Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Cailin & Vada EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Cailin & Vada EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Cailin & Vada EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Cailin & Vada EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Cailin & Vada EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Cailin & Vada EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Cailin & Vada EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Cailin & Vada EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Cailin & Vada EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 24 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 24 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Vada Greengrass

Vada Greengrass

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Ester Expósito

»
» Szer. 5 Júl. - 1:18
Drága Cailin!

A dél korai óraiban ellibbent előttem kedves arcú húgod, így kezébe nyomtam a felettébb érdekesebb olvasmányt, aminek a végére érve te jutottál eszembe. Bízom benne, hogy számodra is legalább annyira érdekes lesz az író által felépített, mesebeli világ, mint számomra. Ha lehetőségem nyílna, egy másodpercig sem gondolkoznék, odamenekülnék e a közelgő kötelességeim elől.  Hát te?

Kérlek, mindenképp véleményezd a kötetet, amint kiolvastad és időd engedi.

Üdvözlettel,
V. G.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cailin Flint

Cailin Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szer. 5 Júl. - 3:57

Kedves Vada!

Azt kell mondanom, hogy a szívemből szóltál: kevés olyan kínzó dolog van, mint egy alkalmatlan férj, vagy egy okoskodó sárkány - mindkettő valahol a történet főgonosza. Nem kétlem, hogy a szüleinket kizárólag nemes szándékok vezérlik, mikor erre adják a fejünket, de most komolyan.. mikor volt nekünk szükségünk valamiféle védelmezőre? Legfeljebb ellene, legfeljebb álmunkban.
Támogatom az ötleted: körbenézek a padláson elheverő mágikus erejű kardok után, és holnap indulhatunk is. Az a rész volt a kedvencem.. emlékeztetett a gyermekkoromra, amikor még nem forgott kockán minden egyetlen kimondott szón vagy elhadart sértésen, és még nem kellett azon aggódnom, hogy amíg két percre félrepillantok, a bátyám romlásba taszítja a családunkat, saját magát, és kis szerencsével mondjuk egy egész generáció túlélési esélyeit. Mielőtt megkérdeznéd, igen, tartok tőle, hogy ez lehetséges, a kreatív, de előre nem gondolkodó személyiségek hajlamosak olyan pusztítást végezni a szeretet és hűség nevében, amelyet a kötet sárkánya - nem mellesleg zseniális ötlet, hogy francia akcentussal beszél! Ne kérdezd, miért.. valahogy óhatatlanul életszerűbb antagonista lett. Épp, mint egy felesleges férj.
Legmélyebb üdvözlettel:
Cailin Flint, leendő társad a bajban

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Vada Greengrass

Vada Greengrass

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Ester Expósito

»
» Csüt. 6 Júl. - 0:06
Drága Cailin!

Egyet kell értenem veled ebben, de azt hiszem, neked is velem abban, hogy a gyötrelmes dolgok szűk spektrumán szerepel az apa, aki a maga módján szereti sarjait, a családnév, ami már fogantatásod jóslatakor kötelességeket ró rád, és a származás, ami mint virágát a gyökere, úgy ragadtat a szellemellenzős, ősi erkölcsökhöz. Mert ha nő vagy, szellemességed, furfangosságod férjed urad mindennemű vágyainak kielégítésére szolgáljon, és leginkább a hitvesi hálóban. Még a legalávalóbb legendáslény is több tiszteletet érdemel… hát mégis ki az az épeszű nőszemély, aki beleegyezik önként és dalolva ebbe?
Szinte felvillanyoz a gondolat, hogy a makacsság pártjára szegődve indulhatnék azon az úton, amit én választok. De sajnos ez a lehetőség még kislány koromban sem adatott meg. Helyette irigykedve, megalázva kellett beletörődnöm, hogy vérem arany, de mégsem oly fényes, mint más családoké. Igen, úgy éreztem, engem nem illettek meg olyan előnyökkel, amikkel őket. Hiába a huszonnyolcak… köztük is van, aki többet ér.  
Noha képtelen vagyok teljes mértékben átélni a helyzeted – hisz még csak hasonlót sem tapasztaltam – agytekervényeim tiszta korképet tudnak alkotni a családi viszályokról, nem hiába, hisz apáink hasonló nézeteket vallanak: desperáltan házasítsd jó családba a leánygyermeket.
És még hogy a feleségekre illik a házi sárkány – véleményem szerint rémesen rosszindulatú – kifejezés… háh, cseppet sem tudtam magaménak érezni jellemét, döntéseit, cselekedeteit.

Szívélyes üdvözletem,
Vada

u.i. remélem, hamar megtalálod azokat a bizonyos kardokat.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cailin Flint

Cailin Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 23 Júl. - 14:26

Legkedvesebb Vada!

Meg vagyok győződve róla, hogy ősi hagyományaink csak olyanok, mint bármely ódon rendszer elemei: időnként érdemes őket kicserélni annak érdekében, hogy továbbra is megfelelően működjenek, és a házasság ilyen módon való erőltetése pontosan ezek közé tartozik. A pszichológia és a józan ész jelen felfogása alapján nem eredményezhet sikeres és egészséges utódokat, ha már mindenképp ennyire materialista elven akarunk gondolkozni az egyén helyett, melyet úgy szeretünk kihangsúlyozni, ha vérvonalaink boldogulása a téma..
Elképzelhető, hogy a közelgő beszélgetés során elkeserítem majd az édesapámat, de tudnia kell, hogy ebben a kérdésben kitartok az álláspontom mellett, és nem leszek másodhegedűse egy boldogtalan szövetségnek.

Tartok tőle, hogy.. bár nem akarom, már a gondolataim is úgy tűnhetnek fel, mintha megőrültem volna, de mindig őszinteségre épülő barátságunk olyan szabadságot biztosít most nekem, hogy nem tartok tőle, esetleg félreértesz majd: a huszonnyolcak eredetileg talán tényleg okkal formálhattak jogot a megkülönböztetéshez, mostanra azonban ez rég csak szép gyerekmese lett - eredetileg talán valóban más genetikai készletük segítette őket, mostanra azonban a családfáinkon kívül miben emelkedünk ki? Ha már valóban társadalmilag kötelességünknek érezzük, hogy ezt az idézőjeles piedesztált ne arra használjuk, hogy jó irányba kormányozzuk az országot, hanem címkéket ragasszunk az ezen kívül születettekre, akkor már egymás között értelmetlen rangokat emlegetni.. Soha egy pillanatig se gondold, hogy kevesebb vagy. Egyetlen percig se!
Valóban nem mutatkozik kiút számodra abból a házasságból a mágikus erejű kardok és vélhetően a férfiúra szabadított sárkányok hadán kívül..?
Legmélyebb üdvözlettel:
Cailin kardot kutatván

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Vada Greengrass

Vada Greengrass

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Ester Expósito

»
» Hétf. 18 Szept. - 21:41
Legbecsesebb Cailin!

Bárcsak hallgató fülekre találnának bölcs szavaid, no meg természetesen éles elmékre, amik képesek lennének túllépni az eddigi hagyományainkhoz való ragaszkodáson és semleges hozzáállással vizsgálgatni az általad csodásan megfogalmazott igazságot. Akkor bizonyára sokan belátnák, hogy helytelen az erőszak, amivel belekényszerítenek minket, a fiatalokat abba az életbe, amit egykoron az ő szüleik, a mi nagyszüleink is kérdés nélkül rájuk forszíroztak. Kedves ábrándok ezek… kár, hogy mind halva születnek elménkből.
 
Szabad szavaid felettébb ösztönzőek és reményekkel tölt el, hogy romlott világunkban még léteznek olyan emberek, mint te magad vagy. Tudom, nekünk nőknek kevésszer adatik meg a lehetőség, hogy nyilvánosan kifejtsünk véleményünket, azonban – ha megfogadsz egy baráti tanácsot – nyitott elméd és bátorságod együttese lélekemelő tettekre lenne képes, ha úgy döntenél, élsz az adottságaiddal.

Hogy miben emelkedünk ki? Abban, hogy aranyvérűségünk átvette az emberiségünket, így gondolkodás nélkül képes vagyunk feleslegesen ártatlanok vérét ontani, hogy meg megvédjünk egy esztelen ideát. Ebben vagyunk mi, aranyvérűek utánozhatatlanul ügyesek.

Köszönöm a biztatást! Egy ilyen értékes barát buzdítása mellett szinte lehetetlen, hogy annak érezzem magam.

Ami a kiutat illeti, a valóságban az egyetlen menedékem a bizakodás. Végtelenül szellemesnek találom jelen pillanatban a mondást, miszerint a remény hal meg utoljára. És rendkívül igaznak…

Szívből jövő üdvözletem,
Vada


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Cailin & Vada

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Marius & Cailin
» Vada & Damien
» Capricus & Vada
» Cailin & Cat
» Vada Coraline Greengrass

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-