Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Olivia & Basil EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Olivia & Basil EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Olivia & Basil EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Olivia & Basil EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Olivia & Basil EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Olivia & Basil EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Olivia & Basil EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Olivia & Basil EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Olivia & Basil EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 45 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 45 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 30 Jan. - 23:29
Azért lássuk be, a halálfalóságnak is vannak előnyei. Például, hogy visszakaptam az állásomat. És nem csak az állásomat, de még egy irodát is passzoltak mellé, ami igaz, hogy egy kispolgári fizetésből tengődő egércsalád előszobájának felelne meg maximum, de legalább iroda. Amit az első héten a felismerhetetlenségig zsúfoltam mindenféle kacattal, értékesnek tűnő, de inkább ócska, ám annál érdekesebb ketyerével, limlommal, amibe olykor-olykor sikerült belefutnom átoktördelés közben. A polcokon makettek, csecsebecsék, egy-egy kastély falából kiékelt tégla- mindenkinek lehet egy heppje jól van? A falakon térképek és jegyzetek sorakoznak, a földet halomra borítják a könyvek, a mulgi keresztrejtvények, a Reggeli Próféta múlt havi összes száma. Az asztalon csinos, de rendezetlen kupacokban állnak a pergamenek, pennák, és az imént sikerült kiborítanom két üvegcse tintát, így az fekete csermelyként patakzik le az asztal lábán, le a földre, a kopott kék színű szőnyegre. Sóhajtva bámulom a jelenséget, és egy pillanatra elmerengek, hogy vajon a férfimosdóban találnék-e felmosót, de eszembe jut, hogy te hülye, hát mágus vagy, és már emelem is a pálcámat, hogy lesújtsak a káoszra, de aztán rájövök, hogy igazából ez is dob egyet a helyiség báján, amolyan modern eklektikusságot kölcsönöz neki, meg amúgy is félórával később is ráér ez, amikor visszajövök az ebédszünetemből.
Szipogok kicsit, és a térdemre támaszkodva felállok. Körbenézek, és egy lajhár neurotikus sebességhajhász tempójával kievickélek a romokból. Majd ha visszaértem.
A félórásnak szánt szünet, majdnem kettővé dagadt. Ebből negyven percet egy sonkásszendviccsel, az újonnan szerzett tetoválásom vizsgálgatásával töltöttem el. Bökdöstem pálcával, az ujjammal, megnéztem lámpafénynél, napfénynél, árnyékban, sötétben. Már egy ideje tarkítja a bőrfelületemet, de nem fogok tudni hozzászokni. Egyszerűen nem tetszik. A színek lehetnének élénkebbek. Aztán egy idős hölgy megjegyezte, hogy nagyon impozáns, és már egy fokkal barátságosabban tekintettm rá, de aztán úgy döntöttem, hogy beszaladok a restibe egy két pohárkára. Korábban azért érdekelt volna mit szólnak a főnökeim, és görcsösen igyekeztem volna tíz perc alatt lezavarni az egész ebéd mizériát, de mivel úgy idebetonoztak, kérdés sem férhet a betöltött pozíciómhoz a minisztériumban. És csodálkozol, hogy nincs semmi motivációm bármit is letenni az asztalra?
Az mondjuk vígasztal, hogy két hét múlva mehetek Romániába. Mikor is voltam ott utoljára? – torpantam meg a folyosón, kabátom egyik zsebéből előhalászva a friss palack lángnyelv whiskyt, a másikból a laposüveget. Két éve? Igen. Két éve. Bólintottam, és tovább indultam, útközben áttöltve whiskyt. Nem nagyon zavartattam magam, ahogy megbámultak. Tudom, hogy nem rúgnak ki. Igazából csak a tűzvédelem miatt nem gyújtok rá az irodában.
Az üres üvegcsét egy szemetesbe dobtam, a telit pedig meghúztam. Sokkal jobb. Fordultam a folyosóra, ami az irodámhoz vezetett. Félúton azonban megtorpantam. Egy magányos szőke leányzó ácsorgott az ajtóm előtt. Összeráncolt homlokkal közelítettem felé, tartva tőle, hogy esetleg tőlem szeretne valamit, de végülis mit akarhatna? Túl fiatal, hogy itt dolgozzék, biztos eltévedt. Vagy az édesapját várja. Igen, Spike mintha említette volna, hogy ma behozza a lányát…vagy neki fia van? Tudja a fene. Azért lehetnék udvarias, és megérdeklődhetném…nem. A szőnyeg már biztos magába itta a tintát…beszáradt…rémálom lesz kitakarítani. Meg rendet is kell tennem…ilyenek.
- Helló. Segíthetek? Eltévedtél? – kérdeztem meg azért, reménykedve a nemleges válaszban. Azért a laposüveget kicsit mélyebbre nyomtam a zsebemben.  
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 1 Feb. - 19:41






Basil && Olivia
Nem volt szép dolog anyumtól, hogy bele kellett lesnem egy levelébe, hogy megtudhassam az igazat, amit talán sosem akartam volna megtudni. Meglepő mód mégis örültem neki, hogy nem az az apám, akiről eddig azt hittem, hogy az.. Na de most nem is ez a lényeg, sokkal inkább az, hogy miért nem jöttem rá előbb? Csak rá kell nézni arra a félnótás baromra és már látszik is, hogy semmi közünk egymáshoz, még egy pici sincs és ez valamennyire megnyugtat. Persze anyu még nem tudja, hogy tudom és vélhetőleg nem is fogja megtudni egy darabig, szóval ezen nem is kell aggódnom, de a nagyi már más tészta, a vénasszony legilimentor és ki tudja, hogy múltkori találkozásunkkor rájött e, hogy tudok mindent. Persze arról nekem is kéne tudnom, mert már rég nekem rontott volna mindenfajta hülyeséggel, szóval mesélek nektek az igazi apámról. Szerintem én nem akartam ezeket megtudni.
Tök sok minden kiderült róla.. az hogy férfi és az is, hogy túl van a negyvenen. Tudom, bőven sok információ egy olyan férfiról, aki egész eddig nem keresett és talán nem is tudja, hogy én vagyok a lánya, milyen jó lesz odalépni és közölni vele, hogy hallod öreg, én vagyok a lányod. Na jó, bevallom hogy tudok még valamit róla, azt hogy mi a neve, Basil Fitzizé.. kit érdekel? Volt egy nyom, ami alapján már eltudtam indulni és hát nem is volt olyan nehéz rátalálni, mert tudom, hogy hol dolgozik és mit, azt is tudom mr, hogy hol az irodája, szóval nem volt nehéz felkeresni őt.
Nem sokkal később már haladok is az irodája felé és találkozunk is, tudjátok jön ez a nagy apa és lánya pillanat.. ja mégsem, nem ismer fel, szóval semmit sem tud rólam. - Magát kerestem. - mondtam egy aranyos mosollyal az arcomon, majd becsukom az ajtót és közelebb lépek hozzá, majd oldalra billentem a fejemet és végigmérem őt.. Hát nem igazán erre számítottam, de szerencsére anyámtól többet örököltem, mint tőle. - Tudsz segíteni nekem, gondoltam ideje lenne megismerni az apámat. - mondom neki mosolyogva, nem hagyom abba és le is ülök az asztalával szembeni fotelek egyikére és szemébe nézek.

Vissza az elejére Go down

Olivia & Basil

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Dung & Olivia
» Basil & Fairfax
» Fabian Basil Talbot
» Olivia and Edmund
» Olivia & Regulus

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-