogy a sötét oldal vonz mindkettőnket. S lám, itt meg is halt a tudástár..
Szinte a jéghideg kőfalnak préselem magam a kihalt terepen, ahogy éles tekintettel pásztázom végig a környezetet. River alakja tisztán kivehetővé válik, ám egyúttal nem számíthat arra, amire még én magam sem gondolok. Ugyanis a csendes övezet, hirtelen nagyon is élénk lesz. Zsibaj, kacaj, és mód feletti életkedv csapong a levegőben. Egy trióbanda vette a bátorságát megjelenni, és ahogy kiveszem belőlük, nos nem a józanság fogalmáról híresek. Egy mozdulattal húzódom vissza a saját kis rejtekhelyemre, ahogy mélyen kifújom a tüdőmben tartott levegőt. A Nagyúr kellő mértékben megjegyezte a számomra, hogy egyetlen egy hajszála sem görbülhet Mr. Aligazgató úrnak, ha netán mégis megtörténne ez eset, akkor az összes eddigi baklövésemért felelhetek. Tekintetbe véve, nos azon nézőpontot, hogy nem igazán hat meg Voldi-Moldi szlogenje, nos itt is hagyhatnám Mr. Rubens-t. Biztos találna a kis bajára megoldást.. - Ah, Slade, csak legalább egyszer gondolkoznál már értelmesen! De ez, kérlek szépen, önmagam, reménytelen!
Váratlanul érint az a helyzet, hogy valaki a falnak csapódik. Egy pillanat alatt fagyossá válik mélykék tekintettem. A drága egyed tagok irányába nézek. Három, fiatal srác, és miért is ne elvetemült halálfalók lennének..? Mai költői kérdés, pipálva! Most komolyan azt hiszik, hogyha megmerényelnek egy akciót a figyelt személyem ellen, akkor majdan Voldemort plusz piros pontokat osztogat, ócska kis jutalomból a számukra? Ennél idiótábbak már nem is lehetnének, de halál komolyan! Felsóhajtva megforgatom a szemeimet, ahogy végül kilépek a kőfal takarásából.
-A-a-a, fiúk..-Jegyzem meg egy ördögi mosollyal, ahogy csettintek is egyet a látványosság kedvéért.-..ha legközelebb szeretnétek tovább élni, akkor javaslom számotokra, hogy ne öngyilkos akcióba kezdjetek bele.-Ecsetelem miközben kellően közel értem hozzájuk.-Oh, párdon, nem lesz legközelebb.-Nevettem el magam, ahogy egyetlen mozdulattal felöltöm az animágus alakom, és ezáltal egy farkas képében pompázhatok. Nem épp a leglátványosabb művelet, tekintve, hogy látott az ifjú úriember is... De kit érdekel voltaképpen? Pontosan ez az... senkit!
Vicsorgok egy sort, ahogy az áldozataim jókedve tova száll, s ahogy futásnak iramodnak, nos én magam is könnyedén levadászható prédának látom őket. Oké, talán a pálcás művelet könnyebb lett volna, de abban egyáltalán hol is van a móka? Szeretem, ha vadászhatok, s ha szenvedhetnek a naiv kis áldozati bárányok.. Egyiket a másik után érem be, és cincálom szét apró darabokra. Cafatok borítják be az utca kihaltságának kellegét. Beteg kis elmém játéka ez. S hogy ki takarít? Majd, aki úgy érzi, hogy e szerepkörre megérett.
Véres bundám tündöklő látványával, vonszolom magam vissza a megvédeni kívánt alanyhoz. Szúrós, rideg, és sötét pillantással illeti a farkas alakom. S míg nem tudom feltehető szándékait, nos inkább maradnék e állat személyében, hiszen a kis jelenetem után, nos még koránt sem érzem magamat készen arra a pontra, hogy hősi halálban leljek békére!


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 19 Jún. - 14:33
Manapság éjszaka egyedül sétálgatni nem a legfelelősségteljesebb lépés. Sajnos azonban jómagam és a felelősségtudat néha messze sodródunk egymástól, hogy aztán tudomást sem véve a veszélyről végigmasírozzak mosolyogva akár egy háborús övezeten is. Tudom, hogy ez hülyeség, és egyre kevesebbszer hívom ki magam ellen a sorsot, de mégis... Azért előfordul, hogy nem veszem figyelembe azt, ha potenciális ostobaságot művelek. Van egy ilyen kevésbé jó tulajdonságom, hogy néha túl szerencsésnek érzem magam, és valljuk be, Fortuna, ez a cafka, szeret is eljátszadozni az áldozataival, köztük velem is. Elhiteti, hogy a kegyeltje vagyok, aztán... Elhajít, mint egy koszlott rongyot. Na nem mintha az Abszol út kivezető utcácskáin sétálni olyan nagy felelőtlenségnek számítana, mégis csak az egyik legismertebb és legbiztonságosabb varázslóövezetről beszélünk. Tettünk róla, hogy ez így legyen; a Minisztérium fejesei ugyan még nálam is furcsább módon állnak a veszély fogalmához, de azért a biztonságra hagyták, hogy ügyeljünk. Aurorok mindenhol vannak, kérdés csak az, hogy elegen-e. A Minisztérium elméletileg nincs tisztában azzal, pontosan hány halálfaló garázdálkodik odakinn, és egyáltalán, mekkora veszélyt jelentenek, nekem pedig az a dolgom, hogy ezt felmérjem és bizonyítsam. Pontosabban a részlegemnek, mert az én munkám lassan kimerül abban, hogy teát csináltatok a titkárnőmmel és aláírom az elém tolt pergameneket.
Nem csoda hát, hogy az egykor kifejezetten jó hírnevű párbajnok, azaz én, néha keresi a bajt, vagy legalábbis nem zárkózik el előle. Azt hinnénk, hogy így is épp elég feszült az életem a két oldal közt egyensúlyozva, de ez nem igaz. A természetem hajtott bele az egészbe, márpedig ha az ember engedelmeskedik a késztetéseknek és ösztönöknek, az épp megnyugtatólag hat és kiegyensúlyozottá teszi. Hiába játszom az életemmel nap mint nap, hazudok és színészkedem... Ha egyszer ez megy jól, akkor nincs mitől félnem, nem igaz?
De ma este beletenyerelek. A nyugodt vidék pillanatok alatt kisebb csatatérré változik, mintha csak a sors a gondolataimban olvasna. Hiába megyek, szinte már surranok csendesen, kiélvezve az éjszaka csendjét és magányát, három ittas legényke kipécéz magának. Meglátják az arcom, én is az övék. Biccentek, magam sem tudom, miért, gondolom, a jómodor, a nevelés, de ez csak olaj a tűzre. Háromból kettőt felismerek, amikor a pislákoló utcai fények rávetülnek az arcukra. És kényelmetlenül érint a felismerés, hogy legalább kettő, de valószínű, hogy három zsenge halálfalóval van dolgom. Kötekedni kezdenek, fenyegetőzni, nekem pedig hoppanálnom kéne, amíg megtehetem, de Merlinre, annyira unalmas volt ez a hét. Úgyhogy ehelyett bekapcsol bennem a provokáció bajnoka. Utánam jönnek, szólongatnak, én pedig lelassítok, mint akit érdekel, amit mondanak.
- Nocsak, ez nem Rubens? Az aurorok feje?
- Hízelgő, hogy felismer - válaszolom derűsen az ifjoncnak, és nem javítom ki. Nem vagyok az aurorok feje, de ez itt most lényegtelen. A fontos, hogy ismerem a képét. Körözés lesz kiadva rá hamarosan, de Voldemortnak hála már azelőtt láthattam a csúf pofáját, hogy hivatalosan is bekerült volna a rendszerbe. - És maga... - töprengek merengő arccal. - Áh, megvan. Meritt! Vagy Moritt?
- Merow - vakkant a hülyéje dühösen. - Jobb, ha megjegyzed, mielőtt kicsinálunk.
- Ugyan uraim, gondolják meg, ezt nagyon nem kéne - mosolygok rájuk, mikor pofátlan módon elém állnak, elzárva az utat.
- Mi hárman vagyunk, te meg egyedül.
- Pontosan ezért mondom - vágok vissza még szélesebb mosollyal, aztán figyelmeztetés nélkül átkot szórok az elsőre, de alábecsülöm őket. Ugyanolyan aljasok, mint én, és csakhamar súrolna az egyik átok, ha az édeskés, fenyegető hang meg nem szólalna mögöttünk, és be nem száll a buliba. Felismerem a fickót, de mivel nem vagyok olyan helyzetben, hogy bármit is szóljak, hagyom, hogy az események menjenek a maguk útján. Néha vannak helyzetek, mikor jobb csendben félreállni, és amikor egy animágus halálfaló támadásba lendül, hát az pont ilyen helyzet.
Hát, ezek azért jó nagy balekok. Vagy csak túl részegek, hogy eszükbe jusson használni a pálcájukat, vagy csak be vannak rezelve a farkasoktól, mindenesetre kereket oldanak. Vagyis próbálnak, mert kénytelen vagyok végignézni, ahogy az animágus módszeresen szétszaggatja őket. Egy pillanatra megfordul a fejemben, hogy le kéne terítenem őt is. Hivatalosan akár a kötelességemnek is mondhatnánk, de mivel senki sem látott meg eddig, így nem is kell minisztériumi munkatársként viselkednem, ezért aztán inkább leküzdve meghökkentségemet, figyelem a jelentet. De Stride nagyon bevadul, és egyre komorabb tekintettel, összefont karral várom, hogy befejezze végre a felesleges vérengzést. Az én kezemben természetesen már ott a pálca, eszemben sincs ezzel a vadállattal fegyvertelenül szembenézni, és már épp ott tartok, hogy használom, amikor végre leáll. Sajnos azonban nem változik vissza, és kénytelen vagyok szó szerint egy állattal társalogni.
- Stride... - nézek rá összehúzott szemmel, kissé bizonytalanul, de egyértelműen dühösen. - Mi a jó francot keresel te itt? És ez - mutatok a szétszaggatott hullákra. - mégis mire volt jó?
Mintha legalábbis egy farkas tudna beszélni. Látom a szemén a fenyegetést és a tébolyt, szóval inkább felemelem a pálcám, vágok egy pofát, aztán zsebre teszem, jelezvén, hogy megnyugodhat. A három idiótához hasonlóan én sem fogom a pálcámat használni rajta.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 21 Jún. - 22:32




To: Mr. Rubens


Oh, welcome!

ღ zene: For Your Entertainment ღ megjegyzés: -

Manapság már annyi az idióta, mintsem égen a csillag, és nem, ezt egyáltalán sem egy viccnek szánom e pillanatban, hanem teljesen komolyan gondolom. Voldemort nem tudom, hogy honnan veszi azt a fajta elméletet, hogy a rengeteg fiatal betoborozása a bandába, nos egy teljesen remek ötlet, de szerintem ez csak hatalmas téveszme, amelyet e döntés kapcsán űzni vél. Tekintetbe véve sokféle szempontot, és a tapasztalataimat, nos őszintén azt kell mondanom, hogy a fiatal kezdő szintű Halálfalók többségét, sőt majdnem teljes egészét, egyértelműen őrültség nemhogy bevenni, de alkalmazni is. S itt jövök én a képbe, mint Slade Stride, aki hősiesen kiiktatja a nem kívánatos egyedeket, hiszen nem árt ritkítani a sort, s nemcsak, hogy nem hoznak hasznot a számunkra, de még puszta károkat is előidéznek jelentős mértékben. Bár nem szólhatok bele a Sötét Nagyúr dolgaiba, és a döntéseinek a miértjének a kellegébe, de azt bőven megtehettem, hogy a számomra nem hasznos kis naiv emberkéket szépen széttépem. S e kedves kis fiatal trió sem azért ijedt meg tőlem, mert farkassá változtam, ahogy nem is magát a halált féltették, inkább velem nem akartak szembenézni. Ugyanis rólam az a kósza kis hír terjeng, hogy nemcsak a gyógyszer készletem gurult el végérvényesen, hanem, hogy a fogaskerekek is feladták velem kapcsolatosan az erőlködést. Hm, s még, ha tudná bárki is azt, hogy mi zajlik le az elmémben, nos szerintem azon nyomban kivenné az élete hátralévő részét is szabadságnak, és onnantól fogva soha többé ki se mozdulna a házból. Kissé vicces dolog, hogy így nyilatkozom magamról, de nem vagyok olyan típusú személy, hogy nagyra tartva magamat, megfeledkezek a jellemismeretemről. Tökéletesen tisztában vagyok a gyengeségeimmel, az elmélkedéseimmel, és a magam ura vagyok minden téren. Ám, hogy totál józan szinten kezdjek el vélekedni, és közben ne hozzam a szokásos formámat, nos a lehető legnehezebb teljesítményt igénylő tettem lenne. De ilyenre úgy sem kerülne sor! Először is, nos abból kifolyólag, hogy engem nem érdekelnek mások, így jó magasról teszek a véleményükre. Szóval, aki el akar ítélni simán megteheti, és aki szeretni óhajt, nos hát tegye.. Senkit sem tartok vissza semmitől! Aztán másodsorban, én jól érzem magamat a bőrömben. Imádom, hogy egy elmebeteg vadállat vagyok, és ezt mások is tökéletesen megállapíthatják, tehát valamit.. valamit nagyon jól csinálok!
Tökéletes szinonimaként értelmezhető úgy is a helyzet, hogy eme este egy vérfürdőbe torkollott, amelyben nem volt senki sem, ki megállítson. Talán, Mr. Rubens, megtehette volna ezt, de mégsem váltotta be az ezzel kapcsolatos ígéreteimet. Talán tudná azt, hogy Voldemort figyelteti őt, s hogyha engem bántana, akkor ő maga is némileg bajt hozna a fejére? Nem, és nem... az teljességgel kizárt, ugyanis nem hagyok magam után nyomokat. Egyedi, és mégis precíz munkát végzek, már amikor is oda figyelek arra, amire kell. Most pedig az utóbbi napokban igyekeztem észrevétlen, és fel tünetlen maradni, ami teljes sikert is aratott. Hisz' nemcsak, hogy a drága megfigyelt alanyom, nos nem szúrt ki, de még az egyik partnere sem, akivel épp társalgott, avagy azok sem, akik elmentek mellette. A mostani kis banda is idióta volt.. hiszen miért kezdtek ki olyan személlyel, akit Voldemort bácsi megfigyeltet? Ah, ha a hülyeség fájhatna, akkor szinte ordítana egyeseknél, hogy: "oh elég, hagyd már abba, és fejezd be.." De persze ilyen nincsen, mert csak az én kis fantáziámban élnek e pici őrültke elméletek. Én megmondtam azt, hogyha valaki látná az elmémet, akkor minden bizonnyal szabadságra vonulna, hisz jó maga is rájönne mindarra, hogy rajtam nemcsak az orvos, de már a Mindenhatóság sem segíthet. Igen, igen, tudom.. menthetetlen vagyok, és mindezt oly' mértékben élvezem. Áh, vagy mondjam azt, hogy imádom e jellemem?
Kérdésekkel áll elő, és ebből máris leszűrhetem, hogy mit sem tud a kis feladatomról. Mindez helyes.. nagyon helyes. Ám, azzal koránt sem tudok mit kezdeni, hogy a kezében lévő pálca fenyegetés-e rám mérve, vagy sem, bár nem, mintha egy kicsit is érdekelne e tényeset. Inkább.. az a kérdés, hogy képes-e arra, hogy átkot szórjon rám, hogy lefegyverezzen, hogy megbénítson, avagy netán megöljön.. bár ez eseteknél magyarázkodhat majd bőven Voldemort szemei előtt. Farkasként oldalra döntöm némileg a fejemet, amikor is végül elteszi a pálcáját. Hát, oké.. Jobban is jár, hogy nem húz velem ujjacskát. A fejemet lehajtom lazán, és aztán könnyedén visszaváltozok a valódi alakomra. Kimért, de mégis ördögi mosolyt villantok, miközben mélykék tekintettemet az ő pillantásába vésem.
-Először is kérem, nos a nevem még Slade.-Hajlok meg némi ironizálással előtte, ahogy a tekintettemet le sem veszem róla.-Aztán pedig ezt én is kérdezhetném öntől..-Mondom teljesen ártatlanul, és viszonylag meglepett arcmimikát elővéve.-Hm, higgye el nem a francokat kerestem a helyszínen, és e remek mű arra volt jó, hogy művészi beavatásként felavassam eme terepet. S gondoltam, hogy ön pedig nem szeretne cafatka darab lenni, és sem pedig kőfal tapéta. Tehát, kérem, legyen okosabb ezen idióta csőcseléknél..-Magyarázom a dolgokat komolyan előadva, ám a végére, nos előkerül egy mosoly az arcomra.
-Vannak, akiknek meg kell halni, és már unom azt, hogy Voldemort ily' idiótákat soroz be közénk.-Mutatok a véres testrészekre, avagy a darabokra.-Tisztítom az emberi fajállományt, és megfosztom magunkat a hasznavehetetlen kis senkiktől. Aztán pedig megmentettem az életét. Egy icikepicikét..-Mutatom is két ujjammal.-..legalább megengedhetné azt a jeles figyelmet a részemre, hogy e tettemet meghagyja nekem, nos élvezetem értékéül. Igazán hálás lennék érte, nos a nem létező lelkem legmélyén. De komolyan.-Mosolygok szórakozottan, ahogy mellé lépek.-Láthatja mostan, és hallhatja is oly' sokaktól.. velem nem jó kikezdeni, hiszen így járnak azok, akik velem kezdtek.-Mutatok körbe a véres jellegű környéken.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 26 Jún. - 14:05
Voldemort nagyúr beavatottá is tett, meg nem is. Nekem is megvannak a magam hülyeségei, mármint tisztában vagyok vele, hogy mások életének kioltása nem tartozik a legegészségesebb hobbik közé, de azt is nagyon jól tudom, hogy a nagyúr ezt a típusú szabadidős tevékenységet, párosítva intelligenciával és motivációval, előszeretettel keresi a halálfalóiban. Nagy kár, hogy a három tényező többnyire nincs meg egy-egy emberben, és ha mégis - mondjuk bennem -, annak éppen ezért van annyi esze, hogy fel se merüljön benne a billogozás elfogadása.
Voldemort nem hülye. Tudom, és éppen ezért vagyok hajlandó segíteni neki. Ez most úgy hangzik, mintha én tennék neki szívességet, és részben így is van, de nem áltatom magam. Ha akarna, itt és most megölethetett volna mondjuk ezzel a farkasba oltott eszementtel. Csak azért ismerem Stride-ot, amiért a legtöbb másik halálfalót is; hogy tudjam, kikre kell aurorokat állítani, és kiket kell észrevétlenül elrejteni az igazságszolgáltatás elől. Kemény munka és nagy erőfeszítésbe kerül, hogy Voldemort ilyen vakmerő embereit kihúzzam a trágyából anélkül, hogy én magam gyanúba keverednék. A minisztériumban a korrupció az idealistáknál nem jön be, a fenyegetés a merész ifjú titánoknál csak olaj a tűzre, a kedves és figyelmes magatartás pedig sokszor gyanús, ha felettestől jön. Művészi szintre kell emelni az efféle játékok űzését, és sosem szabad elfelejteni, hogy senki sem tévedhetetlen, de mindenkinek megvan a maga ára és gyenge pontja. Nyilván ennek az őrültnek is itt, de eddig nem volt okom ezt kideríteni. A halálfalók Voldemort gondja, meg persze a miénk a Minisztériumban, de itt és most nem vagyok sem aligazgató, sem Voldemort embere. Semleges területen ácsorgok, mintha kiestem volna az idő spiráljából, és csak rajtam múlik, milyen irányba indulok tovább. Döntések, döntések...
- Slade - javítom ki magam gunyoros hangon, ahogy kéri. Tegezem, de ő magáz. Nem érdekel, sosem tartottam sokra a halálfalókat, nem most fogom elkezdeni a mesterkélt haverkodást velük. A bizalmaskodás perpillanat nem jön egykönnyen, de ha ezen múlik... Hát akkor legyen Slade. A neve egészen úgy hangzik az ember szájából, mint a sziszegés. Farkassá változhat, ha akar, de valójában ő is csak egy Voldemort számtalan kígyója közül, méretes méregfoggal, ami megeszi a kis férgeket. Tőlem pár méterre a három tetem erre a bizonyíték.
Felvont szemöldökkel hallgatom a magyarázatát, fél szemel és füllel azt figyelve, mikor sétál erre valaki, hogy szemtanúja legyen az esetnek. Az agyam máris azon kattog, hogyan fordítsam a helyzetet előnyömre. A meglepetés hideg szorítása a mellkasomon már elmúlt, így teljes odaadással hallgatom a szónoklatot és járatom a gondolataimat végig az elmúlt pár perc eseményein. Eközben elmém másik szegletében előszedem és felhalmozom azt a tudást, amit erről a fickóról összegyűjtöttem az évek során Voldemortnak és a minisztériumi adatbázisoknak köszönhetően, ami sok helyen abszolút nem fedi egymást. Már amennyire emlékszem, az én memóriám sem tökéletes.
Művészi beavatás? Jó ég. Isten-komplexusos. Remek. Hozzáírom "előnyös" tulajdonságainak listájához. Egy ilyen instabil, eszement fickót engedtünk a Roxfortban tanítani... Majdnem rosszul érzem magam, hogy ilyen elvetemültségre képes voltam. De csak majdnem.
- Merem remélni, hogy okosabb vagyok - válaszolok mosolyogva, kevésbé ártatlan képpel, mint amit ő húz magára maszkként.
- Hát... - nézek a hullák felé, majd vissza rá, és én is közelebb lépek hozzá, ahogy ő tette. Ebből kifolyólag zavarba ejtően szűkös lesz a tér kettőnk közt, de ahogy ő talán fenyegető akar lenni, talán csak nem ismeri a személyes tér fogalmát, én a távolság csökkentésével azt jelzem neki, hogy nem félek tőle. Majdnem ugyanolyan magasak vagyunk, így kényelmesen az őrült szemekbe tudok nézni. - Előbb-utóbb mindenkinek meg kell halni, Slade. Nekem is, és neked is, de az ügyesebbek dönthetnek arról, hogy érjen véget az életük. A kevésbé ügyesekből lesznek az ilyen áldozatok. Nem kéne elbíznod magad. Ők sem gondolták, hogy ilyen csúf véget érnek.
Krokodilmosollyal állom a tekintetét. Ez kikezdésnek számít vajon? Remélem, nem, de ahogy hallgatom a szavait, kezdem azt hinni, hogy mindegy, mit és hogyan mondok. Úgyis az van, amit a bomlott elméjében kitalál. Ha ellenségnek tekint, akkor ellenség vagyok, ha nem, akkor nem, úgyhogy ennyi erővel adhatom önmagam is, de egy apró mondatfoszlány felkelti a figyelmem. "Így jártak azok, akik velem kezdtek." De ezek mit ártottak neki? Velem kötözködtek, nem vele.
Ellépek előle, és a három megtépett hullához megyek. Elég rút látvány, még a sötétség előzékeny takarásában is jól látszik az árnyékoknál is sötétebb vér ragyogása, na meg... Igen. Mintha belsőségek derengenének fel az aszfalton, és a még halvány, de erősödő szag is ezt támasztja alá. Micsoda mészáros munka ez. Vissza sem fordulok, csak a vállam felett szólok hátra, miközben tovább gondolkozom, mihez kezdjek. Slade-et nem nyomhatom fel, ahhoz túl értékes bábu a táblán.
- Nagyra értékelem a segítséget, de még mindig nem válaszoltál azt illetően, hogy mit kerestél itt. Pont itt.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 29 Jún. - 20:01




To: Mr. Rubens


Oh, welcome!

ღ zene: If I Had You ღ megjegyzés: -

Én voltam mindig is a családomban a fekete bárány, és egyúttal a lázadó gyermek, kinek sosem felelt meg az otthoni helyzet légköre. Én voltam az a valaki is, aki új fogalmakkal gyarapította a szótárát, s aki csendben tűrte, hogy a család voltaképpen csak egy álnok kis hazugság, melyet csak a látszat kedvéért tartunk fent mindannyian. S amikor már azt hittem egy pillanatra, hogy mégsem létezhet annál rosszabb dolog, mintsem a szülők, nos akkor... akkor igazán nagyot tévedtem. Hisz' nem csak drága jó nevelőim rúgtak belém, hanem a testvéreim is, mintha én magam, nos valami leprás torzszülött lettem volna közöttük. Nap, mint nap a szemembe tekintettek, és mélységesen megvetettek. Az egész családom lenézett, mert pusztán más célok, és tervek mozgatták meg az elképzeléseimet. S ha olykor netán szóra nyitottam volna az ajkaimat, akkor megtalálták a módját annak, hogy elhallgassak. A rendszer csak ennyiből állt nálunk: "akinek nincs helye az aranyvérűek közt, nos az én vagyok.."
A tanulmányaimat részesítettem előnyben, és teljességgel stréber hajlamú voltam. Kitűnő tanulmányi eredményeim, viszont nem érdekelte a szüleimet. Megvetően néztek minden egyes lépésemre. Tudniillik ugyanis, hogy a családom mélyen Voldemort párti volt, és a sötétséget részesítette előnyben. A pénzt, a halhatatlanságot, és a hatalmat, melyet a Sötét Nagyúr ígért a követőinek.. Ám, én nem akartam oly' őrült lenni, hogy az egyik kutyája legyek, mintsem a drága apám, aki ezer örömmel csatlakozott a társasághoz. De nemcsak abban tértem el tőlük, hogy nem akartam sötét lelkű lenni, hanem abban is, hogy nem kerültem be a Mardekárba, és hogy a tanulás lekötött. Ezzel szemben a testvéreim mindegyike megkapta a Sötét Jegyet a bal alkarjára, és büszkén mutogatta odahaza. S egy ideig tűrtem is mindent, amit csak kaptam tőlük.. Legyen szó akár verésről, kínzásról, éheztetésről.. ám egy idő után az elmém teljes mértékben felbomlott. Nem éreztem semmit. Nem érdekeltek már az emberek, és lenézően bántam az olyan személyekkel, mint, amilyen én magam is vagyok. Az aranyvérűek táborát imádtam a legjobban lealázni, s ugyanígy élveztem azt is, amikor szépen sorban, nos kivégeztem a családom tagjait, ám apámnak más sorsot szántam. Végtelen hosszú időnyi szenvedést, hisz' megöltem a feleségét, és drága hőn szeretett gyermekeit. A szíve szakadt meg, a lelke tört ketté, s bár folytatja a mai napig az előkelő állás elfoglalását a minisztérium keretein belül, de a mellkasában keletkezett szörnyű érzést semmi sem mulaszthatja el. S mint mondani szoktam: "a halál kegyelem, de a szenvedés nem.."
Bár megvető velem szemben Mr. Rubens, de mindez kicsit sem izgat. Ugyanolyan átokverte söpredék, mint, amilyen természetesen én magam is vagyok. Egy szemmel sem jobb, csak mert aligazgatói pózban ringatja a seggét, csak mert ő parancsol egy temérdek kezdő auror felett, és csak mert valami okból kifolyólag Voldemort Nagyúr előzékenyen védi. Felőlem e jelenet kapcsán válhatott volna halottá is, hisz' a lelkem tisztátlansága, nos már nem lehet ennél mocskosabb. S bár, hogy mit gondol, avagy mit nem gondol, nos nem érdekel. Én magam ilyen vagyok, és nem titkolom egy szóval sem a kilétem valódi jellegét.
- Tanult ember, így nyilván az, bár még sok mindent nem érthet.. - Kezdek el beszélni egy pillanatnyi hatásszünet után, miközben őt fürkészem a tekintettemmel. - ..hisz holmi tudás, színjáték, megjátszás, avagy kis megtévesztő jellemképviselet mit sem érő. Könnyen elmorzsolható, ahogy egy olyan ember is, mint ön. - Döntöm oldalra a fejemet lazán. - S játszhatja itt nekem a kis megvető szándékú "aligazgató urat", de tudjuk jól, hogy több... jóval több. Hisz a lelke mélyen ugyanolyan sötét, mint, amilyen én magam is vagyok. S igen, védekezhet azzal, hogy az én alkaromon a Sötét Jegy éktelenkedik, de lássa csak be... egy mocskos kis egyén, mint a társai, akikkel együtt dolgozik mindennap.. - Közlöm vele mindezen gondolatsoromat, míg szépen szembekerül velem. S bár a távolság csökkentése, arra szolgálna, hogy megmutassa a számomra azt, hogy nem fél tőlem, de valahogy én ebben kételkedni vélek. Az előbb látottak alapján szerintem nem szeretne velem ujjat húzni, ám, ha mégis, nos engem Voldemort sem fog tudni kellő mértékben megállítani.
- Csak köztük, és köztem van egy árnyalatnyi kis különbség, kérem.. - Mélykék tekintettem teljességgel rideg. - ..ők talpnyalók voltak Voldemort alatt, akik azt hitték, hogy az ön megölése kedvező lesz. Míg én magam, nos már pár éve magamon viselem e jegyet, és akármilyen helyzetből kijöttem. Persze mindezt úgy, hogy lázadó szándékaim vannak Voldemorttal szemben, és nem vagyok egy pincsi kutya, mint mondjuk a... a nagy többség. S lám, mégsem kínoztat a Sötét Nagyúr, avagy öletett meg. Pedig annyi lehetősége adódott rá. - Cinikusan felnevetek, ahogy megrázva lehajtom a fejemet egy pillanatra. S lehet ez alkalom után nyomozni kíván majd rólam, de nem találhat semmit sem. Mármint azt leszámítva, hogy kitűnő tanulmányi átlaggal végeztem, hogy a Hollóhátban voltam, hogy animágus vagyok feljegyzetten.. Továbbiakban megtalálhatja; a szüleim, és a testvéreim nevét, de a haláluk körülményét nem. Egyedül az apám él, de ő belőle, nos információt lehetetlen kiszedni. Ugyanakkor a gyerekkorom körülményei vannak taglalva, hogy rosszul bántak velem, és itt ki is van húzva a lista.
- Nem tartózok beszámolóval, s nemhogy önnek, de még Voldemort-nak sem. - Mondom nevetve, ahogy kényszerűen megindulok a terepen, így állva meg végül mellette. - Viszont az már egy érdekesebb témakörhöz tartózik, hogy Voldemort pártján ön miért is áll. - Jegyzem meg félszegen pillantva rá, ahogy én magam puszta tippet dobok be. Hisz' olyan hihetetlenség elképzelni azt, hogy Voldemortot majdan pont egy darab aligazgató fogja érdekelni. Szerintem valami sunyiság, összejátszás, avagy mit tudom én mi, de van a háttérben, és ezért is mondom azt, amire gondolok. Még, ha ezzel ki is húzom a gyufát nála, avagy tagadni fog végig. De én magam, nos még attól, hogy őrült vagyok, nos koránt sem lettem hülye.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 12 Júl. - 13:44
Azt hiszem, akinek van egy cseppnyi esze, tudja, hogy a Minisztérium, még szebb időkben is, nem sokkal jobb a halálfalóknál. Az emberi faj jellegénél fogva ilyen, és aki áltatja magát, az csakhamar kiábrándul, megkeseredik, átveszi felette a düh az uralmat. És az ilyenek szoktak leggyorsabban elbukni, megszégyenülni, kikerülni a képből.
Slade bezzeg nem ilyen. Hiába pszichopata, nem az a fajta, amelyik az embereket különösebben szeretné vagy túl nagy játékokba akarná beleártani magát, azt hiszem. De honnan is tudhatnám? A tudás hatalom, de a tudatlanság néha nem csak áldás, de hatékony védőpajzs is. Én sosem akarok többet tudni annál, mint ami szükséges, de persze kideríteni, hogy mennyi a szükséges… Ez a művészet része a kémkedésnek és a több kéz alá játszásnak.
Késélen táncolok Voldemort és a Minisztérium közt, tisztában vagyok vele, hogy elég egy rossz lépés, és nekem végem, de azt is tudom, hogy bármelyik oldal csapna le rám, komoly károkat tudnék okozni. Nem vagyok eszement adrenalinfüggő, hogy pusztán a veszély fémes íze után epekedve játszadozzak két ekkora hatalommal. Nem szándékozom mostanában meghalni, se aurorok szenteskedő átkától, se ilyen halálfalók tébolyult támadása által. Az óvatosságnak kulcsszerepe van ebben, ahogy a jó kapcsolatok kialakításának is. Persze, fogalmazzuk meg, mi is a jó kapcsolat, mikor olyan egyénről van szó, mint Slade…
Már látom, hogy a jól bevált blöff nála nem játszik. Lehet, hogy nem normális (sőt, egészen biztos), de nem is hülye. Felesleges köröket tennék, ha megpróbálnám átverni, habár erős a csábítás. Szeretem a kihívásokat, a helyzet azonban megköveteli a gyors cselekvést.
Pálcámmal ezért bűbájt szórok a tetemekre, minek következtében láthatatlanná válnak a terjedő vérfolttal  együtt. A szaggal, ami egyszerre tartalmazza a fémes jelleget és a testüregekből kibukkanó szervek kipárolgását, egyelőre nem foglalkozom. Inkább felvont szemöldökkel hallgatom a becsmérlést, figyelem Slade vonásait közben, és igyekszem nem magamra venni a szavait, amik egyszerre sértőek és elismerőek. Igazán érdekesen fejezi ki magát, és a távolságtartó érdeklődés az arcomra is kiül az egyik felvont szemöldököm és félmosolyom által.
- Nincs szükség rá, hogy emlékeztess, miféle munkahelyem van és kik a munkatársaim. Tisztában vagyok vele, szerintem jobban, mint te. Mert nekem ez a dolgom, és azt hiszem, kijelenthetem, hogy egészen jól végzem a dolgom.
Fojtott büszkeség, gyanakvás, és ravaszkás tapogatózás sejlik fel a hangomban most, hogy rájöttem, sem az iőd, sem a hely nem kedvez egy kifinomultabb játszmába vágáshoz, sajnos.
- Biztos vagy benne, hogy jó ötlet ilyesmit megosztani velem? - komorodik el a tekintetem kissé, mikor Voldemortról és saját hűségének labilitásáról kezd beszélni. Nem, mintha nem érezném át a dolgot, jómagam sem vagyok a lojalitás mintapéldánya. Csak épp fogalmam sincs, miből gondolja, hogy nem fordítom ellene az információt. Nem tűnik különösebben bizalmaskodó vagy naiv fickónak, és a halálfalók közt elterjedt híre – már ami hozzám is elért belőle – is ezt támasztja alá.
- Ami késik, nem múlik.
Fogalmam sincs, mit tudhat, mire képes, hogy ennyire biztonságban érzi magát. Eddig úgy gondoltam, eleget tudok róla, de meglehet, hogy tévedtem. Az iskola dolgaiba nem igazán szólunk bele, de azért némi hátteret ismerünk a tanárokkal kapcsolatban. Amit Slade-ről tudunk, az épp olyan kevés és semmitmondó, mint amit a többiekről, amihez hozzájönnek a Voldemort felől érkezett infóim róla. Ez még együtt sem túl sok. Az az egy biztos, hogy Dumbledore-t mindenki nagyra tartja, bíznak benne, hogy tudja, mit csinál, és ha én nem is értek egyet ezzel, nem hangoztathatom a véleményem. Aki nem szereti Dumbledore-t, csak rossz ember lehet, nekem meg nem célom bemártani ilyen hülyeségekkel saját magam. Ugyanakkor tudom, az önhittség és a túlzott magabiztosság micsoda álnok tulajdonság, milyen kétélű fegyver. Talán erősnek, kikezdhetetlennek tűnünk tőle, de sokak bukását okozta már. Egyszerre remélem azt, hogy Slade bicskája is beletörik a függetlenségét és tulajdon kvalitásait felsorakoztató önfényezésbe, és remélem azt is, hogy talán új szövetségesre tehetek szert a személyében, még ha átmeneti kapcsolatról lesz is szó.
Valamiért mégis csak segített, és nem tudom követni az okfejtését, hogy miért, ezért az egyszerre bizalmatlan és mégis közvetlen mosoly a szám szegletében nem tűnik el egy pillanatra sem. Nem félek tőle, de nem tartom jó ötletnek, hogy felbosszantsam. Viszont nem hagyhatom annyiban azt sem, hogy úgy tűnik, tud rólam egyet s mást. Ami természetesen nem zárja ki a tényt, hogy akárcsak én vele kapcsolatban, ő sem birtokol elég hiteles tudást rólam. Kerülgetjük a forró kását, mint két kiéhezett macska, ami még sosem égett meg igazán. Bizonygatja az önállóságát, de nem értem, miért. Mit remél? Ez valami próba talán? Voldemort nekiállt tesztelni? Mert akkor nagy szarban vagyok.
- Miből gondolod, hogy Voldemort pártján állok? - kérdezek vissza fojtott hangon, miközben megigazítom a ruhám, és jelentőségteljes pillantást vetek az egyelőre még mindig kihalt utcarészre. - Ahogy tudod, a Minisztériumban dolgozom. Miféle logika vezetett rá, hogy egy sötét mágusnak tartoznék hűséggel, hm? Az előbb próbált megölni néhány talpnyalója.
Puhatolózom, mert ehhez értek. Az a furcsa helyzet állt azonban elő, hogy nem tudom, hogy mennyit tudok Slade-ről, ahogy azt sem tudom, hogy ő mennyit tud arról, én mit tudok, és hogy az én dolgaimról mennyit tud. Bonyolult. Az ilyen beszélgetések a bizalom hiányában elképesztően kimerítőek tudnak lenni, amit egyébként élveznék, ha nem lenne körülöttünk három láthatatlan hulla. Jobbnak látom hát, ha a tárgyra térek.
- Szóval ha nem Voldemort parancsát követed… akkor mit akarsz tőlem egészen pontosan?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Mr. Rubens & Mr. Stride

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Slade Stride
» Dhushku & Rubens
» Hillary Stride
» River Apollo Rubens

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-