Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Lily - Alaster EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Lily - Alaster EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Lily - Alaster EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Lily - Alaster EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Lily - Alaster EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Lily - Alaster EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Lily - Alaster EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Lily - Alaster EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Lily - Alaster EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 38 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 38 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 18 Ápr. - 11:08


Lily & Alaster



 


Órák egymás hegyén-hátán, házi feladatok, amik már-már a plafonig tornyosulnak. A szemeim már véreresek, egész éjjel alig aludtam valamit. Igazából saját magamnak köszönhetem, hogy az utolsó pillanatra hagytam mindent csak azért, mert megérkezett a legújabb könyvem, amit rendeltem – Mágusok beszámolói a Pun Háborúkról –, én meg otthagytam csapot-papot hogy elolvassam. Ráadásul még különösebben érdekes sem volt az egész, ugyanazokat az információakt dobálja be, mint néhány másik, régebbi feldolgozás. Plusz esélyesen fikció a fele. Szóval, röviden és velősen megfogalmazva: rábasztam.
Segítséget nem kérek, ahhoz túlságosan is büszke vagyok, helyette csak csöndesen figyelem, ahogy a klubhelyiség lassan kiürül körülöttem. A Francia Forradalomra emlékeztető barikád mögül szomorúan figyelem, ahogyan lassan egyedül maradok, miközben az Átváltoztatástan esszém végét körmölöm. Ha ezt befejezem, akkor már csak két tekercs van hátra, egy SVK-ra és egy Bájitaltanra, egyik sem az a kategória, amiből nagyon szeretnék megbukni, vagy legalábbis rosszabb jegyet kapni. Mind a kettő kell az Auror-pályához. Legalábbis ezzel próbálom az akaraterőmet növelni, amikor a gyertyám lassan csonkig ég és megfordul a fejemben a „rohadt életbe, hagyom a francba...” kezdetű mondat, sok-sok más káromkodással követve.
Ötletem nincsen, mikor aludtam el. Arra ébredek, hogy a könnyű, tavaszi eső veri az ablakot, a klubhelyiség pedig koromsötét. Príma. Akkor most vajon honnan szerzek kávét?

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Hétf. 18 Ápr. - 19:20


Lily & Alaster



 


És mosolyból fényes hurkokat rajzolgatok köréd.
A baldachint bámulom, sötét és kietlen, akár az odakint tornyosuló éjszaka, amit lassan felhígít a hajnal. Egy mások által hallhatatlan dallamra keringek. Írni kéne Tuneynak. Figyelmeztetni kéne a veszélyre, ami a varázsvilágba már begyűrűzött - és a jeges rémületen átkémlelve már érzem, hogy a muglik sem maradhatnak ki a dologból. Még talán nem tudnak róla, mi okozza az árvizeket, a tömegbaleseteket, a robbanásokat a villamoson, a metrón, a repülőgépek zuhanását, és tragédiájukként talán sosem esik le nekik a húszfilléres. Mi azonban, ideát, küzdünk a mindentudással, már akik hajlandóak vagyunk szembenézni a helyzettel. Voldemort felemelkedik. Egyikünket sem kíméli majd.

Elzsibbad a lábam, lelógatom az ágyról, és csakhamar teljesen felülök. Izgek-mozgok egy darabig, Dorcas prüsszent a tőlem jobbra eső ágyban, de ezt leszámítva édes nyugalommal alszik. Bebújok a köntösömbe, levélpapírt fogok, pennát, és a nyikorgó parkettaléceket kerülgetve, kiosonok az ajtón.
Odalent a hálókörlet fényviszonyaihoz képest szurokszerű a sötétség, a szemem azonban hamar hozzászokik. Szinte emlékezetből vágom le a kezemben cipelt cuccokat egy fotelbe, azonban...
- Jóságos ég! - sikoltok fel, mikor a fotel felkiált. Döbbenetemben megtántorodom és nekizuhanok egy másik fotel karfájának, abban sikerül megkapaszkodnom. Csak akkor sikerül beazonosítanom a hang tulajdonosát, mikor pálcámat a köntösöm zsebéből előrántva, világosságot gyújtok.
- Jaj, Al! Bocsáss meg! Felkeltettelek? - tápászkodom fel azonnal, majd kiveszem az öléből a hanyag módon odadobott pergament és pennát, kalamárissal együtt.

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 18 Ápr. - 21:14


Lily & Alaster



 


És megint elbóbiskoltam. Igazából annyira föladhatnám már az egészet, nem visz előre semmi más, mint a puszta akaraterő, de az valahogy az istennek nem hajlandó ébren tartani. Ráadásul még csak nem is holnap kell leadni mindet, csak közel a határidő, és ha most igazolom magamban, hogy elrakom holnapra, akkor holnap is ugyanígy fogok vitatkozni, majd ott állok az osztály előtt, eltolt gatyával… Képletesen szólva. És mindenki nevetne. Már hallom is! Ja, nem, csak alszok. Elképesztő.
És nem is aludhatok sokáig. Merthogy a lehető legfurcsább módon ébresztenek: rám ülnek. Az első pillanatban összerándulok, följajdulok, a szemem fölpattan, egészen biztos vagyok benne, hogy eljött a reggel és valamelyik szobatársam akar csak szórakozni velem – csakhogy még mindig koromsötét van. Aztán még a tintatartó és a pergamen is az ölembe hullik, én pedig olyan éber leszek egyetlen pillanat alatt, mintha legalábbis dinamitot tartanék a kezemben. A legutolsó dolog, amire szükségem van, az egy tintába áztatott talár. Vagy egy csúcsminőségű seprű. Azzal sem tudnék mit kezdeni…
– Neked is jó reggelt, Lily – köszönök, picit morcosan, álomittas hangon. Még így is inkább próbálok poénkodni, mint bántó lenni. Pislogok párszor, csak hogy megerősítsem, ki áll velem szemben. Igen, az első tippem helyesnek bizonyult. Mégis, ügyelnem kell, hogy többet ne kapjanak el ennyire felkészületlenül. Sehol, semmilyen módon, senki. – Vagy még éjszaka van?
– Nincs gond – mosolygok rá, miközben lassan és biztos mozdulatokkal az ölembe nyúlok, és a tintát azért kiemelem onnan, majd a lány felé nyújtom. – És… Kicsit. De nem baj. Amúgy is föl kellett kelnem előbb vagy utóbb.
Ásítok, nyújtózok egyet, nem szégyelltetem magam különösebben lustaságom bemutatásában. Csak amikor ezzel megvagyok nézek körbe és konstatálom, hogy a reggeltől még baromira messze lehetünk. Viszont így meglepő… Vajon miért van itt Lily? Beleesett volna James valamelyik őrült tervébe és elmenne vele egy randira? Nem az én dolgom, végül is. De azért jobb, ha megkérdezem, mert a kíváncsiságom soha a büdös életben nem nyugodna.
– Szóval, te mit csinálsz itt ezen a korai órán? – kérdezem, szavaimat egy újabb ásítással nyomatékosítva.

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Kedd 19 Ápr. - 8:24


Lily & Alaster



 


Ezt nyilvánvalóan nem így terveztem, de hogyan is tervezhetne az ember ilyesmit? Kinek fordul meg a fejében, hogy "na, most lemegyek írok egy levelet, és közben ráülök a háztársamra"? Elég abszurd. Szorosabbra fűzöm a köntösömet, mielőtt elvenném egy kissé félszeg mosollyal a felém nyújtott eszközöket. Remélni merem, hogy nem folyt a tinta az ölébe, bár ha így történt, arról már biztosan tudnék. Nem hiszem, hogy Al eltitkolná ezt az apróságot, csakhogy megmentsen a föld alá süllyedéstől, amiért még össze is pacázom.

A pálcám fényében navigálva húzok egy sámlit a fotellel szembe, amiben ő helyezkedett el, és a cuccaimat a földre pakolva, én is leülök.
- Nem akartalak felzavarni. Legalább végeztél a házival, ami miatt lent maradtál? - kérdem reménykedő hangon. Hat éves griffendéles pályafutásom alatt már megtanultam, hogy azok, akikkel az ember hajnalban vagy korán reggel találkozik a klubhelyiségben, miközben éppen feltápászkodnak egy-egy fotelből, nos... azok nagyon késnek valamelyik beadandójukkal. Vagy éppen botrányos lelkesedéssel előredolgoznak. Én sosem tartoztam egyik típusba sem, bár ha mégis, akkor inkább a késők között a helyem. Nem szoktam beadandókkal hetekkel a leadási határidő előtt szöszmötölni.

Al kérdésére csak felmutatom a pennámat. Mostanra már annyira megszokta a szemem a félhomályt, hogy különösebb fényforrás nélkül is látom az arcát.
- A nővéremnek akartam írni, de... meggondoltam magam, azt hiszem. Nem is tudom, mit szólna, ha egyszer csak felbukkanna az ablakában egy bagoly. Valószínűleg sikítana. El se olvasná a levelet rémületében.
Nem szándékozom negatívabb képet festeni Petuniáról, mint ami adott esetben a valóság lenne. Már látom is magam előtt, ahogy az aprócska gyöngybaglyot széles karmozdulattal lelöki a párkányról - és tovább visítozik.
 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 20 Ápr. - 11:42



Lily & Alaster





Nem mondom, hogy rossz ébresztés volt. Hé, ha egy csinos lány ül az ember ölébe, csak jól indulhat a napja, igaz? Oké, ez egy olyan gondolat, ami miatt nagyon-nagyon örülök, hogy Lily nem legilimentor – azt hiszem, jól használtam a szót –, mert ha az lenne, már garantáltan felpofozott volna. Örülhetek ennek, meg annak, hogy a tinta nem folyt az ölembe. Mondanám, hogy a szerencsém kitart, de az a koncepció meg én kifejezetten idegenek vagyunk egymástól, hiába mondta Szun Ce, hogy a szerencse igenis fontos a hadászatban.
– Rá se ránts – legyintek egyet. Jobb is, hogy fölzavart. Azt nem mondom, hogy örülök neki, én ugyanúgy szeretek aludni, mint bárki más, de jelen helyzetben jobb, hogy fölébredtem. Így még van valamennyi esélyem, ha meglehetősen minimális is, arra, hogy befejezem a mai dolgom. – Áh, ha végeztem volna, nem itt alszom el. Lehet, hogy a lépcső tövében, vagy félúton fölfelé, de tuti nem itt.
Hogy kis nyomatékot adjak a szavaimnak, megropogtatom a hátam, és egy pillanatig elborzadva hallgatom, ahogy a csontjaim egy pop-pop-pop hang kíséretében a helyükre ugranak. Vagy ki onnan? Sosem tudtam egészen pontosan. Addig meg lehet, nem egy okos dolog ezt csinálni, igaz?
– Mugli, igaz? – kérdezem mindenféle derogáló háttérgondolat nélkül. A saját anyám is mugli, a családunk, apám legalábbis meg simán vérárulónak minősül, és nem csak a házasság miatt. Fenébe, szerintem mi vagyunk az egyetlen olyan (félig) varázslócsalád, akiknek van autója és nincs megbűvölve semmiféle módon. Meg aztán, zenelejátszót hoztam a Roxfortba. Kell még ennél bőven magyarázat? – És hogyhogy nem olvasná el? Mármint… Ez furcsa.
Oké, mugliból is van sok különböző ember, csak az idióták gyűjtik őket egy kalap alá, de mégis, ez… furcsa. Ahogy mondtam. Az istennek nem találok rá jobb szót.




Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szer. 20 Ápr. - 18:11


Lily & Alaster



 


Összegömbölyödöm a sámlin ücsörögve. Még jól is esik, ahogy így begubózhatok, a sötétség pedig fokozatosan szürkeséggé hígul körülöttünk. Felmosolygok Al arcára, a zavarom lassan elpárolog, ahogy kezd szokványossá válni a helyzet. Végtére is, legfeljebb csak nevetünk majd ezen a kis ballépésen. Végtére is, nem láthattam, hogy már ül a karosszékben valaki.
- Milyen dolgozat tartott itt? Még az is lehet, hogy tudok valamit a témával kapcsolatban - ajánlom szinte azonnal, bár az is igaz, hogy az agyam jelenleg nem fog valami jól. Inkább egy nagy marék állott zabkására emlékeztet, mint használható tekervényekre. Szóval, ha Al rá is áll, mindenképp el kell majd nyomnom az ásításokat, amik e percben is igyekeznek szétfeszíteni az állkapcsomat, de hősiesen ellenállok. Amennyire tőlem telik az adott helyzetben.

- Hát... - kezdek bele elgondolkodva, de végül úgy határozok, nem lesz abból semmi, ha mesélek Petuniáról valakinek. Nem szoktam, még Marléknak sem, de valahol el kell kezdeni. Ezt mondják a nálam okosabbak. - Igen, mugli. Kislánykorunkban - Petunia, ő a nővérem, és én -, nagyon jóban voltunk. Közel álltuk egymáshoz, ahogy csak nővérek állhatnak. Azután egy napon megjött a roxfortos levél. Megismertem Severust - talán te is ismered őt, mardekáros, Potterék mindig csesztetik. - Mély levegőt veszek, mert érzem, amint az arcom haragos vörösre gyúl az áthullámzó érzelmektől, majd folytatom. - A kapcsolatunk nagyon megsínylette. Petunia irigykedett rám, kevésnek érezte magát mellettem. Én pedig... szóval, én arra vágytam, hogy minden a régi legyen, de naiv voltam, nem vettem figyelembe a fájdalmát. Sajnos. Ezért már a leveleimet sem olvassa el.   
 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 21 Ápr. - 14:07


Lily & Alaster



 


Jó látni, hogy kicsit kényelmesebb a lány is, és a pillanatnyi zavar kezd eltűnni belőle. Igazából, én is éreztem volna, ha nem a meglepetés kerít hatalmába azokban az első másodpercekben, na meg a tintafolttól való félelem. Egészen rövid ideig segített is elfelejteni mindazokat a kínjaimat, amik az iskolai problémákon kívül kínoznak. Ezerszer elátkoztam apámat már, amiért elmondta azt a dolgot a Roxfortba indulás előtt. Mert hát lám, csak paranoia volt az egész, majdnem a teljes év eltelt mindenféle probléma nélkül.
– Bájitaltan – nyögök föl agonizálóan. A legkevésbé van kedvem a Veritaserum elkészítési módját és hatásait vizsgálni hajnalok hajnalán. Ki a fenének lenne, most úgy őszintén, és ebben a legkevésbé sem segít, hogy utálom az elitista tanárokat. Lumpsluck meg aztán elképzelhetetlenül az.
Csöndesen és – az időpontot nézve meglepő módon – figyelmesen hallgatom, amit a nővéréről mond. Akaratlanul is Amy ugrik a fejembe, és nem tudok a lány szemébe nézni amíg beszél. Lám, más testvéreknek sem annyira egyszerű, és ha valamit megtanultam a saját baromságomból, és az azt követő ellencsapásból, az talán neki is segíthet. Megpróbálhatom, legalább, nem igaz?
– Nekem is van egy húgom, Amy – közlöm vele csöndesen, amolyan bevezetésként. – Amikor kicsik voltunk, egészen biztos voltam benne, hogy kviblinek született, és mindent megtettem, hogy ő is biztos legyen ebben. Jelenleg harmadikos a Hugrabugban és baromira nem hajlandó még csak beszélni sem velem. – Egy pillanatra megállok, és megrázom a fejem, inkább csak magamnak, mint Lilynek címezve a gesztust. – A lényeg az, hogy most már bármit megtennék, hogy elássuk végre a csatabárdot. És szerintem neked is próbálkoznod kellene a nővérednél, még akkor is, ha a ti helyzetetek másképpen néz ki. Ronda világ jön, és az embernek szüksége lesz a barátaira meg a családjára, akikre számíthat. Első körben talán pont az utóbbira.
Túlságosan korán van még az ilyen sötét gondolatokhoz…

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Hétf. 25 Ápr. - 10:50


Lily & Alaster



 


Figyelmesen hallgatom Alt, és kicsit sem érzem magam meglepettnek, amiért hirtelen így megnyíltunk egymás előtt. A nővéremről ritkán beszélek. Olyan ő számomra, mint egy zárvány, ami megkövesedett valahol a gyomrom mélyén, hogy súlyát minden pillanatban érezhessem. A barátaim többsége valószínűleg nem értené, miért kerítek Petunia viselkedésének ekkora feneket. Néha, könnyedebb órákban, nekem is egyszerű megvonnom a vállam, azonban az ilyen kietlen hajnalokon, mint ez a mostani, csak a nyomást érzem.
- Épp ettől tartok, Al. Mármint... - fél kézzel a hajamba túrva keresem a szavakat, szeretném, ha értené, még akkor is, ha talán holnap már csak nyomokban fogunk emlékezni ezekre a szavakra. - Nagyon féltem őt és a szüleimet is. Ha rájuk támadnának ezek a barbár gyilkosok, nem tudnák megvédeni magukat. Nekik nem szoktam erről beszélni. Ez egy egyszemélyes teher, azt hiszem.

Persze, ez bizonyos szempontból édes teher. Hiszen van családom! Nem is akármilyen. Kiváló emberek, hatalmas szívvel, akik sosem néztek rám a szemeikben undorral vagy félelemmel. Oké, Petunia a kivétel, de anyáék... ha rájuk gondolok, mindig ökölnyire szűkül a torkom.
- Vannak bűbájok, amivel el lehet rejteni az embereket. Flitwick mesélt a Fideliusról a múlt órán, mondjuk, csak megemlítette, de ahogyan most állunk... - megborzongva hallgatok el. Al joggal kérdezhetné, hogyan állunk most? De nem kell bemutatnom az állapotokat. Naponta ír a Próféta lemészárolt mugli családokról, tömegbalesetekről, amik nem balesetek. - Mindegy. Olyat úgysem szórhatnak ki csak úgy mindenkire, mert úgy olvastam, kell hozzá egy titokgazda, akinek a lelkébe rejtik a bujkálók pontos helyét. Jól meg kell gondolni. A családom titokgazdája legfeljebb én lehetnék, és amilyen makacs a nővérem, nem hiszem, hogy belemenne a rejtőzködésbe, "csak azért, mert én azt mondtam, hogy kell".

Elhúzom a szám. Valószínűleg elég sokat beszélek, és remélem, Alt nem zavarja. Mégis szöget üt a fejemben valami, amit a húgáról mondott, vagy talán nem is mondott, csak számomra következik? Már nem emlékszem.
- Szoktatok erről beszélgetni a húgoddal? Mármint arról, ami közeledik.

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 25 Ápr. - 14:44


Lily & Alaster



 


Engem kicsit meglep, amiért ilyen könnyedén és gyorsan kitárulkozunk ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Főleg az, hogy a húgomról mesélek – nem szokásom. Ella sem tud valami sokat, éppen csak annyit, hogy mind a ketten Hugrabugosok. Máskülönben lehet, megpróbálná megbeszélni vele az egészet helyettem, és a legutolsó dolog, amit Amynek akarok, az a lány sarokba szorítása. Vannak terveim, amik akár működhetnek is, ha a húgom hajlandó lesz majd beszélni velem.
– Jobb is talán, ha nem tudnak róla – biccentek. Meg tudom érteni, amit mond. Viszont valami a szavaiból szöget üt a fejembe, és nem hagy nyugodni, az istennek sem. – De én nem nevezném őket barbároknak. Vagyis… Azokkal egyszerű volt bánni – felsóhajtok, mert tudom, hogy ez rosszul veszi ki magát, főleg előtte. De a „hobbim” szerintem eléggé közismert errefelé legalábbis, és reménykedem, hogy nem veszi magára. Ugyanúgy utálom azokat a szörnyetegeket, mint ő. Elvégre, apám „véráruló” a szemükben. – Vegyük úgy, hogy ők Karthágó, mi pedig Róma. Bár nem tudom, melyik volt a jobb oldal abban az esetben.
Nem kérdezem, hogy állunk most. Tudok éppen eleget. Nem vagyunk már kölykök, és az apám auror, ő eleget mond el ahhoz, hogy ne akarjak többet tudni. Azonban mégsem rejtőzhetünk a kastély falai mögött örökké. Az nem így működik.
– Azzal nem tudsz elrejteni olyat, aki nem akarja – rázom meg a fejem. Megvallom, hallottam már arról a bűbájról. Rettenetesen komplex mágia, én is csak az alapjait ástam elő, a Globális Mágusháború időszakában emlegették. Zseniális módszer a tervek és a fontosabb személyek elrejtésére, csak végletekig meg kell bíznod abban, aki végül a Titokgazdád lesz. És olyan időkben, mint a mai… Egy kezemen össze tudnám számolni azokat az embereket, akikben megbíznék ennyire.
Áh, – felelem, és ha nem lenne ennyire ötét a téma, esküszöm, fölnevettem volna –, beszélni sem hajlandó velem, nehogy ilyesmiről… Egyébként is, harmadikos. Neki még van lehetősége egy kicsit tovább kellemes álomvilágban élni, de nekünk…? Nekünk nem hiszem.

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Csüt. 28 Ápr. - 9:31


Lily & Alaster



 


Vegyük úgy, hogy ők Karthágó, mi pedig Róma. Al hasonlatára ösztönösen szélesen elvigyorodom. Az itteniek többsége aligha lelkesedik a mágiatörténet órákért, bár ez javarészt Binns professzor stílusának köszönhető. Nem egyszer fordult már elő, hogy a fejem a padra bukott az óráin. Hiába, a nővérem minden jó és rossz tulajdonsága közül a fegyelem az, aminek a hiányát legtöbbször érzem. Képtelen vagyok koncentráltan figyelni valamire két percnél tovább. A gondolataim folyamatosan elkalandoznak, mint most is, amikor éppen Al szavait kéne figyelnem.

- Tudom. Reménytelen. De nem tehetek mást, ha nem próbálkoznék azzal, hogy menekülési utat keressek, valószínűleg már becsavarodtam volna - mondom, hangomat pedig hiába igyekszem könnyednek mutatni, a mondat közepén berekedek, és el kell telnie néhány percnyi torokköszörülésnek, mire ismét reagálni tudok arra, amit mond.
- Gondolod, hogy harmadikosként nem érzi? - kérdem, és a hangomból valószínűleg kiszűrődik, mennyire kételkedem ebben. Ha csak nézi a fivérét, Amy már sejtheti, mi készülődik. Elfoghatja a remegés, nőhet gombóc a torkába. Mert ezek az évek nem halált ígérnek, hanem meghasonlást. Meghalni könnyebb, mint továbbélni abban a tudatban, hogy elveszítetted önmagad. Hogy elveszítetted azokat, akik téged önmagaddá formáltak. Talán nem mindenki ért velem egyet ebben, viszont a vihar előtti szelet mindenki felismeri. Azt a pulzáló, nehéz áramlatot, ami után a förgeteg következik. Már odakint tombol, csak azt várjuk, hogy áttörje a falakat.

- Szerintem itt már nem elég az, ha Dumbledore-tól várunk mindent - teszem hozzá végül, bár őszintén, fogalmam sincs, mit tehetnénk mi, diák mivoltunkban. - Nem tudom, mit kéne tenni, de ez így nem maradhat. Teljesen tehetetlennek érzem magam! Csak járunk az órákra, reggelizünk, ebédelünk, vacsorázunk, sütkérezünk a tavaszi napfényben, miközben odakint halomra ölik az embereket. Idegtépő! - fakadok ki végül, továbbra is suttogóra fogva a hangom, majd arcomat a kezeimbe rejtem.

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 29 Ápr. - 11:32


Lily & Alaster



 


Örülök, hogy neki tetszett a hasonlat. Én magam egyre inkább elborzadok tőle, ami azt illeti. Nem hiába hívták azt a háborúsorozatot – mert volt belőlük vagy három – az ókor világháborúinak, és bármennyire is zseniális történetek maradtak föl onnan, voltak legalább annyira pusztítóak is. És Róma olyan árat fizetett azért a győzelemért, amit én nem hiszem, hogy itt bárki szívesen kipengetne…
– Van a menekülésnél jobb mód is – felelem, kissé talán túlbuzgó felhanggal. Pedig nem vágyok a harcra… Oké, ez hülyeség. Egész eddigi életemben könyvekből tanultam, hogy néz ki a háború. Hogy miként néz ki egy csata. Szóval, szerintem egészen természetes, hogy szeretném látni magamnak, amit olvastam. Kamatoztatni a tudásom, akár, az lenne a legjobb. Mert képes lennék rá. Vagy egyenesen az orromra buknék. Mindkét lehetőség megeshet...
– Inkább remélem – felelem az Amyvel kapcsolatos kérdésére, és nem nézek a lány irányába, mert nem akarom, hogy lássa, hogy aggódok a húgomért. Én voltam az, aki eltávolítottam magamtól, aki elüldöztem, és igenis, szeretném, ha megkaphatnám annak legalább a felét, aminek normális esetben testvérek között kellene lennie. Kegyetlen voltam, most meg önző vagyok, mert abban reménykedek, fátylat boríthatunk a múltra anélkül, hogy ez nekem különösebben fájna. Viszont ugyanígy reménykedek abban is, hogy meglesz a lehetőségünk erre. De hát a Hugrabugban van, mi baj történhetne? Oké, mondjuk Ellából kiindulva, elég sok minden… – Talán kevésbé. És nem kell annyit aggódniuk miatta, mint nekünk.
– Miért, mit gondolsz, mit tehetnénk? – kérdezem tőle, a hangom komoly. Tényleges választ várok tőle. Mégis, egy kicsit megijeszt, amit mond. A történelem tele van olyan emberekkel, akik belerohantak a csatába mindenféle terv nélkül, csak hogy szétrúgják a hátsó felüket. Tervezés, gondolkodás és tesztelés nélkül nem lehet harcolni – vagy ha lehet is, nem érdemes. – Rohanjunk bele a nagyvilágba és átkozzuk meg, amit tudunk? Nem jutnánk messzire. Dumbledore ismeri az ellenséget, legalábbis úgy hiszem, azért várakozik. Ameddig nem tudjuk, miről van szó és kikkel állunk szemben,nincs értelme belevetni magunkat a harcba. Csak elvéreznénk, az meg kinek segítene?

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szomb. 30 Ápr. - 11:36


Lily & Alaster



 


Kissé megdöbbenek, mikor Al ellenem kezd érvelni, már ami a "tennünk kell valamit" típusú felszólalásomat illeti. Oké, talán nem én vagyok a tökéletes lánglelkű szónok, és beismerem, nincs haditervem, de abban biztos vagyok, hogy nem tudok már sokáig csak úgy ücsörögni itt és úgy tenni, mintha az eredmények, amiket a Roxfort falai közt elérek, odakint számítanának. Nekem ugyanis, ha Voldemort felperzseli a világot, amit ismerünk, semmi esélyem nem lesz az elhelyezkedésre, a továbbtanulásra. Sokan eveznek velem egy csónakban, hiszen mugli születésű mivoltuk káinbélyegként fénylik a homlokukon. Ha Oliviára gondolok, szintén gombócot érzek a torkomban, de az ő esetében ott a kviddics, ahol még mindig jobban számít a tudás és a tehetség, mint a vér. Ki tudja, meddig marad ez így? Ki tudja, meddig lesz esélyünk?

- Ne érts félre, Al, bízom Dumbledore-ban, és tudom, hogy nem érhetem fel ésszel, ami benne lejátszódik. Hálás is vagyok neki azért, mert a Roxfortban biztonságban vagyunk, de... nézd meg a mardekárosokat! Aláírom, nem mindegyikük, de a legtöbben már tavaly is készen lettek volna csatlakozni Voldemorthoz! - magyarázom, azon kapva magam, hogy hevesen gesztikulálok. Már hiába próbálom lecsillapítani magam. Severus jut eszembe, és azok a délutánok, amiket ezzel a témával dobtunk fel. Csak hallgattam őt, figyeltem, miközben egyre inkább elszorult a torkom. Nem is tudom, miképp döntött, vagy döntött-e egyáltalán azóta.

- A Lump klub is tele van hasonló érzelműekkel. Az ellenség, akiről beszélünk a lehető legaljasabb eszközökkel harcol, manipulálva a diákokat idebent. Nézd meg, Bellatrix már most is csak azért nem tizedeli meg a mugli születésű elsőéveseket, mert nem tudná hova rejteni a hulláikat az iskola területén. - Világos, fekete humor, morbid példa, de így van. Efelől Alnak sem lehet kétsége.

 

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szomb. 30 Ápr. - 14:16

Lily & Alaster


» Morning comes slow today «

Én a legkevésbé arra számítottam ma – vagy éppenséggel tegnap – reggel, hogy Lily Evansszel fogok vitatkozni a témában. Főleg úgy, hogy bármikor elismerem, hogy igaza van. Tehetetlennek lenni szar dolog, márpedig mi most azok vagyunk, első sorban. Nem telik el nap anélkül, hogy ne kívánnám, bár tehetnék valamit, bár ne lenne megkötve a kezem a korom és a képzettségem által. Bár olyan lehetnék, mint Alekszandros és Hannibál voltak, akik ilyen korukban már csatatereken jártak. Bár tehetnék valamit, bármit, azért, hogy megvédjem a hozzám közel állókat. A családom. A húgom. Ellát…
– Trójai faló – mormolom magam elé sötéten, teljesen biztosra véve, hogy ismeri a történetet. Talán sötét, és kissé gonosz gondolat is ezt feltételezni a Mardekárosokról, ha már mindannyian ugyanabban a teremben ebédelünk, reggelizünk és vacsorázunk, de nem tudom meghazudtolni mindazt, amit tanultam a régi idők nagy hadvezéreitől. Mindig számítani kell arra, honnan érkezhet az ellenség, és nem szabad figyelnem kívül hagyni a mérges viperát a saját házunkban. Az a legveszélyesebb. És igazából stílusos, hogy a Mardekár ház jelképe a kígyó… – Velük már lehetne tenni valamit, tudod. Ellenük már föl lehet készülni, föl lehet lépni.
Előbújik belőlem a taktikus, és szíve szerint vissza sem menne már. Hogyan lehetne a legjobban semlegesíteni a házon belüli ellenfelet? A „kivont pálcával mindegyiküket elátkozzuk” stílusú megközelítés megint csak nem vezetne eredményre. Csak megerősítené őket abban a tudatban, hogy jó úton járnak, és talán melléjük állítana valaki olyat is, aki eddig kevésbé szimpatizált az elveikkel. Ezt nem engedhetjük meg magunknak, az teljesen egyértelmű. Viszont akkor csak egyetlen lehetőségünk marad: elszigetelés. A Fabius-féle taktikával megtagadni tőlük a lehetőséget is, hogy lecsapjanak valakire.
– Akkor itt van, amit kerestél – mutatok rá, egészen büszke arckifejezéssel, hogy ezt a lehetőséget megláttam. Lehet, tényleg megéte elolvasni azokat a történeteket, akkor is, ha már nem él senki, akiről szóltak. – Az áldozatokat kell védeni. Akkor csapni le rájuk, amikor ők készülnek a támadásra. Az egyik legjobb barátom mugliszüeltésű, Lily, és elhiheted, éppen eleget aggódok miatta.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szer. 4 Május - 14:41

Alaster & Lily


Nem mondhatnám, hogy nem érzek fáradtságot. Nem mondhatnám, hogy nem érzek kimerültséget. De a téma megköveteli a lehető legnagyobb éberséget. Mégis, mi van ezen túl? Mégis, mit tehetnénk? Megannyi kérdés, nehezen megválaszolható fajta. És nekem, aki még azon is perceket tudok hezitálni, hogy mit kenjek reggel a kenyeremre, ez az egész elképesztő. Súlya van, mélysége, ereje és tétje. Mihez értek egyáltalán? Mivel tudnék szolgálni egy lehetséges felkelést? A bájitalokkal és a nagy számmal, valószínűleg, de azon kívül csupán sebezhető pontjaim vannak. Mert bárkit, akit valaha szerettem, elővehetnek.
- Trójai faló?- vonom fel a szemöldököm, amint megértem a párhuzamot. Valóban. Dumbledore sosem küldené el azokat sem, akikről tudja, hogy az agyukat átmosták, és én sem szorgalmaznék egy ilyen kőszívű döntést, de mi más van számunkra? Csak a harc?

- Igazad van, de ki ér rá arra, hogy állandóan Lestrange-ék sarkában járjon? Vagy mindig Bellatrix körül sündörögjön? Gyanús lenne - teszem hozzá végül egy savanyú mosollyal. Persze, nemes ügy érdekében még én is megpróbálkoznék ezzel, de biztosan nem tudnék megtéveszteni senkit. Bármilyen mesét találok is ki. Bellatrix és én sosem voltunk puszipajtások, távolról sem, és ha kiderülne, hogy szándékában áll ártani bárkinek is - jobban mint eddig -, akkor úgyis kibújna a szög a zsákból.
- Gondolom, hülyeségnek tartod, hogy beszéljünk McGalagonnyal, igaz? Őszintén szólva, azt sem tudom, mit mondhatnánk el neki. Talán megkérhetnénk, hogy engedélyezzen egy diák önképzőkört, vagy tegyék alacsonyabbra a párbajszakkör korhatárát Daviesszel. Fogalmam sincs.

MegjegyzésRuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szomb. 7 Május - 16:30

Lily & Alaster


» Morning comes slow today «

Ötletem nincs, hogyan jutottunk el addig, hogy tizenhat évesen, hajnalok hajnalán arról beszéljünk, mit lehetne tenni egy szociopata tömegmészáros ellen. És ha még csak egy lenne belőle… Komolyan, hasonló szerintem a 18. meg a 19. században történhetett, de biztosan nem mostanában. Ez is illusztrálja a helyzet komolyságát, hogy már mi, akik itt vannak, kvázi elzárva a világtól, már mi is tenni karunk valamit, és mennyire fáj az, hogy képtelenek vagyunk rá. Hacsak… De nem. Még nem. Most még fölvetni is ostobaság lenne.
– Miért, tudsz rá jobb kifejezést? – kérdezem a lánytól, és láthatja, hogy semmi örömömet nem lelem a helyzet alakulásában. – Itt vannak a falakon belül, és konkrétan majdhogynem megkülönböztethetetlenek azoktól, akik nem csináltak semmit. Viszont elég egyetlen parancs odakintről, és… – Jobb, ha nem folytatom. Ő is tudja szerintem, mire gondolok. Egyetlen parancs a „Nagyuruktól”, és idebent elszabadul a pokol.
– Több ember kellene. Váltott „őrség”, kisebb csapatok, hasonlók – fejtegetem, kissé a gondolataimba merülten. Aztán csak megrázom a fejem, mint aki mély álomból ébred, vagy egy rosszabb gondolatot akar elhessegetni magától. Mivel sejtem, hogy ez az egész magyarázatra szorul majd, a lányra villantok egy megfáradt mosolyt, abból a típusból, amit többnyire Ellának tartogatok, ha legkevésbé sincs kedvem az olvasáshoz, de mégiscsak muszáj. – Tudod, hogy rosszul állnak a dolgok, amikor már éppen partizánháborút tervezünk egy kastélyon belül.
– A párbajszakkör tele van Mardekárosokkal, csak még egy, ráadásul legális helyet adnál nekik a kisebbek zaklatására – felelem. Pedig nem rossz ötlet, csak kevésnek tűnik. Ezek akkor lennének jók, ha a saját iskolatársaink csak szórakoznának a többiekkel, nem pedig egy ideológiai alapon szerveződő, gyilkolástól sem visszarettenő szekta tagjai lennének. – McGalagony sem hiszem, hogy többet tehet. Minden diákot egyenlően kell kezelnie, és hiába ad aggodalomra okot, ami történik, amíg azok, akikről beszélünk nem lépnek semmit, az ő keze is meg van kötve. – Egyre kevésbé élvezem ezt az egészet. Mintha csak falakba ütköznénk. – Maximum magunkra számíthatunk.





Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szer. 11 Május - 16:29

Alaster & Lily


Al ötlete nem hangzik rosszul, sőt! Több csapat, váltott őrség, egy ilyen remek és lelkes stratéga, mint ő, meg is tudná szervezni. Kérdés, hányan gondolkodnak hozzánk hasonlóan. Vagy egyáltalán kikben lehet megbízni. A griffendélesek valószínűleg sosem állnának Voldemort mellé, ők egy biztos és elég vegyes bázis, ahonnan el lehet indulni. A hugrabugosokból sem néznék ki ilyesmit, őszintén szólva, belőlük a legkevésbé. A hollóhátasok valószínűleg nehezebben megfoghatóak az ilyen akciókra, de talán...
Talán. Esetleg. Ki tudja? Alaster képességére és történelmi rálátására mindenképp szükség van egy ilyen terv megvalósításához.
- Igazad van a trójai faló hasonlattal kapcsolatban. De honnan tudhatnánk, hogy hány csoportra lenne szükség? Egyáltalán vannak itt még hozzánk hasonló elvetemültek? - teszem fel a kérdést tanácstalan szemekkel, miközben a hajamba túrok. Olyan megsemmisültnek és fásultnak érzem magam. Minden, ami odakint van, megpróbál benyomulni az ablakokon, az ajtó résén, a küszöb alatt. Mint a koxpor, megüli a bútorokat és a szívemet is.

- Oké, a párbajszakkör valóban nem jó ötlet. Nincs más esélyünk, mint titokban találkozni - ejtem ki a szavakat halkan, mintha arra számítanék, hogy hirtelen kiugrik a kandallóból egy magát halálfalónak nevező barbár gyilkos és leteper a földre a merészségemért. Természetesen, nem történik semmi ehhez hasonló.   - Csak azt nem tudom, kik tartanának velünk. Bár lenne valami lista "életemet és véremet Voldemort ellen" címmel, vagy hasonlóval... - heherészek, de egyébiránt valóban nincs ötletem. A háztársaimban bízom, de nem lehet ebbe akárkit bevonni. A kisebbeket csak bajba kevernénk. A hetedévesek pedig lehetséges, hogy csak diákos feltűnősködésnek tartanék az egészet. - Szerinted hányan jönnének el, ha meghirdetnénk titokban egy ilyen alkalmat?

MegjegyzésRuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 13 Május - 17:50

Lily & Alaster


» Morning comes slow today «

Körülbelül fél perc kell ahhoz, hogy megrettenjek attól, amit mondtam, ráadásul pontosan azért, ami Lily agyán is átfuthatott: én meg tudnám szervezni. Akkor meg nem kötelességem a dolog? Nem muszáj megtennem, kisegítenem azokat, akik nem képesek rá? Mindig azt hittem, ugranék egy ilyen lehetőségre, erre most itt ülök, és érzem, ahogy hideg verejték folyik égig a halántékomon. Senki ne értsen félre, nagyon szívesen tenném meg a magamét, és gyűlölöm ezeket az embereket, de ez egy olyan nyílt állásfoglalás lenne, ami céltáblát festene mindenkinek a hátára, akit ismerek. Tényleg jogom van megtenni?
Lily szavai, nagy szerencsémre, segítenek másra koncentrálni, ha ideiglenesen is. Logisztikára, elsősorban.
– Egészen biztosan vannak – bólintok. Ezt már tudom, tudjuk. Vagy legalábbis sejthetjük, de szükséges lenne valami, ami előhozza ezeket az embereket. Nem futkározhatunk körbe-körbe, arról kérdezősködve, hogy vajon beszállnának-e a buliba. Az első része már fogósabb. – Először azt kellene eldönteni, miként akarjuk megoldani. Évfolyamonként evidens, de valószínűleg lehetetlen. Emeletenként kicsi a lefedettség. De ezen még gondolkodni fogok. – És valószínűleg álmatlanul forgolódni az ágyamban. Hogy a fenébe jutottam a háziírásból idáig?
Hallgatom a lányt, ahogy beszél. Az „életem és véremet Voldemort ellen” résznél felnevetek, de nem teszek semmi mást. Tudom, hogy vannak páran, akik félnek a fickótól, annyira, hogy még a nevét sem merik kimondani. Én nem tartozom közéjük. De ez nem bátorság, hanem jól felfogott taktika. Ha annyira félsz valamitől, hogy a nevén sem nevezed, akkor esélyed sincs emberinek látni. Márpedig az emberek legyőzhetők. Scipio megverte Hannibált, Wellesley és von Blücher megverték Napóleont. Nem szabad félni az ellenségtől, vagy ha mégis, akkor nem szabad kimutatni. Ha megteszed, elvesztetted az ütőkártyáidat.
– Páran biztosan – felelem, és arra gondolok, hogy valószínűleg sok mugliszármazású lenne közöttük. Nekik van a legtöbb vesztenivalójuk. Ami, persze, semmiképpen sem hátráltató tényező. – Jobb kérdés, hogy miként érnéd el ezeket az embereket. És akkor ez mostantól egy teljesen feltételes beszélgetés. Mégiscsak egy prefektussal tárgyalok egy illegális diákcsoport létrehozásáról.
Az utolsó mondatnál csibészesen elvigyorodok. Azért na, hülye lennék úgy átlépni a haárokat, hogy azt sem tudom, léteznek.




Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Pént. 13 Május - 21:11

Alaster & Lily


Teljesen feltételes beszélgetés? Ásítok egyet, de a mozdulat végül felvont szemöldökű, csalafinta mosollyá szelídül. Azóta sem vagyok biztos abban, hogy én voltam-e a legjobb választás az évfolyamom griffendéles lány prefektusának, de McGalagony biztosan látott bennem valamit. Bármit. Róla nehezen hiszem, hogy a hasára ütve döntött volna.

– Oké, akkor csak elméletben. De elméletben sem tudom. Egyáltalán, szükség lenne egy igényfelmérésre, mielőtt fontos információk jutnak a terveinkről avatatlan fülekbe. És ha szerveznénk először egy teljesen ártalmatlan találkozót egy semleges helyszínen? Egy roxmortsi hétvégén, mondjuk? Vagy a Szellemszálláson? Oda biztosan senki sem jönne utánunk, és valószínűleg butaság addig nagy tereket keresni, amíg tíz emberre sincs reményünk. Persze, ez mind csak felvetés – teszem hozzá gyorsan, Al pillantását látva. Talán nem viselkedem a pozíciómhoz megfelelően? Hiszen éppen az a kötelességem prefektusként, hogy kiálljak a diákok jogai mellett, tereljem és segítsem őket. Nos, nekem a terelés nem az erősségem, liberális és pacifista vagyok, de nem félek bepiszkolni a kezem, ha másoknak szüksége van rám. Képtelen vagyok legyőzni a hirtelen fellángoló izgalmamat, az arcom égni kezd, fél kezemet a nyakamhoz szorítom, hogy hideg ujjaim ellensúlyozzák a bőrömből sugárzó, pulzáló meleget.

- Ha már megvannak a vállalkozó szelleműek, akkor a jelzéssel nem lesz gond. Használhatunk olyan átlagos tárgyakat, amiket megbűvölve láncban figyelmeztethetnénk egymást. Pennát, például, vagy egy-egy ócska knútot. A mugliknak erre ott a telefon, de kizárt, hogy akár egyet is behozhatnánk a Roxfort területére. Amúgy sem hiszem, hogy itt van térerő. - Vállat vonok, majd a hajamba túrok, és előredőlök átölelve a térdeimet. Kész őrület, amit csinálunk! Gerillaharcot hirdetünk, még ha nem is túl profin, de legalább itt van nekem és a Roxfort minden diákjának Alaster, aki tájékozott, ami a trójai falovakat illeti.

MegjegyzésRuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 15 Május - 13:07

Lily & Alaster


» Morning comes slow today «

Látom azért, hogy nem feltétlenül tetszett neki az, amit a prefektusokkal kapcsolatban említettem. Vagy mégis? Tizenhat éves vagyok, az isten szerelmére, oké, hogy az én koromban voltak már, akik hadseregeket vezettek – rohadj meg, Nagy Sándor! –, de szerintem normális dolog, ha nem teljesen értem a női nemet. Visz ez éppen elég bajba, Ellával sem mindig értjük meg egymást teljesen. Biztos van olyan könyv, ami az ilyesmit elmagyarázza… Ja, Csajokról, hülyéknek. Már csak az hiányzik, hogy egy olyannal rohangásszak körbe-körbe.
Legalább annak örülök, hogy ő is látja, hogy ezt nem lehet a hivatalos szabályrendszeren belül megoldani. Sajnálatos, de nem tudunk mást csinálni. Muszáj megbeszélni minden opciót, és ahogy egy csibészes vigyorral a képemen bólintok, már bele is kezdek a válaszomba.
– Megint fölmerül ugyanaz a probléma – rázom meg a fejem, és nem, a legkevésbé sem élvezem, hogy ellent kell mondanom. – Ki az, akiből megbízol annyira, hogy beavasd? Kit ismersz? A mugliszármazásúak többsége talán velünk tartana, de biztosan vannak olyanok, akik inkább elbújnának a lehető legtávolabb és megvárnák, amíg ennek vége. Na és azok, akiknek kettős a származása? Az aranyvérűek? Nem tudjuk, kiben lehet megbízni, és kiben nem, és elég, ha csak egyvalakinek eljár a szája… – és esélyesen mind meghalunk. Ez a felismerés azért megüt egy pillanatra. Itt nem babra megy a játék, amiről mi beszélünk, az a saját életünk kockáztatása.
Tizenhat éves vagyok, basszus. Hogy a fenébe jutottunk idáig, hogy nekünk kell erről gondolkodnunk?
– Igen, ez egy jó ötlet. Akár lehetnének különböző tárgyak is, minden hónapban változtatva, mint a jelszók – biccentek. Egy valós idejű, azonnali figyelmeztetés mindenképpen csodákkal érne fel, és nem lenne annyira feltűnő, mint levelek kikézbesítése. Persze, ismét visszajutunk oda, hogy: – Viszont ha van valaki a csoporton belül, akinek kétséges a hovatartozása, az megint problémás lehet. Hamarabb kompromittálnák az egész rendszert, mint ahogy azt észrevehetnénk.
Szun Ce is beszélt a kémek alkalmazásáról. A legértékesebb az, aki az ellenség területéről származik. Belső ismerete van elvégre a rendszer működéséről és… És Jézusom. Már itt tartok a gondolkodásban. Föl kellene mennem, elaludnom, elvégre az ásítás, amit megpróbálok elfojtani kis híján kettétépi az állkapcsom, de még így sem tudom itt hagyni a lányt és az egész tervezést, szervezést. Félelmetes úton indulunk el – de hát Griffendélesek vagyunk. Az bátrakat jelent, igaz?




Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Vas. 15 Május - 14:54

Alaster & Lily


Tovább kell gondolkodni. Hiába vagyok fáradt, a téma fontossága kiveri az álmot a szememből, képtelen lennék felmenni és visszabújni az ágyamba, mintha mi sem történt volna. Azt hiszem, Alaster is így lehet a helyzettel. Jóságos ég, mennyi minden történt, mióta véletlenül az ölébe ültem alig néhány órával ezelőtt! Odakint már álmosan tapogatóznak fogódzó után a napsugarak, látni engedi a klubhelyiség egyik hatalmas ablaka. Valószínűleg a mai napon már nem fog egyikünk sem normálisan aludni, holnap pedig a padra bukik majd a fejem Binns óráján, nem is beszélve McGalagonyról, akinél azért illenék több aktivitást mutatnom, mint amennyit valószínűleg fogok. Az ajkamba harapok. Mintha egy élettel ezelőtt lett volna igazán fontos utoljára, hogy mit gondolnak a tanáraim. Ez, amibe most belevágni készülünk, életveszélyes, és nagyságrendekkel fontosabb, mint néhány jegy a végső értékelésben.

- Igen, ez remek ötlet! Mármint hogy a jelszóhoz hasonlóan változtassuk a tárgyakat! Flitwick említette, hogy a Próteusz-bűbáj, amivel Potter állandóan leckét másol a klubhelyiségben – szavaim nyomatékaként enyhén elhúzom a számat, de jelenleg nem Potter  és társainak erkölcsi jellemrajzát írom -, szóval, az a bűbáj alkalmas arra is, hogy a tárgyak valóját másolja. Ha egy pennát vagy knútot vagy tudom is én, mit megbűvölsz vele, a többi is ugyanúgy fog viselkedni, akárhol is legyenek.

Lelkesen magyarázok, alig figyelek már arra, hogy lehalkítsam a hangomat. Könnyebb a lehetséges eszközökről beszélni, mint azon töprengeni, kiben bízhatunk meg. Arról ugyanis, miként gyűjtsük össze az embereket, továbbra sincs gondolatom.
- Szerintem kezdhetnénk a hozzánk legközelebb állókkal, a hálótermeinkben. Olyan lányokkal vagyok egy szobában, mint Marlene McKinnon vagy Olivia Rayne, mindkettejük elkötelezte magát Dumbledore mellett. Elítélik mindazt, amit Voldemort tesz. - magabiztosan beszélek, de ha csak pár emberrel próbálnánk nekimenni ennek a dolognak, akkor sültbolondok lennénk, és megérdemelnénk, hogy kinyiffantsanak. Ekkor jut eszembe még valami.
- Mit gondolsz a veritaserumról? Ha az összejövetel elején mindenkivel itatnánk egy keveset, akkor megismernénk a valós szándékaikat. Aki hátsó szándékkal jönne el, amúgy sem inna belőle, csak felállna és lelépne. Tudom, hogy nem könnyű elkészíteni belőle ekkora adagot, de szívesen vállalom, és ha beszáll mellém valaki... - fejtegetem, az arcom azonban elfancsalodik, mert pontosan tudom, kinek kéne beszállnia, hogy a dolog működjön. Tudom, ki az, aki becsukott szemmel, hátrakötött kézzel is megfőzné a szérumot minden gond nélkül. De ha Severusnak szólnék, aki talán már döntött is Voldemort mellett, én ejteném kútba az egész tervet.

rise like the order of the phoenix : )RuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 16 Május - 10:03

Lily & Alaster


» Morning comes slow today «

Mára le kell mondanom az alvásról. Ez a felismerés azért elszomorít kissé, arról nem is beszélve, hogy szívem szerint a fejemet verném a falba. Merthogy még a házirengeteggel sem haladtam semmit, ami miatt egyáltalán lent maradtam az éjjel. A hátam meg akar majd ölni a nap folyamán, mert valamiért nem szereti az emberi gerinc, ha egy asztalra borulva alszunk. Már csak az hiányzik, hogy púppal járjak egész nap, mint az a boszorkányszobor… Viszont talán ezért is olyan híresen egyenes minden tábornok háta, akiről hallottam. Fenének hiányzik a lumbágó, ami elterelné a figyelmüket a fontosabb dolgokról…
– Ha meg tudod bűvölni úgy… – Én nem vagyok benne biztos, hogy meg tudnám csinálni, pedig a Bűbájtan még az erősségem is. De ebben a helyzetben nem mernék kétségekkel nekilátni semminek sem, nem hagyhatnánk, hogy a saját kételyeink beleszivárogjanak a munkába. És jesszus, már úgy gondolok rá, mint tényre. Tényleg ennyire könnyedén tud kihullani az ember kezéből az irányítás?
Megfordul a fejemben, hogy megkérem, legyen halkabb, mert a falnak is füle lehet, de nem teszem. Talán a Griffendélen belül nem kell tartanunk senkitől és semmitől… legalábbis remélem. Ostobaság lenne azt feltételezni, hogy a saját házunkon belül mindenki ugyanazon az oldalon áll, de azt még nagyobb, ha elhinném, hogy vannak még olyan elvetemültek, mint mi, akik nem alszanak. Ráadásul arra használják az újonnan jött idejüket, hogy minket kihallgassanak.
Éppen bólintok, hogy jó ötlet a többiekkel, a hozzánk közel állókkal kezdeni, és már komponálom is a saját kis listámat a fejemben amikor jön a másik ötlete. Elkerekedik a szemem.
– Nem! – mondom sietve. Majd, egy másodperccel később, amikor már nyugodtabban tudok kommunikálni, megrázom a fejem, és kifejtem. – Te mennyire éreznéd magad biztonságban egy olyan csapatban, aminek a legelső dolga volt bedrogozni téged? Nem lenne meg a bizalom a tagok között, anélkül meg cseszhetjük az egészet. – Befejezem a fejem rázását, és elgondolkodok. Valószínűleg nem most fogom kitalálni, ki az, akiben megbízhatunk és ki nem.
Helyette inkább fölemelkedem ültömből.
– Ezt még megvizsgáljuk majd. De addig is beszélj Marlene-vel és a többiekkel, én is így teszek majd. Fene tudja, talán Potterék is megbízhatóak lesznek ebben az ügyben. Meg a Hugrabugosok. Talán pár Hollóhátas… De ne tegyünk semmi elhamarkodott lépést. Egyelőre – mondom, és kinyújtóztatom a tagjaimat. Mennem kellene, lassan, legalább lezuhanyozni, ha már még mindig a tegnapi taláromban vagyok.




Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Hétf. 16 Május - 20:26

Alaster & Lily


Könnyen lehet, hogy meg fogom tudni bűvölni a tárgyakat. Flitwick óráján ugyan nem foglalkoztunk gyakorlatban a Próteusz-bűbájjal, de a házi feladat ügyletek során az ember megtanul ezt-azt, még akkor is, ha esetemben sosem másoltam mások dolgozatait, a tankönyvekből viszont hülye leszek kijegyzetelni oldalakat, mikor néhány pálcaintéssel megoldható a kérdés.
– Nem fog gondot okozni – mosolygok rá. Egyre inkább érzem, hogy menni kéne fogat mosni, zuhanyozni, és egyéb apróságok, fésülködni, felöltözni, hogy valami emberi formát öltve érkezzek meg a reggelihez. Azonban Alaster nem várt módon, és igen hangosan reagál a veritaserummal kapcsolatos ötletemre, mire megdöbbenve nézek rá. Nem gondolhatja komolyan, hogy bárkit is be akarok drogozni! Egyébként pedig, ha biztos lehetnék abban, hogy érti az iróniát, közölhetném vele, mennyivel elegánsabb legilimenciával a többiek fejében turkálni, vagy esetleg rontást tenni a tárgyaikra.

- Légy szíves ne kiabálj már! Természetesen nem akarok bedrogozni senkit, ne beszélj velem úgy, mintha valami hülye lennék! A veritaserum egyébként sem drog. Mennyivel lenne jobb, ha teszem azt, rontást tennénk a tárgyaikra? Egyébként pedig megoldhatnánk a biztonságos gyülekezést egy sima disaudióval is. A helyszínt levédhetnénk egy cave maliciummal – így kiszűrhetnénk ki az, aki ellenséges szándékkal kíván belépni. Ehhez mit szólsz? – nézek rá kíváncsian, majd ásítva felállok, mert egyre inkább elzsibbadnak a tagjaim. Lepillantok rá, a hajnali fényben már teljesen láthatóvá váltak Alaster vonásai. Vajon fogok tudni bármi másra gondolni a mai napon, mint erre a beszélgetésre?

- Lelked rajta, ha Potteréknek is szólni akarsz, de az biztos, hogy ők ilyen szempontból megbízhatóak. Majd beszélek Remusszal, a lányokat pedig nyugodtan bízd rám. A hugrabugosokat is rám bízhatod, a prefektusi fürdőben megkérdezem a hatod – és ötödéves prefektusaikat, igényfelmérés szintjén. De bocsi, most elindulok, még zuhanyoznom és öltözködnöm kell, mielőtt lemennénk a reggelihez – nyújtózok magasra a karjaimmal, és ekkor összerezzenve léptek zaját hallom a lépcső felől. Néhány alsóbb éves lány tűnik fel a kanyarban.
– Majd beszélünk! – mosolygok Alra, felkapom a pennámat, a pergament, a kalamárist, és a lányoknak köszönve, sziasztok, jó reggelt, elindulok felfelé a mindennapi teendők közé. Mintha egy élettel ezelőtt ugrottam volna le utoljára az utolsó fokokról.


Köszönöm a partit!RuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 19 Május - 9:20

Lily & Alaster


» Morning comes slow today «

Biccentek, amikor azt mondja, ez nem fog gondot okozni. Én magam még mindig próbálom felérni ésszel, milyen útra is készülünk lépni, mik lehetnek a lehetséges visszavágások. Ha megtudja, apám például garantáltan bezárat a Szent Mungóba. És a húgom? Vajon céltáblát festek Amy hátára, vagy menőnek fogja találni, hogy a bátyja valami dél-amerikai forradalmárt játszik? Persze a Vörös Vész kiiktatásával.
Észre sem vettem, hogy fölemeltem a hangom, csak akkor, amikor Lily rám szól, hogy ne kiabáljak. Az arcom kipirosodik a szégyentől, ahogy leülök és végighallgatom. Tényleg nem akartam kiabálni, csak meglepett még a gondolat is. Azt hiszem, ez is olyasmi, amin finomítanom kell.
– Nem nézlek hülyének – felelem gyorsan, mielőtt bármi mást mondanék. – De azt sem akarom, hogy azok, akik ebben részt vesznek, bizalmatlanok legyenek egymás felé. Gondolj bele, mekkora bizalomra lesz szükség, ha egyszer egymás hátát kell védenünk. És ha azzal kezdjük, hogy mindenkivel igazságszérumot itatunk, főleg, ha egymás előtt kell megtenniük…
Nem látok módot, ahogy működhetne. Ez zavar a legjobban. Pedig az ötlet maga nem rossz, nem gonosz, egyszerűen csak nem hiszem, hogy megengedhetjük magunknak. A bizalmatlanság olyan fegyver, amit mi adunk az ellenségeink kezébe, és Szun Ce híresen megmondta, hogy sebezhetetlenné teheted magad, de a legyőzésük módját az ellenség fogja adni. Túl sok forogna kockán ahhoz, hogy már az elején egy ilyen ajándékot nyújtsunk át nekik. Felnyögök – ez nehezebb lesz, mint hittem. De ki kell majd találni valamit.
– Kell olyan ember, aki ismeri a kastélyt. Minden zegzugot, amit el tudsz képzelni. Nem tudok olyasvalakiről, akire jobban ráillik a leírás – rázom meg a fejem. Elhiheti nekem mindenki, a legkevésbé sem akarom meghívni a szobatársaimat. De ha Hitler megtámadja a Poklot, szövetséget kötünk az Ördöggel. Fejben azért összekomponálok egy zavaróan rövid listát azokról, akikről tudom, hogy megbízhatóak. Most azért zavaró, hogy nem voltam valami szociális ember az eddigi éveim során. De Ella ott trónol a lista elején.
– Mindenképp – biccentek, és figyelem, ahogy a lány elviharzik. Én is összeszedem a könyveimet és felvonszolom magam a hálóterembe, hogy elpakoljam őket. Egy vágyódó pillantást vetek az ágyamra, majd megfordulok, és elindulok a dolgomra. Elsőként a zuhanyt véve célba.

//Köszönöm a játékot!//




Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Lily - Alaster

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Alaster & Marlene
» Amelia & Alaster
» Alaster Sheppard
» Rina & Alaster - And what are you doing out?
» Alaster & Melody

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-