Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Adelaide Lachlan EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Adelaide Lachlan EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Adelaide Lachlan EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Adelaide Lachlan EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Adelaide Lachlan EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Adelaide Lachlan EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Adelaide Lachlan EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Adelaide Lachlan EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Adelaide Lachlan EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?



Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Adelaide Lachlan

Adelaide Lachlan

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cobie Smulders

»
» Csüt. 28 Feb. - 14:12

Adelaide Lachlan

Rövid idézet ide

Becenév:

Ada

Kor:

27 év

Származás:

Félvér

Lojalitás:

Morálisan szürke zónában

Képesség:

Nagyon egészséges és erős körmeim vannak, amikkel nagyon könnyű egy szemet kikaparni

Csoport:

Mágiahasználó

Rank:

Minisztériumi (Auror)

Play by:

Cobie Smulders

Karakter típus:

Saját




Átlagos családi háttérrel rendelkezem, annyira átlagossal, amennyire egy család az lehet. Számát sem tudom, hányszor éreztem magam kényelmetlenül, feszélyezve a Roxfortban, amikor tanév elején megkérdezték, hogy "és te, Ada, mit csináltál a nyáron?" Nem igazán tudtam rá választ adni, mindig csak kínosan mosolyogtam, mert az igazság az volt, hogy soha, semmi nem történt velem a nyáron. Soha. Nem. Történt. Semmi. Anyám könyvtáros volt Dublinban, az ottani legnagyobb varázslóutcán, talán az Abszol úthoz hasonlíthatnám. Apám sous-chef volt egy étteremben, nagyon jól tudott főzni, azóta is sokszor visszasírom a vasárnapi ebédet otthonról. Én is megtanultam tőle mindent, olyan jól, amennyire csak tudtam, de sosem éreztem az igazinak, egyszerűen nem volt olyan. Apa három éve halt meg, hirtelen szívrohamban. Soha ember még nem hiányzott úgy nekem, ahogy ő teszi azóta, hogy itthagyott minket. Akármennyire is átlagosak voltunk, akármennyire nem mentünk nyaranta Egyiptomba vagy Olaszországba vagy bárhová vakációzni, akármennyire ugyanolyanok és szürkék voltak a hétköznapjaink, attól még az ő késő esti hazaérkezése mindig egy kis színt hozott mindenbe. A halála után anya elköltözött vidékre, a nagyszüleim farmjára, ahol én is az összes nyaramat töltöttem, az általam nagyon szeretett állatok között, így a kicsi, de otthonos londoni házunk egyedül rám maradt. Ezt most egy pintypárral, Baconnel és Eggsyvel, valamint egy méretes malinois kannal, Toasttal osztom meg, utóbbi egy képzett keresőkutya, akit az aurori munkám mellé szándékoztam használni, mivel engedélyem is van rá, valamint tökéletes képzést kapott, de nos... Toast végül egyszerű háziállat lett.
Elterjedt nézet rólam, hogy egy felkapaszkodott ribanc vagyok, aki szépen széttette a lábát egy politikusnak, hogy ezzel feljebb jusson. Ez az egyetlen dolog van, amit mindenki, aki engem nem ismer, pontosan így gondol rólam. Tények szintjén igazuk van, elvégre tényleg együtt voltam jó ideig egy politikussal és tényleg ő segített nekem bejutni az aurorképzőbe, azonban soha nem az volt a célom a kapcsolatunkkal, hogy ez így legyen. A szomorú helyzet az, hogy menthetetlenül romantikus alkat vagyok, hatalmas bűnös élvezetem a romantikus regények olvasása és a cuki, színes szórócukorkába tömködött fánkok kétpofára zabálása, pláne a hónap adott napjain. Természetesen erről senki nem tud, és soha nem is szeretném, ha bárki tudna róla. Nem szeretem közszemlére tenni a nőiességemet, egyszer tettem meg igazán, akkor is az lett a vége, hogy az egész munkahelyem szajhának néz, ezek után nem áll szándékomban ilyesmire vetemedni. Jobb, ha mindenki csak a "fiús" oldalamat látja, amelyik valójában elég nagy, rajong a sportokért, nyíltan kijelenti, hogy megszállott Montrose Magpies szurkoló, odáig van a párbajozásért, jó is benne, valamint nem egy puha kis lábtörlő méretű felhőcskét visz haza kutyának, hanem egy hatalmas, határozottan veszélyes malinois-t.
Határozottnak és kitartónak látom magam, aki ha valamit a fejébe vesz, attól semmi nem tántoríthatja el és ha nagyon sokat is kell várni az eredményre, akkor addig várok és küzdök, amíg ez meg nem történik. Majdnem hét év kellett ahhoz, hogy auror legyek, és ugyan segítséget is kaptam hozzá, mégis úgy érzem, hogy a siker az enyém volt. Elvégre nekem sikerült évfolyamelsőként végeznem, abban már senkinek nem volt benne a keze.
Nagyon szeretem a gyerekeket és ők is engem, mindig, mindegyikükkel könnyen megtalálom a közös hangot és játszi könnyedséggel foglalom le őket órákra. Néha Toast is besegít, ő is remekül ért a gyerekekhez, pedig nem éppen olyan fajtából való. Lényeg a lényeg, szeretem a piciket, bár saját gyereket nem igazán akarok, túl nagy felelősségnek érezném magamon. Egyébként sem lenne kivel gyereket vállalnom.
Az empátiám nem csak verdesi, de át is üti a plafont. Nagyon könnyen beleérzem magam mások helyzetébe, szinte átélem azt, amit ők és ez nagyban motivál arra, hogy minden erőmmel megpróbáljak segíteni. Ha barátságról van szó, vagy bármilyen közeli, pozitív kapcsolatról igazából, akkor mindent megteszek, hogy a másiknak jó legyen. Határozottan önfeláldozónak tartom magam, a szüleimért is mindig mindent megtettem, a nagyszüleimért is, az igazi barátaimért is, még akkor is, ha abból nekem hatalmas hátrányom született. Nem bírom szenvedni látni azokat, akiket szeretek. Meg a gyerekeket sem. Talán éppen ezért lettem auror. Talán megvan az oka, hogy auror lehetek.


Nem sok emlékem maradt meg gyerekkoromból. Egyszerűen nem történt velem olyasmi, amire emlékeznem kellene, egyszerű városszéli kis család, egyszerű szülők, egyszerű gyerek, eseménytelen élet. Ez olyan dolog volt, amit mindig nagyon bántam, sőt egyenesen gyűlöltem. Mozgalmas életre vágytam, kihívásokra, spontaneitásra, kalandokra és adrenalinra, annyi adrenalinra, hogy az már veszélyes is lehet. Természetesen ezt sosem kaptam meg és igazság szerint jobb is így, legalább a veszélykeresési vágyat kiölte belőlem, ha a kalandvágyat már nem sikerült neki. Egész gyermekkorom legszebb pillanatai mindig azok a hetek voltak, amiket nyaranta a nagyszüleim farmján tölthetettem. Hatalmas birtokaik voltak Írország közepén, hegyek, völgyek, több hektárnyi erdők, legelők és istállók, meg sem tudnám mondani, egy nyár alatt mennyit sétáltam, amíg vízhólyagos nem lett a lábam, vagy mennyire égett a combom több órányi lovaglás után. Etettem holdborjakat, szamarakat, teheneket, gondoztam újszülött furkászokat és játszottam pásztorkutya kölykökkel, de még a solymászatra is sort kerítettem többször. Mindig ezek voltak a legkalandosabb napjaim, minden évben számoltam vissza a napokat, már onnan kezdve, hogy anyáék eljöttek értem nyár végén és hazavittek. Az állatok iránti odaadásom és szeretetem azóta is megmaradt, ha tehetném, nem csak két zebrapinttyel és egy belga juhásszal laknék együtt, hanem legalább annyi haszonállattal, amennyivel nagyapáméknál megismerkedtem. Az élet sajnos nem így hozta.
A Roxfortot mindig egyfajta álombeli várként láttam, amikor kislány voltam. Milliószor elterveztem, hogy milyen lesz, ha bekerülök oda, hogy mennyi szórakozásban lesz részem, mennyi új, különleges barátom lesz és mennyire remekül fogom érezni magam. Természetesen hatalmas pofára esés volt. Elképesztően örültem neki, amikor a Teszlek Süveg a Griffendélbe osztott be, meggyőződésem volt, hogy ott az én helyem és minden rendben lesz, tökéletes lesz, szuper lesz. Elég volt egy hétnek eltelnie, hogy mindent gyűlölni kezdjek. Mindig fiús lány voltam, tizenegy évesen is jobban lenyűgözött a kviddics, főleg a terelők, mint a kórus, nem érdekelt a csapatos sustorgás és kuncogás a fiúkon (utólag visszanézve inkább a többi lány viselkedése tűnik betegesnek, de akkor nem így láttam), és sokkal jobban elvoltam a fiúk társaságában. De még onnan is kilógtam, mert nem voltam eléggé fiú ahhoz, hogy kviddicsjátékosokkal, nagyobbakkal és "menőkkel" lógjak. Egyszerűen sehová nem fértem be, és senkit sem érdekeltem. Egyszerre voltam különc és szürke egérke. Egyiket jobban gyűlöltem mint a másikat.
Persze ezt is túléltem. Harmadik évtől, amikor elkezdtem én is egyre inkább hajlani a lányok felé, amikor már foglalkoztattak a fiúk is, nem csak a kviddics, sokkal jobb lett a helyzet. Lassan, de szépen beilleszkedtem és sikerült egy nagyon jó barátnőt is találnom magamnak, aki egy évvel alattam járt, és a barátságunk a mai napig töretlen. Nélküle elképesztően magányos lennék most, felnőttként.
Mindig is tudtam, hogy auror akarok lenni. Az első pillanattól kezdve, hogy hallottam és olvastam róluk, semmi más nem foglalkoztatott, csak hogy én is ott akarok lenni az aurorparancsnokságon, nyomozóként, gyilkosságokat, emberrablásokat és durva bűntényeket megoldva. Hittem benne, hogy remek nyomozó lesz belőlem, az egyik legjobb auror lehetek, amihez nem túlzás állítanom, hogy meg is volt minden képességem. Egyedül a tanulmányi eredményeim nem voltak mindenből olyan jók. Sötét Varázslatok Kivédéséből sosem volt gondom, mindig kisujjból ráztam az anyagot, de az átváltoztatástan és a bájitaltan a mumusaim voltak, szinte szó szerint. És noha minden alkalmassági vizsgán jól teljesítettem volna, ha eljutok odáig, a nem megfelelő RAVASZ eredményeim miatt nem sikerült eljutnom oda. Tizenhét évesen ezt úgy éltem meg, mintha az egész világ ellenem fordult volna és nagyon sokáig azt hittem, hogy így már soha nem lehetek boldog. Pedig még egy kiskutya is várt otthon, egy belga kiskutya, akiből tökéletes keresőkutyát nevelhettem és neveltem is.
Munka nélkül viszont nem maradhattam, így - apa jóvoltából - bekerültem egy kávézóba felszolgálónak és pultosnak. Nem hazudok, szerettem ott dolgozni. Nem volt az igazi, valóban nem, de nem is gyűlöltem annyira, mint azt gondoltam, hogy fogom. A kollégáim és a főnököm is nagyon kedvesek voltak velem, szerettek is, jó munkaerő is voltam és sokszor Toast is velem jöhetett, mert nagyon elszórakoztatta a kisgyerekeket és végtelenül jólnevelt kutya volt, aki az első szóra tette a dolgát. Már vagy öt éve ott dolgoztam, amikor belibbent az ajtón Levin Dolohov. Nem tudom, hogyan és miért szemelt ki akkor magának, de egyáltalán nem bántam, ami történt, bár az életemet sok irányból felforgatta, leginkább a rossz oldalról. A munkatársaim hirtelen már nem is szerettek olyan nagyon, amikor Mr. Dolohov nem rájuk, hanem énrám várt este a kávézó előtt, de engem akkor ez nem érdekelt. Jól éreztem magam, simogatta az önérzetemet, hogy egy ilyen férfi kíváncsi rám, és ami azt illeti, nagyon jól megértettük egymást szinte mindenben. Mindketten ugyanannyira komoly - vagyis inkább ugyanannyira egyszerű, egyáltalán nem komoly - kapcsolatra vágytunk, ami nem állt másból, mint a hálószobából és szinte baráti beszélgetésekből.
Nagyjából egy-másfél évig voltunk meg így, amikor megjelent a képben Levin mostani felesége és szépen, békésen szétváltak útjaink. Sosem volt problémánk, ebből sem akadt, egyszerűen megbeszéltük, hogy ennyi volt, és mindketten mentünk a magunk dolgára, a folyosón pedig azóta is köszönünk egymásnak, ha összefutunk. Ugyanis Levin nem lépett le csak úgy, mintegy búcsúajándékként, sajnos minden ünnepélyességtől mentesen átadta nekem az elfogadási papírt, ami szerint bekerültem az aurorképzőbe és az ősz kezdetével kezdhetem is a képzésemet. Mindig hálás leszek neki ezért, még akkor is, ha nem éppen úgy sikerült minden, ahogy terveztem.
Kínszenvedés volt az a három év, amíg elvégeztem a képzést. Küzdöttem, legalább tízszer annyit, mint bárki más. Mivel nyílt titok volt, hogy hogyan kerültem be, senki sem kedvelt túlzottan és mindent megtettek azért, hogy vagy én magam adjam fel az egész képzést, vagy hogy kitehessenek onnan ők maguk. Természetesen nem történt meg egyik sem. Végre itt voltam, már a célegyenesben, nem adhattam fel éppen most a harcot, így hát nem is tettem. Három, vért és izzadságot nem kímélő év után kitűnő eredményekkel, az évfolyamomból elsőként végeztem el a képzést. Azt hittem, hogy most elértem, amire kislánykorom óta vágyom és azzal foglalkozhatok, amivel szeretnék. Hát nem így lett. Izgatottan vártam, alig néhány hónappal ezelőtt, hogy megkapjam az új beosztásomat. Vajon melyik nyomozó mellé kerülök? Nem vágytam igazán nagyra, de reménykedtem, hogy jó helyet fogok kapni, amit igazán megérdemlek. Hát nagy lószart.
Lionel Weasley. Most komolyan, létezik ennél rosszabb, amivel engem sújthatnak? Megkaptam a legkiálhatatlanabb embert, aki az egész parancsnokságon dolgozott, ráadásul olyan piti ügyekkel, mint hogy Mariska néni macskája fent ragadt egy fán. Igazságtalannak éreztem az egészet, úgy, ahogy volt, ezen pedig nem segített, hogy a vörössel olyan szintű gyűlölettel viseltettünk egymás iránt már az első perctől kezdve, hogy minden nap egy gyötrelem volt mellette. Nem tudom, hányszor akartam már bevágni a fejét a falba vagy egyszerűen megoldani mindent egy Főbenjáró Átokkal, esetleg mindhárommal, hogy szaftos legyen, de persze nem tehettem meg. Le kellett nyelnem ezt is, mint minden igazságtalanságot. Nem adhattam indokot rá, hogy kirúgjanak. Már nem akarok pultos lenni egy kávézóban.
Minden este egyedül megyek haza. Bacon és Eggsy vidáman csipognak, Toastnak propellerként jár a farka, miközben hozzám dörgöli a fejét. Mégis magányos vagyok és nem érzem jól magam a saját bőrömben. Biztosan erre vágytam? Jó lenne újrakezdeni mindent, az egész életet, nulláról. De nem tehetem meg, azzal kell kezdenem valamit, ami nekem kijutott. Az már más kérdés, hogy ez mennyire nagy képtelenség.




A hozzászólást Adelaide Lachlan összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 10 Márc. - 20:43-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Clive Staples McGonagall

Clive Staples McGonagall

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Tom Hiddleston

»
» Pént. 1 Márc. - 21:32

   
Gratulálunk, elfogadva!

   
Üdvözlünk köreinkben, reméljük jól érzed majd magad nálunk.


   

Kedves Miss Lachlan!

Nem baj, ha nem történik semmi, de talán rossz példa vagyok nyugtatni Önt ebben. Talán a csendességre asszociálok a nem történésben és békére, mely körülvehette Önöket családi estéken.
Minden elismerésem az Ön nagyszerűségért mint ember, külön elismerés a kutyatartásért, hogy kedveli a gyerekeket és jó tulajdonságait sorolva kész listát írhatnék, amivel bizonyára szörnyen untatnám, hiszen milyen szépen vázolta mind maga.
Örülök, hogy vannak még ilyen emberek, pontosabban dolgoznak még kegyedhez hasonlók a Minisztériumban, kár hogy igaz az a mugli mondás, egy fecske…hiszen tudja.
A veszélyhajhászatot mélyen átérzem, s bár eseménytelennek mondja gyermekkorát a lényekkel való összeköttetés tanúsíthatom bearanyozza a legszürkébb hétköznapokat is.
Milyen kalandos úton jutott el céljához, de azt mondom ne szégyellje a segítséget, a furcsa véletleneket kevesek vagyunk megfejteni.
Jó helyen van és biztosra veszem, hogy magánéletében sem marad sokáig egyedül, sőt többen várják,
így nem tartanám vissza sem tőlük sem a szokásos rutintól, ami a foglalózást illeti.

Adja át üdvözletem kutyáinak!

Kézcsókkal:
Clive S. McGonagall




    Foglalók Hírek Kapcsolatkereső Halálfaló lista A Főnix Rendje listája

   

   
Vissza az elejére Go down

Adelaide Lachlan

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Adelaide & Rowan
» Lachlan Scamander
» The great adventures of Adelaide O'Connor
» Lachlan jegyzetei
» Lachlan & Jesse

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-