Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Late night in the Ministry EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Late night in the Ministry EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Late night in the Ministry EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Late night in the Ministry EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Late night in the Ministry EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Late night in the Ministry EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Late night in the Ministry EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Late night in the Ministry EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Late night in the Ministry EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 34 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 34 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Late night in the Ministry



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Valorie Graves

Valorie Graves

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Madeline Ford

»
» Vas. 24 Feb. - 1:18
Kisöpröm a hajam a szememből, azután dühösen a zsebórámra nézek. Utálok várni, főleg ilyenkor, amikor a hajnal ennyire gyorsan közeleg. Tudom, hogy ezen a szinten nem süt be a Nap az épületbe, mégis utálok házon kívül lenni virradat után. Csak háromszor égtem meg napfény miatt, de éppen eléggé fájdalmas volt az emlék hozzá, hogy ne akarjak kimenni többet a fényre. Amíg tovább várok, megnézem az aktáimat még egyszer, különösen a legújabb törvénycsomagot.
Az elmúlt években Uther helyett vittem az érdekképviseletünket, és még ha nem is kellett annyit dolgoznom vele, mintha teljes állás lett volna, ébren töltött óráim legalább fele telt azzal, hogy a VET mozgalom ügyeit kezeljem. Nem igazán haladtam jól a törvények elfogadtatásával, ahogyan nem igazán ment az érdekképviseletünk sem, de folyamatosan harcoltam azért, hogy a varázslók elfogadjanak minket a társadalom részeként. Interjúk százait adtam az elmúlt évtizedekben, és nem szívesen gondolok bele abba, hogy hány állatot öltek meg azért a rengeteg pergamenért, amit teleírtam. Aztán jött ez a lány. Ez a... gyerek.
Visszacsúsztatom a dokumentumot az aktámba. El kell ismernem, hogy ez egy lépés, egy jó lépés a helyes irányba, de nem vagyok naiv. Ha a jogegyenlőséget nem követik gazdasági vagy társadalmi intézkedések, nem marad az egész más, mint üres szöveg. Hiába van jogunk egyenlő bánásmódhoz, ha egy vagyont kell kifizetnünk egy biztonságos, mágiával védett menedékért, amit nem is feltétlenül hozzáértő varázsló biztosít, és mivel képtelenek normális árakon biztosítani az élelmet, gyakorlatilag kénytelenek vagyunk vagy illegálisan megharapni embereket, vagy ételért flörtölni folyamatosan szórakozóhelyeken. A közhiedelemmel ellentétben néha kurvára nincs kedvünk hozzá, csak enni akarunk.
Megigazgatom a hajam, amikor hallom nyílni az ajtót. Tudom, hogy hosszú tárgyalás volt, Gretchen hajlandó volt segíteni nekem adni legalább egy minisztériumon belüli lehetőséget rá, hogy végre-valahára találkozzak Cailin Flinttel. Természetesen Minisztériumi védelem alatt áll azok miatt a fasiszta disznók miatt, és éjjel az emberek alszanak, úgyhogy ez egy soha vissza nem térő alkalom, hogy találkozzak vele. Ha ez nem sikerül, kénytelen leszek levelet írni neki, azt viszont nem tudom közvetlenül eljuttatni. Gretchen már nem lesz hajlandó még egy ekkora szívességre, már ezzel is jó eséllyel bajba keveri magát. Csendben várom, amíg előkerül a lány. Azt hiszem, látásból ismertem a nagyapját vagy dédapját az ő korában, de ha valóban arról az ágról származik, nem hasonlít rá.
- Ms. Flint! Van egy perce?- ellépek a faltól, de nem lépek közelebb. Nem akarom, hogy a lány vagy az őt védők azt gondolják, hogy azért várok itt közel a hajnalhoz, hogy ártsak neki. Őszintén szólva kicsit meglep, hogy a halálfalók azóta nem próbálkoztak a megölésével. Nem olyanok, akik félmunkát végeznek, különösen akkor nem, amikor gyilkosságról van szó. Ebben az egy dologban jobbak a Minisztériumnál.
Megvárom, hogy közelebb jön-e, de nem számítok rá, hogy lehetőségem lesz rá teljesen négyszemközt beszélni. A testőrei biztos nem hagyják majd egyedül, még akkor sem, ha a Minisztérium egyik mélyebben fekvő, biztonságosabb tárgyalóterme előtt vagyunk. Azért hagyok neki néhány másodpercet, hogy arrébb küldje, akit arrébb akar vagy arrébb tud.
- Valorie Graves vagyok, a Vámpírok Elfogadásáért Társaság alelnöke. Olvastam a beszédét a Wizengamot előtt, erről és az azt követő törvényekről szeretnék beszélni önnel.- nyugodt, udvarias hangon beszélek, igyekszem végig úgy beszélni, mint aki maximálisan diplomatikus vagy tisztelettudó, de saját fiatal külsőm ellenére is úgy látom, hogy a lány egy gyerek. Talán fiatalabbnak tűnik annál is, amilyennek a képeken láttam, ha Roxfortos egyenruhát viselt volna még az én időmben, nem tűnt volna fel, hogy idősebb nálunk. Ennek ellenére kivételesen kompetens, mert átvitt valamit, amit akar, csak abban nem vagyok biztos, hogy valóban azt akarja, amit mondott. - Tudja, az intézkedések, amiket hoztak, alig jelentenek majd valamit számunkra a mindennapokban, egyáltalán nem fognak semmilyen egyenlőséget hozni. Talán pozitív gesztusnak tűnik, de mi ezt nem látjuk semmivel többnek egyszerű popularista manővernél.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cailin Flint

Cailin Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 24 Feb. - 6:59
Azt hittem, ha az időre hajtom a fejem, majd könnyebb lesz elaludni abban a tudatban, hogy jól cselekszem, és csak felvettem valamit, amit valaki leejtett a sárba, letisztogattam, és most, halála után körbefonhatom a nevünkkel.. de apámat nem hozza vissza a holdudvarába lépés, és hogy azokat a folyosókat járom, amelyeket ő, csak egyértelműbbé teszik, hogy túl korán ment el, utolsó napjain átvilágló fájdalommal, anyám terheivel a vállán, és még azon az estén is megkérdezte tőlem, vajon van-e hírem a fiáról. Nem számít persze úgy senkinek, mint nekem, fia, a tékozló úgy kitagadott, ahogy én őt, csak neki válla, nyaka, háta csapta az ajtót, nem pazarol rám haragot, utálatot, elmerült a nagy semmiben, és nem nyúlok többet utána..
Azt hittem, a harc boldoggá tesz, legalább eltökéltté, de még mindig épp úgy rettegek, ezernyi kétség vagyok, ostobán grimaszolva lépek eléjük, rágom a körmöm - kesztyűt viselek, tűsarkút, és valami értelmetlenséget, amikor megszólít a lány, mert lány, nem nő, ha halott is. Az arcbőre, a jelenléte túlvilági, és megint kislánynak érzem magam, pedig azt hittem, ezt nem hozhatja elő jobban semmi, csak apám sírjának árnyékában megtett sétám.
- Hogyne.. kicsoda ön? - állok meg, összefonom a karjaimat magam előtt, de tudom, udvariatlanság ilyen távolból szót váltani, közelebb lépek hozzá, Crouch védelme bizonyára elér idáig, ha támadó szándéka volna. Az aurorokról annyi gondolat sem olvasható le, mint olykor rólam, de őket nem kínozza lámpaláz, annak réme, hogy félreértik őket, hogy rosszkor szóltak olyan ügyről, amelyről nem szabadott volna. - Hallgatom, Ms. Graves.
Edgar ma nincs itt, meggyőztem róla, hogy szerencsésebb, ha otthon vár meg, pusztán azért, mert könnyebb a menedékbe visszafutni, ott a kanapéra dobni a talárom, amelynek mérete most már hozzám illeszkedik, pedig nem nekem készült. Hálás vagyok, amiért hallgatnak, amiért a szempárok, amelyek mögött a valódi döntések születnek, engem figyelnek, ahogy egykor a talár előző tulajdonosát, helyet kaptam a Wizengamotban, pedig húsz sem múltam, de boldog.. boldog az nem vagyok. Nyilván megőriztem magamban az elégedetlenkedés bűnét, és most is hiszem, hogy csak ez tartott életben, csak az, hogy olyan végtelenségig önző vagyok, hogy azt már nem pusztította el, aki elfújta az életünket.
- Köszönöm, hogy ismertette velem a nehézségeiket, számítottam rá, hogy nem lesz zökkenőktől mentes a törvény a hatályba helyezését követően sem, de Ms. Graves, mi csupán egy út első lépését tettük meg, én pedig, ahogy ígértem a beszédemben, mindent megteszek, hogy a végén közösen tűzhessük ki a zászlónkat, még ha populista manőverekkel is, ahogy fogalmazott. Van esetleg feljegyzése is azokról a pontokról, amelyeket meg kell említenem? - megállok előtte, meg is érinthetném, olyan távolság van csak közöttünk, habár egy egész életnyi az, ami most semmiségnek érződik. Az ő ügyével egyet tudok érteni, felemás zsibbadtságom, elégedetlenségem lehet hasznos annak, én végtelenségig tudok küzdeni, harcolni, és hiszek benne, hogy érdemes is - apám, te nem látsz már engem, de szeretném, ha így is tudnád, a kapott önzőségem már másokat szolgál, nem hozok szégyent rád soha.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Valorie Graves

Valorie Graves

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Madeline Ford

»
» Kedd 5 Márc. - 23:15
Csendben beleszagolok a levegőbe, anélkül, hogy feltűnő lenne, ahogy Cailin Flint közelebb lép. Nem állítom, hogy egy ember szaga vagy vérének íze lehetővé számomra, hogy kiolvassam belőle a személyiségét, mégis úgy érzem, hogy a lány talán nem annyira lány, inkább nő már. Talán a testbeszéde az, ami még árulkodóbb: nem egy magát sérthetetlennek gondoló tinédzser magabiztossága árad róla, hanem egy olyan emberé, aki tudja, hogy nem az, de sejti, hogy fel tudna állni a földről, ha lekerülne. Ritka az ilyen.
Keresztbe fonom a karjaim, ahogy beszélni kezd, de nem hagyom, hogy az arcom elárulja a meglepettségem. Talán hagyom, hogy becsapjanak valahogy, de bármilyen valószínűtlennek tűnik, nem látom rajta, hogy eljátszaná az érdeklődését. Olyan, mintha tényleg érdekelné, hogy mi lesz velünk, hogyan élünk, milyen életkörülmények között létezhetünk. A varázslókat ritkán érdekeljük, különösen a politikusokat, nem is igazán emlékszem, hogy volt-e közöttük bárki, aki múló szimpátiánál többet mutatott felénk. Annyira meglep, hogy csak pár másodperc pislogás után nyúlok a papírjaimért.
- Persze... itt vannak azok a javaslatok, amiket az elmúlt évtizedekben összegyűjtöttünk, nagyrészt le is adtuk őket az Értelmes Lény Tagozat különböző tisztviselőinek.- nem nyomom meg vagy hangsúlyozom ki annyira az élet, amennyire szoktam, mert ezúttal nem veszem annyira egy kalap alá ezt a nőt egyéb varázslókkal. Furcsa belegondolni, hogy egy fiatal, aranyvérű boszorkányt, aki csak nemrégen vesztett el mindent, tényleg érdekeljük. Persze, nagyon fiatal még.
- Főleg szociális segélyek és esélyegyenlőségi javaslatok, amik elősegítenék az olyan alapvető társadalmi egyenlőtlenségek elsimítását, mint a táplálkozás nehézkes megoldása, a munkavállalás problémái, a lakhatás problémái, a jogvédelem, illetve az egyszerűbb varázslatokhoz való könnyed hozzáférés. Természetesen ezzel nagyobb közterheket is vállalnánk, hogy kiegyensúlyozzuk valamennyire a kiadásokat.- természetesen messze nem tudnánk vállalni mindent, valószínűleg ezért is nem foglalkozott soha senki az üggyel. Meg persze, senkit nem érdekeltek különösebben a vámpírok, sok varázsló szemében rosszabbak vagyunk a gyilkosoknál vagy az állatoknál.
Hosszan, várakozón figyelem a nőt, akár belelapoz most a több száz oldalnyi javaslatba, akár nem. Nem tartoztam a legjobb emberismerők közé, de eleget láttam Látóként és vámpírként is hozzá, hogy könnyedén kiismerjem a hazugokat, élőben pedig Flint nem tűnik számomra hazugnak. Veszek egy mély levegőt, ami feleslegesen megtölti a tüdőmet, majd kiengedem, és a szemébe nézek. Látni akarom a szemét, miközben lassan kimondom a következő szavaimat.
- Sajnos soha nem mondhattunk el a véleményünket arról, hogy jó úton halad-e a Varázsvilág. Örülök, hogy valaki végre meghallgat minket.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cailin Flint

Cailin Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szer. 14 Aug. - 12:56
-Tudja, önök az elsők, akik megkerestek. Nem hibáztatom a képviselőiket, amiért nem vesznek komolyan, nyilván tapasztalták már az üres ígéretek örömét.
És milyen kivételes mégis a helyzetem, amiért őszinte lehetek vele, nem vagyok Crouch, nem vagyok régi politikusa hagyományos elveknek, nem kell hát úgy beszélnünk, mintha dédanyáink lennénk. Micsoda skandalum - gondolom vidáman, legalább elégedetten, holott mi sem lenne komolyabb mások elnyomásának enyhítésénél, jót tenni, mikor csak rossz történik, ugyanakkor csiklandoz az engedetlenség, a régi ismerős, és ezt talán Ms. Graves is elismerheti majd, javunkra válik azokkal szemben, akik csak egy utat ismernek a sikerig.
- Elképzelhető, hogy megelőzöm a Prófétát a szándékkal, hogy részleteket közöljek a készülő törvénytervezetből, de mert annak szövege nagyrészt elkészült, másrészt még bizonyos szakértői nézőpontok nélkül amúgy sem fejezhető be: Ms. Graves, nekem szándékomban áll érvényt szerezni annak az elképzelésnek, hogy képviselőjük a Wizengamot teljes jogú tagja lehessen. Gondolkoztak esetleg korábban abban, ki volna a legalkalmasabb erre a feladatra? - talán róla van szó éppen, épp elég makacs természete lehet, ha ennyi bürokratikus ösvénykeresés után erre is rálépett, a kora pedig nem lehet akadály. Lehetséges, hogy ezért keresett meg ő, és ilyen körülmények között? De természetesen épp ennyire valószínű, hogy a kötelességtudaton túl túlságig is élvezem a kialakult helyzetem, azért sejtek szándékot minden mondat mögött - bárhogy is, Ms. Graves minden bizonnyal megdöbben, hogy valóban teljesül mindaz, amiről beszélünk.

- Tudja, Ms. Graves, sosem volt alkalmam még vámpírral beszélni. Kellemetlenséget okoz önnek az időpont, ugye? A következőre találhatnánk valami alkalmasabbat is, tarthatnánk esetleg egy éjszakai fórumot, ahol tételesen átvehetnénk az itt leírtakat, mert ugyan értem, hogy menedéket említ, azonban annak pontos paramétereit tapasztalatlanságom okán kevésbé. Ez elfogadható megoldás lenne? - és ha nem tévedek, ez végre elindíthatja a párbeszédet a csoportok között: talán még Edgar is több reménnyel tekinthetne a mozgalomra, mert ugyan minden támogatását élvezem, azért ismerem már annyira, hogy tudjam, mikor tűnik inkább szkeptikusnak a bizakodó helyett. Ms. Graves ugyanakkor szilárdabbnak tetszik, elmozdíthatatlannak, ősinek már-már, nem találhatnak benne kivetnivalót a szűk látókörrel megvertek sem, főleg, ha tapasztalat dolgában emelnének ellene kritikát: nyilván mindannyiunk dédapját személyesen ismerhette - Szeretném, ha minél hamarabb sort kerítenénk erre a fórumra, érzésem szerint így is rengeteg időt elpazaroltak már mások, ami alatt tehettek is volna a problémák ellen.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Valorie Graves

Valorie Graves

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Madeline Ford

»
» Szomb. 31 Aug. - 2:05
Nem vagyok már gyermek, még ha nem is vagyok túl az első évszázadomon. Tudom, hogy bárki, aki politikai hatalommal bír, és ígér valami ennyire egyértelműen pozitívat, általában hazudik, mégis úgy érzem, hogy Cailin Flint hatása alá kerülök. Nem tudom elhinni, hogy hazudik nekem, valahogy ösztönösen úgy érzem, hogy a szavainak igaznak kell lenniük. Nem hiszem, hogy valahogy a hatása alá kerültem volna mágikusan, még ha nem is vagyok kifejezetten tapasztalt mágikus téren, nem láttam semmi nyomát annak, hogy valamilyen átok alá helyezett volna- úgy tűnik, egyszerűen csak el tudja hinni, hogy bízzak benne. Minden jel arra mutat, hogy tényleg elhiszi, amit mond.
Ezúttal kiül az arcomra a meglepettség, amikor felajánlja nekem, hogy egyikünk tagja lehessen a Wizengamotnak. Ez annyira szürreálisnak tűnik, hogy egy pillanatra úgy érzem, viccet csinált az egészből, pusztán azért, mert ez annyira lehetetlen, hogy korábban még a kérdés sem merült fel. Még a legvadabb ötleteink között sem merült fel, hogy valaha képviselőt küldhetnénk a Wizengamotba. A varázslók soha nem hagynák, hogy a magunkfajták közvetlenül beleszóljanak az ügyeinkbe, még azért is hálásak lehetünk, hogy maguktól hoztak törvényeket a virtuskodásból történő halomra gyilkolásunk ellen. Nyelek egyet, azután valamennyire összeszedem magam néhány másodperc elteltével.
- Nos... ha tényleg van ilyen lehetőség, azt hiszem, én lennék a jelölt, de ezt természetesen megvitatnánk közösségileg. A legtöbb ehhez kapcsolódó ügyet én intézem.- furcsa belegondolni, hogy talán nem telik bele sok idő, és a Wizengamotban képviselhetem az érdekeinket. Persze, Uthert illetné ez a tisztség, de nem tudom elképzelni, hogy rászánná magát, a VET többi tagja közül pedig senki nem olyan elhivatott eziránt, mint én.
- Bármilyen időpont megfelel nekem napfénytől védett helyen, Ms. Flint. Egyáltalán nem okoz kellemetlenséget, hogy bármilyen időpontban beszéljek végre valakivel, aki meghallgatja a problémáinkat.- ritkán szokott ennyire kiszolgáltatott, hálás, érzelmes lenni a hangom, amikor politikai beszélgetésről van szó, de most nem tudom elrejteni a hálát, amit a lány felé érzek. Talán nem is kéne lányként hivatkoznom rá, bármilyen fiatal, egyértelműen egy felnőttel beszélek, aki komolyan veszi azt, amiben hisz. Ebben talán felnőttebb az itt lévők jelentős részénél.
- Bármilyen ön által kezdeményezett időpontban tarthatjuk ezt a fórumot, természetesen meg fogunk jelenni rajta, felkészülök minden fontos témából. Illetve bármilyen előzetesen felmerülő kérdésre szívesen választ adok most, ha esetleg tud már ilyenekről, biztosan sok ezzel kapcsolatos kérdése van.- a kicsit arrébb várakozó varázslókra, feltehetőleg az őt védő aurorokra tekintek, akik biztosan várják már, hogy mehessenek. Persze, nem akarom feltartani Ms. Flintet, de úgy érzem, hogy nem akarom, hogy ennyivel véget érjen ez a beszélgetés.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Late night in the Ministry

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» It's too late
» when the night has come
» The night before Halloween
» fucked up night - jo & jim
» Godric's Hollow by Night

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-