Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Leandra & Marius EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Leandra & Marius EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Leandra & Marius EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Leandra & Marius EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Leandra & Marius EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Leandra & Marius EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Leandra & Marius EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Leandra & Marius EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Leandra & Marius EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 43 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 43 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Csüt. 29 Szept. - 21:18
Az ordítóan üres teret betöltötte az óra kattogásának sikolya. Vagy az a halk, fémes csörgés, ahogy elcsentem egy szálat apám asztalon felejtett dohánytárcájából. Vagy az a tompa puffanás, ahogy a cipőm sarkát az asztallapra raktam. Ennyi, amúgy fülsértő volt a csend. Vagy talán még a papír sajátos zörgése volt az, ami ezt a bosszantó némaságot valahogy a sarokba száműzte, de csak addig, míg sóhajtva leraktam magam mellé a jegyzeteim.
A sóhaj az csak sóhaj volt. Nem is annyira fáradt, mint amennyire hitetlenkedő – őszintén megvallva a legkevésbé arra számítottam, hogy a szeptember első napjaiban majd pont az egyetemi jegyzeteimmel gyűlik meg a bajom. Valahol röhejes, kisebb gondom is nagyobb kéne, legyen, lehetne máshol dolgom, de Lowell-ék a lelkemre kötötték, hogy nem rohangálok le percenként megnézni, minden rendben van-e. Szóval… Szóval mi?
Mi történik?
Várom, hogy teljen az a rohadt idő, leginkább az. Amúgy ez – mármint ez az egész helyzet - elég sok olyan kérdést vet fel, amire nem hittem volna, hogy valaha választ fogok keresni: milyen időközöket jelent a nem percenként? És… mondjuk milyen gyakorta kéne nekik tiszta törölközőt kerítenem? Egyáltalán hol tartunk tiszta törölközőket? Hol van egy házimanó, akitől ezt megkérdezhetem? Hogy érhetem el, hogy inkább válaszoljon ahelyett, hogy ő maga megy el érte? Miért ilyen baromságokon kattogok, mikor…
Megráztam a fejem.
Elkínzott arccal a mellettem heverő papírkupacra sandítottam. Egy részem meg volt győződve róla, hogyha végzek a napi fejadagként megjelölt tanulnivalóval, majd valahogy helyre áll a lelki békém (egyébként ez egy aránylag hangsúlyos részem volt, aminek készségesen hagytam volna, hogy átvegye az uralmat a többi részem felett, csak sajnos nem voltak elég jó érvei a sikerhez), azzal együtt nagyon jól tudtam, hogy a Mugli magyarázatok a XIX. században klasszikusan az a tananyag, ami akkor sem okozna túl nagy megnyugvást, ha éppenséggel kívülről fújnám. Ennek a felismerésnek a nyomán egy újabb sóhaj szakadt fel belőlem, vagy inkább halk nyögés, nem tudom. Forgattam a kezemben apám cigarettáját, legszívesebben azt mondanám, érzelemmentes arccal, de… gondolhatod.
Már azon voltam, hogy visszarakjam az ezüst tárcába, aztán meg tárcástul, mindenestül az egészet, mondjuk a falhoz vágjam, vagy a kandallóba, vagy valami, de legutoljára, valahol a mozdulatsor felénél mégis meggondoltam magam. A szájamba pöccintettem a szálat, majd egy évekkel ezelőtt begyakorolt varázsigével tüzet csiholtam a pálcám végén. A többi ment magától.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Leandra Flint

Leandra Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Marion Cotillard

»
» Vas. 9 Okt. - 12:32
Rossz érzés egyedül visszatérni a házba. Elmenni is rossz, visszamenni is. Elhagyni a házat olyan, mintha a pillanatban, hogy kiteszem innen a lábam, elérné a Flint birtokot a világvége… pedig ha igazán el akarna jönni a vég, megtehetné akkor is, amikor ott vagyok. Amikor pedig ott vagyok, kétségtelenül úgy érződik, akkor fog lecsapni valamilyen égi hatalom, hogy családom megmaradt életeit is magának követelje. A körülmények között vélhetőleg tökéletesen reális, hogy így érzek. De fárasztó. Mérhetetlenül fárasztó. Nem mintha én lennék a családunk feje, nem mintha igazán rajtam múlna, mi történik ezek után, mégis sokkal nehezebb teherként érződik vállamra nehezedni az, aki vagyok, ami vagyok. Akik, és amik vagyunk, mi mind, földi halandók, akiknek élete, vagy halála olyasvalakitől függhet, akit talán ha kétszer láttam életem során… abszurd gondolat, ugye? Gyomorforgató, szögesdróttal fojtogató, vaskerítések közé szorító…

A kutyák csak röviden csaholnak, ahogy felsétálok a bejárati ajtóhoz. Az én érkezésemet sosem övezi vad csaholás, szolgalelkűségük izgatott megfelelni vágyása, rövid, mélyen morranó vakkanások épp csak a morajló elégedettségnek ad hangot, hogy én vagyok az, nem állják utamat bármerre járjak is, a levegőbe tartott orrukkal talán még az is kiszimatolják, hogy érkezik-e valaki sietősen a lépteim nyomán, akire már ellenségesen kellene fújniuk. De nem jön senki. Csak én. Mint mindig.

Hiába találom a szalonban Mariust, a ház voltaképpen még így is fájdalmasan csendes. Hiába lakik egy teljes család az alagsorban, a ház még úgy is fájdalmasan csendes. Néha mintha képzelődve hallanám, hogy beszélgetnek, motoszkálnak, ténferegnek odalenn, pedig igazából semmit sem hallok. Ilyen ez idefenn is – néha azt képzelem, a lányok itthon vannak, nem ketten, hanem hárman. Néha nevetést képzelek a falaink közé, Cyprianét, az enyémet, valakiét, csak hogy tudjam, el tudok még képzelni valamit, ami akár csak egy kicsit is vidám. Kígyószerűen tekereg a füst a fiam által elfoglalt fotelben. Az e kapcsán érzett elégedetlenségem azonban néma marad, egy pálcaintéssel mindössze ablakot nyitok a szobában, még akkor is, ha gomolyog odakinn a hideg. A kabátomat a mögöttem iszkoló manónak szinte a fejére hajítom, ahogy teát kérek tőle, a kabátom lendületét kesztyűk néma lebbenése követi, a figyelmem és tekintetem azonban rezzenéstelen, látszólagos nyugalommal Mariuson nyugszik - Netán szintén kér? - teát, természetesen, kérdezik első szavaim, amiket hozzá intézek, mielőtt a ruhámat gondosan lesimítva helyet nem foglalnék vele szemben a szófán.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Szer. 16 Nov. - 17:46
A füst egyetlen hosszú pamacsként gomolygott a szobában, először azt tanulmányoztam, majd a szemem az ablakra tapadt. Az első kert még zöldellett, a koraszeptemberi táj kevésben különbözött a késő augusztusitól, legfeljebb talán kissé fakóbb volt. Két napja egyébként betört valami hidegfront, hatalmas szürkeség ült felettünk. Elég jó volt a kontraszt a sok szürke és zöld között, valahogy jól állt anyám közeledő alakjának. Ez anélkül ragadt meg bennem, hogy különösebben felfogtam volna. Egy újabbat slukkoltam, aztán egy újabbat, aztán meg is feledkeztem az egészről úgy pár pillanattal későbbig, mikor is belépett a nappaliba mindent felforgató jelenségként, de egyáltalán nem váratlanul.
Üdvözlés helyett épp csak felpillantottam rá. Évek óta megvannak ezek a szokásos, végzetes összenézéseink, mindegyiknek külön jelentése van, jóllehet külső szemlélőnek például egyáltalán nem tűnik fel, hogy egy-egy egymásra nézés között bármilyen különbség van, hovatovább bármilyen mélyebb tartalommal bír. Aztán lehet, hogy a külső szemlélőnek van igaza. Lehet, hogy ez az egész az én évek óta tartó tévképzetem.
Bűntudatos arccal, de nem túl látványosan kinyúltam a hamutálért – eddig módszeresen a taláromra hamuztam – belevertem a hamut, majd révetegen figyeltem, ahogy levetette a kabátját. Elvigyorodtam, ahogy a manó fejére dobta, csak akkor rendeztem a vonásaim, mikor végre hozzám szólt.
- Igen, azt hiszem, jól esne. Köszönöm. – A lábam az asztalon maradt, ellenben a jegyzeteimet ösztönösen rendezgetni kezdtem. Alapvetően képtelen vagyok rendet tartani magam körül, ezt mindenki tudja, de azért igyekszem elkerülni az emiatt rám leselkedő lapos és kisstílű megjegyzéseket. Egy stócba szedtem a lapokat, igen, ezt nevezem rendrakásnak. Mintha ez lenne az életem egyetlen felfordult része, vagy… mindegy. Újfent felvettem a cigarettámat, de nem szívtam bele, csak tartottam, úgy néztem anyámra, ahogy leült velem szemben. Magamnak sem akartam beismerni, de sokkal jobban örültem volna, ha egyszerűen a szobájába vonul, vagy ha én találok valami hitelesnek tűnő érvet, ami mentén haladva rövid időn belül magára hagyhatom. Négy-öt éves koromban mindennél jobban arra vágytam, hogy örökké csak vele legyek, most viszont volt ebben az egy hete tartó magányos meghittségben valami szörnyen zavarba ejtő. Vádolt a csend, ami attól született, hogy nem szóltam hozzá. Csak nem tudtam, mit mondjak neki.
Újfent levertem a hamut a magában égő cigarettáról, aztán próbáltam slukkolni még egyet, de már csak a szűrőt szívtam. Elnyomtam a hamutálban az utolsó parázsmorzsákat, kínosan lassúra nyújtott mozdulatokkal, aztán újra felnéztem rá.
Hát, valamit csak mondani kéne. – Járt apámnál? – mondjuk… máskor majd talán nem feltétlenül ezt.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Leandra Flint

Leandra Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Marion Cotillard

»
» Szer. 30 Nov. - 21:26
Szinte érzem a levegőben, fémes, elektromos, villámszerű jelenlétként, hogy nem egészen kívánatos a jelenlétem. Ahogy az egész családunkon a feszült, konok csend uralkodik, úgy odarágta magát valami hidegség, valami távolságtartás közém, és a fiam közé is. Talán nem Agatha halálakor történt. Talán már ott van, mióta az apja folyton-folyvást emlegeti, hogy ideje felnőnie, és nem a szoknyám szélét gyűrögetni. Talán ott van már azóta, hogy saját akarata van, mióta meg tudja kötni a saját cipőfűzőjét, mióta a manók az ő kívánságait is teljesítik, mióta... mióta? Rideg mardossa a szívemet, ha rá gondolok. Ha arra gondolok, hogy szépen sorban, végérvényesen, mint Agathát, vagy kevésbé végérvényesen, de elveszíthetem őket mind. Ha arra gondolok, hogy egy nap egyedül maradok ezen falak között, nem csak a hideg rémület futkos a hátamon, hanem valami sokkal, sokkal rosszabb...

- Hallottad - mondom a ruháimmal hadakozó manónak, szerencsére hamar eliszkol, nem kell nógatnom. Egyébként sem azért élek, hogy terrorizáljam őket, de néha egyszerűen csak bosszantóan nyomorult, és ügyefogyott teremtmények, ahhoz képest, hogy hosszú éveket éltünk már le együtt...
Elmélázva figyelem a gyereket, ahogy zavar, és természetesség között ingázik, annyi tisztességesség még épp van benne, hogy nem a ruháját piszkolja tovább az égő dohány maradékával, nekem pedig némi önuralomról kell tanúbizonyságot tennem, hogy egy pálcamozdulattal ne tüntessem el a talárjáról a hamut, és ha már ott vagyok, ne igazítsam meg a meredező kócot a feje búbján. De hát nem kisgyerek. Ahogy ő nem bújhat a szoknyám mögé, úgy én sem pátyolgathatom ugyanúgy, mint gyerekkorában. Talán tudja már ő is, hogy felnőni kicsit sem fenékig tejfel, de kétlem, hogy jobban hiányozna neki a gyerekkora, mint amennyire nekem hiányzik az, amikor a kis keze még bőven elfért az én vékony ujjaim között.

Egy ideig nem akarom megtörni a csendet, amíg nem szólunk, tehetünk úgy, mintha csak az időjárás szegte volna kedvünk. Vagy az övét az iskola, az enyémet apró, női bosszúságok, feleségi türelmetlenség, vagy mások kicsinyessége. Pedig ez a csend sokkal borzasztóbb annál, és a mi kedvünket sem az élet apró döccenői szegik.
Nem is tudom, mit mondanék elsőnek, ha nem előzne meg. Hogy elkendőzni kívánnék mindent, mert valójában túl sok mindent akarnék mondani, vagy ki tudnék mondani valami fontosat. Fontosat. Mi lehet fontos, amihez szavak kellenek? Szavakkal nem válthatjuk meg magunkat. Ujjaimat összefonom az ölemben.
- Nem, nem jártam – mondom egyenesen, és nem árul el a hangom igazi kíváncsiságot, midőn visszakérdezek - Miért, maga talán igen?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Csüt. 8 Dec. - 21:14
Idegesen rándult egyet a gyomrom. Kicsit a vizsgadrukkra hasonlított. Kicsit, mert annál egyébként sokkal, de sokkal rosszabb volt. El akartam mesélni neki a látogatásomat apámnál, sőt, voltaképpen már előtte is ki akartam kérni a véleményét, csak… nem volt merszem hozzá. Vagy kedvem nem volt. Tulajdonképpen már nem is számít, mert elmentem hozzá a tudta nélkül is. (Hallgattam volna rá, ha azt mondja, inkább ne tegyem? Több lendülettel mentem volna, ha helyesli?) Ott voltam apámnál, és még innen, napokkal később nézve is, ha egyáltalán lehetséges volt ez, nagyon úgy tűnt, hogy csak tovább rontottam ezzel a helyzeten. Mardosott a bűntudat, amit mondjuk az idő nagyrészében tökéletesen figyelmen kívül tudtam hagyni, de kicsúszott belőlem a kérdés, aztán anyám eleven szemei - bármennyire közömbösen csillogtak - azon nyomban bekebeleztek.
Ismerem ezt a tekintetét – ennek a tekintetnek a kifürkészhetetlenségét - azokról a pezsgős teadélutánokról, amikor valamelyik barátnőjével mindenféle fontos és kevésbé fontos közéleti eseményt beszél meg. A Dolohov kölyök eljegyzése? A Roxfort nyáreleji támadása? A válasz mindig egy semleges, már-már unott arc, tökéletes nyugalom, ami valahogy sokkal lefegyverzőbb annál, mintha ténylegesen érdekelnék a dolgok.
Mert mit csinálnék, ha bármi érdeklődést mutatna a kérdéssel szemben? Habognék, összevissza, semmi tárgyszerűség, csak hogy a mérhetetlen kíváncsiságát úgy etessem meg, hogy… nem, nem akarom azt mondani, hogy… hogy abból én jöjjek ki jól, pedig voltaképpen valami ilyesmi lenne a cél. A lezser nemtörődömséggel azonban nem tudok mit kezdeni. Mi van, ha tényleg nem érdekli, hogy apám nincs itt? Akkor minek a bűntudat? Mert, azt hiszem, részben, vagyis javarészt miatta érzem. Akaratlanul (az én akaratomtól függetlenül) is évek óta része a köztem és Cyprian között folyó, örökös hidegháborúnak – békítő jobb vagy élő demarkációs vonal, nevezzük, ahogy akarjuk, de erre, erre, ami történt, még ő sem lehetett felkészülve. Beleőrültem, hogy nem tudtam rájönni, hogy érez emiatt az egész miatt. Legyen dühös, oké, azzal még meg tudok birkózni, de hát csak teázgatunk és szívjuk a cigarettám – apa cigarettája – füstjét a szeptemberi esőben, ami teljesen nyugodt dolog, teljesen semleges, mégis van annyira idegtépő, mint pálca nélkül állni valami mugli lőfegyver célkeresztjében.
- Hát… - Vettem egy mély levegőt, aztán megfogtam a hamutálat, levettem a lábam az asztalról, előre dőltem és a lábam helyére raktam a hamutartót. Csomó-csomó idegességből származó pótcselekvés. Már azon voltam, hogy visszadőljek hátra a kanapéra, de akkor menthetetlenül be kellett volna fejezzem a mondatom, amire nem álltam készen. Kinyúltam az asztalon heverő dohánytárcáért. Felpattintottam, kivettem egy szálat. Tudom, hogy utálja, de nem tudok mit tenni. Sőt, kifejezetten örülnék, ha végre látnék egy kis dühöt az arcán. – furcsállom, hogy nem mesélte. – mondtam, mikor már meggyújtottam a szálat. – Jártam nála, igen. Bár nem hiszem, hogy túlságosan örült nekem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Leandra Flint

Leandra Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Marion Cotillard

»
» Vas. 25 Dec. - 19:02
Vajon a manó nem csak, hogy megjön a teával, de már el is csoszog a tálcával, mielőtt egyáltalán bármi érdemlegeset mondanánk egymásnak? Kinézek az ablakon, mintha várnék valamire, de mostanában csak olyan dolgokra várok, melyekre nem kimondottan érdemes. Cyprian előbb-utóbb kétségtelenül hazajön, ez sokkal kevesebb aggodalmat, mint érthető sértettséget okoz, nem kimondottan a várakozás rá a megfelelő szó. Amit igazán várnék, az minden problémánk megoldódása, de ilyesmit várni kiállhatatlanul tétlen dolog, és mint olyan, kimondottan megvetem. Arra várni, hogy megfelelő megoldást találok, olyasmit, amit eddig nem vettem észre, olyasmit, amire eddig nem gondoltam... az pedig olyan, mint csodára várni. Nem hiszek a csodákban. Magunk vagyunk, és magunknak kell kikecmeregni a helyzetünkből. Vagy így, vagy úgy - nemsokára döntenünk kell. Érzem a csontjaimban, minden idegvégződésben - de vajon dönthetek én? Dönthet Cyprian, dönthet Marius? Amíg nem mások döntenek helyettünk, nekem nem számít. De ha valamit, azt várhatom kíváncsian, hol van az én türelmem határa.

- Miért? - pofátlan szenvtelenséggel pattog körbe a kérdésem a szobában. Manapság kicsit sem hatásvadász, sokkal inkább szükszégszerű kérdés nálunk az, ami az okokat firtatja. Miért ment el hozzá, miért furcsállja, hogy nem hallottam róla, miért nem örül neki az apja, miért, miért, miért? Miért hitte azt, hogy léphet, ugorhat egy nagyot az életben, de aztán csak várja a villámcsapást, mely mindent visszacsinál? Miért hiszi azt Cyprian, hogy ha valamit nem lát, az nem létezik? Miért hiszi azt mindenki, hogy a problémák megoldják önmagukat? Miért, miért, miért...?

- Miért ment el hozzá, Marius? És miért gondolja, hogy nem tudom, bizonyára összevesztek? Mindig ez történik, nem igaz? Ismételjük önmagunkat, mint akik sosem tanulnak a hibáikból - vagy mint az olyan emberek, amilyennek a férjemet és engem neveltek, és az olyan emberek, mint amilyennek mi is neveltük a gyermekeinket. Olyanok, akik nem hajlanak, csak törnek, mert nemesek és büszkék, és képtelenek változásra, képtelenek többé lenni, mint amire állítólag hivatottak. De mikor voltam én hivatott arra, hogy a saját gyermeket meggyilkolják, és én némán tűrjem...? Erre soha senki sem tanított.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Kedd 16 Május - 15:29
Csendben ülni, ülni, ülni és nézni, ahogy a cigaretta füst csigái szétfoszlanak a plafon felé szállva.
Mintha a világ legfontosabb elfoglaltsága lenne.
A baj, a legnagyobb baj csak az, hogy ebben a bénító, mindent kitöltő, feszült semmiben most épp tényleg ez a legfontosabb.
Füstcsigák.
Röhejes, nem?
Szívtam még egy slukkot, és kicsit még hagytam csendben állni anyám kérdését a levegőben. Rengeteg válaszom lett volna, aztán meg mégsem tudtam mit szólni. Jó lenne azt mondani, hogy csak arra vártam, hogy összeszedjem a gondolataim, hogy értelmes feleletet tudjak adni neki egy olyan rohadt kérdésre, amire amúgy is tudja a választ, de a családi eszköztárból például anyám örökös nyugalmát nem örököltem meg.
Vadul pöccintettem egyet a cigarettán, pedig amúgy nem volt sok hamu rajta.
Hátra dőltem ismét. Valahol a dac és a kétségbeesés között néztem rá.
Miért, miért, miért?
Féltem Nina-t. Azért. Ha igazán őszinte akarok lenni.
Apám egy végtelenül kegyetlen, makacs ember, aki akkora hatalmat szorongat a markában, amekkorát semmi esetre sem szabadna neki. Viselni akarja a sötét jegyet? Jó. Csinálja. Nem mondom, hogy nem érdekel, de már beletörődtem ennek az egésznek a hiábavalóságába. Vagyis, azt hiszem, beletörődtem. Máskülönben mit tudnék tenni ellene? Az viszont már tényleg probléma, és nem csak az én problémám, hogy ez a jegy, meg az urának a szolgálata többet ártott neki, mint használt. Csak veszít, veszít és veszít, miközben próbál sérthetetlennek látszani továbbra is, de magával ránt a világon mindenkit, akihez csak köze van. Érted, mire célzok?
Jó, nem azt mondom, hogy Lowell-ék miatta kerültek pont az alagsorunkba. Másrészt mi benyeltünk már miatta többet is Lowell-éknél, aztán senkit nem láttunk, aki ezek után dühösen összepakolt volna, annyit sem mondva, hogy agyő!
Vagyis, de. Csak annak tudjuk, mi lett a vége…
Szívtam még egy slukkot.
- És akkor? – Valahogy hisztérikusan csengett a hangom, még engem is meglepett. Megráztam a fejem, nyeltem egyet és sokkal nyugodtabban (de még mindig nem Leandra Flint féle nyugalomban) folytattam. – Mi mást kéne tennem? Kipaterolni innen Lowell-éket, és aztán várni, amíg Cyprian lenyugszik és hazatér, nem? Mert ez be fog válni, ugye? Mert mindig beválik! Pár morcos hét után meg leülünk együtt vacsorázni és úgy teszünk, mintha nem történt volna semmi. - Finito. Függöny le. A tökéletes végjáték. Meg a nagy fenét!




ANNYIRA. SZÉGYELLEM. MAGAM. A. VÁRATÁSÉRT. : ((((((((((((((((((
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Leandra Flint

Leandra Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Marion Cotillard

»
» Hétf. 12 Jún. - 19:10
Tekintetem kurta villanásából tudhatja csak, hogy az első, kissé hisztérikusan csengő kérdése nem olyasmi, amit újra hallani akarnék ezen falak között. Nem engedem meg nekik, ahogy magamnak sem, hogy pánikba essenek, meggondolatlan ostobaságokat tegyenek – újabb ostobaságokat. Szeretnék persze én is hisztérikus lenni. Ahogy néhány óvatlan, gyerekes percig én is megengedtem magamnak ezt a viselkedést a férjem ellenében. Szeretnék hátat fordítani mindennek, fölé kerekedni, mosni a kezem, hiszen nekem ehhez semmi közöm! Nem én hoztam ide őket, nem én rejtegetem őket, sőt, nem én engedtem el a lányomat, és nem én öltem meg őt… de ugye, ha nem döntünk semmiről, az is egyfajta döntés. Ugyanúgy, ahogy némának maradni olykor hangosabb minden kimondott szónál.

- Talán mindenki életét veszélyeztetni annyival okosabb dolog lenne, Marius? – ha igazán belegondolok, talán nem is értem egészen a fiam motivációját mindabban, ami történt. Mi ez igazából? Lázadás? Fricska? Bosszú? Színtiszta gyűlölet? Gyűlöletből fakadó színjáték, melynek egyetlen célja, hogy valamennyien belehaljunk? Vagy csak egyszerű meggondolatlanság. Önkéntelen, ösztönös, szív-diktálta tett, egy halott nővér árnyékában…? - Lowellék nincsenek nálunk biztonságban, ezt Önnek is pontosan tudnia kell. És mi sem vagyunk biztonságban, amíg itt vannak. Nem az apjáról, és még csak nem is magamról beszélek. Netán azt hiszi, hogy a húgai, hiába legyenek az iskolában, megmenekülhetnek, ha mindegyikünkre a kárhozat vár? Ez már nem csak dac, és büszkeség, és véletlenül sem magáról meg az apjáról szól. Ugye ezt érti?

Talán nem is tudja, milyen törékeny, egyedien törékenyre formázott porcelán most a nyugalmam. A nyugalmam, amit mind jól ismertek éveken át, amire számíthattak, akár segítette, akár hátráltatta őket, most nem más, mint a polc szélére csúsztatott dísztárgy. Elég a rossz embernek, a rosszul felmért lendülettel elsétálni előtte, hogy darabokra törjön a padlón. Alig választ el valami attól, hogy darabokra törjek, egy hajszál. A józan ész konok hajszála, ami azonban nem olyasmi, amibe kapaszkodva egyedül sokáig túlélhetek.
Valaminek most már történnie kellett.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Kedd 13 Jún. - 23:48

Vicces amúgy. Nekem is millió kérdésem lett volna magamhoz.
Hogy szúrod el? Miért szúrod el? Mikor múlik el végre az a furcsa, hányingerszerű érzés, ami mindig rám tör, valahányszor tükörbe akarok nézni. Vagy csak magamra maradok. Vagy épp milliárdos tömegben. Hát… szóval lehet, hogy soha nem is hagyja abba, a gyomrom olyan rendszerben forog, mint a Föld maga körül, csak épp néha még elfelejtem, hogy épp mindig mindjárt megdöglök.
De, semmi gond, szívjuk a cigarettát, bámuljunk komótosan, de komolyan magunk elé, és ne mondjuk ki, amire épp gondolunk. Ha pedig mégis, hát ordítsunk, de úgy, hogy aztán már senki ne nézzen normálisnak.
Probléma megoldás Flint módra.
De tényleg vicces amúgy. Ez az egész, úgy értem.
Ki is fújtam a levegőt, mintha csak nevetni akarnék. De el azért nem mosolyodtam.
Ebből is látszik amúgy, hogy anyám nem született Flint. Ő még ért az értelmes kérdésfeltevéshez, nem úgy mint a kedves férje, de őket, kettejüket összehasonlítani még mindig amolyan… hát, szóval kerestél már alapvető különbségeket egy partedléban és egy gyertyakoppintóban? És ugye, milyen jó, hogy soha nem is kerestél?
Na, hát, ez Lord és Lady Flint.
Össze nem illő, de valahogy mégis csak összetartozó, mert ha megfigyeled, ha igazán jól megfigyeled, azért azokban a háztartásokban, ahol partedlének nevezik a partedlét, azért már nem olyan meglepő az sem, ha gyertyakoppintóval oltanak gyertyát, és most én sem igazán értem, mire akarok ezzel kilyukadni, de hát én már jóval anyám előtt megbuktam flintségemben. Például, látod, nem tudok csak úgy kussban magam elé bámulni, miközben az egész világ hülye úgy, hogy… ezen kívül ne is történjen más. Nem, én ragaszkodom ezekhez az absztrakt hülyeségekhez.
- Én nem mondom, hogy okos lenne. Sőt! – Amúgy zavarja a frászt, hogy épp mi a baja a modorommal. – De az, hogy ezekben az… igencsak vészterhes időkben ekkora gondot okoz a húgaimnak, hogy én vendégeket fogadok, mindketten tudjuk, hogy nem az én hibám. – Slukkoltam egyet. Nem, sajnos tévedtem. Nem a frászt, hanem engem zavar, hogy épp mit gondol a modoromról. Kicsit bűntudatosan néztem rá. – Bocsánat. Tényleg… bocsánat, csak… értem, mire gondol. – Megdörzsöltem a bal szemem. – De… dolgozom az ügyön. Lowell-ék nem maradnak itt, csak… kell még egy kis idő, amíg elintézem, hogy… mindig tiszta legyen körülöttük. – Például, hogy pontosan hova menjenek. Például, hogy hogyan szerezzünk rá Dung-gal pénzt az utazásra. Van fogalmad arról, mennyire kerül nyomtalanul elhagyni ezt az országot? Nem éppen az az összeg, amit csak úgy kölcsön tudsz kérni anyádtól, azt mondván, kell egy kis plusz, hogy vehess egy szeletet a kedvenc sajttortádból. Már, ha szereted a sajttortát, ugyebár. Én speciel elvagyok nélküle.
De végre rámosolyogtam. Persze, hogy nem őszintén. – Tudom, hogy mit csinálok. – HAHAHAHA. Valaki segítsen! – És minden rendben lesz. Bízzon bennem! – Vagy lőjön fejbe most! Egyezkedhetünk.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Leandra Flint

Leandra Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Marion Cotillard

»
» Szer. 14 Jún. - 21:43
Félrehajtom a fejemet. Cypriannak egy dologban sajnos igaza van: Marius nem gyerek már. Nem lehet ugyan az érettséget években mérni, vagy sosem lennénk bölcs korban. Halálig tanulunk, halálig küzdünk, a tudásunk pedig (jobb esetben) sokáig több lesz, nem kevesebb. Nem szabad hát határt tenni arra, mikor felnőtt egy gyermek. Egyszerűen egyszer csak az lesz. Egyszer csak eleget tanul, és eleget lát, hogy ne csak kényszerből engedd el a kezét, de tudd is, megáll a lábán. Hogyne lenne mégis az a kor, ahol elkezdünk mi magunk is sürgetően nézni rájuk… várva a pillanatot, amikor már nem lehet egy „hiszen ez nem az én hibám!” mögé elbújni. Mióta ott tartunk, ahol, nem tudom eldönteni, Marius felnőtt-e vagy épp ellenkezőleg – legalább olyan gyerek, mint öt éve.

Mutathatna némi felelősségérzetre, hogy tenni akart valamit, megmenteni egy családot. Nemes szándék, kétségtelen, mégsem éreztem soha, hogy ezért meg kellene dicsérnem. Sok jó nem történt senkivel, mióta döntést hozott, hiába nem marasztaltam el úgy érte, mint az apja. De már egyértelmű, ahogy telnek a napok egyre egyértelműbb, hogy nem gondolta végig. Nem volt terve. Impulzusból, szívjóságból ugrott, majd fennakadt az első ágon, ami csak idő kérdése és leszakad a súlyától. Mindannyiunk súlyától - Egy időben, melyben vendéget fogadni halálos ítélet lehet, nem hibáztathatja csak azt, aki miatt ez így van – rávilágítok, de ő is tudja. Nem ostoba. Csak meggondolatlan. Kissé talán könnyelmű. Ugyanakkor pedig: az a fiú, akivé örültem, hogy vált, mert nem lett olyan, mint az összes család összes fiúgyermeke. Ő más volt. Én pedig mindig szerettem érte.

Felkönyöklök a fotel karfájára, vékony ujjaimmal támasztom a halántékom, noha illőbb mozdulat volna tenyerembe temetni az arcom. Ám ilyesmit sosem teszek a gyerekek előtt. Hiába nem kisbabák már, hiába nem hiszik, hogy engem ne érhetne bánat, csapás, ne lennék olykor dühös, vagy gyenge, mégsem szeretem ezt nekik igazán mutatni. Ha épp nincs más, amiben hihetnének, még mindig szeretném, ha hinnének legalább bennem. Fáradt kicsit a mosolyom mégis, amivel a fiamét viszonzom. Persze, hogy bízom benne. De nem vagyok benne biztos, hogy a vállain nyugvó súly hagyja-e tisztán gondolkodni, és még ott van az is, hogy…
- Dolgozik rajta? Mire gondol, Marius…? Min dolgozik?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Szomb. 17 Jún. - 12:56

Felnőni nem egy olyan dolog, aminek az egyes lépéseit listába lehetne szedni, aztán pedig szép sorban ki lehet pipálni, hogy mi az, ami már megtörtént, vagy min kell még dolgozni.
Tudod-tudod!
Első szerelem? Bravó, ügyes.
Végzett az iskolával is? Kiváló!
Munka? Á, nem, inkább még tanulok egy kicsit.
És a tanulás megy? Akkor nincs itt gond.
Felnőni nem egy olyan dolog, amit valaha is szándékomban áll teljesen megcsinálni, a felnőttekben, az igazán felnőttekben nem akarok, nem tudok megbízni. Nézz rá apámra, vagy... tulajdonképpen bárkire. Ha ebből áll, ha ilyen leszek, ha ilyennek kell lennem, akkor inkább megyek még picit szemben az árral. Nem direkt, mármint nem kimondottan tudatos lázadás ez. Legalábbis az elején biztos nem az volt, annyi szent, most meg épp úgy van, hogy jót akarni vétek, hogy valakit életben tudni vétek, és szerény meggyőződésem szerint, ha választhatok, ha igazán választhatok - vagy ha nem is, én azért már választottam - akkor inkább, köszönöm, tényleg bele is halok ebbe, csak addig örökké, örökké így vétkezhetek. Ez pedig így egy roppant közhelyes, és kiváltképp nyálas gondolat, és igen, azt is tudom, hogy csak a valódi, fő-fő-fő problémák átugrásával juthat el normális ember pont ezekhez a gondolatokhoz.
Mert itt ül velem szemben anyám. Bajba akartam sodorni őt? Sohasem. A világért sem. Közben meg, ha alkalmam nyílna rá, újra megtenném. És újra, és újra, és újra. Nézném az égő házat, eltűrném, ahogy apám ordít velem, ott állnék Agatha sírjánál, kiállnám a pofonokat - még ha párszor össze is esek tőlük - és akkor rendben, legyen, korholjatok, tudom, miért teszitek, tudom, hogy nem váltom meg a világot, tudom, hogy nem fontos - nektek - hogy én mit csinálok, és ha valami nem fontos, de te azért is megteszed, akkor őrült vagy, igen, egy veszélyes félkegyelmű, de hát vagy mind beledöglünk ebbe, Lowellék és mi is, vagy pedig mind túléljük. Vagy valahol a kettő között, nem tudom. Igazából csak félek és nem tudok dolgokat.
Anyám meg itt ül velem szemben, mindezt pedig mégsem tudom elmondani neki, egyrészt mert nem tudom, hogy kell, másrészt meg abban sem vagyok biztos, hogy ez egyáltalán érdekelné.
Felnőni tényleg nem egy olyan dolog, aminek az egyes lépéseit listába kellene szedni, aztán pedig szép sorban ki lehetne pipálgatni.
Felnőni inkább az, hogy egy újabb tanács helyett inkább azt mondják, hogy most beszéljek én.
Min dolgozok? Merlin!
- A... megoldáson. - Igen, hát nem is a kertben barkácsolok. - Hogy eltűnjenek innen, maguknak meg soha többé ne kelljen hallani róluk. És... nos, igen. Apámnak igaza van, semmi jogom ebbe az egészbe belerángatni önöket, ha egyszer nem akarnak részt venni benne, így... talán jobb is, ha nem mondok semmit. - Az élet egyik alapigazsága, hogy nem akarsz Dung Fletcher-ről anyádnak mesélni. Ezt a legtöbb e(x-)hugrabugos ugyanígy elmondaná neked.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Leandra Flint

Leandra Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Marion Cotillard

»
» Vas. 9 Júl. - 11:24
Megnyugtató szavaknak kellene lenniük. „Dolgozom az ügyön. Minden rendben lesz. Tudom, mit csinálok, bízzon bennem.” Nincs is más, amit ilyen helyzetben bárki jobban hallani akarna. Akarjuk a súly leemelését, mely megszabadít minket, megszabadít a tudattól, hogy tennünk kéne valamit. De nem kell, a döntést meghozzák helyettünk mások, a csatát megvívják helyettünk mások. Nekünk nincs más dolgunk, mint felmenni a páholyba, királyi tartással helyet foglalni, illő fintorral végignézni a kegyetlenséget, a veszteségeket, a vért, a pusztítást. Kivárni a végét, és amikor már csak egy ember áll, büszkén megemelt állal levonulni a csatatérre, és a vértől csatakos, poros fürtök közé babérkoszorút helyezni. Nincs semmi, amit jobban szeretnék tenni. Nincs semmi, amiben talán jobb lennék. Hiszen erre neveltek, erre szántak egész életemben – támogatni a döntéseket, nem meghozni őket, hiszen meghozni a döntéseket a családban mindig a férfiak dolga volt. Mégsem tudok hátradőlni. Mégsem tudom csak úgy végignézni. Nem tudok szemet hunyni a felett, amit látok: hogy Cyprian céltalan dühe vakság, hogy Marius tenni akarása gyenge.
Szeretnék hinni neki. Szeretnék bízni benne, mindennél jobban.

De nem tudok.
Elnézek egy percre Mariusról, ki az ablakon, az egyenes vonalra vágott sövény sötétlő zöldjét figyelem a téli alkonyat szürkeségében, és arra gondolok, amikor Cyprian arra kért, hogy menjek el. Hogy fogjam a lányokat, hagyjam el az országot, vigyem őket biztonságba, ugyanakkor fussak, meneküljek, mint egy utolsó patkány. Meg arra gondolok, mire fel ez a büszkeség? Miért nem tudtam teljesíteni a kérését? Miért kellett dacolva ellent mondanom? Miért nem tudok egy idegen ország idegen vidékén kezeimet tördelve, könnyeimet nyeldesve várni arra, hogy vajon a sors megengedi-e, hogy a férfiak az életemben, a férjem, a fiam is csatlakozzanak hozzánk egy szép napon? Hibás vagyok én is. Ugyanolyan hibás, mint ők, abban hogy büszke és makacs vagyok, abban, hogy okosabbnak hiszem magam mindenkinél. De talán ez nem az a helyzet, ahol az ész fog nyerni.

Egyszerre szeretném, hogy Marius bár tényleg képes lenne mindarra, amit mond, ha lenne pontos terve, igazi tapasztalata, a nyakában még a mostaninál jóval több év, hogy meg tudjon birkózni a feladattal; és azt, hogy bár lenne még mindig kisgyerek, akivel még a délutáni teázásból is játékot tudtunk farigcsálni. Csak már nem gyerek. De még nem is elég idős ahhoz, hogy egyedül maradjon efféle terhekkel, még akkor sem, ha önként vette őket a nyakába.
- Marius… - még mindig az ablakon túl világot figyelve mondom ki a nevét, hirtelen elhallgatva, mikor ráeszmélek, hogy nem is gondoltam át megfelelően, mit akarok mondani neki - Szeretném, ha tudná, hogy a családja nem az ellensége. Szeretném, ha tudná, hogy bármikor… hogy bármiben – lassú óvatossággal, de kellő nyomatékkal formálom a szavakat, ahogy végül visszafordulok hozzá, gondjaimat, félelmeimet megfelelően leplező, kissé tompa tekintetem az övét keresi, és kényszeríti arra, hogy meg is találja - …segítek magának, csak kérnie kell. Megértette?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Szer. 16 Aug. - 1:56


Mi másra is számítottam tőle?
Ezek amúgy a legrohadtabb percek, mikor épp nem maradhatsz egyedül, és fogcsikorgatva kell tartanod a hátad (mert ugye erre tanítottak, tizenkilenc év minden gyötrelmével, nekem a világ, másnak meg semmi, és a végén úgyis nekik lesz igazuk, mert mindig nekik van igazuk, hogy ez az egész, amit gondolok, az semmi, mert nem éltem még semmit, ennél fogva nem is gondolhatok semmit, nem, nem, nekem csak tévedéseim lehetnek - de abból milliárd), és még egy picit ki kell tolni a határt, azt a maradék öt másodpercet, amíg még bőgés nélkül ki kell bírnod. Mert, Merlin, legalább ne anyu előtt! Nem? Pedig anyám megértené, és... és tudod, majdnem egészen biztos vagyok benne, hogy érti is. Részben. Legalább. Átlát néhány pontot, amit mások már nem akarnak, mondjuk inkább így, közelebb van a teljes igazsághoz, mint bárki más. Bárki, tehát én is, és igen, most térdepelnem kéne és a ruhámat szaggatva könyörögni, hogy mondja, hogy Merlin szerelmére, csak mondja már meg, mit kéne tennem, mert nem akarok hibázni, most... most semmiképpen nem hibázhatok, ez nem az a játszma. Ó, de milyen könnyelműség úgy egyébként játékról beszélni, nem?

Mind ehelyett pedig csak a cigarettám végeztével kinyúltam a mellettem heverő lapjaimért. Egy jobb világban persze ez kéne legyen most a létező legfontosabb dolgom, a nyamvadt egyetemi kurzus megjegyezhetetlen szemináriumára valami ócska feljegyzés monoton nyálazása; fontos, szent-szent-szent tudások, más életének munkája. Na, efelett kéne bőgni! Újra rendezgettem a papírok, ahogy beszélt. Nem volt könnyű dolgom, mert eleve sorban voltak, szóval előbb össze is kellett keverni a papírokat, csak hogy addig is ki lehessen bírni azokat a szavakat, amiket úgyis tudok. Segít, persze, hogy segít! Hogyne tenné! Egész nap ül a házban, aztán csak lesi, hol van még haszna, az ember szíve belesajdul, aztán meg még inkább abba sajdul, de igazán abba sajdul bele, hogy aztán képes róla így gondolkodni.
És itt is vagyunk. Jöhet az öngyűlölet. A pánik. Meg a felismerés, hogy kellően megkevertem a papírokat ahhoz, hogy végre sorba rakhassam őket.
Szóval két-három lap közül felnézve, mielőtt még elhallgatott, szemeimet a szemeibe fúrtam, és felfogtam, esküszöm, hogy tisztán felfogtam, amit mondott, és épp, és pont ezért el is kaptam a tekintetem, gyorsan, vissza a lapokba, mert a tizenhetes oldal után nem jöhet a harmincegyes, rendet kell raknom, nekem, csak és kizárólag nekem, ha ezt már így összebasztam. Tizenhét után a tizennyolc jön. És még négy oldalt meg kellett keresni, hogy visszakerülhessen a helyére. Néma csönd meg lapzizegés. És valamit mondani kéne. Megint.
Sóhajtottam. És visszanéztem rá. Vagyis nem pont rá, de az orrcimpájára. A szemeibe nem tudtam volna újra belenézni.
- Köszönöm. - mondtam még ezt, és többet aztán már semmit.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Leandra & Marius

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Leandra & Cyprian
» Marius & Nikolai
» Marius & Vesta
» Marius & Nikolai
» Marius & Cailin

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-