Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Anne & Hannah EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Anne & Hannah EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Anne & Hannah EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Anne & Hannah EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Anne & Hannah EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Anne & Hannah EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Anne & Hannah EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Anne & Hannah EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Anne & Hannah EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 27 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 11:34
~Valamikor délután

A mai délutánomat a tanulásra szántam. A helyzet az, hogy nem vagyok olyan ember, aki elmarad a házidolgozataival. Igyekszem mindent időre - ha nem előbb - elkészíteni, de mos valahogy a Rúnatan fordítás kifogott rajtam. Ezt jelzi a körülményem is: egy bögre tejes kávé gőzölög a halom könyv mellett, amely előttem hever. Az egyik szótár neki van állítva a teás kancsónak, hogy könnyeben tudjam olvasni. Előttem természetesen a hatalmasan hosszú (nak tűnő) pergamen áll, penna, tinta - vettem egy új üveggel a múltkori baleset miatt - és igyekszem valami érthető nyelvezetté formálni a jobbra tőlem nyitott könyv lapjain álló rajzokat. Érdekel a Rúnatan, természetesen ezért vettem fel, de most valahogy nem fog az agyam. A nagyszüleim már egy hete nem jelentkeztek és nem sokra vagyok attól, hogy vonatra szálljak és hazautazzak, hogy megnézzem, jól vannak-a. Az persze eszembe sem jut, hogy a nagyanyám babusgatja picit a baglyot és nem engedi el hamar, hiszen "nagy utat tett meg szegényke". Hiába próbáltam már ezerszer elmagyarázni neki, hogy ezek a baglyok erre vannak kiképezve, ezt szokták meg és nem gond nekik, hogyha egy hosszú út után 1-2 nappal már visszaindulnak. A nagyanyám csak engem idegesít ezzel, és úgy tesz, mintha nem tudná... Morcosan lapozgatom a könyvemet, majd egy ügyetlen mozdulattal borul fel a kancsó, és csúszik ki a könyv, ami lepottyan az ölembe. És a tea pedig szép lassú, szivárgó patakban követi őt.
- A francba! - lököm hátra a padot és pattanok fel és egy szalvétáért nyúlok, valamit a könyvet igyekszem menteni. A könyvtárban nem biztos, hogy örülnének neki, ha teásan vinném vissza...

Viselet
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 11:57
Szeretem az iskolát, a diákokat, a nyüzsgést. Viszont elképesztően furcsa volt ide visszatérnem annyi év után. Talán most, már negyedik hónapja, kezdek kicsit visszaszokni ehhez a kényelmes életmódhoz; a különbség csak annyi, hogy lefoglaljam magam, szinte kétszer annyit foglalkozom a választott szakommal, mint amennyit a Roxfortos éveim alatt tanultam. Nemrég jöttem csak el Troqual irodájából, igazán megkedveltem a férfit a maga csipkelődős modorával is, és tetszik igazából, hogy a napok nem csak tanulással telnek, hanem változatosan, picit tudok vele beszélgetni is.
Valamiféle délutáni kávé - uzsonna kombinációra vágytam, ezért is céloztam meg az ilyenkor kevésbé zsúfolt Nagytermet. Mellkasomhoz egy jó vaskos könyvet szorítottam, amit nem régiben szereztem be az egyik Abszol úti könyvárustól; természetesen a rúnatanról szól. Az asztalok közötti folyosón, gondolataimba elmélyedve sétálok végig, amikor hirtelen kivágódik elébem egy pad, a lánnyal együtt. Hirtelen torpanok meg, még mielőtt ügyetlenségemben felbotlanék benne, tekintetem az asztalra, a baleset helyszínére vándorol. Kapcsolok, gyorsan kapom elő a pálcámat, és intek egyet, ezzel eltüntetve a kifolyt italt, mielőtt még még nagyobb károkat okozna.
- Óvatosan, kár lenne azért a könyvért. Érdekel a rúnatan? - Nem tudtam megálljt parancsolni kíváncsiságomnak.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 12:05
A kancsónak döntött könyvek mindig balesetet okoznak. Ideje lenne már megtanulnom ezt, mert nem az első eset, ami velem történik, és nem is az első, amit másoknál láttam. De ez afféle bevett szokás a diákok körében, kényelmes és hasznos megoldás. Bár nem túl biztonságos, mint a mellékelt ábra mutatja. A tea lassan folydogál végig az asztalon, majd hirtelen el is tűnik. Döbbenten pislogok, majd meghallom és látom a mögöttem/mellettem álldogáló idősebb nőt pálcájával a kezében. A könyvre tesz megjegyzést, hát persze, hogy arra. Az azonban már száraz lapokkal biztonságban foglal helyet az asztal egyik távolabbi végében, a többi között.
- Igen, kár lenne. Köszönöm... - biccentek és kicsit elhúzom a számat. A ruhámért is kár lenne, de persze egy könyv mindenkit jobban érdekel...
A kérdésére kicsit meglepődök. Nem gondoltam volna, hogy bárki egyből felismeri a rúnákat, illetve a sok vaskos szakirodalmat és szótárt. A címük bár bőven lekopott a borítóról, max egynéhány kötetnek maradt még meg néhány fényes betűdarab. A derekuk pedig annyira nem látszik ebből a szögből. De talán a nő a pergament melletti nyitott könyvből szúrta ki a rúnákat. Az eszembe sem jut, hogy ő is érdeklődik a rúnák iránt (bizonyára sokkal jobban, mint én...).
- Hát, most egyelőre csak egy nehéz fordítással szenvedek, de igen, amúgy érdekel. Csak most valahogy nem megy a dolog. Vagy legalábbis lassabban, mint ahogy szokott... - húzom el kicsit csalódottan és fáradtan a számat, majd sóhajtok egyet és megcsóválom a fejem. Végigmérem a nőt, nem igazán tudom, hogy kicsoda, olyan tanárnak meg diáknak is tűnik, szóval... De bepróbálkozok a tegezéssel, nagyobb eséllyel idősebb diák, mint tanár.
- Kérsz egy.. hát teát már nem, de egy tejes kávét, vagy valamit? - kínálom a nőt és jelzem neki, örülnék most egy kis társaságnak, igazán maradhatna egy picit. Néhány már nem szükséges könyvet becsukogatok, és biztonságos helyre teszem magam mellé a padra, hogy a nő is elférjen. Az ő kezében is észreveszem a könyvet és mivel újonnan vásárolt példány, vélhetőleg tökéletesen látszik rajta a cím.
- Oh, te is szereted a rúnákat? - bökök fejemmel nem túl illedelmesen az új könyv felé és egy kíváncsi mosoly szalad keresztül az arcomon.
- Hannah vagyok, amúgy... - mutatkozom be, hiszen az illem így diktálja, majd hozzáteszem:
- Hollóhát, negyed év. - ezt pedig a Roxfortos illem diktálja, így hát ez sem maradhat el. Szép lassan helyet foglalok, és kíváncsian várom, hogy vajon itt marad-e velem a nő(/lány?), vagy félti a könyvét és inkább egy üres, bénáktól mentes asztalt keres magának.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 12:21
Halovány, kedves mosollyal az arcomon biccentek a lány felé. Tekintetemet nem kerüli el a pergamen és a könyvek, na meg hát persze a nyitott rúnatan könyv sem, amiből én is tanultam valamikor annak idején - na de hát nem is olyan rég nekem is meg kellett forgatnom újra a kezemben - és bár Troqual még nem engedi, hogy minden évfolyam órájára bemenjek amit őt tart, ezért inkább amolyan magánórákat vettem és talán ezért is nem találkoztunk még Hannahval. Közelebb lépek miközben hallgatom a mondandóját.
- Ó, hát, vannak furcsaságok és nehéz dolgok a rúnatanba, de szerintem ezért érdekes, mert kihívás... - Merülök bele a mondandómba, és még mielőtt bármibe is belekezdhetnék - vagyis folytatnám a mondókám -, ő hirtelen teszi fel a kérdést.
- De igen, egyébként is kávézni jöttem. Köszi. - Nem zavar, hogy letegez. Elvégre nem vagyok tanár; csupán egy diák, csak kicsit már idősebb mint ők. De azért a 24 életévemmel nem mondhatnám magam túlságosan idősnek sem. Kicsit szélesebb mosoly kerül az arcomra amikor a könyvemet fixírozza. Helyet is foglalok a lány mellett.
- Igen, mondhatjuk így is. - Picit felnevetek, és magam elé helyezem a vaskos kis könyvet, kezemet is megpihentetem rajta. - Örülök a szerencsének, Hannah, Anne vagyok. Elsőéves továbbképzésen tanuló, a rúnaismeret tanársegédetek mellett. - Valamiért olyan hivatalosnak érzem ezt a bemutatkozást, így kicsit próbálok feloldani és miután a kávém is megjelent előttem, társalgásba kezdek.
- Ha szeretnéd, segíthetek a feladatban. Persze csak ha nem egyedül szeretnél megszenvedni vele, mire rájössz. Mondjuk, akár rá is vezethetlek valahogy... nekem is jó gyakorlás lenne. - Valahol el kell indulni, még nem volt ilyen esetem, amióta visszatértem ezen a pályán.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 12:29
Nem tudom miért, de valamiért bizalmat keltő a lány jelenléte, és örülök is a társaságának. Mostanában nem sűrűn keresek társaságot magamnak, általában inkább egyedül vagyok - mint ahogy most is voltam - , de néha jól esik az embernek egy ismeretlen ismerős, aki kicsit eltereli a figyelmét. Pláne, ha még a házijában is tud segíteni! Hasonló a véleményünk a rúntanról, így megmosolygom a lány megjegyzését és elgondolkodtat a dolog, hogy milyen lelkesen beszél róla. Habár csak pár mondatot mondott, mégis érzem rajta, hogy tényleg szereti ezt a tárgyat. Biztosan baromi ügyes belőle és sokat tanul... Már mielőtt felajánlja, felötlik bennem a kérdést/kérés, hogy majd segíthetne nekem a háziban, ha van kedve hozzá. Végül is kávézni jött, és a mellé jobb egy társaság - egy béna Hollóhátas, aki szenved a házijával - mint csak simán olvasni, nemde? Mikor közli, hogy kávézni jött, elmosolyodom, és elveszek egy tiszta bögrét a többi közül, majd a kisebb kancsót, amiben a finom illatú kávé gőzölög. Csodálatos kávét tudnak főzni a manók, én nem is értem... Tölteni kezdek, és szólok, hogy szóljon, ha elég. Majd tej, cukor és ami még kell, és hamarosan már Anne előtt is ott gőzölög egy kellemesen meleg kávé, amely újult erővel tölti majd fel a nap hátralévő részére. Mikor bemutatkozok, hamar kiderül, hogy miért is van nála rúnakönyv és miért is ismerte fel olyan hamar a dolgot.
- Tanuló vagy a tanársegéd mellett? És pont rúnatanból? Bakker! - nevetek fel vidáman. Nem is tudom, mikor éreztem ilyen kellemesen magam, és ez a meglepetés tényleg megkacagtat. Mikor felajánlja, hogy segít nekem, felsóhajtok.
- Oh, hát azt nagyon megköszönném. Ezzel a bekezdéssel van gondom, egyszerűen nem állnak össze a jelek, meg a szavak értelmes mondattá. Itt egy sárkány jel, ott meg egy asztal... Mi köze a kettőnek egymáshoz? - nyögök fel és kettőnk közé tolom a könyvben lévő fejezetet, amit le kellene fordítani. Egy régi sárkányos néptörténet, amely azt meséli el, hogyan vakított meg egy sárkány tüze egy boszorkányt, és az hogyan próbált meg bosszút állni a lényen. Persze fogalmam sincs róla, hogy az a bizonyos jel nem asztalt jelent, hanem valami egészen mást. De hát ezek a rúnák olyan egyformák!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 12:47
Hálásan mosolygok a lányra, amikor kitölti nekem a kávémat. Kevés tejjel, cukor nélkül, egy jó kis Roxforti kávé... a könyvemet kicsit odébb tolom és kezeimet a bögrére fonom, ezekben a hideg napokban jólesik egy kis melengető italocska. A lánnyal nevetek, amikor kiderül, hogy mekkora véletlenek is vannak itt, az iskolában.
- Na, hát igen! Látod, nem olyan nagy ez a Roxfort mint amilyennek tűnik... jó, mondjuk lehet, hogy nem minden sarkon botlasz bele egy rúnaismeretet kedvelő vagy értő diákba... - A kuncogásom óriási mosollyá módosul, tisztában vagyok vele, hogy csak igazán kevesek szeretik ezt a tantárgyat és még kevesebbek azok, akik értik is pontosan miről van szó. Pedig olyan sok mindenhez fel lehet használni a jövőben, hogy nem is hinné el az ember! Aprót kortyolok a meleg kávémból, miközben kíváncsi tekintetemet le sem veszem Hannahról, aki úgy tűnik, örömmel fogadja a segítségemet. Huh, lehet, hogy különórákat kellene adnom, olyan szívesen segítek másoknak, csak hát nem tudom, mennyien kérnének belőlem. Na majd mindjárt kiderül, milyen tanár is lennék! Közelebb hajolok a könyvhöz, és kicsit rápillantok az eddig megfejtésre is.
- Ühüm, hát, az valóban sárkányt jelent... sárkány és asztal? - Egy pillanatra felvonom a szemöldökömet. Egyébként viszonylag sok könyvet láttam már és ismerem a legtöbb rúnákkal írt történetet, de persze évről évre változik, a tankönyvek sem mind ugyan azok már; bele kell tekintenem komolyan, hogy lássam miről is lehet szó, mit nem ért. - Szóval, az a jel ott nem asztalt jelent, nézd meg kicsit jobban, próbálj kicsit a részletekre összpontosítani. Jó, persze, tudom nehéz kikövetkeztetni, de... át kell látni az egyszerűségen. - Tekintetem a lányra vetem ismét, kérdőn, hátha sikerül neki kicsit kielemeznie azt a másik rúnát. - De egyébként az is szokott segíteni, ha picit tovább haladsz a történettel esetleg. - Persze ha abból amit meséltem nem jön rá, nem lát át rajta, akkor megmondom neki a megfejtést. De hát én nem rohanok sehová!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 12:58
Valóban furcsa véletlen, hogy pont ezzel a lánnyal sikerült összefutnom. És még csak nem is "sima diák", hanem már felsőbb éves tanuló. Vélhetőleg ő is tanár lesz, vagy valami komolyabb dolog miatt kezdett el a rúnatannal foglalkozni, így csak az előnyömre válhat, ha vele tanulok - vagy tőle. Hálás vagyok, hogy felajánlja a segítségét, mert úgy gondolom, hogyha egyedül akarnám lefordítani ezt a részt, lehet, hogy itt ülnék este 10ig is. És a helyzet az, hogy ez alatt a pár perc alatt eszembe sem jutottak a nagyszüleim, ami miatt kicsit szégyellhetném magam, de jelen helyzetben azt hiszem jobb, hogyha az aggodalom nem palástolja el az agyamat, és akkor kicsit jobban tudok koncentrálni a tananyagra.
- Hát igen, nem sokan járunk az órára. És van, aki végig alussza az egészet... - húzom el a számat. Hát persze, hogy egy pofátlan Mardekárosról van szó. Már csak ezért is szúrja a szememet a dolog. Hogyha más házból való lenne, lehet észre sem vettem volna. De a zöld talár annyira virít...
Lassan kettőnk közé tolom az anyagot, a lefordítandó fejezetet és az eddig összetákolt mesémet, és igyekszem rámutatni a problémámra, hogy hogy is jön össze a két szó egy mondatban. Mikor Anne közli, hogy figyeljek a részletekre, kicsit babán bámulok a jelekre és mintha kicsit össze is mosódnának. A részletekre? Egy rúnában csak részlet van! Végigrajzolom a pennámmal a rúna jelet, igyekezve nem kihagyni egy részletet sem. Egyszer, kétszer, majd...
- Ó! Itt van egy plusz kis pöcök! - szólalok meg hirtelen, majd kicsit bocsánatkérően nézek a lányra. Pöcök? Bakker, egy rúnatanár előtt hogy lehet ilyen baromságot mondani? Elpirulva kapkodok a szótárban és rájövök, hogy nem asztalról van szó, hanem szemről. Hát, pech...
- Tehát szem. Így már kezd értelmesebb lenni a dolog... - kúszik egy apró lágy mosoly a szám szegletére. Talán egy ismeretlen ismerős kellett az ihlethez és ahhoz, hogy tudjak dolgozni?
- Nektek is le kellet fordítani ezt a szöveget? - nézek titokzatosan a lányra. Tudni szeretném, hogy ő ismeri-e a történetet...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 13:46
- Nem is értem, hogy az ilyen emberek miért veszik fel ezt a tárgyat... - Húzom el a számat kicsit, de hát mindig, minden évfolyamban van ilyen eset, ilyen diák és a tanár ez ellen nem tehet semmit sem. Esetleg valahogy megpróbáljuk érdekesebbé varázsolni az órákat, a módszereket. Az talán hatásos lehet.
A tekintetem az anyagra fut, jól áttanulmányozom az egészet, amit eddig megcsinált. Remélem sikerül kicsit rávezetnem a megoldásra és segítenek majd a szavaim... miközben ő lelkesen próbálja megfejteni azt a rúnát, amit asztalnak hitt, én a történet további részét tanulmányozom. Ilyenkor sokszor annyira bele tudok merülni a részletekbe, hogy teljese megfeledkezem a külvilágról. Most épp a kávém pihen csak mellettem, gyanítom, hogy kicsit ki fog hűlni, mire legközelebb feleszmélek. Csak kicsit felnevetek és helyeslően bólogatok Hannah fellelkesülésére. Nem zavar, hogy hogyan nevezi ezeket a dolgokat, nekem csak az a lényeg, hogy ő megértse azt.
- Igen, ez a szem jele! Nagyszerű. Látod, csak egy apróság... aki nem ügyel a részletekre olyan nagyon, az sajnos rosszul választott tárgyat. Amikor elkezdtem tanulni, akkor nekem is nehéz volt rávennem magam, de megláttam a lehetőségeket és a tárgy úgymond... szépségét. - Mesélem. Mihelyst befejezem, máris érkezik hozzámegy másik kérdést. - A rúnakönyvek viszonylag sokszor változnak, a történeteket cserélik, egyelőre még nem ugrott be ez, de van rá esély. - Ujjamat végighúzom a bögrének a tetején. - A tanárok nagyon nyúznak titeket az ünnepek előtt? - Próbálok közben kicsit más felé is elsuhanni a beszélgetésben. Legalább valakinek fel tudom tenni a kérdéseimet!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 14:07
Való igaz, hogy a rúnatan nem a legérdekesebb és legizgalmasabb tantárgy. Már akinek, persze. Eleinte én is csak azért vettem fel, mert halvány fogalmam nem volt róla, hogy mit is takar a tárgy, és hogy mit is lehet itt megtanulni. Azóta néha kicsit megbánom a dolgot (mint mikor elkezdtem a fordítást) és néha hálás vagyok, hogy felvettem a tárgyat (mint most, Anne lelkesedését hallgatván). Valóban megvan a maga szépsége, hogyha az ember éppen ráér és kedvet érez az ilyen aprócska különbségek kibogarászásához.
- Azért remélem, hogy az év végére már az ilyen alap jeleket tudni fogjuk... - húzom el kicsit a számat, de a csillogás a szememben nem szűnik. Tényleg örülök Anne-nek, hogy éppen itt és most futottunk össze és ismerkedtünk meg egymással. Úgy látom, hogy ő is élvezi kicsit ezt a kis tanárkodás dolgot, hiszen végtére is arra készül, nemde? Persze ezt nem tudhatom biztosan, de órákat majd gondolom, hogy kell tartania, talán majd nekem is. Érdekes lesz... Rákérdezek, hogy ismeri-e a történetet, és mikor közli, hogy gyakran változtatják a történeteket, elkerekedik a szemem.
- Tényleg? Én pedig pont azt hallottam, hogy megvannak az alap történetek, amiken a legegyszerűbb megtanulni a rúnákat. De gondolom akkor van pár alap szöveg, meg van néhány gyakorlásra érdemes, változatos szöveg is. Hosszú lesz ez az év... - sóhajtok, majd elnevetem magam és megcsóválom a fejem. Lekörmölöm a kész mondatot, ami most már értelmesebb, mint a sárkány és az asztal esete volt még néhány órával ezelőtt. Végigfuttatom a szemet a következő sorokon, majd elmosolyodom, amikor már felismerek néhány rúnát.
- Ez a sárkány. Ez a szem. Ez az élet. Az pedig a ház. A gyógyítás. És a lélek. - mutogatom sorban a jeleket, amik most egy soron belül immár ismerősen köszönnek vissza. Hamar sikerül összeraknom a mondatot, csupán egy jelnek nem tudom a jelentését, így a szótár után nyúlok és lapozgatni kezdem, hogy a megfelelő részhez érjek. Közben persze Anne-re is figyelek és megcsóválom a fejem.
- Vannak jó fej tanárok, akik csak néhány centi házit adnak így a szünet előtt. Azt hiszem mindenki tartogat egy jó nagy adag házit az ünnepekre, úgyhogy most előtte annyira nem hajtanak minket. - húzom el undorodva a számat. Már sejtem, hogy mi fog rám várni az ünnepek alatt, de december 28.-ig nem vagyok hajlandó egy könyvhöz sem hozzáérni.
- Hol laksz az iskolán kívül? Otthon ünnepled a karácsonyt, vagy itt maradsz a suliban? - teszek fel egy talán kicsit túl személyes kérdést, és kicsit el is pirulok.
- Már ha publikus, persze... - teszem hozzá kicsit bocsánatkérően.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 14:26
- Igazából, ha elég jó a vizuális memóriád, akkor szerintem könnyen meg lehet jegyezni őket. - Nekem talán ez volt az egyik előnyöm ezzel a tantárggyal. Voltak olyan jelek persze, amiket nagyon nehéz volt megjegyezni vagy éppen összekeverhetőek voltak másikkal, de viszonylag rövid idő alatt megtanultam sok rúnát, amiből aztán azt vettem észre, hogy csak úgy özönlenek belőlem a szavak a pergamenre, a házik könnyebbek lettek, nem kellett a szótár olyan gyakran. Persze ehhez idő kell.
- Lehetséges. Nem tudom, de majd erről megkérdezem Troq.... vagyis Mr. Parthenai-t. Ő biztosan meg tudja mondani a konkrét választ rá. Bár azt hallottam, elég új az iskolában még... - Mindent hallottak, de még hogy konkrétan nem elemeztük ki egymás múltját, csak annyi tudok róla, hogy átoktörő volt. Én nem biztos, hogy otthagytam volna az az izgalmas munkát egy tanári állás végett. Vagy ki tudja... Bátorítóan mosolygok Hannahra, amikor már látom, hogy kezd összeállni a kép.
- Igen! Ez szuper, jól haladsz! Már nem sok és meg is lesz az egész. - Itt az ideje, hogy észrevegyem a kávémat is, úgyhogy egy jó nagyot belekortyolok, szerencsére még nem esik olyan rosszul, hisz csak langyos. A lány láthatóan bátran válaszol minden kérdésemre, tovább mosolygok.
- Biztosan nem hagynak majd unatkozni titeket. De azért csak nem mindenki! Elvégre sajnos nem lesz olyan túl hosszú ez a szünet. - Kicsit elhúzom a számat. Emlékszem, diákként mennyire szerettem volna, ha még egy héttel vagy kettővel meghosszabbítanák a karácsonyi szünetet. Most már igazából nekem mindegy, sőt... kicsit felsóhajtok. - Hát, valószínűleg itt az iskolában fogok ünnepelni. De még nem döntöttem el. Egyébként Godric's Hollow-ban van egy házam, de majdnem kellemesebb lesz itt mint odaát. Itt talán társaság is akad majd. Te gondolom hazautazol..? - Teszem fel bátorkodva a kérdésemet, majd kicsit elsomoyoldom.
- Na és, mész a karácsonyi bálra? Nem is tudom, nem voltam már jó ideje! Milyen mostanság? - Nem tudom, hogy volt e már vagy épp nem, de ha nem kapok választ azzal sem lesz problémám. De régen mennyire imádtam is a bálokat! Szép emlékek kötnek hozzá.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 14:43
- Hát igen, végül is az annyira nem rossz, csak időm nem nagyon van bámulgatni a jeleket. Többnyire csak az órán foglalkozok vele, meg azt a néhány órát, amit a házikészítéssel töltöm. Csak úgy nem olvasgatok rúnás könyveket... - mosolyodom el és vetek egy pillant a lány előtt fekvő könyvre. Ő bizonyára könnyed olvasmányként vette meg magának, hogy elüsse az unalmas perceit. Talán most is azt csinálná, ha én nem lennék itt.
- Sajnos általában a házi és az órák között elfelejtek néhány jelet, aztán néha úgy érzem magam - meg szerintem a tanár is - mintha meg sem csináltam volna a házikat. Pedig meg szoktam többnyire mindegyiket. - jelentem ki határozottan. Valóban megcsinálom a legtöbb házit, gyakorlok is annyit, amennyit elvárnak a tanárokat. Ha valami érdekel, akkor talán kicsit többet is, ha nincs más dolgom. Mostanság nem nagyon járok társaságba, így jut idő mindenre...
- Lehet, hogy akkor azért vannak eltérő vélemények a tanítási módszerekről. Gondolom téged nem ő tanított. Illetve... Itt végeztél egyáltalán a Roxfortban? - teszek fel egy nagyon alapvető kérdést, ami eddig még eszembe sem jutott. Lehet, hogy már említette, csak nem figyeltem éppen, minden esetre azért nem mindegy, hogy ki hol végez. Szerintem. Én hálás vagyok és büszke, hogy felvettek a Roxfortba. Bár talán pont a népszerűsége miatt jár ide mindenki (még azok is, akiknek nem kellene) és ezért van kitéve olyan veszélyeknek, ami tavaly az évzárón is történt. Beleborzongok a gondolatba és igyekszem elhessegetni a fejemből a rémes emlékeket, mielőtt még néhány könnycsepp utat tör magának... Gyorsan a szövegre koncentrálok, és hamarosan már egy újabb értelmes mondat kerül a pergamenre, szépen összerakva a dolgokat. A keresett szó pedig ott csücsül szótár megfelelő részén: vak.
-A vak szem... Ó! Kezd érdekes lenni a történet. - szólalok meg halkan, miközben leírom a lefordított teljes egész mondatot. Nem is figyelve rá mit, rákérdezek, hogy Anne hol fog karácsonyozni. Utána tudatosul bennem, hogy nem egy haveromról, vagy diáktársamról van szó, hanem egy tanár tanoncról, így valahogy még mindig igyekszem tartani a távolságot. Talán több mint 5-6 (vagy 10...) év van közöttünk, ki tudja. A választ azonban megkapom és habár kiderül, hogy van egy háza Godric's Hollowban, mégis a kastélyban marad az ünnepekre. Ezen kicsit elcsodálkozom, bár hallottam már diákot, aki áradozott a roxforti karácsonyról. Szűk körben ülnek asztalhoz, és Dumbledore is részt vesz a vacsorán, valamint mindenki kap valami kis apróságot. Biztosan érdekes és izgalmas lehet, de én inkább a nagyszüleimmel töltöm majd a karácsonyt. Legalábbis addig is együtt vagyunk és nem történhet semmi baj. A gondolatra ismét gombóc nő a torkomban, így igyekszem ismét más felé terelni a gondolataim folyását.
- Legalább ismerkedhetsz kicsit a tanárokkal. Úgy hallottam, hogy ilyenkor igen családias szokott lenni a légkör, és Dumbledore is a diákokkal vacsorázik. - jelentem ezt ki úgy, mintha ez valami nagyon különleges megtiszteltetés lenne.
- De igen, én hazautazok, a nagyszüleimmel töltöm a karácsonyt. A szüleim már nem élnek... - teszem hozzá szinte motyogva az utolsó mondatot és nem is tudom, hogy miért és hogyan csúsznak ki a számon a szavak. Néha annyira vágyok egy bensőséges beszélgetésre, hogy valaki tényleg, úgy komolyan megkérdezze, hogy érzem magam. Ez a nő valamiért nagyon bizalomgerjesztő, és talán ennek a hatására csúsznak ki önkéntelenül a számon a szavakat. Végül megcsóválom a fejemet és sóhajtok egyet, majd mosolyogva nézek fel a lányra.
- Nem hiszem, hogy elmegyek idén. Amióta itt vagyok, mindig elmentem hol fiúval, hol csak a barátnőimmel. Idén valahogy... Nem igazán van kedvem emberek között lenni. - vallom meg őszintén a dolgot és észre sem veszem, hogy a pergamen egyik szélére rajzolgatok aprócska karácsonyfákat.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 15:06
- Persze, megértem. - Mosolyodom el kedvesen. Remélem nem értette félre, hogy ezzel most azt akarom mondani, hogy egész nap ezeket kelljen nézegetnie... egyszerűen csak egy tipp, hogy így könnyebb. - Van olyan ismerősöm, aki annyira komolyan vett néha egy-egy tantárgyat, például a rúnatant is, hogy felrajzolta a plafonra a rúnákat jelentéssel és amikor az ágyban feküdt, mindig azokat nézegette. - Mesélem nagy lelkesedéssel, miközben a végére teljesen kifordulok magamból és elnevetem magam az emlék gondolatára.
- Nem nem, nem ő. Itt végeztem, de annak már 7 éve. Sok tanár nem az volt akkor még akik most. - Elég sokan ismeretlenek voltak számomra, de azért jól esett néhány ismerős arcot is látni, mint például McGalagony professzor. Nem is tudom, hogy az idős nő, hogyan tud megjegyezni és még évek múltán is ismerni ennyi embert! Szinte már teljesen elfogy a kávém, amikor ismét Hannah pergamenjére, majd a könyvre tekintek, ahol a történet mutatkozik meg. Csak egy biztató csak így tovább tekintettel hagyom, hogy csinálja a dolgát; csak akkor szólok bele, ha segítséget kér.
A téma viszont a karácsonyra terelődik. Nem tudom, igazából annyira nem kedvelem az ünnepeket és ez a mostani sem érint meg túlzottan. De egyetértek azzal, amit a lány mond.
- Igen, kíváncsi leszek. Azelőtt sosem maradtam az iskolában. - Biztosan kitalálunk valami ünneplős dolgot Troquallal vagy nem is tudom. Lehet, hogy csak ezt szeretném... ő pedig totál leráz majd. Pedig milyen jó is lehetne! Kicsit elszomorodom, amikor azt mondja, a szülei már nem élnek, én pedig ilyenekről kérdezősködöm csak úgy ismeretlenbe. Elszégyellem magam.
- Sajnálom. - Nem is csavarom tovább a témát, egyszerűen csak csöndben üldögélek a lány mellett ameddig nem válaszolja meg kérdésemet a karácsonyi bálról.
- Megértem, vannak ilyenek. De ki tudja, lehet, hogy még addig megjön hozzá a kedved! - Bátorítóan ismét elmosolyodtam. Még el kell mennem Roxmortsba szétnézni ruha ügyben. Jó lesz kicsit nosztalgiázni még ha egyedül is megyek el rá. - Mit szoktál csinálni a szabadidődben? - Terelem a témát kicsit vidámabb útra. Vagyis próbálom.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 15:24
- Uh, hát azért az kemény. Ennyire sajnos még nem vagyok lelkes. De kérdezd meg majd a vizsgák előtt, hátha akkor már perfekt leszek. Lehet nekem is lesznek majd ilyen jelek a plafonomon. Ötletnek nem rossz végül is. - nevetek együtt a lánnyal, bár nem nagyon tudom elképzelni, hogy ilyesmit csináljak. Rákérdezek végül, hogy Anne itt végezett-e, hiszen ez nem volt számomra egyértelmű. Végül kiderül, hogy igen, csak akkor még számos tanár más volt. 7 éve. Hú, hát igen, az elég sok idő. Gyors fejszámolást végzek, és így rájövök, hogy igen, pontosan 10 évvel idősebb ez a lány nálam. Bakker!
- És volt olyan tanár, akit nagyon szerettél, de már nem tanít itt? Amúgy szerintem nagyon sok tanár a nyugdíjig itt marad a Roxfortban. Én büszke és hálás vagyok, hogy ide járhatok, itt tanítani szerintem még nagyobb dicsőség lehet... - osztom meg az előbbi gondolatomat a lánnyal. Nem igazán tudom elképzelni, hogy valaki máshol kapjon tanári állást és itt hagyja a Roxfortot. Egy izgalmasabb, jobban fizető állásért igen, de hogy valaki máshol tanítson... Persze lehet csak én tartom túl nagynak az iskolát. Közben persze csinálgatom a fordítást, megnézek egy-egy szót a szótárban, amit le is jegyzetelek, végül a szavakból igyekszem értelmes mondatokat összerakni. Igazából már csak pár értelmetlenebb mondat maradt hátra, de jól jött Anne segítsége, hogy figyeljek a részletekre.
- Aha, ezt is egy kis plusz vonal miatt máshogy fordítottam... - húzok át lendületesen egy szót és írom helyére az immár passzolót. Szóba kerül a karácsony téma is, hiszen itt van már a nyakunkon ("pedig a szívünkben kellene lennie"), és kiderül, hogy habár a lánynak van háza, mégis a kastélyban tölti az ünnepeket. Elmesélem, hogy ezidáig mit hallottam az itt létről és nagy dologként említem meg, hogy Dumbledore is a diákokkal szokott vacsorázni. Én azonban inkább vágyok haza a nagyszüleimhez. A félig elmotyogott mondatra csak egy együtt érző pillantást és szót kapok, ami tökéletesen elég. Egy halk köszönöm, és máris másra terelődik a téma, aminek nagyon örülök. Nem biztos, hogy lenne erőm elmesélni, hogy mi történt. Nem sok ember tudja, és azok sem nagyon adták még tovább... De meg kell tanulnom együtt élni a múlttal és ez az, ami még ilyen rövid idő távlatból nem megy. Még nem...
- Hát igen, lehet. Ha valaki elhív akkor lehet, hogy benézek. Te mész valakivel? Vagy... Mióta vagy itt? Ismersz egyáltalán embereket már? Mert gondolom a te korosztályodból, meg a régi ismerőseidből nem nagyon maradt már itt senki. - nézek megértően a lányra. Nem tudom, hogy esetleg nekik is van évfolyamuk, vagy csak néhány tanuló jöhet ide gyakorlatra? Sajnos fogalmam nincs, hogy működik, úgyhogy nem hülye kérdés részemről.
- Régebben sokat jártam el a barátaimmal sétálgatni, vagy éppen szórakozni, le a faluba. Gyakran rendeztünk gyakorlati versenyeket a kh-ban. Meg szeretek rajzolni és írni. Verseket többnyire. De mostanában inkább a tanulásra koncentrálok... - mesélek egy kicsit, és habár megjelenik egy halovány, lágy mosoly az arcomon, ahogy a "régi" barátaimra gondolok, a régi hobbikra és szórakozásokra. De annyira elhalványult a jó kedv az emlékekből, hogy néha én is megijedek, mennyire nem érdekelnek már ezek a dolgok és milyen hirtelen megkomolyodtam és felnőttem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 15:46
- Ő az egyetlen akit ismerek, hogy ilyesmit tett, szóval... Nem tudom, kicsit vicces. De vannak ilyen leleményes emberek. Vizsgák előtt meg főként. - Emlékszem én is mennyire izgultam sokszor és hát nem mondom, voltak meglepő fordulataim, amiket sosem képzeltem volna, hogy tenni fogok például. De most nem tudom mi lesz idén. Végül is azzal foglalkozom amit szeretek. Csak kicsit nehéz lesz visszaszokni a hajtásba.
- Hát, a rúnaismeret tanárom már nem tanít itt, nem tudom, biztosan nyugdíjazták, hiszen már jó korban volt. De dicséretes ember, meglepően meg tudta szerettetni az emberekkel a rúnatant. - Mesélem. A többi tanár aki engem is tanított jórészt még most is itt van. Persze kedveltem még más tárgyakat is, nem csak a rúnatant. Például a sötét varázslatok kivédését...
- Még nem tudom, lehet, hogy egyedül megyek. Nem nagyon ismertem még itt meg senkit a tanáromon kívül. Mondjuk szeptember óta itt vagyok, akkor kezdődött az én tanévem is. Nem tudom, elég sok fiatal tanársegéddel futottam össze, diákkal mármint olyannal mint én viszont kevéssel. - Talán annyira nem felkapott a diákok körében ez a tanári továbbképzés. Elvégre nem könnyű. Csak azoknak jó akik szeretnek a gyerekekkel, kamaszokkal foglalkozni. Na meg tudnak is... az sem mindegy ám. Tekintetem a lányra emelem, elmosolyodom, és közben hallgatom, hogy mit mesél arról, mit szeret csinálni. Érzem a múltidőd a szavaiban és hát biztos vagyok benne, hogy erre valami kihatással volt. De hisz még csak 14 éves! Nem tudom mikor veszítette el a szüleit szegény lány, nem ismerem a múltját, de talán ez lehet rá kihatással...
- Hm, hát értem. De olyan fiatal vagy még, előtted az egész élet... - Őszintén nem tudom, mit kellene mondjak.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 16:02
- Mindenki máshogy tanul. Vizsgaidőszakban mindig megnőnek a folyosón motyorászó emberkék. - vigyorodom el szélesen, mert valóban a kastélyban ez igen napi szintű jelenség év végén, hogy minden sarokban a folyosókon magoló diákokat látsz, akik néha hangosan motyognak a könyvük felett - vagy éppen a könyvük nélkül.
- Én általában mindig mindent többször leírok, úgy beleragad a tollamba a tanagyag... - vigyorodom el titokzatosan. Való igaz, hogy általában ugyan azzal a tollal megyek vizsgázni, mint amivel előtte jegyzeteltem, úgyhogy ez valami pszichés dolog lehet nálam. Persze a gyakorlati dolgoknál a pálcám jobban a hasznomra van. Most is ott pihen az asztalon, az egyik könyv borítójába csúsztatva. Már el is felejtettem, hogy itt van, bár tavaly óta mindenhova magammal hordom. Bár nem bízom annyira az iskolában és a védelmében, mint tavaly...
- Kedvelem az olyan tanárokat, akik szeretik a munkájukat. A tanárkodás nem is munka, inkább hivatás kellene, hogy legyen... - fejtem ki a véleményemet komolyan. Vannak olyan tanárok, akik csak azért vállalták el ezt a munkát, hogy legyen fizetésük és állásuk. De van, aki tiszta szívből tanít és az olyan tanárokat mindig is kedveltem.
- Remélem neked sem fognak túl hamar az agyadra menni az idióta kölykök... - nevetem el magam. Szerintem sok tanár abba un bele, hogy mindig az idióta gyerekeket kell hallgatnia és fegyelmeznie.
Szóba kerülnek az ünnepek, hogy ki hol tölti a karácsonyt, és a bál is. Idén még nem gondolkoztam ezen, nem sok kedvem van elmenni, és emberek között lenni. De persze lehet, hogy valaki meghív, vagy éppen idén is számíthatok a barátnőimre. Bár sajnos ahogy én, úgy ők is tartják a két lépés távolságot, úgyhogy lehet, hogy most kimaradok a kvartettből, és csak hárman mennek - nélkülem. Ahogy Anne beszél a bálról és az agyamba is beköltözik a gondolat, egyre inkább érzem, hogy talán butaság lenne kihagyni az év lenívósabb eseményét. (Persze, kinek mi. Valaki a Halloweeni lakomát élvezi a legjobban...)
- Hát azért karácsonyit hátha megismersz még valakit, akivel eltudsz menni. - biztatom a lányt. Csinos, kedves nőnek tűnik, talán még hím nemű is lesz az illető, akivel összeismerkedik és elkíséri őt a bálba. A hobbik is szóba kerülnek, és elmondok néhány dolgot, amiket régen csináltam. Régen. Tavaly. Manapság már nem hoz lázba, hogy lemenjünk egy forrócsokira a faluba, hogy hosszú társalgásba kezdjek egy-egy szimpatikus emberrel, és nem izgat, hogyha szép a táj, nem fogom lerajzolni, vagy verset írni róla. Sajnos ahogy egyre depressziósabb vagyok, úgy egyre inkább tűnnek el mellőlem az emberek, akiket csak a vidámságom és a jó kedvem tartott ott. Sajnálatos dolog ez, de mindig azzal vigasztalom magam, hogy az ilyen barátokat jobb is elveszíteni. Akik csak akkor vannak melletted, ha jól érzik magukat veled. Tudom, hogy változtatnom kellene a hozzá állásomon, és az újonnan kialakult viselkedésemen, de egyelőre még nem megy. Még nem tudtam feldolgozni a nyáron történteket, és egyszerűen nem tudok csak úgy átlépni a szüleim holtteste felett, akiknek indokolatlanul kellett meghalniuk. Kicsit felhúzom magam, a kezem ökölbe szorul a füzetlapon, és erőteljesen teszek pontot a szöveg végére.
- Pompás. Azt hiszem kész... - sóhajtok egyet, és igyekszem lenyugodni, bár a szótárt is elég erőteljesen csukom be.
- Ha nem haragszol, elköszönök, mert még gyakorolni szeretnék ÁTV-re. - húzom el a számat, és bocsánatkérően nézek a lányra. Örültem a társalgásak és az új ismerettségnek, de sajnos eléggé elment délután, már sötétbe burkolódzik a kinti táj is.
- Nagyon szépen köszönöm a segítséget, és lehet, hogyha úgy alakul, még megkeresnélek a tárggyal kapcsolatban... - nézek a lányra kérdőn, hogy nem zavarná-e a dolog. Összeszedelődzködöm, majd megköszönöm a társalgást és még egyszer a segítséget majd ott hagyom, súlyos, vaskos könyvekkel teli táskámat a vállamra lökve hagyom el a Nagytermet.

//Nagyon szépen köszönöm a játékot! *-* Nagyon szeretem a pörgős RT-t, lehet, hogy még zaklatni foglak egy-egy alkalommal! Smile További szép délutánt kívánok neked, és még 1x köszi a játékot! //
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 15 Dec. - 16:20
- Ez is egy jó módszer. - Mosolyodom el. Én is sokat jegyzetelek és kétszer általában át írok mindig mindent, addigra úgy nagyjából meg is jegyzem a dolgokat. Persze csak ha olyasmi ami érdekel. Ha nem, hát akkor biztosan nehezen fogom még leírni is a jegyzetet, nem hogy megtanulni... Egyetértően mosolygok Hannah véleményére.
- Igen, ez igaz. Remélem én ilyen tanár leszek majd egyszer. Még ha nem is itt, hanem mondjuk magán úton... - Magyarázom, miközben elgondolkodom. Nem tudom, mennyi idő lesz mire elvégzem ezt a továbbtanulásos dolgot, remélem ha beleadok mindent a megfelelő időben tudok diplomát szerezni -vagymit- és aztán pedig lehet, hogy elutazom, úgy hallottam, az jó tesz a karriernek, ha külföldön tanít az ember egy ideig. Még bizonytalan, most kezdtem elvégre csak... Kicsit felnevetek. - Szeretem a gyerekeket. Remélem, elég türelmem is lesz hozzájuk. - Örülök neki, hogy ilyen jól el tudunk beszélgetni. Nem gondoltam volna, hogy így alakul majd a délutánom, mindenesetre boldog vagyok, hogy segíthettem és még pár dolgot is megtudtam. Csupán csak bólintok egyet a karácsonyi témára, amolyan reménykedő tekintettel pillogok közben Hannahra, hisz ez valóban jó lenne.
Nem tudom, megbántottam e valamivel a lányt, de hirtelen köszön el. Kicsit aggódom, hogy úgy volt, de remélem nem kell a legrosszabbra gondolnom, hiszen igyekeztem nem olyan dolgokat mondani, amivel megbánthatnám. Felnézek rá, ahogy felkel, én ott maradok, ülve.
- Természetesen nem probléma. Csináld csak a dolgod. Sok sikert hozzá. - Jegyzem meg, majd kicsit oldalra fordulok, hogy jobban lássam, ahogyan pakolászik és lassan meg is indul.
- Örülök, hogy megismerhettelek. Szívesen segítek máskor is, az első emeleten találsz, ha szükséged lenne rám, de nyugodtan küldj baglyot! - Végignézem, ahogyan elhalad az asztalok közötti folyosón, majd mosolyogva visszafordulok, még egy bögre kávéval a kezemben nyitom fel a könyvemet, és olvasni kezdek.


// Köszönöm szépen én is, bármikor kereshetsz, írj csak Marliera, általában kapható vagyok az ilyesmire nevetés A játékért a 20 pontot is utalom a házadnak nemsokára Wink
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Anne & Hannah

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Troqual & Anne
» Anne Eastwood
» Sarah & Hannah
» Capricus & Hannah
» Andrew & Hannah

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-