Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Jesse & Faw, avagy a Barombrigád visszatér EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Jesse & Faw, avagy a Barombrigád visszatér EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Jesse & Faw, avagy a Barombrigád visszatér EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Jesse & Faw, avagy a Barombrigád visszatér EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Jesse & Faw, avagy a Barombrigád visszatér EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Jesse & Faw, avagy a Barombrigád visszatér EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Jesse & Faw, avagy a Barombrigád visszatér EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Jesse & Faw, avagy a Barombrigád visszatér EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Jesse & Faw, avagy a Barombrigád visszatér EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 36 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Jesse & Faw, avagy a Barombrigád visszatér



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fawena Bradley

Fawena Bradley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
1
▽ Avatar :
Lily Collins

»
» Csüt. 24 Nov. - 18:31

Jesse & Faw


Let me show you something...



Ismeritek azt az érzést, amikor már fizikailag fáj, ha valamit nem tehettek meg? A próbaidőm minden egyes pillanatában ezt érztem és nem volt ám egy kellemes dolog. Jó kislánynak lenni unalmas, értelmetlen és az én személyiségemmel egyenlő a lehetetlennel. Ezért is örültem vagy inkább őrűltem meg, amikor végre lejárt és már nem fenyegetett az a veszély, hogy a szüleim kivesznek a Roxfortból a temérdek kihágásom miatt.
Lopakodva lépkedtem a harmadik emelet kihalt folyosóján. Kit érdekelt, hogy tilosba járok, az úticél a régen lezárt lánymosdó volt. Itt titokban hozhattuk létre mindazt, amit Jessevel kiterveltünk. Igazából nem a mi ötletünk volt, hisz azt sem tudjuk, hogy pontosan mit és ki számára kell csinálnunk, de hát nem mi lennénk a Barombrigád (ahogy Jesse nevezni szokta a duónkat), ha ennek ellenére nem tennénk meg.
Beléptem a mosdó ajtaján és fülig érő mosollyal jutalmaztam a látványt. Üres volt. Vagyis majdnem üres...
- Nahát, Myrtile! Te napról-napra gyönyörűbb vagy! - jegyeztem meg kedvesen, amikor mérges tekintettel felbukkant előttem a szellemlány.
- Hazudsz! Mindig ezt mondjátok, de én tudom, hogy a hátam mögött csúfoltok! - kiabálta. Mondott ő valamit, de ennek ellenére megpróbáltam csitítgatni, nehogy még a végén meghallja valaki és idejöjjön.
- Ejnye! Nem kéne érdekeljen, hogy mit gondolnak rólad a többiek. Megígérem, hogy én soha, de soha nem foglak téged kicsúfolni, ha leszel szíves elhallgatni és hagyni engem dolgozni! - jelentettem ki mosolyogva, mire a szellem motyogva bevonult az egyik fülkébe. Nem gondoltam volna, hogy sikerül ilyen hamar lerázni, de volt egy olyan érzésem, hogy lesz még gondom vele a mai estén.
Letettem az üstömet a mosdó közepére és előkészítettem a hozzávalókat, amiknek a beszerzését előzetesen felosztottunk magunk között Jessevel. Ezeket a dolgokat ugyanis, nem árulták minden sarkon.
Előkaptam a pergament a zsebemből és még egyszer gyorsan átfutottam, hogy minden itt van-e.

3 csipet őrőlt verbéna
5 darab tűzrózsa tövis
2 csepp beléndek kivonat
1 darab ördögrá...

- Na neeee! Elfelejtettem... - csaptam a homlokomra mérgesen, amikor nyílt az ajtó és belépett rajta kedvenc tettestársam, akinek mellesleg Myrtile barátnőm nemigen örült.



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 28 Nov. - 23:50
Faw & Jesse
avagy Barombrigád újra bevetésen
Megpróbálom röviden felvázolni a helyzetet: van ez az úgynevezett haveri társaság, melynek köreiben mozgunk. Sdott pár barom, akik mindenféle fogadásokat kötnek egymás bőrére, hogy mindenki zsebe pőrén végezze. Most arra esküdöztek égre-főre, hogy bizony egyikünkben sincs annyi szufla, hogy egy tanárt leitassa valami random főzettel - személyes sértésnek vettem. Ők meg ismerve engem fejenként meg mertek kockáztatni 1-1 galleont arra, hogy nem sikerül. Őrület, mi? A bájitaltan nem tartozik az erősségeim közé... szóval Faw az én emberem, lévén, hogy nem is ismerek mást, aki jó belőle, továbbá asszisztálna ahhoz, hogy eltegyünk egy tanárt láb alól, és egyébként is, ez a csaj kiváló társaság a veszélyes, agyament őrültségekhez, úgyhogy mindenki kösse fel a gatyát és be az övet, mert a barombrigád elszabadult, és újra akcióba lendül - mondjuk a sikeres akció esetén feleződő jutalom sem lehet nála egy utolsó szempont.
Kaptunk egy pergament a recepttel, és egy üreset, amin egy bizonyos időpontban láthatóvá válik majd egy név, az lesz az a szerencsétlen, akivel meg kell itatnunk az elkészült löttyöt.
Ezért vagyok most itt, az üvegházaknál - innen is eltűnőben, teszem hozzá. A nap folyamán már megfordultam pár helyen, és a rossz hír: hogy nem tudom beazonosítani ezeket az izéket, így mindent viszek, ami szimpatikus és mozdítható - jó, azért az egész szertárat nem sikerült kifosztanom, de sajnos a bájitaltantanár sem feltétlenül címkézi fel a nyamvadt üvegcséit és hozzávalóit. Az üvegház meg, amit sikerül kihúznom a földből, és feltételezhetően nem halok bele, bár a biztonság kedvéért van rajtam egy fülvédő, illetve előbányásztam a halloweeni maszkomat, hátha valami ragadós trutymó a fejemre okádna, és Bimba elbimbamolná néhány házpontunkat, mert vagyok olyan kedves és felismerhetővé is teszem magam - nem mintha olyan nehéz volna megoldani a varázsvilágban egy efféle rejtélyt. Eliszkolok a tetthelyről, amilyen gyorsan csak módomban áll, remélem minden érintetlen, és nincs a bakancsnyomomra írva a nevem, bár kétlem, hogy anya tudna, úgy cipőt venni nekem gyárilag.
Sürget az idő, aminek már amúgy is a szűkében vagyunk pont miattam, szóval a lehető leghamarabb igyekszem felérni a kezemben szorongatott tágítóbűbájjal ellátott batyuval a második emeleti női mosdóba - nem ér nevetni! A vállamra vágom a rakományt - még jó, hogy rendbe jött, megint -, és egy sóhaj kíséretében benyitok a helyiségbe.
- Szia Faw! Hányadán... - kezdenék a kérdésbe.
- Teeee - förmed rám a szellemlány, amint megfordulok és meglátja a képemet azonnal előttem terem és a mutatóujjával mutat rám. A fenébe! Már egészen elfelejtettem.
- ....állunk - bököm ki azért még az utolsó szót. Ajj, ne már! - Én - felelem rezzenéstelen arccal. Gyerünk Edwards! - Üdv! Jesse vagyok - nyújtom oda a kezem széles vigyorral a képemen, hátha elfogadja, csak reménykedni tudok, hogy nem emlékszik rám - bár a jelekből úgy sejtem erre esélyem sincs. Összefont karokkal áll meg előttem, a rohadt életbe, ez a vulkán robbanni fog. - És ha most megbocsátasz - próbálok kihátrálni, amennyire lehet, és közelebb jutni Fawhoz, hogy szót válthassak vele. - Nem mehetnénk máshova? - súgom oda a kérdést reménnyel tele. - Vagy nem tudsz csinálni valamit... vele? - biccentek a fejemmel Myrtle felé kínosan. - Azt hiszem, hogy nem szívlel túlzottan...

zeneszám • Most már aztán elegem volt magamból, de itt vagyok végre, tettestárs nevetés • ©
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fawena Bradley

Fawena Bradley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
1
▽ Avatar :
Lily Collins

»
» Csüt. 1 Dec. - 16:49

Jesse & Faw


Let me show you something...



Tudtam, hogy Myrtil nem kifejezetten szereti az olyan embert, akinek lényegesen más a két láb közti biológiai berendezése, mint neki. De Jesse felbukkanására még a vártnál is mérgesebb lett.
- Mi a jó eget műveltél vele? - kérdeztem vissza suttogva én is, de közben igyekeztem beállni a fiú és a szellem közé.
- Ejnye, Myrtil! Hát úri hölgyhöz való viselkedés ez? - néztem rá mérgesen és próbáltam védelmezően Jesse elé állni. Na nem mintha egy szellemnél ért volna valamit a "csak a testemen keresztül" nevezetű fenyegetés. - Én a te helyedben sértődötten elvonulnék, amikor meglátom őt... - böktem a fiú felé. Nos, Myrtilt úgy tűnik ez sem hatotta meg.
- Úri hölgy, mi? Én szellem vagyok, nekem nem kell úrihölgynek lennem! És ez egy lánymosdó, ide fiúk nem jöhetnek be! Főleg nem ő! - visítozta és közben hevesen mutogatott Jesse felé átlátszó ujjaival. Merlinre, ha sikerülne megfolytani, most azonnal megtenném!
- Ha! A folyosón...- kiálottam fel és kezemet a fülem mögé tettem, mintha jobban akarnék hallani valamit. - Oh, jaj, ez Hóborc! - kaptam kezemet a szám elé, ijedséget színlelve. Ez volt az utolsó esélyünk. Ha létezik olyan, akit Myrtile még a fiúknál is jobban utál, hát az a kopogószellem. Gyorsan likvidálni kellett a szellemlányt és jobb ötletem nem akadt.
- Hóborc? - kiáltott fel ijedten és mint akit Capitulatussal hatástalanítanak, olyan hirtelen repült ő is hátra és nagy csobbanással eltűnt az egyik WC csészében.
- Na hol tartottunk? - fordultam hátra, hogy szembenézzek Jessevel. - Ja igen. Megszereztem minden hozzávalót, egy kivételével... - szemléltettem a számot a mutatóujjammal. - Nincs ördögrája szívem. - ráncoltam össze a homlokomat és vártam a jól megérdemelt lebaszást. Ki hitte volna, hogy miattam rontunk el egy bájitalt?
Jesse batyujára néztem és reménykedtem benne, hogy akad benne olyan is, ami pótlásként jól jöhet. Abban nem tudtam reménykedni, hogy van nála ördögrája szív, de hát ki tudja...
- Hadd lám, mit hoztál! - nyújtottam ki felé a kezemet. Csak egy röpke pillantást vetettem az eredeti receptre, amikor egy ebédnél megfeleztük a beszerzési listát. Amikor kinyitotta a zsákot az első, ami kikerült belőle az maga a receptet tartalmazó pergamen volt. És itt volt az ideje annak, hogy tüzetesebben megvizsgáljam.
- Ajaj, Jesse, azt hiszem tudom mi lesz ebből. Mármint konkrétan nem ismerem a főzetet, de a hozzávalókból ítélve... valami mentális károsodást idézhet elő! - mondtam a fiúnak elgondolkozva. Hirtelen lelkiismeret furdalásom lett. Fawena Bradley, aki egyszer majd gyógyító lesz, most éppen olyan bájitalt készül kutyulni, ami betegséget okoz... De hát még nem tettem le semmilyen esküt! És egyébként is milyen barát lennék, ha most hátrálnék meg és itthagynám Jesset a szarban és mindeközben meghazudtolnám a saját személyiségemet is.
- Ez itt... - muttattam az általam beszerzett növény egyikére. - Bolondító beléndek. Hatására az emberek hangokat hallhatnak. A többi hozzávaló szerintem meg mind arra van, hogy az illető kellemetlen hangokat halljon... vagy nem tudom. - vontam meg a vállamat és Jesse kezébe nyomtam a receptet. - No de lassan kifutunk az időből, úgyhogy te olvasd és én majd főzök! - adtam ki az utasítást és egy pálcaintéssel tüzet varázsoltam az üstöm alá.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Jesse & Faw, avagy a Barombrigád visszatér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» A meg nem értett múlt visszatér
» Leo & Moira, avagy a gyerek áldás, vagy átok?
» Te az enyém, én a tied, avagy a Burke-McGonagall esküvő
» Az élet véres csonkjai, avagy mennyire fájhat egy rivalló?
» Anastasia & Jesse

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-