Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

why? - alecto x amycus EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

why? - alecto x amycus EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

why? - alecto x amycus EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

why? - alecto x amycus EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

why? - alecto x amycus EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

why? - alecto x amycus EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

why? - alecto x amycus EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

why? - alecto x amycus EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

why? - alecto x amycus EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 27 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Amycus P. Carrow

Amycus P. Carrow

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
▽ louis tomlinson

»
» Kedd 29 Dec. - 23:49

Fail-safe trigger, lock down call, wipe the dry clean slate, quick, sound the alarm, no escape from the truth and the weight of it all, I am caught in the web of a lie
alecto and amycus
Ares Carrow maga a Sátán, ha jobban megismered. Szigorú tekintetével az őrületbe tud kergetni, s az még jobban megijeszt, hogy ha farkasszemet kell nézned vele, akkor biztosan veszíteni fogsz. Kiskoromban sokszor elsírtam magam a vitáink után. Akkoriban még nem mertem visszaszólni és kiállni a magam igazáért. Mára mindössze annyiban változott a dolog, hogy jobban ki merem nyitni a számat, de jól tudom, hogy az esetek nagy részében még mindig a falnak beszélek. Azt viszont jól megtanultam, hogy anyám hiába tekint vissza rám apám háta mögül bárgyú tekintettel, sosem fog kiállni mellettem. Szeretném azt hinni, hogy csak egy elnyomott feleség és egyszer majd fellázad. Ez azonban sosem fog megtörténni, hiszen előrébb tartja az elveit, mint a saját fiát. Érdekes, hogy ekkora nagy szakadék alakult ki köztem és a szüleim között, amikor a világszemléletünk szine egy az egyben megegyezik. Itt nem is azzal van inkább a probléma, hogy ki merre húz, hanem a személyemmel. A gyenge Amycus, aki talán sosem fogja megtalálni a hangját. Már rég megtaláltam csak minden alkalommal süket fülekre talál.
Abban a tévhitben éltem az utóbbi pár hónapomat a Roxfortban, ha hazatérek a nyári szünetre, akkor ezúttal minden másabb lesz. Már nem sok idő van addig, hogy nagykorú legyek. Talán a szüleim is máshogy fognak kezelni. Ez persze a világ legnagyobb hülyesége volt. Hogy is gondolhattam ezt? A jegyeim nem túl fényesek, a kviddicsen kívül semmiben nem teljesítek kiemelkedően, de az apám szerint egy olyan iskola utáni elfoglaltság, ami maximum hobbinak lehet jó. Ezen kijelentése után már meg sem próbáltam meggyőzni arról, hogy mennyire jól lehet vele keresni és tiszteletet is szerezhetek ezzel magamnak. Nem volt szükségem még egy fejmosásra, hiszen a süket fülek nem fognak újra hallani.
- Akarsz tippelni mi történt megint, miután vacsora után bejöttél a szobádba? – nyitok be az említett helyiségbe és lehuppanok az ágyra. Hátradőlve kezdem el bámulni a plafont, s azt kívánom, hogy bárcsak egy mugli családba születtem volna, ahol nincsenek ekkora elvárások. Persze a gyakorlatban egy percig sem bírnám ott, de ilyenkor jól esik ilyen, s ehhez hasonló kijelentésekkel áltatni magam. – Amycus belőled nem lesz semmi. Amycus olyan gyenge vagy. Amycus miért nem vagy olyan, mint én? Amycus mit rontottam el a nevelésedben? – utánozom apám rémisztően mély hangját. Még ezt sem sikerült megörökölni, hiszen az övé mellett az enyém inkább olyan, mint egy nyávogós kislányé. Főleg akkor, ha érveket akarok felhozni.
- Mi értelme van annak, hogy folyamatosan próbálok kiállni magamért, de mintha a falnak beszélnék? – felsóhajtok. Hangomban hallatszik az összetörtség, a szomorúság, s a szeretetre vágyás. – Alecto, szerinted ha már nagykorúak leszünk, akkor másabb lesz? Tudod, amikor már a magunk útját járjuk majd – tekintetem most először fordítom a húgom felé, mióta bejöttem a szobába. Ő az egyetlen ember, akinek hagyom, hogy ennyire megtörten lásson. Előtte feleslegesen titkolóznék, mivel túlságosan átlát rajtam.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alecto P. Carrow

Alecto P. Carrow

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
1
▽ Avatar :
Kendall Jenner.

»
» Szer. 30 Dec. - 11:02

   
   

   
Amycus && Alecto

   
What are siblings for?

    Egy újabb sikeres, és kicsit sem unalmas tanévet zártunk le a Roxfortban, és mi a bátyámmal természetesen hazajöttünk a villába a nyárra. Nem kergettem soha hiú ábrándokat a szüleinkkel töltött, minőséginek éppen nem nevezhető, idő kapcsán, ugyanis javarészt a jövőről szőtt határozott terveiket osztották meg velünk. Még édesanyám sem igyekezett annyira ápolni az ellentmondásos kapcsolatunkat, és alig kérdezett az elmúlt egy évről bármit is. A hazatérésünk napján hozzámfordult, és unottan megérdeklődte, hogy hogyan sikerültek az év végi vizsgáim, illetve, hogy a többi aranyvérű diáktársam milyen programokat talált ki a nyárra, de szinte ez volt minden beszélgetésünk. A nagykorúsághoz közeledve egyértelmű, hogy Amycus kapja a szüleinktől a legtöbb figyelmet, és őszintén szólva a szívem mélyén ennek nagyon is örülök. Egyébként sem nagyon tudnám, hogy mit meséljek nekik magamról, amin nem botránkoznak meg és méltó a Carrow névhez, tehát jobb elkerülni a velük folytatott hangos szóváltásokat.

Az asztalomnál ülve, a pálcámat az egyik kezemben szórakozva tartva hirtelen kinyílik mögöttem az ajtó és beviharzik a kissé levertnek tűnő bátyám. Természetesen hallottam a halknak nem nevezhető családi vitát odalenn, de kivételesen elkerültem az állásfoglalást. Mindig Amycus mellett állok, és már számtalanszor megvédtem az apámmal szemben folytatott éles veszekedésben, de még csak pár napja vagyunk itthon, muszáj egy picit okosabban csinálnunk.
- Kitalálom, Mr. Carrow szerint a kviddics nem karrier és inkább a tanulásra fókuszálj, hogy egy olyan rangos pozíciót tölthess be akár a Mágiaügyi Minisztériumban, amely még a hasznára lehet?
Gúnyosan elmosolyodom, és gyorsan lerakom a pálcámat a mutatós, méregdrága íróasztalomra, hogy csatlakozzak az ágyamon kényelmesen fekvő bátyámhoz. Hangosan felnevetek, amikor csipkelődve utánozza apánkat, mert eszméletlenül jól csinálja, még akkor is, ha teljesen más hangot örökölt tőle. A közös poénkodásunkban azonban mindig ott van a szomorúság és csalódottság: rémes érzés gyermekként rájönni, hogy a szüleid szeretete semmi másból nem áll csak elvárásból.
- Oh, ilyet én is tudok. Alecto, neked miért nincsenek aranyvérű barátnőid? Alecto, miért mindig a bátyád mellett vagy? Alecto, téged miért a mugliismeret érdekel a legjobban? Alecto, miért nem tudsz keményebben fellépni mindenkivel szemben?  
Anyám magas, már-már sipítozó hangját tökéletesen hozom, ugyanis volt időm elsajátítani az elmúlt években. Szarkazmusom mögött ugyanakkor tudom, hogy mély fájdalom bújik, ezért nem is folytatom tovább a sort, pedig lenne még mit mondanom.

Amycus mellett az óriás ágyon a plafont bámulom és elképzelem, ahogy pár év múlva majd ugyanitt fekszünk és visszagondolunk ezekre az együtt töltött időkre. Vajon elégedettek leszünk akkor a mostani önmagunkkal?
- Nem tudom Amy, de szerintem jól csinálod. Apánk idegesebbnek tűnik, mint valaha, talán valaki sürgeti.   
Nem tudom, mit mondhatnék még neki, tanácsot meg végképp nem tudok adni, ugyanis egyáltalán nem értek meg senkit sem a családból. Egy olyan környezetben nőttünk fel, ahol világ életünkben azt sulykolták belénk, hogy az arrogancia az igazi erény, hát, akkor nincs más dolgunk, mint nekünk is annak lenni, nem?
- Amy, szerinted mit jelent a saját út?  
A bátyám őszinte kérdéseire én egy újabbal felelek, mert tudom, csak velem osztja meg ezeket a féltve őrzött gondolatait. Lassan felé fordulok az ágyon, mélyen a szemébe nézek és halványan elmosolyodom. Az életünk csupa bizonytalanság és kudarc: egyikünk sem teszi elég jól a dolgát ebben a nagymúltú családban, mégis azt akarják, hogy az általuk már kijelölt utat kövessük mind a ketten és sikeresek legyünk benne. Nem látom, hogy ezt miként lehet összeegyeztetni a saját elképzeléseinkkel.

   
546 szó • • <333
   ©
   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Amycus P. Carrow

Amycus P. Carrow

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
▽ louis tomlinson

»
» Szer. 13 Jan. - 23:10

Fail-safe trigger, lock down call, wipe the dry clean slate, quick, sound the alarm, no escape from the truth and the weight of it all, I am caught in the web of a lie
alecto and amycus
Kicsit örülnék neki, ha már nagykorú lennék. Akkor nem lenne kötelességem minden nyáron visszajönni a szüleim által fenttartott otthonnak nevezett börtönbe, amely kívülről egy hatalmas kúria. Sokan megirigyelnék, hiszen arról ábrándoznak, hogy egy ilyen helyen élhessenek. Ehelyett én már a gondolatától is gyomorgörcsöt kapok. Az utóbbi öt évben az iskola utolsó három-négy hetében mindig álmatlan éjszakák gyötörtek a szünet miatt. Irónikus az egész, mivel nem bírom tanév közben bevánszolni a seggem órákra, de ilyenkor mégis inkább ott ülnék. Ilyenkor kicsit azt érzem, hogy tiszta ellentmondás vagyok, akinek meg kellene látogatnia egy jó agyturkászt, de aztán rájövök, hogy nem én vagyok a probléma forrása, hanem a szüleink. Szeretném azt mondani, hogy anyám kivétel ez alól, de akkor hazudnék magamnak és a húgomnak is.
Egy gyengédnek kicsit sem nevezhető sóhajt engedek ki magamból, majd kínosan elnevetem magam. Az ideg még tombol bennem, ez a pár perc míg átjöttem Alecto szobájába nem volt elég ahhoz, hogy lenyugodjak.
- Ebben az a poén, hogy Mr. Carrow baszik meghallgatni a fiát, aki nem is feltétlen biztos abban, hogy a kviddiccsel akar foglalkozni, de nyilván neki kell állni, mert sportból nem lehet tisztességesen megélni! Ahelyett, hogy segítene megkeresni az utamat csak veszekszik rám – forgatom meg a szemeimet a plafont bámulva. A csillár fénye kissé elvakít, s be is könnyezek a fénytől, de egyelőre még nem ülök fel. Jól esik a testemnek, hogy kinyújtózhatok és nem szorongva állok apám előtt begörcsölt végtagokkal, s félelemtől remegve. Akármilyen keménynek mutatom magam nem vagyok az.
- Őszintén Alecto ezt én sem értem, de ki vagyok én, hogy ítélkezzek feletted? – a húgom felé fordítom a fejem és gyengéden elmosolyodom. Nem értem én sem, hogy miért azokat a dolgokat kedveli amiket, de ha felhoznám neki, akkor egy hajszál sem választana el attól, hogy ugyanolyan legyek, mint a szüleink, akiknek döntéseitől sokszor már fejvesztve rohanunk el.
Oldalra döntött fejjel figyelem testvérem arcvonásait. Sokkal jobban hasonlít az én szememben a kegyetlen apánkra, mint anyánkra. Ugyanaz az ajakforma, a szemei és még a haja színe is. Én ezzel ellentétben világosabb hajjal, vékony, szinte már csíkszájjal születtem, s világoskék szemekkel. Ezektől függetlenül viszont nem tudnánk letagadni a másikat. Túlságosan egyértelmű, hogy ugyanaz a vér csörgedezik ereinkben.
- Ugyan mit csinálok jól? Már nem is állok ki magamért annyira, mint eddig. Simán hagyom, hogy úgy beszéljen velem ahogy – húzom el a számat, s tekintetemet rögtön visszakapom a plafonra. Egy évvel ezelőtt még sokkal jobban kiálltam a magam igazáért, de mára már elfogyott a türelmem, s a bátorságom is. Plusz arra is rá kellett jönnöm, hogy teljesen feleslegesen koptatom a számat. Nem túl jó dolog egy olyan embernek magyarázni, aki sosem fogja elismerni, ha valamit te látsz jónak és ő pedig nem.
- Ha igazán tudnám, akkor most itt lennék? – kérdezem elgondolkozva. – Talán valami olyasmi lehet, amit magadnak kell kialakítani, Alec. Abba nem szólhat bele senki és azért a sajátod, mert olyan dolgokat viszel végbe alatta, amelyek boldoggá tesznek. Nincs ott helye gyűlöletnek és szomorúságnak.
Az életemet jelenleg, pedig pont az utóbbi két dolog határozza meg a leginkább. Csak akkor érzem jól magam, ha kiszakadhatok ebből a közegből, amit sokan családnak gúnyolnak.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

why? - alecto x amycus

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Alecto Carrow
» Alecto Carrow
» alecto carrow
» carrow; alecto
» Alecto Carrow

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-