Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Christianne & Avery prof EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Christianne & Avery prof EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Christianne & Avery prof EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Christianne & Avery prof EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Christianne & Avery prof EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Christianne & Avery prof EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Christianne & Avery prof EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Christianne & Avery prof EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Christianne & Avery prof EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Christianne & Avery prof



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Hétf. 23 Okt. - 1:57
Christianne & Avery prof

Alapvetően figyelmes embernek tartottam magam. Nem feltétlenül empatikusnak, de mindenképp figyelmesnek, könnyen észrevettem az apró részleteket. Így nem siklottam át afelett sem, ha egy diáknak váratlan mélyrepülésnek indultak a jegyei, mikor a teleírt, Kiváló minősítésű dolgozatokat üresen beadott Trollok követték. Egy-egy ilyen mindenkinél előfordul, de a stagnáló rontás már némi gyanúra ad okot, hogy az illető vagy elvesztette a fonalat vagy az érdeklődését, ilyen-olyan okokból. Nos, a jelenlegi helyzetben az utóbbi variáció biztosan nem állt fenn. Christianne Caldero lelkesedését nehezen vonhattam volna kétségbe, de jobban örültem volna, ha a kedves mosolya helyett egy hibátlanul kitöltött teszttel ajándékoz meg óra után. Még csak a szellemi képességeire sem foghattam a teljesítményét, mert tökéletesen tisztában voltam vele, hogy nem buta. Sőt, a tanév elején határozottan jól állt mágiatörténetből, emlékeztem rá. Úgyhogy egy újabb borzasztóan sikeredett dolgozat után félrehívtam az óra végén, hogy megkérdezzem, mégis mi lehet a gond. Közös megegyezés alapján arra jutottunk, hogy valahol elakadt a tananyaggal és azóta nem sikerül visszakapcsolódnia, de ezt biztosan helyretenné néhány különóra.
Nem is én lettem volna, ha nem kések jó tíz percet a megbeszélt időponthoz képest. Sosem tartozott az erősségeim közé a pontosság és sok évnyi késve érkezés után már minimális frusztrációt sem okozott a dolog. Szokás szerint derűsen és lendületesen libbentem be a terembe, a kezemben a hatodikosok tankönyvének egy kissé viseltes, telefirkált példányával.
- Ne haragudj, kicsit elnéztem az időt - foglaltam helyet ezúttal nem a katedrán, hanem a rám várakozó Christianne mellett. Amióta itt tanítottam, ezt a mondatot már megszámlálhatatlan alkalommal hallhatták tőlem az órák elején. - Biztosan szívesebben lennél most valahol máshol, úgyhogy akár bele is vághatunk. Esetleg azt meg tudod mondani, hogy honnantól nem érted az anyagot? Könnyebb lenne, mint a sötétben tapogatózni és az alapoktól kezdeni mindent.
Biztos voltam benne, hogy egyik tizenhat éves lány sem így képzelt el egy ideális délutánt, a tanárával gubbasztva egy tanteremben, mágiatörténet-korrepetáláson. És ami azt illeti, én is számtalan kellemesebb programot fel tudtam volna sorolni a plusz néhány óra tanításnál. Mielőtt elindultam volna erre a kis különórára, legszívesebben letöröltem volna a kárörvendő vigyort Rodney képéről, miközben kényelmesen elnyúlt a kanapén annak tudatában, hogy neki az égvilágon semmi dolga nem lesz velem ellentétben. Persze, mert ő úgysem ajánlotta volna fel ennyire kedvesen, hogy korrepetálja a tanítványait sötét varázslatok kivédéséből.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Christianne Caldero

Christianne Caldero

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Dua Fckinperfect Lipa

»
» Szer. 25 Okt. - 21:56

Und wir treten wild und frei
Diesem alten Zauber bei


Néha egy kicsit rosszul érzem magam, amikor hazudok valakinek, máskor meg kifejezetten úgy vagyok a dologgal, hogy Oscart érdemelnék a legjobb női főszerepért, a „Professzor úr, én úgy lemaradtam és szörnyen szégyellem” című kasszasikerben. A férfifőszereplőnk ezúttal Richard Avery, hát ki tudna ellenállni annak a cuki pofának? Imádom bámulni a karakteres arcát, mikor épp valami teljesen másra figyel vagy elgondolkodik… és azok a világoskék szemek, madre de Dios, hát menten elájulok! Tudom, hogy nem volt korrekt brutálisan és ennyire látványosan lerontani a jegyeimet, de máshogy nem juthattam a közelébe. Nyilvánvalóan lehettem volna direktebb,de nem hiszem, hogy az olyan célravezető lett volna a tanáraim egyikével, tehát inkább a kerülőutat választottam.  A legtündéribb az ebben a pasiban, hogy nem is nekem kellett odamennem korrepetálásért rebegtetni a szempillámat, ő maga hozta fel az ötletet, milyen nagylelkű, hogy még szabadidejében is a diákjaival foglalkozik, nem igaz? Remélem velem azért egy kicsit másképp fog bánni a találkozónk végére, mint azokkal, akik szimplán csak idióták mágiatöriből. A barátnőim azt mondták, hogy nem kellene a tanárainkkal próbálkozni, eddig nem is tettem, de Avery professzor esetében nem tudom megállni, hogy tegyek meg mindent a siker érdekében.
Én is kések öt percet, de szerencsére szokásához híven a professzor úr is, a fennmaradó ötpercben lógázom a lábamat és piszkálom a varrást a fekete, velúr magassarkúmon. Próbáltam nem feltűnően randihoz öltözni,de mivel csak ilyen alkalmakra vannak ruháim, így kicsit nehéz úgy kinézni, mintha nem lenne hátsó szándékom. Piros selyemblúzt viselek, ami szépen simul a felsőtestemre, illetve egy velúrszoknyát, ami kicsit rövidebb a kelleténél, de azért semmiképp sem tolakvó, a közönségességet nagy utálom, nem is áll szándékomban képviselni.
Hamarosan megérkezik a várva-várt férfi is jókedvűen és energikusan.
-Ugyan professzor úr, semmi sem történt-hunyok szemet a kérdés felett és kissé felé kezdek fordulni, egészen közelről még szebb a szeme színe. Mikor azt említi biztos jobban örülnék, ha más programom lenne, csak legyintek, nem tudhatja a drága, hogy én akartam itt lenni és, hogy ő csak segítette a tervem megvalósulását áratlan kedvességével.
-Sötétben tapogatózni…na az tényleg rettenetes lenne-emelem rá nagy barna szemeimet és olyan jelentőségteljesen nézek, bár gyanítom, hogy ezt csak azok veszik észre, akik már régebbről ismerik pillázásom rejtélyeit.
-Nos..-csapom fel a könyvet nagyjából tetszőlegesen- itt a harmadik fejezet elejétől kezdtem összezavarodni-magyarázom és, ahogy mutogatok kicsit közelebb is húzódom a férfihoz, persze alig észrevehetően, hiszen a lényeg, hogy ne  rontsak egyből ajtóstul a házba.
¤¤¤
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Szomb. 28 Okt. - 0:00
Christianne & Avery prof

Magamban megállapítottam, hogy Christianne-nek jobban kéne figyelnie az egészségére. Nem mondom, hogy kifejezetten fagyos volt ma az idő, de az ő ruháit mindenképp egy enyhébb időjáráshoz tudtam elképzelni és nem ehhez. Természetesen nem tettem szóvá a dolgot, semmi közöm nem volt hozzá, hogy ő mit vesz fel. Úgyhogy annyival lezártam magamban a témát, hogy remélem, nem fázik meg, mert nem tenne jót a tanulmányi eredményének, ha még hiányozna is az órákról.
Közelebb hajoltam a könyvhöz, mikor felcsapta a harmadik fejezetnél. Gyorsan átfutottam a fejezetcímet és magamban hümmögve arra jutottam, hogy itt valóban könnyedén el lehet veszíteni a fonalat, ha az ember nem figyel. A háborús időszakok mindig nagyon zavarosak, elég, ha csak egy apró részletet kihagy az ember és máris teljesen érthetetlen az eseménytörténet.
- Értem, ez valóban elég nehéz lecke - bólogattam végül. - Teljesen érthető, ha kicsit belekavarodtál, bárkivel megesik. Tudom, hogy van eszed hozzá, év elején még elég szépen álltál.
Biztatóan és őszintén rámosolyogtam. Komolyan úgy gondoltam, hogy könnyedén kiküszübölhetjük egy-két óra alatt ezt a kis problémát.
Szórakozottan, amolyan pótcselekvésként gyűrögettem a pulóverem ujját, amíg összeszedtem a gondolataimat. Tulajdonképpen nem is az én pulcsim volt, Rodytól vettem kölcsön, mert éppen ez esett kézre. Az egyetlen probléma csak az volt vele, hogy mivel én jóval kisebbre nőttem nála, a ruha ujját kissé fel kellett hajtanom, ha nem akartam, hogy idétlenül lógjon a karomon. De kárpótolt érte az anyag kellemes illata, amely enyhe dohányfüsttel keveredett. Hogy melyikünktől, az már rejtély - versenyezhettünk is volna, melyikünk füstölt többet az órák közti szünetekben. Rossz szokás, különösen, ha az embernek nincs sok motivációja megszabadulni tőle.
- Biztosan elkalandoztál néhány órán. Elhiszem, hogy nem túl izgalmas, én igyekszem... de ez nem olyan, mint a sötét varázslatok kivédése. - Én el sem tudtam izgalmasabbat képzelni, mint a történelem, de nem áltattam magam azzal, hogy mindenki más is így vélekedik erről. Úgyhogy elfogadtam a tényt, ha néhányan az utolsó padban írták a bájitaltan házi feladatukat vagy firkálgattak a füzetükben, amíg én lelkesen magyaráztam.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Christianne Caldero

Christianne Caldero

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Dua Fckinperfect Lipa

»
» Pént. 3 Nov. - 10:36

Und wir treten wild und frei
Diesem alten Zauber bei


.A dolgok eddig a terveim szerint haladnak, látom, hogy a drága professzorom néz rajtam valamit, őszintén remélem, hogy azt gondolja magában, milyen remekül áll nekem ez a szoknya és milyen szépek benne a lábaim. Csak a kis tervemre figyelek, tehát, mikor megkérdezi hol is vesztettem el azt a bizonyos fonalat eléggé találomra nyitom ki a könyvet valahol, szerencsémre egy tényleg elég bonyolult résznél sikerül. Ha tudná, hogy semmi gondom sincs a háborúkkal, sem az évszámaikkal! Mindegy is, ezt egyáltalán nem kell tudnia, szóval, mikor arról kezd magyarázni, hogy az adott fejezet tényleg állati nehezen emészthető jó kislányként bólogatok és közben arra gondolok, hogyan is lehet valaki ilyen cuki?! Főleg az a rész tetszik, ahol motiválni igyekszik, jól esik, hogy még így is azt gondolja, hogy van némi agyam, pedig eléggé lehúztam a jegyeimet, hogy az ellenkezőjét érjem el.
-Köszönöm, hogy hisz bennem Avery professzor-pislogok rá és azt hiszem még a szempilláimat is rebegtetem. Ez az a pillanat, mikor a telenovella hősnője beleszeret az adott férfiba és ez viszonzásra is talál, a professzornak meg valami olyan klisés baromságot kellene mondania, hogy „Ó drága Christianném, mindig csak benned hittem”, aztán csók és vége a résznek, hogy a nézők epedve várhassák hogyan fog a történet folytatódni.  Na hát az tökre nem egy spanyol telenovella, mert még mindig csak a mágatöriről van szó, de hát lassan kell haladni, nem vághatok azonnal a dolgok közepébe.  Mindenesetre azért elég édes volt, ahogy rám mosolygott.
-Igen elképzelhető, hogy elkalandoztam-ismertem be pironkodva-naná, hogy elkalandoztam, megesik, ha a tanár érdekesebb, mint a tantárgya-, hogy valóban nem figyeltem mindig rá.
-Jaj ne is gondoljon ilyet, én nagyon szeretem a tantárgyát és szerintem remekül tanítja-teszem megnyugtató gesztusként a vállára kezemet, persze tulajdonképpen ez megint csak egy ok, hogy ártatlan módon hozzáérjek. Jaj annyira amatőr tudok lenni, a nővérem biztos sikeresebben venné az akadályokat. Igen, tuti biztos, hogy Gran már csinálna valamit, nem is tudom, simogatná a pasi combját vagy tudja a jó szűzanya mit is szokott csinálni. Én azért még nem vagyok ennyire bátor, tehát maradok a kellemes vállszorongatásnál…egyelőre.
¤¤¤
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Szomb. 4 Nov. - 13:02
Christianne & Avery prof

- Ez csak természetes. - Talán naivitás ez a részemről, de a teljesen reménytelenek kivételelével hajlamos voltam mindenkiről azt feltételezni, hogy némi munkával sokat fejlődhetnek. Egy adott dolgozatra kapott jegy csak pillanatnyi tudást mér és még néhány értékelhetetlen teszt sem feltétlenül jelenti azt, hogy az illetőnek kong a feje az ürességtől. Mindenkinek lehet rossz időszaka, nehézségek az életében vagy amikor egyszerűen csak jó kamaszhoz híven kevésbé érdekli a tanulás, mint hogy éjszaka lesurranjon Roxmortsba inni a barátaival. Soha nem voltam túl népszerű gyerek, szívesebben ültem a könyvtárban, mint egy kocsmában, de azért azzal még én is tisztában voltam, hogy olykor egy vajsör vagy egy Lángnyelv-whisky csábítóbb, mint a mágiatörténet tankönyv. A többség számára nagyjából mindig.
Ahogy a keze a vállamhoz ért, először döbbenten pislogtam. Nem mintha a mozdulatban lett volna bármi különösebben tolakodó, de nem szoktam hozzá ilyesmihez. Megnyugtattam magam, hogy Christianne pusztán csak próbált kedves lenni, semmi több. Persze az évek alatt, amelyeket tanítással töltöttem, mindig kaptam névtelen Valentin-napi üdvözlőlapokat diáklányoktól, de úgy véltem, ezen minden fiatalabb férfi tanár átesik. Sosem tulajdonítottam ezeknek a gesztusoknak nagyobb jelentőséget, Merlinnek hála eddig nem is kerültem igazán kínos szituációba. A szívecske alakúra formázott, ömlengő szerelmivallomások mellé csatolt csokoládénak például határozottan örültem is minden évben, Rody meg remekül szórakozott, mikor a kezébe kerültek ezek a levelek. Röhögve konkurenciának nevezte a feladókat, valójában viszont senki sem tudhatta nála jobban, milyen csekély ennek az igazságtartalma. A probléma inkább az lehetett, hogy ezeknek a lányoknak nagy valószínűséggel halvány fogalma sem volt az új SVK professzorral való röpke tizenöt éves kapcsolatomról, érthető módon.
Tehát végül nem tettem semmit, csak ignoráltam Christianne kezét a vállamon.
- Ez nagyon kedves tőled. Biztosan kevesen gondolják így. És még kevesebben szánnák rá a szabadidejüket az ismétlésre - tettem hozzá. Ugyan én ajánlottam fel neki a korrepetálás lehetőségét, de bármikor visszautasíthatta volna az ajánlatomat. Örültem, hogy szeretne javítani. - Úgyhogy jobb is, ha most a tárgyra térünk, nem szeretnélek sokáig feltartani.
Közelebb hajoltam a tankönyvhöz. Igazából csak ekkor tudatosult bennem, időközben mennyire lecsökkent a kettőnk közötti távolság. Mondhatni kínosan lecsökkent.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Christianne & Avery prof

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Dorcas & Avery prof.
» Avery prof. & Spenc - "meeting"
» Christianne & Laserian
» Max & Rog - Hello prof!
» Prof. Davies & Ms. Throckmorton

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-