Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Remus & Xavier EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Remus & Xavier EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Remus & Xavier EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Remus & Xavier EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Remus & Xavier EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Remus & Xavier EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Remus & Xavier EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Remus & Xavier EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Remus & Xavier EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 31 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 31 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szomb. 15 Okt. - 16:10
Elkínzott kifejezéssel meredek az asztalon heverő, magát ékszeres doboznak remekül álcázó, de annál némiképp nagyobb, sötét fából készült ládára, minek ideális esetben tömve kellene lennie százfűlé-főzetet magukban rejtő üvegcsékkel. Csakhogy egyetlen pára se árválkodik már benne. Mély sóhajjal veszem tudomásul szerencsétlen sorsomat, azt, kénytelen vagyok útra kelni és újabb adagot vásárolni. Főzhetnék is ugyan, de a folyamat hosszan tartó és bonyolult, megkockáztatni pedig, hogy egy félig kész valamiként éljem le életem hátralévő részét, mert hibáztam valamelyik lépésnél, nem akarom. Vitatkozhatnánk ugyan azon, mennyivel jobb a zsebpiszok közbe kitérőt tenni, hova normális ember fényes nappal, testőrökkel, megkérdőjelezhetetlenül veszélytelen, s békés időben se tenné be lábát, nemhogy most, mikor még a saját anyád is gyanakvón kell kezelned, ha jót akarsz, a siránkozás és kéztördelés azonban nem hoz főzetet a házhoz, nincs más választásom hát, mint összeszedni nem létező bátorságom és határozottságom morzsáit nadrágom zsebének mélyéből és belevetni magam az előttem álló feladatba.
A felfedezésem követő harmincadik percben már a keskeny utcákon sietek végig. Magam fekete talárba burkoltam, fejemen menetszéltől meg–meg libbenő csuklya. Utálok itt lenni, igyekszem hát olyan gyorsan végigvinni, mit elterveztem, amennyire csak lehet. Környezetemre minimálisan figyelek, ennek köszönhetőn nem veszem észre, kik közé keveredtem, míg valaki könyököm megragadva megállásra nem kényszerít, kis híján elérve vele azt is, hogy szebbik felemre zuhanjak.
Nyitom is számat, azzal a szándékkal, közöljem, mennyire nem tetszik ez a bánásmód nekem, bennem akad a mondandóm azonban, amint észlelem, kivel futottam össze. Szemeim elkerekednek, a vér megfagy ereimben, miután minden cseppje kiszökött arcomból, legszívesebben combon csípném magam, abban a reményben, felébredek, túlságosan is élethű minden ahhoz, hogy ennek lehetőségében valóban, őszintén higgyek.
Nocsak, Burn, micsoda kellemes meglepetés, mindent átkutattam már utánad. Tudod ugye, miért kereslek annyira? – barátságosnak szánt vicsorgására némán felnyüszítek. Tisztában vagyok azzal természetesen, mit akar tőlem, azt is jól tudom, amint lehetősége nyílik rá, apró darabokra tép, márpedig ez pont tökéletes időnek és helynek tűnhet ehhez neki, nem beszélve arról, nincs egyedül, velem ellentétben. Személy szerint ettől én eltekintenék, már csak azért is, mert valójában nem tettem semmi olyasmit, miért ilyen véget érdekelnék.
Ötletem sincs – hazudom hát kínlódó mosollyal, amint legalább hangszálaim felett visszanyerem uralmam, majd azt teszem, amit minden normális, elméleti gondok megoldására kalibrált ember tenne, hátrálni kezdek. A terv tökéletes, afelől nincs kétségem, menekülésben támadóimnál jobb vagyok, gyakorlat teszi a mestert ugyebár, csalódottan kell tapasztalnom azonban, levesembe megint légy szállt, amint nekiütközök valakinek. Arcomból a maradék szín is kifut, már ha volt még benne egyáltalán, levegőt venni is elfelejtek hirtelen. Óvatosan lesek hátra vállam fölött, a mögöttem állót megpillantva pedig egész meglepetten üdvözlöm a szerencse rég látott, csaló asszonyát. Az utamban lévő fiú még nálam is kisebbnek látszik első pillantásra, nem beszélve hát támadóimról. Érdekelne ugyan, mit keres egy hozzá hasonló ezek között, ez minden most, csak megfelelő pillanat nem bárki tetteinek elemzésére, hát jobb ötletem nem lévén csuklón ragadom szerencsétlent, és ha nem törik ripityára ötletem vékony üveglapja ismét, magammal rántom egy búvóhelynek kiválónak látszó kőtömb mögé, nem feledve el pálcát fogni rá, szinte rögvest ezután.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Remus Lupin

Remus Lupin

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
12
▽ Avatar :
Matthew Hitt

»
» Szer. 19 Okt. - 10:11

I don't move my feet

   

Valamiért a Zsebpiszok köz fényhíjas sikátorai Sirius, James vagy akár Peter nélkül is meglehetősen ijesztőnek tűnnek. Főleg, hogy a bőröm úgy virít a félhomályban, mint egy szentjánosbogarakkal teli befőttes üveg, és az arcomra mintha fekete, permanens filccel írták volna fel, hogy átbaszható, megbaszható stb. egyed. Legalábbis mindenki úgy néz utánam, mintha én lennék a legkönnyebb préda a negyedben, és talán nem is tévednek akkorát. Talán én is így néznék végig magamon. Talán, ha meglátnék egy ennyire védtelen alakot, akkor automatikusan beindulna az ösztön, hogy kihasználjam. De őszintén szólva, fogalmam sincs, hogy milyen érzés lehet, és dacára az összes empátiának, ami belémszorult, még csak elképzelni sem tudom.
Behúzott nyakkal, zsebre tett kézzel, egy hatalmas méretű Siriustól örökölt anorákban török utat magamnak a forgalmasabb kereszteződésben, és próbálok nem tudomást venni az alakomon végigsimító tekintetekről. Nem sok sikerrel. Még az orrom is belepirul, amikor az egyik, jó korban lévő, de annál hiányosab  öltözékben billegő asszonyság utánamszól, és csak egy fürge manőverezésnek köszönhető, hogy nem csíp bele az arcomba. Végül is feladhatnám, megkérdezhetnék valakit, de egyszerűen nem visz rá a lélek, szerintem akkor sem fogok senkihez szólni, ha egy fél óra múlva rámsötétedik. Irtózok kontaktusba lépni nálam sokkal masszívabb, határozottabb emberekkel, és ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyire benne van a pakliban hogy metszett zsebbel távozok innen, már ha egyáltalán távozok ugyebár.
Évközben nem nehéz Dumbledore beleegyezésével kicsit megdézsmálni a roxforti készletet, mert Lumpsluck valahogy képes minden különösen ritka és különleges dolgot felhalmozni a raktárában. Fogadni mernék, hogy nem egy szaros kis hozzávalóért emberek csaknem az életüket adták, de az is lehet, hogy elhagyhatjuk a csaknemet. Mindenesetre a felnőttéválással és a nyári szünettel együtt jár az is, hogy saját magamnak kell beszereznem a kis fiolákat, amikre mondjuk rámegy az egész zsebpénzem, még úgy is, hogy szinte egész nyáron Potterék kenyerét ettem, és félig átsütött nyulait, és báránybordáit. Vajon ma mi lesz a vacsora? Kapok-e egyáltalán, ha kivergődök innen?
Annyira próbáltam valami kellemesebb mederbe tereli a gondolataim, hogy észre sem vettem, hogy szinte rámszállt a sötétség, és hogy valahogy nagyon eltávolodtam a nyüzsgő részektől. Talán ez a Zsebpiszok köz széle? Vagy a kellős közepe? Van egyáltalán valaki,aki macskakőről macskakőre ismeri az egészet?
Megtorpanok, egy utcanév táblát keresek, teljesen fölöslegesen, majd tekintetemet egyenesen az égboltra szegezem. Lássuk, mennyire veszem hasznát az asztonómiának? A vacsoracsillag az Potterék felé mutat, ugye?
Olyan puhán ütközik belém az alak, hogy egy pillanatg elhiszem, hogy tényleg véletlen volt, de azért automatikusan szorítom a pálcámat a zsebemben, hátha ki akarnak rabolni. Lepillantok a velem szemmagasságban gúvadó, kék íriszekbe,szemöldököm a magasba szökik, de mire megszólalnék, már rángat is maga után, nekem meg esélyem sincs más, csak botladozva lépést tartani, míg végül egy kőtömb mögött találunk helyet. A kivont pálcát figyelem szótlanul, és próbálom megsaccolni, hogy vajon a fiatal srácnak melyik átok a specialitsa.
- Öhm.. figyelj, tudom, hogy nem úgy néz ki, de nincs pénzem. Vagyis van... de.. ez bonyolult – kapkodó mozdulattal a tarkómhoz nyúlok, és idegesen megtekerek egy tincset a mutatóujjam körül. - Figyelj haver, bármennyire is szar helyzetben vagy, nem hinném, hogy ez lenne a megold... - nem tudom, hogy miért gondoltam, hogy mondjuk pálca helyett elég lesz itt, ha megpróbálok a potenciális zsebtolvaj, erőszaktevő vagy gyerekmolesztáló lelkére beszélni. A következő szótag már a torkomra forr, és tágranyílt szemekkel nézem a srác feje fölött szétrobbanó átkot, ami piros, és iszonyatosan büdös füstöt hagy maga után, és ami valahonnét a hátunk mögül, a kőtömb másik oldaláról érkezhetett. A füleim automatikusan rádióantennává változnak, (ki mondta, hogy a vérfarkasságnak nincsenek előnyei?) és csak ennek köszönhető, hogy meghallom a hátam mögül érkező újabb átkot, ami a srác felé suhan egyenesen, én meg jobb híján egész testemmel teperem le a földre, hogy ne essen az átok útjába, és hogy valamelyest mindketten a kőtömb védelme mögé kerüljünk. A kérdés csak az, hogy miért gondolom, hogy egy potenciális zsebtolvaj, erőszaktevő vagy gyermekmolesztáló védelemre szorul?
 with someone who met me on the street
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 24 Okt. - 1:23
Az Abszol utat se szeretem, a Zsebpiszok közt pedig a hátam közepére kívánom egyenesen. Az ész nélkül hömpölygő tömeg, a fülsértőt jócskán meghaladó zsivaj, lökdösődés, tolakodás bosszant az egyikben, a másikban pedig minden, mit csak el lehet mondani róla. Mégis kénytelen vagyok bevonulni oda, kiürült készleteim sikeres feltöltésének reményében.
Lábaim szaporán szedem, olyan gyorsan igyekszem elvégezni feladatom, amennyire csak lehet, hosszú időt ezen a helyen tölteni nem áll szándékomban, annyira nem ment még el az eszem. Még a vásárlásig se jutok el azonban és be kell látnom, ez a nap se kerül be kedvenceim közé, hála a váratlanul körém csoportosuló varázslóknak. Ismerem őket sajnos, tudom, mit akarnak, s náluk még az arcomtól néhány centire nyáladzó vérfarkasoknak is jobban örülnék, na, nem mintha foglalkoztatna bárkit is, mit szeretnék.
Harcba kezdeni velük végső esetben vagyok csak hajlandó, hátrálni kezdek hát, menekülési tervem első pontjára rátérve, mi működik hibátlanul vagy egy másodpercig, mikor is a mögöttem állónak koccanok. Ijedt meglepődéssel lesek vállam felett hátra, a legrosszabbra gondolva már, kellemesen hat hát, az, ki utamban van, nem tűnik onnan megmozdíthatatlannak. Meg is ragadom kezét egyből, kihasználva az ölembe hullt kiváló lehetőséget, s már rántom is magammal az első hely felé, mi megfelelő búvóhelynek tűnik.
Mi? Talán tolvajnak tűnök? – meredek rá olyan meglepetten, hogy még pálcát tartó kezem is beleremeg. Most már komolyan kíváncsi vagyok arra, mi járhat vajon fejében, ha egy ehhez hasonló helyzetben kirablása a legnagyobb problémája. Szemeim még inkább elkerekednek a folytatásra, mielőtt azonban megkérdezhetném, teljesen komolyan azt hiszi–e, lyukat tudna bárki hasába beszélni, aki őt kirabolni szándékozik, eltévedt átok robban szét fejem felett, beterítve több, mint kellemetlen szagával. Fintorogva megrázom magam, lejjebb is csúszva egyúttal, mert úgy fest, tűrhetőnek titulált búvóhelyem épp csak megfelelőnek se nevezhető. Elsüppedni tehetetlenségem mocsarában és bele is ragadni szépen azonban nincs lehetőségem, mert áldozatom… nevezhetem egyáltalán annak?... nekem ugrik hirtelen. Meglepett nyögéssel ajkaim között hátam a földnek csattan, aztán, megfeledkezve minden egyéb problémámról ijedten figyelem a pont oda becsapódó átkot, hol előbb fejem volt még. A leváló kődarabok láttán ösztönösen karolom át és húzom magamhoz közelebb megmentőmmé avanzsált gyanúsítottam, tarkóját, koponyáját takarva leginkább, nehogy egy nagyobb törmelék kiüsse itt nekem. Ájult valójával nem tudom, mihez kezdhetnék. Pózom rövid ideig kitartom, majd, kezdődő kellemetlen érzéssel megköszörülöm torkomat.
Köszönöm, hálás vagyok, meg minden, de most már szállj le rólam! – parancsnak hangozhat felszólításom talán, egyszerű kérésnél nem több valójában, még ha abban a pillanatban, hogy elengedem a rajtam heverészőt, tolom is el magamtól, arra ügyelve csak, fedezékünk takarásában maradjon továbbra is, aztán, leginkább csak a miheztartás végett, nem valódi ártási szándékból, pálcám ismét ráfogom.
Hogy ne lépj meg, mikor nem figyelek – jelentem ki gyorsan, magyarázatot adva udvariatlan tettemre. Lelkiállapota korábban nem különösebben érdekelt, de megmentésemet követően kénytelen vagyok néhány dolgot átértékelni némileg.
Hé! Megölöm a haverotok, ha nem tűntök el! – valós reményeket persze nem fűzök ehhez, én képednék a legjobban el, ha figyelmeztetésem süket füleken kívül másra is találna, de a kiabálás megnyugtat némiképp, ez pedig pillanatnyilag kétségbeejtően rám fér.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Remus Lupin

Remus Lupin

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
12
▽ Avatar :
Matthew Hitt

»
» Csüt. 27 Okt. - 12:31

I don't move my feet

   

Azt, hogy élből előítéletekkel teszem be a lábam ide, tagadnom is kár volna. Hiába hiszem magam olyan átkozottul toleránsnak, és elfogadónak. Hiába hangoztatom folyamatosan, hogy milyen fontos, hogy megértessem másokkal, mennyire megváltozik minden attól, ha egy kis empátiát gyakorolunk. Ráadásul én tudhatnám a legjobban, hogy minden látszat mögött tartalom van, gyakran megtévesztő lehet. Ezért ejt annyira zavarba a kérdése, ezért ejt zavarba az egész idióta kényszerviselkedésem a szorult helyzetben. Tolvajnak néztem, mert mégis minek néztem volna? Azért, mert az még azok közül az otrombaságok közül, amikre közben gondoltam, a legfinomabb. Még csak meg sem fordult a fejemben, hogy mennyire megsérthetem vele. Mert akkor valami más zakatolt a fejemben, a védekező ösztöneink valahogy úgy vannak kapcsolva, hogy velük automatikusan bántsuk a másikat. Mintha másképp nem is menne. Az egyetlen szerencsém ezzal a helyzettel, hogy nincs időnk ezen sokat lovagolni. A korábbi szorongás és éhség a gyomromban minden egyes puffanással, suhogó hanggal egyre inkább átalakul valami egészen emésztő sötétséggé. A balsejtelem, félelem és az emlékek egyszerre rohannak meg, ahogy pihegve bámulok a kőtömb mögött kuporogva az előttem térdeplő fiatal srácra. Amikor utoljára ilyen vehemenciával átkok csapódtak a fejem fölött, valaki meghalt a Roxfortban. Nem a szemem láttára, de attól még megtörtént, és ez olyan dolog, amiről, ha pillanatnyilag meg is feledkezik az ember, mert egy egész nyarat tölt azzal, hogy dacára annak, amik történtek, ne essen szét, próbáljon a jelenben maradni, megőrizni a hidegvérét, az életkedvét, a motivácóját. Ez volt az egyetlen, valós, de soha ki nem mondott ok, hogy miért is dekkolok már két hónapja a Potter ház padlásszobájában. Ha ők nincsenek, akkor már biztosan bediliztem volna. Talán nem csak én.
Ha nem számolunk ezzel a kellemetlen, gyomorforgató, és az adrenalint a magasba szökkentő helyzettel, talán hosszan ecsetelgethetném, hogy milyen érzés minden erőmmel ránehezedni egy teljesen vadidegen férfira, milyen érzés, az, hogy addig eszembe jut, hogy ez talán kellemetlen is lehet, amíg a közvetlen veszély elül, és ő megszólal. Csak ekkor szökik a vér az arcomba, és automatikusan ugranék fel, de aztán rájövök, hogy nem érdemes úgy kapkodni, még mindig csattanhat hátulról valami ütősebb átok. Kicsúszni a karjai közül meg nem is olyan könnyű, mint ahogy azt elsőre gondoltam, mert a szorítása egyre erősebbé vált, és a gyanakvás újra felütötte a fejét, hogy mi van, ha el akar rabolni.
- Öhm..bocsánat.. - nyögöm zavartan, de nem moccanok, csak amikor már szó szerint erejéből taszít rajtam, akkor kászálódok le a srácról, de a szememet továbbra sem veszem le róla. Meggondolatlan mozdulat lenne tőlem, főleg, hogy felém szegezi a pálcáját.
- Hé, most komolyan azt hiszed, hogy kockáztatnék azzal, hogy kereket oldok? Biztosíthatlak, hogy ha rajtam múlik, sohasem fogom elhagyni ennek a kőnek a relytekét – sziszegem a fogaim között méltatlankodva. Persze nem ismer, bármit kinézhet belőlem, jogában áll. De ugyanúgy nekem is jogomban áll felháborodni, szóval erről ennyit. Tátott szájjal, kikerekedett szemekkel nézek rá, ahogy kikiabál a kő mögül a támadóinkra. Először tanácstalan arcot vágok, aztán mindinkább kétkedőt. Ez a srác, legyen bárki is, rohadtul nem tudja, mi a teendő hasonló esetekben, és van egy akkora mákja, hogy velem hozta össze a sors. Tiltakozva csapok meglehetősen színpadiasan a homlokomra, de közben már hallom is hátulról a “köpök rá, a kis cingár nem velünk van” reszelős replikát.
- Én mondtam, hogy ez azért átlátszó kicsit – vonok vállat, pedig amúgy ki sem mondtam hangosan, de ebben a helyzetben örülök, hogy ha arra még emlékszem, hogy Remus Lupinnak hívnak.
- De még lehet. Ha átadod fiúkát, akkor kaphatsz egy kis haladékot – hallom az újabb választ, és egy pillanatig leáll az átkok sortüze, mintha komolyan várnának valamire. Mintha komolyan gondolnák, hogy...
- Na neeem, azt nem – tiltakozok szinte azonnal, pedg hát lehet, hogy jó sorsom lenne vagy lyenek, és lehet, hogy egy emberéletet is megmentenék. Egy ideig legalább biztosan, de ezek az érvek valahol olyan halkan motoszkálnak a fejemben szemközt állítva az iszonyatosan dübörgő túlélési vággyal. Várakozóan, ugyanakkor kérlelően nézek fel a fiúra. Pedig eszem ágában sincs tudatosan manipulálni vagy ilyesmi és bevetni a cuki vérfarkas kártyát, de hát ez működik tudatalatt is nagyon jól.
 with someone who met me on the street
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 3 Nov. - 18:51
Elkerekedett szemekkel bámulok rá, ha valamire, hát erre nem számítottam. Úgy hittem, megtámad majd, átkokkal bombáz, akárcsak társai, amint lehetősége nyílik rá, ehelyett épp ő az, ki ellök egy kellemetlennek látszó fénysugár elől, megkímélve egy minimum rendkívül fájdalmas tapasztalattól. Nem gondolkozok, ösztönömnek tért adva nyúlok fel, s karolom magamhoz, fejét védve a lehulló törmeléktől, amennyire csak tudom. Normális reakció ez ugyan, legalábbis úgy hiszem, mégis alig értem magam, annak ellenére is, nehezebb lenne dolgom, ha egy nagyobb ütés következtében elájulna itt nekem.
Felismerést követő pirulása láttán az én arcom is magára ölti egy halványabb paradicsom pirospozsgás színét. Zavarban eddig nem voltam, most kezd csak tudatomig eljutni, mit is művelünk. Megjegyzem hát, nem túl kedvesen talán, ideje lenne leszállnia rólam, bármennyire hálás legyek is segítségéért.
Miért kérsz bocsánatot? – meglepetten pislogok, rövid ideig ismét nem foglalkozva azzal, milyen kellemetlen és unpraktikus már rám nehezedése, s figyelmen kívül hagyva az apróságot, távolodásának nagyrészt én állok az útjába, hiszen még mindig magamhoz ölelem. – Megmentettél – teszem még hozzá, nyomatékosítva azt, nincs semmi, amiért meg kellene bocsánatom, mert ha nem lép, jóval kevésbé lennék most energikus. Ennek ellenére hamarosan eltaszítom magamtól mégis, elégedetten tapasztalva, kérni kétszer nem kell, egyből mozdul Ő is.
Remélem nem haragszol, ha kételkedek ebben. Nem gondolom, hogy rád támadnának – szúrós pillantást lövellek felé, kitartva azon álláspontom mellett, nagyon is szükséges minden biztosíték arra vonatkozón, nem hagy egyedül a szarban. Gyanús ugyan némiképp, meg se próbált meglépni eddig, s azon elhatározása is őszintének tűnik, innen előbújni szándékában nem áll jó darabig még, mégis a legrosszabbat feltételezem róla továbbra is. Baj abból nem lehet, abból ellenben sokkal több, ha végül mégis eltűnik szemeim elől.
Fogalmam sincs, hogy oldom meg a katasztrófát, amibe kerültem. Hasonló helyzetben nem voltam még, mindig is igyekeztem problémáim békés úton megoldani, ez pedig működött is mostanáig elég jól. Hasznosabb ötlet nem jut hirtelen eszembe, kikiabálom hát a minket sakkban tartóknak, mellettem ragadt társuk járja meg, ha békén nem hagynak. Próbálkozásom sajnos nem ér el sikert, sőt, úgy érzem, mintha mélyebbre ástam volna csak magamat.
–  Egy szót se szóltál és ez most egyébként se megfelelő idő „én megmondtam”–ot játszani – dühösen meredek társamra, s némiképp zavartan is, amint kifejti, butaságot csináltam. Sejtem én is most már, nincs szükségem arra, még ő is ezen köszörülje nyelvét, főleg, egyetlen árva hanggal se jelezte, hagynom kéne a fenyegetőzést.
Komolyan beszélsz? – üvöltök meglepetten vissza, – úgy tűnik, ez ma az elképedések napja –, a felajánlott alkura, a mellettem ülő heves tiltakozásával mit se törődve. Ha belemegyek, megmenekülök talán, legalábbis egy rövid időre, ez pedig nem hangzik rosszul egyáltalán, ugyanakkor… A helyeslő válasz érkezésekor a srác felé pillantok lassan, valóban fontolgatva talán, átadom Őt, megmentve magam, de kiröppen fejemből minden erre irányuló gondolat egyből. Kérlelő íriszei, reménykedő kifejezése láttán tudom, elvesztem. Átadni őt képtelen leszek, hiába oldanám meg ezzel problémám néhány órára legalább.
Nem kötök alkut vele, megoldjuk máshogy, csak ne nézz így rám – kérem hát, lemondón dörzsölve meg homlokom. Könnyebb lenne minden, azt hiszem, ha saját sorsomon kívül mindenkié hidegen hagyna, nem tartozok azonban azok közé, kik képesek emberi pajzzsal védeni magukat.
Tudom, hogy a legjobb az lenne, ha megpróbálnám elvonni a figyelmüket, hogy elmehess, végül is úgy tűnik, semmi dolgod velük, de szükségem van a segítségedre és nem is bízok még teljesen abban, hogy valóban nincs hozzájuk közöd – egyre inkább hajlok afelé, elhiggyem a srác ártatlanságát, van még bennem némi bizonytalanság, arról már nem is beszélve, ha egyedül maradnék, nekem kétségtelenül befellegezne.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Remus Lupin

Remus Lupin

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
12
▽ Avatar :
Matthew Hitt

»
» Szer. 30 Nov. - 23:48

I don't move my feet

   

Általában, ha valaki megjegyzi, hogy túl gyakran, és indokolatlanul kérek mindig bocsánatot, és hogy ez egyébként irtóra idegesítő – és egyébként ezt meglehető gyakorisággal is szokták szóvá tenni, és ilyenkor én még csak azért is zavarba jövök annyira, hogy egy elnézést kérő replika során megint pattanásig feszítsem a jóérzésű emberek idegrendszerét. Ez a bekezédés mondjuk egészében Jamesről szólt, de azért mégiscsak jobban hangzik, ha többes számban beszélek róla, ki tudja miért.
- Igazából teljesen véletlen volt, csak megbotlottam és rádestem – hirtelen annyira zavarba jövök a ki nem mondott hálálkodástól, meg attól a ténytől, hogy tényleg ilyen végletekig naiv vagyok, és képes vagyok idegenekért kockáztatni a testi épségemet, még akkor is, ha kiderülhet, hogy túlságosan nagy szarba kevert. Persze vagyok annyira idióta most is, hogy még csak ne is érezzek emiatt bűntudatot.
Valahol persze értem a bizalmatlanságát, végül is nincs semmi okunk arra, pláne ilyen vészterhes időkben, hogy bárkiben is megbízzunk, aki csak úgy belénk ütközik, pláne egy ilyen híres-hírhedt környéken, mint a zsebpiszok köz. Méltatlankodás helyett csak egy elnéző mosoly bukkan fel az arcomon, mielőtt még előre hajolhatnék, és az orrnyergemet kezdeném el dörzsölgetni. Azt mondják ez segít koncentrálni ilyen stresszhelyzetben, de hát ki az, aki egyébként hasonló kritikus helyzetekben megengedheti magának azt a luxust, hogy az orrnyergét masszírozza, és mondjuk ne teljes erejéből arra koncentráljon, hogy egy átok ne vágjon a testébe egy hatalmas krátert.
- Jó, meglehet, hogy nem szóltam, pedig határozottan itt volt a nyelvem hegyén, csak valahogy túlságosan is ráfeszültél arra, hogy alkupozícióba kerülj, amikor nyilvánvaló, hogy futni kellett volna. Egyébként is, miért nem hopponáltál el csak úgy? - ahogy egyre jobban belemelegedek a mondandómba, egyre inkább hevesebben gesztikulálok hosszú karjaimmal, és kérdő tekintetemet rávetem, ahogy végre valahára elhallgatok. Egyrészt, mert a kérdés jogos, másrészt viszont egészen megbotránkozok, és azért szorul belém a szó.
- Várjunk, te most komolyan fontolóra vetted? - érzem, ahogy az utolsó vércsep is kifut az arcomból, és egészen megszédülök ott a földön kuporodva, és mit tehetek mást, a pálcám után kezdek kutatni, valahol a farmernadrágom farzsebében. Ahogy azonban az ujjaim a jól ismerős markolat köré fonódnak, már el is múlik a hirtelen jött felindulásom, és már sokkal megfontoltabban veszem elő a pálcát, mielőtt még valami hirtelenkedő mozdulatnak venné.
- Értékelem. Egyébként Remus vagyok, és nem szívesen élek azzal az alanyi jogommal, hogy vadidegen emberekre random átkokat szórjak. De gondolom, hogy ha a menekülésben látnál hosszútávú megoldást, akkor azt választottad volna – komolyan nézek rá a fiatal srácra, de próbálok fojtott hangon is gyorsan hadarni, nehogy lejárjon a gondolkodási időnk még azelőtt, hogy valami taktikát kidolgoztunk volna.
- Segítek neked, csak mondd, hogy mit tegyek. De cserébe elvárom a maximulás bizalmat. Te is tudod, hogy már rég elhopponálhattam volna innen, ha úgy godoltam volna, hogy teljesen okés dolog egy sarokba szorított embert itthagyni a a pácban, ráadásul ilyen csúnya erőfölény ellenében.
 with someone who met me on the street
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Remus & Xavier

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Xavier & Lucius
» Emmeline&Xavier
» Xavier Burn
» Xavier's children, their faces wet
» Jim & Remus

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-