Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Azt mondták, lesznek bestiák. De itt csak diákok vannak! EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Azt mondták, lesznek bestiák. De itt csak diákok vannak! EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Azt mondták, lesznek bestiák. De itt csak diákok vannak! EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Azt mondták, lesznek bestiák. De itt csak diákok vannak! EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Azt mondták, lesznek bestiák. De itt csak diákok vannak! EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Azt mondták, lesznek bestiák. De itt csak diákok vannak! EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Azt mondták, lesznek bestiák. De itt csak diákok vannak! EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Azt mondták, lesznek bestiák. De itt csak diákok vannak! EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Azt mondták, lesznek bestiák. De itt csak diákok vannak! EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 41 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 41 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Azt mondták, lesznek bestiák. De itt csak diákok vannak!



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Roscoe Wayne

Roscoe Wayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szomb. 6 Ápr. - 1:52
Valójában csak az öcsém miatt jöttem. De nem jutottam előrébb, szóval, miután nosztalgiával végigácsorogtam az összes elvarázsolt lépcsőt úgy döntöttem ideje Hagrid felé venni az irányt.
Kilépve a nehéz tölgyfa ajtókon zsebre dugott kézzel sétálok ki az udvarra és valahogy nagyon nem itt jár az eszem. Annyi minden történt idehaza és jószerivel lemaradtam a végéről. Valamiért az volt bennem, hogy a sötét fellegek nem fognak eltűnni, legalábbis semmiképp nem így hirtelen, szinte csettintésre.
Nem mintha nem örülnék, hiszen így az öcsém is kikerül a nyomás alól és a bűvkörből... Kivéve, ha összefüggésbe hozzák valakivel, vagy valami eseménnyel. Ami miatt nem hazudok, ha azt mondom, én magam rajzolnám le és tépném össze!
A sárkányról azóta nincs hír, pedig egy sárkány annyira nem könnyen tűnik el. De persze lehet azóta már rég kiiktatták, csak én maradtam le róla tökéletes időzítéssel.
Hihetetlen és ugyanakkor félelmetes. Ha csak vaklárma; a Halálfalók egymásnak estek egy csúnya blöff miatt. A félelem miatt. A nyomás miatt. Meg kell hogy lazítsam a képzeletbeli nyakkendőmet ez annyira kínos és bizarr!

Ehhez és ehhez hasonló gondolatok közepette egyszer csak nekem repül hátulról egy raj megbűvölt, kemény kötéses vaskos könyv. A bűbáj minden bizonnyal rosszul lett kivitelezve, mert szabályosan meg vannak vadulva és nem hogy az arcomba vergődnek, bizonyos fejezetek életre kelnek és hol vizet, hol egyebet hánynak a nyakamba, ami kifejezetten kellemetlen.
Felhördülve nyúlnék a pálcám után, hiszen nem volt kéznél. Ki a franc gondolta, hogy egy védett területen nekem repül egy könyvespolcnyi megvadult regény és szakirodalom?!
A bűbáj megszüntetőt olyan hévvel sikerül kiviteleznem, hogy egy pillanatra fellobban a környezetem. A könyvek pedig szomorúan, halottan, megpörkölve és szenesen szállingóznak a földre.
Én meg vizesen, ismeretlen nyálkától és egyéb dolgoktól csöpögve állok meg a jelenet közepén, egyetlen sóhajjal, majd megőrizve méltóságom lehugyozott maradványait igazítom meg a hajamat és a flanelingemet.. Semmi pánik! Nem látta senki!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Viviana Rayne

Viviana Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
halálfalóhaverok
▽ Avatar :
billie eilish

»
» Szomb. 6 Ápr. - 20:16

az irodalom áldozata


A totális összeomlás óta kicsit csendben van, és talán a világ valahol hálás, hogy ez így történt, de bizton van olyan része, amely épp kifordul önmagából és követeli azt, hogy álljon vissza a mérleg rohadt nyelve. De addig is, az élet megy tovább, még mindig vidámak és még mindig örülnek, többen a hétvégére nagyobb mulatságot terveznek, mint az év végére, sőt, nem egy diákról hallott, hogy kikérőt kértek neki és hazautaztak. Hát persze, az eufóriában mindent szabad, mint a szerelemben vagy épp a már holt háborúban, amire igazán kíváncsi lenne. Azért egy kis idő után képes ismét kinyitni a szemét és rájött, hogy éhes. Híréhes, vagy legalább valami szaftos részletet köhöghetne a sajtó, de azzal semmi sem szolgál. Ez így egy börtön, ahova a belátogató rokon súg csak némi, titkos infót, itt rózsaszín ködbe akarják őket burkolni és elkényeztetni, hogy sose ért volna ide semmi, akkor sem, ha gőzerővel tombolna még mindig a harc. De hát, talán maguk a katonák is elunták, meg a világ is, így maradhat a rózsaszín börtön és a semmi. Most az is csendes, sehol sem dorombol, sehol sem karmol. Furcsa. Saját magának furcsa és utálatos, és amikor az embernek magából is elege van, az semmi jót nem hordoz magával. Mégis, semmi más nem történik, mintsem kilép a falak közül és minden mulatást vagy társulást elkerülve veti bele magát ismét a rengetegbe, igazából azt remélve, hogy ott most tényleg egyedül lesz, nem tapos bele senki körbepisált territóriumába, ahol inkább nem is gondol bele, mit cibál darabokra vagy épp kit tesz magáévá, fal fel, akármi. Ez a hely már úgysem tud lejjebb süllyedni, igazán elgondolkodik azon, milyen lenne egy alapos vizsgálat után, de ameddig tündéreket és szépségeket láttatnak, addig a mocsok az árnyékban kuruttyol és röhög mindenen. Valahol ez neki is jó, de most mivel minden kétséges és kavarog, egyik pillanatról a másikra váltakoznak a döntései, ha épp rátör.
Azonban, a fák között semmi sem tört rá, egy apró virágot tűzött csak szőke tincsei közé, mint valami hippi, és talán annak is kéne lennie, mert vénnek érzi magát, munkanélküli halálfalópalántának, aki még az sem volt igazán, egy lánynak a rossz családból, lehet a mindenkitől függetlenség és leszarom dolog a drogokkal jobban menne neki. Csak az nem ő lenne. De ez sem ő.
Félre kell minden filozofikus szarságot rugdosni, ahogy a korhadt ágat is az útból, kifele menet. Érdekeset nem lelt, sem vadat, sem jobbat és nem is ez volt a cél. A csend volt az, és ő most jól belakmározott, persze, ha megtalálta volna a vicces gombákat, akkor azokból is, ne múljon semmi a jobbuláson, a végén még tényleg az a negatív szenny lesz, akinek tegnap nevezték, miután sötéten megjegyezte, hogy dugja már fel a hülye meséit arról, hogy az apja hogy kapkodta össze a halálfalókat.
És lám, talán a gomba találta meg őt.
Kedves idegen reménykedett a titkos létben, hogy nincs szem, aki látja szégyenét, de aki egy kicsit is ismeri ezt a helyet, az tudja, hogy ez lehetetlen. Ő is kapott a könyvekből, félre ne értse senki, pulóvere ujja viseli a küzdelmet, ahol belemart és szaggatta, de a pajzsbűbáj is hasznos, ahogy az is, hogy messzire taszította őket magától. Legalább a tudás nem hagyta el, így nem kapott ennyit mint ez a tag. És... és...
Szerencsétlen rendezgeti magát, és hallhatja, ahogy valaki nevet. Ő nevet. Gyomorból, talán tényleg őszintén, és igazából eddig lenyelte, a műsor végére ért csak ide tény, a szabadság lángjaira, amit meg kell vallania, irtó menőnek tartott. Tart is. De most nevet. Előre görnyed kicsit, megkapaszkodik egy törzsben, könnye is kibuggyan. Őszinte. Ritka dolog.
- Ez... Ez... Hát köszönöm... - kapkod a levegő után, kiegyenesedve, tenyereivel tapsolva párat. - 10 pontos! - arca még mindig vigyorba nyúlva, mennyire illik idegeneket kiröhögni, nem számít, igazából többet nem szánna a dolognak, és sétálna el, mégis, lábával meglököd egy könyvet, amely előtte hever. Mintha mordulna, és lustán, haldoklón kapna lába után.
- Ó, ez még él.
szószám: 651
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Roscoe Wayne

Roscoe Wayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Pént. 12 Ápr. - 22:48
Az, hogy nem látta senki, naiv ábránd volt csupán, és már hallom is azt a szívből jövő kacagást. Ami vegyes érzést vált ki belőlem. De ki a tököm vagyok, hogy egy gyerek boldogságán megmenjek?!
Így, csöpögve, miután kellően kinevetett, lazán fordulok szembe vele és színpadiasan emelem meg a kezem és vágom ki a mellkasom főleg ha már pontot is kapok érte.
- Köszönöm! Hát igen, tudok én, ha akarok! - közlöm egy tónussal mélyebben, érezhetően a vicc részének szánva.
- 5 pontot neked adok. Rég hallottam idehaza így nevetni bárkit is. - teszem hozzá immár normális hangon. Arra, hogy egy még él érdeklődően vetek a lányra egy pillantást, majd az említett irodalmi műre a lábánál. - Bájitaltan. Hogyne, mi más? Az mindent túlél. - nem mintha túl nagy bajom lenne a tárggyal. Számomra sok szempontból az egyik leghasznosabb.
- Őt meghagyom a te prédádnak. - mondom egyszerűen, túl közel van a lábához és nem akarok vele hirtelen felrohanni a gyengélkedőre mert egy sikertelenül fókuszált varázslattal letépem a lábát.  Tisztában vagyok vele, hogy túltöltöttek a varázslataim, így csak akkor használok bármit ha szükséges. Nem feltétlen az vagyok aki a kifinomult pálca varázslataival nyűgözi le a közönségét. De nem is bánom. Azt meghagyom az aranyvérűeknek.
Másfelől őszintén érdekel, mit fog kezdeni azzal a még motyorgó példánnyal! Kíváncsi vagyok hogyan is intézi el. Ha túl sokáig hagyja még lehet erőre is kap és tényleg lábszáron csócsálja.
Azért kár ezekért a könyvekért. Elgondolkozom vajon szándékos volt-e és valami iskolai tréfa részét képezték, vagy valóban egy félre sikerült kísérlet példányairól van-e szó?
A legszebb, hogy vagyok annyira barbár, hogy most, hogy már pár percet eltöltöttem a merev trutymóban, nem nagyon érdekel továbbá. Legalábbis azt hiszem, hogy nem érdekel, de mintha valamit megéreznék a bőrömön... Hümmenek egyet. - Ezt még most el kéne távolítani... - dünnyögöm és ahelyett, mint minden épeszű a pálcáját használva eltolna valami könnyed tisztító bűbájt és újra shyni lenne, én egyszerűen roppantok egyet a nyakamon, igen ez elengedhetetlen a koncentrációmhoz, és közvetlenül olyan hőre hevítem kizárólag a nyálkát meg a koszt, hogy az elhamvadjon és leperegjen rólam mintha csak elégetett szurok volna az izzó fém felületén. Épp így bárminemű folyadék gyakorlatilag elsistereg pillanatokon belül. Ha már egyszer van ami pálcásan nem megy, így kihasználom a lehetőségeimet.
Az alig pillanatnyi művelet után kisöpröm a tincseimből a maradék hamut, meg le a vállaimról, megigazítom az ingujjaim és megszemlélem mire jutott a maga tananyagával. Ja meg közben bemutatkozom!
- Egyébként a nevem Roscoe. - mondom mintegy mellékesen. De aztán persze ki tudja, lehet egy élménysétát teszünk a birtokon ha már így... meg sikerült nevettetni. Egészen különös kisugárzása van a kiscsajnak amit egyenlőre nem tudok hova tenni. De lehet csak a halott szemei okozzák.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Viviana Rayne

Viviana Rayne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
halálfalóhaverok
▽ Avatar :
billie eilish

»
» Vas. 5 Május - 14:26

az irodalom áldozata


A nevetés valahol tényleg gyógyszer, oldja a dolgokat, mint a sav, csak kellemesebben. Nem mar, csak átrázza a belsőt és helyrebillenti a dolgokat. Viszont a nevetés, az igazi, ritka dolog, nála főleg, otthon még jobban. Mintha kincs lenne, kegy, amit néha megkap és megengedheti magának. Pedig nem olyan ördöngösség ez, nem egy olyan dolog, amit nehéz elérni, és mégis. Nehezebb. Bánja a fene, hisz már megtörtént, megvan, nem veheti el tőle senki sem. Vagy próbálná meg. Ez itt azonban nem az a pillanat, amikor bármi is veszik, kivéve az irodalmi példányokon kívül. A megpörkölt lapok, az apró füstölgés, a nemrég feltört mágia maradványa. Néha egészen megfeledkezik arról, hogy hol is van, hogy itt igenis vannak rajta kívül.
- Márpedig manapság ismét divat, nem hallottad? - nem tudja, melyik az illedelmesebb, nem akar erre most figyelni. Elvégre, vége a rossznak, nem? Nevetni fognak, nevetni kell és nevetni akarnak. Lehet régóta az első volt, amit ő hallott, de saját maga a napokban eleget kapott el. Ez más, ez nem az új világ öröme, csak a groteszk és már-már kabaréba illő jelenet megkoronázása. Lapozni is lehetne akár, és teszik is, figyelme a megmaradt, még küzdő könyvre pillant. Kicsit olyan, mint azok, akik a háborúban vesztettek, nem? Csonkák, céljukat vesztettek és mégis kitartóak, ezer sebből véreznek akár, mert ki tudja, ki mit kapott, és mégis, mozognak, valamifelé tartanak. Lehet az egy bunker, egy új világ, vagy akár csak valami új cél. Elnézi ő is, figyeli, hagyja szinte kibontakozni, mert látja, hogy támadna és tenné a célját, amire elvarázsolták csak épp már erő nincs benne. A mondat mégis megmosolyogtatja, hogy mindent túlél. Nos, igen. Nem egy népszerű tudományág, sokan nem szeretik, pedig egyszerűbb, mint bármelyik. Könnyebb és kifizetődőbb is valahol.
- Valóban. Kevés az ellensége, mert inkább félnek tőle – az, hogy most mire céloz, rejtély, bár tényleg csak erre a könyvre. A tárgyra, amit ő szívesen művel és ápol. Amiben jó és könnyedén alkot. Nincs a homlokára írva, ez itt pedig nem egy érdekes és ritka példány, valakitől el lett véve, alsóbb évről és fel lett áldozva. Kár a könyvekért általában, nem mintha fanatikus lenne, csak sok minden van abba vésve, főleg, ha régi. És akkor még érdekesebb. De ez nem, ez csak lapok lefűzve, bekötve, neki is van otthon, ismeri.
- Köszönöm – lép közelebb, mintha csak az engedélyt várta volna a semmire és mintha most már neki is kedve lenne játszani. Nincs semmihez, csak máshogy tesz, fura kettősség, üssük el az időt valamivel, unatkozni sosem szeretett, még ha most más is. Furcsa. Nem számít. Egy ideig nézi, azt, ahogy erőtlenül akar lecsapni lábfejére, a cipőre, aztán cselekszik. Megemelve az előbb támadni kívánt lábat, egy határozott mozdulattal tipor rá, nem engedi se harapni, se „elmászni”, noha morog és küzd, ő súlyát ráhelyezve gátolja meg mindenben, mint a legyőzött vad, a trófea, úgy pihen lába alatt. Tekintetét felemeli, hiszen hallja, hogy beszél, elsőnek azt hiszi, neki, de nem érti, csak hall valamit. Mindenki beszél magában, ő is most azt, hogy mit tegyen a könyvvel. Első és legjobb gondolata, hogy apróra zsugorítja, elteszi, és amikor megerősíti, ráengedi valakire az egyik szobában, de ezt söpri ki az újabb látványosság. Kész felvonulás egy a hely, ez a férfi, ez az egész. Szemöldökét megemelve figyeli, ahogy elsőnek pillantva nem tesz semmit aztán pedig hallja a sercegést, és egyszerre csak megcsapja orrát a bűz, ahogy az a takony vagy mi felforr, és aztán megsemmisül. Füstös, bűzös egyveleg, ő pedig csak figyel, enyhén fancsali arccal, magasban pihenő szemöldökkel és végül sóhajjal. Megborzong a felismerésre, hát még a tűzre, fejét rázva söpri el a képeket a fejében, amik feltódultak, fejét rázva a sistergés alatt húz pálcát és szegezi a könyvre, mellékes hangként szór Finite Incantatem szavakat és végül a könyv nem marad más, csak egy megégett, használhatatlan könyv. Kileheli lelkét, megszűnik a vergődés és mintha meghalna, mozdulatlanná merevedik. Míg a másik „főz”, ő leemeli a lábát és félrerúgja a könyvet, lapok reppennek ki belőle és csattanva ér célba valahol odébb. Már nem követi.
- Érdekes megoldás volt, a legtöbben pálcamozdulattal tisztogatják meg magukat, de te... felforraltad. Nem is kérdem, hogyan – sóhajt egyet végül, kettő is van otthon belőle, kettőnek is érezte már, hogy mit rejt, mit tud, mondhatni, ha valaki villog vele, először nem a száját tátja el, hanem inkább felsóhajtja a „Már megint?” pillanatot. De nem támad, most nem, csak figyeli. Hisz nem mindenki olyan, mint az apja, nem?
- Viviana. Miért vagy itt? Új tanár leszel? - mert mi másra lehet gondolni. Jönnek és mennek, most meg főleg lesz rá ok, akik furábbak azoknak meg lehet most lesz jobb máshol.
szószám: 762
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Azt mondták, lesznek bestiák. De itt csak diákok vannak!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Csak csendesen, csak halkan, hogy senki meg ne hallja
» Bajok lesznek
» csak csönd, mely égig ér
» csak egy halott madár
» ↳ Newton & Lachlan ~ Apa csak egy van

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-