Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

At night in the library with an undesired company. Can it be worse? - Sarah & Capricus EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

At night in the library with an undesired company. Can it be worse? - Sarah & Capricus EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

At night in the library with an undesired company. Can it be worse? - Sarah & Capricus EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

At night in the library with an undesired company. Can it be worse? - Sarah & Capricus EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

At night in the library with an undesired company. Can it be worse? - Sarah & Capricus EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

At night in the library with an undesired company. Can it be worse? - Sarah & Capricus EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

At night in the library with an undesired company. Can it be worse? - Sarah & Capricus EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

At night in the library with an undesired company. Can it be worse? - Sarah & Capricus EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

At night in the library with an undesired company. Can it be worse? - Sarah & Capricus EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 28 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 28 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

At night in the library with an undesired company. Can it be worse? - Sarah & Capricus



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 25 Dec. - 16:26
Sarah && Capricus

At night in the library with an undesired company. Can it be worse?

Ha Mardekáros vagy, néha egyszerűen "kötelező" tilosban járnod. Vagy legalábbis feszegetned a határokat. Főleg, ha a családneved Phillips. Míg a nővérem, America is idejárt, végképp sokszor keveredtem bajba. Többnyire az ő uszítására, sugallatára, nevezze mindenki, ahogy szeretné. Nem arról van szó, hogy mindent a testvéremre akarok kenni, de meg kell hagyni, elég nagy zsarnok. Kicsi közöttünk a korkülönbség, kicsit mindig is olyan volt emiatt, mintha ikrek lennénk. Nem mondhatnám, hogy utálnám, vagy ilyesmi, de az biztos, hogy kicsit túlzottan is szereti kézben tartani a dolgokat. Meg van róla győződve, hogy ő aztán tudja, mi a jó nekem, hogyan kell a "nevemhez méltón" élnem. Talán pont ezért van, hogy bár az eddigi életem során, azt az egy évet leszámítva, mikor ő már a Roxfortba járt, én meg még tízévesen nem, gyakorlatilag mindig együtt voltunk, vajmi keveset tud arról, hogy valójában milyen ember vagyok én vagy milyen terveim, céljaim, vágyaim vannak. Érzelmileg úgy igazán soha nem tudtam megnyílni neki. Bár azt hiszem, neki erre nem is igazán volt igénye. Elképzelt valamilyennek és igyekezett hozzáalakítani ehhez a képhez és nem fordítva.
Most viszont ismét "szabad" vagyok. Ő elvégezte az iskolát, nekem viszont még van egy évem. Egy évem arra, hogy megtaláljam önmagam és év végén valahogyan az értésére adjam, hogy én nem azt az életpályát akarom, amit ő és a szüleink szántak nekem. Nem akarom, hogy rám tegyék a jelet és ez határozza meg az életemet. Én sportoló akarok lenni!
És akkor még nem is beszéltünk Rosamund Thatcherről. America mindig is utálta, hacsak hozzászóltam. Egy mugli származású lány. Nem mintha bármi közöm lenne hozzá. Csak többször jut eszembe a kelleténél. Sokkal többször. Még szerencse, hogy ezt America nem ellenőrizheti.
Túl sok a gondolat a fejemben, ezért van szükségem erre az éjszakai sétára. Erre is még a nővérem szoktatott rá anno. Még csak elsős voltam, amikor már kirángatott éjnek évadján a klubhelyiségből, mert hogy az "milyen menő". Voltak rázós helyzeteink, de ha vele jöttem ki, valahogy sosem kaptak el. Bízom magamban, hogy megtanultam tőle ennek a praktikáit is.
Mert America ugyan nincs itt, de a barátaim, a háztársaim elkönyveltek valamilyennek az évek során és ők továbbra is elvárják tőlem a kötekedő bajkeverő szerepét. Pedig én nem akarok bántani senkit! Miért lenne rosszabb valaki csak attól, hogy nem aranyvérű, vagy mondjuk a Griffendélbe jár? Elég korlátolt gondolkodásra vall szerintem. Mégis én is úgy teszek, mintha ez határozna meg...
Kell az egyedüllét, ahol végre önmagam lehetek. Ahol merek önmagam lenni. Itt az éjszakai folyosókon. Nem is nagyon figyelek rá, merre visz a lábam, csak megyek. Azon kapom magam, hogy a könyvtárban vagyok. Ha már így alakult, esetleg megnézhetném a zárolt részleget. Csakúgy, mert miért ne? Néha adok magamnak ilyen értelmetlen bátorságpróbákat már kiskorom óta. Kinőhetném már, tudom, de talán sosem fogom.
Azonban épp csak megindulok abba az irányba, szemből kilép onnan egy lány. Pálcája fényénél megcsillan Hollóhátas talárján a prefektus jelvény. Hát ez remek. Egy Hollóhátas prefektus. Ennél rosszabb már csak akkor lehetne, ha Griffendéles volna.  De még így sem rózsás a helyzet. Ennyit arról, hogy én sosem bukok le...

Remélem megteszi kezdőnek;; I gave you all;; Ruha;; ©


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 26 Dec. - 0:05



To; Capricus


Egésznap hasznavehetetlen voltam. Egyszerűen élő hullaként jártam keltem. Nem ettem, nem ittam, így folyamatosan szédülök és dekoncentrált vagyok. Csoda, hogy egyáltalán képes voltam reggel rendesen felöltözni. Tavaly szoktam rá, erre az önpusztító böjtre, akkoriban még mugli tudatmódosítókat is kipróbáltam… Nem vagyok rá büszke, de az utóbbiról legalább már leszoktam. De ez egy másik történet. Hogy miért vagyok ma ilyen? Hát… kezdjük az elején.

Az lépten-nyomon eszembe jut, hogy anyám már meghalt. A kínzó fájdalom ma már csak egy állhatatos sajgás a szívem tájékán, de az évnek e szörnyű napján újra érzem milliónyi tű szúrását mellkasomban. Mára minden sötétbe borul, így emlékezve anyám temetésének napjára. Reggel nem álomból ébredtem, hanem emlékből; újra láttam a hófehér márvány koporsót melyen fekete pókháló szerű erezetek voltak. Láttam, ahogy elmerül a föld alá, örökre, visszavonhatatlanul. Néma könnyekkel keltem és az óta se volt erőm lemosni őket.

Az átváltozástan órán kivételesen leghátra ültem és a padon összefont karjaimra hajtottam a fejem. Előttem árválkodott egy aranyos sün, amit tűpárnává kellett volna változtatnom. Mivel egész órán nem tettem semmit levontak tőlem 10 pontot. Még erre se mozdultam meg. McGalagony elküldött a gyengélkedőre és én mentem, mivel nem érdekelt mi történik. A gyengélkedőn kaptam egy sütőtök levet, amit nem ittam meg. Ott ültem, amíg el nem engedtek egy nagy sóhajjal. A második ember, akinek ma csalódást okoztam.

A gyógynövény tanon csendesen, magamba roskadva hagytam, hogy a társaim átültessék az immunogyökereket, míg én csak lógattam a lábamat és elbambulva figyeltem őket, amíg a megbűvölt pennám jegyzetelt helyettem. Nem valami fair, de az se lenne az, ha csak egy csoportban a háromból csak ketten dolgoznak. Szóval a gyógynövénytanon végül is csináltam valami hasznosat! Aztán ebéd helyett céltalanul bolyongtam a folyosókon.

Délután lefeküdtem… vagyis lefektetett az egyik szobatársam, aki megtalálta ájult testemet az ajtó mellett. Igen, sikerült ezen a csodás évfordulón is kikészítenem magamat. Büszke lehetek a kitartó önpusztításomra. Annyira érdektelen vagyok, hogy már másoknak is gondot okozok! Anya biztosan nagyon csalódott lenne, ha ezt látná.

Egy remegős lélegzetvétellel keltem fel. Mintha nem is álomból, hanem a halálból keltem volna. Úgy, ahogy voltam, gyűrött ruhával, szétzilált hajjal és kisírt szemekkel sétáltam ki a klubhelységből. Egyik előnye a prefi létnek, hogy senki sem furcsállja, ha a takarodó előtt csupán egy órával indulsz el… vagyis nem annyira. Első utam a manókhoz vezetett a konyhába. Kedvencem, Mufurc, aki ismeri az otthoni manónkat rögtön elém szaladt és ellátott minden jóval. Friss csokoládés kuglóffal és forró csokoládéval a táskámban indultam el a könyvtárba.

Ahogy haladtam a csendet nem törte meg más, csak a néha-néha felhangzó szipogásom. Időnként síró görcsök akartak hatalmukba keríteni, de hősiesen küzdöttem ellene. Nem akartam, hogy bárki is sírni lásson. Még családom azon részétől tanultam, hogy csak a gyengék sírnak, akiket gyermekkorom óta nem láttam. Nem éppen a legjobb hagyaték, de azokhoz képest, amiket igyekeztek belém nevelni, ez volt a legkevésbé visszataszító gondolat.
A könyvtár egyik legeldugottabb sarkába telepedtem és kiábrándító bűbájt szórtam magamra, mindannyiszor, amikor hallottam a könyvtáros nénit közeledni. Tapasztalt éjszakai tanuló vagyok. Megírtam minden házi dolgozatom és bepótoltam a hiányzott órák anyagát. Addigra el is fogyott minden élelmem és bőven benne voltunk a kijárási tilalomban. Szóval összepakoltam és elindultam tilosban járókat elcsípni. De arra még én se számítottam, hogy rögtön a könyvtár előtt találok egyet.


- Philips ugye? – Nézek rá fáradtan, de még így is felismerem America öccsét. Americát mindenki ismeri, akárcsak a Tekergőket. Philips tett arról, hogy mindenki tudja ki az öccse, szóval szinte már vártam a napot, amikor elkapom. – Meg kérdezzem, hogy mit keresel itt vagy kíméljem meg magamat egy fárasztóan átlátszó hazugságtól és egyből küldjelek el a házvezetődhöz? – Kikészülten kiropogtatom a nyakamat és lejjebb eresztem a világító pálcámat, mikor egy festmény vérmesen rám förmed. – Na, mi legyen? – Érzem, ahogy feltámad a fejfájásom… aj de nincs kedvem Slughorn-hoz. Már vagy egy hete kerülöm, hogy ne kelljen elutasítanom a karácsonyi báljára való meghívását. Nincs kit vinnem és egyedül nem akarok menni.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 8 Feb. - 1:44

Sarah & Capricus


Hülyeség volt idejönni. Egyáltalán minek, de tényleg? Kellett ez nekem? Hogy egy kísértethez hasonló hollóhátas prefektuslány elkapjon a könyvtárban? Mert ahogy ránézek az arcára, mintha egy kísértetet látnék. Karikás szemek, sápadt bőr. Nem néz ki valami jól, meg kell hagyni. Na nem úgy, mint nő, hanem úgy emberileg. Mintha beteg lenne. Vagy legalábbis kimerült.
Nincs hová bújnom előle, természetesen egyből észrevesz. Szuper. Ráadásul még bemutatkoznom sem kell, a nevemet is egyből tudja. Nekem nem ismerős a lány, de ez nem jelent persze semmit. A nővéremnek hála elég nagy a hírünk az egész Roxfortban. Nem rá akarok persze mindent fogni, hiszen azért én is kivettem a részem a dologból. Nem véletlen, hogy az alsóbb évesek, különösen a Griffendélesek, de a Mardekáron kívül a többi házból valók mind, ha tehetik, inkább kitérnek az utamból. Büszke is lehetnék erre, de egyáltalán nem vagyok. Túl nagy ára volt ennek. Annak látnak, ami nem vagyok. És ez már valószínűleg így is marad, míg a Roxfort falai között élek.
- Hiába kérném, hogy hunyj esetleg szemet a dolog fölött, igaz? - esélytelennek látom, de azért teszek egy próbát. Még egy zavart mosoly is megjelenik az arcomon, de elég hamar elhal, mert nem vagyok benne biztos, nem veszi-e pofátlankodásnak. Most nem lát senki, nem kell a felsőbbrendűt játszanom vele, épp ezért a hangomban és a viselkedésemben az égvilágon semmi lekezelő, vagy kihívó nincs.
- Mindegy, essünk túl rajta. Még egy büntetőmunka ide vagy oda, már úgysem számít sokat - sóhajtok fel végül a hajamba túrva a válasza után, ha nem engedne el, amire nem túl sok esélyt látok. Kár ezt húzni. Megszívtam. Nem örülök neki, de ebből a helyzetből úgysem tudom kivágni magam semmivel.

I gave you all | Bocsi a késésért! | Clothes

made by Doris
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

At night in the library with an undesired company. Can it be worse? - Sarah & Capricus

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» The Library Project
» Sarah & Hannah
» Liv & Capricus
» Capricus & Boo
» Jeremy & Sarah

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-