Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Evan & Dylan EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Evan & Dylan EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Evan & Dylan EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Evan & Dylan EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Evan & Dylan EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Evan & Dylan EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Evan & Dylan EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Evan & Dylan EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Evan & Dylan EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 16 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 16 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 2 Aug. - 14:19
Elkezdőzött a nyár és az esélyeim sokkal rosszabb irányt vettek. Hiszen valljuk be, az iskolában annyi mindenről tudnak és pletykálnak az emberek, hogy biztos vagyok benne, valamit megtudtam volna az apámról. Már elkéstem vele, úgyhogy valami más módszerhez kellett folyamodnom. Mivel a nagyszüleim nem igazán beszéltek ezekről a dolgokról és hát elég keveset is tudtak, így kutattam. Anya holmiját teljesen áttúrtam, de persze nem volt rest eltüntetni mindent, ami hozzá kapcsolódhatott. Egy fényképet sem, még egy levél sem akadt a kezembe. Kicsit elkeseredtem és így jutottam el odáig, hogy Evannek küldtem egy levelet a segítségét kérve. Hogy őszinte legyek még nem is készültem fel erre a dolgokra. Nem gondoltam bele, mi lesz ha egyszer megtalálom az apámat vagy valaki tudni fog róla valamit, és az a valami nem lesz túl fényes. Sőt... még soha nem is képzeltem el, vajon milyen lehet igazából. Persze a kölyökkorom az más, de a lányok többsége amúgy is az anyjukról áradozik, nekem pedig ki kellett használnom azt a tizennégy évet amit vele tölthettem. Így is túl kevés volt és még mindig nem vagyok túl rajta, csak már erősebb lettem. Ezért próbálok kapaszkodni apámba. Ez legalább kicsit eltereli a figyelmemet.
Amikor megkaptam a választ, miszerint találkozik velem, kicsit felvidultam. Nem haboztam sokat, a megbeszélt időre és helyre indultam el, és mivel nem kellett olyan túl messzire mennem, ezért semmi szükségét nem láttam még gondolni sem a hopponálásra. Egyébként sem látok ebben az utazási módszerben túl sok fantáziát, inkább ülök buszra ebben a csodás városban. Sokszor nem tudok a mugli dolgokkal betelni, még ha ezt nem is mutatom ki igazán.
Körülnéztem mielőtt beléptem a helyre. Nem szerettem volna, hogy bárki is kövessen vagy felismerjen, próbáltam minél feltűnésmentesebben idáig eljutni. Az egyik sarokban lévő, legtávolabbi helyen foglaltam helyet miután meggyőződtem róla, hogy Evan még nincs itt. Csak vártam, és a pincérnőnek is ezt mondtam. Inkább megvárom a fiút és majd együtt, úgy érzem ezt így illik. Kezdek egy kicsit ideges is lenni.



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 3 Aug. - 12:26
Viszketés kúszik fel egészen a nyakamig, amint megpillantom magamat a ruhaüzlet vizenyős kirakatában. Eltorzított női testekre érthetetlen szabású ruhákat aggattak, üres, semmibe meredő szemük riasztóan csapódott le a kéklő semmiben. Az üvegfelületről visszatükröződő arcom azonban fehérnek, élettelenek, nyúzottnak tűnik, szemeim alatt sötét karikák éktelenkednek, homlokomon ráncok emlékhasítékai derengenek. Nem ismerem fel azt a fiút, nem ismerem ezt a rettegő szempárt, nem ismerem ezt az élettelen arcot, mintha nem is hozzám tartozna, semmi köze sem lenne ahhoz az Evan Rosierhez, akit megszoktam. Talán az első este után lehettem ennyire atomjaira hullott kuszaság, talán a görcsös tusolásnál, az ezredszeri szájöblítésnél, talán az első rá következő reggelen rémképektől kísértetten, kimerülten.
De ez… a szövetekbe burkolózott farkas-kór, ez… Elviselhetetlenné tesz minden pillanatot. Hetek vannak hátra a teliholdig, hetekre vagyok még tőle, mégis riadtan kapom tekintetem minden fénystráfra, mely felszántja bőrömet. Majd ez is elmúlik, gondolom ostobán, és zavartan fordulok az utca felé, tekintetemmel tájékozódási pont után kutatok. Megszoktam már, hogy idegen számomra a muglivilág, minden kereszteződés, zebra és zsúfolt útszakasz rejtélyes. Farzsebembe túrva előhalászom a levélből letépett csücsköt, oda kapartam a találkozási pont nevét és címét, hunyorítva igyekszem kibetűzni. Nem emlékeztem teljesen a levél tartamára, valamit írt az apjáról, kérdései voltak, a név ismerősnek tűnt, de csak futólag szaladtam át rajta, és görcsösen kapaszkodtam meg a gondolatban, hogy néhány órára kiszakadhatok ebből az undorító körforgásból. Még a saját érzéseimet sem tudtam elrendezni ezzel kapcsolatban.
Hirtelen azt érzem, nem tudom, ki vagyok, mi vagyok, mit keresek itt, ezek között az emberek között, ezen az utcán, egyáltalán ebben az egészben, amit életnek nevezünk. Végül fejemre húzom a kapucnimat, napszemüveget is teszek fel, és egyenesen a megbeszélt helyre indulok. Nem is emlékszem, mi szerepelt a levélben. Valami az apjáról. Apák. Görcsbe rándul a gyomrom. Ha a név és az apja megegyezik… Egyáltalán miért találkozom vele? Veszélyes vagyok mindenkire, akinek az útját keresztezem. Amolyan fatalista módon.
Megtalálom a hangulatos kávézót, hozzánk hasonlóan fiatalok húzódnak meg benne, felkapott hely lehet, mosolygós pincérek korcsolyáznak egyik végéből a másikra. Letörölhetetlen a jókedvük, csak a szemük csillog furcsán, fásultan. Valamelyik tekintete megakad rajtam, lehámozom a kapucnit, rögtön Dylan felé veszem az irányt.
- Egy kávét… - huppanok le mellé, csak félvállról adom le a rendelést egy felénk lépő pincérlánynak. – Vagyis kettőt, igen, legyen kettő. – Pillantásomat a lányra függesztem. Most kellene köszönni. Szótlanul bámulok rá néhány másodpercig. – Fura hely – mondom végül.
Mit is mondjak neki? Szia? Ments meg? Könyörgöm, ölj meg? Hogy kezdhet az ember normális beszélgetésekbe azok után, ami történt? Hogyan veszi fel a fonalat sorsfordító események után? Szánj meg, mert beharaptak, de ne tudj róla, mert nem mondhatom el neked...?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 3 Aug. - 22:04
Sietős lépteimmel vágtatok végig a már jól ismert utcán. Ez a hely, ahová most Evant hívtam, már ismert számomra. Mondhatjuk azt hiszem, hogy nekem ez a menedékem a muglik világában. Amit persze nem kürtölnék csak úgy el, hiszen páran ferde szemmel pillantanának vissza rám utána, sokan pedig lehet, hogy meg akarnák ismerni és már nem lenne rejtekhely többé. Azt hiszem eddig még senkinek sem számoltam be erről, most Evan lesz az első. Nem hinném, hogy őt túlzottan érdekelné ez a hely majd azután. Egy turbékoló pár üldögél az ajtónál, így alapból a kávézó másik végébe indulok, hiszen nem akarom az ő nyáladzásukat lesni végig a beszélgetésem közepette. Már a fejemben próbáltam összegyűjteni a megfelelő kérdéseket a fiú felé, de viszont tudom magamról, hogy ez semmiképpen sem úgy fog lenni, ahogyan elterveztem. Sosem az van, sokszor elfelejtem már mire oda jutok, pedig hányszor megfogadtam magamnak, hogy majd egyszer felírom végre amit kell! Így csak egy nagyot sóhajtva dobom le a táskámat magam mellé és ülök le az egyik asztalhoz, miközben végig az ajtót bámulom, hogy Evan mikor fog már végre belépni rajta. Türelmetlenségemnek nemsoká vége szakad, ugyan is megérkezik és rögtön felém indul. Halovány mosolyt erőltetek az arcomra, már napok óta nincs valami túl jó kedvem, ugyanis szinte fel akartam adni a keresgélést - ami nem vall rám - amikor eszembe jutott, hogy talán Evant megkérdezhetem még, már olyan ismerősöm aki jól informált, nem igazán van. Ezért rángattam most őt ide, erre az eldugott kis mugli helyre. Mikor rendel, és a pincérnő elmegy, az asztalra könyökölök végigmérve ismét őt. Nem veszem zokon, hogy nem köszönt, elvégre most nekem sem jut eszembe, csak egyetértően bólogatok.
- Az, de jó kis rejtekhely. - Vonom meg a vállamat és kérdő tekintetemet nem rejtegetve folytatom egy levegő vétel után. - Jól érzed magad? Sápadtnak tűnsz. - Semmiképp sem szeretnék tolakodó lenni, így egy picit csendben maradok, megvárom a kávékat és a válaszát, ha mond valamit majd, nem rohannék előre a részletekre.



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szomb. 13 Aug. - 9:24
Tekintetem futtában letapogatja a hely steril semmilyenségét, bár valahol a csontos koponya mögött barázdált tekervények regisztrálják, hogy egy álmos délutánon tudnám értékelni a fesztelen pezsgést, ha én nem én lennék, és a világ sem lenne olyan, amilyen. Gondolatban visszatekerem az időt, elbotorkálok ebben a felelősségmentes ál-pillanatban, néhány hónappal ezelőtt elszökhettünk volna ide – és élveztük volna. Ebben biztos vagyok. Pillantásom átsiklik rakoncátlan, bájosan hullámokba verődő hajtincseire, égetően tiszta szemeire, szinte semmit sem változott, azonban pilláin szótlanul ül meg néhány kimondatlan kérdés, de amint felkönyököl, hogy tüzetesebben megvizsgáljon, bőrömön szikraként pattog el egy kellemetlen viszketés. Bohónak látszik a komolykodó arckifejezésével, ami nagyon nem illik hozzánk, mint a laminált poháralátét a bükkfa asztalokon, és hirtelen rádöbbenek, ha valami véletlen folytán el is árulnám neki az igazat, ugyanolyan tanácstalan lenne, mint én. Semmivel sem lennék előrébb. Sem hátrébb. Ugyanúgy a semmiben lebegnék.
Ajkainak találkozási pontjai közé feszített mosolyát hiányolom, tényleg rossz bőrben lehetek, ha a kérdése ilyen váratlanul és mélyre talál, vállat vonok válaszként, és megvárom a pincérnőt, aki két közel tolt asztal között próbál észrevétlenül átoldalazni egy kopott, ezüstözött tálcával tökéletes szögben tartott tenyerén. Muglik. Milyen egyszerű élete lehet! Este hazamegy, leheveredik, nem kell foglalkoznia gyógyíthatatlan betegségekkel, bestializmussal, háborúval, élete egyetlen feszített zsinegen gördül végig hibátlanul, háborítatlanul.
- Ha bárki meglátna minket itt... – jegyzem meg mellékesen, és mosolytalanul fogadom a két, jó szívvel felszolgált kávét. Ha meglátnának, sosem mosnám le magamról. Sem azt, hogy vele voltam, sem azt, hogy itt voltam.
Mélybarna, őzike szemeibe hirtelen belefutok, a tekintet ártatlansága hirtelen túl mélyre vág, szinte riadtan kapom el róla pillantásomat. A pincérnő tovább libben, várják más asztalok, más tiszteletlen vendégek, nincs ideje leragadni egyetlen bunkó tinédzsernél. Megköszönhettem volna, érzem a testtartásán, ahogyan elaraszol mellettünk, hogy legszívesebben tarkón vágna a tálcájával. Talán mégsem olyan egyszerű azon a muglizsinegen végiggördülni.
- Persze, csak keveset aludtam – hazudom szemrebbenés nélkül. Gondolataim között kétségbeesetten kutatok, és végre megtalálom a témát, amivel elvonhatom magamról a figyelmet. – Írtál valamit az apádról… nem volt időm végigolvasni rendesen, ne haragudj. Tehát mi történt? Milyen információkra bukkantál?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 29 Aug. - 13:31
Miután a pincérnő idehozza a megrendelt italokat, pár másodpercen keresztül csak abba nézek bele. Kicsit elmerülök a feketeségben, próbálom összeszedni gondolataimat és rájönni, vajon hogyan tudnék picit vidámabb üzemmódba váltani, hogy ne tűnjön fel olyan nagyon a lelombozottságom. Mondjuk általában mosolygok... mindenen. Tekintetemet akkor emelem csak fel újra, amikor megszólal. Csak ismét megrázom a fejemet, tudtam hová kell jönnünk, hogy ezt elkerüljem.
- Nyugi, nem fognak. - Nem hibáztatom azért, hogy így gondolkodik. Elvégre mugli közegbe jöttünk, nem minden varázsló szereti ezeket a helyeket. Óriási a különbség a két világ között, ekkor ez is nagyon jól kiderül. Engem persze érdekel mindkettő és már jól fel is fedeztem őket -nyaranként sok időm volt-, úgyhogy nem bánom. Ujjamat végighúzom a csésze tetején miközben a kérdéseimet próbálom összesíteni a fejemben, valami szerint kategorizálni esetleg és pontosan igazából fogalmam sincs, honnan indulhatnék ki. Eddig még sosem csináltam ilyet, persze próbáltam kutatni otthon, kérdezősködni a nagyszüleimtől, de többre sosem gondoltam. Ez az első eset, hogy valakinek a segítségét kérhetem ebben. A rövid kis tématerelésem nem jött be. Evan azonnal rátér a lényegre, rögtön kérdez az apámról. Halkan felsóhajtok, most már muszáj belekezdenem. Felpillantok rá, még mindig azzal a komoly tekintetemmel.
- Nem baj. Igazából most már eléggé elegem van abból, hogy senkitől nem tudok meg semmit. Az a baj, hogy még a vezetéknevét sem tudom.  A nagyszüleim csak Damiennek emlegetik, de mindig mondják, hogy ne keressem mert nem jó ember... - Aprón elfintorodom, ezzel kifejezve azt, hogy egyelőre nem nagyon érdekel, milyen ember az apám, csak tudnom kell az igazságot. Ehhez pedig elsőként meg kellene találnom őt, ami még nem biztosíték arra, hogy nem fog elküldeni a francba. - Gondoltam neked jó ismeretségeid vannak, esetleg hátha hallottál már valamit ilyesmiről... - Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy ez most olyan, mintha tűt keresnénk a szénakazalban. Csak abban tudok reménykedni, hogy Evan nem küld el a francba ezzel együtt, pedig őszintén, megérteném ha ezt megtenné.



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Evan & Dylan

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Dylan L. McCready
» Jeremy & Evan
» Sibyll & Dylan
» Damien & Dylan
» Evan & Olivia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-